Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 19-04-2007, 20:02   #1
M1ke
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 04 2007

Posty: 17
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Honera
Poziom: 3x
Skille: 17/25
Poziom mag.: 4x
LOL Ban z głupim tłumaczeniem -.-

Witam wszystkich.

Chcialbym poruszyc pewien ciekawy temat.
Pewnie wielu graczy zastanawiało się "czy GM'owie mają za dużą władzę".
Istnieje wiele przypadków w których gracze dostają bana niesłusznie lub dostają go w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. Według mnie GM'owie manipulują swoją władzą i dają niektórym bany tylko po to, by go wstawic bez żadnego porządnego wytłumaczenia. W moim przypadku było podobnie, chodzi akurat o komentarz GM'a za co dał mi bana, oto on:

Banished: until May 10 2007, 18:23:52 CEST because of macro use (player was fishing and saying exura gran without reply to my messages)

Tłumacząc na nasz język ojczysty GM napisał, cytuję: "Gracz łowił ryby i mówił exura gran nieodpowiadając na moje wiadomości".

Według mnie wlepienie mi bana nie jest do końca uzasadnione i muszę cierpieć tylko dlatego że GM znalazł wręcz idiotyczny argument na danie mi bana.

Na koniec piszę że nieposiadałem macro ani cave bota.
M1ke jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-04-2007, 20:07   #2
Sebcio :)
Użytkownik Forum
 
Sebcio :)'s Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2005
Lokacja: Venore Market Street 6
Wiek: 34

Posty: 581
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Naction
Świat: Refugia
Domyślny

Trza bylo odpowiedziec jak do Ciebie pisal a nie robic z siebie sierotke marysie na forum -.- Stupit GM Fóck U!
__________________
Naction Theard

Klik!


Demon Helmet Quest by Naction

Klik!
Sebcio :) jest offline  
stary 19-04-2007, 20:09   #3
malyjanek
Użytkownik Forum
 
malyjanek's Avatar
 
Data dołączenia: 02 03 2005

Posty: 575
Profesja: Royal Paladin
Gildia: exclusive
Świat: Magera
Poziom: 129
Skille: 95/72
Poziom mag.: 21
Domyślny

Gm stoi obok Ciebie okolo 2 do 5 minut i w tym czasie oczekuje reakcji...Dziwne ze Ty sobie mowiles exura gran a mu nic nie odpisales.I jesli to prawda to ban jest SPRAWIEDLIWY
malyjanek jest offline  
stary 19-04-2007, 20:10   #4
M1ke
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 04 2007

Posty: 17
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Honera
Poziom: 3x
Skille: 17/25
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Oglądałem wtedy itemy na wiki.tibia i nie patrzyłem się czesto na swoją postac.
To chyba logiczne że jakby GM do mnie pisał to odpowiedział bym mu cokolwiek.
M1ke jest offline  
stary 19-04-2007, 20:12   #5
Weltaxio
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

a exura gran to sie kurwa sama robila ? zal mi ciebie noobie ;S
 
stary 19-04-2007, 20:15   #6
Kajulec
Użytkownik Forum
 
Kajulec's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2004

Posty: 1,632
Imię: Raititute
Profesja: Elite Knight
Gildia: Satanica
Świat: Astera
Kajulec ma numer GG 2445317
Domyślny

Skoro GM WIDZIAL jak mowiles "exura gran" i lowiles ryby, a nie ODPOWIADALES, to jak niby mogles nie uzywac bota, jednoczesnie nie widzac GMa? Co, stal moze w Twojej plamce slepej? (takie miejsce gdzie obraz nie pada na siatkowke)
__________________

retired/retarded
Kajulec jest offline  
stary 19-04-2007, 20:20   #7
M1ke
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 04 2007

Posty: 17
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Honera
Poziom: 3x
Skille: 17/25
Poziom mag.: 4x
Domyślny

I w tym rzecz że niepatrząc specjalnie na ekran klikałem w hotkey Exura Gran, a z łowieniem ryb było podobnie... GM widocznie niestał blisko mnie bo w przeciwnym razie bym go zauważył. I naprawde jesli niewiecie jak było to darujcie sobie te K#$%a i wyzywanie mnie bo to swiadczy tylko o braku waszej inteligencji. Nie jestem noobem bo w Tibię gram już rok czasu.
M1ke jest offline  
stary 19-04-2007, 20:22   #8
Cossma
Użytkownik Forum
 
Cossma's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2005
Lokacja: LG TOWN
Wiek: 36

Posty: 401
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Cossma
Profesja: Elite Knight
Poziom: 138
Skille: 94/90
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
c) Używanie programów, które automatycznie wykonują i powtarzają zapamiętane czynności, bez żadnej ingerencji samego gracza („macro”), jest zakazane.

Komentarz:

Zapamiętaj, że Twoją postacią możesz grać tylko Ty sam, nie żaden program, czy narzędzie, które będzie to robiło za Ciebie. Używając takowych programów, zyskujesz nieuczciwą przewagę, nad graczami, którzy poświęcają swój czas i wysiłek by rosnąć w siłę. Używanie macro programów, lub tak zwanych „taskerów”, czy „botów”, w celu automatycznego wykonywania określonych czynności w Tibii za Ciebie, doprowadzi do zbanowania konta, na nie krócej niż 30 dni, zaliczając również ostatnie ostrzeżenie, co spowoduje, że Twoje konto zostanie skasowane, w przypadku dalszego łamania regulaminu. Więc, graj uczciwie.

d) Ingerencja w ustawienia klienta i korzystanie z dodatkowych oprogramowań podczas grania, jest zakazane.

Komentarz:

Ta zasada podpada pod tą samą kategorię, co zasada o używaniu macro. Ingerencja w ustawienia klienta, po to by zdobyć przewagę nad innymi graczami, może spowodować poważne błędy w grze. W takich przypadkach, nie możesz oczekiwać żadnej pomocy od CipSoft’u, dotyczącej: poziomu, umiejętności, przedmiotów, czy straty postaci, podczas Twojej manipulacji w oprogramowaniu, lub w protokole gry.
Używanie dodatkowych oprogramowań podczas grania, takich jak różnego rodzaju boty, nie jest tylko zakazane, ale zwiększa możliwość shackowania Twojego konta. Te programy – zwłaszcza gdy są Tobie oferowane przez innych graczy – często zawierają wirusy, trojany, lub innego rodzaju robaki, przez które hacker, może otrzymać dostęp do Twojego komputer, a co za tym idzie i do konta w grze. Nigdy nie ściągaj, ani nie używaj takiego typu programów. Ponadto i ingerencja w ustawienia klienta i korzystanie z dodatkowego oprogramowania, doprowadzi do zbanowania, lub skasowania Twojego konta.
Zanim zaczniesz twierdzić, że GM cie zbanował bezpodstawnie
przydało by ci się przeczytać Tibia Rules które jest całkowicie przetłumaczone na www.tibia.pl
Co więcej jak sam twierdzisz:
Cytuj:
Oglądałem wtedy itemy na wiki.tibia i nie patrzyłem się czesto na swoją postac.
To chyba logiczne że jakby GM do mnie pisał to odpowiedział bym mu cokolwiek.
Więc jesli GM twierdzi że łowiłeś ryby to jakim cudem udało cie się jednocześnie wykonywać czynność łowienia ryb i przeglądania innych stron www?

@Kajulec
Cytuj:
Co, stal moze w Twojej plamce slepej? (takie miejsce gdzie obraz nie pada na siatkowke)
hehe chyba dziś miałeś biologię
Pozdro Kaju

Ostatnio edytowany przez Cossma - 19-04-2007 o 20:25.
Cossma jest offline  
stary 19-04-2007, 20:24   #9
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez M1ke Pokaż post
I w tym rzecz że niepatrząc specjalnie na ekran klikałem w hotkey Exura Gran, a z łowieniem ryb było podobnie... GM widocznie niestał blisko mnie bo w przeciwnym razie bym go zauważył. I naprawde jesli niewiecie jak było to darujcie sobie te K#$%a i wyzywanie mnie bo to swiadczy tylko o braku waszej inteligencji. Nie jestem noobem bo w Tibię gram już rok czasu.
Dobra, dobra, sp*erdalaj, takie głupoty możesz przedszkolance opowiadać.

Tak na marginesie, choćbyś grał 13 lat 3 miesiące i 7 dni, i tak możesz być noobem.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline  
stary 19-04-2007, 20:30   #10
M1ke
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 04 2007

Posty: 17
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Honera
Poziom: 3x
Skille: 17/25
Poziom mag.: 4x
Domyślny

GM napisał to ogólnie. Niełowiłem ryb i niepisałem exura gran w tym samym czasie! Pisałem już wczesniej ze to było głupie tłumaczenie . Wielu z was treniło mlvl bez bota i niewierze ze znajdzie sie jakas osoba ktora by siedziala 4h przed monitorem patrząc się na postac, klikac w hotkey i lowic ryby... Ogladalem sobie stronki i patrzylem sie zadko. Łowiąc ryby niespecjalnie sie przykładałem, czyli kliknalem raz, dwa razy, poniewaz lowilem rybę i niemusialem wiecej. Piszac tego posta chodziło mi przedewszystkim o pokazanie ze GM'owie czesto sa dzieciakami majacymi 14 lat ktorym odbija i chca sie zabawic czyimś kosztem... nie mowie tylko o sobie ale o innych ktorych jest wiele i nie robię z siebie zadnej sierotki marysi tylko staram się aby ktos kto ma wieksza mozliwosc cos z tym zrobił...
M1ke jest offline  
stary 19-04-2007, 20:35   #11
Gracz Tibijski
Użytkownik Forum
 
Gracz Tibijski's Avatar
 
Data dołączenia: 02 10 2005
Lokacja: Gdynia

Posty: 113
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Zin Falo
Profesja: Elite Knight
Świat: Celesta
Poziom: 61
Skille: 80/80
Poziom mag.: 6
Gracz Tibijski ma numer GG 4966118
Domyślny

Łoo kurwa trzeba bylo sie skapnac jzu rok temu ze jak jest duzo botterow i plaga roznych gownianych programow to takie ryzykowne sie moga zdarzyc ; trza sie bylo kurwa jakos zabezpieczyc
__________________

"Gimli ded a smoki pijane"
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Czarny Alibaba Pokaż post
ty chuju up ty ale zes sie wysilil ty choju jebany w dupe ******* pedale zajebany ja pierdole jak mozna tak robic ze pisze sie posty na jedna linijke o ja pierdole chuj mnie szczeli.
TOTALLY PWN3D
Gracz Tibijski jest offline  
stary 19-04-2007, 20:40   #12
Zenuś
Użytkownik Forum
 
Zenuś's Avatar
 
Data dołączenia: 28 01 2006
Lokacja: Ab'dendriel
Wpisy bloga: 7

Posty: 287
Stan: Usunięty
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Antica
Poziom: 8
Skille: 15/16
Poziom mag.: 1
Domyślny

czytam sobie ten temacik i tak czytam i czytam i nagle widzę! 2 palantów
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Weltaxio Pokaż post
a exura gran to sie kurwa sama robila ? zal mi ciebie noobie ;S
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Dobra, dobra, sp*erdalaj, takie głupoty możesz przedszkolance opowiadać.

Tak na marginesie, choćbyś grał 13 lat 3 miesiące i 7 dni, i tak możesz być noobem.
---
Potem się zastanawiam czy jest to możliwe że on nie zauważył GM? hummm...
jest to mało prawdopodobne choć! nie raz sam tak miałem będąc zajęty oglądaniem stronek(jakiś tam) że nie zauważałem kogos obok lub też piszących ludzi na priva. ale znowu przez tyle czasu? mozliwe ze koles chce cos wkrecic ale zeby odrazu takie slowa ehh
__________________
;-
Zenuś jest offline  
stary 19-04-2007, 20:47   #13
skazi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 09 2005

Posty: 115
Profesja: Druid
Świat: Olympa
Poziom: 87
Domyślny

Ciekawe tłumaczenie ale i tak tego gościa nie przebije:
http://forum.tibia.com/forum/?action...readid=1600324
Tylko czekać aż ktoś się będzie tłumaczył że gma nie widział bo akurat mrugnął powieką.
skazi jest offline  
stary 19-04-2007, 20:52   #14
M1ke
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 04 2007

Posty: 17
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Honera
Poziom: 3x
Skille: 17/25
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Gracz Tibijski ma rację, moglem się jakoś zabezpieczyć Teraz już będę uważać i bede sprawdzac strone co 5 sekund jak to robi pewnie Zenuś Wiem że GM czeka 2-5 minut ponieważ ja sam podpierniczałem boterów i cave boterów wiec wiem jak to jest -.-'. Ludzie! przecierz 2-5 minut to bardzo krótko. Patrzyłem się zadko na chara ponieważ niemiałem pojecia ze jakis newbie przechodzacy kolo mnie zraportuje mnie bezpodstawnie (chodziło mu pewnie o to że stałem i nic nierobilem ) i w kilka chwil teleportuje sie GM (GM odpowiada szybko wiec niemowcie ze moglo to trwac 15 minut ) Nie wkrecajcie mi ze mialem macro bo to nieprawda!
M1ke jest offline  
stary 19-04-2007, 20:52   #15
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zenuś Pokaż post
Potem się zastanawiam czy jest to możliwe że on nie zauważył GM? hummm...
jest to mało prawdopodobne choć! nie raz sam tak miałem będąc zajęty oglądaniem stronek(jakiś tam) że nie zauważałem kogos obok lub też piszących ludzi na priva. ale znowu przez tyle czasu? mozliwe ze koles chce cos wkrecic ale zeby odrazu takie slowa ehh
Łowienie ryb i rzucanie exury gran nie patrząc w okienko Tibii i nie botując jest fizycznie niemożliwe. A GMowie nie dają bana za nic, chyba, że jacyś skorumpowani, chociaż to chyba tylko Xadam, bo jest afaik jedynym polskim GMem ^^'

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez M1ke Pokaż post
Banished: until May 10 2007, 18:23:52 CEST because of macro use (player was fishing and saying exura gran without reply to my messages)
... to tłumaczy wszystko. Ban jak najbardziej zasłużony. (edit: nawet jeśli nie było macro. Jak GM pisze masz obowiązek odpowiedzieć jeśli nie jesteś afk, a łowiąc ryby afk nie jesteś - chyba, że masz macro).
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.

Ostatnio edytowany przez Lasooch - 19-04-2007 o 20:55.
Lasooch jest offline  
stary 19-04-2007, 20:59   #16
M1ke
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 04 2007

Posty: 17
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Honera
Poziom: 3x
Skille: 17/25
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Zapomniałes chyba o tym ze mozna pomniejszyc okno Tibii. W moim przypadku widziałem tylko skrawek wody wiec klikalem na wode niepatrzac sie specjalnie na resztę a Exure Gran rzucałem sporadycznie (czekałem az odnowi mi sie wiecej many). Nie miałem wlaczonego battle, gdybym mial byc moze zobaczył bym w battle GM'a. Niedowiarkowie mi niewierzą, ale ja wiem swoje i liczę ze znajdzie sie ktos kto stanie po mojej stronie i moj temat bedzie zauwazony. I dodaje kolejny raz... Kolo nicku GM'a niepisze ile ma lat... wiec moze miec 22 a moze miec 12 więc...
M1ke jest offline  
stary 19-04-2007, 21:15   #17
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

wyjdz...

nawet jak "pomniejszysz" okienko tibii, to i tak bedziesz widzial caly ekran, tyle ze w mniejszej skali.

pozatym "nie znajdzie sie nikt, kto stanie po twojej stronie", poniewaz ban jest zasluzony.

P.S.:Czemu na poczadku nie powiedziales, ze masz "zmniejszone okienko tibii" ? Pozatym 2-5 minut, to nie jest krótko.
Argen jest offline  
stary 19-04-2007, 21:17   #18
Draggy_Slayer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 10 2006

Posty: 912
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

nie pisz nawet complaina
rownie dobrze jakbym dostal bana to mglbym napisac

ja wcale nie uzywalem bota, to nic ze chodizl, zabijal potwory, uzywal uhow, ja porpostu nie chciaelm gadac z gm

bociles to ponies konsekwencje
Draggy_Slayer jest offline  
stary 19-04-2007, 21:17   #19
H.L
Użytkownik Forum
 
H.L's Avatar
 
Data dołączenia: 03 04 2007
Wiek: 32

Posty: 370
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Tylko winny sie tlumaczy
H.L jest offline  
stary 19-04-2007, 21:27   #20
M1ke
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 04 2007

Posty: 17
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Honera
Poziom: 3x
Skille: 17/25
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Tłumacze sie poniewaz jestem atakowany ze botowalem. Nietłumaczac sie byłbym tym bardziej dla innych boterem ze sie niebronie, proste. Co do tego zmiejszania to jak jestes taki zajebiscie spostrzegawczy to dostrzerz gdzies w rogu postac w niebieskim outficie . Wracajac do tych 5 minut to chyba tylko dla ciebie jest duzo. Gdy ogladasz strony czas ci leci szybko, a ja niemialem nawet na mysli ze GM przyleci i mnie zbanuje. Czytajcie ze zrozumieniem. I niemowcie ze ja nieczytam bo to bedzie głupie z waszej strony...
M1ke jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:19.


Powered by vBulletin 3