Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 14-06-2006, 11:41   #381
Mózgu
Użytkownik forum
 
Mózgu's Avatar
 
Data dołączenia: 10 06 2006

Posty: 19
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Xantera
Poziom: 154
Skille: 108/107
Poziom mag.: 9
Król

Rany julek, nie miałem pojęcia, że temat założony przez ze mnie prawie rooook temu, ja to Azuram, wiem troche nobowski ale, że będzie tyle postów 380 nie spodziewałbym sie, a i btw knight to oczywiście najpotężniejsza profesja jak i w 1 poście to mówie tak i też w tym ostatnim. Nie mogę wierzyć normalnie
Mózgu jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 14-06-2006, 15:38   #382
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Tak Vil, jak z Sd w potwory uderzasz za 200 to w gracza uderzysz za 100
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline  
stary 11-07-2006, 16:42   #383
Cyclopolishunt
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 09 07 2006

Posty: 14
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 16
Skille: 35 fish
Poziom mag.: 18
Cyclopolishunt ma numer GG 7864161 Send a message via Skype™ to Cyclopolishunt
Żarówka profesje

moje zdanie jest jedno: wszystkie profesje wspomagają sie nawzajem i to cały czas widać w Tibii, np. gdy postacie zbierają się na Desert Quest nie biorą tylko knightów ale 1 knighta, 1 palladyna, 1 sorca i 1 druida czyli komplet. wszystkie profesje są równe, nie ma lepszych i gorszych
Cyclopolishunt jest offline  
stary 11-07-2006, 18:27   #384
Kaiser_of_Arcania
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 09 02 2006
Lokacja: Chrzanów

Posty: 24
Kaiser_of_Arcania ma numer GG 7521524
Domyślny

Bo na desercie musi być po jednej z każdej profesji... Lepszy przykład to Annihilator Room Quest. Moim zdaniem Knight to jedna z najlepszych profesji, zaraz po Druidzie (który wali więcej z SD niż Sorcerer, a ponadto ma świetne czary leczące). A na pewno jest lepszy od Sorcerera... Wystarczy popatrzeć na Anhi w wykonaniu Astronisa, o którym już kiedyś pisałem.
Kaiser_of_Arcania jest offline  
stary 11-07-2006, 19:09   #385
Says
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 07 2006
Lokacja: Venore

Posty: 23
Imię: Kasjan
Profesja: Knight
Świat: Astera
Poziom: 67
Skille: 82/80
Poziom mag.: 6
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kaiser_of_Arcania
Bo na desercie musi być po jednej z każdej profesji... Lepszy przykład to Annihilator Room Quest. Moim zdaniem Knight to jedna z najlepszych profesji, zaraz po Druidzie (który wali więcej z SD niż Sorcerer, a ponadto ma świetne czary leczące). A na pewno jest lepszy od Sorcerera... Wystarczy popatrzeć na Anhi w wykonaniu Astronisa, o którym już kiedyś pisałem.
Po pierwsze druid nie wali wiecej z sd niz sorcerer -.-, to zalezy od mlvl'a i lvl'a. po drugie chyba nie ma sensu wybierania profesji tylko pod wzgledem wykonania anihilatora A po trzecie widziales anihilator w wykonaniu sorcow lub druidow ? To jest dopiero ciekawe
Says jest offline  
stary 12-07-2006, 09:40   #386
noobowaty mistrz
Zbanowany
 
noobowaty mistrz's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2006

Posty: 560
Domyślny

Cytuj:
Co do tematu jak expisz na scarabach albo czyms w tym rodzaju to jak zlapiesz laga to masz 90% szans ze nie padniesz a sorc/druid odrazu poleca...
Moj kolega palkiem (44lvl) na lagu padl od scorpiona wiec n/c
Ty chyba nigdy knightem na scarabach nie expiłeś. Powiem tyle, że ostatnio byłem tam swoim 55 lvl elite knightem ze skillami 88/87 i eq następującym: p-ammy, rh, dsm, c-legs, leather boots i d-lance. Spokojnie sobie expię, do leczenia wystarczają mi same manaski. W pewnym momencie widzę, jak podchodzą do mnie 3 scaraby oraz 2 larvy i złapałem nagle freeza długiego na 2 minuty. Po 5 minutach się loguję i patrzę - mam 27hp. Na dodatek wcale nie expiłem w "ukrytej" jaskini, gdzie są najszybsze respy i największe respy. Expiłem w zachodniej jaskini na poziomie -3. Niech ta sytuacja najlepiej świadczy o tym, jak potężnym wrogiem dla knighta są lagi i freezy. O innych profesjach już nawet nie wspominam. Jeżeli kogoś ma coś w Tibii zabić, to tym czymś są właśnie najczęściej evul lagi.
noobowaty mistrz jest offline  
stary 12-07-2006, 11:53   #387
Stożek
Użytkownik Forum
 
Stożek's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2005
Lokacja: 50 cm od ekranu

Posty: 759
Stan: Niegrający
Imię: Forestman
Profesja: Elder Druid
Świat: Eternia
Poziom: 33
Skille: 13/21
Poziom mag.: 29
Stożek ma numer GG 9888628
Domyślny

@up Wiem cos o tym jakim zagrozeniem sa lagi dla najta...
Moj jedyny dotychczas dead (nie liczac tego na 8lvlu gdy sam sie chcialem zabic) byl dosyc niedawno-58lvl expie w Elf fortress i tu wlsnie mialem zamiar wejsc na ostatnie pietro wiezy(kto wie gdzie to wie tez co na niej jest) i na przedostatnim pietrze zlapal mnie kilku sekundowy freez - wynik=nie moglem sie uhnac podczas zmasowanego ataku duze grupki elfow scoutow i archanistow=dead.
Teraz jak przymula mi enternet to expie tam gdzie najbardziej lubie-dworki. Na dworkach nawet podczas 10 minutowego nie przebywania prz komputerze nie stracimy nawet 50% hp. Jedyne wyjscie aby zginac najtem na dworcach to zejsc do jaskini z crypt shamberami albo wpakowac sie na respawn 5 tarantul. Jak ktos ma lagi lub cierpi na dotkliwy brak uhow i kasy to polecam wlasnie to miejsce. (exp 25k+/h zarobek 5k+/h)

Nie mam pojecia wienc jak wiekszosc newbie oraz noobki maja na koncie tyle deadow.
__________________
Po co mamy znecac sie okrutnie nad modkami? Sami sie wykoncza...
Stożek jest offline  
stary 16-07-2006, 15:54   #388
Grim Rider
Użytkownik Forum
 
Grim Rider's Avatar
 
Data dołączenia: 09 04 2006

Posty: 32
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Refugia
Poziom: 66
Skille: 85/85
Poziom mag.: 6
Domyślny

Mysle, ze kazda profesja jest tak samo dobra, tylko niektore sa latwiejsze, a inne trudniejsze. Jedne sa monotonne inne mniej. Mysle, ze knight jest najlepsza profesja, jesli chodzi o bycie jakims bardzo wysokim lvlem (250+). Tylko trzeba zobaczyc jakie profesje maja takie lvle (Eternal, Bubble) Cachero sie tylko 1 wyrwal. Knighci sa udupieni, jak maja maly lvl i kazdy chce ich zabic, bo mysli, ze moze mu armor wypadnie.

@edit: tak do tych lagow, to se pomyslcie, jak pall zlapie laga. Bez tarczy, malo hp. Magiem sa jeszcze gorsze, chyba, ze ma sie utamo vita.

Ostatnio edytowany przez Grim Rider - 16-07-2006 o 15:58.
Grim Rider jest offline  
stary 17-07-2006, 15:06   #389
noobowaty mistrz
Zbanowany
 
noobowaty mistrz's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2006

Posty: 560
Domyślny

Cytuj:
Nie mam pojecia wienc jak wiekszosc newbie oraz noobki maja na koncie tyle deadow.
Wez poprawke na to ze takiego 30-40 sorka/druta to nawet 4 roty i 4 dwarfy przez minute zabija na freezie.
Cytuj:
@edit: tak do tych lagow, to se pomyslcie, jak pall zlapie laga. Bez tarczy, malo hp. Magiem sa jeszcze gorsze, chyba, ze ma sie utamo vita.
Nieprawda. Wlasnie ze sorcem/drutem latwiej przezyc laga/freeza niz palem. Np na guardach jak expi sork/drut to po pierwsze ma monka ktory mu blokuje guardy, a po drugie to nawet jak zlapie freeza i guard zacznie jego bic to i tak majac ~25 shielding+demon shield ma jakas szanse przezyc przez minute. Pal nie ma zadnej szansy bo bez tarczy obrywa co 2 sekundy przynajmniej za 20-30.

Ostatnio edytowany przez noobowaty mistrz - 17-07-2006 o 15:13.
noobowaty mistrz jest offline  
stary 17-07-2006, 16:06   #390
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez noobowaty mistrz
Nieprawda. Wlasnie ze sorcem/drutem latwiej przezyc laga/freeza niz palem. Np na guardach jak expi sork/drut to po pierwsze ma monka ktory mu blokuje guardy
Wrong.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez noobowaty mistrz
a po drugie to nawet jak zlapie freeza i guard zacznie jego bic to i tak majac ~25 shielding+demon shield ma jakas szanse przezyc przez minute.
Wrong.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez noobowaty mistrz
Pal nie ma zadnej szansy bo bez tarczy obrywa co 2 sekundy przynajmniej za 20-30.
A sorc co 4. I wystarczy.
__________________
Vil jest offline  
stary 17-07-2006, 16:21   #391
noobowaty mistrz
Zbanowany
 
noobowaty mistrz's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2006

Posty: 560
Domyślny

No wybacz ale drutem sporo expilem na guardach i z 26 shielda + demon shield zdarzalo sie ze i 10 razy pod rzad guard trafial w tarcze jak mialem full def. (jak mnie 1 guard atakowal). A normalnie na full def guard trafia mniej wiecej raz na 3-4 hity. (z czego polowa jest mniejsza niz 30)

Ostatnio edytowany przez noobowaty mistrz - 17-07-2006 o 16:23.
noobowaty mistrz jest offline  
stary 20-07-2006, 00:23   #392
Seyadmo Ethanus
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 07 2006
Lokacja: Suwałki

Posty: 3
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Gildia: ~~BRAK~~
Świat: Berylia
Poziom: 9
Skille: 60/60
Poziom mag.: 4
Seyadmo Ethanus ma numer GG 6794782
Domyślny profy

Moim zdaniem najsilniejsza profesja to knight.
Zalety Knighta:
-Duzo Hp
-Duzo Cap
-Najlepszy skill shielda sposrod wszystkich profesji
(co daje wieksza szanse przezycia podczas kicka)
-Ma najlepszy def
-Jest dobrym blokerem

Ja osobiscie duzo gram knightem, wiec wiem
Seyadmo Ethanus jest offline  
stary 20-07-2006, 09:46   #393
noobowaty mistrz
Zbanowany
 
noobowaty mistrz's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2006

Posty: 560
Domyślny

Cytuj:
Zalety Knighta:
??? On ma?
Cytuj:
-Duzo Hp
Sorc ma wiecej liczac razem z mana (na mana shieldzie)
Cytuj:
-Duzo Cap
Czyli bardziej sie oplaca zabijac knightow. Wiecej cap = wiecej run = wiecej kasy z deda.
Cytuj:
-Najlepszy skill shielda sposrod wszystkich profesji
(co daje wieksza szanse przezycia podczas kicka)
1. Wiekszosc dobrych potworow bije glownie z magii.
2. Jak dostaniesz kicka na dobrym potworze (dragon lub lepszy) to i tak masz deda.
3. Knight wcale nie jest najlepszy w shieldingu, bo paladynowi leci shielding tak samo szybko. (jeest lepszy tylko dlatego ze wiecej trenowal)
Cytuj:
-Ma najlepszy def
Jesli by trenowal tyle samo czasu co paladyn to by mial taki sam.
Cytuj:
-Jest dobrym blokerem
No i co z tego? Przeciez knight nie ma szansy zarobic na blokowaniu potworow bo loota bierze shooter.
Cytuj:
Ja osobiscie duzo gram knightem, wiec wiem
To pograj teraz dla odmiany troche innymi profesjami a zauwazysz jakim shitem jest knight.
noobowaty mistrz jest offline  
stary 20-07-2006, 22:39   #394
Stożek
Użytkownik Forum
 
Stożek's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2005
Lokacja: 50 cm od ekranu

Posty: 759
Stan: Niegrający
Imię: Forestman
Profesja: Elder Druid
Świat: Eternia
Poziom: 33
Skille: 13/21
Poziom mag.: 29
Stożek ma numer GG 9888628
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez noobowaty mistrz
No wybacz ale drutem sporo expilem na guardach i z 26 shielda + demon shield zdarzalo sie ze i 10 razy pod rzad guard trafial w tarcze jak mialem full def. (jak mnie 1 guard atakowal). A normalnie na full def guard trafia mniej wiecej raz na 3-4 hity. (z czego polowa jest mniejsza niz 30)
Kurde ja chce te twoje guardy na moim serverze! Jakies nowe potwory czy co? Ja na 75 shielding +demonka i <dsm, rh, k-legs, p-ammy i bohy> obrywam wieksze hity.
__________________
Po co mamy znecac sie okrutnie nad modkami? Sami sie wykoncza...
Stożek jest offline  
stary 22-07-2006, 17:10   #395
Elesar Inferno
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 07 2006

Posty: 662
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Flow
Świat: Morgana
Poziom: 187
Skille: 109/94
Poziom mag.: 25
Domyślny

Witam.
@topic
Knight nie jest najpoterzniejsza profesja poniewaz jak juz wielu "blyskotliwych" ludzi zauwazylo Cipsoft tak zrobil wszytkie profesje zeby sie równowazyly ale sami pomyslcie kto jak nie knight staje oko w oko z przeciwnikiem wiec jesli juz sie wybiera na jakis porzadniejszy hunt to on najmniej sie stresuje bo wie ze i tak bedzie musial blokowac tego potworka i da rade (Ewentualnie kick/lag lub male doswiadczenie) a shotterzy co? Obawiaja sie "zeby tylko sie nie przezucil zeby tylko ..."

@Nothing
Czytajac wszystkie posty w tym temacie uznalem ze to Vil i wielu nielicznych wie co mówi.
Elesar Inferno jest offline  
stary 22-07-2006, 17:27   #396
Arcydemon
Użytkownik Forum
 
Arcydemon's Avatar
 
Data dołączenia: 17 08 2005

Posty: 107
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Poziom: 31
Skille: 62/60
Poziom mag.: 5
Domyślny

Cytuj:
??? On ma?
Wiesz... nawer dużo więcej niz ten Twój sorc.
Cytuj:
Sorc ma wiecej liczac razem z mana (na mana shieldzie)
wywali Cię jak masz 15 sec mana shielda, a HP 300.... długo pożyjesz ?

Cytuj:
Czyli bardziej sie oplaca zabijac knightow. Wiecej cap = wiecej run = wiecej kasy z deda.
Najpierw Takiego najta trzeba zabić. zresztą ma AOLa.

Cytuj:
1. Wiekszosc dobrych potworow bije glownie z magii.
no to Co ?
Cytuj:
2. Jak dostaniesz kicka na dobrym potworze (dragon lub lepszy) to i tak masz deda.
a na inne profesje drag poczeka, aż się ponownie wlogują...
Cytuj:
3. Knight wcale nie jest najlepszy w shieldingu, bo paladynowi leci shielding tak samo szybko. (jeest lepszy tylko dlatego ze wiecej trenowal)
I w tym momencie wytarłem cały kurz z podłogi... rośnie tak samo ?!?! Wbij 80 shielding palem.

Cytuj:
Jesli by trenowal tyle samo czasu co paladyn to by mial taki
sam.
miałby conajmniej dwa razy nizszy.

Cytuj:
No i co z tego? Przeciez knight nie ma szansy zarobic na blokowaniu potworow bo loota bierze shooter.
jeszcze nie mamy update. i kto powiedział, że knight Cie do tego loota dopuści ? Albo może sobie pójśc jak podejdziesz, a bez blokera g***o zrobisz...

Cytuj:
To pograj teraz dla odmiany troche innymi profesjami a zauwazysz jakim shitem jest knight.
Ty zagraj kimś innym niż sorc i zobaczysz, że nie jest bogiem.
__________________
17:13 aaa: a juz mialem bohy kupowac :/
17:14 bbb: nie radze
17:14 aaa: czemu?
17:14 bbb: nie widac ruznicy
17:14 aaa: o to nowosc
17:14 bbb: jak kupilem to myslalem ze sa zepsute
---
Cytuj:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch
Tak, jest jeden nowy super item na roku. Nazywa siem slownik. Naprafde, jest super ekstra! Muwie Ci, zaizyj do njego!
Błędy celowe.
A gdzie on jest i do czego słóży? To jakiś qest? pliz msg me
Arcydemon jest offline  
stary 22-07-2006, 20:28   #397
Stożek
Użytkownik Forum
 
Stożek's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2005
Lokacja: 50 cm od ekranu

Posty: 759
Stan: Niegrający
Imię: Forestman
Profesja: Elder Druid
Świat: Eternia
Poziom: 33
Skille: 13/21
Poziom mag.: 29
Stożek ma numer GG 9888628
Domyślny

1) Shielding u paladyna i rycerza ma ten sam wspolczynnik wzrostu. Jednak trenujac tyle samo czasu paladynek zadaje duzo wiencej blood hitow co zmniejsza predkosc wzrostu tego wlasnie skila. Wnisek: trenujac axe/sword/club fighting paladynem oraz rycerzem shielding bendzie rosl w tym samym tempie, jednak uzywajac spearow i broni rzucanych jego wzrost spowolni sie. (Wiedza sprzed kilku lat-artykow na tibianews)
2) Rozmawiajac z kolega tutorem dowiedzialem sie, ze osoby w party rowniez benda mogly podnosci loot z potworow, jednak nie jest to na 100% pewna informacja(nie sprawdzalem tego sam...)
__________________
Po co mamy znecac sie okrutnie nad modkami? Sami sie wykoncza...
Stożek jest offline  
stary 22-07-2006, 21:07   #398
Arcydemon
Użytkownik Forum
 
Arcydemon's Avatar
 
Data dołączenia: 17 08 2005

Posty: 107
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Poziom: 31
Skille: 62/60
Poziom mag.: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Stożek
1) Shielding u paladyna i rycerza ma ten sam wspolczynnik wzrostu. Jednak trenujac tyle samo czasu paladynek zadaje duzo wiencej blood hitow co zmniejsza predkosc wzrostu tego wlasnie skila. Wnisek: trenujac axe/sword/club fighting paladynem oraz rycerzem shielding bendzie rosl w tym samym tempie, jednak uzywajac spearow i broni rzucanych jego wzrost spowolni sie. (Wiedza sprzed kilku lat-artykow na tibianews)
2) Rozmawiajac z kolega tutorem dowiedzialem sie, ze osoby w party rowniez benda mogly podnosci loot z potworow, jednak nie jest to na 100% pewna informacja(nie sprawdzalem tego sam...)
1. hmm... a dałbym sobie rekę uciąć, ze wolniej... ale mówisz, sprzed kilku lat. a teraz ? tak samo, czy zmienili to ?
2. OBY !!!
__________________
17:13 aaa: a juz mialem bohy kupowac :/
17:14 bbb: nie radze
17:14 aaa: czemu?
17:14 bbb: nie widac ruznicy
17:14 aaa: o to nowosc
17:14 bbb: jak kupilem to myslalem ze sa zepsute
---
Cytuj:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch
Tak, jest jeden nowy super item na roku. Nazywa siem slownik. Naprafde, jest super ekstra! Muwie Ci, zaizyj do njego!
Błędy celowe.
A gdzie on jest i do czego słóży? To jakiś qest? pliz msg me
Arcydemon jest offline  
stary 22-07-2006, 21:46   #399
Mati66
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 07 2006

Posty: 75
Domyślny

Po up date juz nie bedzie zgarniał wiekszosci loot'a gdyż to gracze którzy dostana najwiecej exp bedą mieli do tego prawo
I knight NIE jest najlepsza
Mati66 jest offline  
stary 22-07-2006, 22:07   #400
Sir Tukcio
Użytkownik forum
 
Sir Tukcio's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2006
Wiek: 33

Posty: 7
Imię: Sir Tukcio
Profesja: Druid
Świat: Samera
Poziom: 21
Poziom mag.: 30
Sir Tukcio ma numer GG 3686880
Domyślny

Ja niewiem ktora jest najlepsza...Dla mnie karzda jest tobra i ma zalety
Sir Tukcio jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:11.


Powered by vBulletin 3