Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Magia

Notki

Magia Magiczne zaklęcia, runy, potężni magowie. Tutaj wszystko o magii w Tibii
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 12-08-2010, 17:37   #1
Rader
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 04 2006
Lokacja: (ch)Fasty

Posty: 17
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom: 27
Poziom mag.: 21
Rader ma numer GG 3253970 Send a message via Skype™ to Rader
Domyślny Przyrost i wbijanie mlvla

Czy przyrost mlvla zostal zmniejszony? Nie mowie, ze niedawno, ale kiedys jak gralem sorciem/druidem to mialem zawsze wyzszy mlvl niz lvl. Teraz mam 28lvl i 21(!)mlvl. Tak samo skille: moj kumpel ma 35lvl i 63dist. Ja mialem rp 27 lvl 59dist(4 lata temu) calkiem bez skillowania, podczas gdy kumpel skillowal do min. 45, moze wiecej. Tak maly mlvl jest denerwujacy, gdyz z exori frigo itp. bije troszke wiecej niz z rozdzki... Stanie pod depo i bicie mlvla odpada, gdyz gram 2-3h dziennie, z 21 na 22 bilbym przynajmniej 2dni. Eq z dodatkowym mlvlem nie zalatwia sprawy, tylko "zamiata pod dywan". Jak ja mam dobic ten mlvl chociaz do tylu, zeby byl rowny lvlowi?
Rader jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 12-08-2010, 19:52   #2
Czarujaca_Lola
Użytkownik Forum
 
Czarujaca_Lola's Avatar
 
Data dołączenia: 16 11 2009

Posty: 165
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Saphira
Poziom: 50
Poziom mag.: 40
Domyślny

Raczej wbija się tak samo szybko jak kiedyś, ale znacząco zmieniła się mechanika gry. Kiedyś nie było różdżek i jak chciałeś poexpić, to najpierw stałeś pod depo jak debil i klepałeś runy. Mlvl rósł, a poziom expa stał w miejscu, więc w efekcie mogło się zdarzyć tak, że na pewnych poziomach lvl<mlvl.

Na dłuższą metę nie da się utrzymać mlvl na takim samym poziomie jak poziomu postaci. Zwróć uwagę, że najwyższy mlvl jest niewiele wyższy od 100, a lvl postaci przekracza 400.

Stanie pod depo i klepanie runek to debilizm. Opłacalny tylko jak jesz obiad lub czytasz książkę

Idź expić, zdobędziesz lvl i mlvl, a siła magii zależy od obu tych rzeczy jednocześnie.

A jeśli chodzi o różnicę skilli palla dawniej i dziś - jest dużo więcej mobów dających sporo expa. Gdy ich nie było trzeba było zabić więcej stworków, by osiągnąć pewien poziom doświadczenia. Więcej zabitych stworków = wyższy skill palla.
Czarujaca_Lola jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-08-2010, 21:46   #3
Thunus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 04 2008

Posty: 201
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Świat: Guardia
Poziom: 11x
Poziom mag.: 6x
Thunus ma numer GG 4279956
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Czarujaca_Lola Pokaż post
Idź expić, zdobędziesz lvl i mlvl, a siła magii zależy od obu tych rzeczy jednocześnie.
Bardziej zależy od mlvl,jednak jak napisałeś,nie opłaca się robić runek pod dp.Teraz to jest strata czasu,lepiej kupić manasy i bić z czarów
Thunus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-08-2010, 22:06   #4
Rader
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 04 2006
Lokacja: (ch)Fasty

Posty: 17
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom: 27
Poziom mag.: 21
Rader ma numer GG 3253970 Send a message via Skype™ to Rader
Domyślny

Macie racje... W tym czasie co bilbym mlvl pod dp, wbije wiecej expiac, bo chcac nie chcac musze uzywac manasow, a jeszcze lvl idzie. Tylko ze tak niski mlvl az bije po oczach. Pewnie to skutek tego, ze od samego poczatku stawialem tylko na exp, gdyz gonilem kumpla, ktory wczesniej zaczal grac, zebysmy mogli razem lazic. Nie stalem pod dp gadajac z kims, albo po prostu z nudow, tylko exp i powrot do miasta zostawic loota... A w kazo bardzo szybko lvl lecial na soldierach, bo pacca mam dopiero od bodajze 22 lvla(6 dni). Tak samo w tombach, mam srednio 27k/h expa i lvl robie w godzine z kawalkiem... Dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam
EDIT: a moze zaczne robic postmana i bede na piechote lazil wszedzie, zrobie postmana i przy okazji choc troche mlvl podniose...

Ostatnio edytowany przez Rader - 12-08-2010 o 22:44.
Rader jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2010, 18:13   #5
HappyCaster
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 06 2009

Posty: 53
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Obsidia
Poziom: 114
Skille: 10/26
Poziom mag.: 66
Domyślny

im bardziej chcesz ten magic lvl tym bardziej tracisz radosc z gry nie staraj sie go wbic za wszelka cene, podexp sobie, zrob wazne questy a mlvl wpadnie przy okazji
HappyCaster jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:25.


Powered by vBulletin 3