Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 12-04-2006, 22:30   #1
Brahmaparusha
Użytkownik Forum
 
Brahmaparusha's Avatar
 
Data dołączenia: 09 04 2006
Wiek: 36

Posty: 21
Brahmaparusha ma numer GG 5226100
Domyślny Dworc hunt: loot & exp

Na wstepie chcialbym napisac, że wszystko co tu podaje jest wyłącznie subiektywną opinią, aczkolwiek uważam, że informacje te mogą być bardzo pomocne:

Dworki są dość niepozornymi stworkami ignorowanymi przez wiekszosc poszukiwaczy przygod, nic bardziej mylnego ! Potworki, ktore tam mozna spotkac daja na prawde przyzwoity exp, natomiast loot moze spokojnie sie rownac z tym, ktory nabieramy expiac w mintwallin. Oto, co mozna napotkac w dworc cave:
Centipede, Dworc Venomsniper, Dworc Fleshhunter, Dworc Voodoomaster, Tarantula, Crypt Shambler.

Oto, co poszczegolne stworki zostawiaja (opis duzo bardziej szczegolowy, niz ten na stronce ):

Dworc Venomsniper: 0-10gp, 0-3 Poison Arrows, torch, Throwing Knife, Bast Skirt[bardzo rzadko], Tribal Mask[bardzo rzadko]

Dworc Fleshhunter: 0-10gp, 0-3 Skull, Leather Armor, Cleaver, Tribal Mask[Sporadycznie], Hunting Spear[Sporadycznie], Bone Shield(rzadko), Poison Dagger(rzadko), Ripper Lance(Bardzo rzadko)

Dworc Voodoomaster; 0-10gp, 0-3 Skull, Torch, Leather Armor, Poison Dagger[rzadko], Tribal Mask[rzadko], Strange Symbol[rzadko], Voodoo doll[bardzo rzadko]

Tarantula: 0-45 gp, time ring[bardzo rzadko], brass legs, plate armor[bardzo rzadko], steel helmet[rzadko]

Przedmioty zaznaczone na niebiesko zasluguja na szczegolna uwage, poniewaz sklepikarz znajdujacy sie nad depo skupuje je po nastepujacych cenach:

-Tribal Mask - 250 gp each
-Hunting spear - 250 gp each
-Ripper Lance - 500 gp each
-Bast skirt - 750 gp each
-Plate armor - 400 gp
-Steel helmet - 195 gp

Teraz nasuwa sie pytanie: jakie skille i voc musialbym miec, aby bylo warto tam poexpic:

Wszystkie voce powinny miec przy sobie dwarven ring i ewentualnie silver amulet. Trzeba rowniez wspomniec, ze dworc cave to gigantyczny kompleks jaskin. Na poziomie -1 sa 3 hole prowadzace, ze tak powiem do jaskin o trzech zroznicowanych poziomach trudnosci. Ta najbardziej na zachod, przyjmijmy, ze bedzie to hole nr 1 jest najlatwiejsza. Srodkowa (2) to sredni poziom trudnosci - mozna tam juz napotkac tarantulle w duzych ilosciach, natomiast 3 - najtrudniejsza (crypt shamblery i sporo shamanow).

Knight: ten cave jest wrecz stworzony dla tego vocation. Juz dla 25 poziomu ze skillami 50/50 wychodzi sie grubo na + przy dluzszym huncie, aczkolwiek trzeba uwazac na shamanow, poniewaz ich paraliz + ich atak z poisonow bez exury moze miec na prawde fatalny skutek. Na pierwszy wypad trzeba sie rowniez zaopatrzyc w 2 BP UH, poniewaz wydajna walka wymaga pewnej wprawy (poczatkowo jej raczej nie bedziecie posiadali ) Proponuje na start pocwiczyc w cave nr 1 (i ew. podarowac sobie ostatni poziom, bo tam napotkacie juz shamanow). Przy poziomie 30 i skillami conajmniej 55/55 warto juz poexpic w cave nr 2 przemieszczajac sie z kazdym huntem coraz bardziej w glab tej jaskini. Najwydajniejszy exp znajdziecie na samym dole cave nr 2, gdzie znajdziecie koloseum wypelnione tarantullami. Czyszczac ostatni i przed ostatni poziom naprzemiennie uzyskacie nawet do 15-17 k expa na godzine + bardoz przyzwoity loot, ktory trudno oszacowac w tak krotkim czasie (ale tak do 2k gp na czysto powinno byc).
Dobre expowisko dla 20-40+ knight (ja osobiscie bylem swiadkeim, jak 70 ek robil tam jeden poziom dziennie )

Paladyn(sprostowanie): Postepowac analogicznie, jak u knighta. Najlepiej uzywac lukow albo kuszy, wziasc ze soba zapas kilku uhow. Hunt powinien sie bez problemu zwrocic, exp podobny, jak u knighta. <Thx za sprostowanie >

Druid i Sorc: Jak na ironie Sorcom i Druidom oplaca sie poexpic troche pozniej, poniewaz dla nich jest przeznaczony ostatni cave. W sumie jest to alternatywa od klasycznych expowisk, poniewaz mozna poniesc spory waste bez odpowiedniego ML i poziomu. Kolezanka na 45 poziomie z ML 46 byla zadowolona z huntu. Acha zapomnialem dodac, ze jak juz expic , to tylko na ostatnim poziomie tego cave nr 3. Trzeba jednak uwazac, bo cave ten jest stosunkowo niewielkich rozmiarow, i przepelniony po zeby crypt shamblerami. Przy okolo 700 osobach online nie bedziecie nadazali z czyszczeniem, wiec jesli chodzi o exp to nie ma czego sie obawiac. Summonow nie warto przyzywac wg. mnie. Uzywac rozdzek i hmmow + gfb jakby sie zrobilo zbyt goraco.

Droga oraz mapy jaskin:















Prosilbym rowniez o sprostowanie loota na stronce, poniewaz jest w niewielkim stopniu bledne

Ostatnio edytowany przez Brahmaparusha - 15-04-2006 o 01:00.
Brahmaparusha jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 12-04-2006, 22:35   #2
kostooch
Użytkownik Forum
 
kostooch's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2005

Posty: 435
Domyślny

Huncilem tam dla zabawy oraz voodoo dolla i musze powiedziec, ze nie widze tam zadnego loota wartego zbierania, a juz na pewno porownanie do loota z mintwallin jest bezsensowne (tribal mask spadl mi jeden na 3h expienia).
kostooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-04-2006, 22:39   #3
Brahmaparusha
Użytkownik Forum
 
Brahmaparusha's Avatar
 
Data dołączenia: 09 04 2006
Wiek: 36

Posty: 21
Brahmaparusha ma numer GG 5226100
Domyślny

Musiales miec wyjatkowo pechowy traf. Ja zrobilem tam dosc sporo poziomow, i zwykle tak po 10 erek znajdowalem na poziom.
Brahmaparusha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-04-2006, 23:00   #4
Venderer
Użytkownik Forum
 
Venderer's Avatar
 
Data dołączenia: 04 09 2004
Lokacja: Between Heaven & Hell

Posty: 751
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Brahmaparusha
+ bardoz przyzwoity loot, ktory trudno oszacowac w tak krotkim czasie (ale tak do 2k gp na czysto powinno byc).
Ten frgament wymiata... 2k na czysto i to jest bardzo przyzwoity l00t?! Litości...

Jak expiłem tam sorciem to bez manasów nie wyrabiałem z exurą przez te paraliże... Knight to dopiero ma przerąbane bo musi jeszcze podejść do potworka...
Byłem tam 3 razy po ok. 2h i zlootowąłem 2 ripper lance, 4 hunting spear i 4 tribbal mask... Żadnych vodoo dolli, p armów, t ringów... Exp może i jakiś jest ale l00t opłacalny tylko za 1 razem jak się szuka ozdóbek do domku (Taka jest moja opinia)...
__________________
"Non mortem timemus, sed cogitationem mortis" - Nie śmierci się boimy, lecz myśli o śmierci. Seneka
Venderer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-04-2006, 23:04   #5
Skrzat
Użytkownik Forum
 
Skrzat's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2004
Lokacja: New Jersey
Wiek: 31

Posty: 532
Stan: Niegrający
Domyślny mapy

plz zrob mapki bo jak mowisz ze 70ek robil tam 1 lvl dziennie to ja bym chetnie tam wpad moim knightem mapki pls mapki
Skrzat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-04-2006, 23:11   #6
Brahmaparusha
Użytkownik Forum
 
Brahmaparusha's Avatar
 
Data dołączenia: 09 04 2006
Wiek: 36

Posty: 21
Brahmaparusha ma numer GG 5226100
Domyślny

Oczywiscie, jak juz wczesniej wspomnialem ocena ta byla subiektywna, a wg. mnei jako alternatywa to expowisko jest na prawde dobre. Wezcie pod uwage, ze na wiekszosci serwerow Tiquanda jest dosc rzadko uczeszczanym miejscem, przez co zwykle nie ma problemu z zajeciem spawnu. 2k gp na czysto/h rowneiz nie jest wcale takie niskie. A mapki wruce, jak bede mial troche wiecej czasu.

Venderer: wez nastepnym razem dwarven ring. Poza tym jak juz wspomnialem walka z shamanami wymaga wprawy, gdy juz sie dojdzie do wprawy nie sa one zadna przeszkoda.

Co do posta ponizej - mane uzywasz wylacznie na exure w obecnosci shamanow i spokojnie styka Poza tym sa miejsca, gdzie wogole nie musisz sie z nimi widywac. Najwazniejsze, to rpzebrnac przez -1 poziom, gdzie jest ich chyba najwiecej ^^.

Ostatnio edytowany przez Brahmaparusha - 12-04-2006 o 23:36.
Brahmaparusha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-04-2006, 23:28   #7
Venderer
Użytkownik Forum
 
Venderer's Avatar
 
Data dołączenia: 04 09 2004
Lokacja: Between Heaven & Hell

Posty: 751
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Brahmaparusha
Venderer: wez nastepnym razem dwarven ring.
Ja nie mówiłem o upiciu tylko paraliżu, a jak wiesz dwarven ring na niego nie pomoże... (No chyba wiesz nie?) Mówiłem, że prawie za każdym razem jak widzisz Vodoo jesteś sparaliżowany i rycek nie da rady podejść, będzie musiał żucić exure a nawet mi, sorcowi brakowało many bez manasów, tym bardziej, że mało tam fooda...

2k w samych gp to miły aczkolwiek nie, aż tak dobry wynik. Tyle samo wyciągam na rotach, a chodzi mi o to, że nie są to potworki do zarabiania i nie można ich w żadnym stopniu porównać do guardów, soldów czy też tych minosów w mintwallin...
__________________
"Non mortem timemus, sed cogitationem mortis" - Nie śmierci się boimy, lecz myśli o śmierci. Seneka
Venderer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-04-2006, 23:32   #8
Mastersasek
Użytkownik Forum
 
Mastersasek's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2005

Posty: 178
Stan: Aktywny gracz
Domyślny

Dworce huncilem 2 monkami i nawet dobry exp był i duużo kasy leci...A te tribal maski i inne to zależy jakie masz szęście moj kumple huncił 3 h i wyniósł 7 tribal masek , 3 bask skirty , 2 hunting spear i inne takie tam.
Mastersasek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2006, 00:22   #9
Brahmaparusha
Użytkownik Forum
 
Brahmaparusha's Avatar
 
Data dołączenia: 09 04 2006
Wiek: 36

Posty: 21
Brahmaparusha ma numer GG 5226100
Domyślny

Wedle zyczenia mapki zostaly wrzucone
Brahmaparusha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2006, 01:20   #10
Bujak
Użytkownik Forum
 
Bujak's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2005

Posty: 69
Stan: Na emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Kyra
Poziom: 45
Poziom mag.: 47
Domyślny

Dla sorca jak juz ma expic w jaskiniach to tomby i tak sa wg mnie najlpsze (te ze stalkerami jak i bez)tomb ze stalkerami na 41lvlu mialem 20k expa/h loot za mfy zwracal sie (szczegolnie jak robilem lootbag obsiadian lancow) bez stalkerow 18-19k/h ale bardziej sie zwracalo.
AAA bym zapomnial o guardach ^^^ loot baaaaaaaaaaaaaardzo piekny (ale ciezej zajac) po 4-5 godzinach wynosisz loobaga na 10-15k ^^
Bujak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2006, 01:32   #11
szymon287
Użytkownik Forum
 
szymon287's Avatar
 
Data dołączenia: 16 08 2005
Wiek: 33

Posty: 915
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Plotek
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Domyślny

0.o ladny poradnik o dworcach, naprawde mi sie podoba ale jesli chodzi o exp to fanalny -.-" (to tylko moje zdanie) dobrze jest jak masz wszystkie expowiska full to idz sie pobaw na dworce xD a loocik zwraca sie za manasy chyba ze poleci cos ,,wartosciowego'' xD
__________________
Kiedys Royal Blon, dzisiaj Plotek

Ostatnio edytowany przez szymon287 - 13-04-2006 o 16:24.
szymon287 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2006, 11:05   #12
emilok
pokrzywa
 
emilok's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: malopolska
Wiek: 37

Posty: 1,772
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Solera
Poziom: 111
Skille: 94/92
Poziom mag.: 7
emilok ma numer GG 8170610 emilok ma login Tlenu emilok@o2.pl
Domyślny

Exp właśnie tam jest przyzwoity.
Co do opisów to wg mnie dla paladyna lepszą alternatywą jest wzięcie tam naprzykład bakpaka strzał i porządne trenowanie dystansu w ten sposób [testowane i sprawdzone -działa].
__________________
Najlepsze strony o WseiSeoNinja w internecie -> WSEISEONINJA oraz WSEISEONINJA
emilok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2006, 11:43   #13
Sashion
Użytkownik Forum
 
Sashion's Avatar
 
Data dołączenia: 07 10 2005
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 287
Stan: Niegrający
Imię: Youkari
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Night Ravens
Świat: Refugia
Sashion ma numer GG Chciałbys co?
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Brahmaparusha
Palladyn: Tutaj sprawa sie komplikuje, poniewaz ilosc stowrow jest na tyle duza, ze bez shielda albo c seta mozna ponosic duze obrazenia. Dlatego cave nadaje sie do treningu z dzidami, w ktorym mozna przy okazji zarobic torche kasy i doswiadczenia, analogicznie nalezy postepowac jak u knighta.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Brahmaparusha
Palladyn
1.Nie palladyn tylko paLadyn.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Brahmaparusha
ze bez shielda albo c seta mozna ponosic duze obrazenia.
Strasznie od 0 do 20? Zawsze na dworce brałem 4 UHy i przy noble arm, cruz helmetem, p legach i scarfie po wyjsciu z jaskini zsotawały mi 3-4 UHy więc nie pisz ze palki dostają duze dmg.

Widac ze nie byłes nigdy palkiem na dworcach -.-''

Do reszty sie nie czepiam
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Brahmaparusha
Dlatego cave nadaje sie do treningu z dzidami
Ja chodziłem z bełtami i nakład to był ok. 1500gp a loot to 2500+ gp
Sashion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2006, 15:49   #14
Woyas
Użytkownik Forum
 
Woyas's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2005
Wiek: 34

Posty: 127
Domyślny

Bardzo mi się podoba wszystko ładnie opisane. Popraw tylko to o paladynie, bo branie tam włóczni mija się z celem będziesz latał i podnosił włócznie tracąc tylko czas, kiedy z łukiem/kuszą możesz wyczyścić jaskinie o wiele szybciej.
Woyas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2006, 16:24   #15
Brahmaparusha
Użytkownik Forum
 
Brahmaparusha's Avatar
 
Data dołączenia: 09 04 2006
Wiek: 36

Posty: 21
Brahmaparusha ma numer GG 5226100
Domyślny

Poprawilem fragment dot. paladyna. Mam nadzieje, ze ten krotki poradnik ulatwi poczatkujacym explorerom w walce na tych dosc zlowrogich terenach
Brahmaparusha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2006, 16:43   #16
Sashion
Użytkownik Forum
 
Sashion's Avatar
 
Data dołączenia: 07 10 2005
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 287
Stan: Niegrający
Imię: Youkari
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Night Ravens
Świat: Refugia
Sashion ma numer GG Chciałbys co?
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Brahmaparusha
Poprawilem fragment dot. paladyna.
No i juz jest ładnie XD
Sashion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2006, 17:53   #17
Harap Serapel
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Byłem i musze przyznać, że to całkiem miła alternatywa w stosunku do wiecznie zajętych tombów, a exp pórownywalny...
  Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2006, 18:13   #18
Romeo'Cruz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 08 2005
Wiek: 32

Posty: 34
Stan: Aktywny gracz
Romeo'Cruz ma numer GG 4678834
Domyślny

Bardzo ciekawy exp na tarantulach i dwarcach tylko te shamany z paralizem czlowieka wyprowadzaja z rownowagi ;p
Ablowiem leci z kazdego 5gp, wiec juro zrobie se drutem bp gfb i lece xD
__________________
Best Solo: Dragon
Best Blocked: Dragon Lord, Banshee, Giant Spider
Romeo'Cruz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-04-2006, 01:02   #19
Brahmaparusha
Użytkownik Forum
 
Brahmaparusha's Avatar
 
Data dołączenia: 09 04 2006
Wiek: 36

Posty: 21
Brahmaparusha ma numer GG 5226100
Domyślny

Jeszcze musialem wprowadzic drobna korekte zwiazana z lootem, sorry za bledy
Brahmaparusha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-04-2006, 14:26   #20
Romeo'Cruz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 08 2005
Wiek: 32

Posty: 34
Stan: Aktywny gracz
Romeo'Cruz ma numer GG 4678834
Domyślny

Jak dla mnie to miejsce to poezja dla drutow i sorcow.
Bierzemy 10 BP GFB i bijemy dziadostwo
__________________
Best Solo: Dragon
Best Blocked: Dragon Lord, Banshee, Giant Spider
Romeo'Cruz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:48.


Powered by vBulletin 3