Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 06-02-2005, 15:16   #1
M@RI@N
Użytkownik Forum
 
M@RI@N's Avatar
 
Data dołączenia: 04 11 2004
Lokacja: Sosnowiec
Wiek: 36

Posty: 50
M@RI@N ma numer GG 1368264
Pytanie Dylemat

Mam problem.
A mianowicie gram Msorcem 22lvl 32mlvl i gra mi sie kompletnie nim znudzila
i niewiem czy moze meczyc sie z nim dalej czy moze zrobic sobie np:najta.
Licze ze ktos pomoze mi w podjeciu decyzji
__________________
Jamera
nick:Kyoko Youi
profesja:Knight
lvl:40
mlvl:5
skille:76/75

Ostatnio edytowany przez M@RI@N - 06-02-2005 o 18:24.
M@RI@N jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 06-02-2005, 16:10   #2
Grzyb
Użytkownik Forum
 
Grzyb's Avatar
 
Data dołączenia: 23 12 2004

Posty: 56
Domyślny

twoj wybor jak ci sie znudil to sprobuj zagrac knightem czy palem i zobaczysz co ci sie bardziej spodoba
Grzyb jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-02-2005, 16:15   #3
Shinjix
Master Alucard
 
Shinjix's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 2,722
Imię: Yatiru
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Shinjix ma numer GG 4032930
Domyślny

Miałem podobny problem zrób sobie pala-fajnie się nim gra Ale musisz poświęcic troche czasu na skillowanie pallem, knightem tym bardziej więc jak chcesz zrobić nową profesję to wybierz pala...
__________________
A Mind is a Terrible Thing to Waste...
†††
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
†††

I am the pure flame that burns
I am Sirius son
I am the infinite space
I am the most conquering One
Shinjix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-02-2005, 16:20   #4
M@RI@N
Użytkownik Forum
 
M@RI@N's Avatar
 
Data dołączenia: 04 11 2004
Lokacja: Sosnowiec
Wiek: 36

Posty: 50
M@RI@N ma numer GG 1368264
Pytanie Hmm... Pall

Tylko mam maly problem pallem nieumiem grac.
Probowalem 2 razy ale nic z tego niewyszlo aha btw jak zrobie nowa postac to na jakim servie grac??
__________________
Jamera
nick:Kyoko Youi
profesja:Knight
lvl:40
mlvl:5
skille:76/75
M@RI@N jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-02-2005, 16:24   #5
Bulboglowy
Użytkownik Forum
 
Bulboglowy's Avatar
 
Data dołączenia: 12 02 2004
Wiek: 37

Posty: 131
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Nie rezygnuj tak szybko. Dobrze cie rozumiem, sam się ostatnio męczyłem z druidkiem na 22 lvl, ale obiecuję ci że jak tylko będziesz mógł przyzywać jakieś mocniejsze summony, takie jak zerk, czy monk (27-28 lvl) to gra nabierze większego sensu.
Możesz spokojnie trzepać kase w Ghoustlandzie z monkami (+ 7k expa/h), będziesz mógł chodzić na smoki z DSami/Leaderami.
Następna sprawa to runki, od 30 lvl powoli zaczyna opłacać się chodzić z HMM i GFB na G-krasnale (20-30 k expa/h). Jak masz postman questa wykonanego to za runy się całkowicie zwraca.

A wszystko to dostaniesz jak wytrzymasz na tych rotach jeszcze z 25-30h.
Życzę wytrwałości i powodzenia.

BTW: Knightem bez skilli gra się gorzej niż sorcem/drutem. Tzn, praktycznie ze startu (55 skille) masz dwa razy więcej expa na slimach/soldach niż na rotach, ale później bez tych 50h treningu to nie masz na czym expić.
Bulboglowy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-02-2005, 17:20   #6
Deaf Scream
Użytkownik Forum
 
Deaf Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 02 09 2004
Lokacja: Włocławek
Wiek: 39

Posty: 199
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Flaxizo
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Berylia
Poziom: 20
Skille: xx/xx
Poziom mag.: ~
Deaf Scream ma numer GG 1975803
Domyślny

Powiem ci tak..taz mnie keidys moj m sorc znudzil... a konkretniej imaho strzelanie z runek. mailem wtedy ~27 lv ..jednak meczylem sie walczylem ..ale coraz czestrze lagi "przemowily mi do rozumu..-.. bierz knighta"
Knightem [deaf scream] osiagnolem 53 lv..mialem skile 80/78... ale od ~45 lv juz nim doslkownie zygalem :> teraz mma 48 lv pala i jestem bardzo zadowolony z tegowyboru i jak dotad jeszcze mi sie nie znudzil..mam lagi..ale coz zycie jest ciezkie :> Ale gra sie o wiele przyjemniej..i nie zostaja mi guardy do konca zycia + czasami orki lub dragi jak ma sie zbedne uh :>

Jak cie profesja nudzi..masz 2 wyjscia..albo odpocznij od niej ..albo rob nowa- ale niekoniecznie musisz zmieniac serwer, zawsze bedziesz mial i temy na start, a jak bedziesz chcial wrocic do starej postaci to nie stracisz kumpli ktorych dana postacia poznales.
Deaf Scream jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-02-2005, 13:10   #7
Master Gibo
Użytkownik forum
 
Master Gibo's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2005

Posty: 28
Król zdecydowanie palladyn:P

ja mialem sorca na 20lvlu znudzila mi sie gra nim to zmienilem na palla...przyjemna odmiana bo pall tez ma czary i jest ich duzo wiecej niz u knightapozatym jak ty knightem na 11lvlu bedziesz meczyl dwarfy czy roty to twoi koledzy palladyni bede bili dragiPALLADYN ROX
Master Gibo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-02-2005, 13:13   #8
Master Gibo
Użytkownik forum
 
Master Gibo's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2005

Posty: 28
Oczko pfff:P:P:P

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bulboglowy
Nie rezygnuj tak szybko. Dobrze cie rozumiem, sam się ostatnio męczyłem z druidkiem na 22 lvl, ale obiecuję ci że jak tylko będziesz mógł przyzywać jakieś mocniejsze summony, takie jak zerk, czy monk (27-28 lvl) to gra nabierze większego sensu.
Możesz spokojnie trzepać kase w Ghoustlandzie z monkami (+ 7k expa/h), będziesz mógł chodzić na smoki z DSami/Leaderami.
Następna sprawa to runki, od 30 lvl powoli zaczyna opłacać się chodzić z HMM i GFB na G-krasnale (20-30 k expa/h). Jak masz postman questa wykonanego to za runy się całkowicie zwraca.

A wszystko to dostaniesz jak wytrzymasz na tych rotach jeszcze z 25-30h.
Życzę wytrwałości i powodzenia.

BTW: Knightem bez skilli gra się gorzej niż sorcem/drutem. Tzn, praktycznie ze startu (55 skille) masz dwa razy więcej expa na slimach/soldach niż na rotach, ale później bez tych 50h treningu to nie masz na czym expić.
Ghoustland mowisz..to mamy isc expic czy umierac??sorki ale jak czesto chodze na ghoustland to ani razu nie widzialem druta/sorca z summonem
Master Gibo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-02-2005, 21:15   #9
Bulboglowy
Użytkownik Forum
 
Bulboglowy's Avatar
 
Data dołączenia: 12 02 2004
Wiek: 37

Posty: 131
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Chłopcze, właśnie w Ghoustlandzie jest jaskinia w której urzywa się summonów gdy chcemy zarobić troche kasy z lootu, bo nie tracimy kasy na HMM. Jakby ci wytłumaczyć gdzie to jest... ? Dziura koło której kręci się Slime, szukasz dziury gdzie są na podeście dwa skelety, niżej Ghoule i Skeletony, później chyba skorpion i 2 ghoule, schodzisz po schodach i rozwalasz DS'a z HMM biegając wokół schodów. Mówię o jaskini za tym DS'em, jest to jaskinia w której można zobaczyć Vampira. W jaskini masz cave raty, skeletony, ghoule, 1 DSa, 1-2 stalkery i slimy. Runy tracisz tylko na stalki i DSa, monki same się leczą więc weź tylko troche UH na wypadek.

Druga sprawa: mówisz, że na 11 lvl Paladynem na dragi. Tak, ale z blokerem.
Pomijając to, że żadko kiedy jakiś loot się trafi to na 11 lvl nie będziesz miał więcej niż 10k/h expa. Mój Knight właśnie na 11 lvl z 50/50 miał ok 8-10k/h expa na rotach i slimach koło Venore, a co najważniejsze solo czyli nie tzreba prosić się blokera żeby tracił UHy, bo 11 lvl chce poexpić. Nie mówię że Paladyn nie jest dobry bo expowisko koło Venore nadaje się także dla niego.
Bulboglowy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-02-2005, 21:44   #10
Wypas
Użytkownik Forum
 
Wypas's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 38

Posty: 668
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Harmonia
Poziom mag.: 8
Domyślny

Jeśli masz lagi to wybierz knighta , może i się nim długo treni ale się opłaca.
teraz jak biegam po pohu nie boje się jak lurna na mnie gsa bo go spokojnie ubije a palem przed gsem bym nie zwiał z moim wspaniałym netem. Sorcem wprawdzie ubiłem już kilka ale mana na 3+ gsy by niestarczyła
Wypas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-02-2005, 20:16   #11
Greedy
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 10 2004
Lokacja: Wrocław

Posty: 47
Imię: Folari
Profesja: Royal Paladin
Gildia: POD
Świat: Aurea
Poziom: 141
Skille: 101
Poziom mag.: 22
Domyślny

Ale pomyśl jak nabijesz odpowiedni lvl i mlvl jakie bedziesz siał zniszczenie z sd jak bedziesz szpanował pod depo jak bedziesz jakiegoś pk na 11 lvl brał na 1 sd
Greedy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-02-2005, 12:51   #12
Bulboglowy
Użytkownik Forum
 
Bulboglowy's Avatar
 
Data dołączenia: 12 02 2004
Wiek: 37

Posty: 131
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
bedziesz szpanował pod depo jak bedziesz jakiegoś pk na 11 lvl brał na 1 sd
Super szpan! Wszyscy moi koledzy na 40+ lvl, będą mi zazdrościć...
Przecież każdy chce grać 400+h żeby szpanować w ten sposób...
A jaki loot z niego leci ! Jak będzie miał czerwoną czaske to wyleci scale armor i te wszystkie 3 gp, które wyżebrał...

Mając możliwości na zabicie takiego n00b'a to nawet bym się nie ośmieszał i tracił na niego SD, no chyba, że mnie zaatakuje.
Bulboglowy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-03-2005, 22:34   #13
Greedy
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 10 2004
Lokacja: Wrocław

Posty: 47
Imię: Folari
Profesja: Royal Paladin
Gildia: POD
Świat: Aurea
Poziom: 141
Skille: 101
Poziom mag.: 22
Domyślny

Ja mówie o przykładowej sytuacji ja naprzykład jak w gsa za 160 hita walne to czuje moc swojego palladynka albo jak swoim ryckiem walnalem hita za 98 w czlowieka to wiedzialem ze moja praca nie poszla na marne

Ostatnio edytowany przez Greedy - 21-03-2005 o 22:35.
Greedy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:01.


Powered by vBulletin 3