Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 05-04-2008, 10:33   #1
Goldscorpion
Użytkownik Forum
 
Goldscorpion's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2006
Lokacja: Katowice/Lędziny
Wiek: 32

Posty: 414
Stan: Niegrający
Świat: czekam na nowy
Goldscorpion ma numer GG 9387970
Domyślny Religia i koniec świata

Temat ten na dwa, a właściwie trzy wątki. Pierwszy z nich dotyczy końca świata:
Cytuj:
Według kalendarza Majów, w 2012 r. czeka nas koniec świata. Również kod biblijny i proroctwo Malachiasza mówią, że koniec jest bliski. Do apokaliptycznego chóru dołączyli też naukowcy.

Majowie, lud z Ameryki Środkowej, opracował kalendarz oparty na ruchu planety Wenus. Według tego kalendarza, świat zaczął się 13 sierpnia 3114 r. p.n.e., a jego koniec nastąpi 22 grudnia 2012 r. Nie tylko spadek po Majach, których imperium upadło 8 wieków temu, wieszczy apokalipsę w 2012 r. Tę samą datę końca świata wskazuje tzw. kod biblijny.
W 1994 r. grupa izraelskich badaczy rozszyfrowała dane ukryte w treści "Biblii". Wyniki badań statystycznych sekwencji liter w starotestamentowej "Księdze Rodzaju" wykazały, że zawarto tam trafne przepowiednie dotyczące naszych czasów. Znawcy tematu twierdzą, że nieznany autor proroctw zakodowanych w "Biblii" przewidział koszmar II wojny światowej, eksplozję bomby atomowej w Hiroszimie i geniusz Einsteina.
Cytuj:
Według Geryla co 11 i pół tysiąca lat nasza gwiazda przeżywa stan hiperaktywności, której nie są w stanie przewidzieć współcześni naukowcy, ale która była znana starożytnym astronomom. Słońce zaczyna wtedy emitować tak potężne promieniowanie elektromagnetyczne, że jądro Ziemi zaczyna pełnić funkcję cewki elektromagnetycznej, w efekcie czego dochodzi do zmiany ziemskich biegunów.

Zapiski pozostawione przez Majów czy Egipcjan pozwoliły precyzyjnie określić datę ostatniej hiperaktywności Słońca, a miało to mieć miejsce w roku 9792 p.n.e. Niepokojące jest to, że data ta prawie idealnie pokrywa się z ustaleniami geologów, którzy podejrzewają, że właśnie wtedy na Ziemi doszło do gigantycznego potopu.
Co sądzicie na ten temat? Wiele przepowiedni różnych proroków zbiega się właśnnie do jednej daty: 21-22.12.2012r.
Ksiądz Hieronim, misjonarz, który spędził spory kawał swego życia w Tanzani, obecnie już emeryt, mieszka na terenie mojej parafi. Niektórzy z Was mogli przeczytać wywiad przeprowadzony z nim, który został opublikowany w Gościu Niedzielnym na początku marca.
Niedawno miał bardzo ciekawe kazanie, dotyczące właśnie mojego tematu, a dokładniej kwesti prześladowania chrześcijan (jako, że sa one częścią tego, co musi stać się przed końcem). Żyjemy w XXI wieku i myslicie, że cały świat wygląda jak Polska? Podam kilka przykładów:
-
Cytuj:
W jednej ze szkół w nigeryjskim mieście Gombe chrześcijańska nauczycielka uczyła muzułmańskie dzieci. W dniu, w którym przeprowadzała trudne egzaminy, obrażeni na nią podopieczni oskarżyli ją o”zbezczeszczenie Koranu”.

Kobieta została wywleczona z klasy na boisko szkolne. Tam dzieci dokonały na niej zbiorowego linczu. Rozwścieczony, krzyczący “Allah Akbar!” tłum długo bił i kopał leżącą nauczycielkę. Według nigeryjskiej gazety “This Day” konającą kobietę podpalono.
Cytuj:
Szczególnie w krajach muzułmańskich chrześcijanie traktowani są jak obywatele drugiej kategorii. Na terenie Arabii Saudyjskiej zabronione są nawet prywatne praktyki chrześcijańskie. Za posiadanie Biblii grozi zaś aresztowanie przez specjalną policję religijną. Doszło nawet do tego, że tamtejszy rząd zwrócił się swego czasu do skandynawskich ambasad, aby nie wywieszały flag narodowych… bo widnieje na nich symbol krzyża.
Cytuj:
Według amerykańskiej organizacji International Christian Concern w obozach koncentracyjnych w Korei Północnej przebywa od 50 do 100 tysięcy chrześcijan. - To, co dzieje się w tym kraju, to prawdziwy horror. Za samo posiadanie Biblii ludzie są stawiani przed plutonem egzekucyjnym. Cała ich rodzina trafia zaś do obozu -powiedział “Rz” Jeremy Sewall z ICC. Tortury, głód, wyjątkowo ciężka praca, mrożące krew w żyłach eksperymenty medyczne. Ze zbudowanych według sowieckich wzorców obozów mało kto wychodzi żywy. -W Korei można czcić tylko jednego boga: Kim Dzong Ila. To wyjątkowo zazdrosny bóg, który nienawidzi wszelkiej konkurencji
Cytuj:
Irak

Dwa dni temu w położonym na północy Kirkuku zamordowano w bestialski sposób dwie katolickie zakonnice. Jedna miała 85, druga 79 lat. Jedna została zaszlachtowana w ogrodzie własnego domu, drugą mordercy dopadli w łóżku, gdzie leżała po przebytej kilka dni wcześniej operacji.
Cytuj:
Trynidad i Tobago

Nieznani sprawcy zamordowali protestanckiego pastora podczas odprawiania porannej mszy. Morderca przystawił mu pistolet do głowy i dwukrotnie nacisnął spust. Kevin Austin zginął na miejscu. Brutalnego mordu dokonano na oczach wiernych, w tym wielu małych dzieci.
Cytuj:
W prowincji Henan brutalnym represjom poddano żonę jednego z tamtejszych pastorów. Gdy upomniała się o skonfiskowane jej rzeczy - telefon komórkowy, komputer i Biblię - została brutalnie pobita przez funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa. Następnie osadzono ją w areszcie za “zakłócanie porządku publicznego”
Pozostawię to tylko dla Waszych przemyśleń.

I chciałbym zapytać użytkowników tego forum (oczywiście nie wszyscy tacy są, ale znaczny %): Dlaczego nie chodzicie do Kościoła? Dlaczego nie dajecie świadectwa Chrystusowego wśród przyjaciół? Dlaczego coraz powszechniej o chrześcijanach mówi się "wierzący, nie praktykujący". Czego wy oczekujecie? Że Bóg pojawi się na niebie i powie: "Patrzcie jestem i módlcie się do mnie" wtedy uwierzycie? Mowicie Boga nie ma. Pozwole zacytować sobie kilka zdań:
Cytuj:
W 1263 pielgrzymujący do Rzymu ksiądz Piotr z Pragi zatrzymał się w Bolsenie. W czasie odprawiania Mszy św. Hostia w jego rękach zaczęła krwawić. Natychmiast pokazał to przebywającemu w Orvieto papieżowi Urbanowi IV, który ogłosił, iż miał miejsce cud eucharystyczny. Wpłynęło to na ogłoszenie w 1264 nowego święta: Święta Ciała i Krwi Pańskiej
Cytuj:
Pierwszy historycznie poświadczony cud eucharystyczny miał miejsce w VIII wieku we włoskim Lanciano. W klasztorze pod wezwaniem św. Longina kapłan z zakonu św. Bazylego odprawiał Mszę Św. Często zdarzało mu się wątpić w przeistoczenie i w momencie, kiedy skończył wypowiadanie słów konsekracji, Hostia w jego dłoniach przemieniła się w okrągły fragment ciała, a wino w krew.
(...) W latach 1970-1971 relikwie zostały w przebadane przez profesora Odoardo Linoli. Badanie wykazało, iż krew przechowywana od 1400 lat to krew ludzka grupy AB (skądinąd bardzo popularnej w rejonie dzisiejszej Palestyny, zaś b. rzadkiej w Europie), a cząstki ciała to fragment mięśnia sercowego. Obie reprezentują tę samą grupę krwi, co krew znajdująca się na całunie turyńskim. Skład krwi odpowiada świeżej krwi ludzkiej. Odkryto również, iż zamoczona w wodzie skrzepła krew na nowo staje się płynną krwią.
Możnaby wymieniać bez końca, ale nie w tym sęk. Prosze tylko o odpowiedź Drogi niepraktykujący użytkowniku: dlaczego mimo tak wielkich znaków Ty nadal nie wierzysz? Czy nie na tym polega wiara, by wierzyć w coś na co dowodu istanienia nie mamy dowodów?

Ostatnio edytowany przez Goldscorpion - 05-04-2008 o 10:56.
Goldscorpion jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-04-2008, 10:45   #2
Grocix
Użytkownik Forum
 
Grocix's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2004
Lokacja: Uć
Wiek: 32

Posty: 2,319
Stan: Na Emeryturze
Grocix ma numer GG 6761731
Domyślny

"Jeśli jednej osobie coś się zdaje, nazywamy to złudzeniem. Jeśli zdaje się tysiącom, nazywamy to religią."

A do końca świata... bullshit. Choć szczerze mówiąc chciałbym w czymś takim uczestniczyć.

Btw. fajny flamewar tu będzie.

@Edit
Nie, żebym kogoś dyskryminował z powodu jego wiary.
__________________



時を超え捕らえられてる
あふれるこの想いは何?
優しさが目尻に似合う
あの人たちは今どこに居るの?


Ostatnio edytowany przez Grocix - 05-04-2008 o 10:49.
Grocix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 10:46   #3
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

Powiedz mi co mają do siebie pseudo koniec świata, prześladowania religijne i cuda eucharystyczne? Chyba że pytasz o wszystko oddzielnie, to ok.

@koniec świata 2012

Bzudra, już kilka takich końców świata przepowiadali, a i jeszcze cytat:

Cytuj:
...bo nie znacie dnia ani godziny
@prześladowania

No to akurat prawda, ale co moge z tym zrobić? Zresztą skoro jesteś wierzący, to powinnieneś zazdrościć tym którzy umierają za swą wiare, bowiem:

Cytuj:
Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.
@cuda i praktyka wiary

Wierzę w cuda, i systematycznie chodze do kościoła. Nie wstydze się też swojej wiary. Tyle odemnie.

@up

True.
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 10:51   #4
Goldscorpion
Użytkownik Forum
 
Goldscorpion's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2006
Lokacja: Katowice/Lędziny
Wiek: 32

Posty: 414
Stan: Niegrający
Świat: czekam na nowy
Goldscorpion ma numer GG 9387970
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Argen Pokaż post
Powiedz mi co mają do siebie pseudo koniec świata, prześladowania religijne i cuda eucharystyczne? Chyba że pytasz o wszystko oddzielnie, to ok.
Właściwie pytam oto osobno, ale dopisałem, że prześladowania chrześcijan, to jedna z rzeczy, które staną się przed koncem świata. Gdyby jednak tak dokładnie przypatrzec się obecnemu światu, i tłumaczeniu Apokalipsy św. Jana to wszystko juz się zaczeło.

PS: Według proroków, III WŚ będzie na tle religijnym, powstanie z powodu najmniejszego państwa. Jedni twierdzą, że to może być Watykan, mnie jednak martwi sytuacja Kosowa (obecnie niepodległego, jednego z najmniejszych państw).

"Żółta fala zaleje świat" <- 90% twierdzi, że Chinczycy wjadą z czołgami, pobawią się bronią atomową etc. Spójrzmy inaczej. Biorę do ręki myszkę Made in China, klawiaturę: Made In China, telefon: Made in China, długopis: Made in China...

Ostatnio edytowany przez Goldscorpion - 05-04-2008 o 10:54.
Goldscorpion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 10:56   #5
Grocix
Użytkownik Forum
 
Grocix's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2004
Lokacja: Uć
Wiek: 32

Posty: 2,319
Stan: Na Emeryturze
Grocix ma numer GG 6761731
Domyślny

@Up
Prześladowania chrześcijan były także w Imperium Rzymskim, więc gówniany argument Myślisz, że chrześcijaństwo w swojej historii nikogo nie prześladowało? Uwierz mi, było o wiele gorzej.
Co do Chin, te przedmioty to może dlatego, że... import z Chin jest bardziej opłacalny?:>
A co do proroków, to weź mnie nie rozśmieszaj xD

@Down
A wyprawy krzyżowe zwoływane przez następcę św. Piotra (swojego czasu) to pikuś?:>
__________________



時を超え捕らえられてる
あふれるこの想いは何?
優しさが目尻に似合う
あの人たちは今どこに居るの?


Ostatnio edytowany przez Grocix - 05-04-2008 o 11:04.
Grocix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 11:01   #6
Goldscorpion
Użytkownik Forum
 
Goldscorpion's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2006
Lokacja: Katowice/Lędziny
Wiek: 32

Posty: 414
Stan: Niegrający
Świat: czekam na nowy
Goldscorpion ma numer GG 9387970
Domyślny

@Up Nie mam zamiaru.
Prześladowania chrześcijan to nie jest gówniany argument. Wyobraź sobie, że poszedłbym do meczetu i zadźgał muzułmanina (a dzieje się tak z chrześcijanami w innych krajach). Oni byliby w stanie rozpętać wojnę.
Co do Chin. Opłacalny, ok. Ale chodziło mi oto, by nieco inaczej przedstawić to, co ma się spełnić.
Goldscorpion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 11:08   #7
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Czytałem o tym "kodzie biblii" książkę... według niego całego tzw. kodu biblii w 2000/2006 miała być zagłada atomowa. Zresztą, p*erdolenie, w Moby Dicku tą samą metodą znaleźli potwierdzoną przepowiednię śmierci księżnej Diany...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Goldscorpion Pokaż post
"Żółta fala zaleje świat" <- 90% twierdzi, że Chinczycy wjadą z czołgami, pobawią się bronią atomową etc. [...]
Nikt nie jest na tyle głupi, by zacząć wojnę atomową. W kilka minut po odpaleniu rakiet sam by zginął. Poza tym wg szacunków pierwszego dnia wojny nuklearnej zginęłoby 70% ludzkości, Słońca nie byłoby widać przez parę tygodni, przez kilkanaście miesięcy mielibyśmy zimę atomową i generalnie nie sądzę, żeby ktoś założył, że przeżyje, i chciał w takich warunkach żyć.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.

Ostatnio edytowany przez Lasooch - 05-04-2008 o 11:10.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 11:09   #8
Grocix
Użytkownik Forum
 
Grocix's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2004
Lokacja: Uć
Wiek: 32

Posty: 2,319
Stan: Na Emeryturze
Grocix ma numer GG 6761731
Domyślny

@Up
Hahaha, przynajmniej łasuh myśli! xD

@Down
A skąd wiesz, że w biblii jest JAKIKOLWIEK kod? Oczywiście oprócz symboliki niektórych motywów, toposów, itp.
__________________



時を超え捕らえられてる
あふれるこの想いは何?
優しさが目尻に似合う
あの人たちは今どこに居るの?


Ostatnio edytowany przez Grocix - 05-04-2008 o 11:13.
Grocix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 11:11   #9
Goldscorpion
Użytkownik Forum
 
Goldscorpion's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2006
Lokacja: Katowice/Lędziny
Wiek: 32

Posty: 414
Stan: Niegrający
Świat: czekam na nowy
Goldscorpion ma numer GG 9387970
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Czytałem o tym "kodzie biblii" książkę... według niego całego tzw. kodu biblii w 2000/2006 miała być zagłada atomowa. Zresztą, p*erdolenie, w Moby Dicku tą samą metodą znaleźli potwierdzoną przepowiednię śmierci księżnej Diany...
I właśnie tutaj jest problem. Były określone przepowiednie, jednak przez tyle tysięcy lat, przekazywane z pokolenia na pokolenie, zostały pozmieniane.
PS: Skąd masz pewność, że kod w bibli został prawidłowo odczytany?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Nikt nie jest na tyle głupi, by zacząć wojnę atomową. W kilka minut po odpaleniu rakiet sam by zginął. Poza tym wg szacunków pierwszego dnia wojny nuklearnej zginęłoby 70% ludzkości, Słońca nie byłoby widać przez parę tygodni, przez kilkanaście miesięcy mielibyśmy zimę atomową i generalnie nie sądzę, żeby ktoś założył, że przeżyje, i chciał w takich warunkach żyć.
Mimo wszystko Korea Płn. po zareagowaniu USA na próby jądrowe jakie przeprowadzała, groziła konfliktem atomowym.
Nie chodziło mi tu nawet tyle oto, że Chińczycy zaatakują bronią atomową, tylko poprzez "Żółta Falę" nie można rozumiec tylko konfliktu zbrojnego.
To co mówiłeś + umiera przyroda, zaczyna brakować tlenu (zanika proces fotosyntezy), następują erupcje wulkanów, gwałtowne wyładowania atomsferyczne itd. Sytuacja wygląda analogicznie jak w przypadku metoru, którego uderzenie równiez zostało jasno opisane w Apokalipsie.

Ostatnio edytowany przez Goldscorpion - 05-04-2008 o 11:18.
Goldscorpion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 11:16   #10
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

A to w ogole ktos jeszcze w Boga wierzy? 0.0

Uwazam, ze wszystkie te biblijne opowiastki, Jezusy zmartwychwstajace, cuda na kiju itp sa bzdura, jak i cala religia.
__________________
Tompior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 11:18   #11
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Goldscorpion Pokaż post
PS: Skąd masz pewność, że kod w bibli został prawidłowo odczytany?
A skąd masz pewność, że wzmianki o 2012 gdziekolwiek zostały prawidłowo odczytane?

Skąd masz pewność, że Majowie nie mówili o czymś zupełnie innym? Zdaje się, że nadal nie udało się rozszyfrować ich pisma (i naukowcy szukają odpowiednika kamienia z Rosetty z Egiptu)...

Poza tym to, że 10k lat temu komuś nie chciało się robić kalendarza na dalej niż te x lat w przód nie znaczy, że wtedy ma się świat skończyć. Zresztą, Majowie mieli 2 równoległe różnej długości lata naraz, których początki nakładały się co bodajże 52 lata, i za każdym razem ten przełom mógł być wg nich końcem świata... czemu 2012, a nie 2054?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Goldscorpion Pokaż post
Mimo wszystko Korea Płn. po zareagowaniu USA na próby jądrowe jakie przeprowadzała, groziła konfliktem atomowym.
Grozić każdy umie. W 1939 alianci grozili wojną Niemcom, ba, nawet wypowiedzieli. I nie zrobili NIC.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Goldscorpion Pokaż post
To co mówiłeś + umiera przyroda, zaczyna brakować tlenu (zanika proces fotosyntezy), następują erupcje wulkanów, gwałtowne wyładowania atomsferyczne itd.
Erupcje zawsze następowały, gwałtowne wyładowania atmosferyczne - nie zauważyłem, tlenu nie brakuje, przyroda na razie ma się dobrze (o ile nie będą kontynuować wycinki).

Efekt cieplarniany? Są teorie, że to fikcja.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.

Ostatnio edytowany przez Lasooch - 05-04-2008 o 11:20.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 11:19   #12
Schneider
Użytkownik Forum
 
Schneider's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2006
Lokacja: Wrocław
Wiek: 33

Posty: 179
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: No Mercy
Świat: Calmera
Poziom: 102
Domyślny

Jesli chodzi o religie, to nie wiem po co namawiasz kazdego do chrzescijanstwa. Przeciez to jest osobista sprawa kto w co wierzy. Mi akurat najblizej do wiary w reinkarnacje, bo najlatwiej mi to zrozumiec i wg mnie to jest najbardziej prawdopodobne. Nie wiem, moze za pare lat znowu bede chodzil do kosciola itp, ale narazie sie na to nie zanosi. Co do tych przepowiedni, to moim zdaniem kolejne pierdolenie, zeby tylko wrobic naiwnych.

Ostatnio edytowany przez Schneider - 05-04-2008 o 11:20.
Schneider jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 11:26   #13
Goldscorpion
Użytkownik Forum
 
Goldscorpion's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2006
Lokacja: Katowice/Lędziny
Wiek: 32

Posty: 414
Stan: Niegrający
Świat: czekam na nowy
Goldscorpion ma numer GG 9387970
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Schneider Pokaż post
Jesli chodzi o religie, to nie wiem po co namawiasz kazdego do chrzescijanstwa. Przeciez to jest osobista sprawa kto w co wierzy. Mi akurat najblizej do wiary w reinkarnacje, bo najlatwiej mi to zrozumiec i wg mnie to jest najbardziej prawdopodobne. Nie wiem, moze za pare lat znowu bede chodzil do kosciola itp, ale narazie sie na to nie zanosi. Co do tych przepowiedni, to moim zdaniem kolejne pierdolenie, zeby tylko wrobic naiwnych.
Nie namawiam nikogo do chrześcijaństwa, tylko chciałbym zapytać się (jeśli można) dlaczego znaczny % chrześcijań, nie chodzi do kościoła?
Przepowiednie: Nie żebym wspominał przepowiednie fatimskie, dotyczące II WŚ, zamachu na JP oraz <edit> nawrócenia się Rosji <edit>.

Cytuj:
Erupcje zawsze następowały, gwałtowne wyładowania atmosferyczne - nie zauważyłem, tlenu nie brakuje, przyroda na razie ma się dobrze (o ile nie będą kontynuować wycinki).

Efekt cieplarniany? Są teorie, że to fikcja.
Słońca nie byłoby widać, nie byłoby energi słonecznej (podstawowego składnika procesu fotosyntezy)
Przyznam, że nie spotkałem się, by efekt cieplarniany nazwano fikcją.

@DOWN
I własnie chciałbym wiedzieć, dlaczego w to nie wierzysz, pomimo tylu znaków, cudów, o których pisałem?

Ostatnio edytowany przez Goldscorpion - 05-04-2008 o 13:41.
Goldscorpion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 11:29   #14
Grocix
Użytkownik Forum
 
Grocix's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2004
Lokacja: Uć
Wiek: 32

Posty: 2,319
Stan: Na Emeryturze
Grocix ma numer GG 6761731
Domyślny

@Up
Ja nie chodzę do kościoła, bo choć ponieważ oficjalnie jestem zapisany do parafii, to nie wierzę. Uczęszczanie na lekcje religii jeszcze bardziej mnie w tym utrwala
__________________



時を超え捕らえられてる
あふれるこの想いは何?
優しさが目尻に似合う
あの人たちは今どこに居るの?

Grocix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 11:30   #15
Dregar
Użytkownik Forum
 
Dregar's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2006
Lokacja: Wrocław

Posty: 448
Domyślny

Powiem tyle do kościoła nie chodzę bo mam na to wyjebane (bez obrazy ale po prostu nie wierze w boga)

Pseudo końce świata? Mój ojciec przeżył ich z 10 a ja 2.
22.12.2012? jak będzie to z powodu euro u nas

Prześladowanie, tu zapewne masz racje, ale przecież chrześcijanie też prześladowali prosty przykład puki polska nie była chrześcijańska to prusy i inne kraje chrześcijańskie mogły najeżdżać na nas za nic, a właściwie za to, że nie byliśmy chrześcijanami. Albo jak działała św. Inkwizycja?
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xaemus Serigimox
Jak wiemy każdy człowiek wyposażony został w odbyt i rozum (no może oprócz Lisa Zapinatora)
Dregar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 11:31   #16
Schneider
Użytkownik Forum
 
Schneider's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2006
Lokacja: Wrocław
Wiek: 33

Posty: 179
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: No Mercy
Świat: Calmera
Poziom: 102
Domyślny

Ludziom sie po prostu nie chce chodzic do kosciola lub nie maja czasu np. ze wzgledu na prace. Zalozmy, ze niedziela to Twoj jedyny dzien wolny i chcialoby ci sie jeszcze leciec do kosciola czy wolalbys odpoczac ten jeden dzien w tygodniu ?
Schneider jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 11:33   #17
Misza
Użytkownik Forum
 
Misza's Avatar
 
Data dołączenia: 30 06 2005
Lokacja: -+*≡☼SZWECJA☼≡*+-
Wpisy bloga: 3

Posty: 1,324
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Goldscorpion Pokaż post
Przepowiednie: Nie żebym wspominał przepowiednie fatimskie, dotyczące II WŚ, zamachu na JP oraz odłamu Rosji od kościoła katolickiego.
To tak jak z Nostradamusem: łatwo sobie przepowiednie do czegoś przypiąć PO fakcie. Zresztą, nawet jeśli, to po co nam takie mgliste przepowiednie, jeśli i tak ich przed samym zdarzeniem nie odczytamy?

A co do kalendarza Majów, to ja słyszałem, że to ma być początek nowej ery, nie koniec świata.

@down: no właśnie, wierzący. Albo raczej w tym wypadku paranoicznie wierzący. We wszystko. Wiesz, że Majowie mieli własną religię, a ty, wierząc w ich koniec świata, częściowo łamiesz pierwsze przykazanie?
__________________
HELIUM~

Ostatnio edytowany przez Misza - 05-04-2008 o 11:47.
Misza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 11:33   #18
Goldscorpion
Użytkownik Forum
 
Goldscorpion's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2006
Lokacja: Katowice/Lędziny
Wiek: 32

Posty: 414
Stan: Niegrający
Świat: czekam na nowy
Goldscorpion ma numer GG 9387970
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Schneider Pokaż post
Ludziom sie po prostu nie chce chodzic do kosciola lub nie maja czasu np. ze wzgledu na prace. Zalozmy, ze niedziela to Twoj jedyny dzien wolny i chcialoby ci sie jeszcze leciec do kosciola czy wolalbys odpoczac ten jeden dzien w tygodniu ?
Wierz mi, że gdybyś w to wierzył (jak ja) to bycie w Kościele 4-5 razy w tygodniu nie byłoby dla Ciebie problemem.
Goldscorpion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 11:37   #19
Schneider
Użytkownik Forum
 
Schneider's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2006
Lokacja: Wrocław
Wiek: 33

Posty: 179
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: No Mercy
Świat: Calmera
Poziom: 102
Domyślny

Tak, sa tacy ludzie, ale wiekszosc spoleczenstwa nie wierzy w Boga tak bardzo jak Ty.
Schneider jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2008, 11:44   #20
Grocix
Użytkownik Forum
 
Grocix's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2004
Lokacja: Uć
Wiek: 32

Posty: 2,319
Stan: Na Emeryturze
Grocix ma numer GG 6761731
Domyślny

@Goldscorpion
Bez obrazy, ale co Ci to daje? Te 4-5 godzin tygodniowo?
__________________



時を超え捕らえられてる
あふれるこの想いは何?
優しさが目尻に似合う
あの人たちは今どこに居るの?

Grocix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:43.


Powered by vBulletin 3