Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 30-03-2011, 02:42   #1
Lord Dreathan
Użytkownik Forum
 
Lord Dreathan's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2004
Wiek: 34
Wpisy bloga: 4

Posty: 1,520
Stan: Niegrający
Lord Dreathan ma numer GG 5945841
Domyślny Heroes of Newerth

Jako ze ludzie od Lola maja swoj temat, to my tez mozemy. O ile sa jacys "my". Tak wiec, gra ktos z was w to?
__________________
Althunus, Fallen Dark, Harlequin Vito, Gutesco Vito, Acutus and Sinistril - always in my heart.

"We are falling - falling to rise"


Ukryty tekst:
[b] Pomogłem? Wkurzyłem? Mam fajny nick? Zostaw po sobie ślad w postaci NOTKI
Lord Dreathan jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 31-03-2011, 14:34   #2
Tibijczyk
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 03 2004

Posty: 29
Domyślny

Grałem gdy była beta. Zamierzam sobie kupić grę po maturze.
Gra jest mega wciągająca Polecam
Tibijczyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-03-2011, 15:59   #3
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Z tego co wiem to gra jest niezła, ale ma dwie zasadnicze (i przesądzające o moim graniu w nią) wady:
- jest płatna, a ochoty za gry MOBA płacić nie mam (bo najdoskonalsze to one nie są - nawet LoL. Płacić to mogę za porządne gry singlowe, ewentualnie dobre MMO)
- HoN, z tego co wiem, ma OBRZYDLIWE community, od którego dowiesz się dużo rzeczy o sobie, swojej matce i kumplach za to, że po prostu jesteś newbie (nie grałem, ale czytałem kilka recenzji, w których dość szczegółowo opisano wady matchmakingu).
Ogólnie nie jestem wrogo nastawiony do HoN, nawet jako dużego konkurenta LoL-a, który też przecież ma mnóstwo wad, które są potęgowane przez haterów. Nie chcę tu robić wojen typu LoL vs HoN. Chętnie wypróbowałbym "hirołsów", ale triala niestety nie ma. Z tego co wiem to dobre MOBA, ja jednak czekam na DOTA 2 - sam fakt, że to robi Valve sprawia, że dostanie ode mnie 8/10 na start, z góry :)
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-03-2011, 19:21   #4
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

Już miałem pisać, że lepiej grać narazie w Dote i szkolić się do czasu aż DotA 2 wyjdzie : >
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-03-2011, 23:10   #5
Lord Dreathan
Użytkownik Forum
 
Lord Dreathan's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2004
Wiek: 34
Wpisy bloga: 4

Posty: 1,520
Stan: Niegrający
Lord Dreathan ma numer GG 5945841
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez _WrD_ Pokaż post
Z tego co wiem to gra jest niezła, ale ma dwie zasadnicze (i przesądzające o moim graniu w nią) wady:
- jest płatna, a ochoty za gry MOBA płacić nie mam (bo najdoskonalsze to one nie są - nawet LoL. Płacić to mogę za porządne gry singlowe, ewentualnie dobre MMO)
- HoN, z tego co wiem, ma OBRZYDLIWE community, od którego dowiesz się dużo rzeczy o sobie, swojej matce i kumplach za to, że po prostu jesteś newbie (nie grałem, ale czytałem kilka recenzji, w których dość szczegółowo opisano wady matchmakingu).
Ogólnie nie jestem wrogo nastawiony do HoN, nawet jako dużego konkurenta LoL-a, który też przecież ma mnóstwo wad, które są potęgowane przez haterów. Nie chcę tu robić wojen typu LoL vs HoN. Chętnie wypróbowałbym "hirołsów", ale triala niestety nie ma. Z tego co wiem to dobre MOBA, ja jednak czekam na DOTA 2 - sam fakt, że to robi Valve sprawia, że dostanie ode mnie 8/10 na start, z góry
Jest trial. Nie wiem czy jest link na stornie, ale jesli zachowales sobie, to da sie stworzyc. Ba, mam nawet jakies konto na 10 gier ( mozna grac tylko gry non-stats)

Co do hate'owania. To dawno juz w dota'e nie gralem, ale chyba poziom wyzywania podobny. Ale to prawda, ze na matchmaking o wiele bardziej wyzywaja ( w koncu jest to "oficjalny ladder") Tez czekam na dota2, ale jako ze byla promocja, hon za 30 zl, to kupilem , bo kumpel i brat w to graja. Do lola jakos strasznie nie moge sie przekonac, nie czuje tej gry, taka jakas "wolna" i statyczna, ale to tylko moja opinia i tez nie chce zadnej wojny lol vs hon, bo w koncu wszyscy czekamy na dota2
__________________
Althunus, Fallen Dark, Harlequin Vito, Gutesco Vito, Acutus and Sinistril - always in my heart.

"We are falling - falling to rise"


Ukryty tekst:
[b] Pomogłem? Wkurzyłem? Mam fajny nick? Zostaw po sobie ślad w postaci NOTKI
Lord Dreathan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-06-2011, 09:41   #6
Tibijczyk
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 03 2004

Posty: 29
Domyślny

Kupiłem ostatnio hona i nie żałuję Z tym wyzywaniem to prawda no ale trzeba zacząć zmiany od siebie.
Zauważyłem jeszcze kilka rzeczy różniących hona od lola:
W honie nie da się tak daleko oddalić kamery dzięki czemu postaci są większe i można w nie łatwiej trafić. Grając w lola miałem wrażenie trafiania na oślep lol noob
Poza tym w lolu brakuje mi postaci ze umiejętnościami typu crowd control. Gdy w drużynie mamy tempesta lub valkirię znacząco zmienia to sposób gry całego zespołu.

Dzięki temu że miałem dużą przerwę w graniu zauważyłem pewien wzrost poziomu gry. Za czasów bety można było zapomnieć o tym że ktoś kupi wardy czy kuriera, teraz jest to prawie obowiązek. Odstępowanie last hitów dla carry jest też dość popularne. Pomimo tego że kultura gry leży to poziom gry zespołowej znacznie wzrósł.
Tibijczyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-06-2011, 11:09   #7
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tibijczyk Pokaż post
Kupiłem ostatnio hona i nie żałuję Z tym wyzywaniem to prawda no ale trzeba zacząć zmiany od siebie.
Zauważyłem jeszcze kilka rzeczy różniących hona od lola:
W honie nie da się tak daleko oddalić kamery dzięki czemu postaci są większe i można w nie łatwiej trafić. Grając w lola miałem wrażenie trafiania na oślep lol noob
Poza tym w lolu brakuje mi postaci ze umiejętnościami typu crowd control. Gdy w drużynie mamy tempesta lub valkirię znacząco zmienia to sposób gry całego zespołu.

Dzięki temu że miałem dużą przerwę w graniu zauważyłem pewien wzrost poziomu gry. Za czasów bety można było zapomnieć o tym że ktoś kupi wardy czy kuriera, teraz jest to prawie obowiązek. Odstępowanie last hitów dla carry jest też dość popularne. Pomimo tego że kultura gry leży to poziom gry zespołowej znacznie wzrósł.

?! Czy my graliśmy w tego samego LoLa ? Stun,Fear,Snare,Root,Silence,Blind,slow - masa CC.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-06-2011, 12:25   #8
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Chyba chodzi mu o to ze nie ma jednego champa co by mial same CC i bylby tankiem.

Taki Rammus, Alistar, czy Amumu maja snary, stuny, taunty, ale po jednym lub 2.
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-06-2011, 12:31   #9
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
Chyba chodzi mu o to ze nie ma jednego champa co by mial same CC i bylby tankiem.

Taki Rammus, Alistar, czy Amumu maja snary, stuny, taunty, ale po jednym lub 2.
jak dla mnie to to właśnie czyni champy bardziej różnorodnymi. nie musisz grać konkretnie jako tank
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-06-2011, 13:38   #10
Tibijczyk
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 03 2004

Posty: 29
Domyślny

Chyba się nie zrozumieliśmy Chodzi mi o postacie które potrafią zmieniać diametralnie rozgrywkę. Przykłady:
Wspomniany tempest. Przywołuje czarną dziurę która przyciąga przeciwników i zadaje obrażenia. O ile sama w sobie nie jest zbyt niebezpieczna to daje to zespołowi kilka sekund na zabicie wszystkich przeciwników złapanych w ta pułapkę. W połączeniu z teleportem daje to ogromne możliwości dla drużyny.
http://www.youtube.com/watch?v=y5MKiH1h2tM
Valkyrie. Ma umiejętność powodując niewidzialność wszystkich sojuszników. Wyobraź sobie kiedy znikąd obok ciebie pojawia się 5 herosów. Surprise Idealne zarówno do atakowania jak i do ucieczki.
Dark lady. Jej skill ogranicza diametralnie widoczność przeciwników na dużym obszarze dzięki czemu mamy szansę zakraść się do herosa trzymającego się z tyłu i wyeliminować go gdy reszta przeciwników będzie szukała się na wzajem.
Jest jeszcze kilku Chronos(chronofield), keeper of the forest(root na dużym obszarze) Legionnaire(taunt chyba coś podobnego jak Rammus) i jeszcze kilka innych, których w tej chwili nie pamiętam

Proponuję zagrać jak będzie jakiś free week czy coś. Zobaczycie różnice i ocenicie bo dyskusja jest jałowa jak się nie ma porównania.

Ostatnio edytowany przez Tibijczyk - 14-06-2011 o 13:41.
Tibijczyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-06-2011, 13:42   #11
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Bo LoL jest zbalansowany.
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-06-2011, 13:54   #12
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tibijczyk Pokaż post
Chyba się nie zrozumieliśmy Chodzi mi o postacie które potrafią zmieniać diametralnie rozgrywkę. Przykłady:
Wspomniany tempest. Przywołuje czarną dziurę która przyciąga przeciwników i zadaje obrażenia. O ile sama w sobie nie jest zbyt niebezpieczna to daje to zespołowi kilka sekund na zabicie wszystkich przeciwników złapanych w ta pułapkę. W połączeniu z teleportem daje to ogromne możliwości dla drużyny.
http://www.youtube.com/watch?v=y5MKiH1h2tM
Valkyrie. Ma umiejętność powodując niewidzialność wszystkich sojuszników. Wyobraź sobie kiedy znikąd obok ciebie pojawia się 5 herosów. Surprise Idealne zarówno do atakowania jak i do ucieczki.
Dark lady. Jej skill ogranicza diametralnie widoczność przeciwników na dużym obszarze dzięki czemu mamy szansę zakraść się do herosa trzymającego się z tyłu i wyeliminować go gdy reszta przeciwników będzie szukała się na wzajem.
Jest jeszcze kilku Chronos(chronofield), keeper of the forest(root na dużym obszarze) Legionnaire(taunt chyba coś podobnego jak Rammus) i jeszcze kilka innych, których w tej chwili nie pamiętam

Proponuję zagrać jak będzie jakiś free week czy coś. Zobaczycie różnice i ocenicie bo dyskusja jest jałowa jak się nie ma porównania.

1.Czarna dziura - Ulti Orianny działa tak samo.
2.Niewidzialność - Całkiem fajne, muszę przyznać : D Nie jest to czasem trochę op ? ; p
3.Keeper of the forest - Amumu ma to samo, tylko że stun zamiast snare'a.

Nie uważam że LoL>HoN, powiedział bym raczej że Lol jest tylko nieco lepszy od HoNa Pograj trochę w Lola, bo widzę że dużo rzeczy o tej grze nie wiesz Poczekam na ten free weekend, zobaczymy co tak zachwalacie : D
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.

Ostatnio edytowany przez ruszek - 14-06-2011 o 13:59.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-06-2011, 15:03   #13
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

O kurwa, AoE stealth na cały team i gracze HoNa się dziwią, że większość woli LoLa DD
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-06-2011, 15:20   #14
LaYs
CS Tibia.pl Team
 
LaYs's Avatar
 
Data dołączenia: 10 04 2005
Lokacja: Zagłębie
Wiek: 31

Posty: 417
Stan: Usunięty
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dies Irae
Świat: Secura
Poziom: 135
Skille: 20/28
Poziom mag.: 75
Domyślny

^ indeed LOL
__________________
LaYs jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-06-2011, 16:19   #15
Tibijczyk
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 03 2004

Posty: 29
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
O kurwa, AoE stealth na cały team i gracze HoNa się dziwią, że większość woli LoLa DD
Z tego co napisałeś wnioskuję, że w hona nie grałeś. Grając z kompletnymi debilami to jest to rzeczywiście groźna umiejętność ale: niewidka nie działa pod wieżami gdzie są najczęstsze team fighty, można kupić taniego warda który odkrywa jednostki albo zainwestować w oko.
Ja się w sumie nie dziwię, że lol jest bardziej popularny w końcu jest za darmo.
Tibijczyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-06-2011, 16:44   #16
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

A co sie stanie jak tego stealtha nałoży sie na kogoś kto już jest stealthed? Pewnie EKSPLODUJE OMGOMGOMGOMGOMG :OOOOIO
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-06-2011, 16:51   #17
Luker's
Użytkownik Forum
 
Luker's's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2008
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 519
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Gildia: Brak
Świat: Thoria
Poziom: 1
Skille: 10/10
Luker's ma numer GG 8570011
Domyślny

"Za darmo" To jeden z kilku aspektów czemu ludzie grają w lola...
Z znajomych grających w obie gry i ludzi z kafejce w której pracuje ludzie wolą lola ale nie dlatego że jest darmowy tylko przyjemniejszy i zabawniejszy.
Lol ma przyjemniejszą grafikę która pozwala grac na słabszych pecetach.

A co do CC i "postacie zmieniające diametralnie rozgrywkę"
Ty naprawdę udowadniasz że w lola nie grałeś.
__________________

----------------- o LoLu... ------------------
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rybzor i Lukers to wyższa liga, oni z pospólstwem się nie zadają

Ostatnio edytowany przez Luker's - 14-06-2011 o 16:54.
Luker's jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-06-2011, 16:53   #18
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tibijczyk Pokaż post
Ja się w sumie nie dziwię, że lol jest bardziej popularny w końcu jest za darmo.
Nie, LoL jest bardziej popularny, bo jest po prostu lepszy.

Sorry, ale gra, w której członek firmy odpowiada graczowi "idź dalej płakać, że wszyscy wokół ciebie to debile, tylko ty jesteś pro" nie może być traktowana na poważnie

Różnica między LoLem a HoNem jest taka, że LoL jest na Dreamhacku i WCG, a HoN jest w dupie.

Wraz z wprowadzeniem spectatora (wygląda świetnie), HoN leży. DoTA 2 też nie będzie zagrożeniem dla LoLa, głównie z tego względu, że większość ludzi z Riotu stworzyła pierwszą część DoTA i rozumieją najlepiej, jak to wszystko powinno wyglądać.
__________________
Ooh to be a Gooner.

Ostatnio edytowany przez Yoh Asakura - 14-06-2011 o 16:54.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-06-2011, 19:52   #19
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Chodzi mi o postacie które potrafią zmieniać diametralnie rozgrywkę. Przykłady:
Przyklady:
-Amumu ze sporym aoe snare.
-Galio z aoe taunt.
-Jarvan z aoe wiezieniem.
-Nocturne z czyms w stylu twojej Dark Lady, tylko lepszym.
-Fiddle, z dlugim aoe polem, i silence+fear do pomocy.
-Gragas i Janna, z aoe knockback, w przypadku Janny rowniez leczacym.
-Karthus magic attack na wszystkich przeciwnikow niezaleznie od polozenia.
-Kayle, Poppy i Trynd, total immunity na okreslony czas.
-Kennen, aoe ult ze stunem. Annie tez ale mniejszy range.
-Malphite, aoe knockup z dystansu.
-Maokai aoe aura zmniejszajaca dmg na teammates.
-Soraka, heal dla calej druzyny niezaleznie od polozenia.
Nie wspominaja juz o dobrym uzyciu ultow Nunu, Zileana, Urgota, Sony, czy Pantheona.

Wiekszosc ultow w LoLu zmienia rozgrywke jesli team jest w stanie odpowiednio je wykozystac.
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-06-2011, 10:14   #20
Tibijczyk
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 03 2004

Posty: 29
Domyślny

@Yoh
Hon będzie w te wakacje na dreamhacku.
Jeżeli spectator mode daje to że podczas rozgrywki inni mogą ja obserwować to hon miał już to wcześniej.
@Quezacoatl
Dzięki za info Rzeczywiście za mało grałem w lola
@Luker's
Grafika kwestia gustu Skoro jesteśmy na forum o tibi to wiemy o co chodzi. Ja osobiście te trawię tego konturu wokół postaci.
Patrząc na wymagania minimalne jedyna różnica między lolem a honem jest taka, że ten pierwszy potrzebuję procka 2.0 a drugi 2.2 GHz.
Tibijczyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 03:20.


Powered by vBulletin 3