Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 20-02-2010, 11:20   #1
Greniopl
Użytkownik Forum
 
Greniopl's Avatar
 
Data dołączenia: 28 08 2007

Posty: 24
Oczko Mabinogi



Chciałbym wam przedstawic troche informacji na temat gierki mabinogi..
otóż jestem typem człowieka który lubi pobierać dużo gierek i je testowac jak naprawde wygladaja one w praktyce...i akurat tym razem wypadło na Mabinogi..Powiem że bardzo łatwo jest sie tutaj zaklimatyzowac aczkolwiek system walki ,skili itd. jest naprawde bardzo interesujący i myślę, że nigdzie indziej takowego nie znajdziecie i do tego mabinogi jest gra zupelnie inna niz do tej pory z ktorymi miałem do czynienia.
Chociaż grafika moze odciagnac graczy od samej gry, lecz powinni oni dać jej szanse bo jest ona naprawde wyjątkowa. Nexon do tej pory pracuje nad gra dodając nowe lokacje , mase eventów jak i nad wieloma innymi rzeczami. Gram w gre juz od dłuzsze czasu i jak do tej pory nie udało mi sie jeszcze zakonczyć całej fabuły poniewaz tam jest tyle do roboty ze czasem trzeba sobie zaplanowac od czego zaczac ..A fabuła jest naprawde fenomenalna żadko w jakiej grze mmo mamy do czynnia z takim czyms w sumie nawet niewiem czy istnieja...Ale to nie wszystko mabinogi to nie same naparzania w guziki od 1 do 0 albo f1 do f12 ...tutaj mozna zostac krawcem, kowalem i wiele innych dzieki ktorym bedziemy mogli sie wzbogac w zaleznosci od tego jak dobre beda nasze wyroby ...

Warto wybrać albo wyprobowac ta gre na przynajmniej tydzien i zdac relacje w komentarzach! .

Grafika
Moze nie jest ona hardkorowo realistyczna aczkolwiek jest ona kreskowka ale niektore obszary na mapie moga was zaskoczyc..
Wydaje sie ze z kazdym nowym obszarem grafike jest bardziej dopracowana ale nadal zachowuje swoj stary urok..
Styl anime gry moze odrzucac graczy ktorzy nigdy z takim stylem nie mieli do czynienia ale tym dluzej oni w niej zostana tym bardziej wzrosnie ich poziom upodobania do tej grafiki..Jednym z powdow jest to ze grafika jest na starszym silniku plus nexon stara sie utrzymac niskie wymagania sprzetowe dzieki czemu pograc w nia moge gracze ze slabszymi komputerami ...

Combat system
Jest naprawde dopracowany i dla ludzi ktorzy lubieja opracowywac taktyki na bosy czy inne stwory jest idealna... Otoz skill ktory uzywamy pokazuje sie nam nad glowa w dymku..Tak samo jest w przypadku potwora mozemy zaosberwowac co nasz przeciwnik zamierza zrobic...
Jeżeli naprzyklad nasz przeciwnik pajak uzyje umiejetnosci "defend "
trzeba powstrzymac go umiejetnosc ktora przerwie mu ta umiejetnosc w naszym przypadku byl by to Smash. Gracz moze poswiecac swoj czas na doskonalenie umiejetnosci walki z przeciwnikami , jesli oczywiscie chce...Bo umiejetnosci jest naprawde masa ..W grze niemamy wyznaczonej klasy co ozancza ze nasze umiejetnosci mozemy rozwijac
pod wlasna inwencje ...Tzn ze mozemy robic sobie mieszanki np mag/wojownik chodzi mi o dobor skili ..Ja ostatnio kupilem sobie bęben i gram własne napisane utwory na muzycznych scrolach ... Oczywiscie tym lepszy rank tym lepiej nam zagrany utwor wychodzi i mniej falszujemy : D..Ja narazie niemam go zbyt dobrze wytrenowanego ale kiedys moze otworze kapele xD..Jesli jest jedna rzecz ktorą mabinogi ma najlepsza jest to system skilli...

Pets'y

Oczywiscie jak prawie wiekszosci gier mmo gra musi posiadac jakies tam pety...
Mabinogi przylorzylo sie nawet i w tym dziale ..Jednak mozna je nabyc tylko za pomoca Item shopu [ czyli dzieki platnosci za prawdziwa walute] zwykle kosztuja od 2 do 15 euro.
Zwierzeta te wykorzystywane do podrozy , walki, latania , leczenia lub jest po prostu ladne wszystkie one maja cechy wspólne :

- Wszystkie zwierzeta moga byc uzytkowane przez uzytkownika..tzn. ze moge sie zalogowac jako np. piesek .Mozesz nimi zdobyć doswiadczenie ale umiejetnosci sa wstepnie wybrane tzn ze nie mozemy ich wlasnorecznie ulepszac sa one podnosze automatycznie dzieki lvl up'om.

-Wszystkie pety maja swoje własne inventory w ktorych my mozemy przechowywac swoje itemy..niektore maja wiecej miejsca niektore , ale wszystkie sa uzyteczne.

- Wszystkie pety moga byc przez nas nazwane jak chcemy chyba ze nick jest zajety to musimy wybrac inny

-Pety moga ginac jak normalna postac ale mozna je wskrzesac dzieki phoenix feather lub u miastowego healera.

Rebirth system [ordrodzenie]

Levelowanie moze byc trudnych w niektorych grach . Lecz system odrodzen lagodzi to pozwolajac swojej postaci na "Reborn"
Ktory resetuje wiek postaci, poziom , wyglad .
Twoje statystyki i obecne umiejetnosci zostaja takie same aczkolwiek zeby wrocic zalorzmy do tych samych statystyk co na 30 lvl musimy nabic ten sam poziom mozliwe ze nawet bedziemy mieli tych statystyk wiecej dzieki temu ze zdobylismy pkty. AP za lvl up ktore pozwolaja nam rankowac nasze umiejetnosci...Wyobrazcie sobie wracacie do wieku 10 latka z umiejetnosciami ktore mieliscie do tej pory.. brzmi dobrze huh? xd

Głownie rebirth pomoga w levelowaniu i zdobywaniu nowych pktow AP
[ability points] Pkty AP jak pisalem moga byc uzyte do podnoszenie mocy naszych skili. Reborn moze robic w wieku 20 lat lat czyli najlepiej na starcie wybrac 17 latka co po 3 tyg pozwoli nam zresetowac nasz level ..Nasz level nabija sie jako total level lecz nic nam on nie ogranicza bo przedimoty niemaja wymagan levelowych

Podsumowujac mabinogi jest gra jedyna w swoim rodzaju . Jest to gra fantastyczna bazujaca glownie na umiejetnosciach gracza , ze swietnym roleplayem , pokonywaniem dungeonow ktore resetuja sie za kazdym razem do tego zmienaja swoj wyglad i teren, wspaniałe pety, ekstramalne dostosowywanie i wspaniala okazja dla tych ktorzy chcieli by sprobowac czegos innegp . Szczegolnie polecam tym ktorzy potrzebuja do grania czegos przez dlugi czas...

Mam nadzieje ze chodz kilku z was sproboje swoich sił w tej grze...Wiem ze polowa nie przeczyta 3/4
To ja moze podam troche linkow
Main website :
http://mabinogi.nexoneu.com/

Polski fan site jakby ktos mial jakies pytania :

http://http://www.mabinogi.pl

No i to tyle do zobaczenia w grze licze na wasze komentarze pozdrawiam xD..i przepraszam jesli popelnilem bledy wybaczcie mi

kilka screenow :

transformacja humana w paladyna





transformacja elfa



giant


Ostatnio edytowany przez Greniopl - 07-11-2010 o 15:20. Powód: nowe info
Greniopl jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 20-02-2010, 11:30   #2
Pacz_knight
Użytkownik Forum
 
Pacz_knight's Avatar
 
Data dołączenia: 26 06 2007
Lokacja: Japonia
Wiek: 31
Wpisy bloga: 15

Posty: 1,712
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Calmera
Poziom: 50
Poziom mag.: 5
Domyślny

Rozpisales sie bardzo na temat gry kolezko. Wlasciwie nic istotnego nie wyjasniles.

Jesli chodzi o samom gre, to wczoraj mi sie ona przypomniala. Moze jeszcze raz ja pobiore, tyle ze tym razem bedzie to wersja europejska ofc.

@down
Ouhhh... Wspolczuje. Zwracam honor. ^^"

@edit
Znalazlem fajny filmik z walki. Dynamika akcji jest calkiem znoscna.
http://www.youtube.com/watch?v=nj6Eyc5wL1w

Ostatnio edytowany przez Pacz_knight - 20-02-2010 o 12:52.
Pacz_knight jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-02-2010, 11:35   #3
Greniopl
Użytkownik Forum
 
Greniopl's Avatar
 
Data dołączenia: 28 08 2007

Posty: 24
Domyślny

Bo pisze z PSP a tu jest limit liter.Jak siade do kompa to editne xd
Greniopl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-02-2010, 12:00   #4
Greniopl
Użytkownik Forum
 
Greniopl's Avatar
 
Data dołączenia: 28 08 2007

Posty: 24
Domyślny

Sory za double posta ale chcialem powiedziec ze zedytowalem informacje o grze xd
Greniopl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2010, 22:16   #5
Pacz_knight
Użytkownik Forum
 
Pacz_knight's Avatar
 
Data dołączenia: 26 06 2007
Lokacja: Japonia
Wiek: 31
Wpisy bloga: 15

Posty: 1,712
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Calmera
Poziom: 50
Poziom mag.: 5
Domyślny

Właśnie pobrałem wersję europejską.
Gra się fajnie, ale jedynie co mi przeszkadza, to dość słaba grafika (ale można się przyzwyczaić) i te zacinki podczas przerywników w postaci filmów...

Btw.
Sory że odświeżam, ale myślę że gra godna uwagi, a być może ktoś się skusi na rozgrywkę.
Pacz_knight jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2010, 15:21   #6
Greniopl
Użytkownik Forum
 
Greniopl's Avatar
 
Data dołączenia: 28 08 2007

Posty: 24
Domyślny

Obecnie wersja Europejska niemalze wyprzedza wersje Polnocnej Ameryki
...jestesmy teraz w Generacji 12 ..wiec jest co robic ;3
..pozdrawiam i zapraszam do przetestowania nowych rzeczy w swiecie mabinogi
Greniopl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:06.


Powered by vBulletin 3