Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 18-07-2010, 13:28   #201
poldek_p
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 07 2006

Posty: 123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post

Wiec zeby skorzystac z prawa powrotu trzeba przyjac wiare zydowska, czy tez wyznanie mojzeszowe. To wynika z definicji. A ty mi mowisz ze to nie ma nic zwiazanego z religia?
Nie możesz się po prostu przyznać ,że palnąłeś głupstwo z tym Izraelem ? Będziemy teraz bez sensu brnąć w prawo imigracyjne itd. bo tobie się wydaje ,że w Izraelu panuje teokracja , zresztą jak na całym świecie co sam zauważyłeś .
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
Tak tez uwazam, wiekszosc krajow na swiecie jest w pewnym, malym stopniu, teokratyczna.
Też uważam , że PRL była w pewnym małym stopniu demokratyczna. Chlapnąłeś głupstwo o tym ,że państwo teokratyczne=upadek i bez sensu w to brniesz.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
Idz postaw dharame obok tego kzyrza to ci ja zdejma w jeden dzien. A tlumaczenie ze "jestem buddysta i chce tylko oddac hold zmarlym" nie pomoze.
Znajdź teraz paragraf, który tego zabrania ?
Zresztą to jest popadnie w idiotyzm , postawienie takiego symbolu dharmy było by zwykła chamską prowokacją, żadne normalny buddysta by tak nie zrobił, bo żyjemy w takim społeczeństwie jakim żyjemy. Gdyby zmarł cesarz Japonii i postawił bym krzyż przed pałacem to co nie była by to prowokacja ?. Jeżeli religie maja byc równe to dlaczego nie damy fallusa ? Ostatnio widziałem , program o czcicielach fallusa i co , mamy obrażać ich uczucia religijne i zakazać stawiania fallusa przed pałacem prezydenckim ?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
rotfl... Dobrze sie trzyma? Rosnacy dlug, umniejszanie kobiet, legalne kamienowanie, 7my najbardziej autorytarny i opresyjny rzad ze 167 badanych krajow swiata, a wszystko to utrzymywane z tego ze 90% eksportu to ropa? I ty to nazywasz dobrze? Jezeli chlopaki w tej czesci swiata nie zaczna sie szybko reformowac jak ich sasiad Zjednoczone Emiraty Arabskie, to jak tylko im sie zasoby naturalne zaczna konczyc to pojda na samo dno szybciej niz jakikolwiek inny kraj.

Nie dawaj mi wiecej przykladow jak nie wiesz nic na temat krajow, o ktorych mowisz.
1.Nie wiem nic o rosnącym długu Arabii Saudyjskiej , ale raczej nie ma to nic wspólnego z teokracją , bo państwa UE są w o wiele gorszej sytuacji. A przecież są tak rozwinięte i liberalne światopoglądowo.
2.Umniejszanie roli kobiet, kamienowanie , opresyjny rząd , no i co z tego ? Takie mają prawo.W europie jest eutanazja i aborcja. Patrzysz przez pryzmat europejczyka ,że państwo jest złe bo jest małą rola kobiet, ale to jest tylko twoja subiektywna ocena. Ustrój ten trzyma się tam od XVIII wieku czyli o wiele dłużej niż wszystkie inne obecnie panujące. W tym czasie Europa przeżyła chyba wszystkie możliwe systemy i ustroje . Rozmawiamy o tym jak mocne jest państwo ,ze względu na swój system. Arabia się trzyma o wiele mocniej od państw Europejskich tzn.nie jest bogatsza, ale stabilniejsza. A co do ropy, no skoro mają takie bogate złoża to z nich korzystają,takie mają bogactwa. Gdyby Nie mieli ropy gospodarka była by nastawiona na co innego, proste. Nigeria też w gigantycznym stopniu uzależniona jest od sprzedawania ropy i nie jest teokratyczna , ma o wiele lepsze warunki do rozwoju rolnictwa i nie musi go dotować jak w Arabii a mimo to stoi o wiele gorzej. PKB na mieszkańca jest o wiele wyższy . Po raz kolejny argument teokracja= kryzys nie wytrzymuje krytyki

Ostatnio edytowany przez poldek_p - 18-07-2010 o 13:31.
poldek_p jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 18-07-2010, 13:50   #202
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez poldek_p Pokaż post
Zresztą to jest popadnie w idiotyzm , postawienie takiego symbolu dharmy było by zwykła chamską prowokacją, żadne normalny buddysta by tak nie zrobił, bo żyjemy w takim społeczeństwie jakim żyjemy.
Ilu znasz buddystów?

Cytuj:
Gdyby zmarł cesarz Japonii i postawił bym krzyż przed pałacem to co nie była by to prowokacja ?. Jeżeli religie maja byc równe to dlaczego nie damy fallusa ? Ostatnio widziałem , program o czcicielach fallusa i co , mamy obrażać ich uczucia religijne i zakazać stawiania fallusa przed pałacem prezydenckim ?
Każdy orze jak może, katolik postawiłby krzyż, czciciel fallusa postawiłby fallusa i nic nam do tego, to się nazywa tolerancja. Jeżeli tak cię gorszy penis, to sobie utnij swojego.
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2010, 14:37   #203
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Każdy orze jak może, katolik postawiłby krzyż, czciciel fallusa postawiłby fallusa i nic nam do tego, to się nazywa tolerancja. Jeżeli tak cię gorszy penis, to sobie utnij swojego.
Slyszales kiedys o czyms takim, ze pewne zachowania w pewnych okolicznosciach sa niestosowne? Postawienie fallusa, nawet przez jego czciciela, byloby niestosowne w tej sytuacji - nie mozna tolerowac wszystkiego, nie popadajmy w skrajnosc, bo niedlugo na murzyna nie bedzie mozna powiedziec "czarnuch".
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2010, 14:59   #204
poldek_p
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 07 2006

Posty: 123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Ilu znasz buddystów?

Każdy orze jak może, katolik postawiłby krzyż, czciciel fallusa postawiłby fallusa i nic nam do tego, to się nazywa tolerancja. Jeżeli tak cię gorszy penis, to sobie utnij swojego.
Kolega chyba nie dostrzegł ironii? Bo po tym co napisałeś pokazujesz tylko to ,że jesteś idiotą . Rozumiem ,że nie przeszkadzało mi ci również sranie publicznie bo jesteś tolerancyjny.Kretyńskie argumenty
poldek_p jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2010, 15:02   #205
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Nie możesz się po prostu przyznać ,że palnąłeś głupstwo z tym Izraelem ? Będziemy teraz bez sensu brnąć w prawo imigracyjne itd. bo tobie się wydaje ,że w Izraelu panuje teokracja , zresztą jak na całym świecie co sam zauważyłeś .
W Izraelu nie panuje teokracja w doslownym znaczeniu tego slowa. Ale jakbyscie poczytali pozostale moje wypowiedzi to przyjelibyscie do wiadomosci ze teokratycznymi nazywam rzady gdzie religia wywiera presje na stanowione prawo. I nie chodzi mi o to czy w rzadzie zasiadaja duchowni czy nie, koniec koncow kosciol ma wplywy w rzadzie i reprezentantow, nawet jesli nie bezposrednich. W tym swiecie nie ma czegos takiego jak czysta teokracja zgodna z ta ograniczona definicja. Poza tym, jedyne o czym wy sie teraz sprzeczacie to to ze uzylem slowa "teokracja" aby opisac cos o charakterze czesciowo teokratycznym tudziez kultowym.

Podkreslam, nie interesuje mnie jaka w twoim slowniku jest definicja teokracji. Interesuje mnie to ze organizacje religijne nie powinny miec zadnego wplywu na decyzje rzadowe, poniewaz takowe sa zwykle niesprawiedliwe i koncza bolesnie. A wy mi tu o definicji biadolicie.

Cytuj:
Znajdź teraz paragraf, który tego zabrania ?
Nie zrozumiales argumentu. Nasze prawo jest swieckie. Jego wykonanie nie jest.

Cytuj:
Gdyby zmarł cesarz Japonii i postawił bym krzyż przed pałacem to co nie była by to prowokacja ?
Z jakiej racji publiczne modlenie sie za zmarla osobe do boga w ktorego wierzysz mialoby byc prowokacja? Jest wolnosc religijna. No wlasnie, czy jest? W tym cala rzecz o czym rozmawiamy, tylko dlatego ze ktos stweirdzil ze 90% polakow to katolicy nie znaczy ze jeden buddysta nie moze czcic smierci prezydenta w sposob zgodny z jego wlasna religia. A jednak, religia wiekszosciowa okazuje sie miec wiecej przywilejow i wieksze prawa niz te mniejszosciowe, pomimo tego ze rzad zastrzega sobie rownosc religi. Stawianie kzyrza dharmy pod palacem prezydenckim jest prowokacja tylko wtedy kiedy ty stawiajac go tam, miales na mysli prowokacje. Mimo to, dharma zostala by uznana za prowokacje, nawet postawiona w najszczerszych intencjach "zjednoczenia sie roznych religii w oplakiwaniu tragedii". Jezeli tego nie zrozumiesz to skoncz ze mna dyskutowac, bo szkoda mi czasu odpisywac.

Cytuj:
Ostatnio widziałem , program o czcicielach fallusa i co , mamy obrażać ich uczucia religijne i zakazać stawiania fallusa przed pałacem prezydenckim ?
Czciciele fallusa nie za uznawani przez rzad polski jako religia. Wiec nie. Co teraz panie madry? Jakiz to rownie glupi argument wymyslisz?

Cytuj:
Ustrój ten trzyma się tam od XVIII wieku czyli o wiele dłużej niż wszystkie inne obecnie panujące. W tym czasie Europa przeżyła chyba wszystkie możliwe systemy i ustroje . Rozmawiamy o tym jak mocne jest państwo ,ze względu na swój system. Arabia się trzyma o wiele mocniej od państw Europejskich tzn.nie jest bogatsza, ale stabilniejsza.
Jezeli trzymanie ludzi za pysk dlonia zelazna jak w Korei Pln uwazasz za stabilny rzad, bo nie upadl to masz racje, jak najbardziej. Jezeli teokracja jest w stanie sila lub ciemnota ludu utrzymac sie u wladzy to jest jak najbardziej rzadem stabilnym. Mimo to ciesze sie, ze w Arabii Saudyjskiej nie mieszkam. Z tego co widze po tobie to nic by ci to nie przeszkadzalo. Moze sie przeprowadz?
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2010, 15:53   #206
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Podkreslam, nie interesuje mnie jaka w twoim slowniku jest definicja teokracji. Interesuje mnie to ze organizacje religijne nie powinny miec zadnego wplywu na decyzje rzadowe, poniewaz takowe sa zwykle niesprawiedliwe i koncza bolesnie.
Tylko organizacje religijne? A gejowskie? Feministyczne? Ekologiczne?
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2010, 16:07   #207
poldek_p
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 07 2006

Posty: 123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
W Izraelu nie panuje teokracja w doslownym znaczeniu tego slowa. Ale jakbyscie poczytali pozostale moje wypowiedzi to przyjelibyscie do wiadomosci ze teokratycznymi nazywam rzady gdzie religia wywiera presje na stanowione prawo. I nie chodzi mi o to czy w rzadzie zasiadaja duchowni czy nie, koniec koncow kosciol ma wplywy w rzadzie i reprezentantow, nawet jesli nie bezposrednich. W tym swiecie nie ma czegos takiego jak czysta teokracja zgodna z ta ograniczona definicja. Poza tym, jedyne o czym wy sie teraz sprzeczacie to to ze uzylem slowa "teokracja" aby opisac cos o charakterze czesciowo teokratycznym tudziez kultowym.
Człowieku co ty opowiadasz ? Podałem ci konkretna definicje teokracji , która nijak się miała to tego co pisałeś , a pisałeś:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
Nie chodzi mi o kraje uznajace jakies wyznanie, ale o te rzadzone religia. Czyli tzw Teokracja. Obecnie przyklady to Iran, Watykan, i Izrael. Iran - dyktatura pod przykrywka demokracji, albo Izrael - niekonczaca sie wojna domowa i terroryzm.
Po tym jak ci to z kolega Ashlonem wytknęliśmy, zacząłeś pisać ,że trochę teokracji jest wszędzie.Co jest totalnym wykręcaniem
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
Podkreslam, nie interesuje mnie jaka w twoim slowniku jest definicja teokracji. Interesuje mnie to ze organizacje religijne nie powinny miec zadnego wplywu na decyzje rzadowe, poniewaz takowe sa zwykle niesprawiedliwe i koncza bolesnie. A wy mi tu o definicji biadolicie.
Jakim moim słowniku, to definicja uznawana przez wszystkich. To mnie nie interesuje co Ty uważasz ,za teokracje. Rozmawiamy o konkretach a nie o Twoich wymysłach. Jeżeli nie chcesz ,żeby organizacje religijne nie miały wpływu na politykę to musisz zabrać prawa wyborcze wszystkim wierzącym. Zrób Koreę Płn tam na pewno nie można doszukać się teokracji .
To ,że w jakimś państwie 20% głosujących to komuniści to co mamy komunizm ?
"Zwykle kończą się boleśnie"- przecież przez cały czas ci udowadniam ,że nie ma w tej dziedzinie żadnej specjalnej zależności, czasami doprowadza do potęgi czasami do upadku.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
Nie zrozumiales argumentu. Nasze prawo jest swieckie. Jego wykonanie nie jest.
Czyli prawo jest nieprzestrzegane, to proszę zaskarżyć tego typu działania.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
Z jakiej racji publiczne modlenie sie za zmarla osobe do boga w ktorego wierzysz mialoby byc prowokacja? Jest wolnosc religijna.
A czy ja ci bronie się modlic? Możesz się modlić nawet do fallusa . Problem polega na tym ,że w kraju buddystów(czy shintoistów) wystawienie, na środku placu krzyża takiego jak przed pałacem prezydenckim jest chyba przegięciem ? Jeżeli im to nie przeszkadza to niech stoi wielki , krzyż przecież jest symbolem Japonii.Bo kto będzie próbował walczyć z jednym nawróconym Japończykiem.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
No wlasnie, czy jest? W tym cala rzecz o czym rozmawiamy, tylko dlatego ze ktos stweirdzil ze 90% polakow to katolicy nie znaczy ze jeden buddysta nie moze czcic smierci prezydenta w sposob zgodny z jego wlasna religia.
Zabrania mu ktoś ?Niech to robi , ale jeśli na placu 90 % to katolicy jeżeli postawi i nikomu to nie przeszkadza niech stoi tak samo z fallusem, chociaż jak pisałem,żaden inteligenty buddysta czy falluista? by tak nie zrobił. Prowokacją by było jeżeli taki ktoś by postawił tą dharmę czym by wnerwił całe społeczenstwo. krzyż jest akceptowalny bo jest złączony z naszą kulturą dharma nie.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
A jednak, religia wiekszosciowa okazuje sie miec wiecej przywilejow i wieksze prawa niz te mniejszosciowe, pomimo tego ze rzad zastrzega sobie rownosc religi. Stawianie kzyrza dharmy pod palacem prezydenckim jest prowokacja tylko wtedy kiedy ty stawiajac go tam, miales na mysli prowokacje. Mimo to, dharma zostala by uznana za prowokacje, nawet postawiona w najszczerszych intencjach "zjednoczenia sie roznych religii w oplakiwaniu tragedii". Jezeli tego nie zrozumiesz to skoncz ze mna dyskutowac, bo szkoda mi czasu odpisywac.
No nawet nie jest kwestia przywilejów religijnych , tylko pewnej kultury . Żyjemy w kraju od 1000 lat chrześcijańskim , gdzie coś takiego jak krzyż jest normalne. Robienie Dharmy tak samo ważnej jak krzyż jest dowodem totalnej ignorancji społecznej i zaślepienia .Tak samo nie można stawiać na równym krzyża i półksiężyca w Stambule . Nie może większość poświęcać się dla mniejszości , jak sobie wyobrażasz drogę krzyżową w centrum Bagdadu ? Nikt nie zabrania chrześcijanom robić sobie dróg krzyżowych gdzieś u siebie w kościele na podwórku , tu jest kraj muzułmański i siła rzeczy islam może więcej
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
Czciciele fallusa nie za uznawani przez rzad polski jako religia. Wiec nie. Co teraz panie madry? Jakiz to rownie glupi argument wymyslisz?
Tak ? Przecież to dowód na jawną nierówność religii ? Dlaczego czciciele fallusa są gorsi od buddystów ? Z resztą masz jakiś spis tego co rząd uznaje za religie a co już nie ?Bo podejrzewam ,że czegoś takiego się nie da spisać.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
Jezeli trzymanie ludzi za pysk dlonia zelazna jak w Korei Pln uwazasz za stabilny rzad, bo nie upadl to masz racje, jak najbardziej. Jezeli teokracja jest w stanie sila lub ciemnota ludu utrzymac sie u wladzy to jest jak najbardziej rzadem stabilnym. Mimo to ciesze sie, ze w Arabii Saudyjskiej nie mieszkam. Z tego co widze po tobie to nic by ci to nie przeszkadzalo. Moze sie przeprowadz?
Nie wytrzymuje dyskusji z tobą . Totalna ignorancja z twojej strony i brak wiedzy. Pokazałem ci ,że teokratyczna Arabia lepiej sobie radzi niż Nigeria ?Przecież według ciebie tam gdzie teokracja wszystko powinno się dawno zawalić upaść , fakty są takie ,że Arabia jest stabilniejsze od większości państw europejskich , tak samo z pkb.
A to gdzie chce to wyobraź sobie tez moje subiektywna ocena , jestem pewien ,że 90 % Arabów nie chciało by mieszkać w europie . Zresztą co jak co ale tego ,że rząd rząd w Korei Płn jest chyba jedynym z najbardziej stabilnych na świecie nie można się kłócić . Jest twardo usadowiony i nic mu zagraża .

Ostatnio edytowany przez poldek_p - 18-07-2010 o 16:10.
poldek_p jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2010, 16:48   #208
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Zabrania mu ktoś ?Niech to robi , ale jeśli na placu 90 % to katolicy jeżeli postawi i nikomu to nie przeszkadza niech stoi
Caly czas zapominasz z czego ta dysputa wyszla. Chodzi wlasnie o to ze przeszkadza. I to nie komus, ale rzadowi, ktory chce go bez obrazy przeniesc na ten czas, w odpowiedzi na co mamy harcerzyki co sie buntuja, i wyzywaja premiera od zyda. Gdyby faktycznie nic nikomu nie przeszkadzalo nie bylo by tego w mediach i nie rozmawailibysmy o tym.

Cytuj:
tu jest kraj muzułmański i siła rzeczy islam może więcej
Dokladnie. Ale jezeli ekstermisci islamscy morduja katolikow a rzad nic z tym nie robi a pomimo tego dalej twierdzi ze traktuje religie rowno to jest to hipokryzja, czyz nie? W takim razie nasz rzad jest rowniez hipokryzja, bo stwierdza ze jest swiecki i ze wszystkie religie sa rowne przed prawem, co nijak ma sie do rzeczywistosci w ktorej banda urazonych katolikow domaga sie zdjecia dharmy a zostawienie krzyza. W tym moj argument, jezeli wiemy ze nie liczymi roznych wyznan na rowni to dlaczego bezczelnie klamiemy o tym w konstytucji?

Cytuj:
Tak ? Przecież to dowód na jawną nierówność religii ? Dlaczego czciciele fallusa są gorsi od buddystów ? Z resztą masz jakiś spis tego co rząd uznaje za religie a co już nie ?Bo podejrzewam ,że czegoś takiego się nie da spisać.
Jest lista uznawanych wyznan w kazdym kraju. Poszukaj sobie. Co do nierownosci, to kwestia rzadu i panstwa, i tego jak definiuje religie, USA nadala Scientologii przywileje religijne i ulgi podatkowe dawane religiom, Niemcy stwierdzili ze Scientologia to kult, i chca ja zbanowac. To czy USA jest glupie a Niemcy madre, czy ze USA jest szczere i prawe a zle Niemcy stygmatuja jakies wyznanie jest opinia ktora kazdy moze sobie sam wyrobic niezaleznie. Ma sie to nijak do lamania praw ktore byly juz zdefiniowane i ustalone.

Cytuj:
Nie wytrzymuje dyskusji z tobą . Totalna ignorancja z twojej strony i brak wiedzy. Pokazałem ci ,że teokratyczna Arabia lepiej sobie radzi niż Nigeria ?Przecież według ciebie tam gdzie teokracja wszystko powinno się dawno zawalić upaść , fakty są takie ,że Arabia jest stabilniejsze od większości państw europejskich , tak samo z pkb.
Nie mowilem ze kazda teokracja natychmiast upada. Poza tym, ty mi sam wypominasz ze to nie sa teokracje zgodnie z definicja ktora zapodales, wiec o czym mowimy, to nie teokracja, wiec nie upada?
Ale nie o to chodzi, chodzi mi o to ze rzady majace mniej lub wiecej characteru teokratycznego maja to do siebie ze tlamsza wolnosc osobista, i czesto koncza obalone przez wlasny uciskany lud lub inny kraj ktoremu nie podoba sie ich styl rzadzenia. Do tego wiele praw wprowadzanych w tych krajach ma podloze religijne i przez to stwarza preteksty do najazdu przez "wolne kraje". Innymi slowy, nadmiar religii w rzadzie ma czesciej konsekwencje negatywne niz pozytywne. To ze moga byc wyjatki i ze wszystko jest zalezne od sytuacji oraz stopnia w ktorym instytucje religijne uciskaja wladze uwazam za oczywiste, wiec wypominanie ze jeden czy dwa kraje uwazaja gwalt i morderstwo za legalne i dalej jakos ciagna to nie znaczy ze ogolna teoria tego ze sa ta czyny zle i powinny byc pietnowane przez prawo jest zla.

Cytuj:
Totalna ignorancja z twojej strony i brak wiedzy. Pokazałem ci ,że teokratyczna Arabia lepiej sobie radzi niż Nigeria ?
Porownywanie 2 krajow o zupelnie innej przeszlosci, lokalizacji, i sytuacji gospodarczej, tylko na tyle cie stac? Nawet jezeli rzad Arabii bylby zlozony z ludzi o IQ rownym 20 i tak byloby im dobrze, bo w chwili obecnej spia na ropie i musieliby byc kompletnymi kretynami zeby nie ciagnac z tego zysku.
Za to Nigeria z jednymi z najwyzszych odsetkow chorych na HIV, niezdolna wykozystac zasoby naturalne, ktore (w przypadku ropy) sa ponad 7 razy mniejsze niz te w Arabii Saudyjskiej , z glebokim zadluzeniem w IMF i WB, kraj ktory byl kolejno podbijany i wyzwalany przez wojny domowe i rewolucje od roku kolonialnego 1750 i wyzyskiwany w czasach niewolnictwa, kraj ktory dopiero w roku 1999 odzyskal demokracje po 33 latach rzadow wojskowych przez dyktatorow generalow zmieniajacych sie srednio co 4 lata i za kazdym razem wywolujac mala wojne domowa, kraj ktory w 3 lata stracil 3mln ludzi z powodu sfalszowanych wyborow, sciety korupcja, i ty mi to porownujesz z Arabia Saudyjska i twierdzisz ze to dowodzi ze Teokracja nie jest jednym z najniewydajniejszych typow rzadow. Dzieki.
Wymuszasz na mnie odpowiedz do argumentu, ktory jest zupelnie bezsensowny, i nie udowadnia nic z tego co mi wmawiales, wiec go wczesniej pominalem.

Edit:
Po namysle dochodze do wniosku ze ten argument do ciebie nie dotrze, bo ma zbyt wiele literek i cyferek. Wiec przedstawie ci to graficznie, zeby bylo latwiej.
Oto twoja Arabia Saudyjska, z jedna linia krolow/wladcow od jakichs 100 lat:


A tutaj Nigeria, z 10cioma (!) zamachami stanu i zmianami wladzy na przestrzeni 50 lat:


I oczywiscie, twoj argument to: Nigeria ma sie gorzej mimo ze nie ma wladz teokratycznych.
[sarkazm]Jestes geniuszem, wiec zmiazdzysz mnie argumentami za kazdym razem. W zwiazku z tym nie dyskutuje z toba dalej na ten temat.[/sarkazm]

Cytuj:
jestem pewien ,że 90 % Arabów nie chciało by mieszkać w europie
Cytuj:
Net migration rate: -7.6 migrant(s)/1,000 population (2009 est.)
Jak widac wola raczej wyjezdzac z kraju niz do niego przyjezdzac. Nie bylem w stanie znalezc jaki procent z tego jedzie do Europy, ale nie chce mi sie szukac, prawdopodobnie jest to nieduza ilosc. Nie uzylbym tego jednak za argument. Ilu ludzi przyjezdza do Europy z Korei Pln? A ilu by chcialo?
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!

Ostatnio edytowany przez Quezacoatl - 18-07-2010 o 18:17.
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2010, 17:25   #209
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Slyszales kiedys o czyms takim, ze pewne zachowania w pewnych okolicznosciach sa niestosowne? Postawienie fallusa, nawet przez jego czciciela, byloby niestosowne w tej sytuacji - nie mozna tolerowac wszystkiego, nie popadajmy w skrajnosc, bo niedlugo na murzyna nie bedzie mozna powiedziec "czarnuch".
Już nie można powiedzieć na murzyna czarnuch, a jak powiesz, że nie lubisz żydów, to w oczach świata jesteś antysemitą, wrogiem publicznym #1 i nie zasługujesz nawet na pracę w McDonalds.
A jeżeli tolerujemy wiarę w jakiegoś allaha, jeżeli tolerujemy wiarę w jakiegoś żyda, który jest miksem wielu innych wierzeń (polecam filmy na YouTube autorstwa Pata Condella - są tez z polskimi napisami) i jego krzyż, to czemu nie mamy tolerować fallusa? Czym to się różni od wiary w boga? Fallus przynajmniej istnieje, więc czczone jest coś, co jest rzeczywiste.
Niestosowne zachowania? Przepraszam bardzo, ale czy hipokryzja takiej Moniki Olejnik po katastrofie w Smoleńsku nie jest niestosowna? A pomimo tego jest tolerowana - więc czemu panuje wybiórczość na tolerancję wobec zachowań niestosownych? Trochę konsekwencji - ja już wolę nieszkodliwego fallusa niż obłudę i zakłamanie ludzi.

Cytuj:
Kolega chyba nie dostrzegł ironii? Bo po tym co napisałeś pokazujesz tylko to ,że jesteś idiotą . Rozumiem ,że nie przeszkadzało mi ci również sranie publicznie bo jesteś tolerancyjny.Kretyńskie argumenty
Dopóki nie sra mi na buta, niech to sobie robi. Człowiek to zwierze, zwierzęta srają po krzakach. Jeżeli sprzątaliby po sobie, to czemu mieliby tego nie robić? Bo waćpanowi, chodzącej definicji tego, co moralne, tego, co wolno, a co nie, się to nie podoba?
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2010, 19:01   #210
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
A jeżeli tolerujemy wiarę w jakiegoś allaha, jeżeli tolerujemy wiarę w jakiegoś żyda, który jest miksem wielu innych wierzeń (polecam filmy na YouTube autorstwa Pata Condella - są tez z polskimi napisami) i jego krzyż, to czemu nie mamy tolerować fallusa? Czym to się różni od wiary w boga? Fallus przynajmniej istnieje, więc czczone jest coś, co jest rzeczywiste.
Niech kazdy wierzy sobie w co chce, nawet i fallusa. Jednakze spoleczenstwo okresla, co jest stosowne, a co nie i samo z wlasnej woli naklada na siebie ograniczenia - przez co istnieja niedookreslone terminy jak "robic cos w dobrej wierze", "niestosowne zachowanie", "gorszacy widok" itd - nigdzie dokladnie nie jest okreslone, co do nich nalezy, a jednak ludzie wiedza, gdzie sa tego granice. Stawianie posagow fallusa byloby przekroczeniem tej granicy.


Cytuj:
Niestosowne zachowania? Przepraszam bardzo, ale czy hipokryzja takiej Moniki Olejnik po katastrofie w Smoleńsku nie jest niestosowna? A pomimo tego jest tolerowana - więc czemu panuje wybiórczość na tolerancję wobec zachowań niestosownych? Trochę konsekwencji - ja już wolę nieszkodliwego fallusa niż obłudę i zakłamanie ludzi.
Nie wiem, co robila Olejnik, bo nie ogladam jej programow i nie slucham audycji (uwazam je za wybiorcze), wiec jesli napiszesz, co takiego robila, bede mogl sie do tego odniesc.


Cytuj:
jeżeli tolerujemy wiarę w jakiegoś żyda, który jest miksem wielu innych wierzeń (polecam filmy na YouTube autorstwa Pata Condella - są tez z polskimi napisami)
Wiekszosc obecnych religii jest miksem kilku wczesniejszych. O tym ucza juz nawet w liceum

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl
W Izraelu nie panuje teokracja w doslownym znaczeniu tego slowa. Ale jakbyscie poczytali pozostale moje wypowiedzi to przyjelibyscie do wiadomosci ze teokratycznymi nazywam rzady gdzie religia wywiera presje na stanowione prawo. I nie chodzi mi o to czy w rzadzie zasiadaja duchowni czy nie, koniec koncow kosciol ma wplywy w rzadzie i reprezentantow, nawet jesli nie bezposrednich.
Cytuj:
Podkreslam, nie interesuje mnie jaka w twoim slowniku jest definicja teokracji. Interesuje mnie to ze organizacje religijne nie powinny miec zadnego wplywu na decyzje rzadowe, poniewaz takowe sa zwykle niesprawiedliwe i koncza bolesnie. A wy mi tu o definicji biadolicie.
Przeciez to jest chore. Albo rozmawiamy powaznie i stosujemy ogolnie przyjete definicje, albo kazdy okresli sobie dane zjawisko tak, jak mu pasuje i do niczego nie dojdziemy. Analogicznie moge powiedziec, ze ja za kilogram ziemniakow uznaje gowno w worku - i jak mnie przekonasz, ze tak nie jest? Powiem, ze to jest moja wlasna definicja i nie interesuje mnie definicja innych, "bo tak".

Cytuj:
W tym swiecie nie ma czegos takiego jak czysta teokracja zgodna z ta ograniczona definicja. Poza tym, jedyne o czym wy sie teraz sprzeczacie to to ze uzylem slowa "teokracja" aby opisac cos o charakterze czesciowo teokratycznym tudziez kultowym
Moze istnieje, moze nie - jednakze nadal trzeba rozpatrywac to pod wzgledem rozwiazan systemowych w danym panstwie, a nie, tak jak ty to robisz - pod wzgledem wymowy tekstow prawnych czy do kogo skierowana jest hipoteza normy.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez poldek p
Zrób Koreę Płn tam na pewno nie można doszukać się teokracji .
Mozna, w Korei Pln istnieja kontrolowane przez panstwo koscioly (wiem o dwoch - katolickim i prowadzonym przez mnichow buddyjskich)

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider
Tylko organizacje religijne? A gejowskie? Feministyczne? Ekologiczne?
One moga, bo obecnie wszelkie wplywy kosciolow i organizacji tzw. "ciemnogrodu" nie sa trendy, natomiast te, ktore wymieniles - walcza o wolnosc, o czystosc, o rownosc itd. i one moga robic to samo, czego zabraniamy np. kosciolowi katolickiemu.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2010, 20:17   #211
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Przeciez to jest chore. Albo rozmawiamy powaznie i stosujemy ogolnie przyjete definicje, albo kazdy okresli sobie dane zjawisko tak, jak mu pasuje i do niczego nie dojdziemy. Analogicznie moge powiedziec, ze ja za kilogram ziemniakow uznaje gowno w worku - i jak mnie przekonasz, ze tak nie jest? Powiem, ze to jest moja wlasna definicja i nie interesuje mnie definicja innych, "bo tak".
Mozesz nazwac "gowno w worku" kilogramem ziemniakow, o ile w swojej wypowiedzi okreslisz dokladnie o co ci chodzi. Mozesz nazywac polske "XXX" i o ile zdefiniujesz czym to XXX dla ciebie jest nie bede mial z tym okresleniem problemow. Dlatego tez sam podalem sprostowanie i dookreslilem o co mi chodzilo mowiac "teokracja", czepianie sie slownictwa i okreslen (zwlaszcza tych dodefiniowanych przez autora) to rzecz dziecinna i odbiera uwage merytoryce wypowiedzi.
Ale prosze, kolejna definicja:
Cytuj:
(...)Theocracy may also describe any government which seeks to impose religious principles or law, such as the Sharia, or the Hindu laws of Manu Smriti [3] on its population, even if the government is formally secular.

One well known example of such a state is Saudi Arabia who's legal system is based on the Sharia law, Saudi Arabia also has a religious police
Ja okreslilem w miare dokladnie o co mi chodzilo, moze nie powinienem uzywac slowa "teokracja" ale czy to jest w tej dyskusji naprawde najwazniejsze?
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!

Ostatnio edytowany przez Quezacoatl - 18-07-2010 o 20:21.
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2010, 22:04   #212
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Niech kazdy wierzy sobie w co chce, nawet i fallusa. Jednakze spoleczenstwo okresla, co jest stosowne, a co nie i samo z wlasnej woli naklada na siebie ograniczenia - przez co istnieja niedookreslone terminy jak "robic cos w dobrej wierze", "niestosowne zachowanie", "gorszacy widok" itd - nigdzie dokladnie nie jest okreslone, co do nich nalezy, a jednak ludzie wiedza, gdzie sa tego granice. Stawianie posagow fallusa byloby przekroczeniem tej granicy.
Ciągle słyszę, że to byłoby niestosowne, no ale dlaczego? Czy penis kojarzy się z narzędziem masowego mordu? A może ze zbrodniarzem jak swastyka?


Cytuj:
Nie wiem, co robila Olejnik, bo nie ogladam jej programow i nie slucham audycji (uwazam je za wybiorcze), wiec jesli napiszesz, co takiego robila, bede mogl sie do tego odniesc.
Ojej no, przed śmiercią Leszka ciągle na nim psy wieszała, a po jego śmierci ciągle pieje, że Kaczyński to wielki poeta był!


Cytuj:
Wiekszosc obecnych religii jest miksem kilku wczesniejszych. O tym ucza juz nawet w liceum
Wiem, ale ja lubię się czepiać tej jednej, jedynej

Co do Izraela, polecam:
http://www.youtube.com/watch?v=nu6t9...layer_embedded
Tam nie rządzi teokracja, tam rządzą wojenne uprzedzenia i skrajny kretynizm.
__________________
Ooh to be a Gooner.

Ostatnio edytowany przez Yoh Asakura - 18-07-2010 o 22:06.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-07-2010, 10:06   #213
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Przepraszam bardzo ale jako gorliwy wyznawca nieortodoksyjnego reformowanego kościoła kartofla wypraszam sobie insynuacje jakoby moja religia była miksem wszystkich innych. Myśmy swoje bajki napisali sami!
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2010, 11:51   #214
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

http://www.joemonster.org/filmy/26901/Gdzie_jest_krzyz_

Żydokomuna
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2010, 14:11   #215
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ponczus Pokaż post
Przepraszam bardzo ale jako gorliwy wyznawca nieortodoksyjnego reformowanego kościoła kartofla wypraszam sobie insynuacje jakoby moja religia była miksem wszystkich innych. Myśmy swoje bajki napisali sami!
Przepraszam bardzo, ale jako niegorliwy pastafarianin, mam to w głębokim poważaniu!.

@Ashlon:
Czy ten w niebieskiej koszuli to nie jest przypadkiem ten sam maniak z filmiku spod pałacu w nocy? Ten który tak energicznie łapą machał i mówił, że niech przyjdzie tu Komorowski to on mu powie, kim on jest?
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2010, 14:18   #216
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

@film: Powinniśmy im doj*bać krzyż na 500 metrów a potem go usunąć. Całe katopolactwo się zbierze i wtedy po prostu nuke 'em. Skoczy nam średnie IQ o conajmniej 10 punktów.

@Yoh: podobny, ale jakiś zbyt spokojny. To chyba nie on... chyba, że poszedł w międzyczasie do psychiatry.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2010, 14:31   #217
rentonB
Użytkownik Forum
 
rentonB's Avatar
 
Data dołączenia: 12 04 2009
Lokacja: Sverige
Wiek: 32

Posty: 296
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

PiS powolal "zespol do ukrycia prawdy", i tak sie wyda

Wydaje sie ze Kluzik-Rostkowska juz jest nie potrzebna i palke przejal Bielan.
rentonB jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2010, 14:55   #218
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Od momentu wymienienia Macierewicza jako kandydata na szefa komisji było wiadomo, że Kaczyński swoją wersję "prawdy" już ma, i teraz komisja ma po prostu oficjalnymi metodami do tej prawdy dojść.

Jeśli ktoś jeszcze miał złudzenie merytoryczności komisji - Antek dzisiaj rozwiał wszelkie wątpliwości.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2010, 17:39   #219
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
@Ashlon:
Czy ten w niebieskiej koszuli to nie jest przypadkiem ten sam maniak z filmiku spod pałacu w nocy? Ten który tak energicznie łapą machał i mówił, że niech przyjdzie tu Komorowski to on mu powie, kim on jest?
Tak, to ten sam, ktory najpierw mowil, ze "Jaroslawa trzeba chronic, zeby i jego nie zamordowali", a potem klocil sie z jakims sympatykiem PO. Widac gosc jest pro-spoleczny i dziala publicznie dosc zwawo

http://wiadomosci.onet.pl/2199974,12...ejom,item.html

A tak wyglada oglupienie spoleczenstwa zachodu i proby zwrocenia uwagi homoseksualistom. Zaczynam sie cieszyc z polskiego "ciemnogrodu"
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2010, 18:07   #220
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
http://wiadomosci.onet.pl/2199974,12...ejom,item.html

A tak wyglada oglupienie spoleczenstwa zachodu i proby zwrocenia uwagi homoseksualistom. Zaczynam sie cieszyc z polskiego "ciemnogrodu"
Nie powiedziałbym, że to taki zachód.

Ale... bez kitu. Po prostu bez kitu. Ze skrajności w skrajność. Do jakiego ja środowiska należę W końcu się pod pociąg rzucę, jak więcej takich nowinek będzie.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:55.


Powered by vBulletin 3