Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 21-03-2005, 13:00   #21
Fryteczka
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 02 2005
Wiek: 35

Posty: 76
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Świat: Saphira
Poziom: 30
Skille: 76/59
Poziom mag.: 14
Fryteczka ma numer GG 7035056
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bulboglowy
W takim razie rób Druida, bo na nowym serwerze mało ich jest, za to run UH jest potrzeba od groma. Dzięki takiemu rozłożeniu gospodarki bardzo łatwo możesz zdobyć protekcję u wysoko levelowego gracza.
Jednak po uzbieraniu na K-Set + FS proponuje przerzucić się na Knight'a, bo z takim eq możesz na kryptach expić ponad 20k/h i zawsze będziesz mógł przelogować się na twojego Elder Druida, żeby zrobić troche run.
ale on napisal jak byc najlepszym na liscie itp. a ty piszesz zeby zdobywac protekcje u jakiegos high levela -.-' on chce nim zostac
__________________
Me?Huh...
Fryteczka jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-03-2005, 16:01   #22
Bulboglowy
Użytkownik Forum
 
Bulboglowy's Avatar
 
Data dołączenia: 12 02 2004
Wiek: 37

Posty: 131
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Oto pierwszy post:
Cytuj:
Chcialbym sie dowiedziec jaka wybrac profesje na nowym swiecie, zeby szybko zrobic dobrego chara i byc na highscores.Moim zdaniem knight albo palek ale chcialbym poznac wasze opinie....
Moze mnie przkonacie i bede gral sorcem albo drutem XD
Dlamnie równie wazna jest walka pomiedzy innymi graczami....
Z góry dzieki
@Fryteczka:
Cytuj:
ale on napisal jak byc najlepszym na liscie itp. a ty piszesz zeby zdobywac protekcje u jakiegos high levela -.-' on chce nim zostac
Być na highscores a być high levelem można traktować różnie dlatego w poprzednim moim poście napisałem:
Cytuj:
Grasz nieco ponad 4h/dzień = 50k/dzień
50*20dni i masz 40 level - Na iridii po 20 dniach 40lvl to było bodajże 8 miejsce w highscores...
a granie Druidem polecam jak ktoś nie ma czasu/możliwości na expienie 50k/dzień

Jeszcze czegoś nie rozumiesz ?
Bulboglowy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-03-2005, 17:43   #23
Benitez
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 01 2005

Posty: 51
Domyślny

Zdecydowanie Pall. Ktos mowil zebys wzial druida i bedziesz sprzedawal uhy. Pff a kto bedzie kupowal odrazu uhy, albo jak juz to po 2k. Najszybciej zaexpisz pallkiem, skille szybko zrobisz i jak ktos juz powiedzial cyce, a jak bedziesz mial z 20 lv do hg i exp...mua
__________________
:/
Benitez jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2005, 09:10   #24
Evil MaTi
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 24 03 2005

Posty: 4
Domyślny

Koles bez zastanowienia bierz paladyna na nowym świecie trudno o dobry staff a przecierz palladyn takiego nie potrzebuje potrenisz troche na dwarfach zrobisz lvl i wymiatasz. NIEBIERZ knighta bo on potrzebuje dobrego staffa!!!
Evil MaTi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2005, 09:12   #25
Evil MaTi
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 24 03 2005

Posty: 4
Król Pall The Best

Koles bez zastanowienia bierz paladyna na nowym świecie trudno o dobry staff a przecierz palladyn takiego nie potrzebuje potrenisz troche na dwarfach zrobisz lvl i wymiatasz.
Evil MaTi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2005, 11:36   #26
Jeremiasz Pachwina
Użytkownik Forum
 
Jeremiasz Pachwina's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2005
Lokacja: Kraków_NH
Wiek: 33

Posty: 33
Jeremiasz Pachwina ma numer GG 9492826
Domyślny

A ja i tak biore sorka
__________________
Wróciłem do Tibii z nudów...

GREEN DAY R0X !!
Jeremiasz Pachwina jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2005, 13:46   #27
Guriel
Użytkownik Forum
 
Guriel's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Lublin
Wiek: 33

Posty: 272
Stan: Niegrający
Imię: Secret
Profesja: Elite Knight
Świat: Morgana
Poziom: 70+
Skille: 75/75+
Poziom mag.: 6
Guriel ma numer GG 1066511
Domyślny

ja radze sorca, szczerze mowiac zawsze bylem nim i spoko mi sie nim gra...
__________________
Filmy animowane ;> WMV
na youtube wpisz "pjto"

http://www.youtube.com/results?search_query=pjto&search=Search
Guriel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2005, 18:26   #28
Cagi
Użytkownik forum
 
Cagi's Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005
Lokacja: Ab'Dendriel
Wiek: 32

Posty: 12
Cagi ma numer GG 4283759
Domyślny

Ja tam wyrałem sorca i nie żałuje. Ciekawa gra
Cagi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2005, 16:23   #29
Polak ziom
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 12 2004
Lokacja: Lubaczów

Posty: 56
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Świat: Berylia
Poziom: 60
Skille: 82/55
Poziom mag.: 16
Domyślny

moim zdaniem pall i ryc na nowy serw odpada jesli chcesz pozostac w czolówce najlepszych graszy poniewaz jesli chcesz wyjsc na cos poexpic musisz dluuuuuuuuugo trenowac za to druid i sorc byli by najepsi z tego wzgeldu ze odrazu expisz nie poswiecesz ani chwili na trenowanie na poczatku expisz na rotwormach ze zwykla bronia a pózniej 25 lvl i mozesz fire devila wyczarowac i expic nim na dwarfach guardach w sumie zabiera on polowe expa ale za to szybko i tak idzie xp ;] a przy tym nie tracisz run tylko je sobie non stop robisz gdy juz bedziesz mial ich wiecej mozesz samodzielnie expic bez potworka jak ci sie skoncza runki to dalej fire devil ;] albo inny potwór o ile bedziesz mial wiekszy lvl wiedz pozostaje wybór pomiecy sorc i druid moim zdaniem lepszy sorc poniewaz on bardziej sie specjalizuje w walce gdyz ma on wiecej czarów zwiazanych z walka a druid zzzzz............ leczeniem itp. wiedz sorc rules ;p
Polak ziom jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2005, 16:54   #30
Tytuss
Użytkownik forum
 
Tytuss's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2005
Lokacja: Dupa Ybasa
Wiek: 33

Posty: 24
Stan: Na emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Iridia
Domyślny

Gram na Iridii . Równierz wybralem sorca za namową kolegów Wg mne pall expi najszybciej poniewarz np knight musi zbierac kase na eq i trenowac skille , sorc i druid trenują mlvl a pall p-set luk albo kusza i na cyklopy POlecal byn na nowych swiatach palladynów mimo tego ze jest juz ich naprawde mnóstwo

POwodzenia na nowych światach
Tytuss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2005, 12:01   #31
Polak ziom
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 12 2004
Lokacja: Lubaczów

Posty: 56
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Świat: Berylia
Poziom: 60
Skille: 82/55
Poziom mag.: 16
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tytuss
Gram na Iridii . Równierz wybralem sorca za namową kolegów Wg mne pall expi najszybciej poniewarz np knight musi zbierac kase na eq i trenowac skille , sorc i druid trenują mlvl a pall p-set luk albo kusza i na cyklopy POlecal byn na nowych swiatach palladynów mimo tego ze jest juz ich naprawde mnóstwo

POwodzenia na nowych światach
zgadzam sie knight trening , sorc i druid mlvl, a palek to niby co ??? tez musi poswiecic sporo czasu na trenowanie , a co do sorca i druida to mlvl robia przy okazji gdy expia ;]
Polak ziom jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2005, 12:11   #32
Tom@$Z
Użytkownik Forum
 
Tom@$Z's Avatar
 
Data dołączenia: 18 03 2005
Lokacja: Śląsk
Wiek: 33

Posty: 226
Stan: Na Emeryturze
Świat: Aldora
Tom@$Z ma numer GG 646353
Domyślny

Hmm... Wybierz albo knighta, palka lub sorca, druid może na początku daje sporo szmalu (uhy itp.), ale potem jest po prostu niegrywalny (słabe czary ofesywne). Co do knighta; dobry będzie w pózniejszym czasie (jako bloker, zgarnia best loot), Palek; Najszybciej exp będzie wchodził, czary też całkiem niezłe (mniejszy problem z mlevelem), Sorc - tak jak knight, tylko raczej na loot nie licz, znowu ilość czarów ofensywnych (UE, SDki może robic) jest wielka. Ja gram pallem, ale teraz jak patrze jak kumple skillują w kafejce internetowej (stamtąd gram), to aż miło wygląda, co potrafi zdziałać najwyklejszy knight axe na soldach......
__________________
Tibia tu, Tibia tam, Tibia życie zniszczy nam
Tom@$Z jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2005, 20:49   #33
Zalewa
Guest
 

Posty: n/a
LOL Lepszy PALEK

Moim zdaniem lepiej wybrac palka niz knighta poniewaz jest postacią ciekawszął niż pozostałe ja też mam Palka (Paladynkę Agniesie) i gram na Aurarze i ma 15lv i skilce 50/40 (mi wystarczy)
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2005, 21:43   #34
Sir Jarema
Użytkownik Forum
 
Sir Jarema's Avatar
 
Data dołączenia: 16 10 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 37

Posty: 46
Imię: Sir Jarema
Profesja: Knight
Świat: Galana
Poziom: 30
Skille: 74/73
Poziom mag.: 5
Sir Jarema ma numer GG 3475996
Domyślny

Zdecydowanie palek. Gralem wcześniej Knightem, ale tak od 20 lvl zacząłem zbierać "na kiedyś" eq dla palka, czyli łuk, kusze, i duuuzo spearów, boltów i strzał. W końcu stwierdziłem, że mam dosyć knighta, i stworzyłem palka. IMHO najprzyjemniejsza profesja. Oto moje argumenty:

Palek ma sensowny mlvl i dość szeroki komplet użytecznych zaklęć, więc nie jest pod tym względem "ułomny" w przeciwieństwie do knighta.

Ma dośc sporo HP, więc mniejsze ryzyko łatwego deda na wysokim lvl (nie to, co druid i sorc).

Skille lecące szybko (dist szybszy niż sword/axe/club knighta, shield identyczny)

Dość łatwy exp, dośc szybko można zacząć bić nawet dobre potworki. W dodatku czy to hunty, czy exp, zazwyczaj mało obrywamy, więc nie ma kosmicznych wydatków na UH, komfort też jest znacznie większy...

I przede wszystkim jest IMHO najlepszą postacią do solowania naprawdę silnych potworów (pomijam tutaj sorca, który na kosmicznym lvl zabije nawet najsilniejsze bydlę jednym lub kilkoma UE)

Z moich obserwacjii wynika, że jest jednym z najgroźniejszych rywali w pvp, chociaż tutaj można się spierać

Aha, jeszcze jedno - palkowi stosunkowo łatwo jest znaleźć gildię (całkiem sporo ma tylu knightów, że przestaje ich rekrutować), kumpli (hunty i pvp) i przede wszystkim zdecydowanie łatwiej się wkręcić do ekipy na hunta. Bloker zazwyczaj potrzebny jest tylko jeden, a dodatkowy bolter zawsze się przyda.

Jedyny problem to dość upierdliwy trening, nie można po prostu afkować (chyba, że ktoś ma 0 ambicjii i jedzie na makro albo innym g**nie) ale ja dobieram po prostu coraz silniejsze potworki. Od pewnego momentu, przy dobrym eq i odpowiednim miejscu bardzo dobre są Slimy, tłuczemy po prostu summony, trzeba tylko mieć sporo zapałek i uważać na nie, bo nie można ich wyciągnąć spod Poison Fielda (ew. można uzyc runek DF)

Aha, i duża prośba do wszystkich, którzy jeszcze nie wiedzą: PALADYN pisze się przez jedno L !!!

Ostatnio edytowany przez Sir Jarema - 26-03-2005 o 22:12. Powód: kolejny argument :)
Sir Jarema jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2005, 06:56   #35
Senseal
Użytkownik Forum
 
Senseal's Avatar
 
Data dołączenia: 26 08 2004
Lokacja: Kraków
Wiek: 28

Posty: 261
Stan: Niegrający
Senseal ma numer GG 5921388 Send a message via Skype™ to Senseal
Domyślny

A jaki rodzaj broni na nowy świat?Jestem sorcem i chciałbym cluby, ale na rooku
mało osób je sprzedaje.Aha i do jakiego miasta iść?W Carlin byłem, ale chciałbym poznać Thais, bo mnie ciekawi.Więc nie wiem, bo wydaje mi się, żę tam niema dobrych xpowisk, a z Carlin blisko do Kazz.
__________________


Ostatnio edytowany przez Senseal - 06-04-2005 o 08:34.
Senseal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2005, 18:23   #36
patrikoz
Zbanowany
 
Data dołączenia: 10 12 2004
Lokacja: okolice Tych
Wiek: 33

Posty: 198
Domyślny

Zdecydowanie palek. Gralem wcześniej Knightem, ale tak od 20 lvl zacząłem zbierać "na kiedyś" eq dla palka, czyli łuk, kusze, i duuuzo spearów, boltów i strzał. W końcu stwierdziłem, że mam dosyć knighta, i stworzyłem palka. IMHO najprzyjemniejsza profesja. Oto moje argumenty:

Palek ma sensowny mlvl i dość szeroki komplet użytecznych zaklęć, więc nie jest pod tym względem "ułomny" w przeciwieństwie do knighta.

Sorc better , te runy palka to az mnie bola lol, a knajt robi UH-Makera, albo koledzy mu robia

Ma dośc sporo HP, więc mniejsze ryzyko łatwego deda na wysokim lvl (nie to, co druid i sorc).
Utamo Vita

Skille lecące szybko (dist szybszy niż sword/axe/club knighta, shield identyczny)
sorc to inna bajka

Dość łatwy exp, dośc szybko można zacząć bić nawet dobre potworki. W dodatku czy to hunty, czy exp, zazwyczaj mało obrywamy, więc nie ma kosmicznych wydatków na UH, komfort też jest znacznie większy...
Moj kolega ma FACC palka i nie ma gdzie expic bez ryzyka deada - moze jedynie guardy obok Kruzaka. Sorc tez nie traci na UHy.

I przede wszystkim jest IMHO najlepszą postacią do solowania naprawdę silnych potworów (pomijam tutaj sorca, który na kosmicznym lvl zabije nawet najsilniejsze bydlę jednym lub kilkoma UE)
sorc znow lepszy, bo jak przyznales UE, a wczesniej do blokowania summony

Z moich obserwacjii wynika, że jest jednym z najgroźniejszych rywali w pvp, chociaż tutaj można się spierać
UE, bolt, bolt, bolt, bolt, UE, pall dead

Aha, jeszcze jedno - palkowi stosunkowo łatwo jest znaleźć gildię (całkiem sporo ma tylu knightów, że przestaje ich rekrutować), kumpli (hunty i pvp) i przede wszystkim zdecydowanie łatwiej się wkręcić do ekipy na hunta. Bloker zazwyczaj potrzebny jest tylko jeden, a dodatkowy bolter zawsze się przyda.

sorc jak nie chce kasy za runy ma tak samo

Jedyny problem to dość upierdliwy trening, nie można po prostu afkować (chyba, że ktoś ma 0 ambicjii i jedzie na makro albo innym g**nie) ale ja dobieram po prostu coraz silniejsze potworki. Od pewnego momentu, przy dobrym eq i odpowiednim miejscu bardzo dobre są Slimy, tłuczemy po prostu summony, trzeba tylko mieć sporo zapałek i uważać na nie, bo nie można ich wyciągnąć spod Poison Fielda (ew. można uzyc runek DF)
Eh... sorc nie musi trenowac

Aha, i duża prośba do wszystkich, którzy jeszcze nie wiedzą: PALADYN pisze się przez jedno L !!!

SORC ROX, CHOCIAZ PALLY TEZ MOCNY
patrikoz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:18.


Powered by vBulletin 3