Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 20-01-2008, 05:05   #1
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny Zagadki Tibii - czy jest sens?

Jak wszyscy wiemy w Tibii istnieje mnóstwo niewyjaśnionych tajemnic. Zwłaszcza dotyczy to zagadkowych miejsc - wieża na Edronie w okolicach legowiska smoków, dziwne zablokowane przejście w górach między Darashią a Ankrahmun, serpentine tower, Hellgate i związany z nim język beholderów, Jakundaf Desert, spike sword i ghoul na Rookgaardzie, forteca w Kazordonie itd. Jeszcze do niedawna było ich nieco więcej - wieża w Femur Hills, ogród Hoogle'a, Knightwatch Tower, katakumby w Darashii... No właśnie. Jeszcze do niedawna miejsca te, jak się teraz okazuje, były całkowicie niedostępne. Wszyscy, którzy spędzili długie godziny na poszukiwaniach jakichkolwiek wskazówek pomocnych przy rozwikłaniu tych zagadek, tracili więc po prostu czas. Co więcej, dzisiaj praktycznie każdy może z łatwością dowiedzieć się jak się dostać np. do wieży w Femur Hills. Chyba nie muszę nawet wspominać, że z dwojga złego już o niebo lepiej Cipsoft postąpiłby zostawiając te miejsca tak jak były, niż czyniąc je częścią mało porywających i do tego ogólnie znanych questów. Tak czy owak można jednak powiedzieć, że pan Knightmare i spółka zwyczajnie wypięli się na badaczy tibijskich tajemnic. Czy wobec tego istnieje jakikolwiek sens poszukiwania rozwiązań do tych zagadek, które jeszcze (?) nie zostały zrujnowane?

PS. Chciałbym zaznaczyć, że sam nie jestem jakimś wielkim maniakiem spędzającym tygodnie na przekopywaniu wszystkich możliwych miejsc kilofem, czytaniu wszelakich książek itp. Mimo to sam czuję się dotknięty taką polityką Cipsoftu, choćby ze względu na klimat, który te nierozwiązane questy częściowo budowały, a który Tibia traci już coraz bardziej bezpowrotnie....

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 21-01-2008 o 19:06.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 20-01-2008, 05:12   #2
Poprostu Pitbul
Użytkownik Forum
 
Poprostu Pitbul's Avatar
 
Data dołączenia: 22 11 2005
Lokacja: forum.tibia.pl i dział "Fake'i"
Wpisy bloga: 2

Posty: 867
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ergid
Świat: Kradia
Poziom: 10
Skille: 30 SILY
Domyślny

Tak, według mnie Tibię da się przejść 1, trudnym questem na Excalibuga.
Poprostu Pitbul jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-01-2008, 13:18   #3
Kurizu
Użytkownik Forum
 
Kurizu's Avatar
 
Data dołączenia: 09 07 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 35

Posty: 156
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Kurizu
Profesja: Royal Paladin
Świat: Fortera
Poziom: 78
Skille: 92/80
Poziom mag.: 20
Kurizu ma numer GG 4914883
Domyślny

Jeśli do tych zagadek wogóle jest rozwiązanie to warto szukać ale jeśli stały one jedynie jako dekoracja specjalnie by nikt nie mógł tam wejść a teraz Cipsoft zrobił z nich użytek to jest to jak najbardziej słuszna decyzja
__________________
~Final Fantasy 7 : Advent Children~ J.E.N.O.V.A
Kurizu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-01-2008, 14:51   #4
Asash
Zbanowany
 
Data dołączenia: 02 12 2007
Lokacja: Konin
Wiek: 28

Posty: 283
Stan: Na Emeryturze
Asash ma numer GG 8690411
Domyślny

Nikt nie wie czy jest sens bo nikt nie wie czy da się te quest itp. wykonać ale ludzie jednak probują. Jeśli to jednak dekoracja to pech... ja tych zagadek nie mam zamiaru odkrywać . Dla mnie mieć rare items to nie wielka rzecz bo zaraz by Cipy zabrały albo by mnie hackli ...
Asash jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-01-2008, 16:05   #5
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kurizu Pokaż post
Jeśli do tych zagadek wogóle jest rozwiązanie to warto szukać ale jeśli stały one jedynie jako dekoracja specjalnie by nikt nie mógł tam wejść a teraz Cipsoft zrobił z nich użytek to jest to jak najbardziej słuszna decyzja
Nie powiedziałbym. Po pierwsze, dla ludzi, którzy spędzili mnóstwo czasu na próbach rozwikłania tajemnic tych miejsc, takie zachowanie Cipsoftu musi być strasznie frustrujące. Po drugie, dla wielu innych graczy (w tym dla mnie) takie zagadki, jak już pisałem, budują nastrój tajemniczości, który powinien towarzyszyć każdej szanującej się grze fantasy.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-01-2008, 16:38   #6
Chocapic
Użytkownik Forum
 
Chocapic's Avatar
 
Data dołączenia: 21 12 2007
Lokacja: Barwice - the best "city"

Posty: 93
Stan: Niegrający
Chocapic ma numer GG 4595385
Domyślny

Zgadzam się z Duchem Niespokojnym: Tibia bez tajemniczych miejsc, questów i zagadek to nie to samo. Mimo wszystko im starsza jest ta gra tym mniejszy jest klimat. Kiedyś marzyłem o zdobyciu SoF'a na wyspie nowych lub odkryciu tajemnicy języka beholderów.

Teraz w tej grze liczy się tylko wbijanie doświadczenia i bycie coraz lepszym we wszystkim. Nadszedł czas boterów, oszustów i hackerów. Być może są jeszcze osoby, dla których ważniejsze od levelka i skilli są wspólnie spędzone ze znajomymi na questach lub zwiedzaniu kontynentu. Jeśli są jeszcze jakieś tajemnice, to niedługo już będą rozwiązane.
Dlatego między innymi już nie gram.
__________________
..:BUM:..

"... i tak powstał Chocapic!"
Chocapic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-01-2008, 16:55   #7
Sidoos
Użytkownik Forum
 
Sidoos's Avatar
 
Data dołączenia: 09 12 2007
Wiek: 31

Posty: 330
Profesja: Royal Paladin
Świat: Candia
Domyślny

Nie ma żadnych zagadek.
Każdy się głowił jak wejść do wierzy na Femour Hills, a teraz wystarczy pogadać z paroma NPC i już możesz tam wejść. W następnych upach pewnie dodadzą jakiegoś npc do Jakundafa/Bazyliszka, pogadasz i jakąś tam lipną nagrodę zdobędziesz <.<
Sidoos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-01-2008, 17:00   #8
Batman666
Użytkownik Forum
 
Batman666's Avatar
 
Data dołączenia: 04 10 2007
Lokacja: W-wa
Wiek: 33

Posty: 307
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Unknown...
Profesja: Royal Paladin
Świat: Galana
Poziom: 7x
Skille: 86
Poziom mag.: 17
Domyślny

Spokojnie jeszcze pare updatow i juz bedzie rozwiklanie wszystko przez hujsoft : )
__________________
Batman666 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-01-2008, 19:04   #9
Donas
Użytkownik Forum
 
Donas's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 31

Posty: 676
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Zgadzam się.

Niestety, twój temat przypomniał mi jeszcze jeden problem. Mianowicie chodzi mi o dostępność solucji do questów. Gdyby nie to, że kiedyś nieopatrznie poczytałem dużo na temat poszczególnych zagadek, teraz robiłbym je na własną rękę. Bo to niesie naprawdę dużo satysfakcji. Cipsoft się namęczy, narobi, zrobi PoI Quest, ludzie z jednego serwera rozwiążą go w kilkanaście godzin i ... opublikują rozwiązanie, tak, że potem to już tylko kwestia siły drużyny i czytania ze zrozumieniem.

Niestety...
Donas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2008, 01:21   #10
Lechista
Użytkownik Forum
 
Lechista's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2007
Lokacja: Gdańsk

Posty: 1,348
Stan: Na Emeryturze
Poziom: Wi
Skille: Ndsurfi
Poziom mag.: ng
Domyślny

co ty chłopie robisz o 4 w nocy?? Siedzisz na kompie?? O 4 to trzeba już spać...
Po co ten temat? jest 1000 takich tematów...
__________________
Ukryty tekst:
Nie młgoem urzyiweć, że mgoę zumierzoć to co wśłaine cztyam. Foennmnelaa moc lgudzikeo ułmsyu! Włudeg bdaań ppodzrzeynorwach na Usrniweciytee Cmabrigde, nie ma zinnaczea w jekaij keolśjcnoi lteriy unomcziesze są w swiłoe, jyeinde iottnse jset, aby piszwera i onisatta lteria błyy na wyśłaiwcm miscjeu. Rtszea mżoe być caicikłowie pnarzeszmiea, a i tak jset się w sintae pyrzatczeć tsket bez pmelrobu.

Korzystaj z opcji Szukaj!!!
Wkurzyłem cię, a może mnie kochasz? ?Jeśli tak to wstaw mi notkę xD
Lechista jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2008, 10:15   #11
Vyesniack
Użytkownik Forum
 
Vyesniack's Avatar
 
Data dołączenia: 16 01 2008
Lokacja: Ostróda

Posty: 45
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Secura
Domyślny

Fajnie by było zdobyć np. great axe z jakiegoś arcytrudnego questu wymagającego zarówno dużej siły jak i myślenia co gdzie położyć itp..
Ale cip soft " stafia na to sze lefel jezd tla kraczy najfaszniejszy i dodajom tyko zarombiste ekspowiska " szkoda.. :/
Vyesniack jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2008, 17:39   #12
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lechista Pokaż post
Po co ten temat? jest 1000 takich tematów...
Z żadnym się jeszcze nie spotkałem
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2008, 18:01   #13
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lechista Pokaż post
co ty chłopie robisz o 4 w nocy?? Siedzisz na kompie?? O 4 to trzeba już spać...
Po co ten temat? jest 1000 takich tematów...
Raz, że to jego sprawa o której chodzi spać i nic Ci do tego, dwa, że ja sobie nie przypominam ani jednego takiego tematu.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2008, 18:17   #14
Oridrix
Użytkownik Forum
 
Oridrix's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2007
Lokacja: Warszawa

Posty: 106
Stan: Początkujący
Profesja: Druid
Świat: Menera
Domyślny

Kiedys ja też marzyłem by mieć wszystkie rare-items ale gdy ktoś to zdobędzie napisze na tibia.pl potem wszyscy przeczytają, zrobia go i cała tibia to będzie jedno wielkie DNO...

Tibie bez żadnych zagadek to tak "po co jest Ziemia?" Pytanie bez sensu. (tak mnie naszło to napisać ) Każdy to wie to tak jak z tibią

Powiem wszystko w jednym zdaniu:
Bez zagadek tibia to będzie Wielkie Nieskonczone Dno, Badziew
__________________
Nazwa:**********
Profesja: None(narazie)
Magic: 0
Skille:10/10
Best solo:
Best team:

Ostatnia aktualizacja:
Oridrix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-01-2008, 00:14   #15
Lechista
Użytkownik Forum
 
Lechista's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2007
Lokacja: Gdańsk

Posty: 1,348
Stan: Na Emeryturze
Poziom: Wi
Skille: Ndsurfi
Poziom mag.: ng
Domyślny

były np. w dziale mainland... i to tysiące. Np. w działe o spike sword, albo o excalibugu był 100 razy poruszany ten temat. A co do godziny spanie, to przecież był żart
__________________
Ukryty tekst:
Nie młgoem urzyiweć, że mgoę zumierzoć to co wśłaine cztyam. Foennmnelaa moc lgudzikeo ułmsyu! Włudeg bdaań ppodzrzeynorwach na Usrniweciytee Cmabrigde, nie ma zinnaczea w jekaij keolśjcnoi lteriy unomcziesze są w swiłoe, jyeinde iottnse jset, aby piszwera i onisatta lteria błyy na wyśłaiwcm miscjeu. Rtszea mżoe być caicikłowie pnarzeszmiea, a i tak jset się w sintae pyrzatczeć tsket bez pmelrobu.

Korzystaj z opcji Szukaj!!!
Wkurzyłem cię, a może mnie kochasz? ?Jeśli tak to wstaw mi notkę xD
Lechista jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-01-2008, 14:48   #16
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lechista Pokaż post
były np. w dziale mainland... i to tysiące. Np. w działe o spike sword, albo o excalibugu był 100 razy poruszany ten temat. A co do godziny spanie, to przecież był żart
Może wzmianki o braku sensu takich poszukiwań były, ale nie przypominam sobie TEMATU, który poddawałby w wątpliwość istnienie tych domniemanych questów (ja osobiście nie wierzę w nieodkryte questy - jak czegoś teraz nie ma, to to dorobią w następnym update, psując kolejną legendę).
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-01-2008, 15:23   #17
Lechista
Użytkownik Forum
 
Lechista's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2007
Lokacja: Gdańsk

Posty: 1,348
Stan: Na Emeryturze
Poziom: Wi
Skille: Ndsurfi
Poziom mag.: ng
Domyślny

@Up
Były, były i to dużo razy.
ehhh... cipsoft pewnie za rok zniszczy kolejną cześć tibi, czyli zagadki. To one utrzymywały klimat. Niedługo tibia będzie jak runescape, będzie się nudziło po 3 godzinach grania ...
__________________
Ukryty tekst:
Nie młgoem urzyiweć, że mgoę zumierzoć to co wśłaine cztyam. Foennmnelaa moc lgudzikeo ułmsyu! Włudeg bdaań ppodzrzeynorwach na Usrniweciytee Cmabrigde, nie ma zinnaczea w jekaij keolśjcnoi lteriy unomcziesze są w swiłoe, jyeinde iottnse jset, aby piszwera i onisatta lteria błyy na wyśłaiwcm miscjeu. Rtszea mżoe być caicikłowie pnarzeszmiea, a i tak jset się w sintae pyrzatczeć tsket bez pmelrobu.

Korzystaj z opcji Szukaj!!!
Wkurzyłem cię, a może mnie kochasz? ?Jeśli tak to wstaw mi notkę xD
Lechista jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:37.


Powered by vBulletin 3