Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 24-09-2009, 18:37   #21
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Beh0lder Pokaż post
Heh serio to juz wole grac w metina niz w WoWa czy jakis inny shit gdzie jest idz zabij 1 moba potem 1 potem kolejneg potem nastepnego kolejnego i tak w kolko.
Tak, a w metinie są mega oryginalne i klimatyczne questy... Zresztą nie komentuję, Bluray to zrobił za mnie jeśli chodzi o to zdanie.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Beh0lder Pokaż post
Idz na wieze demonow sam , zrob bojowca sam , zrob militara sam good luck =]
Idz na dzikie/bo/cokolwiek bez lura ;o ,wygraj sam wojne gildii sam ;P
A gdzie tu Marchewki napisał o graniu solo? On podkreślił tylko schematyczność Metina. Czytaj ze zrozumieniem plx.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Beh0lder Pokaż post
Akurat w mmo fabuly nie widac , jest tylko takim tlem
Nie we wszystkich, są wyjątki. Na przykład Guild Wars. Tam są dwa rodzaje questów - zwykłe i takie... niezwykłe xd Z tym że te 'zwykłe' nie są takie zwykłe, bo są one 'łącznikami' pomiędzy tym drugim rodzajem questów. Te drugie zwą się w grze 'misje', wymagają drużyny (4-, 6-, albo 8-osobowej) i są skonstruowane w taki sposób, że graczowi wydaje się, jakby uczestniczył w wydarzeniach fabularnych (filmiki itd).
To chyba jedyna gra, która przychodzi mi do głowy. Ale fakt, w zdecydowanej większości MMO fabuła stanowi tło.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Beh0lder Pokaż post
Nie chce bo to szajs -.^ (poza tym gdybym chcial w to grac a zalowalbym kasy to bym gral na piratach )
Nie ma to jak bezpodstawne ocenianie gry, w którą się nie grało :D

A, wiecie dlaczego mu się nie podoba WoW? Bo jest po angielsku. Po prostu ;)
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 24-09-2009, 19:47   #22
Beh0lder
Użytkownik Forum
 
Beh0lder's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2009
Lokacja: tutaj

Posty: 903
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Omg po pierwsze w wowa gralem (trial) wylaczylem tak jak kazda inna gre mmo po polgodzinie.
Cytuj:
A, wiecie dlaczego mu się nie podoba WoW? Bo jest po angielsku. Po prostu
Omg tibia tez jest po angielsku , w metina tez wersje us gralem , 90% gier w ktore gram to gry po angielsku (torrenty rox xd)

Cytuj:
Nie dało by się, no chyba, że zamiast poruszania się, wolisz oglądać screeny.
Pewnie ze by sie nie dalo bo dosc sporej liczbie graczy i tak te gry ktore sa sie tna

Cytuj:
Tak, a w metinie są mega oryginalne i klimatyczne questy... Zresztą nie komentuję, Bluray to zrobił za mnie jeśli chodzi o to zdanie.
Tego nie powiedzialem ze sa klimatyczne czy jakos tak -.^ questy - tibia , fajny grind metin reszta to dla mnie badziew , niczym sie od siebie nie roznia praktycznie (f1 , f2 ,f3 drugi mobek)

Cytuj:
Ale widzę, że Amerykanów tak.
Tak tam ogrooooomna ilosc amerykancow gra ;O prawie taka sama jak w America's Army (czytaj : jest ich wiecej nic w innych grach ale i tak duzo obcokrajowcow)

Nie chce mi sie z wami gadac bo moglibysmy tak ciagnac w nieskonczonosc
__________________
Tak mało ludzi uważa , że jestem debilem ,czuję się taki nie spełniony .

Ostatnio edytowany przez Beh0lder - 24-09-2009 o 19:49.
Beh0lder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-09-2009, 20:07   #23
kołbaś
Użytkownik Forum
 
kołbaś's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2004

Posty: 2,238
kołbaś ma numer GG 7494864
Domyślny

łoooooooooooooooo całe 30 min ? jak ty wytrzymales to ? a moze dobij 80 i sproboj endgamu czyli esencji tej gry ? w 30min zes nie sprobowal niczego co ta gra oferuje wiec co ty pierdolisz ze w nia grales ? ty nawet 6lvl zes nie nabil! najpierw poznaj gre dokladnie a potem sie o niej wypowiadaj... ja sam w metina gralem do 45lvl body warkiem i powiem ci tyle, ta gra to dno! juz tibia była fajniejsza bo tam grind i otoczka fabularna opadla z powodu graczy a w metinie nigdy nie powstala...
__________________

I staniemy się pasterzami,
Dla Ciebie mój panie dla Ciebie,
Z Potęgą otrzymaną prosto z Twej dłoni,
Nasze nogi nieść mogą spokojnie Twe rozkazy,
Tak więc rozlejemy rzekę ku Tobie,
I poskramiać duszę będziemy na wieki,
In nomine Patris et Filii,
et Spiritus Sancti. Amen.
kołbaś jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-09-2009, 20:20   #24
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Beh0lder Pokaż post
Omg po pierwsze w wowa gralem (trial) wylaczylem tak jak kazda inna gre mmo po polgodzinie.
Lol, i ty mówisz, że grałeś w WoWa? Nie rozśmieszaj mnie.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Beh0lder Pokaż post
90% gier w ktore gram to gry po angielsku (torrenty rox xd)
Pirat. Złodziej. Żałosne. Nie stać cię/szkoda ci kasy na oryginały, to w ogóle nie graj.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Beh0lder Pokaż post
reszta to dla mnie badziew , niczym sie od siebie nie roznia praktycznie (f1 , f2 ,f3 drugi mobek)
Na tym polega KAŻDE MMO. Jeśli chodzi o levelowanie, ofc. MMO różnią się endgame, czego np. Tibia nie posiada (postać levelujesz bez końca), a w Metinie zanim dojdziesz do maksymalnego lvla, gra zdąży ci się znudzić, więc praktycznie też endgame'u nie ma.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Beh0lder Pokaż post
Nie chce mi sie z wami gadac bo moglibysmy tak ciagnac w nieskonczonosc
Pozdrawiam.
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-09-2009, 20:25   #25
Beh0lder
Użytkownik Forum
 
Beh0lder's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2009
Lokacja: tutaj

Posty: 903
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

wow to wbij 90 czy iles tam i dopiero sie wypowiadaj ^^ podoba sie polityka wbij max lvl i dopiero sie wypowiadaj o.O wszystkie albo prawie wszystkie gry sa takie same , nie bylo sensu grac dluzej jak wiedzialem ze i tak nie bedzie nic ciekawego , gralem w mase "zrzynek z wowa" i nie wytrzymalem wiecej niz tydzien przy takich grach.Metin na fajny grind i to chyba jedyne co mnie na ciut dluzej przyciagnelo , tibia ma fajne questy dzieki systemu pisania/czytania ksiazek/wskazowek jakby te fajne questy z wowa czy innych szajsow nie byly i tak beda dla mnie badziewne

Cytuj:
hehe ciekawe czemu nie da się wbić :> bo na każdym serwie mieści się 2500 osób i cały czas zajęte :>
bo 3/4 to ponoc boty ? Co z tego ze gra jest zajebioszcza i w ogole WaHoOoOoOo jak sie nie da wbic na server -.-
Cytuj:

A gdzie tu Marchewki napisał o graniu solo? On podkreślił tylko schematyczność Metina. Czytaj ze zrozumieniem plx.
Cytuj:
po co współpraca jak tam wystarczy lvl i napierdzielanie cały dzień w klawisze i tylko to
Napisal ze ze wspolpracy i wystarczy nachrzaniac w klawisze no coz nie wystarczy wspolpraca jest bo inaczej mozna sobie jedynie gdzie poexpic to dzikie do 35 lvla orki do 40+ i bo dosc dlugo (dalej nie gralem wiec nie wiem , w kazdym razie pt robia od 40 na bo)
Cytuj:
Pirat. Złodziej. Żałosne. Nie stać cię/szkoda ci kasy na oryginały, to w ogóle nie graj.
Po co ? Predzej czy pozniej i tak to kupie ^^

Cytuj:
Na tym polega KAŻDE MMO. Jeśli chodzi o levelowanie, ofc.
Omg czy musze wbijac max lvl aby wiedziec ze grind jest ok, questy ok ? Metin ma fajny grind bo sie sieka duza ilosc potworow (jak widac nie kazde mmmo polega na zaznaczaniu pojedynczych potworkow) a mi patrzenie jak odpadaja sprawia np. frajde znacznie wieksza niz zaznaczanie pojedynczych mobow i taniec palcami po f1-f12/1-0 kiedy np. w metinie zluruje se ich kilkanascie/kilkadziesiat przejade reka raz po f1-f4 i juz nie zyja -.^
__________________
Tak mało ludzi uważa , że jestem debilem ,czuję się taki nie spełniony .

Ostatnio edytowany przez Beh0lder - 24-09-2009 o 20:35.
Beh0lder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-09-2009, 20:31   #26
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Beh0lder Pokaż post
Metin na fajny grind i to chyba jedyne co mnie na ciut dluzej przyciagnelo
Grind cię przyciąga do gier? 99% ludzi raczej odpycha, ale ok. Skoro lubisz grind to kup Aiona, tam jest tego nadmiar :]

Ostatnio edytowany przez _WrD_ - 24-09-2009 o 20:33.
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-09-2009, 20:40   #27
Beh0lder
Użytkownik Forum
 
Beh0lder's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2009
Lokacja: tutaj

Posty: 903
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Yy nie powiedzialem ze lubie grind tylko ze podoba mi sie grind w takiej formie w jakiej jest w metinie .
__________________
Tak mało ludzi uważa , że jestem debilem ,czuję się taki nie spełniony .
Beh0lder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-09-2009, 20:51   #28
Vasth
Użytkownik Forum
 
Vasth's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2005
Lokacja: Kraków
Wiek: 32

Posty: 847
Stan: Na Emeryturze
Imię: Ruzam
Profesja: Royal Paladin
Świat: Morgana
Poziom: 142
Vasth ma numer GG 1862917
Domyślny

Jezeli grind oznacza masowe zabijanie mobow to wg mnie diablo rzadzi : P Co do Metina jakis rok temu ugralem pare godzin wbijajac 20 lvl. Pare dni temu sciagnalem zeby zobaczyc co sie zmienilo i czy bym ugral. Gralem cale 5 minut. : P
Vasth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-09-2009, 21:18   #29
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

W d2 w sumie nie ma grindu ;d jedynie początek męczysz do 25~~ lvlu, potem baalruny, taxi, baalruny i tak do usranej 80+tki
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-09-2009, 21:53   #30
kołbaś
Użytkownik Forum
 
kołbaś's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2004

Posty: 2,238
kołbaś ma numer GG 7494864
Domyślny

tos ty chyba nie wiedzial o instytucji jak trist run, potmem tomb run, cow run, dia run a dopiero okolo 24-25 jedzie sie baalruny.
__________________

I staniemy się pasterzami,
Dla Ciebie mój panie dla Ciebie,
Z Potęgą otrzymaną prosto z Twej dłoni,
Nasze nogi nieść mogą spokojnie Twe rozkazy,
Tak więc rozlejemy rzekę ku Tobie,
I poskramiać duszę będziemy na wieki,
In nomine Patris et Filii,
et Spiritus Sancti. Amen.
kołbaś jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-09-2009, 22:09   #31
Liper
Użytkownik Forum
 
Liper's Avatar
 
Data dołączenia: 12 12 2006
Wiek: 33

Posty: 712
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

spamujecie w chuj tutaj , jak ktoś chce grać to gra i pewnie ma wyjebane co inni mówią
Liper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-09-2009, 22:13   #32
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez kołbaś Pokaż post
tos ty chyba nie wiedzial o instytucji jak trist run, potmem tomb run, cow run, dia run a dopiero okolo 24-25 jedzie sie baalruny.
O tym nie wspominam, bo to robi się w godzinę. Max dwie.
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-09-2009, 15:23   #33
Tibijczyk222
Użytkownik Forum
 
Tibijczyk222's Avatar
 
Data dołączenia: 08 01 2007
Lokacja: Gdańsk

Posty: 546
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Metin jest grą w skrócie żałosną.

Żadnego skilla , a pvp jest tak beznadziejne że lepiej nic nie mówić( szczególnie wojny gildi polegające na biciu się 5 kolesi tak długo ,że aż się wszystkim nudzi). Ta gra najbardziej odpowiada ludziom głupi , wystarczy pogadać z losowym graczem w metinie i już się odechciewa grać "som" "rzal" "nob"(każdego kto ma niższy lvl wyzywają od noobów) i typowy początek rozmowy "lvl?" Gra w ogóle się nie zmienia , nie ulepsza ,wręcz pogarsza się bo grają co raz to głupsi. Żałosna grafika, nie chodzi mi o samą bo dla mnie ona nie ma większego znaczenia ale takie bugi graficzne jakie oni tam mają to jest poprostu nie do opisania. Podchodzisz do konia i widzisz jego przekrój.

No i oczywiście najlepsza rzecz w metinie to spam zdaniami typu "SZUKAM DZIEWCZYNY LVL 25+ SZAMANKA ALBO NINJA!"
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
wiec czemu jest w języku Polskim a w nazwie po kropce jest .pl ?
żydowska była by po hebrajsku (czy jaki oni tam maja) a po kropce było by .żydy , .jude czy coś tam.

Ostatnio edytowany przez Tibijczyk222 - 25-09-2009 o 15:26.
Tibijczyk222 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-09-2009, 15:32   #34
Beh0lder
Użytkownik Forum
 
Beh0lder's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2009
Lokacja: tutaj

Posty: 903
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tibijczyk222 Pokaż post
Ta gra najbardziej odpowiada ludziom głupi , wystarczy pogadać z losowym graczem w metinie i już się odechciewa grać "som" "rzal" "nob"(każdego kto ma niższy lvl wyzywają od noobów) i typowy początek rozmowy "lvl?" Gra w ogóle się nie zmienia , nie ulepsza ,wręcz pogarsza się bo grają co raz to głupsi. Żałosna grafika, nie chodzi mi o samą bo dla mnie ona nie ma większego znaczenia ale takie bugi graficzne jakie oni tam mają to jest poprostu nie do opisania. Podchodzisz do konia i widzisz jego przekrój.
Jakby nie patrzec to tez opis tibii ,ludzie graja coraz glupsi z tym , że metin rozni sie o tyle ze go spieprzyc sie bardziej nie da a tibie jak pokazuje nam Cipsoft - jaknajbardziej
__________________
Tak mało ludzi uważa , że jestem debilem ,czuję się taki nie spełniony .
Beh0lder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-09-2009, 15:48   #35
Tibijczyk222
Użytkownik Forum
 
Tibijczyk222's Avatar
 
Data dołączenia: 08 01 2007
Lokacja: Gdańsk

Posty: 546
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Jeszcze pół roku temu gdy grałem w tibię nic takiego nie widziałem. Byłem w angielskiej gildii , na silverze. Jest tam mało polaków a jak jakiegoś widziałem z tekstem "pl?" odpowiadałem ,że tak a ten zaraz zaczynał "dasz coś"? Oczywiście taki osobnik za chwile leżał ale nie o to chodzi. Spójrz sobie na fabułe metina: jest zawarta w 5 zdaniach. Sam nie gram już w obie gry jednak uważam że tibia bije metina na głowę.
Ogólnie to każdy mmorpg ma swoje wady , jednak w niektórych grach społeczeństwo jest o wiele lepsze. Wystarczy wejść sobie na takie maple story. Większość tych głupich ludzi mówi "jaka grafika" lub "gra dla dzieci" i tyle takich ludzi jest na szczęście mało.


@liper

Nie o to chodzi, bo zabijałem tych co byli natarczywi , chodzili za mną i "kumple?" 50 x razy z rzędu. Lub "daj coś" ale tacy ludzie na tym serverze daleko nie pociągną tak czy siak. Polaków tam mało i przez 5~~ miesięcy gry spotkałem polaków naprawdę fajnych i "normalnych" może z 3? Ogólnie prawda , np. na takiej guardi jest prawie to co na metinie , jednak nie aż tak bo żaden z tych "metinowyh fannuf" nie gra w tibię. Ogólnie gier które mają przyzwoitych ludzi mogę wymienić(z tych w które grałem) 3? Wow , maple story , może runes of magic choć w te długo nie grałem.
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
wiec czemu jest w języku Polskim a w nazwie po kropce jest .pl ?
żydowska była by po hebrajsku (czy jaki oni tam maja) a po kropce było by .żydy , .jude czy coś tam.

Ostatnio edytowany przez Tibijczyk222 - 25-09-2009 o 17:07.
Tibijczyk222 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-09-2009, 16:01   #36
Beh0lder
Użytkownik Forum
 
Beh0lder's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2009
Lokacja: tutaj

Posty: 903
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tibijczyk222 Pokaż post
Sam nie gram już w obie gry jednak uważam że tibia bije metina na głowę.
Nie twierdze ze tak nie jest acz jednak na serverach zdominowanych przez polakow jest tak samo jak na polskim metinie.
__________________
Tak mało ludzi uważa , że jestem debilem ,czuję się taki nie spełniony .
Beh0lder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-09-2009, 16:06   #37
Liper
Użytkownik Forum
 
Liper's Avatar
 
Data dołączenia: 12 12 2006
Wiek: 33

Posty: 712
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tibijczyk222 Pokaż post
Jeszcze pół roku temu gdy grałem w tibię nic takiego nie widziałem. Byłem w angielskiej gildii , na silverze. Jest tam mało polaków a jak jakiegoś widziałem z tekstem "pl?" odpowiadałem ,że tak a ten zaraz zaczynał "dasz coś"? Oczywiście taki osobnik za chwile leżał ale nie o to chodzi.
ale z ciebie cosa nostra, dobrze że nie grasz bo wszyscy co mówią pl by ładnie popadali


/ metin to gówno racja, ale tibia to jeszcze większe, porycie takie samo
Liper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-09-2009, 08:17   #38
Marchewki
Użytkownik Forum
 
Marchewki's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2005

Posty: 472
Stan: Niegrający
Domyślny

Polacy z tibi kojarzą mi się prawie że tylko z tego ej cześć dasz coś?
albo wypier!!! ja tu expie...:> albo też jak mu zabiłeś rota koleś 60 lvl na rotach LoL i wyskakuje pay or die:> nie no ubaw po pachy jeżeli grasz w jakąś grę mmo NIE POLSKĄ to najlepiej nie poznawaj Polaków lub idź do jakieś porządnej Gildi Polskiej a tak to lepiej nie mieszać się z nimi i rozbrajają mnie ten nicki TomekPL :> PioPL KUrgoPL:> powiem serio nie widziałem innego Kraju żeby robił nicki ze skrótem Państwa :> ( ale tu się tworzy offtopic ) hehehe
Marchewki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-09-2009, 11:43   #39
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marchewki Pokaż post
Polacy z tibi kojarzą mi się prawie że tylko z tego ej cześć dasz coś?
albo wypier!!! ja tu expie...:> albo też jak mu zabiłeś rota koleś 60 lvl na rotach LoL i wyskakuje pay or die:> nie no ubaw po pachy jeżeli grasz w jakąś grę mmo NIE POLSKĄ to najlepiej nie poznawaj Polaków lub idź do jakieś porządnej Gildi Polskiej a tak to lepiej nie mieszać się z nimi i rozbrajają mnie ten nicki TomekPL :> PioPL KUrgoPL:> powiem serio nie widziałem innego Kraju żeby robił nicki ze skrótem Państwa :> ( ale tu się tworzy offtopic ) hehehe
Więcej emotek się nie dało wcisnąć? Pisz normalnie, bo w tym momencie robisz to jak 7-latek.
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-09-2009, 13:20   #40
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

@up

kozak, szacun
__________________
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:28.


Powered by vBulletin 3