Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 08-02-2007, 01:08   #121
d4rqu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 11 2006

Posty: 297
Domyślny

Znam angielsku i tam piszę, że średnie hity wydają się być większe. Przecież jakby ta kusza zadawała takie same hity to by się nie opłacało jej używać, tylko zaraz po wykonaniu questa sprzedać komuś.
d4rqu jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 08-02-2007, 02:11   #122
maszter321
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 09 2006

Posty: 262
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Poziom: 115
Domyślny

Cytuj:
A może kusza ma modyfikator dmg?
Zwykła kusza 1 x atak bełtu
Arbalest 1,2 x atak bełtu
A jak nie masz bełtu to wychodzi 1 x 0, więc nie ma prawa być dmg.
sam potwierdziles ze bolt ma atak...

P.S.
gratz pomytslu za ten "modyfikator dmg"^^

Pzdr.
maszter321 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2007, 13:24   #123
Matiess
Użytkownik Forum
 
Matiess's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2006
Lokacja: Stargard Szcz.

Posty: 45
Stan: Niegrający
Imię: Ładnie
Profesja: Sorcerer
Świat: Secura
Poziom: 55
Skille: 16/24
Poziom mag.: 52
Domyślny

Ja jak nie miałem na początku kasy to expilem spearami na foldzie trochę nudne to zbieranie spearów ale przy okazji skilowałem jak miałem soule to robiłem arrowsy.Jak nie było kasy to sprzedawałem BP's Arrows i nieźle się żyło.
__________________
Lubie Jajka i dobrze mi z tym
Matiess jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2007, 19:40   #124
ElPrzemeQ
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 12 2006
Lokacja: Jedlicze

Posty: 21
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Kotre
Profesja: Druid
Gildia: Rottens
Świat: Nerana
Poziom: 32
Skille: drut?;)
Poziom mag.: 31
Domyślny

A ja uważam, że Palladyn jako profesja może właśnie najwięcej zarabiać ze wszystkich, lecz aby osiągnąć z tego jakieś zyski trzeba być naprawdę cierliwym. Oto mój sposób na efektowne zarabianie:

Wychodzisz na maina - już masz troche kasy z Rooka - kupujesz podstawowy ekwipunek (najczęściej jest to tylko Plate Armor - reszta rzeczy niech zostanie zmodernizujemy je z czasem.) A więc w tym P Armorku i z macą biegniesz na Trolle i zbierasz sobie speary (maca jest obcjonalna jeżeli już nie wystarczy ci kasy, żeby kupić sobie ok 10 spearów na początek, bo potem to już je będziesz znajdywał w trollach.) A więc na tych trollach skillujesz ze spearami, które z nich wypadają do (pewnie mnie wyśmiejecie za to co powiem) 13 lvl'a doświadczenia. Mając 13 lvl mamy już całkiem pokaźny shielding i distanse (nie wspomne już o gotówce - trolle jak na możliwości postaci o małym lvl'u zostawiają jej sporo). A więc mając 13 lvl kupujemy bow'a i czas Conjure Arrows (nie wiem czy dobrze napisałem). No i teraz stoimy pod depo i tworzymy sobie Arrowsy (na początek do pierwszego poważnego hunta myślę, że 500 - 1000 wystarczy) no i idziemy huncic. Z uwagi na to, że mamy już pokaźny distans to najczęściej wybieramy Cyce, gdyż dają dużo expa, troszeczkę sie trzeba namęczyć, żeby je zabić i ogólnie to bardzo fajnie się na nich gra. Dla mniej udważnych proponuje Roty gdyż też kasa jest fajna lecz na dobry loot nie ma co liczyć. A więc huncimy tym naszym palkiem aż nam się arrowsy skończą. Wtedy powinniśmy już nabić te soule, które straciliśmy na robienie arrowsów - wracamy pod depo i znowu robimy strzałki (mamy teraz więcej punktów many z uwagi na to, że podczas huntu napewno podskoczyło nam pare lvl'i więc tworzenie arrowsów powinno okazać się szybsze, gdyż możemy kilka razy wpisać czas conjure arrows nie czekając przy tym za każdym razem aż nam się manka odnowi [nie koniecznie musimy podczas conjure bolt stać przy depo - polecam łowienie rybek i wtedy łączymy zbieranie jedzenia z tworzeniem boltów {jak kto woli - przyjemne z pożytecznym}]).
I jak to mówi moja pani od biologii: "I cykl ten sie powtarza".

A więc zauważcie, że według mojego poradnika nie tracicie ani grosza na trenienie, a całą kasę ładujecie w lepsze eq lub co tam chcecie. Opisałem w nim najefektowniejszą metodę zarabiania dla FACC. Sam z niej korzystam i muszę powiedzieć, że naprawdę dobrze na tym wychodzę. Zaznaczam, że poradnik jest dla ludzi, którzy mają masę czasu i nie żałują go na Tibię - jeżeli ktoś jest bardzo niecierpliwy nie ma tutaj czego szukać.

Jeżeli komuś pomogłem to bardzo się ciesze, a jeżeli wyda wam się to co napisałem sensownym może pokuszę się o stworzenie profesionalnego poradnika jak efektownie expić pallem i w jakich miejscach
__________________
New serwer, my new soul!
Kotre dark stone of Rottens!
ElPrzemeQ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2007, 19:49   #125
P0nury
Użytkownik Forum
 
P0nury's Avatar
 
Data dołączenia: 19 07 2005

Posty: 724
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Poziom: 60
Domyślny

Cytuj:
i wtedy łączymy zbieranie jedzenia z tworzeniem boltów {jak kto woli - przyjemne z pożytecznym}]). (...) metodę zarabiania dla FACC.
Ee?

Poza tym, robienie strzał jest absolutnie nieopłacalne pod względem czasu. Kasy nie tracisz, ale tracisz cenny czas. A czas to pieniądz. Wierz mi, nie będzie Ci się chciało robić x godzin 1,5bp arrowsów, który zużyjesz bez większych problemów w 1 dzień. Już wolę biegać przez jakiś czas całkowicie bez eq, niż stać pod depo i robić te strzały (chyba, że mówimy o stworzeniu 300-400 strzał "na rozruch").
__________________
"21.24 Nie ma lepszego dziennikarza sportowego od Rafała Patyry. "Artur, używając terminologii bokserskiej zostaliście znokautowani zanim zdążyliście założyć rękawice". Używając terminologii stoczniowej - ukradli wam statek, zanim odpaliliście spawarkę, a używając terminologii dziennikarskiej: powinni wyłączyć kamerę zanim zdążycie zadać jakiekolwiek pytanie."
P0nury jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2007, 20:08   #126
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ElPrzemeQ Pokaż post
Jeżeli komuś pomogłem to bardzo się ciesze, a jeżeli wyda wam się to co napisałem sensownym może pokuszę się o stworzenie profesionalnego poradnika jak efektownie expić pallem i w jakich miejscach
A jesli nie to nie zaszczycisz nas juz swoja tworczoscia ?
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2007, 21:04   #127
Fagaro
Użytkownik Forum
 
Fagaro's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 493
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fagaro
Profesja: Elite Knight
Gildia: Redeemers
Świat: Eternia
Poziom: 209
Skille: 99/97
Poziom mag.: 9
Domyślny

ehhm, z tego co wiem to palem najbardziej oplaca sie robic hmmy, sprzedajac jeden plecak mozna kupic sobie 1000 strzal.
__________________
goburu nie jest trolem. goburu jest TROLEM.
Fagaro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2007, 21:06   #128
ElPrzemeQ
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 12 2006
Lokacja: Jedlicze

Posty: 21
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Kotre
Profesja: Druid
Gildia: Rottens
Świat: Nerana
Poziom: 32
Skille: drut?;)
Poziom mag.: 31
Domyślny

ej no weźcie dajcie spokój wiedziałem, że po napisaniu tego "mini poradnika" nie każdemu się on spodoba, lecz poprostu przedstawiłem sposób na efektywne zarabianie, jeżeli ktoś ma duuużo czasu... No w końcu to jest temat czy możliwym jest aby palladyn był bogaty więc przesatawiłem sposób w jaki jest to osiągalne nawet na bardzo niskich lvl'ach
__________________
New serwer, my new soul!
Kotre dark stone of Rottens!
ElPrzemeQ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2007, 21:37   #129
cite
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 05 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 39

Posty: 109
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Druid Cite
Profesja: Elder Druid
Świat: Candia
Domyślny

Ale macie problemy, palek jest samowystarczalny. Aktualnie na moim poziomie nic nie robie, latam miasto -> poh -> miasto ... Na każdego hunta biore okolo 2400 boltów, zawsze mi się zwraca, troche gp, troche smieci.

Jak mam szczescie to wychodzi do 40k gp na plusie, o ile gsy maja dobre serce.

Nie używam mfów ani runów.

ps zaznaczam ze robilem tak od zawsze

Ostatnio edytowany przez cite - 08-02-2007 o 21:50.
cite jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2007, 09:09   #130
jadeaazath
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fagaro
100 level ek raczej expi wolniej na dragach niz pal poniewaz malo kto na tym levelu zrobil ani/kupil bron na 115+ widac juz roznice, knight ma SREDNIA hitow wieksza (ale pewnie tez spedzil wiecej czasu na treningu) i moze brac na siebie wiecej niz 1 draga, co dla pala jest o wiele bardziej niekomfortowa sytuacja, przez co nie traci tyle czasu nalurowanie, ropowania i ogolnie bawienie sie zeby nie lurnac za duzo dragow.
Jezeli knight i pal maja ten sam skill i knight ma sca/avengera/liche staffa no to wtedy rzeczywiscie jego srednia hitow bedzie nieco wyzsza. Jednak na twoj skill (91) musiales trenowac 688 godzin i 11 minut, a pal przez ten czas wbiłby 96 dista wiec gdyby trenowal tyle samo to mialby wieksza srednia hitow.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2007, 11:00   #131
Idefix_Paladyn
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 02 2007
Lokacja: Nidzica

Posty: 17
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Idefx
Profesja: Paladin
Świat: Xantera
Poziom: 21
Idefix_Paladyn ma numer GG 2021007 Idefix_Paladyn ma login Tlenu gallis_falaya@tlen.pl Send a message via Skype™ to Idefix_Paladyn
Domyślny

Miałam palladyna na PAcerze (No-PvP), mam tam skille 55/33 i +80k więc można zarabiac dobrze . Ja zawsze na hunty brałem ok 200-300 strzał a przynosiłem w 90% od 1 do 40 strzał na +, odrazu mówie że nie expiłem na potworach z których leciały arrowyi zawsze + 0,5k sieprzynosiło z wyprawy
Idefix_Paladyn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2007, 11:44   #132
jadeaazath
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Zgadzam sie z tym ze paladyn to obecnie najtrudniejsza profesja w Tibii, ale jak ktos umie nim grac to osiaga znacznie lepsze rezultaty niz knighci. Od magow nigdy pal nie bedzie lepszy, z tym musicie sie pogodzić.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2007, 11:59   #133
DratrisDxx
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Dlaczego by nie ? Robisz 8 lvl skille 35/35 potem 10 60/60 expisz na dark katedra lub kazzo i w h*j kasy masz Ja na 25 lvl mialem b robe, crown legs, boh, rh, p ammy i jakies 40k grube. Więc ... Ach, i nic nie kupywałem na allegro i nic nie dostalem od kumpli. LootBag Powah
  Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2007, 12:10   #134
jadeaazath
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

@up
Ciekaw jestem czym wbijesz te 60 dista na 10 lvlu. Chyba gmem na otsie jak będziesz sobie wpisywał "/i 1294 100" co pół godziny.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2007, 13:21   #135
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DratrisDxx Pokaż post
Ja na 25 lvl mialem b robe, crown legs, boh, rh, p ammy i jakies 40k grube. Więc ... Ach, i nic nie kupywałem na allegro i nic nie dostalem od kumpli. LootBag Powah
Wspolczuje wolnego expienia.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2007, 18:50   #136
SowaBez0ka
Użytkownik Forum
 
SowaBez0ka's Avatar
 
Data dołączenia: 14 11 2006

Posty: 63
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Julera
Poziom: 103
Skille: 101/99
Poziom mag.: 7
SowaBez0ka ma numer GG 9409661
Domyślny

jest oj uwiez wielu hlvl palkow jest bogatych na poczatku jest trudno potem latwiej oto filmik mego kolegi tak brazylijczyka -.- el bigondu'botinhu of hell okolo 60-70 lvl zostal hacknienty wienc nie mow mi ze palek nie moze byc bogaty
__________________

Banished: until Mar 03 2007, 13:28:04 CET because of excessive unjustified player killing
czy to nie piękne pekowac dla zabawy a nie dla lota
Killed Xxitzo at Level 51 unjustified
Killed Xxxezinha Aline at Level 38 with a fire elemental
Cytuj:
Jak mozna wziasc zeczy z domków inni biorą a ja nie Jest domek tam dragol shield gosc se wchodzi bieze i se wychodzi ja prubuje wejsc i mnie ku*** cofa. PS:Czekam na odpowiec
SowaBez0ka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2007, 18:53   #137
Idefix_Paladyn
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 02 2007
Lokacja: Nidzica

Posty: 17
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Idefx
Profesja: Paladin
Świat: Xantera
Poziom: 21
Idefix_Paladyn ma numer GG 2021007 Idefix_Paladyn ma login Tlenu gallis_falaya@tlen.pl Send a message via Skype™ to Idefix_Paladyn
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez jadeaazath Pokaż post
@up
Ciekaw jestem czym wbijesz te 60 dista na 10 lvlu. Chyba gmem na otsie jak będziesz sobie wpisywał "/i 1294 100" co pół godziny.
Ja jestesm żywym przykładem wbiłem 60 dista na 11lvl
Idefix_Paladyn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2007, 20:34   #138
Malvich
Użytkownik forum
 
Malvich's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2006

Posty: 24
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Aldora
Poziom: 31
Malvich ma numer GG 8812577
Domyślny

paladyn to niestety ale ot jes tnajmniej samodzielna profesja potrzebuje :
1. drugiego chara ktory mi w kryzysie kase zalatwi
2. maga / druta do robienia monka na skilling
3. blokera

ale jak sie zrobi ladnego skila to sie nim gra najmilej ze wszystkich ;] i zarobki tez są
Malvich jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2007, 20:39   #139
P0nury
Użytkownik Forum
 
P0nury's Avatar
 
Data dołączenia: 19 07 2005

Posty: 724
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Poziom: 60
Domyślny

@up

Żartujesz, czy może nadal żyjesz Tibią 7,4?
__________________
"21.24 Nie ma lepszego dziennikarza sportowego od Rafała Patyry. "Artur, używając terminologii bokserskiej zostaliście znokautowani zanim zdążyliście założyć rękawice". Używając terminologii stoczniowej - ukradli wam statek, zanim odpaliliście spawarkę, a używając terminologii dziennikarskiej: powinni wyłączyć kamerę zanim zdążycie zadać jakiekolwiek pytanie."
P0nury jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2007, 21:23   #140
Royalkowaty
Użytkownik Forum
 
Royalkowaty's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2006
Lokacja: Suwałki

Posty: 179
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Secura
Poziom: 70
Skille: 78+2/56
Poziom mag.: 16
Royalkowaty ma numer GG 8594747
Król

Ja treniłem dista do 45 i jestem szczęśliwy, paladynem można zarobić
czego jestem przykładem, mam eq jak w avatarze i 80~k w banku i dp
NIGDY nie robiłem Lootbaga(raz na 400oz[m stary i s shieldy])

Z tego co większość mówi to jedno przez drugie i po dzieśiąte
Royalkowaty jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:09.


Powered by vBulletin 3