Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 17-05-2007, 21:59   #1
Grocix
Użytkownik Forum
 
Grocix's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2004
Lokacja: Uć
Wiek: 32

Posty: 2,319
Stan: Na Emeryturze
Grocix ma numer GG 6761731
Domyślny Sprzęt, a dokładniej procesor i płyta

Witam,
Chciałbym prosic o porade odnosnie zakupu takiego kompletu, do 700~ zl. Chcialbym takze dowiedziec sie o roznice miedzy procesorem 64 a 32-bitowym i konsekwencje zakupu 64

Prosze o informacje,

Pozdrawiam
Grocix jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 17-05-2007, 22:29   #2
Wald_Kerius
eX Moderator
 
Wald_Kerius's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2005
Lokacja: www.tibiaspy.com
Wpisy bloga: 2

Posty: 847
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Secura
Poziom: 170
Skille: 96/75
Poziom mag.: 23
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Grocix Pokaż post
Witam,
Chciałbym prosic o porade odnosnie zakupu takiego kompletu, do 700~ zl. Chcialbym takze dowiedziec sie o roznice miedzy procesorem 64 a 32-bitowym i konsekwencje zakupu 64

Prosze o informacje,

Pozdrawiam
Ostatnio (2 tyg. temu) zakupiłem sobie taki oto komputer (stary sie zjarał a potrzebny mi był szybko sprzęt na maturę a że kasy mało i niespodziewany wydatek więc nie miałem wyboru) za równo 730 zł Athlon 3000+ (64 bit), 512 ram, dysk twardy 80 giga i to wszystko na plycie glownej GA-M61VME-S2 ze zintegrowaną karta graficzną GeForce 6100 (128mb). I co się okazało? Przywiozłem komputerdo domu i staram się zainstalować Windowsa XP i nie da rady. Próbowałem z innej płyty, jednej, drugiej, dziesiątej i nic. Przyszedł kumpel i mówi mi, że na komputerze z procesorem 64-bitowym nie będą chodzić popranie żadne aplikacje 32-bitowe (czyli ogólnie takie co mamy na swoich kompach). W porywie złości i frustracji, że mnie oszukano pobiegłem z komputerem do sklepu narobiłem im awantury, że nie poinformowali mnie o takiej sytuacji. Oni też chyba nie bardzo wiedzieli o co mi chodzi i sprawdzili komputer. Okazało się, że wadliwa była moja pamięć RAM. Wymienili mi na nową i o dziwo komputer do dni dzisiejszego działa poprawnie. Dowiedziałem się jednak, że kumpel miał po części racji co do aplikacji 32-bitowych. Jednak one nie będą działać poprawnie w przypadku gdy zainstalujemy sobie specjalnego Windowsa XP 64 bit (taka jest jego nazwa). Tam działają poprawnie 64 bitowe aplikacje. Technologia procesorów 64-bitowych jest nowszą od procków 32 bitowych, jednak działa ona również wstecz. To znaczy stare programy będą spokojnie działać na tych komputerach. Ale się rozpisałem...
__________________

Nowa strona o Tibii w profesjonalnym wydaniu


Mój temat ze zdjęciami



Pacc Secura - 400k. Wiadomość do Wald Kerius - Secura/Ankrahmun (list).

Ostatnio edytowany przez Wald_Kerius - 17-05-2007 o 22:34.
Wald_Kerius jest offline  
stary 17-05-2007, 22:36   #3
Grocix
Użytkownik Forum
 
Grocix's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2004
Lokacja: Uć
Wiek: 32

Posty: 2,319
Stan: Na Emeryturze
Grocix ma numer GG 6761731
Domyślny

A moglbys powiedziec jakie aplikacje moga nie chodzic?

Dzieki za pomoc
Grocix jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:04.


Powered by vBulletin 3