Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 07-06-2006, 16:41   #1
Jarassimus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 138
Domyślny Okiem "wapniaka" na Tibię (w szczególności na Rookgard) ;-)

Witam.

Zauważyłem, że w dużej ilości (ale nie zaryzykuję słowa "większości") w Tibię grają ludzie bardzo młodzi. Jednak gra ta i dla mnie ma swój klimat i urok, choć mam już 32 lata (w porównaniu z tymi ludźmi jestem więc "staruszkiem" ;-) - stąd typuł topicu ;-). Możnaby nawet założyć sondę na ten temat, aby dowiedzieć się, w jakim wieku ludzie grają w tę grę. Zobaczyłem tą grę u syna pewnych moich znajomych, u których bywam dość często i od razu mi się ona spodobała. Patrzyłem jak ten młody gra, przy okazji wszystko mi wytłumaczył jeśli chodzi o obsługę konta i podstawy w grze (poruszanie się, wydawanie komend itp.).

Dwa tygodnie temu założyłem sobie więc konto i stworzyłem pierwszą postać, którą nazwałem Jarassimus (od swojego przezwiska ;-). Zacząłem jako taki prawdziwy nowicjusz chodzić po terenie Rookgardu, poznawać miejsca, ludzi, potwory, zdobywać doświadczenie i skille - awansować. Zaprosiłem do gry również mojego Przyjaciela, któremu także ta gra się spodobała i od tamtej pory razem wybieraliśmy się na wycieczki po wyspie. Nie zawsze te wycieczki zresztą miały na celu wykonanie jakiejś misji (niekoniecznie prawdziwego questa, ale czasami zaplanowaliśmy sobie misję polegającą na zabiciu jakichś potworów, albo zdobyciu jakiegoś przedmiotu itp.). Mniej więcej razem doszliśmy swoimi postaciami do 8 poziomu i zdecydowaliśmy się opuścić Rookgard. Wybraliśmy Venore jako miasto do dalszych naszych działań. Obecnie nasze główne postaci mają już po 11 poziomie i dalej sobie spokojnie awansują. :-)

Jednak, ponieważ posta piszę w dziale o Rookgardzie, nie będę tu opisywał przygód mojej głównej postaci. Mianowicie, samo Rook spodobało mi się tak bardzo, że specjalnie założyłem drugą postać, z zamysłem, aby została ona Rookstayerem. Imię tej postaci jest bardzo podobne do tej pierwszej: Jarissimus :-). Wcale jednak nie zależy mi na tym, żeby bardzo szybko awansować na wyższe poziomy. Owszem - to też, ale podstawowym celem jej istnienia jest stopniowe (ale jednak samodzielne) poznawanie całego terenu wyspy (tzn. jej darmowej części). W tym celu czytam różne poradniki, fora i opisy (także na tibia.pl), czytam też znajdowane na ziemi lub gdzie indziej książki (w których można dowiedzieć się wielu rzeczy).

Zdaję sobie sprawdę z tego, że wiele ludzi, którzy mają niższy ode mnie poziom (teraz Jarissimus ma 9 level) zwiedzili zapewne już calutką wyspę i nie ma dla nich już na niej żadnych tajemnic. Ja jednak nie wstydzę się napisać, że w wielu miejscach jeszcze w ogóle nie byłem. Jak już wspomniałem wcześniej, nie jest dla mnie ważna szybkość w tej grze, lecz powolne, ale, według mnie, przynoszące najwięcej przyjemności, delektowanie się klimatem i "smaczkiem" tej gry.

Są jednak jeszcze pewne rzeczy, na temat których szukam odpowiedzi w wielu miejscach (tibia.com, tibia.pl i inne źródła) i nie potrafię ich znaleźć. Właściwie nie wszystkie mi są aż tak bardzo potrzebne do grania, ale warto by było o tym co nieco wiedzieć ;-).

Pierwsza sprawa, która mnie zaciekawiła, to to, że kiedy patrzy się (Look) na większość postaci innych graczy, widzi się ich poziom i profesję (lub na Rookgardzie zwykle jej brak). Przy niektórych jednak postaciach, po nazwie profesji (lub "He/She has no vacation") umieszczony jest jeszcze dodatkowy komentarz typu: "He/She is marked as <cośtam>". Pytanie: jak to zostało zrobione?

Kolejną rzeczą jasno wynikającą z zasad gry powinno być to, że na Rookgardzie niemożliwe jest używanie magii. Sprawa jest prosta: na Rook nie ma jeszcze profesji, ale też i nie ma "nauczycieli" czarów (jak np. NPC Asrak dla rycerzy w Venore), więc mimo iż poziom many z levelu na level rośnie, jednak nie mamy możliwości zrobienia choćby prostego "utevo lux". Jednak, jak zaobserwowałem, nie wszyscy - niektórzy na Rookgardzie świecą jak przysłowiowemu "psu jajca" ;-). Widać na pierwszy rzut oka, że nie jest to pochodnia, bo ona daje takie lekko żółtawe światło, a "utevo lux" - takie białe, jak żarówki halogenowe w samochodzie ;-). Sam zresztą nieraz zapomniałem (zaaferowany jakąś właśnie zakończoną akcją) zgasić swą pochodnię i tak szedłem przez miasto, a widziałem postaci świecące innym światłem (miałem wtedy skalę porównawczą do mojego światła). Kolejne pytanie: jak to zostało zrobione?

Być może są i jeszcze inne sprawy, co do których mam wątpliwości, ale teraz o nich nie pamiętam, więc kiedy sobie przypomnę, również zapytam o nie w tym wątku.

W tym zaś akapicie chciałbym poprosić o opinię w następującej sprawie. Co prawda i tak po wyjściu z Rookgard wszystkie "wypasione", zebrane tam przedmioty tracą swoją wartość i potrzebne są nowe, na które musimy zarówno zarobić, jak i wydać swoje "złocisze", jednak na samym Rookgardzie mają one swą niewątpliwą wartość. No i właśnie w tym miejscu pojawiają się moje wątpliwości. Bowiem, jako Rookstayer, czasami zdarza się, że zbieram pieniądze na jakiś element swego wyposażenia, więc planuję sobie taką misję: udać się w pewne miejsce, odnaleźć jakiś stuff, a następnie sprzedać go po "obowiązującej" cenie na "czarnym rynku". Kiedy jednak widzę, że przykładowy studded armor, który zawsze kosztował 50gp można kupić też i za 10gp, to uważam to za "psucie rynku". I tak podobnie z innymi wartościowymi przedmiotami, typu mace czy legion helmet, za które, kiedy czasami stoję i krzyczę jakąś cenę (o której wiem, że dany przedmiot jest jej wart), często zostaję wyśmiany, choć przecież, jak sam widziałem inni sprzedawali po tej cenie. Wiem, że wiele z tych przedmiotów można zdobyć na dłuższej wyprawie (być może quest'cie), ale nie wszyscy sobie na to mogą pozwolić i wtedy wolą kupić od kogoś, kto "krzyczy" na rynku. Co o tym sądzicie?

Na koniec opiszę też parę swoich niemiłych spostrzeżeń na temat Rookgardu i ludzi grających na nim (obojętnie, czy są to -stayerzy, czy też -leaverzy - że takiej "nazwy" użyję ;-). Właściwie można o tym poczytać już w innych tutaj wątkach, ale przy okazji pisania tego posta także chcę wyrazić swój niesmak. Najgorsze jest to, że przyzwyczajeni do takiego złego zachowania gracze, po opuszczeniu Rookgardu, podobnie postępują na mainie. Kiedy z kolegą expowaliśmy sobie w pewnym miejscu pod Venore (a jest to naprawdę spore expowisko i nikt nikomu nie musi wydzierać sobie zdobyczy :-/), w pewnym momencie przyszedł jakiś gość i obaj poczuliśmy się dosłownie tak samo, jakbyśmy byli jeszcze w Rook (choć wielu graczy na mainie jednak szanuje pewne niepisane zasady): zaczęło się wykradanie łupu z zabitych przeze mnie potworków, a wręcz zawłaszczanie sobie innych potworków, które akurat zaatakowały mnie. To naprawdę nieprzyjemne zachowanie, prawdę mówiąc zniechęca do grania. No i właśnie, ponieważ tutaj mówimy o Rookgardzie, jest tego tutaj najwięcej. Do nikogo nie trafia fakt, że nie dość, że to ja pierwszy zauważyłem potworka, to jeszcze potworek zaatakował mnie pierwszego (hehe, to raczej konsekwencja tego, że ja go pierwszy zobaczyłem: on także pierwszy zobaczył mnie ;-), no i wreszcie, skoro tak już jest, że ja od jakiegoś dłuższego już czasu nawalam tego potworka, to chyba cały łup z niego należy się mnie. Ot, po prostu, przychodzi sobie taki "pomagier", który za wszelką cenę chce mi "pomóc" w zabiciu potworka (choć nie bierze pod uwagę tego, że ja czasami też i trenuję skille i nie chcę go tak szybko zabić), ale machnie ze dwa razy mieczykiem czy czym tam co on ma, zaś pierwszy jest do łupu, więc od razu odciąga sobie na bok ciało potworka i zabiera jego zawartość :-/. Nie pomagają nawet prośby (jeden odpowiedział mi bezczelnie: "prosic to sobie mozna"). Cóż Wy - "starzy wyjadacze" Tibii, o tym sądzicie?

Tak naprawdę, mimo, że tak się tu o tym wszystkim rozpisałem, a także doszedłem już do poziomu 9 (a na mainie - do 11), uważam się wciąż za początkującego, gdyż to, co wiem o Tibii, jest z pewnością wciąż ułamkiem tego, co wiedzieć powinienem ;-). No, ale od czego mamy różne ciekawe artykuły i posty zamieszczane także na tym forum?

Serdecznie pozdrawiam wszystkich maniaków tej gry i z góry dziękuję za odpowiedzi na moje pytania.
__________________
Co mógłbym rzec o tym forum? Choć strona, na której ono jest "mieni się" tytułem supported fansite, dzięki pracy moderatorów jest to najgorsze forum, jakie w życiu widziałem. Mają oni bowiem w nosie użytkowników, ich prawa, a nawet sam regulamin. Uważają się za bogów, za nieomylnych. :-P

Nie będę się już udzielał tutaj i napisałem do Administratora priva z prośbą o usunięcie mojego profilu z bazy danych forum. Nie bedę tu siedział ani dłużej.

NA TYM FORUM PANUJE BEZPRAWIE!

Ostatnio edytowany przez Jarassimus - 07-06-2006 o 16:42.
Jarassimus jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 07-06-2006, 16:54   #2
gy_ver
Użytkownik Forum
 
gy_ver's Avatar
 
Data dołączenia: 07 12 2003
Lokacja: z eteru

Posty: 69
Stan: Na Emeryturze
Gildia: rodzina
Świat: earth
Skille: 666
Domyślny

Ja bym się tak nie rozpisywał,tylko 2% tego tekstu jest coś warta.
Nie mam mało lat



@down:
nie mniej
__________________
http://www.gyverq.prv.pl

Ostatnio edytowany przez gy_ver - 07-06-2006 o 16:59.
gy_ver jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2006, 16:57   #3
Jarassimus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 138
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez gy_ver
Ja bym się tak nie rozpisywał,tylko 2% tego tekstu jest coś warta.
Nie mam mało lat :p
I to już wszystko co masz do powiedzenia na temat tego wątku? Ile procent, z kolei, Twojej wypowiedzi jest wartych uwagi? :-P
__________________
Co mógłbym rzec o tym forum? Choć strona, na której ono jest "mieni się" tytułem supported fansite, dzięki pracy moderatorów jest to najgorsze forum, jakie w życiu widziałem. Mają oni bowiem w nosie użytkowników, ich prawa, a nawet sam regulamin. Uważają się za bogów, za nieomylnych. :-P

Nie będę się już udzielał tutaj i napisałem do Administratora priva z prośbą o usunięcie mojego profilu z bazy danych forum. Nie bedę tu siedział ani dłużej.

NA TYM FORUM PANUJE BEZPRAWIE!
Jarassimus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2006, 17:01   #4
Arcydemon
Użytkownik Forum
 
Arcydemon's Avatar
 
Data dołączenia: 17 08 2005

Posty: 107
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Poziom: 31
Skille: 62/60
Poziom mag.: 5
Oczko :)

W pewnym momencie napisałeś, że dziwi Cię jakiś dodatkowy napis kiedy dajesz LOOK na innego gracza.

[wersja normal]
16:08 You see yourself. You are a knight.

[wersja gracz w gildi]
16:08 You see yourself. You are a knight. You are Black Knight of the Underground Warriors.

[wersja gracza w gildi z dodatkowym "tytułem"]
16:08 You see yourself. You are a knight. You are Black Knight of the Underground Warriors. (pan i władca) // tego nie jestem pewnien bo sam nie mam dopisku.

więc wydaj mi sie, ze poprostu zobaczyłes gracza będącego w gildi.

następna sprawa: dziwne światło na rooku.
więc, na 100% nie da się miec utevo lux na rookgardzie. być może ta poświata nie pochodziła z pochodni, ale np. z ogniska [chociaż to chyba tak samo świeci] lub latarni [bardziej prawdopodobne]

złodzieje expa/potworów: przykre ale prawdziwe ;\ tak już poprostu jest w tibi i zmienić tego się nie da. staraj sie poprostu stawać się coraz silniejszym [w tibi oczywiście ;p] i zabijaj potworki zanim ktokolwiek zdąży do nich dojść. a jeśli trenujesz swoje skile to znajdź jakieś miejsce gdzie żadko ktokolwiek zagląda i tam trenuj.

i bardzo podoba mi sie to, że grasz w tibie nie żeby lvl up-ować, tylko, żeby poczuć smak gry : ) Oby tak dalej ; )
__________________
17:13 aaa: a juz mialem bohy kupowac :/
17:14 bbb: nie radze
17:14 aaa: czemu?
17:14 bbb: nie widac ruznicy
17:14 aaa: o to nowosc
17:14 bbb: jak kupilem to myslalem ze sa zepsute
---
Cytuj:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch
Tak, jest jeden nowy super item na roku. Nazywa siem slownik. Naprafde, jest super ekstra! Muwie Ci, zaizyj do njego!
Błędy celowe.
A gdzie on jest i do czego słóży? To jakiś qest? pliz msg me
Arcydemon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2006, 17:03   #5
Sir zajacc smialy
Użytkownik Forum
 
Sir zajacc smialy's Avatar
 
Data dołączenia: 02 02 2006
Lokacja: Katowice, stacja kolejowa nr 8 peron 3 rząd 5 ławka 4 miejsce 7 ;P
Wiek: 31

Posty: 309
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Gildia: Szukam
Świat: Harmonia
Poziom: 15+
Skille: 40+/25
Poziom mag.: 6+
Sir zajacc smialy ma numer GG 6544596
Domyślny

Hm, prosze pana

osobiście mam 14 lat i dosedłem max. do poziomu 17, ale uważam sie za poczatkujacego dopoki nie wykonam desert questa. Nooby mnie wkużają, a już najbardzie komentare typu "hej jestem noob i hce frii itemsy"
Błedy świadome. GRam paladynem. Nie lubire gdy bija moje potworki, szczegolnie, gdy zabijaja je po 2 udezeniach :/ Prykladowo: niedawno ubilem Witch-a z wielkim trudem, dla lootu. A tu przychodzi noobek na 9 lvl-u z tzw. szybka reka i zabiera ciało :/ Tego nie lubie.
Sir zajacc smialy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2006, 17:06   #6
chudy771
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 01 2006

Posty: 3
Domyślny

Co do pierwszego pytania osoba ta jest w gildii. Ja tak zrozumiałem pytanie

A oto przykład:

15:27 You see yourself. You are a knight. You are a Czlonek of the Gildia.
chudy771 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2006, 17:14   #7
Bodziu
Użytkownik Forum
 
Bodziu's Avatar
 
Data dołączenia: 16 03 2006
Lokacja: ►Aktywacja◄ Teleportacja to miodzio akcja grunt to git lokalizacja.
Wiek: 59

Posty: 190
Stan: Aktywny gracz
Świat: Arcania
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jarassimus
W tym zaś akapicie chciałbym poprosić o opinię w następującej sprawie. Co prawda i tak po wyjściu z Rookgard wszystkie "wypasione", zebrane tam przedmioty tracą swoją wartość i potrzebne są nowe, na które musimy zarówno zarobić, jak i wydać swoje "złocisze", jednak na samym Rookgardzie mają one swą niewątpliwą wartość. No i właśnie w tym miejscu pojawiają się moje wątpliwości. Bowiem, jako Rookstayer, czasami zdarza się, że zbieram pieniądze na jakiś element swego wyposażenia, więc planuję sobie taką misję: udać się w pewne miejsce, odnaleźć jakiś stuff, a następnie sprzedać go po "obowiązującej" cenie na "czarnym rynku". Kiedy jednak widzę, że przykładowy studded armor, który zawsze kosztował 50gp można kupić też i za 10gp, to uważam to za "psucie rynku". I tak podobnie z innymi wartościowymi przedmiotami, typu mace czy legion helmet, za które, kiedy czasami stoję i krzyczę jakąś cenę (o której wiem, że dany przedmiot jest jej wart), często zostaję wyśmiany, choć przecież, jak sam widziałem inni sprzedawali po tej cenie. Wiem, że wiele z tych przedmiotów można zdobyć na dłuższej wyprawie (być może quest'cie), ale nie wszyscy sobie na to mogą pozwolić i wtedy wolą kupić od kogoś, kto "krzyczy" na rynku. Co o tym sądzicie?
Na Rookgoardzie cena np. katany wynosi około 150-300gp dlatego że jest to jeden z lepszych mieczy na wyspie nowych.
Jednakże na Mainlandzie ten sam miecz jest bezwartościowy ponieważ nie należy już do najlepszych a jednych z najgorszych .
Bodziu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2006, 17:21   #8
Jarassimus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 138
Domyślny

Heh, dzięki za, w odróżnieniu od tej pierwszej, o wiele bardziej na temat odpowiedzi. ;-)

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arcydemon
W pewnym momencie napisałeś, że dziwi Cię jakiś dodatkowy napis kiedy dajesz LOOK na innego gracza.

[wersja normal]
16:08 You see yourself. You are a knight.

[wersja gracz w gildi]
16:08 You see yourself. You are a knight. You are Black Knight of the Underground Warriors.

[wersja gracza w gildi z dodatkowym "tytułem"]
16:08 You see yourself. You are a knight. You are Black Knight of the Underground Warriors. (pan i władca) // tego nie jestem pewnien bo sam nie mam dopisku.

więc wydaj mi sie, ze poprostu zobaczyłes gracza będącego w gildi.
Aaach, rzeczywiście, nie wziąłem tego pod uwagę. Choć jednak jeszcze pozostaje wątpliwość, co taka postać robiła na Rookgardzie? Wszak, kiedy giniesz zbyt często na mainie - Twoja postać zostaje podobno "zresetowana do zera" i trzeba wszystko zaczynać od początku.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arcydemon
następna sprawa: dziwne światło na rooku.
więc, na 100% nie da się miec utevo lux na rookgardzie. być może ta poświata nie pochodziła z pochodni, ale np. z ogniska [chociaż to chyba tak samo świeci] lub latarni [bardziej prawdopodobne]
Na pewno nie z ogniska - ten "krąg świetlny" poruszał się za idącą postacią i miał z pewnością trochę inną barwę (no tą biel) niż światło z pochodni. Kurczę, szkoda, że nie mam screena, żeby pokazać. :-/

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arcydemon
złodzieje expa/potworów: przykre ale prawdziwe ;\ tak już poprostu jest w tibi i zmienić tego się nie da. staraj sie poprostu stawać się coraz silniejszym [w tibi oczywiście ;p] i zabijaj potworki zanim ktokolwiek zdąży do nich dojść. a jeśli trenujesz swoje skile to znajdź jakieś miejsce gdzie żadko ktokolwiek zagląda i tam trenuj.
Myślisz, że na tak małej wysepce łatwo znaleźć jeszcze takie miejsce?

Kurtka, zauważyłem, że w tym wypadku chodzi nie tyle o miejsce, ile o czas. Tak tak, po prostu, najpierw wieczorem, kiedy już skończy się "dobranocka" i "film po dzienniku" z Tibii znikają wszystkie dzieciaczki, dla których Tibia, to "takie fajne kolorowe animowane obrazki" :->. No cóż - pozostają jeszcze takie różne starsze sępy, którym wolno siedzieć przy kompie jeszcze po "filmie po dzienniku" :->. Ale potem, późno w nocy, często teren robi się już znacznie luźniejszy i wtedy można sobie wybrać się na trening. Myślę, że to jest najlepszy sposób. :-)

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arcydemon
i bardzo podoba mi sie to, że grasz w tibie nie żeby lvl up-ować, tylko, żeby poczuć smak gry : ) Oby tak dalej ; )
Z pewnością zawsze tak będzie. ;-)

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sir zajacc smialy
Hm, prosze pana :)
Tak jest, proszę Pana. ;-)

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sir zajacc smialy
osobiście mam 14 lat i dosedłem max. do poziomu 17, ale uważam sie za poczatkujacego dopoki nie wykonam desert questa. Nooby mnie wkużają, a już najbardzie komentare typu "hej jestem noob i hce frii itemsy"
Błedy świadome. GRam paladynem. Nie lubire gdy bija moje potworki, szczegolnie, gdy zabijaja je po 2 udezeniach :/ Prykladowo: niedawno ubilem Witch-a z wielkim trudem, dla lootu. A tu przychodzi noobek na 9 lvl-u z tzw. szybka reka i zabiera ciało :/ Tego nie lubie.
Ano właśnie widzisz - to są przykłady na to, jak niektórych ludzi powinno się na stałe banować z Tibii :-/. Wtedy i Ty miałbyś więcej lootu, i ja więcej możliwości treningów. ;-)

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez chudy771
Co do pierwszego pytania osoba ta jest w gildii. Ja tak zrozumiałem pytanie

A oto przykład:

15:27 You see yourself. You are a knight. You are a Czlonek of the Gildia.
OK, ale spójrz nieco wyżej na moją odpowiedź: co z Rookgardem?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bodziu
Na Rookgoardzie cena np. katany wynosi około 150-300gp dlatego że jest to jeden z lepszych mieczy na wyspie nowych.
Jednakże na Mainlandzie ten sam miecz jest bezwartościowy ponieważ nie należy już do najlepszych a jednych z najgorszych ;) .
Jednak nie zrozumiałeś mojego pytania. Mianowicie ja pisałem o tzw. "psuciu rynku" poprzez sprzedawanie drogiego stuffu za grosze. Co na ten temat?
__________________
Co mógłbym rzec o tym forum? Choć strona, na której ono jest "mieni się" tytułem supported fansite, dzięki pracy moderatorów jest to najgorsze forum, jakie w życiu widziałem. Mają oni bowiem w nosie użytkowników, ich prawa, a nawet sam regulamin. Uważają się za bogów, za nieomylnych. :-P

Nie będę się już udzielał tutaj i napisałem do Administratora priva z prośbą o usunięcie mojego profilu z bazy danych forum. Nie bedę tu siedział ani dłużej.

NA TYM FORUM PANUJE BEZPRAWIE!
Jarassimus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2006, 17:25   #9
Najdzer
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 07 2005

Posty: 8
Domyślny :p

Witam Mam 16 lat i w Tibie juz troche gram Moje postacie to 45 Master sorcerer i 43 paladyn chcialem opisac o co chodzi w tym dopisku kiedy sie LOOKa na kogos. Wiec jesli pisze ze ktos jest np. <member> of <nazwa gildii> to pokazuje nam jego range i nazwe gildi A jezeli pisze cos w nawiasie (cos tam) to jest to tittle. Czyli taki dopisek jaki gracz by chcial miec. Aby go miec trzeba poprosic lidera gildii zeby taki zrobil. Wiem to poniewaz sam jestem liderem gildii (Silvershades na Trimerze)
A co do osob ktore kradna loota z potworkow itp. to tacy zawsze byli sa i beda =\ niestesty czasami wystarczy takich raz udezyc i odejda ale na 11 lvlu nie polecam No i to moze byc tez noobchar jakiegos hlvla do prowokowania zeby go zaatakowac a potem on by zabil swoim main charem =\
Jarassimus jezeli chcialbys jakies dokladne informacje zagadaj na gg moj numer to: 6218006 moge Ci pomoc a jezeli jestes na trimerze to juz calkiem jak cos to ja caly czas jestem niewidoczny Wiec jak bedziesz chcial to napisz a ja pozniej odpisze
Najdzer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2006, 17:27   #10
Bodziu
Użytkownik Forum
 
Bodziu's Avatar
 
Data dołączenia: 16 03 2006
Lokacja: ►Aktywacja◄ Teleportacja to miodzio akcja grunt to git lokalizacja.
Wiek: 59

Posty: 190
Stan: Aktywny gracz
Świat: Arcania
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jarassimus
Jednak nie zrozumiałeś mojego pytania. Mianowicie ja pisałem o tzw. "psuciu rynku" poprzez sprzedawanie drogiego stuffu za grosze. Co na ten temat?
Jeśli chodzi o psucie się rynku to niestety tak już jest i niema co się na ten temat więcej wypowiadać.
Zawsze standartowa cena jakiegoś przedmiotu przez jedną osobę może zostać zawyżona a przez inną zaniżona po czym robi się totalny bałagan

Ostatnio edytowany przez Bodziu - 07-06-2006 o 17:29.
Bodziu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2006, 17:40   #11
Jaryn
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 04 2006

Posty: 48
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Inferna
Poziom: 29
Domyślny

Tekst według mnie na 5+ lub 6. Jako newbie (nowy gracz Tibi) zachowujesz się jak naprawdę mało kto. Gratuluję ci takiego postępowania i trzymaj tak dalej.

Gdzieś tam wspomniałes o takim czymś "OK, ale spójrz nieco wyżej na moją odpowiedź: co z Rookgardem?" Na rooku też mogą osoby należeć do gildi i mieć takie przypisek.
Jaryn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2006, 17:46   #12
Jarassimus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 138
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Najdzer
Witam :) Mam 16 lat i w Tibie juz troche gram :p Moje postacie to 45 Master sorcerer i 43 paladyn chcialem opisac o co chodzi w tym dopisku kiedy sie LOOKa na kogos. Wiec jesli pisze ze ktos jest np. <member> of <nazwa gildii> to pokazuje nam jego range i nazwe gildi :) A jezeli pisze cos w nawiasie (cos tam) to jest to tittle. Czyli taki dopisek jaki gracz by chcial miec. Aby go miec trzeba poprosic lidera gildii zeby taki zrobil. Wiem to poniewaz sam jestem liderem gildii (Silvershades na Trimerze) ;)
A co do osob ktore kradna loota z potworkow itp. to tacy zawsze byli sa i beda =\ niestesty :p czasami wystarczy takich raz udezyc i odejda ale na 11 lvlu nie polecam :P No i to moze byc tez noobchar jakiegos hlvla do prowokowania zeby go zaatakowac a potem on by zabil swoim main charem =\
Jarassimus jezeli chcialbys jakies dokladne informacje zagadaj na gg :) moj numer to: 6218006 moge Ci pomoc a jezeli jestes na trimerze to juz calkiem :D jak cos to ja caly czas jestem niewidoczny :P Wiec jak bedziesz chcial to napisz a ja pozniej odpisze :)
Oooo, nie nie nie nie nie! Denatkę mi jazda ze stołu! ;-)

Jak miałbym grać na świecie PvP (lub, nie daj Boże enforced-PvP :-O), to wolałbym się pójść od razu dać pociąć ;-). Gram na Harmonii (fajnie to brzmi :-D) - a więc w świecie non-PvP. Tylko w taki sposób Tibia ma dla mnie swój urok. Światy PvP i te wszelkie awantury, o których się słyszy na internecie (i także tutaj) sprawiają, że wówczas gra nie różni się dla mnie prawie niczym (z wyjątkiem grafiki i dźwięku) od np. Quake III Arena ;-) (czyli mordobicie), za którym nigdy nie przepadałem (mimo, iż, dla przykładu Quake I i II są moimi ulubionymi grami :-). Zawsze granie dla mnie miało sens tylko przy współpracy z innymi graczami, a nie podczas ich zabijania.

No cóż - z tą kradzieżą łupu... No trudno - jakoś trzeba będzie sobie z tym radzić albo... po prostu odpuszczać noobkom. A co tam, niech się tam posępią na coś, co najwyżej jeszcze raz sobie odwiedzę, aby zdobyć (i przez to może zdobędę większe skille ;-).

Ja także na GG jestem zawsze ukryty :-). OK, jeśli będę miał jakiś problem - zagadam. Dzięki. :-)

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bodziu
Jeśli chodzi o psucie się rynku to niestety tak już jest i niema co się na ten temat więcej wypowiadać.
Zawsze standartowa cena jakiegoś przedmiotu przez jedną osobę może zostać zawyżona a przez inną zaniżona po czym robi się totalny bałagan :p
No tak, ale co innego, gdy ktoś jednorazowo coś tam zawyży lub zaniży, a co innego, gdy widzi się, że cena danego elementu "na czarnym rynku" na stałe spadła i "normalną rzeczą" jest to, że studded armor kosztuje 20gp :-/. Kurczę, tak to człowiek sobie nigdy na nic nie uzbiera :-/.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jaryn
Tekst według mnie na 5+ lub 6. Jako newbie (nowy gracz Tibi) zachowujesz się jak naprawdę mało kto. Gratuluję ci takiego postępowania i trzymaj tak dalej.
No dobra, już dobra - cukier mam w domu. ;-D

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jaryn
Gdzieś tam wspomniałes o takim czymś "OK, ale spójrz nieco wyżej na moją odpowiedź: co z Rookgardem?" Na rooku też mogą osoby należeć do gildi i mieć takie przypisek.
Aha, tego nie wiedziałem. Teraz wydaje mi się już wszystko jasne. Dziękuję. :-)

Przesyłam wszystkim serdeczne pozdrowienia.
__________________
Co mógłbym rzec o tym forum? Choć strona, na której ono jest "mieni się" tytułem supported fansite, dzięki pracy moderatorów jest to najgorsze forum, jakie w życiu widziałem. Mają oni bowiem w nosie użytkowników, ich prawa, a nawet sam regulamin. Uważają się za bogów, za nieomylnych. :-P

Nie będę się już udzielał tutaj i napisałem do Administratora priva z prośbą o usunięcie mojego profilu z bazy danych forum. Nie bedę tu siedział ani dłużej.

NA TYM FORUM PANUJE BEZPRAWIE!
Jarassimus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2006, 17:56   #13
Najdzer
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 07 2005

Posty: 8
Domyślny PVP Rox

Wlasnie jak na moje swiaty PvP sa najlepsze na moim swiecie masa noobow mnie denerwuje i jakbym nie mogl ich zabijac to nie wiem co bym zrobil Fajnie mozna odreagowac jak se zabija kogos co porzadnie zalazl za skore itp. Albo kiedy sie walczy z kims na rownym poziomie jest taka ''adrenalinka'' Ostatnio walczylem z 49 knightem i udalo mi sie go zabic (zaatakowal mojego kolege probowal go zabic =\ random pker) jak dla mnie PvP to fajna sprawa
Najdzer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2006, 17:57   #14
Bodziu
Użytkownik Forum
 
Bodziu's Avatar
 
Data dołączenia: 16 03 2006
Lokacja: ►Aktywacja◄ Teleportacja to miodzio akcja grunt to git lokalizacja.
Wiek: 59

Posty: 190
Stan: Aktywny gracz
Świat: Arcania
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jarassimus
No tak, ale co innego, gdy ktoś jednorazowo coś tam zawyży lub zaniży, a co innego, gdy widzi się, że cena danego elementu "na czarnym rynku" na stałe spadła i "normalną rzeczą" jest to, że studded armor kosztuje 20gp :-/. Kurczę, tak to człowiek sobie nigdy na nic nie uzbiera :-/.
Tak już niestety w życiu realnym i wirtualnym jest
Gdybyś grał na Arcanii to dostałbyś od mojej córki dobre rzeczy na rooku

@down
Zamiast robić DP następnym razem użyj opcji "edytuj" .

Ostatnio edytowany przez Bodziu - 07-06-2006 o 21:20.
Bodziu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2006, 17:59   #15
Jarassimus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 138
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Najdzer
Wlasnie jak na moje swiaty PvP sa najlepsze na moim swiecie masa noobow mnie denerwuje i jakbym nie mogl ich zabijac to nie wiem co bym zrobil Fajnie mozna odreagowac jak se zabija kogos co porzadnie zalazl za skore itp. Albo kiedy sie walczy z kims na rownym poziomie jest taka ''adrenalinka'' Ostatnio walczylem z 49 knightem i udalo mi sie go zabic (zaatakowal mojego kolege probowal go zabic =\ random pker) jak dla mnie PvP to fajna sprawa
No cóż - dla kazdego co innego jest fajne. ;-)

Pozdrowienia.
__________________
Co mógłbym rzec o tym forum? Choć strona, na której ono jest "mieni się" tytułem supported fansite, dzięki pracy moderatorów jest to najgorsze forum, jakie w życiu widziałem. Mają oni bowiem w nosie użytkowników, ich prawa, a nawet sam regulamin. Uważają się za bogów, za nieomylnych. :-P

Nie będę się już udzielał tutaj i napisałem do Administratora priva z prośbą o usunięcie mojego profilu z bazy danych forum. Nie bedę tu siedział ani dłużej.

NA TYM FORUM PANUJE BEZPRAWIE!
Jarassimus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2006, 18:12   #16
Jarassimus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 138
Domyślny

Przepraszam za double-post (mam w nosie nabijanie postów, nie jestem tu po to aby je nabijać, tylko porozmawiać sobie z ludźmi), ale chciałem coś jeszcze dorzucić od siebie...

Czy widzieliście to: "[klik]Prawa niepisane - kodeks postępowania ustanowiony przez graczy"?

Echhh, gdyby każdy z grających brał sobie do serca na poważnie te słowa, to zupełnie inaczej by się grało. Choć wczoraj, wraz z moim Przyjacielem, byliśmy miło zaskoczeni, kiedy expowaliśmy pod Venore. Bowiem, oprócz tego "sępa", o którym pisałem wcześniej, w miejscu tym expował także jakiś knight na którymś tam "ofnastym" ;-) poziomie. I zachowywał się naprawdę kulturalnie, kiedy widząc, że bijemy sobie jakieś upatrzone powtorki, po prostu omijał nas i szedł gdzieś indziej, zupełnie nam nie przeszkadzając. Myśmy, mam nadzieję, także mu nie przeszkadzali. :-)

No, ale o Venore czy w ogóle mainie, to już nie w tym dziale ;-). Najważniejsze właśnie jest tu to, że jednak są ludzie, dla których takie "niepisane zasady" istnieją i dzięki temu wszyscy mogą sobie grać, nie wchodząc sobie nawzajem w drogę.
__________________
Co mógłbym rzec o tym forum? Choć strona, na której ono jest "mieni się" tytułem supported fansite, dzięki pracy moderatorów jest to najgorsze forum, jakie w życiu widziałem. Mają oni bowiem w nosie użytkowników, ich prawa, a nawet sam regulamin. Uważają się za bogów, za nieomylnych. :-P

Nie będę się już udzielał tutaj i napisałem do Administratora priva z prośbą o usunięcie mojego profilu z bazy danych forum. Nie bedę tu siedział ani dłużej.

NA TYM FORUM PANUJE BEZPRAWIE!
Jarassimus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2006, 18:44   #17
Arcydemon
Użytkownik Forum
 
Arcydemon's Avatar
 
Data dołączenia: 17 08 2005

Posty: 107
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Poziom: 31
Skille: 62/60
Poziom mag.: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jarassimus
Choć wczoraj, wraz z moim Przyjacielem, byliśmy miło zaskoczeni, kiedy expowaliśmy pod Venore. Bowiem, oprócz tego "sępa", o którym pisałem wcześniej, w miejscu tym expował także jakiś knight na którymś tam "ofnastym" ;-) poziomie. I zachowywał się naprawdę kulturalnie, kiedy widząc, że bijemy sobie jakieś upatrzone powtorki, po prostu omijał nas i szedł gdzieś indziej, zupełnie nam nie przeszkadzając. Myśmy, mam nadzieję, także mu nie przeszkadzali. :-)
bo widzisz- sa ludzie któzy wiedzą że Tibia to tylko gra i poprostu zwisa im czy dostana te 40 expa [bo chyba byliscie na rotwormach] mniej czy więcej. graja w tibie dla przyjemności i nie przeszkadzają im inni gracze expiący w tym samym miejscu. i takich ludzi najbardziej się ceni. tych, którzy mają dystans do tej gry ; )

pozdro
__________________
17:13 aaa: a juz mialem bohy kupowac :/
17:14 bbb: nie radze
17:14 aaa: czemu?
17:14 bbb: nie widac ruznicy
17:14 aaa: o to nowosc
17:14 bbb: jak kupilem to myslalem ze sa zepsute
---
Cytuj:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch
Tak, jest jeden nowy super item na roku. Nazywa siem slownik. Naprafde, jest super ekstra! Muwie Ci, zaizyj do njego!
Błędy celowe.
A gdzie on jest i do czego słóży? To jakiś qest? pliz msg me
Arcydemon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2006, 20:25   #18
Jarassimus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 138
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arcydemon
[bo chyba byliscie na rotwormach]
Yyy... wiesz... z tymi miejscami do zbierania exp, to coś jak z miejscami do zbierania grzybów - nie każdy chce o nich głośno mówić. ;-)

A co do całości Twej wypowiedzi - zgadzam się. Przecie nie osiwieję z tego powodu, że mi jakiś pajac zabrał stuff z potworka, czy doświadczenie za zabicie go. ;-)

Dobra, a teraz idę się poszwędać po Rookgard. ;-)
__________________
Co mógłbym rzec o tym forum? Choć strona, na której ono jest "mieni się" tytułem supported fansite, dzięki pracy moderatorów jest to najgorsze forum, jakie w życiu widziałem. Mają oni bowiem w nosie użytkowników, ich prawa, a nawet sam regulamin. Uważają się za bogów, za nieomylnych. :-P

Nie będę się już udzielał tutaj i napisałem do Administratora priva z prośbą o usunięcie mojego profilu z bazy danych forum. Nie bedę tu siedział ani dłużej.

NA TYM FORUM PANUJE BEZPRAWIE!
Jarassimus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2006, 20:58   #19
Dark Alphadron
Użytkownik Forum
 
Dark Alphadron's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2005
Lokacja: Dark Dimension - Plains of Shadows
Wiek: 33

Posty: 942
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Gildia: Patrz nick.
Świat: Antica
Poziom: N/A
Skille: Zmienne
Poziom mag.: ..
Domyślny

Jeżeli chce pan się poszwędać po Rookgaardzie, polecam zmianę serwera na Isara. Jest tam sporo miłych Rookstayerów (w tym ja ;D). Niestety noobów też...
Światło: Nic innego jak cheaty. Cholerne, pie****one cheaterskie programy (przepraszam za wyrażenie, przynajmniej ocenzurowałem ;P), czyli programy używane do "poprawienia komfortu z grania". Pokrótce: oszukańcze.
Ceny: Tak po prostu jest. Im dłużej dany serwer działa, tym więcej osób ma na nim dany item i tym bardziej jego cena spada. Niestety.

Polecam Isarę. Ja tam co jakiś czas przesiaduję, jakby co to msg na pw (chyba wiadomo o co chodzi ). Nick: Alphadron Master of Darkness.
__________________

Wkurzyłem, pochwaliłem, obraziłem kumpla? Podoba/nie podoba Ci się coś we mnie/moim avatarze/stylu pisania itp? Wyraź to TU, wstawiając mi notę.
----(\_/)
<=(x.x)=|-o - Stop zającom w podpisach!
--- (> <)
Dark Alphadron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2006, 21:09   #20
Bodziu
Użytkownik Forum
 
Bodziu's Avatar
 
Data dołączenia: 16 03 2006
Lokacja: ►Aktywacja◄ Teleportacja to miodzio akcja grunt to git lokalizacja.
Wiek: 59

Posty: 190
Stan: Aktywny gracz
Świat: Arcania
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dark Alphadron
Jeżeli chce pan się poszwędać po Rookgaardzie, polecam zmianę serwera na Isara. Jest tam sporo miłych Rookstayerów (w tym ja ;D). Niestety noobów też...
Światło: Nic innego jak cheaty. Cholerne, pie****one cheaterskie programy (przepraszam za wyrażenie, przynajmniej ocenzurowałem ;P), czyli programy używane do "poprawienia komfortu z grania". Pokrótce: oszukańcze.
Ceny: Tak po prostu jest. Im dłużej dany serwer działa, tym więcej osób ma na nim dany item i tym bardziej jego cena spada. Niestety.

Polecam Isarę. Ja tam co jakiś czas przesiaduję, jakby co to msg na pw (chyba wiadomo o co chodzi ). Nick: Alphadron Master of Darkness.
No tak ale światło które tworzy Bot widzi tylko jego użytkownik ;P
Bodziu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:21.


Powered by vBulletin 3