Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Potwory

Notki

Potwory Wszystko o potworach. Jak się zachowują, jakie taktyki, jakie mają słabe punkty. To wszystko znajdziesz tutaj.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 15-02-2009, 17:13   #1
Arathorn
Użytkownik Forum
 
Arathorn's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2004
Lokacja: WWA

Posty: 479
Stan: Na Emeryturze
Imię: --
Profesja: Elite Knight
Świat: Chimera
Poziom: -
Skille: -
Poziom mag.: -
Domyślny Infernalist sorcem

Mam pytanie do kogoś kto już bił infernalisty na tej podwójnej wieżyczce w magician quarter. Przeczytawszy tibia wiki widzę że bije on głównie z ognia + czasami z melee. Piszą tam też że zalecany lvl do bicia z dsami to coś koło 60.
Ale zastanawia mnie czemu ich nie spróbować już na 28lvlu. Niby można już i robić dsy i strzelać icicle. Tak więc może ktoś kto już na nich expił mi podpowie dlaczego miałbym nie spróbować na tym 28lvlu. Może za szybko się leczy?
Arathorn jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-02-2009, 17:23   #2
Saatis
Użytkownik Forum
 
Saatis's Avatar
 
Data dołączenia: 02 11 2008

Posty: 112
Profesja: Sorcerer
Poziom: 36
Poziom mag.: 33
Domyślny

może dlatego że ma 3650 hp i się leczy
jak tak lubisz tibia wiki to :Taktyki: Zabij go jak Warlocka. Uważaj na jego niebezpieczne ataki, które często łączą się w combo.
Jak ciś to byś te infernale pewnie z sd walił ale to 60+ (mniejsze też) haha
A na 28 wal z hmm powodzenia
PS napisz jaki loot

Ostatnio edytowany przez Saatis - 15-02-2009 o 19:00.
Saatis jest offline  
stary 15-02-2009, 20:11   #3
Mosted
Użytkownik Forum
 
Mosted's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2008
Lokacja: daj notke daj notke
Wiek: 29

Posty: 319
Stan: Aktywny Gracz
Imię: notka plz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: notka plz
Świat: Arcania
Poziom: co
Skille: 10/24
Poziom mag.: 66
Mosted ma numer GG 463029
Domyślny

sorcem wedlug mnie nie oplaca ich sie bic.
dosc duzo bije z melee wbrew pozororm
__________________
17:53 Sijpale pogromca [16]: poparilem
17:53 Sijpale pogromca [16]: jego blendy
17:53 Sijpale pogromca [16]: ortograficzne

17:56 Sijpale pogromca [16]: wiecie ze kazdy z nas to noob
17:56 Waleczny Nissan [11]: kurwa cieszysz palke?
Mosted jest offline  
stary 15-02-2009, 20:17   #4
Asunul
Zbanowany
 
Data dołączenia: 17 06 2007
Wiek: 32

Posty: 1,164
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Guardia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mosted Pokaż post
sorcem wedlug mnie nie oplaca ich sie bic.
dosc duzo bije z melee wbrew pozororm
You fail :<
Asunul jest offline  
stary 15-02-2009, 20:53   #5
Arathorn
Użytkownik Forum
 
Arathorn's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2004
Lokacja: WWA

Posty: 479
Stan: Na Emeryturze
Imię: --
Profesja: Elite Knight
Świat: Chimera
Poziom: -
Skille: -
Poziom mag.: -
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Saatis Pokaż post
może dlatego że ma 3650 hp i się leczy
jak tak lubisz tibia wiki to :Taktyki: Zabij go jak Warlocka. Uważaj na jego niebezpieczne ataki, które często łączą się w combo.
Jak ciś to byś te infernale pewnie z sd walił ale to 60+ (mniejsze też) haha
A na 28 wal z hmm powodzenia
PS napisz jaki loot
Wyobraź sobie że potrafię czytać wiki, i właśnie tam już przeczytałem że ma 3650hp i leczy się, również podaną przez ciebie taktykę. Poza tym napisałem o zamiarze walenia z icicle, bo wydaje mi się że po tych wszystkich update'ach będzie to najmocniejszy możliwy atak na tym lvlu. Za takie porady to dziękuję, następną poproszę choć trochę na temat. Np. jak szybko się leczy. Loot i opłacalność całej zabawy jakoś niespecjalnie mnie obchodzi, podobnie jak ilość expa/h.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mosted Pokaż post
sorcem wedlug mnie nie oplaca ich sie bic.
dosc duzo bije z melee wbrew pozororm
Zarówno wiki jak i wszyscy z którymi do tej pory gadałem wspominali o jego mocno słabych atakach wręcz. I jeszcze raz napiszę że mnie obchodzi mnie opłacalność. Chcę po prostu sobie kilka ubić sorcem, tak dla zabawy...
Arathorn jest offline  
stary 15-02-2009, 21:52   #6
Michukng
Użytkownik Forum
 
Michukng's Avatar
 
Data dołączenia: 27 04 2008
Wiek: 28

Posty: 295
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Guardia
Poziom: 60
Skille: 70/65
Poziom mag.: 5
Domyślny

Możesz spróbować ;x Jedynie techniką... Up/down. Nie wiem jak to bije. Nie expiłem na nich... Ale wątpie żebyś przeżył... Z hmm się nie opłaca lej z icicle. Pozdro. xD.
__________________
Guardia ^^.
Michukng jest offline  
stary 15-02-2009, 22:01   #7
Mr.Punisher
Użytkownik Forum
 
Mr.Punisher's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2009

Posty: 157
Stan: Zbanowany
Domyślny

Tak swietny pomysl,najlepiej wez ciskaj z exori frigo bauhahahahaha
hauhsuhuaaabsuhas
basuhasuhuashaa
<leży i płacze>
Omg czlowieku przeczytaj to co napisales,jak nie zrozumiesz to przeczytaj jeszcze raz a jak nie zrozumiesz za 3 to znaczy ze jestes nupem
Tak jakbys poszedl na wrl na 28 lvl , masakra...
Są 3 wyjścia :
- Padniesz na combo jak skonczy sie utamo
- Padniesz na combo z utamo ahushuas
- Nie padniesz,zejdziesz na dol sie manasowac a tu hero i nie zdazysz nawet napisac pl?

elo pocwicz
Mr.Punisher jest offline  
stary 15-02-2009, 22:24   #8
Arathorn
Użytkownik Forum
 
Arathorn's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2004
Lokacja: WWA

Posty: 479
Stan: Na Emeryturze
Imię: --
Profesja: Elite Knight
Świat: Chimera
Poziom: -
Skille: -
Poziom mag.: -
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Saatis Pokaż post
omg kurwa to idz na 28 walnie ci kilka razy ded i już
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michukng Pokaż post
Możesz spróbować ;x Jedynie techniką... Up/down. Nie wiem jak to bije. Nie expiłem na nich... Ale wątpie żebyś przeżył... Z hmm się nie opłaca lej z icicle. Pozdro. xD.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mr.Punisher Pokaż post
Tak swietny pomysl,najlepiej wez ciskaj z exori frigo bauhahahahaha
hauhsuhuaaabsuhas
basuhasuhuashaa
<leży i płacze>
Omg czlowieku przeczytaj to co napisales,jak nie zrozumiesz to przeczytaj jeszcze raz a jak nie zrozumiesz za 3 to znaczy ze jestes nupem
Tak jakbys poszedl na wrl na 28 lvl , masakra...
Są 3 wyjścia :
- Padniesz na combo jak skonczy sie utamo
- Padniesz na combo z utamo ahushuas
- Nie padniesz,zejdziesz na dol sie manasowac a tu hero i nie zdazysz nawet napisac pl?

elo pocwicz
Czy wy jesteście totalnymi debilami czy po prostu nie umiecie czytać? Nie będę sam go blokował, do tego jest ds, albo nawet dwa dsy, mana shield tylko na wszelki wypadek. Dlatego opcja że walnie mnie kilka razy i ded raczej nie wchodzi w grę, chyba że na lagu - stojąc kratkę od schodów nawet jak się przerzuci to zawsze zdążę zejść na dół, gdzie w międzyczasie nic się nie zdąży zrespić, tego jestem akurat pewien.

Nie zamierzam bawić się w jakieś up/down, chodzi mi o spróbowanie tego numeru z dsami. To że z hmm nie ma sensu to wiem. Napisałem to jużdwa razy i napiszę 3ci, może wyboldowane to zrozumiecie dsy blokują, ja biję z icicle.

A użytkownik Mr.Punisher swoimi postami daje naprawdę znakomity pokaz swojej inteligencji. I to akurat TY powinieneś przeczytać to co ja napisałem, może wtedy zrozumiesz. Żadna z twoich opcji nie wchodzi w rachubę gdyż:
-z pełnym utamo mam coś koło 900hp, takiego combo mi nie zasadzi stojąc inaczej niż twarzą do mnie, a ja nie zamierzam stać centralnie przed nim. Jak tylko się przerzuci z dsa to skaczę na dół. Gdzie zresztą nic się nie zrespi, a nawet jeżeli coś by tam było to od razu wskakuję na górę i manasuję się już tam gdyż infernalist będzie z powrotem bił dsa.

Proszę dalsze odpowiedzi, może tym razem, dla odmiany, konstruktywne.
Zależy mi głównie na odpowiedzi na pytanie czy on się nie będzie leczył szybciej niż ja go biję.

EDIT:Spróbowałem i już wiem.
Infernalista najprawdopodobniej można zabić takim sorcem (28lvl, 40mlvl) tylko jest to diabelnie kosztowne. Ja miałem ze sobą bp icicle, 3bp mana potków, bag ihów i po zbiciu go do żółtego hp skończyła mi się mana i ihy. Bicie samo w sobie jest naprawdę banalne, tylko na single spawnie są takie głupie wieżyczki które trochę zasłaniają widok. Wystarczy pukać hotkey od icicle (hity po 100+) i leczyć dsa co jakiś czas, oprócz tego warto zabijać fe jak się pojawi bo zajmuje to chwilę (1-2 hity dsa + 1 strzał icicle) a potrafi całkiem mocno naszego dsa uszkodzić. Szacuję że mając 5-7bp many, 1,5bp icicle i ~bp ihów można spoko go zabić. Co prawda z opłacalnością nie ma to nic wspólnego, ale tak dla zabawy

Na 28lvlu pewien problem może stanowić jeszcze to że wchodząc do infernalista wchodzimy na ogień co zabiera nam 10many a na dsa potrzeba 630, tak więc ostatniego potiona trzeba użyć już będą tam u niego na górze.

Ostatnio edytowany przez Arathorn - 16-02-2009 o 13:54. Powód: nowe informacje
Arathorn jest offline  
stary 16-02-2009, 20:29   #9
Saatis
Użytkownik Forum
 
Saatis's Avatar
 
Data dołączenia: 02 11 2008

Posty: 112
Profesja: Sorcerer
Poziom: 36
Poziom mag.: 33
Domyślny

eee to weź blokera
chyba że masz za dużo kasy to solo

PS brawo za odwagę :>
Saatis jest offline  
stary 16-02-2009, 20:40   #10
Arathorn
Użytkownik Forum
 
Arathorn's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2004
Lokacja: WWA

Posty: 479
Stan: Na Emeryturze
Imię: --
Profesja: Elite Knight
Świat: Chimera
Poziom: -
Skille: -
Poziom mag.: -
Domyślny

Już widzę te stada blokerów którzy pójdą na infernalisty z 28lvl sorcem

btw. Po tym jak mi kolega pomógł go dobić to wypadło z niego 8gp, niezły loot
Arathorn jest offline  
stary 17-02-2009, 17:14   #11
kropik
Użytkownik Forum
 
kropik's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2008
Lokacja: ...

Posty: 433
Stan: Na Emeryturze
Imię: re
Gildia: ta
Świat: rd
Poziom: ed
Domyślny

Tak próbujmy iść na niego z 28 lvlem Jakby sie przerzucił to nawet byś nie zauważył jakbyś combo dostał, a tak naprawdę DS'y mało zrobią, ludzie używają ich głównie do blocka a iciclem mu niewiele zrobisz
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xevez Pokaż post
ale fjuta mi nie pozwalają używać :|
ej mi tez ;<
kropik jest offline  
stary 17-02-2009, 17:56   #12
mistrz99
Użytkownik Forum
 
mistrz99's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2008

Posty: 213
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 38
Skille: 68/67
Poziom mag.: 5
Domyślny Lol

Lols Chyba cie człowieku pojebało.
Weź mój kuzyn (60 druid nerana) to jak bił hero przez przypadek wlazł na schody zszedł i już reda miał (miał utamkę ,lol i jeszcze nie zdążył się exurnąć a tu jeb od hero i leży) Człowieku proponuję iść do psychologa
mistrz99 jest offline  
stary 17-02-2009, 17:59   #13
Mosted
Użytkownik Forum
 
Mosted's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2008
Lokacja: daj notke daj notke
Wiek: 29

Posty: 319
Stan: Aktywny Gracz
Imię: notka plz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: notka plz
Świat: Arcania
Poziom: co
Skille: 10/24
Poziom mag.: 66
Mosted ma numer GG 463029
Domyślny

@up Aha czyli twój kolega mial reda na hero zszedl z schodow na dol , dostal hita od hero i padl?
__________________
17:53 Sijpale pogromca [16]: poparilem
17:53 Sijpale pogromca [16]: jego blendy
17:53 Sijpale pogromca [16]: ortograficzne

17:56 Sijpale pogromca [16]: wiecie ze kazdy z nas to noob
17:56 Waleczny Nissan [11]: kurwa cieszysz palke?
Mosted jest offline  
stary 17-02-2009, 18:09   #14
Mr.Punisher
Użytkownik Forum
 
Mr.Punisher's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2009

Posty: 157
Stan: Zbanowany
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mosted Pokaż post
@up Aha czyli twój kolega mial reda na hero zszedl z schodow na dol , dostal hita od hero i padl?
n/c umiesz czytać?
Mr.Punisher jest offline  
stary 17-02-2009, 18:09   #15
Dabeko
Użytkownik Forum
 
Dabeko's Avatar
 
Data dołączenia: 13 01 2007
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 31

Posty: 205
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Candia
Domyślny

jesli chcesz, to idz, ale na pojedynczy resp ktory sie znajduje po poludniowo wschodniej stronie od tych dwoch wiez, wbij utamo, wejdz na gore zrob 2 dsy i bij go tak, zeby nie dostawac dmg, bijac z icicle mysle ze go ubijesz
nie widze zadnych przeszkod dlaczego mialoby sie to nie udac, teraz tibia jest bardzo latwa a infernalist z dsami to pestka dodatkowo wez uhy bo dsa moze zjechac do reda a szkoda many na drugiego

pozdrawiam



nie wiem jak wy, ale ja od infernalista nie dostalem combo wiecej jak 400, zreszta na 650~ hp blokowalem 2 infernalisty i jakos zyje, jedyny grozny atak to wave ktory potrafi ladnie wejsc

Ostatnio edytowany przez Dabeko - 17-02-2009 o 18:13.
Dabeko jest offline  
stary 17-02-2009, 20:32   #16
Arathorn
Użytkownik Forum
 
Arathorn's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2004
Lokacja: WWA

Posty: 479
Stan: Na Emeryturze
Imię: --
Profesja: Elite Knight
Świat: Chimera
Poziom: -
Skille: -
Poziom mag.: -
Domyślny

Zanim zacznie mi dawać kolejne rady to przeczytajcie chociaż poprzednie posty. Kawałek wcześniej już napisałem że byłem i jest to banalne, tyle że ogromnie kosztowne. Czytaj dwa moje posty wcześniej.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez kropik Pokaż post
Tak próbujmy iść na niego z 28 lvlem Jakby sie przerzucił to nawet byś nie zauważył jakbyś combo dostał, a tak naprawdę DS'y mało zrobią, ludzie używają ich głównie do blocka a iciclem mu niewiele zrobisz
Jak już pisałem z icicle biję go po 100+ z reguły, do tego ds (próbowałem z jednym tylko) też bije po ~100.
Największym problemem jest to że jak się robi niewidzialny to ds przestaje go atakować i wraca do mnie, co często wiąże się z dostaniem z jakiegoś ataku obszarowego. Ale stojąc na utamie, nawet przy niepełnej manie mam spokojnie z 600++hp co w zupełności wsytarcza do zblokowania kilku ataków.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mistrz99 Pokaż post
Lols Chyba cie człowieku pojebało.
Weź mój kuzyn (60 druid nerana) to jak bił hero przez przypadek wlazł na schody zszedł i już reda miał (miał utamkę ,lol i jeszcze nie zdążył się exurnąć a tu jeb od hero i leży) Człowieku proponuję iść do psychologa
A to że twój kuzyn tak zrobił to już nie mój problem, podczas tych kilku minut jak z nim walczyłem to ani razu mi hp nie spadło poniżej zielonego a w ogóle raptem parę razy cała mana się skończyła.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dabeko Pokaż post
jesli chcesz, to idz, ale na pojedynczy resp ktory sie znajduje po poludniowo wschodniej stronie od tych dwoch wiez, wbij utamo, wejdz na gore zrob 2 dsy i bij go tak, zeby nie dostawac dmg, bijac z icicle mysle ze go ubijesz
nie widze zadnych przeszkod dlaczego mialoby sie to nie udac, teraz tibia jest bardzo latwa a infernalist z dsami to pestka dodatkowo wez uhy bo dsa moze zjechac do reda a szkoda many na drugiego
Czytaj posty - już byłem Może niedługo się przejdę jeszcze raz, tym razem spróbuję z dwoma dsami i chyba na tym drugim single spawnie (na którejś z tych południowych wież też jest o ile pamiętem, tylko przez necro i jakieś syfy trzeba przejść). Na tym spawnie denerwowały mnie te 4 wieżyczki w rogach, sporo zasłaniają i do tego powodują że muszę co chwilę biegać.
Arathorn jest offline  
stary 17-02-2009, 20:54   #17
Xevez
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 11 2008
Lokacja: Silesia Inferior

Posty: 1,026
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Xevezq
Profesja: Elite Knight
Świat: Pacera
Poziom: 174
Skille: 96/90
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mosted Pokaż post
sorcem wedlug mnie nie oplaca ich sie bic.
dosc duzo bije z melee wbrew pozororm
o kurwa... nieźle mu z tego melee walnie, skoro będzie między nimi odstęp na 2 kratki o.O
Xevez jest offline  
stary 17-02-2009, 20:57   #18
Nokiasymbian
Użytkownik forum
 
Nokiasymbian's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2009

Posty: 18
Domyślny

Widac że piszą tutaj osoby które nawet na oczy tego infernalisty nie widzieli... on Cie weźmie na 1-2 hity gościu rozumiem że wezmiesz dsy ale on sie czasami przerzuca no i... robi FE... (fire elementala) jak ja na 95 ms bije go up/down i czasami dostaje kombo do reda a ty masz 28... pewien kolega na 91 lvlu padł na kombo... wyobraź sobie że bijesz infernala z 2 dsami wtedy on sumonuje FE (który sam w sobie ma Ciebie na kombo) + infernalist wali (i on wali hity zawsze co ture nie ma tak jak drag że wave to walnie raz na 10 razy) dostaniesz od niego za 200-300 + FE z dysta walnie cie za 150 + dostaniesz 10 od ognia - on wszedzie wali fire bomby no i niestety po tobie...

EDIT
a infernalist będzie bił dsy po 0-100 z melle ;p

Ostatnio edytowany przez Nokiasymbian - 17-02-2009 o 21:04.
Nokiasymbian jest offline  
stary 17-02-2009, 21:00   #19
Arathorn
Użytkownik Forum
 
Arathorn's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2004
Lokacja: WWA

Posty: 479
Stan: Na Emeryturze
Imię: --
Profesja: Elite Knight
Świat: Chimera
Poziom: -
Skille: -
Poziom mag.: -
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nokiasymbian Pokaż post
Widac że piszą tutaj osoby które nawet na oczy tego infernalisty nie widzieli... on Cie weźmie na 1-2 hity gościu rozumiem że wezmiesz dsy ale on sie czasami przerzuca no i... robi FE... (fire elementala) jak ja na 95 ms bije go up/down i czasami dostaje kombo do reda a ty masz 28... pewniej kolega na 91 lvlu padł na kombo... wyobraź sobie że bijesz infernala z 2 dsami wtedy on sumonuje FE (który sam w sobie ma Ciebie na kombo) + infernalist wali (i on wali hity zawsze co ture nie ma tak jak drag że wave to walnie raz na 10 razy) dostaniesz od niego za 200-300 + FE z dysta walnie cie za 150 + dostaniesz 10 od ognia - on wszedzie wali fire bomby no i niestety po tobie...

EDIT
a infernalist będzie bił dsy po 0-100 z melle ;p
Do ciężkiego chuja, czytaj co napisałem. Byłem już na infernaliście, nic mi nie jest, nie zabił mnie a dzięki używaniu mana shielda ani razu nie spadłem poniżej zielonego hp.
Arathorn jest offline  
stary 17-02-2009, 21:05   #20
Nokiasymbian
Użytkownik forum
 
Nokiasymbian's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2009

Posty: 18
Domyślny

A no to chyba że na utamie tego nie zauważyłem srry no ale na utamie to takie waste że nawet exp tego nie wynagradza...
Nokiasymbian jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:30.


Powered by vBulletin 3