Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Multimedia > Filmy

Notki

Filmy Gdy zdjęcia to za mało do akcji wkraczają filmy.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 29-04-2009, 14:49   #21
neopostman
Użytkownik Forum
 
neopostman's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2005
Lokacja: Łowicz.
Wiek: 35
Wpisy bloga: 6

Posty: 1,227
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Nova
Poziom: 114
Skille: 101/84
Poziom mag.: 24
Wyślij wiadomość przez ICQ do neopostman neopostman ma numer GG trzeba sobie zasłuży Adres Jabbera do neopostman Send a message via Skype™ to neopostman
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Virlan Pokaż post
@2up
Kiedy podróżuje się z prędkością światła czas stoi w miejscu. Ale prędkości światła nie da się przekroczyć w żaden sposób.
Niektóre cząstki elementarne osiągają szybkość niewiele większą od prędkości światła i przekroczenie tego progu jest jak najbardziej możliwe. Co do podróżach w czasie, poczytajcie sobie o zaginaniu czasoprzestrzeni.

Film fajny, ale to tylko małe streszczenie całego fenomenu ufo. Zabrakło m.in trochę o Dulce, o manifestacji NOL-i w Mexyku, czy filmach Nasa (m.in słynny incydent "Uwięź")
neopostman jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 29-04-2009, 15:15   #22
Uzik3000
Użytkownik Forum
 
Uzik3000's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2009
Lokacja: Jawor
Wiek: 34

Posty: 122
Stan: Usunięty
Imię: Vohyt
Profesja: Elite Knight
Świat: Morgana
Poziom: 156
Skille: 104
Poziom mag.: 8
Uzik3000 ma numer GG 3123770
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez =eQQ= Pokaż post
Avatar jest beznadziejny, a ja odnosze wrazenie ze piszac to chciales sie po prostu popisac. Elo elo trzy dwa zero, hiphopowcu, ktory utozsamia sie z tekstami w stylu "wychowany na ulicy", "nie wiesz co to bieda skurwysynu", "gdy bylem maly nie mialem co do gara wlozyc" itp, mimo ze chodzi w komercyjnych ciuszkach jak reszta bandy imbecyli, gdzie spodnie Massa kosztuja ok. 300zl itd.
Tym tekstem udowodniłeś że jesteś zwykłym łbem.
Piszcie na temat a nie co kto słucha
Uzik3000 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-04-2009, 15:19   #23
Uzik3000
Użytkownik Forum
 
Uzik3000's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2009
Lokacja: Jawor
Wiek: 34

Posty: 122
Stan: Usunięty
Imię: Vohyt
Profesja: Elite Knight
Świat: Morgana
Poziom: 156
Skille: 104
Poziom mag.: 8
Uzik3000 ma numer GG 3123770
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez G17 Pokaż post
3 biale swiatelka na katach trojkata i jedno czerwone w srodku?
przeciez to F-117 nighthawk
nie nie nie... tez tak myślałem na początku, ale ten samolot ma roz. skrzydeł około 40 metrów, latające trójkąty zaś 100+, może podobna konstrukcja, ale to nie ten samolot
Uzik3000 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-04-2009, 20:34   #24
Seeleesee1992
Użytkownik Forum
 
Seeleesee1992's Avatar
 
Data dołączenia: 08 08 2008

Posty: 394
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Paladin
Poziom: 45
Skille: 75/59
Poziom mag.: 12
Domyślny

Hmm... Filmik ciekawy, ale niektóre fakty trochę przesadzone. Choćby z tymi posągami na wyspach(jak napisało kilka osób na youtube). Udowodniono że grupa kilkudziesięciu osób jest w stanie wykonać taki posąg, w ciągu kilkudziesięciu dni (więc w przeciągu kilkunastu lat ówcześni ludzie mogli postawić ich naprawdę sporo), używając tylko narzędzi dostępnych w tamtych czasach i kilku drewnianych pali (do transportu takiego posągu, ktoś na youtube napisał że trzeba by było wyciąć połowę drzew z wyspy aby pozyskać odpowiednią ilość pali do transportu – gówno prawda ;P). Skały z których wykonane są posągi (które występują na wyspie) są na tyle miękkie, że bez problemu można było w nich żłobić kształty prymitywnymi narzędziami, więc można było dziergać w nich odpowiednie „twarze”. A stawianie pomniku? – Kilkudziesięciu chłopa + liny i dali spokojnie radę No i ta historia z obcą istotą w Gdyni też wydaje mi się BARDZO MOCNO naciągana. W ogóle obcy jako ludziki latające w spodkach mnie nie przekonuje, bo w jako taką obcą cywilizację wierzę (mało prawdopodobne żeby tylko na jednej ziemi rozwinęła się inteligenta rasa). No i jeszcze a propo „latających trójkątów” – krążą plotki że to samolot tworzony przez Amerykanów (nazwa Aurora) i wydaje mi się że to bardziej prawdopodobne wytłumaczenie tego zjawiska. W ogóle cała ta „area 51” to wg. mnie jedna wielka teoria spiskowa wymyślona przez samych amerykańskich wojskowych – w końcu lepiej żeby ludzie myśleli że trzymają tam jakichś kosmitów i węszyli w tym kierunki, niżby węszyli w kierunku nowych wojskowych projektów… Uff trochę chaotycznie to wszystko opisałem ale pisałem to pod wpływem chwili
__________________
"Qui non est mecum, contra me est"
Seeleesee1992 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-04-2009, 20:51   #25
G17
Użytkownik Forum
 
G17's Avatar
 
Data dołączenia: 05 08 2006
Lokacja: na południu polski

Posty: 423
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Świat: Gułardja :B
G17 ma numer GG scisle tajny
Domyślny

http://www.youtube.com/watch?v=pv_hX...eature=related
moze to cos udowadnia
G17 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-04-2009, 21:57   #26
Virlan
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 01 2008
Wiek: 32

Posty: 320
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez neopostman Pokaż post
Niektóre cząstki elementarne osiągają szybkość niewiele większą od prędkości światła i przekroczenie tego progu jest jak najbardziej możliwe.
Mógłbyś podać jakieś źródło? Bo teraz autentycznie mnie zaciekawiłeś, byłem pewien, że ogólnej teorii względności pod tym względem jak do tej pory nie podważono .
Virlan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-04-2009, 14:21   #27
Uzik3000
Użytkownik Forum
 
Uzik3000's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2009
Lokacja: Jawor
Wiek: 34

Posty: 122
Stan: Usunięty
Imię: Vohyt
Profesja: Elite Knight
Świat: Morgana
Poziom: 156
Skille: 104
Poziom mag.: 8
Uzik3000 ma numer GG 3123770
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Seeleesee1992 Pokaż post
Hmm... Filmik ciekawy, ale niektóre fakty trochę przesadzone. Choćby z tymi posągami na wyspach(jak napisało kilka osób na youtube). Udowodniono że grupa kilkudziesięciu osób jest w stanie wykonać taki posąg, w ciągu kilkudziesięciu dni (więc w przeciągu kilkunastu lat ówcześni ludzie mogli postawić ich naprawdę sporo), używając tylko narzędzi dostępnych w tamtych czasach i kilku drewnianych pali (do transportu takiego posągu, ktoś na youtube napisał że trzeba by było wyciąć połowę drzew z wyspy aby pozyskać odpowiednią ilość pali do transportu – gówno prawda ;P). Skały z których wykonane są posągi (które występują na wyspie) są na tyle miękkie, że bez problemu można było w nich żłobić kształty prymitywnymi narzędziami, więc można było dziergać w nich odpowiednie „twarze”. A stawianie pomniku? – Kilkudziesięciu chłopa + liny i dali spokojnie radę No i ta historia z obcą istotą w Gdyni też wydaje mi się BARDZO MOCNO naciągana. W ogóle obcy jako ludziki latające w spodkach mnie nie przekonuje, bo w jako taką obcą cywilizację wierzę (mało prawdopodobne żeby tylko na jednej ziemi rozwinęła się inteligenta rasa). No i jeszcze a propo „latających trójkątów” – krążą plotki że to samolot tworzony przez Amerykanów (nazwa Aurora) i wydaje mi się że to bardziej prawdopodobne wytłumaczenie tego zjawiska. W ogóle cała ta „area 51” to wg. mnie jedna wielka teoria spiskowa wymyślona przez samych amerykańskich wojskowych – w końcu lepiej żeby ludzie myśleli że trzymają tam jakichś kosmitów i węszyli w tym kierunki, niżby węszyli w kierunku nowych wojskowych projektów… Uff trochę chaotycznie to wszystko opisałem ale pisałem to pod wpływem chwili

Przecież nie o to chodzi :O, to co napisałeś jest wiadome, wiadomo ze może sami je wykłuli, ale co z przeciągnięciem ich... sami na bank by nie dali rady
Uzik3000 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-04-2009, 16:55   #28
neopostman
Użytkownik Forum
 
neopostman's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2005
Lokacja: Łowicz.
Wiek: 35
Wpisy bloga: 6

Posty: 1,227
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Nova
Poziom: 114
Skille: 101/84
Poziom mag.: 24
Wyślij wiadomość przez ICQ do neopostman neopostman ma numer GG trzeba sobie zasłuży Adres Jabbera do neopostman Send a message via Skype™ to neopostman
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Virlan Pokaż post
Mógłbyś podać jakieś źródło? Bo teraz autentycznie mnie zaciekawiłeś, byłem pewien, że ogólnej teorii względności pod tym względem jak do tej pory nie podważono .
http://wyborcza.pl/1,75476,93783.html

Dodatkowo plazma w ekstremalnych momentach jest szybsza. W CERN-ie protony też są rozpędzane do szybkości niewiele większej niż prędkość światła. Co do teorii względności, Einstein twierdził, że wszystko co materialne nie może być szybsze od światła i wcale w to nie neguję .

Ostatnio edytowany przez neopostman - 30-04-2009 o 17:30.
neopostman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-04-2009, 17:22   #29
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Uzik3000 Pokaż post
nie nie nie... tez tak myślałem na początku, ale ten samolot ma roz. skrzydeł około 40 metrów, latające trójkąty zaś 100+, może podobna konstrukcja, ale to nie ten samolot
Ten samolot ma rozpiętość skrzydeł 13,2 metra. Wnioskuję zatem, że Twoje latające trójkąty mają - proporcjonalnie - 33 metry.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez neopostman Pokaż post
http://wyborcza.pl/1,75476,93783.html

Dodatkowo plazma w ekstremalnych momentach jest szybsza. W CERN-ie protony też są rozpędzane do szybkości niewiele większej niż prędkość światła. Co do teorii względności, Einstein twierdził, że wszystko co materialne nie może być szybsze od światła i wcale w to nie neguję .
Protony są jak najbardziej materialne, przeczysz sam sobie. Może elektrony masz na myśli, ale one też mają masę. Afaik gdy masa jest większa od zera energia potrzebna do rozpędzenia ciała do c rośnie do nieskończoności, ale mogę się mylić, bo orłem z fizyki nie jestem.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-04-2009, 17:31   #30
neopostman
Użytkownik Forum
 
neopostman's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2005
Lokacja: Łowicz.
Wiek: 35
Wpisy bloga: 6

Posty: 1,227
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Nova
Poziom: 114
Skille: 101/84
Poziom mag.: 24
Wyślij wiadomość przez ICQ do neopostman neopostman ma numer GG trzeba sobie zasłuży Adres Jabbera do neopostman Send a message via Skype™ to neopostman
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Protony są jak najbardziej materialne, przeczysz sam sobie. Może elektrony masz na myśli, ale one też mają masę. Afaik gdy masa jest większa od zera energia potrzebna do rozpędzenia ciała do c rośnie do nieskończoności, ale mogę się mylić, bo orłem z fizyki nie jestem.
Właśnie w protonach mamy do czynienia z czymś takim jak dualizm korpuskularno-falowy.
neopostman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-04-2009, 17:51   #31
Virlan
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 01 2008
Wiek: 32

Posty: 320
Stan: Niegrający
Domyślny

Dualizm korpulskularno-falowy, z tego co wiem może zostać zaobserwowany we wszystkich cząstkach którymi zajmuje się mechanika kwantowa. Zresztą z tego co mi wiadomo, tak jak napisał Lasooch, przy próbach rozpędzenia dowolnej cząstki posiadającej masę, masa ta wzrasta nieskończenie w miarę zbliżania się do prędkości światła, co powoduje, że do jej rozpędzenia potrzebna jest coraz większa (nieskończona) energia. Fotony mogą poruszać się z prędkością światła, ponieważ nie mają masy.

Doczytałem. Naukowcy przekroczyli prędkość światła, jednak udało się to właśnie z fotonami, które nie posiadają masy. Poruszały się one ok. 300 razy szybciej niż światło.
Virlan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-05-2009, 15:38   #32
Seeleesee1992
Użytkownik Forum
 
Seeleesee1992's Avatar
 
Data dołączenia: 08 08 2008

Posty: 394
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Paladin
Poziom: 45
Skille: 75/59
Poziom mag.: 12
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Uzik3000 Pokaż post
Przecież nie o to chodzi :O, to co napisałeś jest wiadome, wiadomo ze może sami je wykłuli, ale co z przeciągnięciem ich... sami na bank by nie dali rady
Omg… Przecież napisałem że grupa ludzi JEST W STANIE przetransportować taki pomnik na odległość nawet kilku kilometrów przy pomocy kilku drewnianych pali -.- Widziałem kiedyś nawet program dokumentalny w którym około 30osób przy pomocy ówczesnych narzędzi wydobyło skałę, zrobili z niej pomnik, przetransportowali na sporą odległość i ustawili przy „oryginalnych” pomnikach ;P

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Ten samolot ma rozpiętość skrzydeł 13,2 metra. Wnioskuję zatem, że Twoje latające trójkąty mają - proporcjonalnie - 33 metry.
Jest jeszcze dużo innych możliwości z tymi samolotami (XB-70, B-2). No i to że świadkowie opisywali te trójkąty jako „ogromne” nie oznacza że były aż takie duże ;P Ludzie mają skłonności do wyolbrzymiania faktów.
__________________
"Qui non est mecum, contra me est"

Ostatnio edytowany przez Seeleesee1992 - 01-05-2009 o 15:49.
Seeleesee1992 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-05-2009, 22:43   #33
Uzik3000
Użytkownik Forum
 
Uzik3000's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2009
Lokacja: Jawor
Wiek: 34

Posty: 122
Stan: Usunięty
Imię: Vohyt
Profesja: Elite Knight
Świat: Morgana
Poziom: 156
Skille: 104
Poziom mag.: 8
Uzik3000 ma numer GG 3123770
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Seeleesee1992 Pokaż post
Omg… Przecież napisałem że grupa ludzi JEST W STANIE przetransportować taki pomnik na odległość nawet kilku kilometrów przy pomocy kilku drewnianych pali -.- Widziałem kiedyś nawet program dokumentalny w którym około 30osób przy pomocy ówczesnych narzędzi wydobyło skałę, zrobili z niej pomnik, przetransportowali na sporą odległość i ustawili przy „oryginalnych” pomnikach ;P
Widać że nie czytałeś co było napisane... mówisz że grupa ludzi za pomocą drewnianych pali przenosi praktycznie co chce na jakąkolwiek odległość - to prawda, no ale nie na wyspie wielkanocnej.. niestety. Na przeniesienie jednego "pomnika" trzeba by było ściąć połowę drzew wyspy, czyli wychodzi na to że tym sposobem przenieśli by max 2 pomniki... więc chyba teraz razem wiemy że tak na prawdę nic o tym nie wiesz, a się wypowiadasz.
Uzik3000 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-05-2009, 00:14   #34
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Uzik3000 Pokaż post
Na przeniesienie jednego "pomnika" trzeba by było ściąć połowę drzew wyspy, czyli wychodzi na to że tym sposobem przenieśli by max 2 pomniki...
W rzeczy samej. Ściętych drzew można użyć tylko jeden raz, prawda? Masz rację, ziom. Naprawdę. Zgadzam się z Tobą.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-05-2009, 12:06   #35
Seeleesee1992
Użytkownik Forum
 
Seeleesee1992's Avatar
 
Data dołączenia: 08 08 2008

Posty: 394
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Paladin
Poziom: 45
Skille: 75/59
Poziom mag.: 12
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Uzik3000 Pokaż post
Widać że nie czytałeś co było napisane... mówisz że grupa ludzi za pomocą drewnianych pali przenosi praktycznie co chce na jakąkolwiek odległość - to prawda, no ale nie na wyspie wielkanocnej.. niestety. Na przeniesienie jednego "pomnika" trzeba by było ściąć połowę drzew wyspy, czyli wychodzi na to że tym sposobem przenieśli by max 2 pomniki... więc chyba teraz razem wiemy że tak na prawdę nic o tym nie wiesz, a się wypowiadasz.
Dobra niech Ci będzie. Na wyspie wielkanocnej rosły tylko cztery drzewa (czyli w sam raz na transport tylko jednego pomnika…) i był to na tyle nietrwały materiał że po transporcie jednego pomnika zostawały z nich (z pali, znaczy się) drzazgi… Wygrałeś! _/ (I nie pier*ol że nie wiem o czym pisze, proszę)
__________________
"Qui non est mecum, contra me est"

Ostatnio edytowany przez Seeleesee1992 - 03-05-2009 o 12:09.
Seeleesee1992 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:47.


Powered by vBulletin 3