Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 19-08-2005, 10:14   #21
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

@Gutaf: Czy ty oby napewno sobie jaj tego teamtu nie robisz?

Moze jeszcze dajmy im na to przyzwolenie. Zreszta te przyzwiolenie dawno im zostalo dane! Co mnie obchodzi fakt, ze oni w innym 'duchu' czy wierze zostali wychowani? Co mnie obchodzi, ze to jakas pseudo-normalnosc dla ich?

Dlaczego wszyscy plakali jak terrorysci wbijali samoloty w WTC? Czemu ludzie wsciekali sie po atakach w Madrycie i Londynie? Przeciez oni takze zostali wychowani w takim przekonaniu?

W Turcji gina niewinne kobiety (zreszta nie tylko tam... to byl tylko przyklad) i w jakimkolwiek duchu by oni byli wychowywani ich to nie usprawiedliwia.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-08-2005, 10:16   #22
Gufat III
Użytkownik Forum
 
Gufat III's Avatar
 
Data dołączenia: 08 12 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 19

Posty: 357
Stan: Na emeryturze
Świat: Nova
Gufat III ma numer GG 8644522
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez M@rcin
Dopier teraz dowiedziałem się ,że Turcja jest wychowana w duchu innych zasad mistrzu wszystko-wiedzący -.-
Gdybyś wiedział, nie pisał bys takich bzdur. No ale oczywiście mogłeś wiedzieć, i dalej pisać bzdury, albo po prostu nie pomyślałeś... Niestety nic tak nie razi jak brak myslenia~
__________________
-> regulamin (Goń się, dziadu /przyp. Gufat)
Masz problem?/przyp. dziadu
Tak, mam okres i jestem zdenerwowany. Ty pewnie masz ten sam problem /przyp. Gufat

Ostatnio edytowany przez Gufat III - 19-08-2005 o 10:22.
Gufat III jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2005, 10:18   #23
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gufat III
Gdybyś wiedział, nie pisał bys takich bzdur. No ale oczywiście mogłeś wiedzieć, i dalej pisać bzdury, albo po prostu nie pomyślałeś... Niestety nic tak nie razi jak brak myslenia~
Jakich bzdur? Przeiciez on bardzo dobrze ich ocenil. Idioci, zwierzeta i mamuty... tyle.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2005, 10:26   #24
Gufat III
Użytkownik Forum
 
Gufat III's Avatar
 
Data dołączenia: 08 12 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 19

Posty: 357
Stan: Na emeryturze
Świat: Nova
Gufat III ma numer GG 8644522
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek Uciekaido
@Gutaf: Czy ty oby napewno sobie jaj tego teamtu nie robisz?

Moze jeszcze dajmy im na to przyzwolenie. Zreszta te przyzwiolenie dawno im zostalo dane! Co mnie obchodzi fakt, ze oni w innym 'duchu' czy wierze zostali wychowani? Co mnie obchodzi, ze to jakas pseudo-normalnosc dla ich?

Dlaczego wszyscy plakali jak terrorysci wbijali samoloty w WTC? Czemu ludzie wsciekali sie po atakach w Madrycie i Londynie? Przeciez oni takze zostali wychowani w takim przekonaniu?

W Turcji gina niewinne kobiety (zreszta nie tylko tam... to byl tylko przyklad) i w jakimkolwiek duchu by oni byli wychowywani ich to nie usprawiedliwia.
@Matek
Rozróżniaj dwie sprawy - morderstwo w obronie honoru i terroryzm. Terroryści to idioci, którzy mordują w imię idiotycznej idei narzuconej im przez ludzi którze na nieszczęści i zniszczeniu zarabiają. (np. Bin Laden) Obrona honoru rodziny a terroryzm to duża różnica. Jest różnica między wychowywaniem kogoś na "obrońcę honoru" a na terrorystę. Na terrorystę wychowują fanatycy religijni, czyli zdecydowana mniejszość, a na obrońcę honoru zapewne wszystkich.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek Uciekaido
Jakich bzdur? Przeiciez on bardzo dobrze ich ocenil. Idioci, zwierzeta i mamuty... tyle.
A ja Ci powiem tak... wszyscy ludzie są gorsi od mamutów i wsystkich zwierząt, bo jesteśmy jedynym, albo jednym z niewielu organizmów w przyrodzie, zdolnym do samozagłady. A do samozagładu dochodzimy właśnie przez takiego opinie jak Twoja: "To mamuty, nie ludzie! Wyrżnijmy ich!"
__________________
-> regulamin (Goń się, dziadu /przyp. Gufat)
Masz problem?/przyp. dziadu
Tak, mam okres i jestem zdenerwowany. Ty pewnie masz ten sam problem /przyp. Gufat

Ostatnio edytowany przez Gufat III - 19-08-2005 o 10:35.
Gufat III jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2005, 10:34   #25
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Rozróżniaj dwie sprawy - morderstwo w obronie honoru i terroryzm
Dla mnie jako czlowieka wierzacego morderstwo jest morderstwem. Kapisz?

Cytuj:
Obrona honoru rodziny a terroryzm to duża różnica
Jak najbardziej. Ale gdzie w mordowaniu bezbronnych i NIEWINNYCH kobiet widzisz obrone honoru? Przeczytales artykul jak prosilem w pierwszym poscie?

czy twoim zdaniem owa obrona honoru to zamordowanie kobiety tylko dlatego, ze zostala zgwalcona? Czym ona zawinila? Tym, ze jest ladna i pozadana?

Czy moze obrona honoru to zamordowanie kobiety, ktora oddala sie facetowi, ktorego kocha a nie ktoremu zostala wydana przez rodzine?

I nie mowi mi, ze nie rozumiem ich mentalnosci. Bo fakt - nie rozumiem. Nie potrafie zrozumic mentalnosci zwierzat, ktore czlowieka traktuja jak maszyne. Ale wiem jedno - morderstwo zawsze pozostanie morderstwem. I tu nie chodzi o moje przekonania, religie czy to, ze od dziecka mi to wpajano. Tu chodzi o poszanowanie prawa czlowieka do zycia - czy to kobieta, mezczyzna czy ludzki mamut - a do przestrzegania tego prawa zobowiazany jest kazdy. Nawet jak inaczej go wychowywano.

Cytuj:
A do samozagładu dochodzimy właśnie przez takiego opinie jak Twoja: "To mamuty, nie ludzie! Wyrżnijmy ich!"
A gdzie ja powiedzialem, zeby ich wyrznac?
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2005, 10:36   #26
Pupilka
Użytkownik Forum
 
Pupilka's Avatar
 
Data dołączenia: 05 05 2004
Lokacja: Moon's Spawn

Posty: 78
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek Uciekaido
Tyle sie gada o wszelkich wojnach, naruszeniu praw czlowieka, ale o tym co jest w artykule sie milczy.
nie milczy, wystarczy wiecej czytac. takich artykulow widzialam juz setki. to jest ogromny problem, nie tylko w turcji niestety :/


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek Uciekaido
Mentalnosc tamtego spoleczenstwa jet bardzo bolesna. Zwlaszcza jak wszedzie mowia o tym jak to by bylo fajnie gdyby Turcja wstapila do UE.
nie spotkalam sie z opinia, ze byloby fajnie, gdyby turcja wstpial do ue. w sumie, wiekszosc jest przeciwna i nie widzi plusow tego czlonkostwa. mowie o wypowiedziach ekspertow.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek Uciekaido
Widac pojecie honoru bywa roznie interpretowane w roznych krajach. Szkoda tylko, ze nie szanuje sie ludzkiego zycia i prawa do wolnosci.
niestety szkoda. u nas tez sie tego nie szanuje bardzo czesto, tylko nie az tak drastycznie. pamietaj tez o tym, ze oni sa tak a nie inaczej wychowani, nie sa chrzescijanami. owszem, wypaczaja tez islam (mahomet nigdy by nie skrzywdzil swej zony, jak rowniez nie wymyslil wielozenstwa -> to wymysly jego nastepcow), ale czy np. u nas nie wypaczaja chrzescijanstwa? bo mysle, ze nawet bardzo. tylko znowu, nie az tak drastycznie, bo jednak mamy inna kulture i tradycje.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek Uciekaido
Jest tyle sposobow, zeby zmusic Turkow (a konkretnie tamtejszych muzulmanow) do zmiany nastawienia, ale po co to robic? Przeciez oni nie maja ani ropy ani pieniedzy ;/
jakich? trzeba najpierw zmienic mentalnosc tych biednych zacofanych ludzi. tak samo jak zmienic mentalnosc moherowych beretow. znajdz mi te sposoby, a uznam cie za najwiekszego polityka/spolecznika/socjologa/psychologa/itp.

wierze jeszcze, ze Turkow jakos da sie 'nawrocic' (w sensie zreformowac). bo wladze jednak cos tam probuja robic. ale wg mnie przerazajace jest to co dzieje sie w krajach afrykanskich i tamtejszymi kobietami. a tam wladze nci nie robia. nie probuja nawet.
__________________
Zakatarzona

I am still standing in this moment of pure madness...

Proud Member of Metal Militia
Pupilka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2005, 10:42   #27
Gufat III
Użytkownik Forum
 
Gufat III's Avatar
 
Data dołączenia: 08 12 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 19

Posty: 357
Stan: Na emeryturze
Świat: Nova
Gufat III ma numer GG 8644522
Domyślny

@Matek
Cytuj:
Dla mnie jako czlowieka wierzacego morderstwo jest morderstwem. Kapisz?
Ale dla nich nie jest, dlatego dla Ciebie zawsze będzie to morderstwo, dla nich zawsze obrona honoru rodziny, popatrz na reakcję tramtejszej prasy. Została opisana w artykule. Co prasa napisała? Drobną wzmiankę o wydarzeniach.... To jest jak nikłe przyzwolenie na taką działalność. Ludzie czują że to dobre i honor rodziny jest na pierwszym miejscu. Myślą że jak kobieta zostanie zgwałcona, to jest splugawiona czy coś w tym stylu, w świetle ich przekonań (nie naszych, tylko ich) takie coś zasługuje na morderstwo.
Spróbuj na to spojrzeć z oka człowieka który tammieszka, który tam żyje w duchu tych zasad.

edit;
Cytuj:
A gdzie ja powiedzialem, zeby ich wyrznac?
Respect, moje pomyłka. Tylko niektórzy ludzie tak myslą i robią jak mówie ;-)
__________________
-> regulamin (Goń się, dziadu /przyp. Gufat)
Masz problem?/przyp. dziadu
Tak, mam okres i jestem zdenerwowany. Ty pewnie masz ten sam problem /przyp. Gufat

Ostatnio edytowany przez Gufat III - 19-08-2005 o 10:45.
Gufat III jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2005, 10:42   #28
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez annyonne
znajdz mi te sposoby, a uznam cie za najwiekszego polityka/spolecznika/socjologa/psychologa/itp.
Chociazby embarga gospdarcze. Powod: Obojetnosc rzadu w sprawie lamania praw czlowieka.

Cytuj:
Spróbuj na to spojrzeć z oka człowieka który tammieszka, który tam żyje w duchu tych zasad.
Popatrz na terroryste okiem terrorysty. Tez sa uspraweidliwieni?

MORDERSTWO JEST MORDERSTWEM. i dawanie im na to przyzolenia jest takim samym idiotyzmem jak stwierdzenie ze mordujac zgwalcona kobiete bronimy jakiegokolwiek honoru.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger

Ostatnio edytowany przez Matek - 19-08-2005 o 10:44.
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2005, 10:55   #29
Gufat III
Użytkownik Forum
 
Gufat III's Avatar
 
Data dołączenia: 08 12 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 19

Posty: 357
Stan: Na emeryturze
Świat: Nova
Gufat III ma numer GG 8644522
Domyślny

Ehhh... Matek.

Powiem Ci inaczej. Każdy człowiek jest zdolny do morderstwa z imną krwią, wystarczy że otworzy się klapka w mózgu z napisaem "wychowanie". Niektórzy tej klapki nie mają i uważają że czynią dobrze. Różnica paru/nastu tysięcy kilometrów, 2000 lat tworzenia się własnej kultury, całkiem inna mentalność wystarczą, aby człowiek zabijał człowieka w imię obrony honoru. Jak długo by się to nie działo, Ty ani nikt inny tego nie zmieni, bo embargo może zmienić rzad, nie całe społeczeństwo. Zresztą, ile milionów ludzi żyje w Turcji?
I z punktu widzenia nas, jest to złe. Z ich punktu widzenia dobre. Jak długo byśmy nie gadali, tak zostanie.
__________________
-> regulamin (Goń się, dziadu /przyp. Gufat)
Masz problem?/przyp. dziadu
Tak, mam okres i jestem zdenerwowany. Ty pewnie masz ten sam problem /przyp. Gufat

Ostatnio edytowany przez Gufat III - 19-08-2005 o 10:56.
Gufat III jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2005, 10:57   #30
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Każdy człowiek jest zdolny do morderstwa z imną krwią, wystarczy że otworzy się klapka w mózgu z napisaem "wychowanie".
na usta cisnie mi sie tylko 'ROTFL'.... i chyba na tym skoncze
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2005, 10:57   #31
Pupilka
Użytkownik Forum
 
Pupilka's Avatar
 
Data dołączenia: 05 05 2004
Lokacja: Moon's Spawn

Posty: 78
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek Uciekaido
Chociazby embarga gospdarcze. Powod: Obojetnosc rzadu w sprawie lamania praw czlowieka.
to niestety nie jest takie proste. polityka nie jest prosta. i nie zapominaj, wladze cos probuja robic. niestety potrzeba czasu. embargo napawrde nie wplynie mentalnosc tych ludzi, a chodzi o to, aby zmienic te mentalnosc wlasnie. tych zacofanych i biednych. nie ludzi u wladzy, bo oni juz wiedza, ze nie wolno przymykac im na to oka. pozno, ale dobrze, ze w ogole. naparwde nie ejst latwo zmienic przywiazanie do tradycji i potzreba na to calych pokolen. a jeszcze 100 lat temu turcja nei byla republika. a niestety swiat islamu nie jest swiatem, do ktorego szybko i latwo trafiaja nowosci ze swiata demokracji. nie ejst to zbyt podatny grunt, wlasnei ze wzgledu na ich TRADYCJE i KULTURE, w ktorej byli wychowywani przez cale wieki.
__________________
Zakatarzona

I am still standing in this moment of pure madness...

Proud Member of Metal Militia
Pupilka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2005, 11:00   #32
Gufat III
Użytkownik Forum
 
Gufat III's Avatar
 
Data dołączenia: 08 12 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 19

Posty: 357
Stan: Na emeryturze
Świat: Nova
Gufat III ma numer GG 8644522
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek Uciekaido
na usta cisnie mi sie tylko 'ROTFL'.... i chyba na tym skoncze
Hahahahaha. Jak mi nie powiesz wprost, że są ludzie którzy nie zabili by innego człowieka, nawet gdyby ktoś im groził że zabije ich rodzinę, to Cie wyśmieję :-)
__________________
-> regulamin (Goń się, dziadu /przyp. Gufat)
Masz problem?/przyp. dziadu
Tak, mam okres i jestem zdenerwowany. Ty pewnie masz ten sam problem /przyp. Gufat
Gufat III jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2005, 11:09   #33
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Hahahahaha. Jak mi nie powiesz wprost, że są ludzie którzy nie zabili by innego człowieka, nawet gdyby ktoś im groził że zabije ich rodzinę, to Cie wyśmieję :-)
Wiec sie wysmiewaj. Bo nie zabije czlowieka tylko dlatego, ze grozi mojej rodzinie...


Cytuj:
To niestety nie jest takie proste
ja nie twierdze, ze to jest proste. Kompromisy i postanowienia miedzynarodowe nigdy nie sa proste.

Cytuj:
embargo napawrde nie wplynie mentalnosc tych ludz
Ale byc moze zmusi ich do przestrzegania praw czlowieka oraz zmusi rzad do zdecydowanych i konkretnych krokow!
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2005, 11:31   #34
Pupilka
Użytkownik Forum
 
Pupilka's Avatar
 
Data dołączenia: 05 05 2004
Lokacja: Moon's Spawn

Posty: 78
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek Uciekaido
ja nie twierdze, ze to jest proste. Kompromisy i postanowienia miedzynarodowe nigdy nie sa proste.

Ale byc moze zmusi ich do przestrzegania praw czlowieka oraz zmusi rzad do zdecydowanych i konkretnych krokow!
wladze byc moze tak. ale tych ludzi, gdzies na poludniowym wschodzie nie bardzo. i embargo nie jest dobrym rozwiazaniem w tym przypadku, bo wladze robia. takich rzeczy bardziej radykalnie i na chybcika sie nie zmienia. mowilam, ze potrzeba czasu. czlowieka nie zmienisz od razu. lepszym rozwiazaniem byloby dofinansowanie przez ue tych ngo's, ktore sie tym zajmuja. podejrzewam, ze tak byc moze jest, ale jak widac z miernymi skutkami nadal.
__________________
Zakatarzona

I am still standing in this moment of pure madness...

Proud Member of Metal Militia
Pupilka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2005, 11:31   #35
Gufat III
Użytkownik Forum
 
Gufat III's Avatar
 
Data dołączenia: 08 12 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 19

Posty: 357
Stan: Na emeryturze
Świat: Nova
Gufat III ma numer GG 8644522
Domyślny

Cytuj:
Wiec sie wysmiewaj. Bo nie zabije czlowieka tylko dlatego, ze grozi mojej rodzinie...
A gdyby ktoś przyłożył Twojej matce nóż do gardła, do do reszty rodziny celował z karabinu maszynowego, a Tobie kazał wyjść na ulicę i kogoś zabić to co? Zabił byś jedną osobe czy poswięcił rodzinę? Ja bym zabił jedną osobę, mimo że nie mamy prawa decydowac o czyimś życiu i śmierci.
[quote]Ale byc moze zmusi ich do przestrzegania praw czlowieka oraz zmusi rzad do zdecydowanych i konkretnych krokow![quote]
Wątpię. Rząd może zmusi, może rząd będzie pokazywał że się stara, ale naprawde wątpię aby coś zdziałał. Bo co rząd może przeciwko milionom ludzi? Co zrobią? Wojne domową bo ktoś nałożył na nich embargo? Niee...
__________________
-> regulamin (Goń się, dziadu /przyp. Gufat)
Masz problem?/przyp. dziadu
Tak, mam okres i jestem zdenerwowany. Ty pewnie masz ten sam problem /przyp. Gufat
Gufat III jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2005, 11:44   #36
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
A gdyby ktoś przyłożył Twojej matce nóż do gardła, do do reszty rodziny celował z karabinu maszynowego, a Tobie kazał wyjść na ulicę i kogoś zabić to co? Zabił byś jedną osobe czy poswięcił rodzinę?
Nie mam pojecia co bym zrobil. Prawdopodobnie sparalizowalby mnie strach. Moze rzucilbym sie na kolesia z pistoletem i wyszedlbym na supermena. Moze ukleknalbym i powiedzial 'Totus tus'? Moze zabilbym czlowieka. A moze najzwyczajniej w swiecie zesral sie w gacie i zaczal prosic o litosc? Kto wie?. Takie dywagacje to wiesz... wsadz sobie tam gdzie slonce nie dochodzi Chcesz zebym powiedzial co zrobie w sytuacji w ktorej ani razu nie bylem i ciezko ja sobie wyobrazic. Nie jestem Rambo, James Bondem czy johnym Englishem. NIE ZABIJAM.

Po drugie: nawet jakbym zabil tamtego czlowieka to nie byloby to morderstwo z

Cytuj:
zimną krwią
Bo wg mnie morderstwo z zimna krwia jest to morderstwo zaplanowane, wykonane bez jakichkolwiek wyrzutow sumienia w momecie popelniania zbrodni, wykonane z nienawisci a nie z przymusu.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger

Ostatnio edytowany przez Matek - 19-08-2005 o 11:45.
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2005, 12:04   #37
Nightwalker
Użytkownik Forum
 
Nightwalker's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 34

Posty: 664
Domyślny

Dla mnie zabijanie dla honoru i to, że rzad po cichu zgadza się na to jest niezgodne z prawem miedzynarodowym.
I wszystko jasne.
Nightwalker jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2005, 12:43   #38
Pupilka
Użytkownik Forum
 
Pupilka's Avatar
 
Data dołączenia: 05 05 2004
Lokacja: Moon's Spawn

Posty: 78
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nightwalker
Dla mnie zabijanie dla honoru i to, że rzad po cichu zgadza się na to jest niezgodne z prawem miedzynarodowym.
I wszystko jasne.
to jest niezgodne z ogolna moralnoscia, ale nie z prawem miedzynarodowym. panstwa rzadza sie wlasnym prawem, a turcja w unii nie jest, zatem obowiazuja ja jej wlasne prawa. a ta kwestia nie jest niezgodna z prawem miedzynarodowym, gdyz to nie rzad lamie prawa czlowieka (w koncu wprowadza w zycie nowe prawo zabraniajace, karze mordercow - jak to juz inna sprawa).

jeszcze raz: rzad turcji nie lamie praw czlowieka, stosuje sie do wytycznych unii i w ogole prawnych standardow europejskich, bowiem wprowadza nowe prawa. zupelnie inna kwestia jest stosowanie sie do tych praw ludzi, ktorzy maja wlasne widzimisie, jak postepowac. i nalezy zmienic LUDZI. miejmy nadzieje, ze turcja sie obudzila z letargu i faktycznie zaczna naparwde karac za nierespektoweanie prawa, co byc moze zmieni nastawienie tradycjonalistow w tej kwestii.
__________________
Zakatarzona

I am still standing in this moment of pure madness...

Proud Member of Metal Militia

Ostatnio edytowany przez Pupilka - 19-08-2005 o 12:45.
Pupilka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2005, 15:29   #39
Gufat III
Użytkownik Forum
 
Gufat III's Avatar
 
Data dołączenia: 08 12 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 19

Posty: 357
Stan: Na emeryturze
Świat: Nova
Gufat III ma numer GG 8644522
Domyślny

@Matek
Może i masz racje, może nie zabiłbys człowieka z zimną krwią, ale z pewnością są powody dla których i Ty i ja byśmy zabili człowieka, nawet nie tak drastyczne.
Ale to zboczenie z tematu. Nie zamierzam sie mieszac w cudzą kulture, jeśli oni uważają to za dobre, to niech tak robią, nawet jeśli wchodzi w grę życie ludzkie.
__________________
-> regulamin (Goń się, dziadu /przyp. Gufat)
Masz problem?/przyp. dziadu
Tak, mam okres i jestem zdenerwowany. Ty pewnie masz ten sam problem /przyp. Gufat
Gufat III jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2005, 15:31   #40
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Tak. To jes bardzo bezpieczne podejscie...

Moi bliscy nie cierpia to co to mnie obchodzi...
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 14:57.


Powered by vBulletin 3