Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 13-09-2008, 14:53   #1
Patysiak
Zbanowany
 
Patysiak's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2006

Posty: 636
Stan: Niegrający
Domyślny Zarabianie ;)

Jestem ciekawym życia 16-latkiem, mieszkam na Śląsku. Jak każdy młodzieniec mam sporo potrzeb i marzeń, a do ich realizacji przeważnie potrzeba pieniędzy. A więc, jak można w roku szkolnym fajnie zarabiać (wakacje, to fajne budowy z stawką nawet 10-12zł/h, więc luz)? Interesowały by mnie propozycje legalne, najlepiej nie związane z tibią (czyli rady typu kup bota i sellaj chary albo hackuj ludzi odpadają ). Uczę się całkiem nieźle, więc myślałem o udzielaniu korków/rozwiązywaniu zadań domowych młodszym, tylko jak by za to później kasować? Jaki dochód mógłby być z roznoszenia ulotek (mam skuter z darmowym paliwem, więc szybkość roznoszenia ulotek byłaby dość wysoka)? Niebawem kupuję własną cyfrówkę, może na konkursach fotograficznych można się jakoś dorobić? Proszę o jakieś sensowne propozycje (bo niby mogę np skręcać papierosy i sprzedawać o 2zł +/- taniej niż w sklepie, ale jaki byłby dochód na czysto na paczkę? 1zł?) i w miarę możliwości takie, co zysk byłby raczej pewny (przykładowo mam konto bankowe, mogę sprzedawać pacce na allegro, ale to odpada, gdyż rynek jest bardzo zawalony na tego typu usługę i nie sądzę, bym się dobrze wybił). Też podziękowałbym za radę z klikaniem w reklamy. Mam do dyspozycji własne konto bankowe, konto na allegro, 2 komputery, w tym jeden całkiem nowoczesny i dość pojętny umysł Z góry dzięki za propozycje (możemy w ten sposób doradzać sobie nawzajem). Pozdrawiam, Patys.
Patysiak jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 13-09-2008, 15:05   #2
Martka
Music addict
 
Martka's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: Siemianowice Śl.
Wiek: 33

Posty: 1,072
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Martka ma numer GG 8189306 Send a message via Skype™ to Martka
Domyślny

Ulotek nie polecam, dużo pracy, mały zarobek. Możesz spytać się w Telepizzy o rozwożenie pizzy do domu, co prawda nie wiem ile kasy z tego będzie, ale na pewno więcej niż za ulotki.
__________________
Martka's last.fm
Martka jest offline  
stary 13-09-2008, 15:05   #3
Patysiak
Zbanowany
 
Patysiak's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2006

Posty: 636
Stan: Niegrający
Domyślny

@kołbaś: A co bardziej godnego i sensownego? ;p

Ps mam daleko do granicy

A co do ulotek, to to jest zarobek jakiego rzędu/ile ulotek?

Ps 2 mieszkam w miasteczku więc ulotki roznoszone do domów, bloków za dużo nie ma.

Ostatnio edytowany przez Patysiak - 13-09-2008 o 15:07.
Patysiak jest offline  
stary 13-09-2008, 15:22   #4
Donpeyot
Użytkownik Forum
 
Donpeyot's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2006
Lokacja: dabiljuarsi
Wiek: 21

Posty: 531
Gildia: Zryw Ubocze
Domyślny

Jak masz w miasteczku jakieś jedzenie na telefon, to możesz skuterem rozwozić np. pizze. Albo wziać się na sposób i zrobić zakupy na telefon (przyda się więcej kumpli ze skuterami), zamawiają u ciebie zakupy, ty robisz, dowozisz i kasujesz za zakupy plus 5-15 zeta za dowóz.

Ostatnio edytowany przez Donpeyot - 13-09-2008 o 15:25.
Donpeyot jest offline  
stary 13-09-2008, 15:37   #5
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Do McDonalds i tyle. Niczego sensowniejszego nie ma.

BTW, dobrze że ja nie marzę o rzeczach materialnych, nie mam takich problemów <3
__________________
sphinx123 jest offline  
stary 13-09-2008, 16:02   #6
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Możesz się zatrudnić jako pomagacz w barach, czy nawet w jakiejkolwiek pracy- choć nie wiem, czy Cię zatrudnią ze względu na wiek. Ale raczej powinin.
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline  
stary 13-09-2008, 16:03   #7
Rethfing on Aldora
Użytkownik Forum
 
Rethfing on Aldora's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Knurów
Wiek: 33

Posty: 825
Rethfing on Aldora ma numer GG 2007389 Send a message via Skype™ to Rethfing on Aldora
Domyślny

16 lat to już liceum. Ucz sie a nie myśl o robocie. Mowisz, że myślisz o konkursach fotograficznych, musiałbyś mieć naprawdę dobry aparat, a jeśli właśnie taki kupujesz.. to czego Ci do szczęścia brakuje. Może jesteś po prostu rozpieszczony i ciągle Ci mało?
Rethfing on Aldora jest offline  
stary 13-09-2008, 16:06   #8
Cafe
Użytkownik Forum
 
Cafe's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2005
Lokacja: Daleko
Wpisy bloga: 1

Posty: 516
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Iridia
Cafe ma numer GG 5247922
Domyślny

Rozwiazuj zadania za kase, jak juz bedziesz mial reklame, to te niezle zarobisz ; ]

Ostatnio edytowany przez Cafe - 13-09-2008 o 16:13.
Cafe jest offline  
stary 13-09-2008, 16:33   #9
Patysiak
Zbanowany
 
Patysiak's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2006

Posty: 636
Stan: Niegrający
Domyślny

Chodzę do 1 technikum, ale ja mam tyle fajnie, że pouczę się 20-30min (w tym zadania domowe porobię) i ładnie wszystko na następny dzień wiem.

Z pracą stałą jest ten problem, że wstaję o 6 rano do szkoły, gdy jest średnia pogoda (czyli jadę autobusami) to jestem w domu o 15-16+, doliczyć obiad, krótkie zrobienie zadań domowych i przejrzenie gazet i już jest 17. Na co komu byłby pracownik od 17 do tej 20-21 (zazwyczaj tak są knajpy i inne instytucje otwarte), młodociany, niedoświadczony?

Nie jestem rozpieszczony, ale marzę o luksusach, bogactwie, a jak np teraz odłożę coś kasy, to stuknie 18, prawko i już mam fajne autko, itd.

A co do tych zadań, całkiem super sprawa, ale jak sądzicie, ile kasować za tego typu usługi? Nie mniej jestem dalej otwarty na kolejne propozycje

Ostatnio edytowany przez Patysiak - 13-09-2008 o 17:04.
Patysiak jest offline  
stary 13-09-2008, 17:10   #10
Polinik
Na emeryturze.
 
Polinik's Avatar
 
Data dołączenia: 24 10 2003
Wiek: 41

Posty: 1,278
Domyślny

Jeśli to nie ma być nic związanego z Tibią, to po co piszesz na tym forum? Idź na jakieś forum finansowe.
Szansę na otrzymanie wartościowej porady od kogoś, kto zna się na rzeczy są tam większe niż tu, gdzie większość użytkowników to dzieci, będące na bakier z prawem.
Polinik jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:31.


Powered by vBulletin 3