Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 27-05-2008, 12:30   #21
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Potężny czar światła jest niestety zbędny. Podstawowy powinien Ci wystarczyć, zwłaszcza, że jakiś czas temu Bogowie rozjaśnili mroki...

Podobnie jest z Poison Fieldem. Ów kamień runiczny jest Ci zupełnie niepotrzebny, zwłaszcza, iż handel tą runą prawie nie istnieje.

Magiczna bariera jest niezbędna. Dlaczego? Czar ten jest w stanie uratować Ci życie w nagłej sytuacji. Gdy jej użyjesz bronisz się magią - zamiast punktów życia znikają Ci punkty magi. Niestety, nie działa wtedy żadna dodatkowa ochrona, jaką jest tarcza...

Light Magic Missile jest dość przydatnym czarem runicznym. Mimo swej małej mocy jest dość często używany. Dzięki niemu możesz wysłać słabszy strumień energi w kierunku atakującego Cię przeciwnika. Każda runa ma 5 użyć.

Niestety, z białych grzybów nie da się robić piwa. Jednak, wbrew pozorom, jedzenie to przydaje się wielu podróżnikom w dłuższych wyprawach, ze względu na swą bardzo małą wagę. Jest to najlepsze jedzenie dostępne dla osoby nieposiadającej konta premium.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 27-05-2008, 12:36   #22
Dragon-Fly
Arbiter Elegantiarum
 
Dragon-Fly's Avatar
 
Data dołączenia: 10 01 2008
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,375
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Artanaro
Profesja: Knight
Świat: Menera/Nebula
Poziom: 45
Skille: ~70
Poziom mag.: 5
Dragon-Fly ma login Tlenu dragonflyer@tlen.pl
Domyślny

Magiczny kamień trucizny jest jak najbardziej przydatny, Slythio... Wystarczy, iże postawisz swych dwóch towarzyszy przed skrzynkami depozytowymi i strzelisz wokół nóg, to nikt nie będzie mógł ich oderwać od ziemi! Przydatne przy zabijaniu innych wędrowców.

Ostatnio edytowany przez Dragon-Fly - 28-05-2008 o 16:04.
Dragon-Fly jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2008, 14:02   #23
maxen13
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 05 2008

Posty: 109
Domyślny

Witaj kamracie Regnis!

Lubię podróżowac i bardzo lubie czytac wiec zaszedłem do tej "biblioteki"
i zainteresowałem się twoim tematem.Bardzo mnie zasmuciło że nasi wspaniali mieszkańcy naszego małego państwa ( Bogowie niech ich błogosławią) tak cię źle traktują.Mam dla ciebie małą poradę. Ludzie bardzo lubią ludzi którzy mają większą wiedzę i serce niż umiejętności. Proponuje ci poszukac takich ludzi i wstąpic do ich.Bądź możesz też zlożyc podanie. Zawsze z przyjaciółmi jest lepiej niż samemu. Jestem emerytowanym magiem, teraz wybrałem drogę rycerza. Więc jeśli kiedyś zawitasz do mojego małego kraju zwanego Thorią, chętnie Cię powitam i postawie kubeł piwa i świeży bochenek chleba.

Bądźcie Zdrowi!,
Black Arakorn
maxen13 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2008, 15:01   #24
MiXer
Użytkownik Forum
 
MiXer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2005
Wiek: 18

Posty: 851
MiXer ma numer GG 1684889
Domyślny

Piszesz jak pomyleniec.
MiXer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2008, 15:47   #25
Ghard Lage
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MiXer Pokaż post
Piszesz jak pomyleniec.
Sam piszesz....

Co do tematu pachnie mi prowokacją ale co tam fajna klima...

Zdrowia kamraci, zdrowia!
  Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2008, 15:59   #26
Esko
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MiXer Pokaż post
Piszesz jak pomyleniec.
to właśnie przez takich jak Ty ta gra straciła najlepsze co posiadała, mianowicie klimat...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghard Lage Pokaż post
Co do tematu pachnie mi prowokacją ale co tam fajna klima...
zapewniam Cię, że nie jest to prowokacja... autor tematu to mówiąc dosłownie "niedobitek z najlepszych graczy"... może i nie pod względem doświadczenia, itemów, ale pod względem chęci zachowania klimatu, chęci zrobienia tej gry lepszej... i za to WIELKI + dla niego...
  Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2008, 16:26   #27
Osks
Użytkownik Forum
 
Osks's Avatar
 
Data dołączenia: 12 09 2005
Lokacja: Łódź

Posty: 199
Profesja: Elder Druid
Świat: Furora
Domyślny

Ja bym was skomentowal nastepujaco:

TROLL APPROACHING!
Osks jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2008, 17:54   #28
MichalOlkuszanin
Użytkownik Forum
 
MichalOlkuszanin's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2008
Lokacja: Olkusz
Wiek: 31

Posty: 82
Stan: Na Emeryturze
Świat: Candia
Domyślny Drogi Regnisie.

Widząc Twoje wypowiedzi żałuję, iż porzuciłem Xerene. Jednakowoz chyba juz za pozno by porzucić powołanie rycerza na Isarze. Moge jedynie czytac Twoje wypowiedzi przypominajace mi o dawnych dziejach. Zycze Ci owocnej walki z trudnosciami jakie stawia Tibia.


Pozdrawiam Michal.
MichalOlkuszanin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2008, 21:40   #29
MiXer
Użytkownik Forum
 
MiXer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2005
Wiek: 18

Posty: 851
MiXer ma numer GG 1684889
Domyślny

Wiedziałem. Ofensywa na odrębną opinię, o tym co ty sie odpier*ala w tym temacie.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Osks Pokaż post
Ja bym was skomentowal nastepujaco:

TROLL APPROACHING!
Dobrze mówisz
MiXer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-05-2008, 01:24   #30
Esko
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MiXer Pokaż post
Wiedziałem. Ofensywa na odrębną opinię, o tym co ty sie odpier*ala w tym temacie.

Dobrze mówisz
rozumiem, że według Ciebie to forum powinoo wyglądać mniej więcej tak:

-joł elo elo jak sie ku*** skacze bo za ch**a nie umiem a je**na spacja nie działa
-ale z ciebie po**bany noob w tibii sie nie da skakać każde dziecko o tym wie, twoja stara to, twoja stara tamto.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 29-05-2008, 07:39   #31
Frenzyfry
Użytkownik Forum
 
Frenzyfry's Avatar
 
Data dołączenia: 27 04 2008

Posty: 15
Domyślny

@up

Masz 100% racje... niestety...

Ci ktorzy graja w Tibie od wersji 7.8 wzwyz, poprostu tego nierozumieja, poniewaz tibia to juz dla nich tylko exp exp i jeszcze raz exp. Nie widza juz zabawy w tworzenie klimatu i m.in dlatego go juz w Tibii niemal ze niema.

Ostatnio edytowany przez Frenzyfry - 29-05-2008 o 07:42.
Frenzyfry jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-05-2008, 09:53   #32
Ghard Lage
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Frenzyfry Pokaż post
@up

Masz 100% racje... niestety...

Ci ktorzy graja w Tibie od wersji 7.8 wzwyz, poprostu tego nierozumieja, poniewaz tibia to juz dla nich tylko exp exp i jeszcze raz exp. Nie widza juz zabawy w tworzenie klimatu i m.in dlatego go juz w Tibii niemal ze niema.
Gram od 7.23 ale i tak pachnie mi tu niestety prowokacją powód za duża wiedza pytającego. Dam przykład:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Regnis
Prawo- zapewne jakieś istnieje, choć jak do tej pory spotkałem się jedynie z władzą siły i rządami przemocy... Czy jest jakiś limit, jeżli chodzi o ataki na innych obywateli? Czy mogę kilka razy dziennie być zabitym przez jedną osobę?
Pyta i odpowiada sobie w jednym pytaniu, może nie dosłownie i nie zgodnie z prawdą ale prawie odpowiada. W tym pytaniu jest tak, że koleś mógł grać w inne mmo gdzie taki system istnieje ale może też znać wszelkie zasady tibii i pytać nas o "głupoty". Pod okładką czai się zło... mam nadzieję, że jednak nie ;p
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Regnis
Hmm, ostatnio naszła mnie myśl, żeby przedostać się do krasnoludzkich jaskiń w górach na pólnocy i tam kontynuować moje eksperymenty magiczne, bo Rotwormy już powoli mnie nudzą...
Z kąd newbie, który pyta o podstawowe zasady gry by wiedział o kazordoon? Usłyszał na game chacie - wątpię te miasto jest coraz mniej modne. A może przeczytał w necie? Może ale by poczytał o wcześniejszych problemach o jakie pytał. No dobra koniec tych moich podejrzeń bo se humor popsuje...
  Odpowiedz z Cytatem
stary 29-05-2008, 15:59   #33
MiXer
Użytkownik Forum
 
MiXer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2005
Wiek: 18

Posty: 851
MiXer ma numer GG 1684889
Domyślny

O ja pierd*le, nie podoba mi się to i bez pierdół to napisałem, ze mi się nie podoba ten temat. I ch*j wam w oczy
MiXer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-05-2008, 20:34   #34
Zamne
Użytkownik Forum
 
Zamne's Avatar
 
Data dołączenia: 04 04 2006
Wpisy bloga: 7

Posty: 634
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Sorcerer
Świat: Isara
Poziom: 1
Skille: 10/10
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Szymi_11 Pokaż post
...uderzać z siły ognia której teraz używam pokonując minotaury...
radzę nie używać magii ognia przeciw minotaurom, o ile nie troszczysz się o poziom swej many, ich gruba skóra nieźle je chroni przed płomieniami. Posłuchaj rady maga zwiedzającego miasto minotaurów mimo długich przepraw przez jaskinie i ich niechęci do turystów
__________________
chcę tibicama

notka here
Ukryty tekst:
Cytuj:
gdzie najlepiej expić pallem na rooku?
Cytuj:
12:05 CM Andasstra on Askara [2]: no kurwa in here.. thats not nice-.-
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez TheDwarf
Cytuj:
daj, ja ci zrobie ludzika
..O
./|\
../\/
./
Ja przeczytalem zamiast ludzika, to "lodzika" i cale 60 sekund szukalem w tym obrazku czegos zboczonego HAHA
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mapa_Europy Pokaż post
Miał swoje 5 minet.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez OwntibiaForFree
Nie zdziwcie sie jak anty vir bedzie wam szalal wkoncu to keylogger
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Azris- Pokaż post
Mikolaj upil sie kakalem ;d

Ukryty tekst:

Ostatnio edytowany przez Zamne - 29-05-2008 o 20:47.
Zamne jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-05-2008, 21:31   #35
lord orzech
Użytkownik Forum
 
lord orzech's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2005
Lokacja: ToRuń

Posty: 234
Stan: Na Emeryturze
lord orzech ma numer GG 1693466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MiXer Pokaż post
O ja pierd*le, nie podoba mi się to i bez pierdół to napisałem, ze mi się nie podoba ten temat. I ch*j wam w oczy
I tu padnie stanowcza, acz znana odpowiedź, jakże prymitywna

To po ch... go czytasz jak Ci oni sie k... nie podoba, pojeżdżając każdego już "nienormalnego" gracza Tibii. "Nienormalnego" bo k... po ch... robić klimat? Trzeba expić i expić nie zmiłuj, bo Was k... kto inny wygryzie, czy to k... daje Wam przyjemność? Ech... to już nie wróci, mimo że gram od 7.5, widzę że załapałem się na ostatki dobrej gry.

Pozdrawiam, bez napinki, sry za wulgaryzmy
__________________
<puff>


Mods and admins, why? ;<
lord orzech jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-05-2008, 13:13   #36
Regnis
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 05 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 38

Posty: 27
Stan: Początkujący
Profesja: Sorcerer
Świat: Secura
Poziom: 32
Domyślny

Zapewniam, że nie jestem prowokatorem
O Kazoo czytałem na forum- każde poradniki radzą, żeby tam zdobywać doświadczenie.
Gram w BFa, ale ciężko go przyrównać do Tibii, więc nie wiem, czy to można poczytać za jakieś doświadczenie
Ten temat założyłem, żeby choć trochę poczuć klimat tej gry, którego próżno szukać już w samej grze... Ot- to dla mnie (starego rpgowca) taka mała karczma do pogadania i wczucia się w klimat, bez którego na pewno tą grę porzucę.
Ale jak na razie się nie zawiodłem- jest sporo osób, które potrafią się dobrze bawić

Proponuję, aby w tym temacie można było zasięgnąć porady (nie chodzi tylko o mnie), trzymając jaki- taki klimat wypowiedzi

Co do osób, którym się ten temat nie podoba- po co go czytacie? Znikać ale już Myślicie, że wypadniecie na bohaterów przychodząc tu i pisząc bzdurne, nic nie wnoszące posty? Zaimponujecie komuś? Po prostu wypadacie żałośnie i kiedyś to zrozumiecie (albo i nie ) Na pyskówki typu ch... Ci w oczy nie odpowiadam, bo sory, ale mam 23 lata i w ogóle mnie to nie rusza Kozaków zapraszam do Szczecina, Romera 67- a nazywam się Janusz Lisiński- powiedzcie mi w twarz, co chcecie mi wsadzić "w oczy"...

To tyle, kwestią wytłumaczenia się Więcej myślę, że nie ma co tego roztrząsać.
Już wkrótce na pewno coś napiszę i postaram się co nie co od was wyciągnąć
Regnis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-05-2008, 14:51   #37
Serious Sam
Użytkownik Forum
 
Serious Sam's Avatar
 
Data dołączenia: 27 04 2006
Wpisy bloga: 16

Posty: 1,470
Serious Sam ma numer GG 1542247
Domyślny

@Regnis

Podziwiam Cię za to co piszesz, zaprawdę niewielu takich ludzi zostało ; )

@
Co do ludzi, którym się temat nie podoba, sio!Wiem, że możecie wyrażać własne zdanie o temacie, nawet negatywne, ale dajcie spokój i pozwólcie się cieszyć klimatem ;-)

Pozdrowienia Regnisie!Rośnij w siłę.
__________________
Jeżeli potrzebujesz pomocy, napisz. Chętnie pomogę : )



Amor patriae nostra lex!

Miłość ojczyzny naszym prawem!
Serious Sam jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-05-2008, 19:15   #38
Esko
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Regnis, naprawdę BARDZO, ale to BARDZO Cię podziwiam, bo osób takich jak Ty zostało już bardzo niewiele. Powodzenia w graniu!
  Odpowiedz z Cytatem
stary 31-05-2008, 09:48   #39
Szymi_11
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Niestety, nie zdążyłem pokonać Smoka Magiem, ponieważ zwiedzając piękne miasto szlachetnych Krasnolódów napadła mnie grupka Gwardii Imperatora. By ich pokonać zacząłem przywoływać żywioł śmierci zaklęty w mojej rożdżce ale ich było zbyt wiele bym dał im radę, szybko wyjąłem z plecaka buty szybkości i pobiegłem w stronę schodów ale niestety, pewien młodzieniec gdy zobaczł że o oststnich siłach biegnę do wyjścia, zastawił na mnie pułapkę gdy zginąłem ukradł on moje futro ze skóry mamuta, ale naszczęście buty szybkości ocalały. Gdy byłem już w Carlin postanowiłem sprzedać moje buty i kupić za nie odpowiednio lekki pancerz jak i spodnie, gdy znalazł się kupiec dał mi 4 krystaliczne monety zgodziłem się na taką wymianę ale zaraz potem szybko zabrał monety i powiedział że się spieszy żebyśmy szybko zrobili wymianę, gdy się obejrzałem w ręku miałem 4 platynowe monety a buty wraz ze złodziejem zniknęły w zatłoczonym miasteczku i wtedy powiedziałem sobie że koniec z walką, moje uzbojenie oddałem biednym i dołączyłem do gilidii magów w Thais poagając Muriel wymyślając nowe czary i tak zakończyła się moja przygoda Maga.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 01-06-2008, 15:34   #40
Jurij1234
Użytkownik Forum
 
Jurij1234's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2007
Lokacja: Na prawo od procesora

Posty: 55
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Hiberna
Poziom: 45
Skille: :)
Poziom mag.: 4
Jurij1234 ma numer GG 10265318
Domyślny

Witam wszystkich Tibijczyków. Moja kariera rycerska wiodła mnie przez wiele przedziwnych i tajemniczych miejsc począwszy od mroźnej północy, a na pustyni Darama kończąc, lecz mam w chwili obecnej pewien dylemat. Otóż wiele razy spełniałem swą powinność wobec korony wybijając całe tuziny nieumarłych na "Ziemiach Duchów" lub ochraniając podróżników przed cyklopami z Mount Sternum i chętnie wybrałbym się na nową przygodę do Molts. (tak to się pisze?)
Lecz obawiam się, że nie jestem w stanie sprostać wyzwaniu stawianemu przez ten labirynt. (lvl 36 skill 60/58 mlvl 4) Czy lepiej wziąć Miecz z Czarnej Stali czy też może wysłużony już Bright Sword. Jak dużo powinienem zabrać ze sobą dodatkowego sprzętu typu mikstury lecznicze i runy wszelkiego rodzaju. Nie mam zamiaru iść tam po to "żeby wyciągnąć 50k exp/h". Po prostu chcę zwiedzić te podziemia, pytanie tylko czy sprostam temu wyzwaniu?

ps do wszystkich uważających Regnisa za nooba. Jeśli chcecie zabić klimat tej gry do końca, to powiedzcie to wprost.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gargoin_rtn Pokaż post
Kamyki i grzyb to ewidenta aluzja do Żwirka i Muchomorka!
Jurij1234 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:25.


Powered by vBulletin 3