Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 09-11-2009, 09:27   #321
Muszkiet
Zbanowany
 
Data dołączenia: 20 04 2009

Posty: 132
Stan: Początkujący
Profesja: Druid
Świat: Valoria
Domyślny

@Nari
Ja do tych wszystkich cudów podchodzę sceptycznie i nie uważam ich za żaden argument, bo brzmią trochę jak zwykłem mity. Poza tym jak zauważył Thero nie świadczą one o prawdziwości jakiejkolwiek wiary.
Muszkiet jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-11-2009, 09:56   #322
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nari Pokaż post
Te wszystkie filmy i jakiekolwiek reportaże rozsypują się jak domek z kart przy cudach uznanych przez krk (dla przykładu odrośnięcie nogi Miguela Pellicera w Hiszpanii, płaczące wizerunki Jezusa i Maryi- trochę się ich chyba nawet zebrało; o ojcu Pio już nie wspominam).
jedno proste pytanie: czemu Bog w swoim nieskonczonym wydawaloby sie milosierdziu pozwala na to, co na swiecie sie wyprawia, a swoja obecnosc ujawnia jedynie w postaci malunkow nadrzewnych badz grzyba na scianie ?

Pomijajac juz nawet sam fakt, ze cuda są z reguły niepodpisane nazwiskiem autora, stąd ni cholery nie wiadomo czy to sprawka Boga, czy może akurat Lucyfer sobie z nami pogrywa.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2009, 12:59   #323
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
jedno proste pytanie: czemu Bog w swoim nieskonczonym wydawaloby sie milosierdziu pozwala na to, co na swiecie sie wyprawia
Cóż Vil człowiek dostał wolną wolę, wiec to co się wyprawia na świecie nie jest winą Boga. Dobrze to oddaje kawałek z księgi Rodzaju, w którym Bóg skazuje człowieka na życie w trudzie, znoju i cierpieniu gdy ten zjada owoc z drzewa poznania dobra i zła. Wiec sami sobie sprawiamy te cierpienia i jest to jakaś forma kary.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2009, 13:47   #324
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Erhion Pokaż post
Dobrze to oddaje kawałek z księgi Rodzaju, w którym Bóg skazuje człowieka na życie w trudzie, znoju i cierpieniu gdy ten zjada owoc z drzewa poznania dobra i zła. Wiec sami sobie sprawiamy te cierpienia i jest to jakaś forma kary.
czyli ostateczna wersja brzmi tak, ze Bog z przemedytacją stworzyl i czlowieka i drzewko, wiedzac, ze skutkiem tego czlowiek zostanie skazany na wygnanie z raju, ludzie beda sie nawzajem wyrzynac i znakomita większość z nich zostanie później potępiona ? Ładny z niego cynik i skur*****.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 09-11-2009 o 13:49.
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2009, 14:32   #325
Vermilion
Użytkownik Forum
 
Vermilion's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2007
Lokacja: s piekua

Posty: 180
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Uohohohou, ale fajny temat znalazlem.

A wiec - jak dla mnie religia zostala obalona przez nauke. Ludzie zyjacy w Biblii 400 lat? Dajcie spokoj...
__________________
15:25 Ten Oto Knight [15]: Soul Binger to chlopak i oszust Zal mi tego Nooba i udaje cwaniaka jego mama nie ma plecuw a on pisze uszami

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mentuss Pokaż post
ej blind orc jest orkiem
ORLY???!!!!111?
Vermilion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2009, 14:37   #326
Beh0lder
Użytkownik Forum
 
Beh0lder's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2009
Lokacja: tutaj

Posty: 903
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thero Pokaż post
Jezus istnieje bo komuś gdzieś tam odrosła noga? O co chodzi z tymi płaczącymi obrazami? Co to kurwa, zabawa w chowanego?
Kurna jakby ci wieśniacy wracający z targu , cebulą za każdy razem przystawali przy tobie to to tez bys plakal , nawet jesli bylbys obrazem!!!!

Cytuj:
Cóż Vil człowiek dostał wolną wolę, wiec to co się wyprawia na świecie nie jest winą Boga. Dobrze to oddaje kawałek z księgi Rodzaju, w którym Bóg skazuje człowieka na życie w trudzie, znoju i cierpieniu gdy ten zjada owoc z drzewa poznania dobra i zła. Wiec sami sobie sprawiamy te cierpienia i jest to jakaś forma kary.
Odpowiedzialność zbiorowa jest nie sprawiedliwa , teraz już wiadomo kto stworzył Guantanamo.
Cytuj:

Pomijajac juz nawet sam fakt, ze cuda są z reguły niepodpisane nazwiskiem autora, stąd ni cholery nie wiadomo czy to sprawka Boga, czy może akurat Lucyfer sobie z nami pogrywa
Bo bug nie umie pisać ... pewnie nawet nie ma wykształcenia podstawowego =].

Szatan > bug




kropka.
__________________
Tak mało ludzi uważa , że jestem debilem ,czuję się taki nie spełniony .

Ostatnio edytowany przez Beh0lder - 09-11-2009 o 14:41. Powód: ku chwale szatana!
Beh0lder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2009, 15:33   #327
Mazur199
Użytkownik Forum
 
Mazur199's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2005
Lokacja: krk

Posty: 1,221
Stan: Zbanowany
Profesja: Royal Paladin
Adres Jabbera do Mazur199
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
czyli ostateczna wersja brzmi tak, ze Bog z przemedytacją stworzyl i czlowieka i drzewko, wiedzac, ze skutkiem tego czlowiek zostanie skazany na wygnanie z raju, ludzie beda sie nawzajem wyrzynac i znakomita większość z nich zostanie później potępiona ? Ładny z niego cynik i skur*****.
wg biblii to wlasnie czlowiek w raju majac juz wolna wole wybrał zło poprzez zerwanie jablka, bog dal mu od samego poczatku wybor
Mazur199 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2009, 15:52   #328
Beh0lder
Użytkownik Forum
 
Beh0lder's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2009
Lokacja: tutaj

Posty: 903
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mazur199 Pokaż post
wg biblii to wlasnie czlowiek w raju majac juz wolna wole wybrał zło poprzez zerwanie jablka, bog dal mu od samego poczatku wybor
Czlowiek wie co dobre .
__________________
Tak mało ludzi uważa , że jestem debilem ,czuję się taki nie spełniony .
Beh0lder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2009, 16:11   #329
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
czyli ostateczna wersja brzmi tak, ze Bog z przemedytacją stworzyl i czlowieka i drzewko, wiedzac, ze skutkiem tego czlowiek zostanie skazany na wygnanie z raju, ludzie beda sie nawzajem wyrzynac i znakomita większość z nich zostanie później potępiona ? Ładny z niego cynik i skur*****.
Niby Bóg jest wszechmogacy i mógł to przewidzieć. A dlaczego mimo to na to pozwolił tego nigdy się nie dowiemy.

Ja podałem tylko wytłumaczenie czemu jest jak jest.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2009, 16:14   #330
AnonimowyPowrot
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 02 2009

Posty: 756
Domyślny

Co do tego drzewka, to zawsze można powiedzieć, że Bóg "zagrał" w ten sposób, by pokazać człowiekowi (raz na zawsze) dlaczego musi się męczyć na tym świecie Przemyślane na szybko.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ikruy84ZnM4 YEA!

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Blader19948 Pokaż post
  1. Nie poważnie piszę się osobno. Ponieważ "nie" z czasownikami piszę się osobno. Rozumiem, że wam firefox błędy poprawia, ale nie można na niego liczyć w 100%.
AnonimowyPowrot jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2009, 16:19   #331
Juzefek
Użytkownik Forum
 
Juzefek's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2006
Lokacja: Stg
Wiek: 30

Posty: 1,098
Stan: Na Emeryturze
Imię: Po co
Gildia: to
Świat: czytasz?
Juzefek ma numer GG 6720333
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
czyli ostateczna wersja brzmi tak, ze Bog z przemedytacją stworzyl i czlowieka i drzewko, wiedzac, ze skutkiem tego czlowiek zostanie skazany na wygnanie z raju, ludzie beda sie nawzajem wyrzynac i znakomita większość z nich zostanie później potępiona ? Ładny z niego cynik i skur*****.
Niezbadane są wyroki boskie.
__________________
Juzefek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2009, 16:20   #332
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Skoro Bóg jest wszechmogący i wszechwiedzący, to jak to się stało, że powstało coś takiego jak szatan i piekło? Najpierw pozwala na wytworzenie rzeczy prowadzących do grzechu, a potem za to karze? To tak jakby na lekcji nauczyciel ignorował to, że bijesz kolegę na śmierć, a potem szedł jako świadek do procesu i z przyjemnością by cię wkopał.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2009, 16:31   #333
Muszkiet
Zbanowany
 
Data dołączenia: 20 04 2009

Posty: 132
Stan: Początkujący
Profesja: Druid
Świat: Valoria
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mazur199 Pokaż post
wg biblii to wlasnie czlowiek w raju majac juz wolna wole wybrał zło poprzez zerwanie jablka, bog dal mu od samego poczatku wybor
Nie jestem jakimś znawcą Biblii, ale wydaje mi się że to co zrobił człowiek nie było złe, zrywając ten owoc skazał się jedynie na to że będzie rozróżniać dobro i zło, a także będzie ponosić za to odpowiedzialność.
BTW: Nie kojarzę aby zakazany owoc do było jabłko, to chyba zakorzeniło się u nas przez częste właśnie takie wizualizowanie go na obrazach.

Edit:
@CytrynowySorbet
Już tutaj kiedyś pisałem że w Biblii nie jest powiedziane aby to Bóg skazywał ludzi(ale jak już pisałem znawcą nie jestem , pokaz mi fragment który potwierdzi Twoją tezę to zwracam honor).

Ostatnio edytowany przez Muszkiet - 09-11-2009 o 16:37.
Muszkiet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2009, 16:58   #334
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Muszkiet Pokaż post
Już tutaj kiedyś pisałem że w Biblii nie jest powiedziane aby to Bóg skazywał ludzi
Jak nie jest napisane? Prosze:

Cytuj:
16 Do niewiasty powiedział: «Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą».
17 Do mężczyzny zaś [Bóg] rzekł: «Ponieważ posłuchałeś swej żony i zjadłeś z drzewa, co do którego dałem ci rozkaz w słowach: Nie będziesz z niego jeść -
przeklęta3 niech będzie ziemia z twego powodu:
w trudzie będziesz zdobywał od niej pożywienie dla siebie
po wszystkie dni twego życia.
18 Cierń i oset będzie ci ona rodziła,
a przecież pokarmem twym są płody roli.
19 W pocie więc oblicza twego
będziesz musiał zdobywać pożywienie,
póki nie wrócisz do ziemi,
z której zostałeś wzięty;
bo prochem jesteś
i w proch się obrócisz!»4
Cytuj:
Skoro Bóg jest wszechmogący i wszechwiedzący, to jak to się stało, że powstało coś takiego jak szatan i piekło?
Myślę, że Bóg wiedział. A czemu do tego dopuścił? Hm może po ty by sprawdzić człowieka, jego wiare itp?
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2009, 17:02   #335
Muszkiet
Zbanowany
 
Data dołączenia: 20 04 2009

Posty: 132
Stan: Początkujący
Profesja: Druid
Świat: Valoria
Domyślny

@Erhion
Chodziło mi o skazywanie na wieczne potępienie, a nie wygnanie z raju, no ale nie można odmówić Ci tutaj racji.

Ostatnio edytowany przez Muszkiet - 09-11-2009 o 17:05.
Muszkiet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2009, 17:07   #336
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Myślę, że Bóg wiedział. A czemu do tego dopuścił? Hm może po ty by sprawdzić człowieka, jego wiare itp?
Ale po co, do ch*ja pana, ma cokolwiek sprawdzać, skoro jest WSZECHWIEDZĄCY, WSZECHPOTĘŻNY i ogólnie oh, ah? Postać boga jest tak absurdalna, że naprawdę żal mi jest siebie, że muszę żyć w czasach, w którym tylu ludzi wierzy w te wszystkie idiotyczne bajeczki o bogu, allahu srahu czy inne sranie w banie typu reinkarnacja.
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2009, 17:09   #337
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Ale po co, do ch*ja pana, ma cokolwiek sprawdzać, skoro jest WSZECHWIEDZĄCY, WSZECHPOTĘŻNY i ogólnie oh, ah?
To jest właśnie paradoks Boga Yoh.

Nikt tego nie umie wytłumaczyć w sensowny sposób.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2009, 17:16   #338
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Erhion Pokaż post
Hm może po ty by sprawdzić człowieka, jego wiare itp?
Nie. Bóg jest wszechwiedzący.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2009, 17:18   #339
AnonimowyPowrot
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 02 2009

Posty: 756
Domyślny

Bo jest sprawiedliwy, a że wiedział, jakimi jesteśmy sku*wysynami, to chciał nas udupić? xD
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ikruy84ZnM4 YEA!

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Blader19948 Pokaż post
  1. Nie poważnie piszę się osobno. Ponieważ "nie" z czasownikami piszę się osobno. Rozumiem, że wam firefox błędy poprawia, ale nie można na niego liczyć w 100%.
AnonimowyPowrot jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2009, 17:21   #340
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thero Pokaż post
Jezus istnieje bo komuś gdzieś tam odrosła noga? O co chodzi z tymi płaczącymi obrazami? Co to kurwa, zabawa w chowanego?
Nie pisałem niczego takiego ani nawet tak nie uważam. Bóg istnieje, bo istnieje, po prostu. Inna sprawa to dowody, lub przejawy jego istnienia na ziemi, co można udowodnić, lub przynajmniej wskazać, poprzez przykładowe cuda, w biblii nazywane dokładniej ZNAKAMI.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Muszkiet Pokaż post
@Nari
Ja do tych wszystkich cudów podchodzę sceptycznie i nie uważam ich za żaden argument, bo brzmią trochę jak zwykłem mity. Poza tym jak zauważył Thero nie świadczą one o prawdziwości jakiejkolwiek wiary.
Jeżeli nie cuda, to co świadczy o prawdziwości wiary? Może czyny, ale w Polsce ludzie widzą tylko księży z BMW, pomijając przykładowo to, że wikarzy w mojej parafii nie zarabiają więcej niż 2000/miesiąc- szkoła+składki. Miasto liczy 50 000 osób.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
jedno proste pytanie: czemu Bog w swoim nieskonczonym wydawaloby sie milosierdziu pozwala na to, co na swiecie sie wyprawia, a swoja obecnosc ujawnia jedynie w postaci malunkow nadrzewnych badz grzyba na scianie ?

Pomijajac juz nawet sam fakt, ze cuda są z reguły niepodpisane nazwiskiem autora, stąd ni cholery nie wiadomo czy to sprawka Boga, czy może akurat Lucyfer sobie z nami pogrywa.
A co się takiego na świecie wyprawia? Wszystko jest normalne, przynajmniej tak było, kiedy ostatnio wyszedłem na dwór, lub oglądałem wiadomości. Ludzi po prostu ponoszą konsekwencje swoich działań- jeżeli się przewrócisz, to upadniesz i będzie boleć. Drugą sprawą jest to, że mądry się będzie starał nie przewracać drugi raz.
Odnośnie drugiego pytania: samo istnienie Lucyfera zdaje się potwierdzać istnieniu Boga, czyż nie?

Odnośnie wszystkiego z księgi rodzaju (w tym jabłek i innych owoców): jest to przenośnia. Nikt nie jadł żadnych owoców. Chodzi tu o wybór, którego dokonuje każdy człowiek, wybór pomiędzy grzechem a wolą Boga i konsekwencje tego wyboru. W związku z tym, że każdy człowiek wybiera grzech (jest grzeszny, grzeszy), musi ponieść jego konsekwencje.

Cytuj:
Skoro Bóg jest wszechmogący i wszechwiedzący, to jak to się stało, że powstało coś takiego jak szatan i piekło? Najpierw pozwala na wytworzenie rzeczy prowadzących do grzechu, a potem za to karze? To tak jakby na lekcji nauczyciel ignorował to, że bijesz kolegę na śmierć, a potem szedł jako świadek do procesu i z przyjemnością by cię wkopał.
W założeniu Biblii jest to, że poza ludźmi są inne stworzenia rozumne, którym Bóg dał wolną wolę i to, że wszystkie stworzenia mogą na siebie wzajemnie wpływać. Ludzie grzeszący ponoszą konsekwencje grzechów swoich rodziców i aniołów, którzy, zgodnie ze swoją wolną wolą, odeszli od Boga. Odnośnie tych "rzeczy prowadzących do grzechu": to nie rzecz prowadzi do grzechu, ale ułomna natura człowieka. Sam pistolet nie jest w sobie zły, tylko to co z nim robisz, czyż nie? Dlaczego ludzie są, jacy są? Patrz wyżej. Wolna wola- gdyby jej nie było, byłoby przyjemniej. Ale taka nuda raczej mi niezbyt odpowiada.

Cytuj:
Myślę, że Bóg wiedział. A czemu do tego dopuścił? Hm może po ty by sprawdzić człowieka, jego wiare itp?
Może raczej po to, by człowiek sam sprawdził siebie i swoją wiarę? Pamiętajmy, że póki się nie przewrócisz, nie wiesz, że boli.
__________________
*Tooku sora mado no mukou*


Ostatnio edytowany przez Nari - 09-11-2009 o 17:22.
Nari jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:26.


Powered by vBulletin 3