Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 08-05-2006, 17:40   #221
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

@up
Masz rację, jednak jeśli zebrać wszytskie książki z Maina i Rook'a (był gdzieś link do internetowej biblioteki), to wtedy można już się nawet domyślać co te słowa oznaczają lub szukać ich tłumaczenia... Ja sam z kolegami mieliśmy kilka książek z Rook'a w języku orców... Udało nam się w internecie dokopać do ciekawych źródeł niestety to było około 1,5 roku temu... Ale sami domyślając się, czytając angielskie książki w bibliotekch można tłumaczyć na ich podstawie książki w języku orców...

@Kali rookstayer
Widzisz, to moje zaangażowanie to raczej oczyszczenie forum z noobowskich tematów, natomiast zaangażowanie w Rook'a - No cóż jak dotychczas przekopałem Rook'a i nic, głównie Mino Hella i to kilka razy. Potem, no może prawie od razu skupiłem się na Spike Swordzie... Mam kilka teori, ale żeby je udowodnić potrzebuje troche większego levela na Rook'u. Mój 15 Rookstayer na Inferni został skasowany, ponieważ doszedłem do wniosku, że stać mnie na więcej już od początku. Potem była chwila na Mainie i teraz powrót na Rook'a.
Mógłbym już zacząć wszytsko potwierdzać lub obalać moje przypuszczenia, lecz mało gram, ponieważ jeszcze miesiąc nauki więc trzeba się troche przyłożyć (postanowiłem, że będę miał średnią 5.0, ale coś nie wychodzi ). Niedługo, a dokładnie w wakacje zamierzam wszytsko sprawdzać i wbijać levele...
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 08-05-2006, 21:39   #222
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

@Stonoga
Te "symetryczne krzaki" juz zauwazylem dawno temu i probowalem kilku dziwnych rzeczy a dokladnie kladlem miedzy nie:
- 100gp
- skull'a
- big bone'a
- bone'a
- krew
- slime
- cialo czlowieka
i nic sie nie stalo , teraz chce wyprobowac posag goblina. Zaniose tam ten posag jak tylko bede mial wolny poranek narazie musze biegac na uczelnie :/
Wiem ze to wdaje sie glupie co robie, ale zawsze to o kilka pomyslow mniej i nasz zbior rozwiazan zaczyna sie pomniejszac.

Aha, czy mozesz powiedziec mi skad masz te wiadomosci o Vendorze?? Bardzo ciekawi mnie gdzie znalazles o tym ksiazke.

Aha, probowalem ostatnio czegos nowego, zanioslem do goblin temple of all cosuming cheese 15 serow i wrzucilem je na oltarz, w nadzieji ze zostane wynagrodzony za swoj wysilek przez ich serowego boga, ale nic sie nie stalo (tylko poison field zniknal bo za duzo przedmiotow na nim lezalo )
Wrzucilem tez ok8 moldy cheese'ow i tez nic, zanioslem nawet tam posag goblina i kicha. Zabilem straznikow na wysepkach bo myslalem ze stoja na przyciskach ktore sie zapadna jak oni umra ale tez nic sie nei stalo :/

Pozostaje mi tylko dalej szukac....... ma moze ktos jakies pomysly?
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri


Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2006, 01:26   #223
Kerin Tale
Użytkownik Forum
 
Kerin Tale's Avatar
 
Data dołączenia: 09 05 2004
Lokacja: Guildford(UK)
Wiek: 37

Posty: 154
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Minne Reid
Profesja: Sorcerer
Gildia: ----
Świat: Hiberna
Poziom: 17
Kerin Tale ma numer GG 9024719
Domyślny

ale wy nudni jesteście :/ w kółko powtarzacie to samo, bez żadnych rezultatów...a mnie się wydaje, że SS to pic na wode...poszukajcie w książkach i poczytajcie historę tibii oraz stare update`y przestudiujcie...pozdrawiam i życzę miłego czytania .
__________________
-= Prepare To Die, Prepare To Cry, Prepare To Game, Prepare To Play=-
Kerin Tale jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2006, 22:21   #224
Vader452
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 06 2005
Lokacja: A kto by tam wiedział.....

Posty: 6
Król

Zagadka z Vendorem została rozwiązania !! Vendor to nie NPC tylko to po angielsku oznacza sprzedawca......Zdanie przetlumaczone z angielskiego ( znajduje sie na tibie.de w mapce rooku) jest takie :

"one level above is NPC Dixi,also a Vendor "

a zdanie przetlumaczone brzmi tak -

"A na górze znajduje sie Dixi , także sprzedawca."

Dalheim mówil że musi pogadac z Vendorem - wychodzi na to że musi pogadac z którymś z sprzedawców......




Moim zdaniem Mintwalin to chyba tam trzeba szukac


A teraz pomoglem?

Ostatnio edytowany przez Vader452 - 09-05-2006 o 22:24.
Vader452 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2006, 22:35   #225
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

@up
Nie nie pomogłeś, bo wiele osób już o tym słyszało jednak kiedyś nie pamiętam ggdzie, ale na Rook'u widziałem książke z NPC Vendorem i słyszałem o nim.... Jest to troche dziwne, bo ta książka została... hmmm Zniszczona po grudniowym update, ale wiem, że jeszcze przed nim była...
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-05-2006, 18:02   #226
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kshaq
@up
Nie nie pomogłeś, bo wiele osób już o tym słyszało jednak kiedyś nie pamiętam ggdzie, ale na Rook'u widziałem książke z NPC Vendorem i słyszałem o nim.... Jest to troche dziwne, bo ta książka została... hmmm Zniszczona po grudniowym update, ale wiem, że jeszcze przed nim była...

Mozliwe ze ktos zrobil kawal i sam napisal ten tekst o vendorze. Mozesz mi wierzyc Kshaq, ze on ma racje. Vendor to inaczej sprzedawca, a te zdanie wlasnie sie tak tlumaczy, nei inaczej. Jakby codzilo o osobe to zdanie wygladalo by tak "one level above is NPC Dixi and NPC Vendor". Widzisz teraz roznice?? JA rozumiem ze wiele ludzi sie rozczaruje, ale nie mozemy szukac znakow do SS w kazdym aspekcie rooka. Nie wszystko jest z tym mieczem zwiazane!

Ciekawi mnie tylko skad ten Stonoga wzial te wszystkie banial... informacje. Z ksiazek powiada, a ja sie pytam, gdzie je znalazl? Moze poda tytuly?
Mam nadzieje ze to nareszcie dotrze do ludzi ze "a vendor" to inaczej sprzedawca.
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri


Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-05-2006, 19:18   #227
Jordan rookguardion
Użytkownik forum
 
Jordan rookguardion's Avatar
 
Data dołączenia: 03 05 2006

Posty: 15
Profesja: Brak (Rookgaard)
Świat: Saphira
Skille: rosną
Poziom mag.: =]
Król

możliwe że na tibia.pl źle przetłumaczyli i napisali vendor jako osobnego NPC. Więc przynajmniej sprawa tego vendora rozwiązana.
Jordan rookguardion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2006, 17:04   #228
Szopster
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 05 2006
Wiek: 34

Posty: 10
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Kyra
Domyślny

Nie wiem czy to coś ci pomoże w sprawie ssa ale gadałem z Sunrisem i strzelił mi opis swoich butów a brzmiał on mniej więcej tak You see winged buts 0.01oz they are light like air.
A po za tym jak się zapytać cipfrenda to coś tam gada o jakiejś misji ze najpierw trzeba mieć lepsze eq i więcej cash. No cóż zebrałem najlepsze według mojego przekonania eq na rooku i dodatkowo 3k w platynkach a on dalej to samo, że potrzebuje lepszego eq. Co dziwniejsze Sunrise pisze ze do niego cipfrend gada to samo, że potrzebuje lepszego eq lol? No cóż eksperymentowałem z różnymi eq brałem i łopate i kilof próbowałem z viking helmet i legion. Hmm może potrzeba poison dagera lub silver amulet. Jeśli ktoś ma coś z wyżej wymienionych rzeczy może próbować. Możecie wierzyć lub nie ale mój kolega był naocznym świadkiem jak kolo przelazł po wodzie i wzioł spika. Z góry przepraszam za ortografie tibia robi swoje.
Szopster jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2006, 17:14   #229
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

@up
Winged Boots? Pierwszy raz słysze...
A co do Cipfredka to on tak zawsze gada... On coś wie, ale nie chce powiedzieć, chyba że mówi o tym żeby brać udział w przygodach tzn. huntach trzeba mieć lepsze eq i kase...
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2006, 17:57   #230
gusiorix
Użytkownik forum
 
gusiorix's Avatar
 
Data dołączenia: 11 05 2006
Lokacja: Polska

Posty: 6
gusiorix ma numer GG 1090032
Domyślny Maze of Fury

Witam. Jak widze nikt z was nie wspomnial ani slowem o "Maze of Fury" ktore istnieje na terenie dla pacc
16:08 You see a sign.You read: Maze of fury
Jest to na poludnie od zejscia do trolli i goblinow. Sa trzy skaly wygladajace jak zejscia a na tabliczkach za nimi pisze :
16:10 You see a sign.You read: Bozo. Jester and escape artist
16:10 You see a sign.You read: Tsamir Eslad. Big game hunter
16:10 You see a sign.You read: Geraldo Doomsword. Mercenary
Srodkowa z nich da sie rozkopac i zejsc na dol. Tam z kolei spotkamy 3 skeletony i po prawej stronie zobaczymy tabliczke z napisem wspomnianym na poczatku i korytaz ktory jest zapchany skalami. Nie da sie ich w zaden sposob zniszczyc.
Maze w jezyku angielskim znaczy labirynt.
I jeszcze jedna informacja : Spike Sword to Sword of Fury... wiec trzeba cos pomyslec tez z MAZE OF FURY.

Ostatnio edytowany przez gusiorix - 11-05-2006 o 18:00.
gusiorix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2006, 18:05   #231
$EN$ERN
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Hej ja widziałem tą księgę! Był tam opis jakiegos Zarotha i jego brata (chyba bogowie) no i tam było o tym Vendorze czy jak mu tam. Było chyba że był nudnym sprzedawcą znudzonym pracą i życiem i takie tam. Pamiętam że to było przed jakimś udpade i dałem to mojemu koledze. Jak kolega sie wlogował po udpade to mi mówił że jej niema itp ze chyba niechcący niewziął z trade i że pewnie ja mam. Ale ja niemiałem. Wkurzyłem się na kolegę bo moi inni koledzy z maina mieli podobne 2 książki i chciałem to w kupę zebrać. Jeśli koledze naprawdę znikła ta książka to czy to ma jakiś związek z udpade??? Jeśli tak to bug? Sry ale chyba jedyne na czym sie dobrze znam w Tibi to Rookgaard .
  Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2006, 19:36   #232
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez $EN$ERN
Hej ja widziałem tą księgę! Był tam opis jakiegos Zarotha i jego brata (chyba bogowie) no i tam było o tym Vendorze czy jak mu tam. Było chyba że był nudnym sprzedawcą znudzonym pracą i życiem i takie tam. Pamiętam że to było przed jakimś udpade i dałem to mojemu koledze. Jak kolega sie wlogował po udpade to mi mówił że jej niema itp ze chyba niechcący niewziął z trade i że pewnie ja mam. Ale ja niemiałem. Wkurzyłem się na kolegę bo moi inni koledzy z maina mieli podobne 2 książki i chciałem to w kupę zebrać. Jeśli koledze naprawdę znikła ta książka to czy to ma jakiś związek z udpade??? Jeśli tak to bug? Sry ale chyba jedyne na czym sie dobrze znam w Tibi to Rookgaard .
Oooo jeee rrrryyyy naprawde?? No to sprawa wyjasniona! Nie ma to jak sprawdzone informacje z wiarygodnego zrodla!!! -.- jaja sobie robisz? Myslisz ze ktos uwierzy w kolejan historie z serii "kolega kolegi mial ale zniklo" ?? daj sobie spokoj lepiej. Wroc jak podasz tytul ksiazki albo chociaz miejsce skad sie ja bierze. Mam sporo ksiazek skopiowanych w notatniku wiec moge w kazdej chwili sprawdzic.


@gusiorix
sprawa tego Labiryntu zajmowalem sie juz od dluzszego czasu.
16:10 You see a sign.You read: Bozo. Jester and escape artist
Bozo to NPC w Thais, znajduje sie w zamku krola Tibianusa (tfu tfu, nienawidze drania!). Odpowiadam juz na pytanie ktore pewnuie bedziecie chcieli zadac, nie nie odpowiada na slowa "spikesword", "spike sword", "maze of fury","sword of fury", "sword", "maze", "fury","gimme that damn sword!!!", "i like big buts". Odpowiada natomiast na slowa "MACE OF FURY"! w sumie podobna nazwa no isprzedaje wspomniana mace of fury za jedyne 250gp jak ktos chce moze sprawdzic. Reaguje tez na jedno z imion na pozostalych grobach ale to narazie jeszcze badam, oczywiscie powiem jak do czegos dojde.

Pozdrawiam


@down
hehehehe dokladnie
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri



Ostatnio edytowany przez Pan Klocek - 12-05-2006 o 15:29.
Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2006, 11:18   #233
pan dres
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 04 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 11
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Harmonia
Poziom: 22
Skille: --/20
Poziom mag.: 23
pan dres ma numer GG 6637375 Send a message via Skype™ to pan dres
Domyślny

kurde!!!!!!!11 to cale maco of the fury to jest walek do ciasta!!
09:29 You see a rolling pin.
It weighs 5.00 oz.
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa stracilem kase!!!
pan dres jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2006, 16:01   #234
Kael Do'Urden
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 12 05 2006
Lokacja: Bobrowniki Małe

Posty: 5
Stan: Początkujący
Profesja: Sorcerer
Świat: Secura
Poziom: 13
Skille: 15/18
Poziom mag.: 7
Kael Do'Urden ma numer GG 4369615
Domyślny Salmon

Jeśli tutaj tego nie ma to napisze , jeśli jest to sorry.

Chodzi o to że, dałem Amber Salmon. Powiedziała mi ona Pixo (czy jakoś tak ale wiem że , to strzały w języku orkowskim ) 2 razy mi tak powiedziała. No nic mam nadzieje że, ta informacja komuś się przyda.
Kael Do'Urden jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2006, 16:14   #235
Kael Do'Urden
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 12 05 2006
Lokacja: Bobrowniki Małe

Posty: 5
Stan: Początkujący
Profesja: Sorcerer
Świat: Secura
Poziom: 13
Skille: 15/18
Poziom mag.: 7
Kael Do'Urden ma numer GG 4369615
Domyślny

I jescze zastanawiam się nad jednym. Może powiedzmy coś do ślepego orka w stylu "kapral" (to chyba mówią minosy ) albo to co mówią orki. Może coś to pomoże ??
Kael Do'Urden jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2006, 17:02   #236
xDe
Użytkownik Forum
 
xDe's Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2006

Posty: 36
Stan: Niegrający
Domyślny Znalazłem cos !!

a ja cos mam moze juz to wiecie ale...
Jak sie pujdize do tego Hiacynta ktury sprzedaje lifefluidy i powie sie "magic" to on odpisze "jestem jedynym z niewielu magicznych użytkowników na tej wyspie. Ale odczuwam zwolennika ciemnej ścieżki magii ukrywający gdzieś w podziemiach." to jest troche zle no ale po angielsku to tak brzmi "I am one of the few magic users on this isle. But I sense a follower of the dark path of magic hiding somewhere in the depths of the dungeons." jak niewiezycie to sami zobaczcie ;p
ale ja mysle ze sie na cos przydalem

@edit:
on muwi cos o mino magu bo on jest w podziemiach ale jak wie ze jest jakis inne zlo w podziemiach to moze tez wie inne rzeczy
Ja mysle ze ten "Hiacynt" wie cos wiecej niz sie nam zdaje
__________________
6 xDe
6 xDe
6 xDe

Mam fioła na punkcie "xDe"

"Łazienka jest zamknięta..."

Ostatnio edytowany przez xDe - 12-05-2006 o 17:07.
xDe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2006, 17:04   #237
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kael Do'Urden
I jescze zastanawiam się nad jednym. Może powiedzmy coś do ślepego orka w stylu "kapral" (to chyba mówią minosy ) albo to co mówią orki. Może coś to pomoże ??
"Kaplar", mowilem, nic to nie daje. Tak samo to co mowia orki, tez probowalem, nic nie odpowiada. 'Powoli koncza mi sie pomysly :/
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri


Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2006, 17:49   #238
gusiorix
Użytkownik forum
 
gusiorix's Avatar
 
Data dołączenia: 11 05 2006
Lokacja: Polska

Posty: 6
gusiorix ma numer GG 1090032
Domyślny Heh

@xDe
Ten hiacynt to on gada o mino magu ;] jestem tego pewien w 100% sprobuje jeszcze z nim pogadac jakos inaczej popytam jeszcze NPC pare moze cos mi sie uda dowiedziec
gusiorix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2006, 18:03   #239
segnis
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 03 2004

Posty: 40
segnis ma numer GG 1659920
Domyślny

Co do slowa "kaplar"...

Szukajac odpowiedzi na zagadki rooka w mintwalling, natrafilem na kilka ksiazek. W jeden z nich bylo napisane cos o Palkar'ze, co jest anagramem slowa "kaplar". Ten "Palkar" to jakis wodz minotarow. Ale w drugiej ksiazce, ktora wygladala na jakis pamietnik, postawione bylo pytanie "What does "Kaplar" mean <co "kaplar" oznacza>.

Czyli "kaplar" moze byc:
a) Anagramem slowa "palkar"
b) Jednym z wielu bledow w pisowni w Tibii (m.in. w niektorych ksiazkach w rooku jest napisane "rookguard" zamiast "Rookgaard" <chyba ze tak mialo byc >)
c) Ani b) ani a)


szukam dalej,
segnis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2006, 18:28   #240
kamil by aldora
Guest
 

Posty: n/a
Żarówka

Ja mówie że na 100000000000000000% da się wejść do mino maga bo jak gadasz do All'Deego sell brass armor(brass armor wypada z mino magów ) to on mówi cene itp:

Pandemonium of Chaos: hi
Al Dee: Hello, hello, Pandemonium of Chaos! Please come in, look, and buy!
Pandemonium of Chaos: sell brass armor
Al Dee: Do you want to sell a brass armor for 150 gold?

Jak ktoś minie wierzy to niech pogada z All'Dee .
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 22:06.


Powered by vBulletin 3