Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Potwory

Notki

Potwory Wszystko o potworach. Jak się zachowują, jakie taktyki, jakie mają słabe punkty. To wszystko znajdziesz tutaj.
Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 24-03-2004, 02:33   #1
Sephiroth
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 12 2003

Posty: 151
Domyślny Ars magica czyli poradnik dla magów.

Myślę że pokuszę się o wykonanie jakiegoś drobnego szkicu o tym co początkujący mag bić może bądź powinien.

1: Osy: możliwość szybkiego nabicia lvl 9, potrzebnego do robienia fire fieldów, albo od razu 10 dla HMM. Sprzęt z rooka z minimalnym upgradem (a jak mieliście dobry na rooku to i bez) starczy. Uwaga: na osach się nie zarabia.

2: Trolle: sprzęt potrzebny taki jak do os, wolniej się na nich expi, ale można na pierwsze czary zarobić [polecane zamiast os jeśli po opuszczeniu rooka i podstawowych zakupach (wystarczy jakaś broń, opcjonalnie scale armor, oczywiście pierwszy czar, utevo lux lub exevo pan) zostanie Wam mniej niż 500 gp.

3: Orki: Można zamiast trolli/os bić od początku, ale wtedy lepiej jest kupić ekwipunek żeby nie stać jak baran czekając aż życie wróci ani nie marnować za dużo many na leczenie. Miła opcja po osach/trollach.

4: Gobliny: tak jak orki, nieco szybciej się expi, nieco mniejszy dochód.

5: ROTY: Można zacząć bić nawet na ósmym lvlu, ale ja polecam zacząć nie wcześniej niż na 12. Oczywiście należy uważać żeby im się nie dać otoczyć i to nawet około 20 lvlu. Jeśli się je wcześnie zaczyna lepiej mieć ze sobą w rezerwie GFB albo chociaż fireballa, ale można zamiast nich użyć fire/energy fielda. Wystarczą żeby się odgrodzić od nadmiaru. Oczywiście nadmiar to więcej niz 2 na raz. Przynoszą spory dochód jak na możliwości niskopoziomowego maga.

6. Amazonki: Jeden z bardzo nielicznych gatunków potworów który po updacie stał się milszy. Mag może walczyć wręcz z pojedynczą około 15 lvlu, a teraz kiedy się nie tłoczą koło człowieka dość łatwo uciec jeśli napadnie nieszczęśnika większa grupa. Exp znośny, loot pożal się Boże.

7. Valkirie: Raczej odradzam walkę wręcz z nimi przed lvl 20 i skillami 19-20/25-26, ale cierpliwi znajdą w nich bardzo wdzięczny obiekt użycia fieldów bądź bomb (zależy od ilości jaka się pojawi). Oczywiście należy zostawić niespodziankę i się przemieścić w dół bądź w górę, potem czekać aż nad postacią się pojawi numerek expa. Nienajgorszy exp na mały lvl, kiepski dochód, szansa na zdobycie własnego dającego satysfakcję plate armora, bez kupowania od łaskawego high/midlvla

Obie powyższe mogą dać miłe dla oka błyskotki

8. Dwarf soldier: Sposób na dorobienie nieco gotówki chociaż z kiepskim expem. Na lvl 22+ można bić grupki summonując ghoula lub dwa, poniżej można bić runami ale aż takiego dochodu nie dają żeby zapewnić opłacalność. Można bić wręcz, ale spróbujcie z pojedynczym i mając pod ręką drogę ucieczki. Trudno mi dokładnie określić jakie skille i lvl są potrzebne żeby zatłuc takiego w hth, ale zabicie go bez magii kosztuje więcej hp niż zabicie w ten sposób valkirii.

9. Giant Spider: Można zacząć się z nimi bawić nawet wcześniej ale ja polecam po przekroczeniu lvl i mag 25, zmniejsza to nieco ilość potrzebnych do zabicia runów i daje pewien margines przewagi prędkości przy uciakaniu (bo o blokowaniu magiem nie ma mowy). Bardzo dobry exp, loot zależy od szczęścia, ale zazwyczaj jest jakiś niewielki zysk jak się je z HMM bije, przy farcie można mieć spory zysk. (Edit: W zwiazku z update polecane jest poczekac so ~70lvl)

10. Smok: Albo z blokerem, albo na lvl 28+ z DSami. Ryzyko spore, ale stosunkowo małe koszty polowania (przy DSach) co pozwala zarobić jak jesteśmy w kropce. Szansa na dość miłe itemy.

11: Cud nad cudy zwany Dwarf Guardem. Pojedynczo raczej niebezpieczny być dla maga lvl 20+ nie powinien, grupka bije straszliwie jeśli pozwolić jej do siebie podejść. Można bić na wiele sposobów. Dla expa: HMM i GFB, ewentualnie burst arrows (chociaż powoduje to spore koszty), albo dla odbicia się od dna zarabiając przy tym średnio więcej niż ze smoków w podobnym czasie i przy podobnych wydatkach (choć bez szans na cokolwiek naprawdę miłego) od lvl 27 można bić z monkami.

Poradnik z założenia jest dla początkujących więc chyba nie ma sensu wspominać o dużych potworach, jest też wiele mniejszych których tu nie wymieniłem a z których można skorzystać, ale myślę że nie zapomniałem o żadnym z kluczowych. (rozważałem dodanie cyklopów, ale nie mam pomysłu kiedy należy zacząć się z nimi bawić, ani jak).

Cytuj:
Gremlin
Osobiscie (jako druid amator) chetnie bym zobaczyl jeszcze opis do potworow troche lepszych
Coś się stworzy

DL: wredne bydle... summonujesz DSy, wklepujesz utamo vita i strzelasz z jedną ręką w pobliżu entera z HMM. Modlitwa żeby i tak się na Ciebie nie przerzucił nie zaszkodzi, ja dodatkowo lubię się napić krwi tych DLi które zabiję

hero:
single: summony albo 2 DS albo 2 mino archery, osobiście polecam DS, jakie by nie były należy je trzymać na prawo od blokera w czasie czekania na resp
double: ustawić się najlepiej na pierwszym na wschód od wejścia do ich miłego legowiska skręcie korytarza, bloker się nabiega, ale to nie maga zmartwienie
1 summoner: 2 DS i jazda
2 summonerów: do wyboru: po 2 DS, po 2 mino archery, albo jedno to i jedno to
triple: blokera ustawić miedzy filarami 1 pole na północ jeśli bawimy się DSami lub mamy mieszane summony, dokładnie między filarami jeśli same mino archery, ale nie jestem pewny czy wtedy resp nie spowalnia. Dodatkowo warto zabrać na ten spawn trochę eksplozji i HMM bo się pristesski i huntery przyplątują co chwila.

demon: brak filozofii... zakładasz mana shielda, stajesz tak żeby możliwie szybko móc przemieścić się wyżej lub niżej jak na Ciebie cel zmieni i walisz z SD. Przy słabszym blokerze najpierw zabijaj fe w takim tempie jak tylko się pojawiają.

Nie mam nic przeciwko krytyce, byle konstruktywnej. I mam nadzieję że komuś się to przyda.

Edit: cholera zapomniałem wykreślić z nazwy "Ars Magica czyli" przed wysłaniem Czy mogę prosić o jej poprawienie?

------
Edit by Gremlin
Mam nadzieje ze dobrze poprawilem temat?
Edit by Sephiroth
Właśnie o to chodziło, dziękuję.
Edit by Gremlin

Ostatnio edytowany przez Gremlin - 19-08-2004 o 19:25.
Sephiroth jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 24-03-2004, 07:52   #2
Beny
Zbanowany
 
Beny's Avatar
 
Data dołączenia: 15 01 2004
Lokacja: Włocławek
Wiek: 39

Posty: 102
Beny ma numer GG 1975803 Beny ma login Tlenu beny1985
Domyślny

mimo że nie jestem początkującym graczem i wiem co i jak myśle że taki poradnik jest super. Każdy z regóły pisze o rycerzach i palladynach. Podoba mi się to że podałeś (mniejwięcej) od którego lv na danego potworka.. wprawdze magiem dopiero zaczynam..ale grałem druidem i mniejwięcej już wiem co i jak. Ale poradnik mi się podoba. Cycki można bić już od około 15 lv (uciekniemy rzed nimi) ale bez dobrego mlv się nie opłaca za dużo hmm schodzi. A ja od 20 lv i skilach 20/22 (wiem że słabe) ale przy dobrym sprzęcie brałem je na klate jak mi się uciekac nie chciało .. no po 3-4 musiałem się uleczyć ..ale co tam ... zawsze wrazie jakby ktoś mnie przyblokował w korytażach wiedziałem że przeżyje

Edit-> Normalnie cud Tyle literówek miałem i nikt nie walnoł posta..jakie błędy, kup sobie słownik itd. Poprawiłem błędy..mam nadzieje, że wszystkie..ale jestem zmęczony nauką już i może przeoczyłem (normalnie i tak ich nie widze ) a worda jeszcze nie zainstalowałem po fromacie to nie sprawdze. a i jak zawsze sory za off topic.ale na górze jest na temat ....hm ale w sumie takie posty mogły być skasowane przez kogos .. jak ktoś widzaił takie pod moim postem to niech mi wyśle na PW..wtedy przestane wierzyć w cuda
Beny jest offline  
stary 24-03-2004, 10:30   #3
Kaczor
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 02 2004

Posty: 139
Domyślny

Poradnik jest spoko, ale brakuje mi wzmianki o minosach, bo sa one chyba najbardziej "kasodajnymi" potworami dla nizszych leveli.Zwykle mino mozna bic normalnei z broni, guardy z hmm, magi z gfb.Widzialem magow z monkami w mintwallin to tez jest dobra opcja.Godzina huntu i lootbag za 5k + 2k w gotowce.
Kaczor jest offline  
stary 24-03-2004, 11:50   #4
Adrianadrian
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 02 2004

Posty: 30
Domyślny

spoko poradnik ale!... mam maga na 26 lvl i 33 lvl magii i nie za bardzo podoba mi sie pomysl z giant spiderami. maja one duzo HP i sa szybsze od takich jak ja a jak podejdzie z bliska to mozna czasami nie zdazyc exury vity uzyc bo wala mocno. pozatym ich jad jest niezly... no nie wiem. co inni o tym sądzą??
pozdrawiam
Adrianadrian jest offline  
stary 24-03-2004, 12:54   #5
Jedi
Użytkownik Forum
 
Jedi's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2003
Lokacja: Kołobrzeg City

Posty: 386
Stan: Na emeryturze
Jedi ma numer GG 2163513
Domyślny

E mam pytanie. Dlaczego ludzie często piszą, że sorcki walczą burst arrowsami? Ja jeszze nie widziałem czarodzeja biegającego z łukiem
__________________
Z socjalistycznym pozdrowieniem
Jedi
Jedi jest offline  
stary 24-03-2004, 13:15   #6
Berials
Użytkownik Forum
 
Berials's Avatar
 
Data dołączenia: 06 11 2003
Lokacja: Lublin
Wiek: 35

Posty: 552
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Isara
Domyślny

re: Jedi

Sorcki walą z burst arrows, ponieważ siła burst arrows nie zalezy od distance fighting ale od mlvl. Dlatego tez magowie z duzym mlvl mogą sporo zdziałac takimi burstarrows. A ja tez nie widziałem nigdy maga z lukiem .
Berials jest offline  
stary 24-03-2004, 13:54   #7
FROGO
Użytkownik Forum
 
FROGO's Avatar
 
Data dołączenia: 28 02 2004
Lokacja: Chorzów

Posty: 87
FROGO ma numer GG 6637406
Domyślny

a ja mam pytanie dot. summonow: czy jesli zsummonuje jakiegos potwora, ktory nie widzidzi niewidzalnych (np. zerk) to jesli ja zaatakuje cos niewidzialnego to on tesz, czy bedzie stal w miejscu. ?(
__________________
Royal Frogo > Rubera > Pall 20 lvl 63/49 (Only pking :>)

Froge Shady > Arcania > Knight 16 lvl 54/54
FROGO jest offline  
stary 24-03-2004, 19:05   #8
Sephiroth
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 12 2003

Posty: 151
Domyślny

@ Jedi, Berials: Nie wiem czy znacie się na paladynach, ale burst arrows idą w takim samym tempie jak palkowi zwykłe strzały albo bełty, dodatkowo magowie nie mogą produkować burst arrows. Jak zważycie te drobiazgi to spróbujcie kupić tak z 1000 burstów, wtedy będziecie wiedzieć czemu trudno znaleźć maga ich używającego.

@Frogo: Świetne pytanie z drobnym zastrzeżeniem, nie zaatakujesz niewidzialnego inaczej niż magicznie a to summonów nie wyśle. Chyba że chodzi o niewidzialnego gracza, którego Ty w pewien sposób widzisz, sprawdzę przy najbliższej okazji.

@Kaczor: jak już możesz bić mino guardy to możesz też dwarf guardy, które są znacznie bardziej dochodowe, ale faktycznie o zwykłych minosach powinienem był wspomnieć, gdzieś obok rotów.

@Adrianadrian: nie pamiętam dokładnie, ale chyba na lvl 20 jest się szybszym niż GS, tyle że ta przewaga jest mikra... Dlatego polecałem nie wcześniej niż na 25. A że biją maga straszliwie jak dogonią to już od lvlu nie zależy... Mag i tak nie będzie miał dość shieldinga żeby kilka ciosów z rzędu zablokować, a nie ma też tylu hp żeby się tymi ciosami nie przejmować.

@Beny: thx, dobre uzupełnienie.

Edit: nie wiem komu, ale dziękuję za docenienie i wrzucenie pod "ważne"

------
Edit by Gremlin
W sumie to ja powinieniem podziekowac za zalorzenie poradnika dla nastepnej profesji, jeszcze o paladynie jak by ktos skrobnal to by mozna spokojnie kasowac tematy "czy dam rade potworowi xxx".

Osobiscie (jako druid amator) chetnie bym zobaczyl jeszcze opis do potworow troche lepszych..
Sephiroth jest offline  
stary 25-03-2004, 17:51   #9
Villen
Użytkownik Forum
 
Villen's Avatar
 
Data dołączenia: 29 02 2004
Lokacja: Dębowy Zagajnik
Wiek: 42

Posty: 364
Domyślny

Cyce można bić tak około 15+ mag lv lepiej wyższy żeby mniej hmm zchodziło,bo cyce są tylko na exp bo taki dark helmet lub halabarda wypada żadko,ale na pocieszenie mamy że może wypaść club ring.Koszty wysokie ale 150 expa to nawet nawet.Chciałbym dodać że warto nosić plecak "czarnej godziny" w którym są:4 sd,4 uh,4 hmm,4 gfb,2 life ringi(500 gp na edron),2 mana fluidy(koszt 100gp albo life ringi zastąpić kolejnymi 2 mana fluidami 800 gp zysku),dzięki temu w razie ataku pk lub zlurowanego potworka walimy z sd(zależyco jak pk to odrazu) używamy najpierw exure vite i 2/3/4(zależy ile mamy mana fluidów) mana fluidy dopiero potem uh,a jak na ghoust landzie jest pspodro truposzy(prawie zawsze)walimy z gfb.

------
Edit by Gremlin
W woli scislosci life ring kosztuja 900 nie 500 w sklepie.
Villen jest offline  
stary 25-03-2004, 19:29   #10
egg
Użytkownik Forum
 
egg's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2003
Lokacja: Słubice
Wiek: 39
Wpisy bloga: 12

Posty: 290
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Dao
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Nox
Świat: Nerana
Poziom: 148
Skille: 130/76
Poziom mag.: 23
Domyślny

@ Sephiroth

Z monkami można na poh/cycopolis od 27 (od kiedy ma się już tyle many żeby je przywołać).
Ale warto mieć ze sobą pare uh, hmm i kilka mana fluidów.

Wejście na poh:

Mane regenerujesz na pierwszego, potem pijesz mf i stawiasz drugiego... Idziesz na pierwszy spawn Cycków, przełączasz sie na f def (ja tam byłem na titanii z p-arm, blass legs, dwarven shield, steel kask, c-mace), i przygotowujesz na siebie uha - ponieważ może zaboleć strzał od mino archera. ciagniesz za soba pierwsze potworki w kierunku polnocnym, i wybijasz pojedynczo monkami.
Jezeli tylko widzisz archery to staraj sie je sciagnac.

Wymaga to troszkę praktyki...

potem można już spokojnie pobiegać po pohu, poludniowy spawn tez ma mino archerki, robi sie podobnie jak na polnocnym spawnie.

Wejscie na cycopolis:

te same runki + opcjonalnie gfb (dla poczatkujacych na wejscie)
spotykasz przy wejscu cycka, biegasz wokol schodow i zabijasz z hmm, schodzisz w dol z przygotowana inwokacja - utevo res "monk".
Schodzisz, enter, strzałka w góre, potworki atakuja monka...
schodzisz, oddalasz sie kawalek zaznaczajac atak na jednego z potworkow (mozna rzucic gfb, ale uwazajcie zeby sobie monka nie ukatrupic), drugiego monka stawiacie po oddaleniu.

Potem po prostu chodzicie po cyckowie i zabijacie potworki.

Co do tych monkow to jest to tylko chyba dobre na nowych swiatach... i to jeszcze do cyckowa.

Na cyckowie jako taki spawn jest, ale przewaznie biegaja tak palki/kajtki biorące all solo.
Magowi nie oplaca sie tam chodzic solo z runami.
__________________
"The only thing necessary to triumph of evil is for good men to do nothing"
E. Burke - Tears of he Sun.

You want peace? Prepare for war!
Punisher.



egg jest offline  
stary 26-03-2004, 00:14   #11
cnb
Użytkownik Forum
 
cnb's Avatar
 
Data dołączenia: 11 01 2004
Lokacja: Ostróda
Wiek: 39

Posty: 26
cnb ma numer GG 1920517 cnb ma login Tlenu cannabis@o2.pl
Domyślny

wszystko ladnie pieknie, tylko....
co ty sie tak przysrales do tych dsow ? przecierz to szajs jest, orc lider jest 10x lepszy, efektywniejszy , ma wiecej defa i hp wiec mniej go trzeba leczyc, nie kradnie tyle expa co ds , takze nei kumam , glupi stereotyp ze ds to potega ... (nie sa tragiczne ale nie polecam w zadnym wypadku)
cnb jest offline  
stary 26-03-2004, 09:24   #12
_Saijan_
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 07 2003

Posty: 145
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez cnb
wszystko ladnie pieknie, tylko....
co ty sie tak przysrales do tych dsow ? przecierz to szajs jest, orc lider jest 10x lepszy, efektywniejszy , ma wiecej defa i hp wiec mniej go trzeba leczyc, nie kradnie tyle expa co ds , takze nei kumam , glupi stereotyp ze ds to potega ... (nie sa tragiczne ale nie polecam w zadnym wypadku)
Ostatnio sprawdzalem lidera i DSa na smoku... na DSa schodzilo 0-1 UH/smok, na lidera czasem nawet po 2... DS tez szybciej smoka wykonczy i moim zdaniem lepszy jest...

To taka drobna dygresja... a co do tematu... brakuje mi tu ghouli... wg mnie latwy, szybki i przyjemny zysk... juz na 40 lvl/45 mag lvl bez problemu sie zarabia... i male niebezpieczenstwo, ze nie przezyjemy ew. kicka/laga
_Saijan_ jest offline  
stary 26-03-2004, 09:50   #13
Kaczor
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 02 2004

Posty: 139
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez _Saijan_
Cytuj:
Oryginalnie dodany przez cnb
wszystko ladnie pieknie, tylko....
co ty sie tak przysrales do tych dsow ? przecierz to szajs jest, orc lider jest 10x lepszy, efektywniejszy , ma wiecej defa i hp wiec mniej go trzeba leczyc, nie kradnie tyle expa co ds , takze nei kumam , glupi stereotyp ze ds to potega ... (nie sa tragiczne ale nie polecam w zadnym wypadku)
Ostatnio sprawdzalem lidera i DSa na smoku... na DSa schodzilo 0-1 UH/smok, na lidera czasem nawet po 2... DS tez szybciej smoka wykonczy i moim zdaniem lepszy jest...

To taka drobna dygresja... a co do tematu... brakuje mi tu ghouli... wg mnie latwy, szybki i przyjemny zysk... juz na 40 lvl/45 mag lvl bez problemu sie zarabia... i male niebezpieczenstwo, ze nie przezyjemy ew. kicka/laga
Recz w tym zeby smoka summon sam NIE wykanczal,ty to masz zrobic(chyba ze Ci na loocie tylko zalezy)A co do tego sprawdzania to mogl byc przypadek, ze smokiem dosc randomowo sie wszystko odbywa, ja jak go soluje moim pallem to czasme trace mniej niz 100hp a czasem ze 3 vity zejda.Kwestia tego jak sie ustawi wszystko i ile f wave wejdzie
Kaczor jest offline  
stary 26-03-2004, 10:58   #14
_Saijan_
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 07 2003

Posty: 145
Domyślny

Jakbym chcial expa to bym bil smoka sam... a DSow uzywalem juz na 100+ smokach i nigdy nie zeszlo wiecej niz 1 UH na smoka... a z liderem wytrzymalem chyba 10 sztuk... i bylo tak, jak mowilem...
_Saijan_ jest offline  
stary 27-03-2004, 17:20   #15
maszlesz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 02 2004
Lokacja: Białystok
Wiek: 44

Posty: 75
maszlesz ma numer GG 4257845
Domyślny

Ja jeszcze dodałabym Huntery:
Dorabiasz się 15 mlvl'u i możesz iść na Huntery. Robisz się niewidzialny i czym więcej Hunterów tym dla ciebie lepiej. Exp nie najgorszy i loot też całkiem całkiem. Mniej więcej co 2-3 ma łuk, a to na Fibuli po 130 gp sprzedajesz. Dla mnie to było najlepsze na niższych lvl'ach. Dużo i bezpiecznie Jeden mankament to strata many.

Drugie dobre miejsce dla młodych sorków, to skorpiony na południe od Venore. Potrzebny jest czar antidote w razie czego, GFB i HMM'y. Tam jest na prawdę sporo skorpionów. Jedne wejście to około 600 exp, a schodzi kilka GFB. Problem tylko taki, że brak lootu. Czyli potrzebny jest 9 mlvl, żeby GFB se robić i można już tam iść. Tylko nie za daleko, bo potem to już smok jest (za ogniami)

Około 15 lvl'u i z w miarę niezłym stuffem można też sie na ślimy czasem wybrać, z 2-3 nie ma problemu, zwłaszcza jeżeli jest gdzie uciekać, nawet jak się rozmnożą - po prostu walisz je GFB i już. Ja około 15 lvl'u schodziłam w jaskini troli na dół - tam są 2 ślimaki i nie ma gdzie uciekać. 2-3 strzały z GFB i leżały. Tylko z nich też lootu niestety nie ma Ale exp nie najgorszy jak na ten lvl.
maszlesz jest offline  
stary 30-03-2004, 18:50   #16
saxiu
Użytkownik Forum
 
saxiu's Avatar
 
Data dołączenia: 07 03 2004

Posty: 30
saxiu ma numer GG 1817609
Domyślny jeszcze nadmienię

w przypadku maga jeszcze dwie sprawy bym zaznaczył:

1) kopalnie koło kazo, poziomy -1 i -2. dużo dwarfów i rotwormów, odrobinę poison spiderów niby nic szczególnego, ale je?li masz maga / druida z w miarę dobrym setem i jakš? lepszš broniš to około 12 lvl okazuje się że te kopalnie to taka mini kopalnia złota ale w niedosłownym tego słowa znaczeniu. opiszę na własnym przykładzie. magiem już od 10 lvl z c-mace schodziłem do wspomnianych kopalni i łšziłem w tę i spowrotem z dużš ilo?ciš pochodni i jadłem mięsko i grzybki z potwórków i robiłem runki. przyjemne z pożytecznym - skille i exp ro?nie, jednocze?nie robi się co? na sprzedaż. trzeba tylko uważać żeby mieć w pogotowiu conajmniej jeden runek gfb, bo jak 3 roty Cię oblezš to ciepło może być (chyba już kto? o tym wspominał)

2) folda, ale mało opłacalne ycieczki je?li mieszka się dalej niż kazo. na foldę należy i?ć obowišzkowo z łopatš. jest tam mała wysepka do któej wej?cie jest przy podziemnym stawie na -1. wchodzi się do góry i wraca. ale żeby wrócić trzeba lód rozkopać. na tej wysepce zawsze dosłownie na ziemi leży full żarcia. a jak nie ma to kilka misiów polarnych biega, można ubić i je?ć. a sama folda to poziom -1. do spotkania trolle, frost trolle, minotaury, bugi, roty, pajški. no i mino archer, ale zamknięty na klucz. ogólnie jak tam wpadałem za czasów zamieszkiwania carlin to po około dwóch godzinach miałem około 1 - 2k w samym złocie, plecak hmm i troszkę więcej expa.

dla magów na wyższych poziomach 15lvl / 25 mglvl mogę polecić wyprawę na soldy na lewo od kazo. dobre skupisko, 5 - 6 soldów, dwa uderzenia z gfb i sš na czerwonym lub ich nie ma, a przynajmniej większo?ci.
tutaj obrazek żeby dokłšdnie wyja?nić gdzie. miejsce znajduje się za zwężeniem dwóch rzek na dole. soldy + wilki. nieco dalej można znale?ć zej?cie do podziemi. tam do znalezienia mino archer (o ile dobrze pamiętam)

http://saxiu.webpark.pl/clipboard02.jpg

/*
bogatszy o kolejne doświadczenia umieszczam co następuje. to wyżej bez zmian, no może w okolicach 14 lvl warto robić jużhmm i gfb wyłącznie dla siebie. dlaczego? ja robię tak że wystaję koło depo i robię 2, 3 bp hmm. i idę sobie na hunta. a konkretnie na beholdery. loot może nie jest zbyt rewelacyjny, bo zwykle jest do 30 gp, rzadziej longsword, no ale już mi wypadło z bh chyba wszystko co możliwe do wypadnięcia, m.in. beholder shield (jak ktoś gra na danubii i chce kupić to zapraszam na prv nick - Woody Dzieciol) no ale wracając do tych bh. ja po spadnięciu z 17 na 14 lvl, mglvl z 21 na 24 z hmm sobie z nimi radzę na jednym tracąc max 40 hp. zwykle jednak staje na tym że tracę do 10 hp. w okolicy mam także kilka slimów, więc je także sobie biję. ale slimów nie polecam początkującym. najeży iść bez zatrzymywania się do miejsca gdzie slim się respuje, szybko przycelować w niego z czegokolwiek, żeby zaznaczyć matkę. później ją powoli (lub szybko, jak kto woli) wykończyć. ja osobiście biorę slima na klatę (jednego), w większych ilościach muszę czasem się exurnąć. ja po parokrotnych padach tam właśnie expię, i w ciągu godziny mam do 5k expa (fakt, że znam miejsce że raz na jakiś czas można do 1,5k expa w 5 min) no ale za to mam śliczne zdjęcia i kilka mieczyków, dwie bh shieldy i coś tam jeszcze hehe. aha, z 14 lvl i 25 mglvl na bh schodzi mi około 5 strzałów z hmm (jak sork ma zły dzień albo coś)
*/

pozdrawiam serdecznie
__________________
chcę umrzeć spokojnie, we śnie, jak mój dziadek... a nie krzycząc z przerażenia jak pasażerowie samolotu, który pilotował...
saxiu jest offline  
stary 03-04-2004, 21:16   #17
Pebiz
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

co do tych valkirii i amazonek to przesadziles kazdy kto ma hmm'a moze sie na nie wybrać są BANALNE Nawet na 11 lvl
 
stary 04-04-2004, 22:21   #18
Sephiroth
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 12 2003

Posty: 151
Domyślny

Cytuj:
Pebiz
co do tych valkirii i amazonek to przesadziles kazdy kto ma hmm'a moze sie na nie wybrać są BANALNE Nawet na 11 lvl
Strzelanie do nich jakimikolwiek runami to marnotrawstwo... jedynie fire/energy field (przy 3+ na raz bomb) i to tylko na Valkirie ma sens, dlatego do ama camp nie ma po co iść jeśli nie jest się w stanie amazonek hth załatwić.
Sephiroth jest offline  
stary 04-04-2004, 22:50   #19
FROGO
Użytkownik Forum
 
FROGO's Avatar
 
Data dołączenia: 28 02 2004
Lokacja: Chorzów

Posty: 87
FROGO ma numer GG 6637406
Domyślny

ja jako ze jestem sorcem to powiem ze soldier tesz nie taki straszny jak go maluja. Zaczynalem go bic na 11-12lvlu. Loot do wytrzymania, exp sredni. Polecam tereny ponizej wszystkich kopalni (na dole dalem mapke). Na poczatku sa soldki, a na nizszych lvlach lepiej nie isc dalej, bo mozna spotkac mino archera. Na koncu jest domek z witch, ktora mozna ubic "dla zabawy" ( mysla tak bo ubilem ja kilkanascie razy i wypada tylko cape i sierp :/ )




Edit: Sry za literofke ( wich zamiast witch) ale mi sie nie jusz poprawiac

@meszlasz

Gdzie mozna spotkac wiecej hunterow, bo ja znam tylko miejsce na mount sternum i za mostem dwarfow?
__________________
Royal Frogo > Rubera > Pall 20 lvl 63/49 (Only pking :>)

Froge Shady > Arcania > Knight 16 lvl 54/54
FROGO jest offline  
stary 06-04-2004, 15:54   #20
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

re: Frogo
Za soldierami tam gdzie pokazales to mozna sobie poganiac dla sportu, jak chcesz prawdziwy exp/loot to wejdz do kopalni na 1 lub 2 poziom (mozna ostroznie 3 obadac, ale radze uwazac).

Recznie Soldiera zeby zabic to jest potrzebny nie lada sorcerer (akurat expie czesto obok Sorcerera na 78lvl - solo z soldierem idzie mu jako tako, jak sa 2+ to urzywa juz run). A z runami znowu to 4-5 soldierow nie przedstawia wielkiego problemu (GFB i po sprawie).

Wiekszych spawnow hunterow na main chyba nie ma, jest kilka duzych spawnow jak sie idzie na Hero (Edron).

Tzn. chodzi o to zeby byli sami hunterzy, bo w obstawie to troche ich jest jeszcze na PoH (ale domyslam sie ze chcesz z invisible na nich polowac?).
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:21.


Powered by vBulletin 3