Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 02-08-2008, 21:33   #21
Kimo
Użytkownik Forum
 
Kimo's Avatar
 
Data dołączenia: 22 11 2005
Wiek: 32

Posty: 53
Świat: Astera
Domyślny

Omg, za przeproszeniem sracie sie do modow i Droma, co w tym do ch*** dziwnego, ze chce nadal prowadzić firme, mieć z tego przyjemność i troche zarobić, i to nie kokosy, tylko kilka zlotych na paccu. Prowadzenie pewnie firmy tez kosztuje, a po tym jak ceny pacca zostaly obnizone, bedzie ona miala mniej klientów i pewnie te koszty się podwyższą ... Myślę że nie powinniście mieć pretensji do nich, ze usuwali tematy, posty etc, moze mieli swoje powody, nie takie jak myślicie? Jak bede kupowal pacc, to napewno nie przez Tibia.com/Allegro tylko firme Drom - wole doplacic te kilkanaście zlotych i mieć świadomość że chociaż komuś w pewnym stopniu pomoglem.

Pzdr
Kimo jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 02-08-2008, 21:40   #22
Kruul
Zbanowany
 
Data dołączenia: 18 06 2008
Lokacja: ciemnogrut

Posty: 155
Świat: rurznie kurwa
Poziom: ej
Skille: 13/38
Poziom mag.: !!
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Technick Pokaż post
Aha... Jak cen nie podali to świetny poradnik, mam rozumieć?
To co się na tym forum dzieje to jest naprawdę śmiechu warte i nie mówię tutaj o tym, że Drom zdziera lub nie, ale upadek tej firmy jest nieunikniony, więc nie wiem po co cenzurować D=.
Po co mają podawać cenę jak co chwilę się zmienia kurs euro, a i tak przy składaniu zobaczysz aktualną cenę??

Poradnik który usunięto, a był pierwszy i chyba najlepiej jest w nim wyjaśnione dla nie znających języka angielskiego jest skopiowany na hunted.pl, a dokładnie w tym linku

http://forum.hunted.pl/showthread.php?p=22921#post22921
Kruul jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-08-2008, 21:53   #23
Fred_Flintston
Zbanowany
 
Fred_Flintston's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2008
Lokacja: Bedrock
Wiek: 15
Wpisy bloga: 2

Posty: 258
Świat: Prehistoryczny
Domyślny

Cytuj:
Po co mają podawać cenę jak co chwilę się zmienia kurs euro, a i tak przy składaniu zobaczysz aktualną cenę??
Bo może nie wiedzą, że można od razu zapłacić w złotówkach, bez cackania się z kantorami jak dawniej?

@UP x2
Zauważ, że co inteligentniejsze jednostki nie mają pretensji do Droma o to, czy sprzedaje PACCe za 95 zł, czy 9500 zł. On prowadzi firmę, on ustala cenę i jak na tym zarabia - OK. Sramy się o cenzurę na forum. Całego tego cyrku by nie było, jakby Drom uczciwie poinformował o nowej metodzie kupienia PACC (i podał odpowiednią cenę). Nie mam zamiaru powtarzać wszystkiego piąty raz, podam cytaty z TORGa:

Cytuj:
Tu w ogóle nie chodzi o to, po ile kto sprzedaje pacce. Wiemy, że jego firma jest legalna, płaci podatki, zarabia tylko kilka złotówek od jednego zamówienia. Jak dla mnie może nawet wspierać Caritas, tylko, że nam wszystkim chodzi o zupełnie coś innego. Nikt nie ma pretensji o cene, jaką Drom oferuje za swoje usługi. Może i sprzedawać po 1000zł i guzik nas/mnie to obchodzi. Bo nam chodzi o cenzure na forum tibia.pl. I nie mówie tutaj o tematach pod tytułem "Drom to złodziej", czy też "Skopać Droma".
Wszystko zaczęło sie od tego, że ktoś w niusie usunął info na temat cen pacca. Kilki userów to zauważyło i zaczęli załakładać tematy właśnie z zapytaniem o to, dlaczego sie tak stało. Kadra tibii.pl zamisat im krótko odpowiedzieć w jednym poście ucinającym dyskucje co i jak, zaczęła ich banować (bez większego powodu! i to odrazu permem) oraz usuwać tematy z niewygodnymi dla nich pytaniami. Popełnili oni ogromny błąd, bo co raz więcej osób stawło w obronie tych niesłusznie zbanowanych, przez co co raz więcej osób zaczęło zwracać uwage na całą sprawe.
Słyszałem też o przypadku, gdzie pewnien user założył na forum poradnik 'Jak kupić Pacca' nowymi metodami, gdzie były podane też ceny jakie należy przelać, żeby owego pacca otrzymać. Dostał on - uwaga! - bana na ip!

Więc właśnie jeszcze raz - tu nie chodzi o to, czy Drom sprzedaje pacce po 63, 95 czy 2500 złotych. Tu chodzi o zachowanie kadry tibii.pl i o banowanie userów i o cenzura jaka tam panuje.
Cytuj:
bo co stalo na przeszkodzie, aby napisac cala prawde? ze PACCa moze kupic kazdy samodzielnie 30% taniej, o ile ma konto bankowe i potrafi robic przelewy, uzupelniajac to informacja, ze firma DROM nadal bedzie dzialac dla tych, ktorzy chca wesprzec serwis, aby mozliwe bylo utrzymanie strony, fundowanie nagrod i organizowanie konkursow?

a w ten sposob masa ludzi ma, uzasadnione moim zdaniem, pretensje i czuje sie oszukana.

naprawde uwazasz, ze ta akcja w jakikolwiek sposob pomogla w ratowaniu firmy DROM i/lub serwisu t.pl? ze byla przemyslana, rozsadna i na poziomie? mysle, ze nie.

kwestia teraz, czy zaloga t.pl ma wystarczajacy poziom, zeby przyznac sie do bledu, przeprosic uzytkownikow i odbanowac tych, ktorzy niczym nie zasluzyli sobie na bana (co wcale nie znaczy wszystkich, bo wielu sobie zasluzylo ; )

a wtedy DROM nadal bedzie mogl sprzedawac PACCe po takiej, a nie innej cenie - i zapewne znajda sie tacy, ktorzy dla dobra serwisu je kupia - ale wtedy beda wiedzieli co robia i dlaczego placa wiecej i nie beda czuli sie oszukani.
I fajnie by było, gdyby w końcu szefostwo Tibii.pl się w końcu wypowiedziało o całej tej sprawie.

Aha, jakby ten post miał być usunięty, wiedźcie, że się nie poddam w dążeniu do prawdy

Dziękuję.
Fred_Flintston jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-08-2008, 23:15   #24
ArcherMisiek
Użytkownik Forum
 
ArcherMisiek's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2007

Posty: 63
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
ArcherMisiek ma login Tlenu bartek5237@tlen.pl
Domyślny

Cała prawda, tylko prawda (osoba up).

Tylko, że mnie martwi jedno - to jest poradnik, czyli mamy tu ocieniać pracę i wysiłek, jaki włożył do tego poradnika jego autor. W takim razie wypowiem się:

96% poradników było lepszych od tego, w takim razie taka i ocena będzie: 0,4/10

Lecz zawsze może być lepiej! Podobno ma być on zedytowany (choć nie wierzę w cuda)
ArcherMisiek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-08-2008, 01:12   #25
Palladni
Użytkownik Forum
 
Palladni's Avatar
 
Data dołączenia: 18 09 2004
Lokacja: Nowogard
Wiek: 34

Posty: 353
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Pacera
Poziom: 40+
Poziom mag.: 51
Palladni ma numer GG 5971635
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kimo Pokaż post
Omg, za przeproszeniem sracie sie do modow i Droma, co w tym do ch*** dziwnego, ze chce nadal prowadzić firme, mieć z tego przyjemność i troche zarobić, i to nie kokosy, tylko kilka zlotych na paccu. Prowadzenie pewnie firmy tez kosztuje, a po tym jak ceny pacca zostaly obnizone, bedzie ona miala mniej klientów i pewnie te koszty się podwyższą ... Myślę że nie powinniście mieć pretensji do nich, ze usuwali tematy, posty etc, moze mieli swoje powody, nie takie jak myślicie? Jak bede kupowal pacc, to napewno nie przez Tibia.com/Allegro tylko firme Drom - wole doplacic te kilkanaście zlotych i mieć świadomość że chociaż komuś w pewnym stopniu pomoglem.

Pzdr
Jesli mieli takie powody i bylo by one zrozumiale zostaly by nam one podane by zalagodzic sytuacje. Nikt, powtarzam, nikt normalnie myslacy nie ma pretensji do Droma o cene. A w dupie mam, po ile kto sprzedaje. Ba, sam jestem nawet troszke zly bo troche na lewo sprzedawalem PACC'e. Chodzi nam o kasowanie tematow, nie boli Cie to, ze starano sie Ciebie oszukac, a wlasciwie zataic informacje ktore sa dla zwyklego uzytkownika tak wazne? Kazdy przecietny tibijczyk ceni sobie tpl jako zrodlo rzetelnych informacji tibijskich, a jesli czegos tam niema - nie istnieje albo jest klamstwem. "Wy" napisaliscie newsa tak naprawde nic nie mowiacego (dla przecietnego mlodego tibijczyka, to po prostu informacja o jakiejs nieznacznej zmianie w systemie) oraz ten smieszny poradnik, ktory rowniez niewiele tlumaczy. Tym sposobem, tibia.pl nie udzielila rzetelnych informacji, a przeciez wystarczylo napisac

Premium Time na okres 90 dni w tej chwili kosztuje 63,98 zlotych, nalezy jednak wziasc poprawke na niestabilna zlotowke i to, ze cena ta mocno sie waha

Mozna bylo rowniez dodac, ze dla tych ktorzy nie maja zaufania do nowego systemu oraz chcac wspomoc serwis, ze Ci ktorzy nie sa pewni czy poradza sobie z takim rodzajem zamowienia maja ciagle mozliwosc zakupu u DROMA - Szybko, pewnie i bezpiecznie - nawet glupia promocja o te pare zlotych by zrobila swoje. Ale nie, ekipa/jej czesc wybrala sobie za priorytet oglupienie uzytkownikow oraz wprowadzenie totalnej dezinformacji i kasowania jakiejkolwiek wzmianki o korzysciach ktore niesie za soba ta nowa metoda platnosci.

Tak powazny serwis nie powinien sobie pozwolic na taki ruch, zawiodlem sie.

PS. Ciekawe co to bedzie, gdy euro bedzie waluta w polsce : ) Bedziecie sprzedawac w peso?

@edit:
Genialne.
Zbanować mnie na IP (nie, nie mam zmiennego) żeby wyglądało, jakbym opuścił forum i nie mógł się więcej wypowiadać.
Cytuj:
Przepraszamy, ale twój adres IP został zbanowany.

Bany na IP są przyznawane, gdy z jakiegoś adresu IP jakiś uzytkownik jest szczególnie uciążliwy (np. mocno spamuje, zamieszcza na forum linki do keylogerów lub cheatów itp.), i nie pomaga banowanie mu konta (zakłada odrazu następne).[...]
__________________

Ostatnio edytowany przez Palladni - 03-08-2008 o 09:32.
Palladni jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2008, 12:39   #26
Bordo
Użytkownik Forum
 
Bordo's Avatar
 
Data dołączenia: 18 06 2007
Lokacja: Poznań
Wpisy bloga: 3

Posty: 274
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bordolinio
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 84
Domyślny

Mam pytanie!
Czy jeśli tak zamówię PACCa to mogę przelać pieniądze z konta przez bank internetowy czy musze na poczcie/w banku?
Chodzi mi o to, czy mogę im przelać te pieniądze z mojego konta przez mój bank internetowy czyli iPKO (PKO Inteligo). Nie powinno być problemów?
I czy wtedy pieniążki dojdą szybciej?
__________________

... Lubię mangę. A Ty? : ]

Zależy mi na Twojej opinii na mój temat.
Jeśli mnie polubiłeś lub chcesz mnie zabić kliknij TUTAJ i napisz co o mnie sądzisz.
Bordo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2008, 12:58   #27
HubertPol
Ognisty Lis
 
HubertPol's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2005
Lokacja: Lublin

Posty: 366
Stan: Na Emeryturze
Imię: Będę
Gildia: Piekł
Świat: Ciastka ; )
HubertPol ma numer GG 3489666
Domyślny

@up
Możesz przelać jak chcesz aby pieniądze znalazły się na koncie
__________________
FAIL


Tompior nup : D

Bo Hubert nie chcial kupic ziemniakow
HubertPol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2008, 13:02   #28
Bordo
Użytkownik Forum
 
Bordo's Avatar
 
Data dołączenia: 18 06 2007
Lokacja: Poznań
Wpisy bloga: 3

Posty: 274
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bordolinio
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 84
Domyślny

Ok, dzięki
A czy kasa przelana z banku internetowego dojdzie szybciej niż bym wpłacił w banku?
__________________

... Lubię mangę. A Ty? : ]

Zależy mi na Twojej opinii na mój temat.
Jeśli mnie polubiłeś lub chcesz mnie zabić kliknij TUTAJ i napisz co o mnie sądzisz.
Bordo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2008, 13:06   #29
Palladni
Użytkownik Forum
 
Palladni's Avatar
 
Data dołączenia: 18 09 2004
Lokacja: Nowogard
Wiek: 34

Posty: 353
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Pacera
Poziom: 40+
Poziom mag.: 51
Palladni ma numer GG 5971635
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bordo Pokaż post
Ok, dzięki
A czy kasa przelana z banku internetowego dojdzie szybciej niż bym wpłacił w banku?
Niema znaczenia : ) Ale podpowiem Ci, jesli masz karte platnicza/debetowa z Inteligo, to mozesz nia zamowic PACC inaczej - mozesz jej uzyc jako karty kredytowej i tym sposobem miec PACC w 5 minut : )
__________________
Palladni jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2008, 13:16   #30
Bordo
Użytkownik Forum
 
Bordo's Avatar
 
Data dołączenia: 18 06 2007
Lokacja: Poznań
Wpisy bloga: 3

Posty: 274
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bordolinio
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 84
Domyślny

Z kart mam tylko MasterCard Electronic i Visa Electron, one tez mogą być?
__________________

... Lubię mangę. A Ty? : ]

Zależy mi na Twojej opinii na mój temat.
Jeśli mnie polubiłeś lub chcesz mnie zabić kliknij TUTAJ i napisz co o mnie sądzisz.
Bordo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2008, 14:37   #31
HubertPol
Ognisty Lis
 
HubertPol's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2005
Lokacja: Lublin

Posty: 366
Stan: Na Emeryturze
Imię: Będę
Gildia: Piekł
Świat: Ciastka ; )
HubertPol ma numer GG 3489666
Domyślny

@up
Visa chyab nie przejdzie sprobuj MC Electronic
__________________
FAIL


Tompior nup : D

Bo Hubert nie chcial kupic ziemniakow
HubertPol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2008, 15:30   #32
Pan_Ziemba
Użytkownik forum
 
Pan_Ziemba's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2008
Wiek: 32

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Xerena
Poziom: 30
Poziom mag.: 31
Domyślny

Ja właśnie zapłaciłem za PACC i teraz pozostało mi tylko czekać
Pan_Ziemba jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2008, 16:15   #33
Palladni
Użytkownik Forum
 
Palladni's Avatar
 
Data dołączenia: 18 09 2004
Lokacja: Nowogard
Wiek: 34

Posty: 353
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Pacera
Poziom: 40+
Poziom mag.: 51
Palladni ma numer GG 5971635
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bordo Pokaż post
Z kart mam tylko MasterCard Electronic i Visa Electron, one tez mogą być?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez HubertPol Pokaż post
@up
Visa chyab nie przejdzie sprobuj MC Electronic
To tak naprawde nie wszystko zalezy od karty, ale od tego na jakie transakcje pozwala bank przy uzyciu danej karty. Tym sposobem, ze Visy Electron w jednym banku nie mozna kupic PACC, a w Inteligo mozna : )
__________________
Palladni jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2008, 17:29   #34
HubertPol
Ognisty Lis
 
HubertPol's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2005
Lokacja: Lublin

Posty: 366
Stan: Na Emeryturze
Imię: Będę
Gildia: Piekł
Świat: Ciastka ; )
HubertPol ma numer GG 3489666
Domyślny

@up
Mi visa nie przeszlo ; p
__________________
FAIL


Tompior nup : D

Bo Hubert nie chcial kupic ziemniakow
HubertPol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2008, 17:56   #35
Pan_Ziemba
Użytkownik forum
 
Pan_Ziemba's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2008
Wiek: 32

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Xerena
Poziom: 30
Poziom mag.: 31
Domyślny

Takie pytanie:
Ile się oczekuje na Pacc?
Pan_Ziemba jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2008, 17:59   #36
Fred_Flintston
Zbanowany
 
Fred_Flintston's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2008
Lokacja: Bedrock
Wiek: 15
Wpisy bloga: 2

Posty: 258
Świat: Prehistoryczny
Domyślny

@UP
Jakieś 3 - 5 dni.
Fred_Flintston jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2008, 18:24   #37
mob
Użytkownik Forum
 
mob's Avatar
 
Data dołączenia: 27 01 2007
Lokacja: Pionki

Posty: 192
mob ma numer GG 4342186
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fred_Flintston Pokaż post
@UP
Jakieś 3 - 5 dni.
Sprawdziłeś?
mob jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2008, 18:39   #38
Fred_Flintston
Zbanowany
 
Fred_Flintston's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2008
Lokacja: Bedrock
Wiek: 15
Wpisy bloga: 2

Posty: 258
Świat: Prehistoryczny
Domyślny

@UP
Nie musiałem. Niżej cytaty z TORGa:

Cytuj:
Przelew dochodzi od 2 do 3 dni czyli na nasze 4-5.
Cytuj:
Czas oczekiwania jest trudny do określenia, ale myśle, że zamknie się w 3 dniach (chyba warto poczekać 3 dni i zaoszczędzić ~~27zł)
Cytuj:
Mi pacc doszedł w ~4 dni xd .
Cytuj:
czyli wplacasz z iPKO masz pacc 1-2 dni + obsluga
jak z ing to mozliwe ze w 1 dzien + obsluga (czy w ten sam dzien tego nie wiem)
Cytuj:
POCZTA: 3-5 dni ROBOCZE, czasami nawet dłużej
BANK: 2 do maksymanie 5 dni
To chyba wiarygodne źródła.
Fred_Flintston jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2008, 23:25   #39
Nanerenderiel
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 12 2004
Lokacja: Jarosław
Wiek: 42

Posty: 147
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: POLANIE
Świat: Calmera
Nanerenderiel ma numer GG 2753190
Domyślny pigułka wiedzy o przelewach, cenach i ogolnie o bankowosci.

podaje kilka punktow waznych. jezeli ktos chce rozszerzenie to na priv pytac.

1. przelewy dokonuje sie w zlotych z dowolnego banku poczty, przelewu internetowego czy czego tam chcecie.
2. wplata na poczcie 2,50zl, dowolny bank: od 1-4,50 zl, przelew w ING kosztuje zero zlotych.
3. szybkosc dochodzenia przelewu na konto cipów to 1 dzien roboczy. czyli wplacasz w poniedzialek i cipy maja kase we wtorek itd. UWAGA wplata w piatek, sobote, niedziele dochodzi dopiero w poniedzialek ! wyjatkiem jest przelew/wplata w ING.
4.czas oczekiwania na pacca: wplacasz w poniedizalek z dowolnego banku to cipy dostaja pieniadze we wtorek i w tym dniu realizuja zamowienie czyli we wtorek masz pacca itd, wyjatkiem jest (podobnie jak w punkcie 3) wplata w piatek i na weekend, wowczas pacca masz w poniedzialek.
5. wplacajac w oddziale ING lub robiac przelew z konta ING pacc masz w dniu platnosci.
6. kochana poczta polska! wplacasz im pieniadze w poniedzialek, oni przerzucaja pieniadze na konto swoje we wtorek w srode robia przelew miedzybankowy na konto cipow i cipy pieniadze maja we czwartek i wowczas realizuja usluge. itd. termin ten jezeli im sie chce moze skrocic sie do srody.
7. w zwiazku z tym ze wiekszosc z was ma mbank to przelew nic nie kosztuje i pacc masz w kolejny dzien po wplacie.
8. karta z konta INTELIGO mozesz zakupic karta tak jak karta kredytowa. nie ma tej mozliwosci podczas platnosci karta z konta PKO Inteligo. to znaczna roznica .

bla bla bla, powiedziałam to ja, Nane
__________________
. Level: . . .. ... 142 143 144 145 146 147 148 ... .. . .
. Sword: . . .. ... 92 93 94 95 96 97 98 ... .. . .
. Shield: . . .. ... 86 87 88 89 90 91 92 ... .. . .





i ty mozesz kupic pacca prosto od Cipsoftu

poczytaj poradnik: forum tibia.pl -> poradniki -> "Nowa metoda płatności - przelew bankowy"
Nanerenderiel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2008, 23:57   #40
Pan_Ziemba
Użytkownik forum
 
Pan_Ziemba's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2008
Wiek: 32

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Xerena
Poziom: 30
Poziom mag.: 31
Domyślny

Czyli według Nane PACC powinienem mieć jutro
Pan_Ziemba jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:18.


Powered by vBulletin 3