Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 23-06-2010, 14:59   #1
Slimer
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 09 2005

Posty: 15
Stan: Na emeryturze
Pytanie Powrót- parę pytań od starego gracza

Witam wszystkich
W wirze skończonej sesji, nareszcie nastał u mnie czas odpoczynku, kobieta wyjechała za granicę więc mam trochę wolnego czasu i akuratnio narzucił mi się jeden pomysł o nazwie "Tibia". Jestem dość starym graczem(2003-2007), pamiętam czasy pierwszego żołnierza który zdobył 200lvl (bodajże Bubble?;D), wielkich wojen na Hibernie, Furorze, czy Pandorii, gdy wbicie 100lvla było argumentem do dumy, nie było procentów w zakładce "Skills" itp. Więc mam pare pytań:
1. Czy na tyle Tibia się zmieniła, że odrzuca?
2. Czy kultura graczy jest lepsza?
3. Czy w ogóle jest sens powrotu, dla gry dosyć takiej rozrywkowej, nie żadnego "Powerlevelingu"?
Slimer jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 23-06-2010, 15:20   #2
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Cytuj:
1. Czy na tyle Tibia się zmieniła, że odrzuca?
Odrzucac to może i nie odrzuca, ale nubstwo jest niezłe

Cytuj:
2. Czy kultura graczy jest lepsza?
3. Czy w ogóle jest sens powrotu, dla gry dosyć takiej rozrywkowej, nie żadnego "Powerlevelingu"?
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-06-2010, 19:26   #3
Shifos Wielki
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 02 2006
Lokacja: Piła

Posty: 52
Stan: Początkujący
Profesja: Royal Paladin
Świat: Candia
Poziom: 195
Skille: 106/87
Poziom mag.: 24
Domyślny

To już nie ta sama Tibia co kiedyś, hotkeye , ułatwienia zmiana balansacji postaci ale gram dalej for fan od 2005 roku. A przyjemnosc gry polega raczej jakich ludzi spotkasz w grze, tu klijent gry jest nie wazny. wracaj stary graczu
Shifos Wielki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-06-2010, 03:22   #4
Thimburd
Użytkownik Forum
 
Thimburd's Avatar
 
Data dołączenia: 20 07 2004
Lokacja: Odległa Galaktyka
Wiek: 34

Posty: 743
Stan: Na emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 103
Poziom mag.: 60
Thimburd ma numer GG 8659724
Domyślny

Dość ciekawa sytuacja, bo ja wpadłem po paru latach na forum właśnie zobaczyć jak zmieniła się moja dawna wielka miłość - Tibia. Może nie mam zamiaru w to grać, ale jednak ciekawość zwyciężyła.
Z tego co widzę to bazyliszek ciągle nie jest rozwiązany, a tak samo mino mage na Rooku - nic nowego, czyli wielkie zagadki od lat pozostają nierozwiązane.
Widzę, że mechanika zmieniła się kompletnie i chyba musielibyśmy się na nowo uczyć w to grać - są jakieś eliksiry dające życie (co z UH? gospodarka przecież na runach się kręciła), są levele ponad 400 (!!! - ja pamiętam jak liczyliśmy na forum jak długo musiała by expić Bubble żeby wbić 200 level (wyszło na to, że to niemożliwe!), a tutaj ona nawet nie jest w top500), przedmioty mają dodatkowe bonusy, jakieś nowe dziwne kusze i pierdoły.
Z poziomem mentalnym może być tylko gorzej bo ja pamiętam, że Tibia miała właśnie tendencję zniżkową - z miesiąca na miesiąc było coraz gorzej, chociaż kto wie, może to się poprawiło.
Ja bym nie grał - jest wiele lepszych gier albo sposobów na spędzanie wolnego czasu
__________________
..: May the Force be with You! :..
Thimburd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-06-2010, 09:01   #5
Old_Game
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 05 2008
Lokacja: Polska
Wiek: 35
Wpisy bloga: 1

Posty: 213
Stan: Na Emeryturze
Imię: Loneka
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 23
Skille: 60/60
Poziom mag.: 3
Domyślny

@up

no np. wow

graj w wow'a
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Blader19948 Pokaż post
No już mnie zaczynacie wku*wiać z tym Sunrisem. Pierwszy zdobył 100lvl na rooku. KONIEC!
Nie posiada on Spike Sworda, Brass Armor, Iron Helmeta;
nie walczył on z tarantulą, gulem ani minotaurem magiem;
nie jest GM'em, postacią Cipsoftu; nie znał Durina, Knightmare, Ducha Świętego czy Jezusa Chrystusa;
Old_Game jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-06-2010, 10:46   #6
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thimburd Pokaż post
Z tego co widzę to bazyliszek ciągle nie jest rozwiązany, a tak samo mino mage na Rooku - nic nowego, czyli wielkie zagadki od lat pozostają nierozwiązane.
nigdy nie dowiedziono, że są to zagadki, a nie rozmieszczone randomowo na mapie potworki.

Cytuj:
Widzę, że mechanika zmieniła się kompletnie i chyba musielibyśmy się na nowo uczyć w to grać - są jakieś eliksiry dające życie
Zamiast w niebieskie ustrojstwo klikasz w czerwone. Simple as that.

Cytuj:
są levele ponad 400 (!!! - ja pamiętam jak liczyliśmy na forum jak długo musiała by expić Bubble żeby wbić 200 level (wyszło na to, że to niemożliwe!), a tutaj ona nawet nie jest w top500)
To chyba normalne ze po paru latach sredni level wzrośnie, tak samo normalne jak to, że adekwatnie do wzrostu średniego levela muszą postępować zmiany w expowiskach, żeby gra w końcu nie stanęła w miejscu.
Stąd np. expowiska na których można wyciągać 100k expa/ h na niskim levelu, co jeszcze parę lat temu było nie do pomyślenia.

Cytuj:
przedmioty mają dodatkowe bonusy, jakieś nowe dziwne kusze i pierdoły.
Najwyższy czas, żeby przedmioty dostały bonusy, bez nich w zasadzie nie miał sensu upgrade noszonego sprzętu, poza tym dochodziło do takich aberracji jak każdy wysokopoziomowy mag latający w MPA (czyli defacto zbroi płytowej) - bo mógł i nie było nic lepszego.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 26-06-2010 o 10:17.
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-06-2010, 01:04   #7
Bloordy
Użytkownik forum
 
Bloordy's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2010

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bloordy
Profesja: Sorcerer
Świat: Harmonia
Domyślny

Czesc, ja na twoim miejscu bym nie wracal do tego "nalogu". Dlaczego? Po pierwsze gra sie bardzo zmienila, jest mnostwo nowych "cukierkowych" itemow kompletnie nie potrzebnych, i w ogole gra jest duzo latwiejsza niz kiedys. Po drugie ludzie, jest mnostwo noobow, polaczkow i w ogole debili. Ja na twoim miejscu bym nie gral, no chyba ze na OTSach, RL jest teraz nudne, nie ma tego klimatu i atmosfery co kiedys. Zreszta to jest twoja decyzja, pograj sobie troche jesli chcesz i zobacz, bo ja jak wejde w Tibie to po 5 minutach odrzuca mnie od niej. Jest mnostwo innych gier MMORPG (lepszych). Decyzja nalezy do Ciebie, trzymaj sie
Bloordy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2010, 20:06   #8
dieFK
Użytkownik forum
 
dieFK's Avatar
 
Data dołączenia: 29 06 2010
Lokacja: Wratislavia, LS

Posty: 26
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fate Karma
Profesja: Paladin
Gildia: Forsaken
Świat: Olympa
dieFK ma numer GG 1618730
Domyślny

Pozwolę sobie odsmażyć nieco temat, bo mnie zaciekawił.
Otóż, ja też jestem, można powiedzieć, starym graczem, konkretnie, zacząłem grać w roku 2003, może 2004, za małolata.

Skończyłem z grą około klienta 7.8x - pamiętam, że to, co wtedy z nim zrobili, to była porażka.

Wróciłem do grania ostatnio, konkretnie May 17th, '10, tylko i wyłącznie z nudów, i muszę przyznać... byłem zaskoczony, bo co by nie napisać, nie jest to już oczywiście 7.3, czy 7.4, nie ma farm druidów, SDków od 13lvla(?) czy GS'ów bez haste, ale gra jest po prostu FAJNA. Może to niezbyt wyszukane słowo, ale o takie m/w mi chodziło.

Nooby? Cóż, zawsze Tibii towarzyszyły, i pewnie na zawsze z nią zostaną.

Kultura według mnie trochę się polepszyła, co by nie mówić. Pamiętam jeszcze sprzed lat, jak co chwila dwóch "ziomków" rzucało do siebie wiązankami takich bluzgów, że szkoda było czytać. Coraz rzadziej się z tym spotykam.

Jedyne, co mnie trochę boli, to ten power-leveling, który teraz jest rzeczą zupełnie oczywistą. Szczerze się przyznam, że widok 250+ knighta na FACCu expiącego na GSach na POHu jest dosyć zabawny.

Oczywiście wszystko co piszę opieram na tym, co zaobserwowałem na świecie Olympa, nie wiem jak tam na innych.

Trochę się rozpisałem, no cóż, będziecie mi musieli wybaczyć.

Pozdrawiam
dieFK jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2010, 22:04   #9
Exodusdge
Użytkownik Forum
 
Exodusdge's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2010

Posty: 18
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Gildia: Chillout
Świat: Guardia
Poziom: 79
Skille: 85/66
Poziom mag.: 16
Domyślny

A ja cie zapraszam do Tibii, sam wróciłem po paru miesiącach przerwy i nie żałuje, gram po tej przerwie już 3 dni. N00by aż tak mi teraz nie przeszkadzają jak kiedyś, z tego co widziałem nikt mi jeszcze lootbaga nie ukradł a większość n00bów zostało zbanowanych, może mnie wyśmiejecie albo albo ja mam takiego farta albo wy pecha, botów też jest o wiele mniej. No twój wybór nikt nie będzie ci gry wybierać ale jeśli podoba ci się tibia no cóż... twój wybór.
Exodusdge jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2010, 09:50   #10
Dagoratusek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 06 2010
Lokacja: Kraków

Posty: 27
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Uth'a Sqad
Świat: Celesta
Poziom: 89
Skille: 85/64
Poziom mag.: 18
Domyślny

Obecnie warto wrócić do tibi, jest dużo rzeczy ułatwiających grę, zmniejszyła się odrobinę ilość botów, spadła liczba bluzgów. Gra się szybciej i przyjemniej. Warto kupić pacc i wbijać na 2-3 godzinki dziennie na bonusową staninę. Dla ludzi którzy chcą się dobrze bawić i mają mało czasu oraz zakupią pacc-a ta gra jest przyjemna.
Dagoratusek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:05.


Powered by vBulletin 3