Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 11-08-2008, 11:40   #21
Endrek_Knight
Użytkownik Forum
 
Endrek_Knight's Avatar
 
Data dołączenia: 26 04 2008
Lokacja: Ostrowiec Św.
Wiek: 32

Posty: 180
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 81
Skille: 86/85
Poziom mag.: 6
Domyślny

Mam nadzieję że udało mi się troche go poprawić. Może komuś się przyda.
Endrek_Knight jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-08-2008, 13:57   #22
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny

Super poradnik, przejrzysty. Popraw jedynie drobne powtórzenia oraz literówki.
6-/6 ;]
__________________
Voniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 14:36   #23
Palar
Visca El Barca
 
Palar's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2006
Lokacja: Żory
Wiek: 33

Posty: 329
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Palar ma numer GG 4836100
Domyślny

Poradnik naprawdę bardzo dobry, wszystko dokładnie opisane (droga, resp, występujące potwory), a dodatkowe grafiki przy opisie loota itp. dodają mu trochę estetyki co mi osobiście bardzo się spodobało.
Przenoszę do Poradników!

Ostatnio edytowany przez Palar - 11-08-2008 o 14:37.
Palar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 17:03   #24
Endrek_Knight
Użytkownik Forum
 
Endrek_Knight's Avatar
 
Data dołączenia: 26 04 2008
Lokacja: Ostrowiec Św.
Wiek: 32

Posty: 180
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 81
Skille: 86/85
Poziom mag.: 6
Domyślny

Dziękuję za zaakceptowanie poradnika. Mam nadzieję że moja praca nie pójdzie na marne i gracze będą z niego korzystać. Pozdrawiam.
Endrek_Knight jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2008, 14:38   #25
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

Jeśli już mamy być bardzo dokładni to wg mnie trzeba bybyło jeszcze dopisać w loocie coś o sentiel shieldach, templar scythebladach, croco bootsach i small emeraldach (bodajże), bo wywnioskowałem, że opisałeś loot na przeciętny exp, a o w/w przypadkach już nic.

A poza tym poradnik bardzo ładny, wreszcie to czego najbardziej brakuje; poradników o poszczególnych expowiskach.
Wylansowany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2008, 19:57   #26
Aruna
Użytkownik Forum
 
Aruna's Avatar
 
Data dołączenia: 24 12 2005
Lokacja: Tczew
Wiek: 32

Posty: 310
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Berylia
Aruna ma numer GG 7685767
Domyślny

Hmm tak sobie zajrzałem, i naprawdę świetny poradnik, estetycznie;D xDD
10/10
__________________
Berylia Forever.
Aruna jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2008, 12:25   #27
Czarny_Bloker_Pacery
Użytkownik Forum
 
Czarny_Bloker_Pacery's Avatar
 
Data dołączenia: 13 08 2007
Lokacja: Siedlce

Posty: 149
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Pacera
Poziom: 107
Poziom mag.: 7
Domyślny

zjebany poradnik, nawet nie wiem po co go robiles

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Endrek Knight
Najsłabszy z Jaszczuroludzi, lecz nie warto się tym zbytnio sugerować, gdyż w większej grupie (3+) potrafią przysporzyć kłopotu niejednemu, nawet doświadczonemu graczowi
jak widze 3 sentinely to normalnie zakladam stealth ringa :<


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Endrek Knight
Najgroźniejszy z Jaszczuroludzi, walczy magią, przyzywa 5+ Cobr, jego ataki siegają do 100 Hp, a Cobry skutecznie trapują przeciwnika, co robi z Lizardziego Maga naprawdę groźnego przeciwnika...
STRASZNE!!

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Endrek Knight
Tu najlepiej używać czarów obszarowych - Sorcerer, Druid, Palladyn (Divine Caldera - Exevo Mas San)
gdyż jest tu resp 3-ech Magów, i gdy przyzwą dużą ilość Cobr, może spowodować trapa...
exevo mas san?cie chyba pojeb**o, juz lepiej wbic ta beznadziejna exure vite za 300hp

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Endrek Knight
- Knight - W samej wiosce, 50 lvl, skills 70/70, co do broni to akurat dowolność ale myślę że z 1 handed mniejsza strata potków. Najlepiej zaopatrzyć się w 1-2 BP Mana Potion, aby móc się leczyć Exaną Mort, i przy okazji ćwiczyć mlvl. Dla bezpieczeństwa, bierzmy też minimum BP of Strong Health Potion (chyba że ktoś nie przekroczył jeszcze 50lvla, lub ma już 80 lvl do używania Great Health Potion)
niedosc ze 50lvlowi tgam expic sie nie oplaca, to 2 bpki mfow mu nie starcza
ghp uzywac na expie sie nie oplaca, lepiej shp ,a w ogole to jakiemu 80lvlowi pojdzie tam jakis pot inny niz mf

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Endrek Knight
- Palladyn - W samej wiosce można zaczynać juz na 40-45 lvl, skill 70, zalecana broń 1 handed
a jaka 2 reczna bron mozna tam wziac?bolty?power bolty?moze infernal?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Endrek Knight
Plate Armor - 120.00o.z - cena: od 400-700gp
sprzedajesz p army u ludzi za 700gp?

Ostatnio edytowany przez Czarny_Bloker_Pacery - 22-08-2008 o 12:59.
Czarny_Bloker_Pacery jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2008, 13:38   #28
Endrek_Knight
Użytkownik Forum
 
Endrek_Knight's Avatar
 
Data dołączenia: 26 04 2008
Lokacja: Ostrowiec Św.
Wiek: 32

Posty: 180
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 81
Skille: 86/85
Poziom mag.: 6
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Czarny_Bloker_Pacery Pokaż post
zjebany poradnik, nawet nie wiem po co go robiles



jak widze 3 sentinely to normalnie zakladam stealth ringa :<




STRASZNE!!



exevo mas san?cie chyba pojeb**o, juz lepiej wbic ta beznadziejna exure vite za 300hp



niedosc ze 50lvlowi tgam expic sie nie oplaca, to 2 bpki mfow mu nie starcza
ghp uzywac na expie sie nie oplaca, lepiej shp ,a w ogole to jakiemu 80lvlowi pojdzie tam jakis pot inny niz mf



a jaka 2 reczna bron mozna tam wziac?bolty?power bolty?moze infernal?



sprzedajesz p army u ludzi za 700gp?
1)
Po to żeby komuś pomóc... Skoro modki go zaakceptowały to wyraźnie nie jest "zjeba*y"

2)
Welcome Waste??

3)
RYLY??

4)
Widać że dużo na lizardach nie siedziałeś

5)
Tutaj widać to że pojęcie SKILL jest ci obce... Na tym twoim 100 lvl'u masz może 70/70 to ci potków schodzi....

6)
Napisałem to żeby nikt nie wpadł na pomysł zabrania tam boltów.... To jest raczej poradnik kierowany dla tych którzy nie byli jeszcze na chor...

7)
A znasz pojęcie światów nowszych i troszke starszych? Na których ceny mogą się różnic?
Endrek_Knight jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-08-2008, 11:30   #29
Czarny_Bloker_Pacery
Użytkownik Forum
 
Czarny_Bloker_Pacery's Avatar
 
Data dołączenia: 13 08 2007
Lokacja: Siedlce

Posty: 149
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Pacera
Poziom: 107
Poziom mag.: 7
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Endrek_Knight Pokaż post
1)
Po to żeby komuś pomóc... Skoro modki go zaakceptowały to wyraźnie nie jest "zjeba*y"

2)
Welcome Waste??

3)
RYLY??

4)
Widać że dużo na lizardach nie siedziałeś

5)
Tutaj widać to że pojęcie SKILL jest ci obce... Na tym twoim 100 lvl'u masz może 70/70 to ci potków schodzi....

6)
Napisałem to żeby nikt nie wpadł na pomysł zabrania tam boltów.... To jest raczej poradnik kierowany dla tych którzy nie byli jeszcze na chor...

7)
A znasz pojęcie światów nowszych i troszke starszych? Na których ceny mogą się różnic?
1. nie korzystalem z zadnego poradnika gdy pierwszy raz tam szedlem :> robiles ten poradnik zeby coraz wiecej ludzi wpier**lalo sie na lizardy?

2.hit za 30 jest twoim zdaniem big pro elo hard hit?

3.problem kliknac na 1 z cobr?:<<

4.na lizardach siedzialem nawet sporo, gdy wroce z wakacji pokaze ssy
czy ty wiesz jak sie gra palkiem?exevo mas san nie uzywa sie kurwa na 3 potwory

5.na tym 50lvlu mozesz miec ten skill 80/80 ale i tak wiecej walnie 80lvl z 70/70, wiec gowno wiesz

6.a znasz jakiegos palka idiote, ktory expi z boltow?power bolty bierze sie na jakies hunty a nie lizardy -.-

7.chodzi mi o to czy bedziesz latal do nooblandu zeby zarobic 300gp?-.-
__________________
ARAN GALA&CZARNY THREAD

14:22 Dragslayer [65]: no k**wa co tu duzo mowic, smierdze xD

18:34 Szczaf [21]: pomocy jesu jakis polak pomoz mi jestem na orcach wlazłęm gdzies jest tu lawa plz HELP
Czarny_Bloker_Pacery jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-08-2008, 12:11   #30
Sehrman
Użytkownik Forum
 
Sehrman's Avatar
 
Data dołączenia: 27 11 2007

Posty: 271
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Refugia
Domyślny

up - weź nie żenuj - poradnik jest dobry nie ma błędów - wszyscy mi mówią że na EF knight potrzebuje 30 levela ja od 20 chodzę i ie mam waste

i chyba sam nie wiesz co mówisz człowieku

niektórzy chcieli by wziąśc bolce - tu jest napisane że royalki są lepsze
700 gp za p-arma - ja kupuje za 500 na refugii a tam jest wszystko tanie jak barszcz - na nowych światach osiąga 700 gp - 300 może se zarobić to jego zysk nie twój

twój elite knight mówi mi też że wiesz sporo na temat pala - ja bym go użył żeby skasować 3 monstery z miejsca niż ganiać za nimi po wiosce i żeby więcej monsterów naszło


ogólnie rzecz biorąc czepiasz się żeby było że coś tam ci nie pasi - to nie poradnik dla wielmożnego pana Czarny_Bloker_Pacery tylko dla 1000 innych osób - innym odpowiada a tobie oczywiście się nie pdoba - napisz lepszy poradnik o Chor to zwrócę honor narazie uważam cię za prawdziwe dziecko neo
__________________
PoCzUj w SoBiE SzMoC


Ostatnio edytowany przez Sehrman - 24-08-2008 o 12:13.
Sehrman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-08-2008, 13:06   #31
Endrek_Knight
Użytkownik Forum
 
Endrek_Knight's Avatar
 
Data dołączenia: 26 04 2008
Lokacja: Ostrowiec Św.
Wiek: 32

Posty: 180
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 81
Skille: 86/85
Poziom mag.: 6
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Czarny_Bloker_Pacery Pokaż post
1. nie korzystalem z zadnego poradnika gdy pierwszy raz tam szedlem :> robiles ten poradnik zeby coraz wiecej ludzi wpier**lalo sie na lizardy?
To skoro nie korzystasz z poradników to co tu robisz?? Tak jak pan UP, czepiasz sie. Zrób coś lepszego panie pró evul poradnikopisarz
Endrek_Knight jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-08-2008, 19:38   #32
Czarny_Bloker_Pacery
Użytkownik Forum
 
Czarny_Bloker_Pacery's Avatar
 
Data dołączenia: 13 08 2007
Lokacja: Siedlce

Posty: 149
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Pacera
Poziom: 107
Poziom mag.: 7
Domyślny

@sehrman
Jest roznica, miedzy efem, a lizardami.Ty bys wzial bolce, poniewaz jestes newbie, a co do p arma to ja mowie ze ja nie biegam do nooblanda, zeby sprzedac arma i placic za travel polowe zarobku. Pallkiem czesto gram u kolegi i wiem co i jak. Mowie o lizardach na wiezy, a nie w wiosce...nabku wiesz, ze z tego wali sie po 100? Lepiej zabic te smieci up/down jak juz chcecie tego sana. Niekazdy komentarz musi byc zajebisty -.-kazdy ma swoje zdanie, ja mam swoje i bede sie tego trzymal dziecko neo bo mam swoje zdanie?hmm

@endrek
Mowie poraz kolejny, jestem na wakacjach, net jest slaby i sie zdjec nie da ogladac, wiec ogladam sobie poradniki z nudow. Nie bede robil zadnego poradnika dla jakiegos nooba XD problem pojsc zobaczyc samemu?
__________________
ARAN GALA&CZARNY THREAD

14:22 Dragslayer [65]: no k**wa co tu duzo mowic, smierdze xD

18:34 Szczaf [21]: pomocy jesu jakis polak pomoz mi jestem na orcach wlazłęm gdzies jest tu lawa plz HELP

Ostatnio edytowany przez Czarny_Bloker_Pacery - 24-08-2008 o 19:47.
Czarny_Bloker_Pacery jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-08-2008, 19:55   #33
Endrek_Knight
Użytkownik Forum
 
Endrek_Knight's Avatar
 
Data dołączenia: 26 04 2008
Lokacja: Ostrowiec Św.
Wiek: 32

Posty: 180
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 81
Skille: 86/85
Poziom mag.: 6
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Czarny_Bloker_Pacery Pokaż post
@endrek
Mowie poraz kolejny, jestem na wakacjach, net jest slaby i sie zdjec nie da ogladac, wiec ogladam sobie poradniki z nudow. Nie bede robil zadnego poradnika dla jakiegos nooba XD problem pojsc zobaczyc samemu?
Tak, wszyscy wiedzą ze jakis tam Czarny bloker pacery jest pró evul mastach plajer, ale chyba troche pomyliles pojecia.... Ty chyba nie wiesz co to jest noob... Albo wiesz, to w takim razie napisz czym się kierowałeś pisząc to w moim kierunku... Żal troche.... I nie wypowiadaj mi sie tu bo to nie miejsce na zbedny spam wielkiego Knajta z Pacery...

Ostatnio edytowany przez Endrek_Knight - 24-08-2008 o 19:56.
Endrek_Knight jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-08-2008, 19:59   #34
Sehrman
Użytkownik Forum
 
Sehrman's Avatar
 
Data dołączenia: 27 11 2007

Posty: 271
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Czarny_Bloker_Pacery Pokaż post
@sehrman
Jest roznica, miedzy efem, a lizardami.Ty bys wzial bolce, poniewaz jestes newbie, a co do p arma to ja mowie ze ja nie biegam do nooblanda, zeby sprzedac arma i placic za travel polowe zarobku. Pallkiem czesto gram u kolegi i wiem co i jak. Mowie o lizardach na wiezy, a nie w wiosce...nabku wiesz, ze z tego wali sie po 100? Lepiej zabic te smieci up/down jak juz chcecie tego sana. Niekazdy komentarz musi byc zajebisty -.-kazdy ma swoje zdanie, ja mam swoje i bede sie tego trzymal dziecko neo bo mam swoje zdanie?hmm

@endrek
Mowie poraz kolejny, jestem na wakacjach, net jest slaby i sie zdjec nie da ogladac, wiec ogladam sobie poradniki z nudow. Nie bede robil zadnego poradnika dla jakiegos nooba XD problem pojsc zobaczyc samemu?
ale jest też różnica w levelu na którym się chodzi na te mostery

sprawiasz wrażenie większego osła jakim jesteś - ty wiesz lepiej masz swoje zdanie i trzymasz się tego chociaż ktoś wie lepiej

nie napisał byś poradnika bo nie umiesz po prostu napisac lepszego - napisał byś cześć to poradnik o lizardach słuchajcie się mnie jestem master flamaster inni "gów.." wiedzą
__________________
PoCzUj w SoBiE SzMoC

Sehrman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-08-2008, 20:01   #35
Czarny_Bloker_Pacery
Użytkownik Forum
 
Czarny_Bloker_Pacery's Avatar
 
Data dołączenia: 13 08 2007
Lokacja: Siedlce

Posty: 149
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Pacera
Poziom: 107
Poziom mag.: 7
Domyślny

@endrekU FAIL!!!



a w ogole nie mowie o Tobie, ze jestes noob, tylko o tych co tutaj wszystko czytaja i wbijaja sie na respy

@sh~
na efie wylatuja ci po 4 scauty, a na lizach po 10 monsterow naraz.Tak!!!!!!25~lvl bez pacca, ktory nigdy tam nie byl zna sie lepiej, bo przeczytal zle napisany poradnik. Powiedz mi kurwa co sie nie zgadza w tym co ja napisalem-;- czlowieku ten mas san zrzera 160many, a mag ma z 300hp =.= wastuj 480many na 3 zielone gowna. Jestem oslem, he?

Ostatnio edytowany przez Czarny_Bloker_Pacery - 24-08-2008 o 20:18.
Czarny_Bloker_Pacery jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-08-2008, 20:09   #36
Sehrman
Użytkownik Forum
 
Sehrman's Avatar
 
Data dołączenia: 27 11 2007

Posty: 271
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Refugia
Domyślny

ja tutaj wszystko czytam...
__________________
PoCzUj w SoBiE SzMoC

Sehrman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-08-2008, 22:16   #37
Endrek_Knight
Użytkownik Forum
 
Endrek_Knight's Avatar
 
Data dołączenia: 26 04 2008
Lokacja: Ostrowiec Św.
Wiek: 32

Posty: 180
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 81
Skille: 86/85
Poziom mag.: 6
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Czarny_Bloker_Pacery Pokaż post
@endrekU FAIL!!!



a w ogole nie mowie o Tobie, ze jestes noob, tylko o tych co tutaj wszystko czytaja i wbijaja sie na respy

@sh~
na efie wylatuja ci po 4 scauty, a na lizach po 10 monsterow naraz.Tak!!!!!!25~lvl bez pacca, ktory nigdy tam nie byl zna sie lepiej, bo przeczytal zle napisany poradnik. Powiedz mi kurwa co sie nie zgadza w tym co ja napisalem-;- czlowieku ten mas san zrzera 160many, a mag ma z 300hp =.= wastuj 480many na 3 zielone gowna. Jestem oslem, he?

Jeśli byłbyś łaskaw nie spamować tu swoimi chorymi teoriami... Mogłeś się wypowiedzieć/ocenić poradnik, zrobiłeś to na swój własny sposób, a teraz wypierd**aj
Endrek_Knight jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2008, 00:04   #38
Egon_Abus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 05 2007

Posty: 87
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Czarny_Bloker_Pacery Pokaż post
jak widze 3 sentinely to normalnie zakladam stealth ringa :<
Akurat Sentinel widzi niewidzialnych, Panie Pro
Wiem, że to była ironia, ale nie mogłem się powstrzymać

Enjoy!
__________________
[MONSTER]Pirate Marauder[/MONSTER], [MONSTER]Pirate Cutthroat[/MONSTER],
[MONSTER]Pirate Buccaneer[/MONSTER], [MONSTER]Pirate Corsair[/MONSTER]
are my friends...
Egon_Abus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-09-2008, 21:34   #39
Varmass
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 10 2007
Lokacja: Venore

Posty: 9
Stan: Na Emeryturze
Imię: ^^
Profesja: Elite Knight
Gildia: ~~nie ma~~
Świat: Lucera
Poziom: 83
Skille: 90/90
Poziom mag.: 6
Domyślny

Nie podoba mi się. Moim zdaniem 60% tego co napisałeś jest błędne.

"Najsłabszy z Jaszczuroludzi, lecz nie warto się tym zbytnio sugerować, gdyż w większej grupie (3+) potrafią przysporzyć kłopotu niejednemu, nawet doświadczonemu graczowi"

Często wychodzi 5+ sentineli + 2-3 templary. Zabicie tego respa kosztuje mnie max 2-3 exury. Już sibangi są bardziej evul, ponieważ rzucają kamyczkami co turę, a nie raz na 15 minut jak sentinel.

"Najgroźniejszy z Jaszczuroludzi, walczy magią, przyzywa 5+ Cobr, jego ataki sięgają do 100 Hp, a Cobry skutecznie trapują przeciwnika, co robi z Lizardziego Maga naprawdę groźnego przeciwnika..."

1. Hit za ~~100 to rzadkość. Zazwyczaj jest to ~~80.
2. Wiesz ile trzeba czasu, żeby mag stworzył 5 cobr? Nim zrobi 2 już leży we własnej krwi.
3. Jeśli nie umiesz sobie poradzić z trapowaniem przez zwykłe moby to podaj swój nick. Przyjdę Cie zabić może coś poleci (przeczytaj poradnik o sztuce walki w zwarciu z tego forum, a zrozumiesz swoją głupotę...).

"Tu najlepiej używać czarów obszarowych - Sorcerer, Druid, Palladyn (Divine Caldera - Exevo Mas San)
gdyż jest tu resp 3-ech Magów, i gdy przyzwą dużą ilość Cobr, może spowodować trapa..."

Kto się pcha na resp 3 magów? A nawet jeśli już się zdarzy to zaznaczasz jednego na fallow, podbiegasz, 2 hity i gonisz kolejnego. Tym bardziej palkiem, który ma dużo większy zasięg. Ale proszę chcesz waścić mane to EXEVO MAS SAN!

"- Knight - W samej wiosce, 50 lvl, skills 70/70, co do broni to akurat dowolność ale myślę że z 1 handed mniejsza strata potków. Najlepiej zaopatrzyć się w 1-2 BP Mana Potion, aby móc się leczyć Exaną Mort, i przy okazji ćwiczyć mlvl. Dla bezpieczeństwa, bierzmy też minimum BP of Strong Health Potion (chyba że ktoś nie przekroczył jeszcze 50lvla, lub ma już 80 lvl do używania Great Health Potion)"

1. 50 ek-owi nie starczą 2 bp manasków. Uwierz próbowałem.
2. Przy niskich skillach lepiej użyć broni 2 ręcznej, gdyż bonus shielding-u do tarczy i tak będzie żałosny, a lizardy mają dużo hp, więc każdy punkt ataku będzie przydatny.
3. Moim zdaniem minimum 60 lvl (dostępna jest broń od 60 lvl-a...) i skille 75/75, a mile widziane 80/80+.
4. Zdecydowanie trzeba używać exury. Exana mort to niepotrzebne wastowanie many. Jeśli podczas bicia respa nie nadążasz leczyć się exurą/om? to wylecz się wcześniej.

"- Palladyn - W samej wiosce można zaczynać juz na 40-45 lvl, skill 70, zalecana broń 1 handed"

Royal Spear-y, ewentualnie przy gorszych skillach można użyć Enchanted Spear-ów.

"Plate Armor - 120.00o.z - cena: od 400-700gp"

Sprzedaję 10 p armów za 4k w sklepie. Ty sprzedajesz 10 p armów u ludzi za 7k. Mi to zajmuje 5 minut Tobie 5h. W tym czasie wyniosę z lizardów kolejne 20-30k. Have fun.

"z Lizardów, nie wypada jedzenie więc najlepiej zaopatrzyć się w zapasy pożywienia. Moim zdaniem najlepsze na Exp są Brown Mushroom. Możemy kupić je u NPC Luna na wyspie Edron za cenę 10gp za sztukę."

Grzybki są opłacalnie ale bardzo drogie. Ile zużyjesz grzybków na hunta? Co najmniej 50 = -500gp. Znacznie lepiej wziąć 5 hamów za 40gp! a braki w jedzeniu uzupełniać z krokodyli i wyvern.

"Warto także, zaopatrzyć się w Obsidian Knife, aby móc sciągać skóry z Lizardów, gdyż Lizard Leather's są potrzebne do wykonania jednego z addonów do Hunter Outfitu."

1. Obsidian Knife to podstawa. Lwia część zarobku pochodzi ze sprzedaży skórek (NPC Irmana w Venore kupi je od nas po cenie 150 gp/each, możemy też sprzedać je innym graczom za wyższą cenę). Dodam, że na hunta mam minimum 5k+ z samych skórek.
2. Lizard leather potrzebne są także do barbarian-a.

"- Druid/Sorcerer"

Druid/Sorcerer to raczej głupi pomysł. Niepotrzebna strata manasów. Grałes kiedyś magikami? Ja chyba jeszcze nie widziałem w Chor żadnego maga.

"Wybierając się na Chor, można założyć coś z Terra Setu. Lizard Snakecharmer, bardzo mocno truje, ok. 10 pkt na ture, oczywiście z biegiem czasu obrażenia maleją. Ma też dość mocny czar, którego obrażenia sięgają 100 Hp. Zakładając Terra Mantle, i Terra Hood, początkowe obrażenia od trucizny spadają do 2-3 pkt na turę, także nie musimy wastować 30 punktów many na Exanę Pox, a obrażenia z jego dość mocnego czaru, spadną do 70-80 Hp, co jest dodatkową oszczędnością Hp i many."

Ech ręce opadają. Jeśli już się wybierać magiem na lizardy to lepiej założyć coś co dodaje mlvl. Dlaczego? Co za róznica czy dostaniesz hit za 30, 50 czy 100? I tak 1 exura i już full. Natomiast dodatkowy mlvl przyda się w ataku.

"Moim zdaniem, na Chor, loot dopisuje zawsze. Z Lizardów wypadają Plate Armory oraz Halberdy, które jak wiemy są całkiem opłacalnym lootem. Lecz uważam, że zbieranie ich, akurat TAM jest mało pożyteczne, gdyż musielibyśmy co chwila latać do miasta. Moim zdaniem, jeżeli zbierać Plate Army lub Halberdy to tylko do Lootbaga."

1. Moim zdaniem lepiej zabrać p army i halberdy. Time ring + utani hur + BOH i w 5 minut oblecisz do dp. Pamiętaj, że na lizardy chodzi się głównie po kasę i zbiera co się da...
2. Dragon Shield 4-5k + Obsidian Lance 500gp = Obsidian Knife 9-10k

Do tego brakuje mapki drogi z Port Hope.

Udowodniłem, że g***o wiesz, więc nie bierz się za poradniki. To co napisałem to już prawie gotowy artykuł...
Varmass jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-09-2008, 22:00   #40
Endrek_Knight
Użytkownik Forum
 
Endrek_Knight's Avatar
 
Data dołączenia: 26 04 2008
Lokacja: Ostrowiec Św.
Wiek: 32

Posty: 180
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 81
Skille: 86/85
Poziom mag.: 6
Domyślny

Cytuj:
Często wychodzi 5+ sentineli + 2-3 templary. Zabicie tego respa kosztuje mnie max 2-3 exury. Już sibangi są bardziej evul, ponieważ rzucają kamyczkami co turę, a nie raz na 15 minut jak sentinel.
Nie pisałem tego tylko dla takich "pró evul mastach plajerów" jak ty, tylko dla knightów z troszke niższymi skilami jak te twoje wybocone...

Cytuj:
1. Hit za ~~100 to rzadkość. Zazwyczaj jest to ~~80.
2. Wiesz ile trzeba czasu, żeby mag stworzył 5 cobr? Nim zrobi 2 już leży we własnej krwi.
3. Jeśli nie umiesz sobie poradzić z trapowaniem przez zwykłe moby to podaj swój nick. Przyjdę Cie zabić może coś poleci (przeczytaj poradnik o sztuce walki w zwarciu z tego forum, a zrozumiesz swoją głupotę...).
Dobrze, może hit za 100 zdarza się sporadycznie ale jednak. Uwierz że jak ganiasz sie powiedzmy z Sentientelem i wyskoczy ci Mag to dośc czybko summonuje cobry... Aha a co do nicku... tempy idioto masz pod avataram.... I to ty tudaj udowadniasz jaki jestes głupi

Cytuj:
Kto się pcha na resp 3 magów? A nawet jeśli już się zdarzy to zaznaczasz jednego na fallow, podbiegasz, 2 hity i gonisz kolejnego. Tym bardziej palkiem, który ma dużo większy zasięg. Ale proszę chcesz waścić mane to EXEVO MAS SAN!
No rzeczywiście z twoimi skillami też bym sie na 3-ech magów nie rzucał...

Cytuj:
1. 50 ek-owi nie starczą 2 bp manasków. Uwierz próbowałem.
2. Przy niskich skillach lepiej użyć broni 2 ręcznej, gdyż bonus shielding-u do tarczy i tak będzie żałosny, a lizardy mają dużo hp, więc każdy punkt ataku będzie przydatny.
3. Moim zdaniem minimum 60 lvl (dostępna jest broń od 60 lvl-a...) i skille 75/75, a mile widziane 80/80+.
4. Zdecydowanie trzeba używać exury. Exana mort to niepotrzebne wastowanie many. Jeśli podczas bicia respa nie nadążasz leczyć się exurą/om? to wylecz się wcześniej.
No tak same manaski... A co jeśli masz trapa przez kilka templarów, grzeje cie 2ch magów i nage masz reda? TY oczywiście używasz manaska i w panice leczysz sie EXURĄ tak? 2-ręczna broń przy takim trapie jak wyżej to chyba samobójstwo nie?

Cytuj:
Royal Spear-y, ewentualnie przy gorszych skillach można użyć Enchanted Spear-ów.
No i po cholere to pisałeś? Napisz własny poradnik. OUP's... zapomniałem... Osoba która nie umie korzystać nawet z opcji CYTUJ ani nie może w ogólnie widocznych info o postaci znaleśc nicku to poradniku nie napisze :<

Cytuj:
Sprzedaję 10 p armów za 4k w sklepie. Ty sprzedajesz 10 p armów u ludzi za 7k. Mi to zajmuje 5 minut Tobie 5h. W tym czasie wyniosę z lizardów kolejne 20-30k. Have fun.
Spoko sprzedawaj... A twój pojemny "musk" nie zna chyba cen na wszystkich światach he? Może na jakimś świecie u plajersów sellniesz za tyle.... A co do czasu... Możesz to odkładać do dp, a potem stojąc pod dp i nie mając ochoty iść powiedzmy expić możesz kilka sellnać...

Cytuj:
Grzybki są opłacalnie ale bardzo drogie. Ile zużyjesz grzybków na hunta? Co najmniej 50 = -500gp. Znacznie lepiej wziąć 5 hamów za 40gp! a braki w jedzeniu uzupełniać z krokodyli i wyvern.
A wziąłeś pod uwage że czasem na Chor expi więcej ludzi? A co zrobisz jak każdy myśli tak powierzchownie jak ty i sobie pomyśli "A chuj tam nie biore szamy bo tam sa kroko i Wyvy". Wpadasz a tu dupa bo 3x 100+ kina ubija Croco... i co wtedy? A z resztą 50 grzybów to jeszcze nie waste....

Cytuj:
1. Obsidian Knife to podstawa. Lwia część zarobku pochodzi ze sprzedaży skórek (NPC Irmana w Venore kupi je od nas po cenie 150 gp/each, możemy też sprzedać je innym graczom za wyższą cenę). Dodam, że na hunta mam minimum 5k+ z samych skórek.
2. Lizard leather potrzebne są także do barbarian-a.
Też nie rozumiem po co to pisałeś.... Przeciez każdy umie czytać i ty juz nie musisz przepisywać tego co ja juz napisałem.. O.K. zapomniałem o barbarianie.... I co?

Cytuj:
Druid/Sorcerer to raczej głupi pomysł. Niepotrzebna strata manasów. Grałes kiedyś magikami? Ja chyba jeszcze nie widziałem w Chor żadnego maga.
A wiesz że Tibia ma więcej światów niż ten twój pro serv? I wiesz że u mnie na serwie latają magowie/druidzi...

Cytuj:
Ech ręce opadają. Jeśli już się wybierać magiem na lizardy to lepiej założyć coś co dodaje mlvl. Dlaczego? Co za róznica czy dostaniesz hit za 30, 50 czy 100? I tak 1 exura i już full. Natomiast dodatkowy mlvl przyda się w ataku.
Nom masz racje. Ręce opadają... jak sie czyta recenzje takiego matoła jak ty... Skoro modki zaakceptowały to już twoje zdanie nic nie zmieni zawistna kur** . Do czego ci ten MLVL?? Przy 1 mlvl+ prawdopodobieństwo walnięcia tego maxymalnego hita nie zwiększa sie za bardzo...

Cytuj:
1. Moim zdaniem lepiej zabrać p army i halberdy. Time ring + utani hur + BOH i w 5 minut oblecisz do dp. Pamiętaj, że na lizardy chodzi się głównie po kasę i zbiera co się da...
2. Dragon Shield 4-5k + Obsidian Lance 500gp = Obsidian Knife 9-10k
O.K. Zbieraj sobie te army i obsi lanc... Kto ci tu napisał ze nie mozesz tego zrobić?? Tak.. Najpierw stój w dp i kup shielda (5h) i sellnij Obsidian Knifa (next 5h)... Ja już wyniose z lizardów 50-60k ) za ten czas

Cytuj:
Do tego brakuje mapki drogi z Port Hope.

Udowodniłem, że g***o wiesz, więc nie bierz się za poradniki. To co napisałem to już prawie gotowy artykuł...
A zauważyłeś ze tam napisałem ze najlepiej zacząć z Ank?? Czytaj człowieku bo sie sam gubisz....

Tak.. ty myślisz ze mi coś udowodniłeś... A udowodniłes nie mi, tylko kazdemu z forum ze to ty gówno wiesz .. Gdybym ja gówno wiedział, to uwierz ze ten poradnik byłby jeszcze w dziale "wasze propozycje poradników" a nie tutaj...

Tylko czemu sam nie napisałeś wcześniej poradnika skoro all wiesz lepiej??

I jak masz mi coś jeszcze do powiedzenia to pisz na PW bo nie chce mi sie tu bawić w cytowanie takich idiotów... Żegnam
Endrek_Knight jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:02.


Powered by vBulletin 3