Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 25-04-2010, 03:37   #21
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Nie, praktyka pokazuje, że tak właśnie jest. Napisałem o tym parę postów wyżej.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 25-04-2010, 10:10   #22
Fintex
Użytkownik Forum
 
Fintex's Avatar
 
Data dołączenia: 17 08 2005
Lokacja: Krosno
Wiek: 34

Posty: 968
Stan: Na Emeryturze
Imię: Seecinha
Świat: Astera
Poziom: 123
Fintex ma numer GG 5302851 Fintex ma login Tlenu maciekz9@tlen.pl
Domyślny

Ja pisałem mature rozsz. z WOSu rok temu i powiem, że Rybzor ma racje. IMO, żeby zdać mature rozsz. z WOSu trzeba mieć wiedzę podstawową i umieć napisać zdanie po polsku. Ja mimo tego, że się uczyłem do matury teorii to i tak najwięcej na niej uwaliłem. Na wypracowaniu trzeba było po prostu użyć mózgu i podać solidny argument.


jest ktoś kto w tym roku poprawia sobie mature?

ja polski rozsz. i angielski rozsz. ;P
Fintex jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-04-2010, 10:36   #23
Eipiq
Użytkownik Forum
 
Eipiq's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2010

Posty: 123
Domyślny

Co do mnie to wygląda to tak:

Polski - podstawa
Matematyka - podstawa
Angielski - podstawa
WOS - podstawa

Tak wiem, jestem mało ambitny.
__________________
Zdeklarowany deista.
Eipiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-04-2010, 11:33   #24
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

No nie wiem, moze macie racje co do WOSu - nie pisalem, ale wydaje mi sie to dziwne. Jednakze pisalem rozszerzona historie i tam taka sytuacja nie mialaby miejsca - pisanie wypracowania bez nauki da ci moze 2-3 pkt, jak "cos pamietasz" z lekcji, to wyciagniesz te 5 i nic wiecej.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-04-2010, 11:36   #25
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Pierwsze koło na studiach >>> matura.
Nie tylko nie zgadza się to z moim doświaczeniem, ale jeszcze zapomniałeś o ważnej rzeczy - kolokwium wystarczy zaliczyć, natomiast na maturze liczy się każdy punkt.

@Ashlon
Historia jest o wiele, wiele trudniejsza niż wos. Co do wosu, to poprzednie opinie są prawdziwe (sam pisałem kilka próbnych matur z tego przedmiotu).

Ostatnio edytowany przez Litawor - 25-04-2010 o 11:37.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-04-2010, 11:55   #26
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
No nie wiem, moze macie racje co do WOSu - nie pisalem, ale wydaje mi sie to dziwne. Jednakze pisalem rozszerzona historie i tam taka sytuacja nie mialaby miejsca - pisanie wypracowania bez nauki da ci moze 2-3 pkt, jak "cos pamietasz" z lekcji, to wyciagniesz te 5 i nic wiecej.
Nie wiem, z mojej perspektywy na przykład fizyka podstawowa jest trudniejsza od rozszerzonej, bo trzeba znać teorię, a na rozsz. tylko zadanka klepiesz ; ) Więc różnie z tymi maturami.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-04-2010, 11:58   #27
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Nie wiem, z mojej perspektywy na przykład fizyka podstawowa jest trudniejsza od rozszerzonej, bo trzeba znać teorię, a na rozsz. tylko zadanka klepiesz ; ) Więc różnie z tymi maturami.
Nie jesteś w tej opinii odosobniony, moja koleżanka lepiej pisała poziom rozszerzony niż podstawowy.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-04-2010, 12:32   #28
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
kolokwium wystarczy zaliczyć, natomiast na maturze liczy się każdy punkt.
Niby wystarczy zaliczyc, ale w praktyce zawsze nalezy wyciagnac tyle pktow ile sie uda, zeby miec zapas na wypadek uwalonego nastepnego kola.

Sa przedmioty ktore pisze sie bez problemow, sa przedmioty na ktorych 1-2 pkty moga zrobic roznice w zaliczeniu ( badz nie ) przedmiotu, co czesto ma daleko bardziej idace konsekwencje niz termin poprawkowy.

Dla mnie taka sytuacja zaowocowala efektem lawinowym - pierwszy termin finalnego kola = fail, ominal mnie dzieki temu pierszy termin egzaminu ktory wszyscy zdali dzieki uprzejmosci profa na przynamniej 3,5, na drugim terminie zostalem uwalony w mysl zasady "trzeba bylo sie uczyc zeby trafic na pierwszy a nie zajmowac mi teraz piatkowe popoludnie", na 3 przepchnalem sie fuksem i cudem uratowalem sie od warunku. Teraz wypada wspomniec ze sytuacja z terminami poprawkowymi i warunkami na AGH jest i tak bardzo liberalna i sa zapewne uczelnie na ktorych taki lancuch przyczynowo-skutkowy moze skonczyc sie powtarzaniem roku, przez jedna wydawaloby sie malo znaczaca rzecz.

To tak dla poprawy nastroju przyszlych studentow ;d
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-04-2010, 12:43   #29
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Moje pierwsze kolokwium na studiach było tak naprawdę powtórką chemii z liceum i miało chyba decydujący wpływ na moje rozleniwienie i brak motywacji do pracy w późniejszym okresie, trwające aż do dzisiaj
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-04-2010, 13:04   #30
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
No nie wiem, moze macie racje co do WOSu - nie pisalem, ale wydaje mi sie to dziwne. Jednakze pisalem rozszerzona historie i tam taka sytuacja nie mialaby miejsca - pisanie wypracowania bez nauki da ci moze 2-3 pkt, jak "cos pamietasz" z lekcji, to wyciagniesz te 5 i nic wiecej.
Co prawda nie widziałem nigdy w ogóle matury z historii, ale wydaje mi się, że różnica polega na tym, że tam musisz znać suche fakty. W przypadku wosu dostajesz temat typu bezrobocie, lub niski przyrost naturalny, no i podajesz argumenty, które w sporej większości przypadków dobre są dopóty, dopóki potrafisz podać rozsądne uzasadnienie swojego zdania. To jest właśnie moc tej matury, gdzie jeżeli napiszesz co myślisz, ale dobrze to uargumentujesz, to masz punkt, nie patrzysz na żaden klucz.

@
Dlatego właśnie, sorbecie i huwnerze - matura podstawowa z WOSu jest o wiele gorszym wyborem niż rozszerzona, bo po prostu znacznie łatwiej zdać ją na procent, który po przeliczeniu daje o wiele, wiele więcej, niż dobry wynik z podstawki.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-04-2010, 13:08   #31
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rybzor Pokaż post
nie patrzysz na żaden klucz.
Klucz na maturze z wosu jest tak samo bezsensowny, jak na każdej innej, która zawiera pisemne wypracowanie. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-04-2010, 13:17   #32
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rybzor Pokaż post
Dlatego właśnie, sorbecie i huwnerze - matura podstawowa z WOSu jest o wiele gorszym wyborem niż rozszerzona, bo po prostu znacznie łatwiej zdać ją na procent, który po przeliczeniu daje o wiele, wiele więcej, niż dobry wynik z podstawki.
Czy ja wiem. Na żaden humanistyczny kierunek nie idę. Za WOSem szczerze nie przepadam, nie lubię się uczyć, jedyne co to chodzę na lekcje (do których nawet się nie przygotowuję) i od czasu do czasu na fakultety jak mi się zachce. Więc zdam sobie tą podstawkę olewając całkowicie przedmiot, a to lepsze niż musieć... uważać na lekcji
(btw. moja babka od WOSu to kompletny fail, więc chyba nawet na rozszerzoną by mnie dobrze nie nauczyła, a samemu mi się uczyć nie chce )
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-04-2010, 13:48   #33
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

@up
Miałem na myśli to, że skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać : P. Po prostu rozsz. to bardziej opłacalne wyjście, przecież każdy wolałby mieć więcej pkt, niż mniej, nawet jeżeli piszę jakąś mature 4fun (a robi to wiele osób, wbrew pozorom : P)

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Klucz na maturze z wosu jest tak samo bezsensowny, jak na każdej innej, która zawiera pisemne wypracowanie. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Sory, ale chyba nie doczytałem (własnych postów), bo wydaje mi się, że nigdzie nie napisałem, że tak jest, lub nie jest. Odniosłem się jedynie do WOSu.

A co do fakultetów z WOSu - chodziłem od października zeszłego roku, tydzień w tydzień, na każdym spotkaniu dostawałem testy i matury (mam tego sporą kolekcję teraz ), no i mogłem zawsze omówić jakiś problem z kolesiem. Jestem jedyną osobą w szkole, która zdaje WOS, więc w zasadzie poświęcał tylko mi całą uwagę jeżeli chodzi o przygotowanie do matury.

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 25-04-2010 o 13:59.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-04-2010, 13:58   #34
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rybzor Pokaż post
Sory, ale chyba nie doczytałem (własnych postów), bo wydaje mi się, że nigdzie nie napisałem, że tak jest, lub nie jest. Odniosłem się jedynie do WOSu.
A ja właśnie o tym mówię. Klucz na tej maturze jest nie mniej uciążliwy i irytujący, niż na jakiejkolwiek innej (może z wyjątkiem polskiego, który jednak wybija się ponad resztę).
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-04-2010, 14:14   #35
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Lol, to dziwne, bo zupełnie tego nie odczułem, a pisałem już trochę tych matur.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-04-2010, 15:56   #36
Walerian
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 03 2010

Posty: 30
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rybzor Pokaż post
Lol, to dziwne, bo zupełnie tego nie odczułem, a pisałem już trochę tych matur.
Bo byłeś zagubiony, ale teraz się odnalazłeś.
Byłeś ślepy, ale teraz widzisz
Walerian jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-04-2010, 16:06   #37
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rybzor Pokaż post
Miałem na myśli to, że skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać : P. Po prostu rozsz. to bardziej opłacalne wyjście, przecież każdy wolałby mieć więcej pkt, niż mniej, nawet jeżeli piszę jakąś mature 4fun (a robi to wiele osób, wbrew pozorom : P)
Różnica jednak jest, bo do rozszerzonej chyba jednak coś trzeba się pouczyć, a ja cóż... czasem zapominam, że w ogóle maturę z WOSu piszę Btw. właśnie ten WOS to jest taki 4fun, a raczej ułatwienie sobie, bo miałem do wyboru WOS, historia, geografia. W moim przypadku wybór był prosty.

Cytuj:
A co do fakultetów z WOSu - chodziłem od października zeszłego roku, tydzień w tydzień, na każdym spotkaniu dostawałem testy i matury (mam tego sporą kolekcję teraz ), no i mogłem zawsze omówić jakiś problem z kolesiem. Jestem jedyną osobą w szkole, która zdaje WOS, więc w zasadzie poświęcał tylko mi całą uwagę jeżeli chodzi o przygotowanie do matury.
U nas WOS chyba zdaje najwięcej ludzi ze szkoły (no może geografię trochę więcej), podst co rozszrz jakoś tak 1:1. Niestety z naszą babką pogadać nie można, ona woli mówić o NK albo koleżance z Australii...
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-04-2010, 14:18   #38
Ghard Lage
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Różnica jednak jest, bo do rozszerzonej c Btw. właśnie ten WOS to jest taki 4fun, a raczej ułatwienie sobie, bo miałem do wyboru WOS, historia, geografia. W moim przypadku wybór był prosty.
Ja mam tak samo z matmą rozszerzoną i biologią rozszerzoną. Matma bo jak nie zdam to nic się nie stanie. Biologia rozszerzona bo w końcu bio-chem do czegoś zobowiązuje (liczę na 40-50%). A tak to zdaję:
matma podst i rozsz
ang podst
polski podst
chemia podst
biologia rozsz
fizyka rozsz
  Odpowiedz z Cytatem
stary 29-04-2010, 20:47   #39
thoro
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 04 2007

Posty: 545
Profesja: Elder Druid
Świat: Kyra
Domyślny

Eee nie zgadzam się z tym, że pierwsze koło >>> matura
Ja sobie na pierwszym kole na luziku pochodne i granice liczyłem, a matura to jednak jedno podejście, i trzeba wypaść dobrze.

Na maturze co, no najlepiej jest pójść na luzie. Polskiego się nie bójcie, bo większość tego, co jest w kluczu, można znaleźć w tekście źródłowym. Na ustnym wystarczy mówić "coś". Po prostu, jak gubicie wątek, to go zostawcie, jedzcie dalej.

O matmie podstawowej nie będę mówił, bo nie ma o czym ;p

Powodzenia
__________________
"Nie ma nic straszniejszego niż czynna ignorancja." - J. W. Goethe
thoro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-05-2010, 00:28   #40
Matheavyk
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 11 2004

Posty: 87
Matheavyk ma numer GG 9086214
Domyślny

Muszę poprzeć Rybzora we wszystkim co pisał w tym temacie, chociaż moim zdaniem często było to chaotyczne.

Pisałem maturę rozszerzoną z WOSu, w ogóle się do niej nie przygotowywałem i zaliczyłem. A samo zaliczenie daje tyle punktów co max z podstawki o ile dobrze pamiętam, więc powiem tak: jak ktoś ma łeb na karku to bierze rozszerzone matury ze wszystkiego(brałem też z fizyki-tyle, że przeczytałem o dwóch działach wcześniej w książce;fizykę w mojej szkole skończyłem w pierwszej klasie z oceną 2;później już jej nie miałem). A wiecie dlaczego bierze się rozszerzone? Bo dla inteligentnego człowieka one są łatwiejsze niż podstawki.
Matheavyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:03.


Powered by vBulletin 3