Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 19-03-2005, 14:03   #21
Szmelinger
Użytkownik forum
 
Szmelinger's Avatar
 
Data dołączenia: 06 03 2005

Posty: 18
Domyślny

knajtem i palkiem ja z kumplem bylem na dragach i wyszedl hunt knajt blokowal a ja walilem bylem palkiem i udal sie hunt wiec kanjt i palek
Szmelinger jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-03-2005, 15:58   #22
Acranus
Użytkownik forum
 
Acranus's Avatar
 
Data dołączenia: 15 03 2005
Lokacja: Z łona matki :P

Posty: 5
Acranus ma numer GG 2873928
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raczeq
Pal/Pal poniewaz mozecie trenic z soba (swiaty pvp), huntowac dragi/cyclopy/orce a gdy idziecie na jakiegos jeszcze lepszego potwora to ten co ma wyszy lvl zaklada tarcze i blokuje. Ewentualnie Knight/Pall
LOL. Przeciez jak bedzie 2 palow o podobnych lvl to sie beda sprzeczac ktory z nich ma isc pierwszy, bo nikt nie chce marnowac UHow . A wg. mnie to oczywiscie knight na blokera no i palek albo sorc. Takie druzynki sa najbardziej sprawdzone
Acranus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2005, 18:30   #23
dobry barbarzyńca
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 12 2004

Posty: 77
Domyślny

sorc / sorc
jak razem chodzicie na hunty jesteście nie do pokonania...(atakując SD, niewiele jest postaci/potworów które wytrzymają zmasowany atak)
ogromny minus to mały exp w stosunku do kosztów.....
inne rozwiązanie: palek / palek (knajci jakoś ostatnio podupadli w moich oczach - chodzi o pvp, a druidów nie lubię, chyba że za free runki robią )
ogólnie rzeczbiorąc radziłbym Wam brać bliźniacze profesje... <trochę to dziwne, bo nie będą się "uzupełniać", ale za to milsza jest gra )

Miałem kiedyś Rl kumpla w tibi ale się wykruszył.... <on i ja graliśmy knajtami, było git >

Ostatnio edytowany przez dobry barbarzyńca - 19-03-2005 o 18:36.
dobry barbarzyńca jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2005, 19:47   #24
Asieks
Użytkownik Forum
 
Asieks's Avatar
 
Data dołączenia: 12 09 2003
Lokacja: Pustków City
Wiek: 34

Posty: 172
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Asieks
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Lunara
Asieks ma numer GG 2998491
Domyślny

Najleprzy Team:
2 palle,sorc,Knight-Dls Hunts,Of

@topic
Knight na pewno ;] jako Blocker ale nie koniecznie<OL,2 palle,2 Sorce, Lub mieszana Grupa>
Jesli zamkniete pomieszczenia To Knight i Sorc.Na wiekszych Huntach Sorce najwiencej zyskuje expa( i tak trzeba wydac kase na Runy )Nie liczac Loota do podzialu,zwracaja sie nam Runy.
Sorc ma wyrównane Hity .

Pall tez udzie

Druid - kompletnie nie potrzebny zadko brany na wiekrze Hunty chyba ze Hight lvl
Asieks jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-04-2005, 08:06   #25
8ukmacher
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 03 2005
Lokacja: Kraków

Posty: 36
Stan: Na emeryturze
Imię: Magic Kucz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Obsidia
Poziom: 29
Poziom mag.: 39
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sadamq
Sorc / Drut niepotrzebny ? Co ty cżłowieku pierd... za łupoty to już sie słuchać nieda. Widać że chodziłeś max. na gsy gdzie rzeczywiście palek i najt dobrze sobie radzą. Jednak Sorc to podstawa drużyny i to sorc zgarnia zawsze najwięcej expa. A co do tego lootu to albo nieznałeś żadnego sorca albo bredzisz. Loot jest dzielony przeważnie po 50 % dla blokera a reszta dla 'Nawalaczy'. Więc każdy pall będzie się domagał swojej części, tak samo jak sorc. I z sorcem zejdzie ci zdecydowanie mniej uhow, bo zabije on owiele szybciej takiego potwora niz pall z tych swoich belcikow [ blet - max 100 - 150 dmg w lepsze potwory, Sd - max 500 - 600 w demony [ bądź więcej ale tego jeszcze niewidziałem ]
Ale za nim ten Sorc/Drut uderzy tym SD to minie 5 strzalow palla z "tych jego belcikow"
8ukmacher jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-04-2005, 09:39   #26
Jadzia
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 10 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 32

Posty: 182
Jadzia ma numer GG 3178316
Domyślny

knight i pall
knight blokuje a pallek nawala.
Jadzia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-04-2005, 10:30   #27
Spoon2
Użytkownik forum
 
Spoon2's Avatar
 
Data dołączenia: 11 03 2005
Lokacja: Polska
Wiek: 34

Posty: 10
Imię: Lord Spoon
Profesja: Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom: 30
Skille: 19/25
Poziom mag.: 39
Domyślny

Jak dla mnie Knight i sork - mój kolega RL jest Knihtem ok 40 lvl a ja sorkiem ok 20 i dobrzer nam się współpracuje (na w Quescie Evelebane w fortecy kolo Ab) wg mnie o biedy sork który przywołuje Dsy Orc leadery może nawet chodzić sam. No i ewentulanie zamiast Knighta moze byc Pall z wysokim shielding w miare wysokim lvl i czarem Magick Shield jako bloker. Pozatym przyaje się 2 postac druid UH'maker
Spoon2 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-04-2005, 11:38   #28
Mały1
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 07 03 2005

Posty: 8
Domyślny

Nie ma to jak palek woalący z powr bolt i poprawiejący sd
Mały1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-04-2005, 19:45   #29
Sir Jarema
Użytkownik Forum
 
Sir Jarema's Avatar
 
Data dołączenia: 16 10 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 37

Posty: 46
Imię: Sir Jarema
Profesja: Knight
Świat: Galana
Poziom: 30
Skille: 74/73
Poziom mag.: 5
Sir Jarema ma numer GG 3475996
Domyślny

Jeśli myslicie o wspólnych huntach, to koniecznie knight. Palek jako bloker może i da radę przy słabszych stworach, ale nic elitarnego nie zblokuje raczej. A druga osoba...Druida bym wykluczył, nie chcę się wgłębiać w odwieczny spór, po prostu sorcek ma zdecydowanie większe możliwości, gry sorcem raczej nie pożałujesz na późniejszym lvl, druida możesz przeklinać...ew. palek, profesja, którą IMHO gra się najprzyjemniej. Config pall-knight jest chyba najskuteczniejszy, a żaden z nich nie musi się obawiać nagłej śmierci (obaj mają rozsądną ilość hp)
Sir Jarema jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2005, 00:40   #30
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

wspaniali 15 levelowi wymiatacze ..

Juz widze jak ganiacie na guardy z sd tylko po to, zeby po 15 minutachwrocic do miasta i przez tydzien robic runy zarabiajac na stracony bp.. Hunty sorcem zaczynajasie od 30-40 levela, uzywa sie praktycznie tylko hmm ( nawet na smoki/dl ) wlasnie po to, zeby miec jakikolwiek zysk. 1 runa hmm jest srednio warta 50gp, na przyzwoitym levelu daje ponad 300 dmg, jest nieporownywalnie ekonomiczniejsza od sd.

Palek wali hity znacznie slabsze niz sd ale znowu - pojedynczy bolt kosztuje 2 lub 3 gp. Runa sd 220 - 230. Powerbolty na huntach to nieporozumienie ( 200 gp za 1 strzal )

Najoplacalniejszy team to palek i knight- knight lev 25 i przyzwoite skille, palek dist do 50 i cala kase wklada w eq dla knighta. Potem mass drag hunt ( bloker wystarczy lvl 25 i uhy, palek 60 dista) - expo solidne i, jesli sie wie gdzie i jak huncic, bezpieczne. Mozna mass guardy, mozna kolo30 levela massowac zerki, dalej juz wiadomo co robic. Uhow troche pojdzie ale zwroca sie z nadwyzka.

Dla porownania - sorc/drut do 30 levela to siedzenie na rotach i ciagle mfowanie. _Mozna_ grac znacznie szybciej ale bez tabunow uhmakerow oznacza to strate runow w tempie kilka razy wiekszym niz mozliwosc zarobienia na nie.

pozdro
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2005, 19:38   #31
tibijczyk90
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 03 04 2005

Posty: 4
Cool 100$100$

100% druid z knightem
tibijczyk90 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-04-2005, 18:47   #32
Keszu
Użytkownik forum
 
Keszu's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2005

Posty: 24
Domyślny

Knight/pall bloker + shooter
ewentualnie na silniejsze potworki
Knight/pall/sorc ale zawsze bloker to podstawa ;]
Keszu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-04-2005, 15:38   #33
macia-msz
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 02 2005

Posty: 5
Domyślny

ja bym proponowal wybrac 2 takie same profesje, wtedy naj;epiej sie gra....
tez mialem taki dylemat i wybralismy 2 sorki...
macia-msz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-04-2005, 21:26   #34
borekziom
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 01 2005
Wiek: 31

Posty: 94
Profesja: Paladin
Świat: Isara
Poziom: 40
Skille: 77+/62+
Poziom mag.: 11
borekziom ma numer GG 6732084
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Swietlik galana
Ja i moj kolega zaczynamy grac na nowym serwerze i mamy pewien dylemat,
niewiemy jakie 2 postacie najlepiej beda ze soba wspolpracowaly.Czytalem ze
poczatkujacy, powinien grac knightem lub palladynem gdyz gra sie latwiej(chociaz mag na b.wysokim lvl jest chyba najlepszy).Slyszalem ze niektórzy dodatkowo robia sobie druida zeby na 11 lvl miec uhy za darmo.Zwracam sie do was z pytaniem jaka para najlepiej wspolpracuje? pall i knight,czy 2 palle, czy 2 knighty ,a moze jeszcze inaczej?(Jakie miasto najlepiej wybrac dla danej pary?Prosze o pomoc i z gory dziekuje.(a jak sie komus by chcialo niech napisze dlaczego akurat ta dwojke wybrac)


eeeeeee
Według mnie najlepiej gra sie knightem i palem.
Przynajmniiej dla mnie i kumpla mojego
Najlepiej dla nas sie tak gra bo ponieważ gdyż iż dlatego że knight do blokowania a pal z tyłu stoi i wali danego potwora z łuku lub bełtów.
Knight blokuje potwora i przy okazji może go hmm bić/// jeśli ma
borekziom jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-04-2005, 21:50   #35
Hallabard
Użytkownik Forum
 
Hallabard's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2004
Lokacja: dom (Łódź)
Wiek: 33

Posty: 343
Stan: Niegrający
Profesja: Sorcerer
Świat: Calmera
Poziom: 30
Poziom mag.: 44
Hallabard ma numer GG 9015684
Domyślny

Cytuj:
wspaniali 15 levelowi wymiatacze ..

Juz widze jak ganiacie na guardy z sd tylko po to, zeby po 15 minutachwrocic do miasta i przez tydzien robic runy zarabiajac na stracony bp.. Hunty sorcem zaczynajasie od 30-40 levela, uzywa sie praktycznie tylko hmm ( nawet na smoki/dl ) wlasnie po to, zeby miec jakikolwiek zysk. 1 runa hmm jest srednio warta 50gp, na przyzwoitym levelu daje ponad 300 dmg, jest nieporownywalnie ekonomiczniejsza od sd.
Taaa już Ci widzę sorca walącego na 40lvl po 300 z hmm -.- Cachero na 200lvl bije po 200 z hmm. I wnioskując z tego Hmm jest ekonomiczniejszy od SD ? Hmm walący za 300 to tak...

@Topic
Knight/sorc. Sorc o wiele szybciej zabije z SD albo bardziej ekonomicznie z Hmm od bełtów palka. Ktoś napisał że pall zabije szybciej z boltów stworka a sorc musi wycelować kliknąc itd. G*** prawda. Sorcem można duużo szybciej zabić - mając wycelowanego SD trzymamy na battle i gdy tylko pojawi się stwór atakować. Zazwyczaj 1SD i dead. Poza tym na non-pvp można walić ze spontanicznych bez uszkodzenia blokera i wtedy zwraca się za runy. A po 30lvl po co sorcowi/druidowi bloker ? Do dzielenia się lootem ? Summonujemy 2 DS one nie biorą loota
__________________
kliknij poniżej by zobaczyć więcej...

Hallabard jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2005, 20:04   #36
Ivul Kumkfat
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 15 03 2005

Posty: 6
Domyślny

@up
lol, chodzilo o to, że sorcerer ze wszystkich 5 shootów zadaje hmm'em 300dmg... i sproboj pojsc na gs'a lvl 30-40 bez blockera. Jak nie masz strong haste to baj baj

@topic
moim zdaniem to najlepiej wybrac knighta + druida.. (jak to nowy serv to najtem szybko wyexpisz, a druid of korz do UH.. przez ten czas jak najt expi, to druid robi wysoki mlvl i potem rox exp... nie to zebym sie jakos specjalnie znal ale taka jest moja opinia ;p prosze, mozecie ja podeptac.
Ivul Kumkfat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:08.


Powered by vBulletin 3