Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 17-08-2007, 14:09   #1
Scobel
Redaktor
 
Scobel's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: IR/PL

Posty: 754
Stan: Początkujący
Imię: Nenagh
Profesja: Rookstayer
Gildia: AoR
Świat: Nerana
Poziom: 57~
Skille: XX/YY
Poziom mag.: 0o
Pergamin Mały artykuł "?" o Botach.

Boty w Tibi

Ukryty tekst:

Postanowiłem opisać problem, jakim niewątpliwie jest używanie botów w Tibi. Z racji iż, ostatnio gram na Rookgardzie (już 40 lev ), wybaczcie mi, iż odnoszenie się głównie do tzw „Wyspy Nowicjuszy”, lecz pamiętajcie, iż problem jest identyczny zarówno na Rooku, jak i na Mainie.

Sam nie wiem, kiedy powstał pierwszy program wspomagający grę w Tibię. Teraz stały się one tak popularne, że z dnia na dzień używa ich coraz więcej osób. Uważają oni, że nic złego nie robią, w końcu to tylko malutkie programy, które wspomagają ich grę. Nic bardziej mylnego. Podam dwa powody:

- gdy używasz owego programu zaczynasz grać nieczysto w stosunku do innych graczy, nieużywających np. Bot`ów,
- używanie w grze innych programów poza oficjalnymi jest zabronione i nie dość, że łamie zasady gry to też prawo,


Programów typu "Boty" jest wiele, ale trzy poniższe są najpopularniejsze wśród graczy:

- Cave Bot,
- Tibia Auto,
- TibiaBot NG,


Oczywiście, są one tylko wierzchołkiem góry lodowej. Programów ułatwiających grę w Tibię jest mnóstwo, zaczynając od MC, MACRO, kończąc na TBI. Lecz to nie wspomagacze gry ogółem są tematem, lecz ich konkretna część, jaką jest Bot’ing..

Co to wogóle jest "Bot`ing" ?

Więc "Bot'ing" to nic innego, jak (wymieniam jego główne opcje) używanie programów takich jak Cave Bot, który po odpowiednim zaprogramowaniu wykonuje za nas szereg czynności, takich jak: samodzielnie chodzenie po wcześniej zaprojektowanej trasie, zabijanie po drodze potworów (nawet graczy), lootowanie. Potrafi także sam nakarmić naszą postać, i po uzyskaniu danej ilości many stworzyć jakąś rune. Posiada też opcje automatycznego leczenia.
Te wszystkie opisane i nieopisane funkcje czynią owe programy "idealnymi" dodatkami do Tibi, lecz nic bardziej mylnego. Psują one urok Tibi oraz wszelkie zasady równości. Są one pisane tylko przez osoby niezwiązane z Cipsofft.
Autorzy nie raz tworzą wspomagacze w dwóch celach:

1 – Zarobku (pełne opcje są po uzyskaniu płatnego kodu),
2 - Hacku (gdzieś w plikach został ukryty program, który prześle nr account i hasło do autora i w ten sposób, na własne życzeni,e stracić możemy cały nasz tibijski dobytek),


Im bardziej rozwija się tibijska społeczność, zarówno pod względem ilości graczy, jak i ich wiedzy, tym więcej przybywa właśnie tego typu programów. A w następstwie przybywa osób, które w ten oto sposób zostały shackowane, i nie raz kończyły po tego typu swą przygodę z Tibią z tego własnie powodu.

Grając na Mainie można na niektórych serwerach nie odczuwać aż tak "Bot`ingu", gdyż jest tam wielu graczy, teren na którym grają jest jeszcze większy, po prostu łatwo się tam ukryć.

Osobiście skale "Bot`ingu" poznałem dopiero na Rookgaardzie.
Stosunkowo mały teren, każdy gracz musi się przez niego na każdym serwerze przewinąć. Jedni używają bot`ów by szybko przejść Rookgaard, ale ostatnio pojawiła się moda na zabłyśnięcie poziomem na Rook`u. Bo jak inaczej można określić stworzenie postaci tylko po to, by w ciągu 5 - 10 dni za pomocą wspomagaczy zdobyć 30 poziom na Rook`u lub 50 na Mainie ?
Ostatni UpDate też przyczyniło się w jakimś stopniu do ułatwienia zdobywania exp na Rook`u poprzez zwiększenie siły ataku, lecz to już inna historia.

Ale i na takich cwanych graczy znalazły się sposoby. Pozostali coraz częściej łączą siły i tworzą Gildie tylko w jednym celu - by wspierać się w raportowaniu i wykrywaniu graczy na wspomagaczach, bez znaczenia, czy na Rook’u czy Maine. GM i CM nie są wstanie wykryć nawet 5% nieuczciwych graczy, więc inicjatywa, z jaką wychodzą sami tibijczycy jest bardzo cenna. Nawet strony o tematyce tibijskiej zaczęły widzieć ten problem np. www.rookstat.com niedawno wprowadził znaczek bezsenności , który pojawia się przy nicku danej osoby, jeśli grała ona kiedyś dłużej niż 21h na dobę.

Miejmy nadzieje, iż nowi Tutorzy jak i Senior Tutorzy nie będą wykorzystywać swej pozycji do krycia znajomych praktykujących takie działania Jeśli dziś już nie weźmiemy się poważnie za rozwiązanie tego problemu, to za jakiś czas mogą już nastąpić nieodwracalne zmiany na gorsze i gra dla wielu straci swoja oryginalność.
Zatem pamiętajcie o opcji raportowaniu takich graczy (Ctrl+R), jak i o osobnym dziale w forum tibia.com, w którym zamieszcza się wszystkie skargi na tego typu praktyki.



Ps. Dziekuje Slythia za pomoc <rose> - w poprawkach.


1,2x Down
Piterownik & piotrek26111 - wlasnie widac jaki poziom reprezetujecie ...
A ten tekst to normalnie az uwydatnie:
"Jeden z moich znajomych jest prawnikiem i on twierdzi ze w polskim prawie nie jest napisane nic co by zabranialo uzywania nielegalnego oprogramowania w grach komputerowych."
I to wlasnie przez takich psuero-graczy Tibia traci swoj urok.
I ten wlasnie maly art mial wywolac dyskusje (moze i kolejna) na temat tego problemu ...
N/C
__________________

To napisał Scobel z Altaron Team.

Ostatnio edytowany przez Scobel - 17-08-2007 o 14:41.
Scobel jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 17-08-2007, 14:24   #2
Piterownik
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

I po coś to napisał? Myślisz, że kolejny temat o bottingu coś zmieni? Botowałem - botuję i będę botować. Jeśli ktoś zapłacił za BlackD/NG to napewno nie ma zamiaru przestać botować. Większość botterów nie afkuje (~90%) więc ich zbanowanie jest niemożliwe. Pozdro kolejny antybotterze ;*
  Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2007, 14:26   #3
piotrek26111
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 08 2007
Lokacja: postac "Perpetual Torment" zostala skasowana przez gmow za uzywanie tibia bota ng

Posty: 286
Profesja: Rookstayer
Świat: Askara
Poziom: 44
Skille: 22/26
Domyślny

Znowu jakis zakompleksiony czlowiek nie ma co robic z czasem wolnym i sie przypieprza do boterów -.-
Cytuj:
- gdy używasz owego programu zaczynasz grać nieczysto w stosunku do innych graczy, nieużywających np. Bot`ów,
No i co z tego? Zamkna mnie w wiezieniu za to ze uzywam bota w tibii? -.-
Cytuj:
- używanie w grze innych programów poza oficjalnymi jest zabronione i nie dość, że łamie zasady gry to też prawo,
Jeden z moich znajomych jest prawnikiem i on twierdzi ze w polskim prawie nie jest napisane nic co by zabranialo uzywania nielegalnego oprogramowania w grach komputerowych.
Cytuj:
1 – Zarobku (pełne opcje są po uzyskaniu płatnego kodu),
Autorom Tibii bot ng cos nie wychodzi bo za darmo mozna ja scrackowac.
Cytuj:
2 - Hacku (gdzieś w plikach został ukryty program, który prześle nr account i hasło do autora i w ten sposób, na własne życzeni,e stracić możemy cały nasz tibijski dobytek),
Zeby temu zapobiec sprawdzamy programy WinHexem.
Cytuj:
A w następstwie przybywa osób, które w ten oto sposób zostały shackowane, i nie raz kończyły po tego typu swą przygodę z Tibią z tego własnie powodu.
Takie osoby nie maja prawa nazywac sie boterami. Sa to pseudo-boterzy.
Cytuj:
Bo jak inaczej można określić stworzenie postaci tylko po to, by w ciągu 5 - 10 dni za pomocą wspomagaczy zdobyć 30 poziom na Rook`u lub 50 na Mainie ?
Prawdziwi boterzy tworza swoje postacie na botach nie po to zeby sie pochwalic przed kumplami ale zeby potem majac wysoki poziom czerpac wieksza przyjemnosc z gry. Nie gadaj o pseudo-boterach.
Cytuj:
Ps. Dziekuje Slythia za pomoc <rose> - w poprawkach.
Slythia zawsze wydawala mi sie taka mroczna, a tutaj prosze, wystepuje po jasnej stronie mocy. Rotfl.
Cytuj:
po coś to napisał? Myślisz, że kolejny temat o bottingu coś zmieni? Botowałem - botuję i będę botować. Jeśli ktoś zapłacił za BlackD/NG to napewno nie ma zamiaru przestać botować. Większość botterów nie afkuje (~90%) więc ich zbanowanie jest niemożliwe. Pozdro kolejny antybotterze ;*
Ja nie zaplacilem za NG a scrackowalem i mam za darmo.
__________________
Za dużo kb.. 1kb ale zawsze.

Ostatnio edytowany przez piotrek26111 - 17-08-2007 o 14:35.
piotrek26111 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2007, 14:43   #4
Fpitolony w sprawe
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 08 2006

Posty: 266
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Botuja, bo ich mama nie kocha, to musza sie wyzyc wkurzajac ludzi ;<, a pozniej cynia na forum, ze botuja i ich jeszcze nie zbanowali, bo nie maja kumpli ;<
Imo taka jest prawda , oczywiscie botterzy sie do tego nie przyznaja... Zaraz pewnie beda mi tu zaprzeczac ;p
Fpitolony w sprawe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2007, 14:47   #5
Scobel
Redaktor
 
Scobel's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: IR/PL

Posty: 754
Stan: Początkujący
Imię: Nenagh
Profesja: Rookstayer
Gildia: AoR
Świat: Nerana
Poziom: 57~
Skille: XX/YY
Poziom mag.: 0o
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fpitolony w sprawe Pokaż post
Botuja, bo ich mama nie kocha, to musza sie wyzyc wkurzajac ludzi ;<, a pozniej cynia na forum, ze botuja i ich jeszcze nie zbanowali, bo nie maja kumpli ;<
Imo taka jest prawda , oczywiscie botterzy sie do tego nie przyznaja... Zaraz pewnie beda mi tu zaprzeczac ;p
ONI ? ZAPRZECZAC ? Nie no nie oszukujmy sie ... Ale nie chodzi to o wzajemne prowokowanie a jedynie o rozmowe na poziomie, i jedni i drudzy moga wyrazic tutaj swe opinie - za i przeciw. Wiesz wkoncu my nie ukrywamy jaki mamy lev itp itd, a dwaj przedmowcy ... hehe na jaki lev obstawiamy ??

Down x1
Piterownik
No to po co tak kupujesz pacc ?? Trza w RL uzbierac, do pracy isc, nie kupowac slodyczy ... No i jak na Botowanie to twoj lev wybija ... Az milo ... to ja bez botowania na rooku mam 40 lev a sa i o wiele lepsi odemnie . Jesli juz tak mowisz o botowaniu, to uzywajac botow tez trzeba myslec. Bo po co mi bot co daje mi tyle ile sam bez problemu osiagne ?

Dwon x2
piotrek26111
A mi sie wydawalo ze wy botujecie bo grac nie umiecie ... No szok wbic ten 30 lev przy obecnej Tibii, szok jakich malo naprawde ...
Ale wypociles sie z odpaciem ataku ... braVo ... ale co mnie interesuja twe stosunku z rodzicami czy rowiesnikami ?? Spoko jestes jaki jestes i juz.
"Trudniej jest scrackowac i skonfigurowac bota tak zeby sam expil niz expic recznie. Wiec nie wiem kto tu czegos nie umie? Predzej ci co recznie graja. Bo skoro ktos umie botowac to tym bardziej recznie sie nauczy expic. (jesli juz tego nie zrobil)"
3 minuty robiac wedle instrukcji, trase exp mozna sciagnac. Duzo czytalem jak i testowalem wiec wiem co mowie. No chyba ze laik wtedy to i po kilku dniach nie zrobi No i wiesz na Bocie raczej ciezko ustawic by poszedl expic sam na Demonach - co nie jest niemozliwe, a patrzac jak mi lev wzrasta po to by na 100 lev nigdy wczesniej nie widziec np Demona bo sie expilo na OFC to tez inna bajka NIE ??
__________________

To napisał Scobel z Altaron Team.

Ostatnio edytowany przez Scobel - 17-08-2007 o 15:08.
Scobel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2007, 14:52   #6
Piterownik
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

55lvl ek 78/78 jeśli już chcesz wiedzieć. Aktualnie dostałem bana, bo ktoś wycofał mój aktywowany pacc po 15 dniach. Skoro on może mnie tak wychujać to ja mogę botować. Puki nie będzie w Tibi sprawiedliwości będę botował i już. Ja również mam zcrackowanego NG, oraz ~50k odłożone na BlackD (need jeszcze 50k). A bana za bota już miałem, po prostu ustawiłem autologa gdy gm i tak oto dostałem bana. Było to pół roku temu, kiedy nie umiałem jeszcze z niego korzystać. Aktualnie botuję, a raczej botowałem i bana nie dostałem xD

Ostatnio edytowany przez Piterownik - 17-08-2007 o 14:56.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2007, 14:56   #7
piotrek26111
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 08 2007
Lokacja: postac "Perpetual Torment" zostala skasowana przez gmow za uzywanie tibia bota ng

Posty: 286
Profesja: Rookstayer
Świat: Askara
Poziom: 44
Skille: 22/26
Domyślny

Cytuj:
Botuja, bo ich mama nie kocha, to musza sie wyzyc wkurzajac ludzi ;<, a pozniej cynia na forum, ze botuja i ich jeszcze nie zbanowali, bo nie maja kumpli ;<
Imo taka jest prawda , oczywiscie botterzy sie do tego nie przyznaja... Zaraz pewnie beda mi tu zaprzeczac ;p
Ja nie bede niczego zaprzeczac tylko zadam pytanie: masz na mysli pseudo-boterow czy prawdziwych boterow?

Ja jako prawdziwy boter powiem ci ze z rodzicami mam bardzo dobre stosunki (najlepsze sposrod wszystkich moich kumpli), kumpli tez mam bardzo duzo (jestem zaprzyjazniony praktycznie z kazdym w klasie). Z natury jestem czlowiekiem niezwykle spokojnym i opanowanym (az do przesady), denerwuje sie mniej wiecej raz na pol roku a jak juz sie zdarzy to mam w domu worek treningowy oraz rękawice bokserskie ktore mi podarowal kumpel z okazji przyjecia urodzinowego wiec raczej to z nich bym skorzystal.

Dlaczego botuje, pewnie zapytasz? Bo na 1 lvlu mniej przyjemnie sie gra niz na 30. A mi sie expić po prostu nie chce. Finito.
Cytuj:
A mi sie wydawalo ze wy botujecie bo grac nie umiecie ... No szok wbic ten 30 lev przy obecnej Tibii, szok jakich malo naprawde ...
Trudniej jest scrackowac i skonfigurowac bota tak zeby sam expil niz expic recznie. Wiec nie wiem kto tu czegos nie umie? Predzej ci co recznie graja. Bo skoro ktos umie botowac to tym bardziej recznie sie nauczy expic. (jesli juz tego nie zrobil)

A napisalem o 30 lvlu na rooku bo tak pisało w artykule:
Cytuj:
za pomocą wspomagaczy zdobyć 30 poziom na Rook
Cytuj:
3 minuty robiac wedle instrukcji, trase exp mozna sciagnac. Duzo czytalem jak i testowalem wiec wiem co mowie. No chyba ze laik wtedy to i po kilku dniach nie zrobi No i wiesz na Bocie raczej ciezko ustawic by poszedl expic sam na Demonach - co nie jest niemozliwe, a patrzac jak mi lev wzrasta po to by na 100 lev nigdy wczesniej nie widziec np Demona bo sie expilo na OFC to tez inna bajka NIE ??
Trasy exp ktore sa w necie do sciagniecia sa do dupy i nie pozwalaja wbijac wiecej niz 5k/h. Wiec chyba jednak nie wiesz co mowisz. I jak najbardziej mozna ustawic zeby sam expil na demonie tylko trzeba umieć. Dobry bot moze robic prawie wszystko to co czlowiek.
__________________
Za dużo kb.. 1kb ale zawsze.

Ostatnio edytowany przez piotrek26111 - 17-08-2007 o 15:19.
piotrek26111 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2007, 15:19   #8
Scobel
Redaktor
 
Scobel's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: IR/PL

Posty: 754
Stan: Początkujący
Imię: Nenagh
Profesja: Rookstayer
Gildia: AoR
Świat: Nerana
Poziom: 57~
Skille: XX/YY
Poziom mag.: 0o
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez piotrek26111 Pokaż post


Trasy exp ktore sa w necie do sciagniecia sa do dupy i nie pozwalaja wbijac wiecej niz 5k/h. Wiec chyba jednak nie wiesz co mowisz. I jak najbardziej mozna ustawic zeby sam expil na demonie tylko trzeba umieć.
No a nawet ustawiajac wlasna trase, tracisz na to dzien dwa zeby bylo dokladne a potem nic juz nie zmieniasz przez dlugi okres. A Botowanie na Demonach jest nie oplacalne nie realne chodz jest teoretycznie mozliwe

Down x1
- Prodigy -
Niestety mysle ze twa wypowiedz do nich nie dotrze, przecie oni wiedza LEPIEJ !!. No coz sa ludzie i ludzi czyz nie ... Ale dzieki za wspomaganie w dyskusji
Bo ile juz bylo tematow o dowodach i powodach. Ale chyba zadnego nei bylo wktorym by sie na ten temat prowadzilo konwersacje na poziomie. Chyba tutaj jeszcze nikt nie przeklinal
__________________

To napisał Scobel z Altaron Team.

Ostatnio edytowany przez Scobel - 17-08-2007 o 15:40.
Scobel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2007, 15:24   #9
- Prodigy -
Użytkownik Forum
 
- Prodigy -'s Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2006

Posty: 575
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez piotrek26111 Pokaż post
Trudniej jest scrackowac i skonfigurowac bota tak zeby sam expil niz expic recznie. Wiec nie wiem kto tu czegos nie umie? Predzej ci co recznie graja. Bo skoro ktos umie botowac to tym bardziej recznie sie nauczy expic. (jesli juz tego nie zrobil)
Aha. Czyli bandyci, którzy obrabiają sklepy/banki i Bóg wie co jeszcze tak naprawdę ciężej pracują na pieniądze niż ludzie, którzy zarabiają uczciwie, bo w końcu obmyślić plan trzeba, załatwić jakiś transport, wykonać masę prób, zapoznać sie z grafikiem dyżurów ochrony itd, prawda?

Cytuj:
Ja jako prawdziwy boter
Ow, widzę, że społeczność leniwych dupków-boterów zdążyła już sobie ułożyć hierarchię, impresif. Boter guru miszcz najwyższa prawda, prawdziwy boter, boter, pseudo boter, boter łababi?

Cytuj:
Dlaczego botuje, pewnie zapytasz? Bo na 1 lvlu mniej przyjemnie sie gra niz na 30. A mi sie expić po prostu nie chce. Finito.
Czasami boję się, że gdyby w tej grze nie było cyfr, życie niektórych ludzi ległoby w gruzach bezpowrotnie. Wzrost samobójstw między "graczami" Tibii o 40% gwarantowany. Nikt nie pyta, dlaczego botujesz, bo każdy dobrze wie ;^)

Cytuj:
oczywiscie botterzy sie do tego nie przyznaja...
Czego Ty oczekujesz od ludzi tego typu? ;^)
__________________
You have the strongest armour, because you are the weakest.

- Prodigy - jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2007, 15:39   #10
Piterownik
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez - Prodigy - Pokaż post
Ow, widzę, że społeczność leniwych dupków-boterów zdążyła już sobie ułożyć hierarchię, impresif. Boter guru miszcz najwyższa prawda, prawdziwy boter, boter, pseudo boter, boter łababi?
Posłuchaj bo najwyraźniej nigdy nie botowałeś. Ja czerpię przyjemność z botowania i tego nie ukrywam. Lubię siedzieć przed kompem i nic nie robić, tylko patrząc jak mój bocik po*******a na żółwiach. W tym czasie czytam, rozmawiam na gg, siedzę na forach takie jak to i inteligentniejszych oraz w razie potrzeby w roku szkolnym uczę się (tak, tak nawet pro botter chodzi do gim i chce kimś w życiu zostać). Nie moja wina, że ty przez to nie możesz expić, bo wkońcu tibia to egoistyczna gra.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2007, 15:51   #11
Scobel
Redaktor
 
Scobel's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: IR/PL

Posty: 754
Stan: Początkujący
Imię: Nenagh
Profesja: Rookstayer
Gildia: AoR
Świat: Nerana
Poziom: 57~
Skille: XX/YY
Poziom mag.: 0o
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piterownik Pokaż post
Posłuchaj bo najwyraźniej nigdy nie botowałeś. Ja czerpię przyjemność z botowania i tego nie ukrywam. Lubię siedzieć przed kompem i nic nie robić, tylko patrząc jak mój bocik po*******a na żółwiach. W tym czasie czytam, rozmawiam na gg, siedzę na forach takie jak to i inteligentniejszych oraz w razie potrzeby w roku szkolnym uczę się (tak, tak nawet pro botter chodzi do gim i chce kimś w życiu zostać). Nie moja wina, że ty przez to nie możesz expić, bo wkońcu tibia to egoistyczna gra.
No to kurcze tibia cam i filmy ogladaj Wkoncu tam tez ktos lub cos exp za ciebie chodz w sumie nie masz do tego dostepu potem Wiesz takie tlumaczenie jest bez sensu, bo lubie botowac, bo moge to robie Jak by tak bylo w RL swiecie z niektorymi sprawami to by bylo kiepsko nie sadzisz. A co za mlodu sie nauczysz to potem w doroslym zyciu soba prezentujesz

Down x1
Milan ognia
Sie zdenerwowal
__________________

To napisał Scobel z Altaron Team.

Ostatnio edytowany przez Scobel - 17-08-2007 o 16:12.
Scobel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2007, 16:05   #12
Milan ognia
Użytkownik Forum
 
Milan ognia's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2005
Lokacja: Rookgaard / Gorzów Wlkp.
Wiek: 33

Posty: 668
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Antica
Poziom: 43
Milan ognia ma numer GG Dam na Pw... może.
Domyślny

Oh... przestańcie pierdo... głupoty, że milej się expi 30 niż 1 lvl. W takim razie shostujcie sobie mega pro wyje...anego w kosmos ots, gdzie exp leci tak jak chcecie, możecie nastawić bota na trasie, którą sami stworzycie od początku >zaczynając od podłoża, do monsterków i kwiatków<. Ale nie psujcie zabawy innym. Zaczęliście gracz - podporządkowaliście się pewnemu regulaminowi. Dla was Tibia to tylko cyferki. Dla innych to przyjemność huncenia w teamie, rozmów, spotkań. Ale wy się nie spotkacie... no, chyba że zgracie bota na dyskietkę i wyślecie je w paczce w 1 miejsce. -.-
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dobo Pokaż post
@Thoro
ROTFL, Twoje posty są głupsze niż ustawa przewiduje, gratulacje.
Ogólnie to spadaj, nikt nie wierzy w te spedalone bajki, poza tym, jak takiś eko, to wyłącz komputer, bo energia elektryczna u nas pochodzi w większości z węgla .
Milan ognia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2007, 16:25   #13
Piterownik
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Dla ciebie przyjemnością jest huncenie etc. a dla mnie botowanie, więc czemu mam tego nie robić? Poza tym póki nie afkuje nie łamię zasad Tibi. Bo wkońcu jak mi udowodnisz że to bot lata a nie ja sam skoro odpisuje i robie inne rzeczy świadczące o tym, że siedzę przy kompie? Poza tym Tibia była od zawsze grą egoistyczną, gdzie najsilniejszy wygrywa. Spójrz na inne gry mmorpg a dokładniej na karę za śmierć. Tylko w Tibi są tak duże straty za dead i tak łatwo go złapać.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2007, 16:27   #14
Scobel
Redaktor
 
Scobel's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: IR/PL

Posty: 754
Stan: Początkujący
Imię: Nenagh
Profesja: Rookstayer
Gildia: AoR
Świat: Nerana
Poziom: 57~
Skille: XX/YY
Poziom mag.: 0o
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piterownik Pokaż post
Dla ciebie przyjemnością jest huncenie etc. a dla mnie botowanie, więc czemu mam tego nie robić? Poza tym póki nie afkuje nie łamię zasad Tibi. Bo wkońcu jak mi udowodnisz że to bot lata a nie ja sam skoro odpisuje i robie inne rzeczy świadczące o tym, że siedzę przy kompie? Poza tym Tibia była od zawsze grą egoistyczną, gdzie najsilniejszy wygrywa. Spójrz na inne gry mmorpg a dokładniej na karę za śmierć. Tylko w Tibi są tak duże straty za dead i tak łatwo go złapać.
Zmien gre na Sapera ?? Chyba to bedzie najodpowiedniejsze, nie sadzisz ??
Tibia to gra, bot to nielegalny dodatek i juz tak zostanie
Poprostu tobie sprawia to przyjemnosc ale my umiemy podac racje ogolu i ich poglada i to udowodnic a ty umiesz powiedziec i odpierac atak tylko w swym imieniu. A uzywanie bota jest tak latwe ze wiesz ....
Grasz bez bota to sie nauczysz grac tak by zarabiac i przezyc Do rozmow ze znajomymi uzywaj komunikatora lub czat no na kurniku mozecie tez porywalizowac.
__________________

To napisał Scobel z Altaron Team.

Ostatnio edytowany przez Scobel - 17-08-2007 o 16:33.
Scobel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2007, 16:31   #15
- Prodigy -
Użytkownik Forum
 
- Prodigy -'s Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2006

Posty: 575
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piterownik Pokaż post
Posłuchaj bo najwyraźniej nigdy nie botowałeś. Ja czerpię przyjemność z botowania i tego nie ukrywam.
Bo, widzisz, niektórzy są dumni z tego, że botują, inni z tego, że nie. Czerpiesz sobie przyjemność z czego Ci się podoba, nie zabronię Ci tego, poprostu mam swój pogląd na temat botów i jego użytkowników i w taki czy inny sposób go tutaj wyrażam.

Cytuj:
Nie moja wina, że ty przez to nie możesz expić, bo wkońcu tibia to egoistyczna gra.
Akurat wali mnie, czy ktoś w czasie, gdy ja stoję w guild housie i gram z kumplami w kości, właśnie przegania mnie z levelem, skillami i Bóg wie czym jeszcze, bo odkąd tylko zacząłem grać w Tibię, zawsze częściej patrzę na VIP list, nie na skills window, co samo w sobie już o czymś świadczy i jestem dumny z tego, że sam potrafię rozwijać moją postać, sam zdobywam nią doświadczenie (nie wiem, czy wiecie, ale oprócz tego doświadczenia opisanego cyferkami jest jeszcze inne), a na końcu szczerze mogę przyznać, że postać, której jestem właścicielem jest w całości moją robotą, a nie 80% ja, 20% bot, czy w jakich tam skalach gracie na zmianę z programem. Nie chce Ci się tracić czasu na expienie, mówisz? To nie graj wcale, nie marnuj życia przed głupią gierką, masz tyle innych zajęć, których możesz się czepić.

Cytuj:
Poza tym póki nie afkuje nie łamię zasad Tibi. Bo wkońcu jak mi udowodnisz że to bot lata a nie ja sam skoro odpisuje i robie inne rzeczy świadczące o tym, że siedzę przy kompie?
Hahaha, nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale wg. Ciebie łamanie zasad Tibii ma miejsce jedynie, gdy ktoś Ci to udowodni? Tu właśnie tkwi subtelna różnica między uczciwymi graczami, a boterami - brak świadomości własnych czynów, maleńkie sumienie i jeszcze mniejsze ego. Okradłem dziś kiosk, ale nie jestem złodziejem, bo nikt mnie nie złapał.
__________________
You have the strongest armour, because you are the weakest.


Ostatnio edytowany przez - Prodigy - - 17-08-2007 o 16:35.
- Prodigy - jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2007, 16:32   #16
piotrek26111
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 08 2007
Lokacja: postac "Perpetual Torment" zostala skasowana przez gmow za uzywanie tibia bota ng

Posty: 286
Profesja: Rookstayer
Świat: Askara
Poziom: 44
Skille: 22/26
Domyślny

Cytuj:
No a nawet ustawiajac wlasna trase, tracisz na to dzien dwa zeby bylo dokladne a potem nic juz nie zmieniasz przez dlugi okres. A Botowanie na Demonach jest nie oplacalne nie realne chodz jest teoretycznie mozliwe
Sam jestes nierealny -.- Znam ludzi ktorzy tam botuja a poza tym skoro mowisz ze ustawienie trasy to tylko 1-2 dni to ile w takim razie zajmuje nauka recznego expa na demonie? Gora godzine a potem robisz to juz odruchowo i ile expa wbijesz zalezy tylko od czasu gry -.-
Cytuj:
Aha. Czyli bandyci, którzy obrabiają sklepy/banki i Bóg wie co jeszcze tak naprawdę ciężej pracują na pieniądze niż ludzie, którzy zarabiają uczciwie, bo w końcu obmyślić plan trzeba, załatwić jakiś transport, wykonać masę prób, zapoznać sie z grafikiem dyżurów ochrony itd, prawda?
W moim odczuciu oni pracuja lzej fizycznie a mocniej intelektualnie. Tak samo w tibii boter pracuje lzej fizycznie (eee tam, praktycznie to fizycznie wcale nie pracuje bo nie musi miliard razy trafiac z visa) ale za to mocniej intelektualnie nad konfiguracja bota. A zwykly gracz umyslowo w ogole sie nie musi wysilac tylko klepie te dragi z visa odruchowo jak referent w urzedzie. Od razu zaprzeczam jakobym kiedykolwiek zamierzal lamac prawo w realu.
Cytuj:
Ow, widzę, że społeczność leniwych dupków-boterów zdążyła już sobie ułożyć hierarchię, impresif. Boter guru miszcz najwyższa prawda, prawdziwy boter, boter, pseudo boter, boter łababi?
Wypraszam sobie stosowanie na mnie okreslenia dupek tylko dlatego ze uzywam bota. Ja jestem leniwym graczem i przy tym normalnym czlowiekiem. Tak, stosuje hierarchie gdyz narezy odroznic pseudo-boterow tj. dzieci 12 lat ktorzy korzystaja tylko z g*wna takiego jak TBI tylko do robienia run itp bo nic w takim dupnym bocie wiecej nie zrobisz (bo nie wiedza jak scrackowac tibiabot ng albo boja sie hacka w tibiaauto i nie maja winhexa zeby sprawdzic pliki) oraz prawdziwych boterów ktorzy mają boty conajmniej tibiaauto i umieja sie nimi skutecznie poslugiwac.
Cytuj:
Czasami boję się, że gdyby w tej grze nie było cyfr, życie niektórych ludzi ległoby w gruzach bezpowrotnie. Wzrost samobójstw między "graczami" Tibii o 40% gwarantowany. Nikt nie pyta, dlaczego botujesz, bo każdy dobrze wie ;^)
Juz raz mowilem ze botuje po to zeby mi sie przyjemniej gralo. A zeby sie przyjemniej gralo to musze miec wysoki lvl i duzo kasy. Chyba ze ty jestes w stanie pozwiedzac demone na 10 lvlu lub majac 1k w depo to wtedy respekt.
Cytuj:
Jak by tak bylo w RL swiecie z niektorymi sprawami to by bylo kiepsko nie sadzisz. A co za mlodu sie nauczysz to potem w doroslym zyciu soba prezentujesz
Ty nie potrafisz odroznic tibii od rl life? Bo ja potrafie i kieruje sie zasadą ze w grach komputerowych cheatuję a na realu nie.

Zapiszcie sobie to na kartce:
Botuję zeby mi sie potem przyjemniej gralo, a reczne expienie jest nudne jak flaki z olejem
__________________
Za dużo kb.. 1kb ale zawsze.

Ostatnio edytowany przez piotrek26111 - 17-08-2007 o 16:38.
piotrek26111 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2007, 16:37   #17
Scobel
Redaktor
 
Scobel's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: IR/PL

Posty: 754
Stan: Początkujący
Imię: Nenagh
Profesja: Rookstayer
Gildia: AoR
Świat: Nerana
Poziom: 57~
Skille: XX/YY
Poziom mag.: 0o
Domyślny

piotrek26111
Sa potwory miedzy innymi Demony na ktorych nie oplaca sie expic Botem Bot nie do konca bedzie zdawal sobei kiedy ma uzyc runy, bedzie to robil tak jak go zaprogramujesz - czylu juz masz waste. Czyli po dluzszym lub krotszym czasie skonczy ci sie kaska, uhy i runki bo loot z demonow to ciezko kawal chleba i co dalej powrot na rotwormy >?<
No i wiesz Demony, Warlocki sa lekko nieprzewidywalne ... bardziej ci drudzy.
No to zmien gre skoro reczne expienie ci sie nie podoba

A i pochwal sie czy scrakowales NG sam czy za pomoca "Poradnik Krok Po Kroku" bo jesli to drugie to raczej juz nie sam. A w co watpie bys zrobil to sam bez poradnika

Dla takich jak TY sa OTS nic dodac nic ujac ...
__________________

To napisał Scobel z Altaron Team.

Ostatnio edytowany przez Scobel - 17-08-2007 o 16:38.
Scobel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2007, 16:44   #18
piotrek26111
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 08 2007
Lokacja: postac "Perpetual Torment" zostala skasowana przez gmow za uzywanie tibia bota ng

Posty: 286
Profesja: Rookstayer
Świat: Askara
Poziom: 44
Skille: 22/26
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Scobel Pokaż post
piotrek26111
Sa potwory miedzy innymi Demony na ktorych nie oplaca sie expic Botem Bot nie do konca bedzie zdawal sobei kiedy ma uzyc runy, bedzie to robil tak jak go zaprogramujesz - czylu juz masz waste. Czyli po dluzszym lub krotszym czasie skonczy ci sie kaska, uhy i runki bo loot z demonow to ciezko kawal chleba i co dalej powrot na rotwormy >?<
No i wiesz Demony, Warlocki sa lekko nieprzewidywalne ... bardziej ci drudzy.
No to zmien gre skoro reczne expienie ci sie nie podoba

A i pochwal sie czy scrakowales NG sam czy za pomoca "Poradnik Krok Po Kroku" bo jesli to drugie to raczej juz nie sam. A w co watpie bys zrobil to sam bez poradnika

Dla takich jak TY sa OTS nic dodac nic ujac ...
1. Mozna zaprogramowac tak ze bedzie uzywal run w odpowiednim momencie.
2. Ręczne expienie mi sie nie podoba bo jest glupie i beznadziejne ale za to podobaja mi sie hunty, questy, pvp, grafika, mapka, zwiedzanie i wiele wiele innych rzeczy czyli mam juz rezygnowac?
3. Jakbym robil krok po kroku tak jak jest w poradnikach to juz bym dawno nie mial postaci.
4. OTS mi sie niepodobaja bo wchodzą na nich duzo wieksze hity niz w rl tibii.
__________________
Za dużo kb.. 1kb ale zawsze.
piotrek26111 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2007, 16:46   #19
Piterownik
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez piotrek26111 Pokaż post
Ty nie potrafisz odroznic tibii od rl life? Bo ja potrafie i kieruje sie zasadą ze w grach komputerowych cheatuję a na realu nie.
Całkowicie się z tym zgadzam.

Prócz Botów interesuje się programowaniem. Jest to zdecydowanie inteligentniejsze niż gadanie z kumplami, nudne tłuczenie żółwi itd. W trakcie botowania gdy nie mam już naprawdę co robić bawię się w programowanie między innymi php/mysql oraz lekkie podstawy c++.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2007, 16:47   #20
kuba1324
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 05 2005
Lokacja: wygodna
Wiek: 34

Posty: 207
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Aldora
Poziom: 50
Domyślny

Cytuj:
Sam nie wiem, kiedy powstał pierwszy program wspomagający grę w Tibię.
Z tego co pamietam, byla to 'tibia proxy', program pozwalajacy logowac sie do gry, przy jednokrotnym wpisaniu danych. Normalnie, to musiales przez ok. 15 minut nieustannie wpisywac numer i haslo, zeby wogóle sie zalogowac. Podejrzewam, ze wiekszosc starych graczy uzywala tego cuda.(Wtedy pojecie 'BOT' jeszcze nie istnialo. 'Dzisiejsze' wspomagacze powstaly kilka miesiecy pózniej.)

Wlasnie po opublikowaniu tibia proxy, Cipsoft zaczal walczyc z botami, tzn. wprowadzili kolejki do gry, co bylo duzym ulatwieniem dla wszystkich graczy. Gdyby nie boty, tibia nie ewoluowalaby znacznie przez te kilka lat. Nie zmienia to jednak faktu, ze uzywajac wspomagaczy zachowujemy sie nie'fair' wobec innych graczy.
kuba1324 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:44.


Powered by vBulletin 3