Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > tibia.pl - opinie, sugestie, błędy, itp.

Notki

tibia.pl - opinie, sugestie, błędy, itp. Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat strony, wskazać błąd i zasugerować czego brakuje.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 23-07-2006, 16:26   #1
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny Polityka moderatorów

Zastanawiam się jak to właściwie jest - z jednej strony na forum są miliony bezsensownych postów ewidentnie naruszających regulamin, na przykład pod każdym poradnikiem są setki wypowiedzi typu "gratz poradnika", "spoko poradnik" etc. (takie wypowiedzi są dosłownie ujęte w regulaminie, a więc jak najbardziej powinny być usuwane, a ich autorzy karani - jednak rzadko się tak dzieje), pod każdą informacją o nowych światach setki idiotów wypisują: "jestem xx w kolejce, czekam już yy godzin" itp. - takie posty również pozostają bez odzewu ze strony moderatorów. Z drugiej strony tematy i posty są usuwane bez wyraźnej przyczyny. Może nie jest to nagminne jednak zdarza się, i to wcale nierzadko. Na przykład wszystkie tematy w dziale "Magia" (oprócz FAQ, które jest już notabene trochę nieaktualne i niezbyt wyczerpujące) są usuwane - jak chodźby temat o sd, który przecież do tego działu jak najbardziej pasował, miał też sens, bo wielu ludzi nurtuje pytanie, czy sd to atak fizyczny i czy obrażenia od tej runy zależą od pancerza celu. Ostatnio też moderator usunął mój post pod tematem o filmiku, bo skomentowałem w nim zachowanie bohatera filmu - moim zdaniem wypowiedź była na temat, a nie dostałem za ten post żadnego ostrzeżenia ani punktów karnych, czyli ewidentnie nie naruszała ona regulaminu (w takim razie czemu została usunięta?). Proszę więc moderatorów o odpowiedź czym dokładnie (poza regulaminem, bo jak widać nie jest on jedynym kryterium) kierują się oni przy podejmowaniu decyzji o usunięciu bądź nie danego postu/tematu?
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 23-07-2006, 17:15   #2
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 40

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Nie zawsze jest czas, nie zawsze wszystko się wychwyci. Często jest tak, że część rzeczy się olewa, żeby nie być przesadnie drobiazgowym. Jeśli widzę lekko spamerskie posty, które nic nie wnoszą, to czasem po prostu usuwam, nie wlepiając upomnienia, które byłoby właśnie takim przesadnie drobiazgowym egzekwowaniem regulaminu. Wypowiedzi typu "dobry poradnik, naprawdę kawał dobrej roboty" są raczej pochwaleniem i docenieniem pracy autora, a nie spamem. W dziale ze zdjęciami na komentarze "spoko ssy" też przymykam oczy, bo wtedy ten dział naprawdę by sptracił sens bez komentarzy innych, prawda?

I jeśli coś jest usunięte, to to jest taki przypadek, gdy może nie do końca post jest niezgodny z regulaminem, ale np. prowokuje dalsze wypowiedzi do zejścia z tematu, do bluzgania itp. Już kilku osobom na pw pisałem (kiedy się pytały) - nie da się ująć w regulaminie wszystkich przypadków, wszystkich możliwości i wszystkich zasad, bo to jest bez sensu. W czasie pracy jako Mod rodzi się coś w stylu wyrobionego spojrzenia na to wszystko i zauważania niuansów, których nie da się zawrzeć w sztywne ramy.

Czasem też "są takie dni w miesiącu", kiedy jest bardzo dużo rzeczy do skasowania i zrobienia porządku, wtedy (przyznaję się i kajam) po prostu masę tematów/postów idzie w piździet i chociaż łamią regulamin, autorzy nie sa upominani - brak czasu.

Jeszcze wracając na chwilę do początku: jest dużo tematów, które może są mniej sprawdzane, albo nie ma na nie czasu - zostaje opcja raportowania postów. Oczywiście, Moderator powinien tak czy owak wszystko przejrzeć, ale w ten sposób dajecie od razu cynk, że gdzieś jest coś nie tak. Pomagacie nam przy tym, a my to doceniamy.

Btw. zauważ przykładowo tematy z wydarzeniami ze światów. W częściej odwiedzanym temacie przybywa kilkanaście/dziesiąt postów dziennie. Wystarczy, że zrobię sobie parę dni zaległości w czytaniuu takiego tematu (a wszystkich światów jest kilkadziesiąt) i już mam stertę postów do sprawdzenia, a to zabiera mnóstwo czasu. W tym czasie jakiś ciołek zdąży założyć kilkanaście kont (neo kid) i zaspamować forum "nowym tibia test serwerem 7.8, ściągnij już teraz". Są pewne priorytety, przy czym często posty najmniej groźne dla użytkowników (czyli spam małego kalibru) są na samym dole zainteresowania. Takie życie. Jeśli przeciętny użytkownik siedzi ileś czasu na forum, to strzelam, że siedzę przynajmniej dwa razy dłużej, czytając, co się da i pilnując porządku, ile się da.

Myślę, że w pewnym stopniu wyjaśniłem, o co chodzi i rozwiałem trochę wątpliwości...
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-07-2006, 20:33   #3
MATI9630
Użytkownik Forum
 
MATI9630's Avatar
 
Data dołączenia: 19 06 2005
Lokacja: Kraków, cause....... Postów: -1
Wiek: 30

Posty: 459
Stan: Zbanowany
Imię: A wiesz...
Profesja: Rookstayer
Świat: Mądry...
Poziom: hyh
Skille: Serio
Poziom mag.: :>
Wyślij wiadomość przez ICQ do MATI9630 MATI9630 ma numer GG 6706595 MATI9630 ma login Tlenu mati9630@tlen.pl Adres Jabbera do MATI9630
Domyślny

Co do Magii - w tymże oto dziale zjedź na doł i tam gdzie są niejakie 'opcje wyświetlania', to zamiast 'ostatniego dnia', wybierz 'początku'. I jest;]
__________________
MOJE CELE NA FORUM:
[x]mieć wazon
[x]mieć sexy wazon
[ ]mieć super sexy wazon
[ ]2 posty

MATI9630 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-07-2006, 21:08   #4
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MATI9630
Co do Magii - w tymże oto dziale zjedź na doł i tam gdzie są niejakie 'opcje wyświetlania', to zamiast 'ostatniego dnia', wybierz 'początku'. I jest;]
Hm... faktycznie, choć to bezsensowne i mylące, a w innych działach tak nie ma. Nie zmienia to jednak faktu, że na przykład ww. temat o sd został usunięty bez powodu.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raynold
Wypowiedzi typu "dobry poradnik, naprawdę kawał dobrej roboty" są raczej pochwaleniem i docenieniem pracy autora, a nie spamem.
Moim zdaniem są zawsze spamem, dopóki nie są poparte jakimiś argumentami.
Zresztą to nie wyjaśnia kwestii tematów o nowych światach (i ogólnie większości newsów, bo straszny chlew tam zwykle panuje), bo chyba nie powiesz mi, że posty typu "wreszcie sobie pogram na nowym świecie" albo "jestem 3434. w kolejce" wnoszą coś do tematu...

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 23-07-2006 o 21:13.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-07-2006, 21:18   #5
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 40

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Z tymi przykładami, które podałeś jak najbardziej się zgadzam. Odniosłem się do przykładów, które podałeś. Po prostu sprzątając w chlewie samemu można się upaprać po łokcie i jest to męczące. Powiem szczerze: z mojej strony to wygląda tak, że czasem nie chcę nawet czytać jakiegoś tematu, bo wiem, że jak wejdę, to spędzę tam 2h, banując 10 osób i dając upomnienia kolejnym 50. Nie mam siły. Czasem wolę machnąć ręką. Ale spróbuję się tym zająć w wolnej chwili.
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2006, 14:28   #6
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez regulaim forum.tibia.pl
Jeśli wszystko, co masz do powiedzenia, to "gratz", "masz rację", "zgadzam się z przedmówcą", lepiej zachowaj to po prostu dla siebie. Takie posty mogą być uznane za spam i odpowiednio karane.
Ten fragment powinien chyba zostać usunięty z regulaminu. I tak nikt go nie przestrzega, a na dodatek ostatnio dostałem reprymendę (sic!) od jednego z modków za zgłaszanie postów niegodnych z tą zasadą.
@down
Nie widzę w tym nic śmiesznego. Po prostu jeżeli sami moderatorzy nie uważają tego punktu regulaminu za warty przestrzegania, to, choć nie podoba mi się to, nie ma sensu, aby takie martwe prawo dalej "zaśmiecało" regulamin.

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 18-09-2006 o 15:23.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2006, 15:06   #7
emilok
pokrzywa
 
emilok's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: malopolska
Wiek: 37

Posty: 1,772
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Solera
Poziom: 111
Skille: 94/92
Poziom mag.: 7
emilok ma numer GG 8170610 emilok ma login Tlenu emilok@o2.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Ten fragment powinien chyba zostać usunięty z regulaminu. I tak nikt go nie przestrzega, a na dodatek ostatnio dostałem reprymendę (sic!) od jednego z modków za zgłaszanie postów niegodnych z tą zasadą.
Nie poddawaj się, teraz wśród modków jest kilku którzy dalej wierzą w sprawę, dobroć, swoją misję. Raportuj dzielnie nasz Padawanie.
__________________
Najlepsze strony o WseiSeoNinja w internecie -> WSEISEONINJA oraz WSEISEONINJA
emilok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2006, 18:15   #8
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

@Emilok:
n/c
Ja bym prosił bez popadania w skrajność - jest wystarczająco dużo roboty do wykonania która narusza regulamin, żeby nie trzeba było szukać w postach choć odrobiny czegoś popadającego pod paragraf i to kasować.
Jesteś młodym modkeim, masz zapał - to dobrze, ale równomiernie rozłóż siły na pracę - bez przesady. Naucz się zauważać cieńką granicę pomiedzy tym co być może, a tym czego być nie powinno.
Skrajność nigdy nie przyniosła nic dobrego...

__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2006, 19:49   #9
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

Gdybym miał dać warna i skasować każdy post podpadający pod ten punkt nic innego bym całe życie nie robił. Wyobraź sobie że nikt nam za to nie płaci, a my tu jednak wciąż jesteśmy.
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...

Gangrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:02.


Powered by vBulletin 3