Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 27-12-2006, 20:22   #1
Zigrin
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 11 2006

Posty: 17
Domyślny Gildia doskonała :P

Lubisz expic ale nie satysfakcjonuje Cię to?

Chciałbyś wykorzystać możliwości rpg Tibii?

Masz dużo pomysłów a nie masz ludzi do zrealizowania ich?

Przeczytaj ten temat!
Dawno temu chciałem założyć gildie doskonałą, zgraną, z domieszką rpg. W tym temacie chce zobaczyć czy są ludzie którzy chcieliby założyć gildie rpg. Z twardymi zasadami , gdzie każdy miał by własne obowiązki. Nie irytuje was że gildia to tylko zbiorowisko osób które sprzedają sobie runy i przedmioty, bronią się nawzajem i najwyżej chodzą na hunty? Nie chcecie czegoś więcej?

Mój pomysł jest taki(krótko, zwięźle, bo może wy coś wymyślicie):
-GH na senji, to samo tyczy się członków pacc , niech każdy będzie mieć domek na senji (wyobrażacie sobie miasto opanowane przez jedną gildie , jakie to daje możliwości?)
-Każdy ma rangę zależącą od jego poświęcenia dla gildii.
-Każdy item/runy jeśli to możliwe sprzedajemy dla osoby do tego wyznaczonej w gildii.
-Składki płaci się zależnie od rangi i lvl.
-Kodeks, prawa i wszystkie zasady zapisane w book i dawane każdemu przystępującemu do gildii.
-Ludzie w gildii mają stanowiska jak np. człowiek od zażegnania sporów między członkami , wojownicy którzy bronią członków gildii, bankier, kronikarz, nadzorca magazynu.

Czyż to nie piękne? Dawajcie tutaj uwagi co do tego, krytykę i propozycje. No i oczywiście chęć przystąpienia! (serwer- jak na razie dowolny chodź gram na Berylii)

Ostatnio edytowany przez Zigrin - 27-12-2006 o 20:23.
Zigrin jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 27-12-2006, 20:35   #2
Elwer Balus
Użytkownik Forum
 
Elwer Balus's Avatar
 
Data dołączenia: 16 05 2006

Posty: 167
Stan: Na Emeryturze
Świat: new serv plz!!
Domyślny

Utopia Acz piękna Ja bym chętnie wstąpił do takiej gildi.
Ps. pomysł ciężki do zrealizowania, choć możliwy.
Ps2.GH Na Senji to crap.Senja to wiocha nie miasto(nie ma depo )


@down: No właśnie, mądrzy ludzie-"towar" deficytowy.
Ale jeśli zdecydujesz się wprowadzić swój plan w życie, ja się na to pisze!!
__________________
Masz w domu obiad prawda?
Pomyśl, że są dzieci, które nie mają....
Proszę pomóż im --> www.pajacyk.pl

www.thewitcher.com www.witcher.phx.pl

Ostatnio edytowany przez Elwer Balus - 27-12-2006 o 20:52.
Elwer Balus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 20:46   #3
Zigrin
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 11 2006

Posty: 17
Domyślny

Wystarczy że znajdzie się odpowiednich , mądrych ludzi. Nie trzeba dp, wystarczy gh Oczywiście trzeba zaufania , ale to też da się załatwić.
Zigrin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 20:58   #4
DeTaG
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Idealna, z chęcią bym do takiej wstąpił Gdyby istnała oczywiście!
  Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 21:00   #5
michal501
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny supcio :D

Super Ja Sie Na To Pisze [gg7977854] Napisz Do Mnie Obgadamy. Moze Zrobilybysmy To Na Titani
  Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 21:08   #6
Karl0ss
Użytkownik Forum
 
Karl0ss's Avatar
 
Data dołączenia: 28 01 2006
Lokacja: Warszawa
Wpisy bloga: 1

Posty: 440
Stan: Niegrający
Karl0ss ma numer GG 7304295
LOL

Chociaż jestem super hiper rox'ando masterando miszczu Plajer(buenffik celowy). To jeżeli by powstała takowa gildia, to z chęcią bym do niej wstąpił, tylko poco
"Składki Członkowskie", jeżeli by były dla każdego to na co? Super składzik Run?? Runy czy inne rzeczy może kupić sobie sam, chyba że by była to opłata dla GH'owców na utrzymanie. Co do tego, że Senjia (dobrze napisałem?? ) jest do tylniego otworu dosyć na dole( w skrócie D**y) , to się nie zgodze ci którzy by mieli Pokoik w GH by im wystarczał zamiast depo, ale zaczyna się problem przy tym gdy ktoś nie będzie w GH a na Senji Depo nimo.
Co do pozostałych "punktów" wg. mnie są OK. Ale z wyborem świata może być ciekawie (Ostrzegam, nienawidze Rook'a).

Pozdroffka, i mam nadzieje, że to wypali chociaż to dosyć za idealne jak na tibie.
Edit : NOi PACC'cccccccccccccccccccccccccccccccccca nie mam chyba, że bym w SMS'owym konkursie wygrał xD.

@Down(nie żebyś miał "Dałna")
Składki członkowskie - Gdzieś to napiasłem (albo chciałem napisać), że raczej żeby płacili tylko ci co są w GH.
Składzik Run - Niby czasem się może przydać, ale msuaił by być on u Lidera który by ją dawał, w życiu dostępnym dla całej Gildii, Hack = Ktoś wszystko zabiera. Noi składki nie mogą być gigantyczne, powinny być (najlepiej by było) dostosowane do rangi ew. Osoby "uprzywilejowane"(z jakiś przyczyn) tylko przy ważnych "rzeczach", tylko żeby nie było, że 3/4 Gildi jest uprzywilejowana od płacenia zwykłego członkowstwa (GH to co innego).
__________________

Ostatnio edytowany przez Karl0ss - 27-12-2006 o 21:25.
Karl0ss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 21:14   #7
Elwer Balus
Użytkownik Forum
 
Elwer Balus's Avatar
 
Data dołączenia: 16 05 2006

Posty: 167
Stan: Na Emeryturze
Świat: new serv plz!!
Domyślny

@up: Składzik run-wojna, ktoś z gildi został shackowany(można pomóc), mass huntyitp.
składki członkowskie:GH
Senja:Zgadzam się
__________________
Masz w domu obiad prawda?
Pomyśl, że są dzieci, które nie mają....
Proszę pomóż im --> www.pajacyk.pl

www.thewitcher.com www.witcher.phx.pl
Elwer Balus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 21:14   #8
Dudus15
Zbanowany
 
Dudus15's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Wiek: 29

Posty: 176
Stan: Aktywny Gracz
Imię: majtki
Profesja: Rookstayer
Dudus15 ma numer GG 4474663 Send a message via Skype™ to Dudus15
Domyślny

Szczerze mówiąc ja bym chciał być w takiej gildi.... Ale gram na Harmoni, więc to niemożliwe.
Dudus15 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 22:03   #9
Times
Użytkownik Forum
 
Times's Avatar
 
Data dołączenia: 26 03 2005
Lokacja: Wrocław
Wiek: 32

Posty: 389
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 44
Poziom mag.: 45
Domyślny

Byc może zamiast Senji Fibuła.
Po1 : Bliżej do miasta
Po2 : Są chyba 2 albo 3 GH
Po3 : Expowisko: dla low lvl Rotki, BH dla high lvl Dragi
Po4: Fibuła Rox

Co do świata to może nowy, bedzie sprawiedliwie.
Times jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 22:10   #10
Me$z
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 09 2006
Lokacja: W domu.

Posty: 313
Profesja: Knight
Domyślny

Świetny pomysł, ale raczej by nie wypalił. Tylko jeszcze jedno zastrzeżenie, żeby w gildii wszyscy się dobrze znali i nie nienawidzili się... To podstawa dobrego zgrania takiej gildii... Ale to świetny pomysł opanować całą Senje Może trochę za daleko od dp niestety No ale trudno... Ogólnie pomysł mi się bardzo, ale to bardzo podoba...
__________________
________________________________
*Liczą się ludzie, a nie cyferki przy Nicku...*
Me$z jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 22:16   #11
Karl0ss
Użytkownik Forum
 
Karl0ss's Avatar
 
Data dołączenia: 28 01 2006
Lokacja: Warszawa
Wpisy bloga: 1

Posty: 440
Stan: Niegrający
Karl0ss ma numer GG 7304295
LOL

@Times
Nie wiadomo czy będzie nowy świat, tu jest problem . Ale jeżeli nowy wyjdzie to chyba się jedno znacznie zgadzamy coo?

Co do zgrania i "znajomości" - możliwe, że już poznamy wystarczająco, ale to się okarze.

Co do fibuły, to nie wiem Newbe mogą mieć "trudności".
Ale zato exp jest blisko, i to nawet dobry. Niby Senjia też ma swoje Expowiska, ale troche gorsze. I jak to by było z "totalnym" opanowaniem, na fibuli ludzie expią zamierzacie ich nei wpuszczać czy co?? Jeżeli byśmy nie wpuszczali i tak będą noobiki i pozatym może być wkońcu "bunt". No przynajmiej mamy oczym gadać.
Edit : No chopy który umie liczyć, trzeba chwilowo się będzie policzyć i czekać na tych co dojdą... jeszcze, Nie bójta się pisać postów, aa noi to co najwarzniejsze : Posty nie gryzą!!, ale nie spamujcie.

BTW.
@Ghand - Też fan Kononowicza??. xD
O Ghand coraz bardziej czuje w tobie bratnią dusze, też lubie Role-playning, ale Tibia to już bardziej gra : "Yo ziom, rządzisz kurde bo ja jade z fajer słorda i szkile 999/999" Opdpowiedź : "A bo sorek jestem ziom, OMG rat mi wyskoczył, a ja tu kurde z wandą bije, Waaanda cho mnie tu." Następny : " huahuahuahua, roxior super suxior mega hiper powiedzienie zioooom, Wandą bije hauhauhauhauhu."
No ludzie czysty Role-playning. Rozumiem powiedzieć tak z raz 1 tydzień(no oczywiśnie nie tak bo ja tego nawet 1 na tydzień nie wybacze, ale jakieś "zboczenie z kursu" czasem nie zabiłę) ,niby można bo można(powtóreczka) zwariować i w sklepie mówić " Jam jest mężny ryceż Adam i przybywam tu bo bułki, z młynu łądna niewiasto""... z wąsami".
__________________

Ostatnio edytowany przez Karl0ss - 27-12-2006 o 22:33.
Karl0ss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 22:20   #12
Elwer Balus
Użytkownik Forum
 
Elwer Balus's Avatar
 
Data dołączenia: 16 05 2006

Posty: 167
Stan: Na Emeryturze
Świat: new serv plz!!
Domyślny

@up: Wkońcu będzie
Expowiska nie są takie ważne.Przecież nie trzeba siedzieć ciągle w tym samym miejscu.

Ps:newbi nie będą miec trudności, bo inni członkowie im pomogą.Przynajmniej ja, nie wiem jak inni...

@down:Byłaby pierwsza...
__________________
Masz w domu obiad prawda?
Pomyśl, że są dzieci, które nie mają....
Proszę pomóż im --> www.pajacyk.pl

www.thewitcher.com www.witcher.phx.pl

Ostatnio edytowany przez Elwer Balus - 27-12-2006 o 22:27.
Elwer Balus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 22:24   #13
Ghand
Zbanowany
 
Ghand's Avatar
 
Data dołączenia: 30 09 2006
Lokacja: Gdynia

Posty: 625
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Świat: Celesta
Poziom: 20
Skille: ._.
Poziom mag.: 14
Domyślny

Ja bym bardzo chętnie do takiej gildii doskonałej ;p
Senja, może być w sumie...
Jakby co to gram na Celeście, ale zawsze można zrobić nowego chara na innym świecie...
Mimo to chciałbym wnieść, iż jeśli plany posuną się dalej, polecam
CELESTĘ



EDIT:
Chciałbym dodać, że uwielbiam rpg ( role-play )...
Niestety w innych gildiach nie mogę swojego hobby rozwijać, bo po prostu takiej gildii NIE MA!! :/
Ghand jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 22:31   #14
Zigrin
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 11 2006

Posty: 17
Domyślny

Times- czemu nie fibua?
Ponieważ jak mówiłeś są 3 gh , więc gildii by było więcej na fibui a w tym sęk że ma być jedna gildia na całej wyspie , to daje możliwości np. w godzinach 14-18 ograniczyć (lub całkowicie) odciąć ją od reszty serwa i powystawiać itemy , zrobić sobie jakieś mecze lub np rozłożyć "stragany" , żaden noob by nie kradł itp itd. To samo tyczy się expowisk , na bank nie tylko my byśmy tam expili więc by były problemy jeśli jakis hlvl noob charem by tam expil a ty byś przykładowo wpadł i powiedział "wypad bo to expowisko gildii ****" dlatego dobrze że na senji nie ma expowisk

Karlossik- Senja jest do dupy? >>> jestem otwarty na wszelkie propozycje , ofkz poparte argumentami(sensownymi)
Składzik run opiera się na tym że np. druidzi robili by uhy które składowali by w gh (ofkz trzeba by było troche kasy zainwestować ale to już moja brocha )
A knightci jak by się wybierali na hunta to by mieli odrazu runy po niższej cenie , czaisz? Obrót pieniędzy w gildii , bardzo bardzo przydatne. Do tego dochodzi jeszcze że np. Sorki/Druty robili by runy dla gildii o 200 gp taniej , przykładowo , my byśmy kupywali i sprzedawali w dużych ilościach hlvl za większą kasę .
Pokoik w gh by mieli facce, pacce wymagany domek, no i można jeszcze wprowadzić coś takiego jak mistrz- uczeń co by dawało jeszcze pare miejsc w domkach dla faccow.

Ja jeszcze mógł bym robić dodatkowo loterie co 2 miechy na pacce dla wszystkich facc członków gildii ;]

PsGildia będzie jeśłi znajde 10 pacców którzy zdecydowali by się przejść na konkretny serwer, no i z 10 faccow z dobrymi pomysłami
Zigrin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 22:35   #15
Karl0ss
Użytkownik Forum
 
Karl0ss's Avatar
 
Data dołączenia: 28 01 2006
Lokacja: Warszawa
Wpisy bloga: 1

Posty: 440
Stan: Niegrający
Karl0ss ma numer GG 7304295
Domyślny

Nie mówie, że Senja do dupy, z tego co pamiętam to komuś odpowiadałem, możliwe że źle sformułowałem i wszyło na to, że ja mówie że Senjia do dupy, a tak nie mówie mi Senjia pasi. Co do tego Mistrz-Uczeń, to RPG'owo, ale trudno bedzie sobie wybrać ucznia, bo w Tibii coraz wiecej Noobków, ja wybrał bym sobie kogoś zaufanego. (i co zaskoczyłem nieee??). Bo z tego co widze to chodzi o to, że Mistrz miał "Pokoik" dzielony z uczniem tak??. Co do tych Paccy, to masz niezłe fundusze (no chociaż to na 2~miechy), propozycja udana, tylko czy nie szkoda ci kasy, jeżeli tak będzie to mówie ci jesteś wielki.

@Down (no samo, nie mówie że masz "dałna")
No wiesz dla tych którzy tu się zgłoszą, bez poprzeczki, ale później jakaś nei najwyższa (wkońcu to ma być Role-Playning.), albo zamiast lvl to jakiś test, na nadwawanie się żeby nie było "Yo, ziom OMG lol roxik koksik"co chwile.
Co do świata to boje się Non-pvp bo nobiki najczesciej lubią łąmać to co "zakazane" i jeżeli byśmy "mieli" senjie, to noobkow by troche było, a na Pvp bardziej by się bały.

@Ghand - Dobrze prawisz i jakoś w moim typie. Tylko typ świata 1 ma takie zalety, 2 ma inne.

@ Zigrin - Też dobry pomysł.
__________________

Ostatnio edytowany przez Karl0ss - 27-12-2006 o 22:45.
Karl0ss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 22:35   #16
Times
Użytkownik Forum
 
Times's Avatar
 
Data dołączenia: 26 03 2005
Lokacja: Wrocław
Wiek: 32

Posty: 389
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 44
Poziom mag.: 45
Domyślny

Senja też może byc, nie mam nic przecwiko..
Chciałbym dodac że gildia powinna miec dolna granicę levelową. Niechcemy chyba gildi z 100 osobami na 12 lvl. Najlepiej by było rekrutowac od 30lvl, albo 25.

Jesli nie chcecie grac na nowym świecie to może... Guardia

@kilka up do zigrna

Byśmy mogli wynając 3 GH nie ?

Ostatnio edytowany przez Times - 27-12-2006 o 22:40.
Times jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 22:40   #17
Ghand
Zbanowany
 
Ghand's Avatar
 
Data dołączenia: 30 09 2006
Lokacja: Gdynia

Posty: 625
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Świat: Celesta
Poziom: 20
Skille: ._.
Poziom mag.: 14
Domyślny

@up
Czemu tak wysokie progi??
Ja na przykład mam 13 lvl na Celeście, lubię RPG i czemu nie mogę być
w tej gildii??
Powinno się wprowadzać inne zasady rekrutacji - to tak na początek.
Po drugie - należy wybrać miejsce, gdzie KAŻDY członek jest w stanie się dostać bez problemów...
Dziękuję - Ghand


AHA!
Proponuję serwer NON-PVP, żeby jakby co to nikt nas nie napadł...


@Zigrin

Tak!!! Tak!!!
Dokładnie!
Dać mu herbaty!! xD
A tak na serio, to też tak uważam, podkreślając jeszcze raz mój drugi "postulat" ^^ ( Konon style xD )

Ostatnio edytowany przez Ghand - 27-12-2006 o 22:43.
Ghand jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 22:41   #18
Zigrin
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 11 2006

Posty: 17
Domyślny

Wiecie, dla mnie to by pasowało jak by w gildii było 100 osób po 100 lvlu ale to nie możliwe, tak sobie myślałem że można uczyć nawet 8 lvl grać , brać ich pod swoje skrzydła i uczyć , pomagać , w końcu jakieś 30 lvl się wykształcą a przyda się nawet i 12 lvl jeśli będzie pracowity (ofkz najpierw ich sprawdzać ,nawet próby wymyśliłem ^^ ale to tylko dla wtajemniczonych )
Zigrin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 22:43   #19
Elwer Balus
Użytkownik Forum
 
Elwer Balus's Avatar
 
Data dołączenia: 16 05 2006

Posty: 167
Stan: Na Emeryturze
Świat: new serv plz!!
Domyślny

@up: Dolna granica lvlowa jest dobra,ALE jeśli gildia miałaby być na nowym świecie to jest to troche ciężkie do zrealizowania(byłoby 5 może 10 członków) jeśli znów na starym, uprzywilejowani byliby starzy gracze.Najlepiej zrobić gildie na nowym servie, przyjąć około 15-20 członków, i dać dolną granice(30-40lvl).Na"pierwszy rzut" wziąć ludzi z forum, aby nie było nOObstwa a potem tylko dobrych uczciwych graczy.


2up: lol grałeś kiedyś na pvp i na non-pvp?? chyba nie. wierz mi, w kupie siła,na non-pvp noobstwo a na pvp jak jest więcej ludzi to nikt nie ruszy.

Edit:No to niech Zigrin zrobi liste, kto chce być w gildi na bank.
__________________
Masz w domu obiad prawda?
Pomyśl, że są dzieci, które nie mają....
Proszę pomóż im --> www.pajacyk.pl

www.thewitcher.com www.witcher.phx.pl

Ostatnio edytowany przez Elwer Balus - 27-12-2006 o 22:49.
Elwer Balus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 22:45   #20
Ghand
Zbanowany
 
Ghand's Avatar
 
Data dołączenia: 30 09 2006
Lokacja: Gdynia

Posty: 625
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Świat: Celesta
Poziom: 20
Skille: ._.
Poziom mag.: 14
Domyślny

@up
W takim razie jeśli powstanie "Gildia doskonała", zgaszam się xD

BTW, nie podoba mi się dolna granica 30 lvl na starych servach ;<
Ghand jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:14.


Powered by vBulletin 3