Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Pokaż wyniki sondy: Który z niżej wymienionych rodzajów wysiłku fizycznego wybierzesz?
Siłownia 36 30.00%
Sporty walki 16 13.33%
Siłownia + sporty walki 32 26.67%
Żaden 36 30.00%
Głosujących: 120. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 17-01-2011, 00:33   #561
Edwardo
Amor Patriae Nostra Lex
 
Data dołączenia: 06 08 2005
Lokacja: Jaworzno
Wiek: 32

Posty: 1,086
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 289
Poziom mag.: 10
Domyślny

Albertus zapomniałem dodać brzuch na plażę

Co do treningu to ja polecił bym robić 2gi raz nogi i plecy gdyż dostajesz wtedy największy zastrzyk teścia.
__________________





Pomogłem? Notka mile widziana .

Hail Edward
Hail Sanatio
Hail Secura
xD

Ciach!
Edwardo jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 17-01-2011, 00:33   #562
Rotfllol
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 01 2011

Posty: 5
Domyślny

Mam jeszcze takie pytanie:
Jakie ćwiczenia domowe pomogą rozwinąć przedramię, łydki i dolną część pleców (jakoś tak mocno mi kręgosłup wystaje)
Czy dużo bym musiał ćwiczyć, żeby w wakacje wyglądać już w miarę fajnie? Jestem trochę chudy...
Rotfllol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2011, 00:38   #563
Edwardo
Amor Patriae Nostra Lex
 
Data dołączenia: 06 08 2005
Lokacja: Jaworzno
Wiek: 32

Posty: 1,086
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 289
Poziom mag.: 10
Domyślny

Przedramię robię specjalną rączką do tego przeznaczoną. Ty możesz wykorzystać hantelkę. Możesz to robić z równym obciążeniem po obu stronach lub nie. Kucasz do kąta ok 100stopni i pochylając się kładziesz koniec nadgarstka poza kolanami, reszta leży na nogach. I uginając nadgarstek przyciągasz do siebie hantlę.
Łydki możesz robić wspinając się na palce.
A co do pleców to polecam martwy ciąg i dzień dobry.

A co do fajnego wyglądania... Czyżby zaczynała się pora sezonowców?

Po pierwsze zwiększ masę!
__________________





Pomogłem? Notka mile widziana .

Hail Edward
Hail Sanatio
Hail Secura
xD

Ciach!
Edwardo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2011, 01:31   #564
Rotfllol
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 01 2011

Posty: 5
Domyślny

Coś podobnego posiadam:

To jest do ćwiczenia przedramienia, zgadza się? Ile dziennie na to poświęcić?

Nie chodzi mi o fajne wyglądanie, tylko o normalną sylwetkę, a nie jakiegoś chudzielca. Głównie zależy mi na tym, żebym był sprawny, szybki i w miarę silny, no i potrafił przywalić w miarę zagrożenia. Jedyny plus wyglądania jak koks to odstraszanie potencjalnych wrogów.
I nie "sezonowiec", tylko zwyczajnie nie mam co robić w zimę, na dwór nie bardzo, więc czemu by sobie nie poćwiczyć?
A jak tak sobie powiedzmy robię pompki, to mam robić aż już nie dam rady kolejnej choćby od tego zależało moje życie, czy raczej tak, że jak już lekka zadyszka to przerwa i następna seria za kilka minut? No i ile w ogóle robić tych pompek, brzuszków, podciągnięć na drążku, przysiadów, stanięć na palcach? Mi się tak jakoś dziwnie wydaję, że musiałbym to robić z 3h dziennie, żeby to cokolwiek pomogło. Ale mówię, kompletnie się nie znam, sprostujcie mnie, jeśli się mylę.
Rotfllol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2011, 01:37   #565
Edwardo
Amor Patriae Nostra Lex
 
Data dołączenia: 06 08 2005
Lokacja: Jaworzno
Wiek: 32

Posty: 1,086
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 289
Poziom mag.: 10
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rotfllol Pokaż post
Coś podobnego posiadam:
To jest do ćwiczenia przedramienia, zgadza się? Ile dziennie na to poświęcić?

Ja robię tylko tym i hantlami przedramię. Twojego urządzenia nie używam bo... nie używam.

Cytuj:
Nie chodzi mi o fajne wyglądanie, tylko o normalną sylwetkę, a nie jakiegoś chudzielca. Głównie zależy mi na tym, żebym był sprawny, szybki i w miarę silny, no i potrafił przywalić w miarę zagrożenia. Jedyny plus wyglądania jak koks to odstraszanie potencjalnych wrogów.
I nie "sezonowiec", tylko zwyczajnie nie mam co robić w zimę, na dwór nie bardzo, więc czemu by sobie nie poćwiczyć?
A jak tak sobie powiedzmy robię pompki, to mam robić aż już nie dam rady kolejnej choćby od tego zależało moje życie, czy raczej tak, że jak już lekka zadyszka to przerwa i następna seria za kilka minut? No i ile w ogóle robić tych pompek, brzuszków, podciągnięć na drążku, przysiadów, stanięć na palcach? Mi się tak jakoś dziwnie wydaję, że musiałbym to robić z 3h dziennie, żeby to cokolwiek pomogło. Ale mówię, kompletnie się nie znam, sprostujcie mnie, jeśli się mylę.
Jeżeli chcesz przybrać na masie czyli zwiększyć objętość swoich mięśni to jest inny trening od tego w którym robisz siłę oraz wytrzymałość. Musisz bardziej sprecyzować.
__________________





Pomogłem? Notka mile widziana .

Hail Edward
Hail Sanatio
Hail Secura
xD

Ciach!

Ostatnio edytowany przez Edwardo - 17-01-2011 o 01:40.
Edwardo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2011, 01:50   #566
Rotfllol
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 01 2011

Posty: 5
Domyślny

Nie no bez przesady, nie jestem aż taki chudy. Głównie chodzi mi o siłę i wytrzymałość, ale gdybym się trochę powiększył to by nie zaszkodziło.
Rotfllol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2011, 01:56   #567
Edwardo
Amor Patriae Nostra Lex
 
Data dołączenia: 06 08 2005
Lokacja: Jaworzno
Wiek: 32

Posty: 1,086
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 289
Poziom mag.: 10
Domyślny

Poszukaj na necie planów fbw 5x5.
__________________





Pomogłem? Notka mile widziana .

Hail Edward
Hail Sanatio
Hail Secura
xD

Ciach!
Edwardo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2011, 12:29   #568
Radix
CS Tibia.pl Team
 
Radix's Avatar
 
Data dołączenia: 11 12 2004
Lokacja: Forgotten Land

Posty: 622
Domyślny

@Ashlon
Wyciąg itp dodałem już dla reszty ludzi, którzy chcą sobie coś zrobić w domowych warunkach. Trening domatora dorzuciłem dla jakiegoś tam użytkownika, który chciał bez sprzętu.
Oczywistym jest, że masz wolniejsze efekty w domu (gdy nie masz sztangi itp), ale uwierz mi, że da się coś osiągnąć. Nawet ten lepszy start na siłowni, gdzie możesz zacząć już od trochę większych ciężarów itp.
Co do kolegi tam trochę wyżej - nie można rozwijać tylko trzech partii mięśni, czy tam dwóch, bo to nie ma sensu. Możesz później śmiesznie wyglądać, albo dane partie już nie będą Ci rosły po jakimś czasie. Co do treningu na przedramię, to oprócz ćwiczenia ze sztangielką polecam bardzo mocno zawijanie ciężarka na kijek za pomocą linki. Daje strasznie popalić. Łydki - wznosy na palce, najlepiej na schodku, żeby głęboko schodzić w dół. Co do pleców - Tobie bardziej przydałyby się typowe ćwiczenia aerobowe na plecy, bo masz zwykłe skrzywienie. Np. leżenie na brzuchu i unoszenie głowy, rąk i nóg do góry (było opisane parę postów wcześniej przez kogoś)
__________________

Pieśń II: Honor

Niech ktoś zawoła, że broda hańbą jest
A hańbą dla mnie będzie, go o głowę nie skrócić
Niech ktoś zwątpi w prawość mych braci,
Niech bogom swym dziękuje, jeśli kalectwem go tylko oszpecę,
Bo wstydem jest nie szanować
Tego co dla innych święte.
Słabością jest duma, jeśli
Honorem i szacunkiem w ryzach nie trzymana.
Rozważania tego, co mianem zabójcy okrzyknięty,
Który czuje, a los dla niego jedyny...
Radix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2011, 21:30   #569
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

No chłopaki bylem strasznie chory (ledwo z łózka wstawałem) jadłem antybiotyk. Powiedzieli mi ze będą duże spadki. Dziś po chorobie zachodzę na siłkę i owszem spadki siłowo są lecz nie takie duże. (5 kg na płaskiej np.) Dlatego jestem bardzo szczęśliwy i muszę się tym pochwalić ;D bo cały tydzień się tam zamartwiałem!
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2011, 12:13   #570
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Pracował ktoś z metodą Oliviera Lafaye (książka "Trening siłowy bez sprzętu")? W zeszłe wakacje się w to bawiłem, efekty siły i rzeźby były dość szybko osiągalne, może dlatego, że zawsze byłem chudy i słaby xD Generalnie tam przed każdą sesją treningową zaleca się rozciąganie, które nomen omen trwa... ponad godzinę. Jak myślicie, przeskoczyć rozciąganie, może jakoś okroić? Ono mnie demotowuje do dalszych ćwiczeń xd
__________________
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-04-2011, 21:34   #571
Matheavyk
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 11 2004

Posty: 87
Matheavyk ma numer GG 9086214
Domyślny

W samej książce masz napisane jak "okroić" rozciąganie

Pamiętam, że Olivier mówi o robieniu połowy ćwiczeń rozciągających jednego dnia, a drugiej połowy drugiego(chociaż pewien nie jestem). Poza tym on chyba zaleca rozciąganie przed i po treningu, ale to przed można ewentualnie sobie poskracać.

Sry, że tak niedokładnie napisałem, ale nie pamiętam, bo dawno książkę czytałem. Jestem natomiast pewien, że jest w niej nieco na temat "okrojenia" rozciągania, przeczytaj jeszcze raz ;p

Myślę też, że rozciągając się na przykład co drugi dzień, albo nawet wykonując 1/4 tych zalecanych ćwiczeń (oczywiście z rotacją co do zestawienia) nie wpłynie na Ciebie jakoś strasznie, bo przecież te ćwiczenia to tylko wykorzystywanie ciężaru własnego ciała, więc jakichś hiperprzeciążeń tam nie ma. To tylko moje zdanie.
Matheavyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2011, 12:10   #572
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sphinx123 Pokaż post
Pracował ktoś z metodą Oliviera Lafaye (książka "Trening siłowy bez sprzętu")? W zeszłe wakacje się w to bawiłem, efekty siły i rzeźby były dość szybko osiągalne, może dlatego, że zawsze byłem chudy i słaby xD Generalnie tam przed każdą sesją treningową zaleca się rozciąganie, które nomen omen trwa... ponad godzinę. Jak myślicie, przeskoczyć rozciąganie, może jakoś okroić? Ono mnie demotowuje do dalszych ćwiczeń xd
Przed treningiem robisz np. to http://www.youtube.com/watch?v=N7187Yqpq6I , kilka przysiadów, jakieś pompeczki i w 10 minut jesteś gotowy do wymiatania. Nie rozumiem tego ogromnego parcia na rozgrzewki, rozciągania i tym podobne bzdury. Ręki Ci nie urwie.
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2011, 13:22   #573
Matheavyk
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 11 2004

Posty: 87
Matheavyk ma numer GG 9086214
Domyślny

Dokładnie. Niektórzy nawet nie zalecają rozciągania przed treningiem. Wyłącznie rozgrzewka, a rozciąganie po treningu. To, że ma się książkę Lafaya nie znaczy, że trzeba mu ślepo i bezgranicznie ufać
Matheavyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2011, 14:26   #574
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Zamierzam zapisać się na jakąś sztukę walki, tylko nie mogę się zdecydować. Przede wszystkim chcę się trochę poruszać, ale oczywiście dobrze, żeby przydało się to do samoobrony. A do tego bardziej przydatna wydaje mi się walka w stójce, więc to mnie najbardziej interesuje.
Zastanawiałem się nad Krav Magą, ale brat mi odradza - twierdzi, że to kiepska opcja, bo kravmagowych chwytów (czyli głównie atakowanie najczulszych miejsc - oczu, krtani, krocza etc.) nie da się przećwiczyć w praktyce. Z drugiej strony, on ćwiczy Kyokushin, więc przyganiał kocioł garnkowi (tam chyba nie ma w ogóle ciosów w głowę).
Co byście doradzili?

A tymczasem, zacząłem regularnie chodzić na basen, co wydaje się najlepszą opcją dla takiego leniwca jak ja - ćwiczenie mięśni i kondycji w jednym, do tego delfinek (jeśli kiedykolwiek się go nauczę - w co zaczynam coraz mocniej wątpić) pomaga mi na bóle pleców; no i jest to w zasadzie przyjemne z pożytecznym.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2011, 22:28   #575
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Zależy co cię kręci, ja chodze na kung-fu i aikido, i jestem zadowolony. Z kung-fu problemem jest to, że trzeba długo i dziennie trenować żeby osiągnąć dobry efekt, za to aikido - dość szybkie do ogarnięcia.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2011, 23:18   #576
Maldoryz
Użytkownik Forum
 
Maldoryz's Avatar
 
Data dołączenia: 31 05 2006
Lokacja: Belchatow

Posty: 364
Stan: Początkujący
Imię: -
Profesja: Knight
Gildia: -
Świat: Morgana
Poziom: -
Skille: -
Poziom mag.: -
Maldoryz ma numer GG 1329083
Domyślny

przy okazji odswiezenia tematu...
na poczatku przyszlego roku jade na otwarte mistrzowska Polski Viet Vo Dao. Strasznie sie stresuje, zwazywszy na moj "niski poziom umiejetnosci". Trenuje jakos od roku. Jezeli mam byc szczery, to nie odbywaja sie one jakos profesjonalnie (jezeli wiecie, o co mi chodzi - strasznie malo osob na treningach, takie troszku olewanie cwiczacyc etc). W kazdym razie syn mistrza stwierdzil, ze tak nie moze byc, i ze od wrzesnia ostro lecimy z przygotowaniami. Nie moge sie doczekac
Maldoryz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2011, 09:44   #577
GargoinX
Just an Orange
 
GargoinX's Avatar
 
Data dołączenia: 06 04 2008
Lokacja: Płock
Wiek: 29
Wpisy bloga: 34

Posty: 1,242
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Eternia
Poziom: 31
Skille: 65/64
Poziom mag.: 4
GargoinX ma numer GG 3751106
Domyślny

Ja osobiście trenuję Karate Goju Ryu, mało znany styl. W moim stylu "efekty" (czyli, że tak to ujmę, będziesz umiał się obronić czy komuś przywalić) qidać po około 4-5 latach dobrych treningów. Ja osobiście trenuję 5 lat i jestem bardzo zadowolony.
__________________

Literka Z, literka K, literska S jak ZKS!

Gargoin na Last.fm!

Notka dla Gargulca.
GargoinX jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2011, 10:37   #578
n0_name
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 07 2008
Wpisy bloga: 1

Posty: 676
Domyślny

Gargulec ty żyjesz?
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez bobiokrentludka Pokaż post
bo z hakerami jest jak z sexem, tszeba umiec sie zabezpieczyc a ty tego najwyraśniej nie zrobiles wienc to normalna żecz taki hack
n0_name jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2011, 11:19   #579
GargoinX
Just an Orange
 
GargoinX's Avatar
 
Data dołączenia: 06 04 2008
Lokacja: Płock
Wiek: 29
Wpisy bloga: 34

Posty: 1,242
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Eternia
Poziom: 31
Skille: 65/64
Poziom mag.: 4
GargoinX ma numer GG 3751106
Domyślny

Nie, po prostu lubię czasami napisać coś z zaświatów.

Odnośnie tematu mam pytanie. Zna ktoś jakieś dobre ćwiczenia na kondycję, które mogę robić w domu bez użycia sprzętu?
__________________

Literka Z, literka K, literska S jak ZKS!

Gargoin na Last.fm!

Notka dla Gargulca.
GargoinX jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2011, 11:31   #580
n0_name
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 07 2008
Wpisy bloga: 1

Posty: 676
Domyślny

Jedzenie na czas, bieganie wokół stołu, tibia.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez bobiokrentludka Pokaż post
bo z hakerami jest jak z sexem, tszeba umiec sie zabezpieczyc a ty tego najwyraśniej nie zrobiles wienc to normalna żecz taki hack
n0_name jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:57.


Powered by vBulletin 3