Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Pokaż wyniki sondy: Czy ten post.....
Pomogl wam zrozumiec swoje bledy 51 37.50%
mial dobra tresc 72 52.94%
pokazal wam ze to ja jestem wielki noob 28 20.59%
olaliscie na calego? 17 12.50%
Sonda z możliwością wyboru wielokrotnego Głosujących: 136. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 05-07-2008, 00:28   #521
Kakunia55
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Tibia to miłość, miłość to poznawanie, a poznawanie to zabawa. Wszystko trzeba poznawać i wszystkim trzeba się bawić. Oczywiście we wszystkim obowiązuje jakaś etykieta, ale nie do wszystkich to dociera. Niestety. Ja jestem nowa, ginęłam kilkanaście razy, ale do nikogo nie miałam pretensji (no, może do siebie troszkę). Taka kolej rzeczy. Następnym razem będę uważać. Nie zajrzałam tutaj przypadkiem. Dzisiaj zostałam nazwana noobem, po tym jak zginęłam, gdy spotkałam cyklopy, a później chciałam odkupić swoją zbroje. Dowiedziałam się co to tak na prawdę znaczy i dzięki wielkie za wytłumaczenie. Myślę, że trzeba wspierać "młodszych" graczy, ale niekoniecznie mówić im co mają zrobić i gdzie pójść. Przecież każdy uczy się na swoich błędach.
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-07-2008, 11:05   #522
naja
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 04 2008

Posty: 97
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
naja ma numer GG 1405127
Domyślny

Tibia to gra genialna w swojej prostocie, ale uważam że nie wszyscy powinni w nią grać Odkrywanie samemu tajemnic świata tibijskiego jest o wiele bardziej satysfakcjonujące niż wypytywanie graczy co, gdzie, jak, dlaczego itp. Zauważyłem też i to każdy z Was pewnie zauważył, że wielu nastolatków nawet nie zajrzy na fora ani na oficjalne strony poświęcone Tibii. Nie chce im się czytać, bo nie mają cierpliwości i chcieliby wszystko na gotowe. O wiele lepiej i naprawdę w super atmosferze gra się z graczami dorosłymi. Oni traktują to jak zabawę i dla nich nie liczy się bogactwo czy level, a jedynie dobra zabawa w miłej atmosferze i wtedy Tibia jest zupełnie inną grą.
naja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2008, 23:08   #523
Puzonik
Użytkownik Forum
 
Puzonik's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2007
Lokacja: Koszalin

Posty: 27
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Nie ważne
Profesja: Sorcerer
Świat: Manera
Poziom: 20
Poziom mag.: 2-
Puzonik ma numer GG 3292929
Domyślny

Wiecie co, jak dla mnie każdy ma w sobie choć troszke z nOOb'a. Mój dawny tibijski kumpel z Hiberny powiedział tak: ,,Noob jest w każdym z nasz, nie pozwól w kierował tobą" CO to dużo gadać każdy czasami lubi tak sobie postać pod depo i nic nie robić. Dali byście już spokój tym wszystkim kłótnią. Tibia została zrobiona by ludzie mogli się razem bawić a nie wytykać sobie jakieś głupie błędy. Poprostu, widzisz nooba nie zwracaj na niego uwagi. Niestety z tibi nie usuniesz wszystkich noob'ków więc daj se spokój z tą syzyfową pacą. Ciesz(cie) się grą i jej najlepszymi aspektami a nie kłócicie sie na forum... ,,I nie ma to tamto"




Za błędy przepraszam troszke mi sięchce spać
__________________

Gram na NoN-pVp i jest git


[22:06 Brith Amesh [188]: ale jestem zjebany, bylem po zakupy w realu...
22:06 Ricko Amesh [228]: duze waste?
22:06 Brith Amesh [188]: 2zl , nie wyciagnalem z koszyka ;/
22:06 Ricko Amesh [228]: no i po frytkach....
Puzonik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2008, 18:05   #524
Sielek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 06 2007
Lokacja: Bielsko

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Żarówka Gratulacje!!!

Myśle że powinno to dotrzeć do wielu osób. Ja byłem, jestem i będe newbie.
Gracz bez pomocy na samym roku ginie kilkadziesiąt razy od praktycznie niczego i potem jest to samo (jestem przykładem)
+ za wysiłek i cele.
Ten temat nie powinien być
Sielek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2008, 18:56   #525
Dexasons
Guest
 

Posty: n/a
Oczko

Przede wszystkim wielki + za ten artykuł... Sam nie raz byłem świadkiem a nawet ofiarą "polskich n00bów" i muszę powiedziec ze nie życzę nikomu takich sytuacji... Ja gram w tibie od 5 miesięcy jestem newbie bo do n00ba moim zdaniem mi jeszcze sporo brakuje... Mam nadzieje ze każdy kto czytał ten artykuł przemyśli swoje postępowanie i sam sie oceni... pozdrawiam i więcej takich artykułów
  Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2008, 22:13   #526
HaPe
Użytkownik forum
 
HaPe's Avatar
 
Data dołączenia: 12 02 2008
Lokacja: Dolny Ślązk

Posty: 3
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 27
Skille: 72/71
Poziom mag.: 4
Domyślny

Zgadzam się z WszechStronny. Tak nie może być. Każdy Poladk to cham, i to nie Brazylijczyk czy Szwed jest kut**em tylko polak. Ja tam nigdy nie zabiłem komukolwiek ale przyjdzie ci taki dupek z polski np sorcerer czy druid (bo ci niewiedzą co to ciężki trening) i wybija. A potem, jak leci cały czas mu ded, to pyta "za co?". Nie ma co, większość Polaków (chociaż dla niektórych to za ładne o kreślenie) to chamskie świnie i tyle. Niech te nOOby z Polski przestaną w końcu się wrzynać i zacząć sobie pomagać. To tyle.
HaPe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-07-2008, 00:59   #527
Urban52
Użytkownik Forum
 
Urban52's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2008

Posty: 29
Domyślny

Co to jest noob to ja wiedziałem wśród graczy tak sie przyjęło że to jest koleś co kradnie looty itp. Czytając to miałem kilka zastrzeżeń tylko nie zauważyłem że to jest post z 2004 roku
Urban52 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2008, 02:45   #528
Anemic
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 21 02 2008

Posty: 12
Domyślny

Wszechstronny moze i jestes intelektualistą ale zeby graczy ktorym brakuje doswiadczenia w grze nazywac noobami wybacz, "Ty jestes noob bo ..." to jest bezsensu, wszystko to co mowisz o polakach jest prawda (sa wyjatki bo sa) ale kto np: w zyciu realnym da nieznanej osobie 10zł ... to nie zdarza sie czesto xD, inny przykład mozesz mi wytłumaczyc jednoznacznie co to jest miłość ? nie. tak samo jest z nobem. Moj ciezki przekaz jest jaki jest ... ale podsumowujac żadnego człowieka nie zmienisz przez to co w tym poscie napisales ... , ale owszem co do zjednoczenia polakow przydalo by sie jakis zjazd zeby pogadac, posmiac czy napic sie piwa pa ;*

PS: sry za bledy ale nie chcialo mi sie
Anemic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2008, 08:32   #529
norbi12313
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 03 07 2008
Lokacja: Lubartów

Posty: 9
Stan: Na Emeryturze
Imię: Noorberto
Profesja: Paladin
Świat: Calmera
Poziom: 21
Skille: 60+/45+
Poziom mag.: 6+
Domyślny

HaPe dobrze mówi jeszcze nigdy brazylijczyk nie zabijał mi potworów jak skilowałem a polak najczęściej sorc albo druid. Ja nigdy nie zabiłem nikomu potwora jak skilował gdy przechodzę pytam się o skille i ide dalej.
norbi12313 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-07-2008, 19:20   #530
roSiu1992
Użytkownik forum
 
roSiu1992's Avatar
 
Data dołączenia: 03 12 2007

Posty: 6
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Unitera
Poziom: 30
Skille: 63/62
Poziom mag.: 4
Domyślny

@up co do skillowania. Jestem w trakcie na NONPVP i tu ludzie dopiero czuja sie bezkarni.. Polak przyjdzie i zabije od razu nic nie mowiac. A Brazyl zapytac sie (br?) i jak sie dowie ze jestem z Polski to tylko usmiech i bije w nie... Czyli wiadomo jak jestesmy postrzegani...

Jak dla mnie artykul fantastyczny.. Lepiej bym tego nie ujął, gram dopiero 1 rok, i przyznam na poczatku mojej gry przyjemnie mi bylo gdy komus cos ukradlem... ale np. na poczatku gry nie musialem pytac sie co i jak i gdzie robic. po zrobieniu konta zanim zaczalem grac przeczytalem najwiecej poradnikow.. ile tylko sie dalo zeby odpowiednio podejsc i zagrac nie majac wiekszych problemow.. co do artykulu, i taka jest niestety prawda o Polakach. zeby tylko jeden drugiemu dosral, zeby jeden od drugiego byl lepszy i mial wiecej.. a co do Szwedow, to chyba tylko to mi nie daje spokoju... ich jest znacznie mniej niz nas na serverach.. gdyby Polakow tez bylo tylko ok 20% servera tez bysmy trzymali sie razem i bylibysmy spokojni, ale taka jest prawda ze jak Polak mysli ze mam przewage liczebna to mysli ze moze wszystko i ze to on dyktuje warunki.. tak samo jest w RLu.. wiekszosc Bossów
jest dobra tylko w gembie z 6 osobowa ekipa za plecami... a poza tym ja graczy oceniam tylko po tym jak pisza.. razi mnie ilosc popelnianych bledow ort. wali mnie typ 100+ lvl "ktury pizse rzal i hce" .. wole miec kumpli 8 lvl.. a umiec z nimi pogadac na poziomie a nie jakis botow co sie tlumacza 50% dysleksja [nie dysortografia -.-] i 50% ze chca pisac szybko.. Takie moje zdanie jest w tej sprawie.. jeszcze raz duzy +++ za ten artykul

Pozdrawiam WrzechStronny

Ostatnio edytowany przez roSiu1992 - 21-07-2008 o 19:22. Powód: literówka
roSiu1992 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-08-2008, 12:32   #531
Sielek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 06 2007
Lokacja: Bielsko

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Szczęśliwy To co powinniśmy robić

Jednak są Polacy, którzy chcą poprawić naszą opinie. Ostatnio widziałem jak Polak wyleciał z dobrego expowiska do odległego dp tylko po to by dać Brazylijczykowi [ITEM]Spell Book[/ITEM] na Deserta, bo się pytał czy ktoś nie ma. Takich trzeba naśladować, a nie tępić innych, bo to nic nie daje. Nawiasem stracił przez to parę lv bo mu się wkosili.
Sielek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-08-2008, 22:16   #532
Freezy Eddie
Użytkownik Forum
 
Freezy Eddie's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2006

Posty: 142
Domyślny

W Tibii nie ma fajnych ludzi, kazdy jest noobem lub udaje pro. Jezeli jest fajny to juz dawno wyszedl z tego scierwa.
Freezy Eddie jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-08-2008, 12:40   #533
Maksous
Użytkownik Forum
 
Maksous's Avatar
 
Data dołączenia: 04 08 2007

Posty: 73
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Maksous
Profesja: Royal Paladin
Świat: Selena
Domyślny

Cytuj:
Szwed nie podniesie ręki na Szweda, Polacy nawzajem się wyżynają,
X.x
Tym zdaniem mnie dobiłeś. Jak grasz np. w call of duty to cię interesuje kogo zabiłeś?? Czy to był polak, szwed lub Niemiec masz to w d***.
Wydaje mi się że pisałeś ten poradnik po jakiejś strasznej, evul śmierci twojego pikselka, który znikną przez polaka. Weź się ogarnij, bo to tylko gra, a nie rl life...

Ostatnio edytowany przez Maksous - 03-08-2008 o 12:41.
Maksous jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-08-2008, 12:42   #534
Progmaniak
Użytkownik Forum
 
Progmaniak's Avatar
 
Data dołączenia: 09 01 2006
Lokacja: /home/prog/

Posty: 341
Stan: Na Emeryturze
Świat: Solera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Maksous Pokaż post
X.x
Tym zdaniem mnie dobiłeś. Jak grasz np. w call of duty to cię to interesuje kogo zabiłeś?? Czy to był polak, szwed lub Niemiec masz to w d***.
Wydaje mi się że pisałeś ten poradnik po jakiejś strasznej, evul śmierci twojego pikselka, który znikną przez polaka. Weź się ogarnij, bo to tylko gra, a nie rl life...
Ja pierdole, teraz to ty mnie dobiłeś.
Porównywać CODa do tego gówna. Wstydu nie masz.

Zresztą FPS a MMO to chyba mała różnica :/
Progmaniak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-08-2008, 12:47   #535
Maksous
Użytkownik Forum
 
Maksous's Avatar
 
Data dołączenia: 04 08 2007

Posty: 73
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Maksous
Profesja: Royal Paladin
Świat: Selena
Domyślny

Cytuj:
Ja pierdole, teraz to ty mnie dobiłeś.
Porównywać CODa do tego gówna. Wstydu nie masz.

Zresztą FPS a MMO to chyba mała różnica :/
Chyba mnie nie zrozumiałeś. chodziło mi o samą idee, zabijania innych graczy...
Maksous jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-08-2008, 13:06   #536
Progmaniak
Użytkownik Forum
 
Progmaniak's Avatar
 
Data dołączenia: 09 01 2006
Lokacja: /home/prog/

Posty: 341
Stan: Na Emeryturze
Świat: Solera
Domyślny

Gówno prawda.

Zabijanie graczy w FPSach to odrębny temat, a porównywanie tego do zabijania w Tibii, wykazuje twoją świętną wiedzę na te tematy.

Czy w grach FPS istnieje sens gry bez zabijania innych graczy? Nie.
Czy w Tibii istnieje sens bez zabijania graczy? Nie kurwa, ale dzieci i tak grają na nonpvp.

Więc przynajmniej dla tego powodu nie pierdol takich głupot.
Progmaniak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-08-2008, 14:40   #537
Maksous
Użytkownik Forum
 
Maksous's Avatar
 
Data dołączenia: 04 08 2007

Posty: 73
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Maksous
Profesja: Royal Paladin
Świat: Selena
Domyślny

Cytuj:
Gówno prawda.

Zabijanie graczy w FPSach to odrębny temat, a porównywanie tego do zabijania w Tibii, wykazuje twoją świętną wiedzę na te tematy.

Czy w grach FPS istnieje sens gry bez zabijania innych graczy? Nie.
Czy w Tibii istnieje sens bez zabijania graczy? Nie kurwa, ale dzieci i tak grają na nonpvp.

Więc przynajmniej dla tego powodu nie pierdol takich głupot.
Masz racje, w FPSach chodzi głównie o zabijanie innych graczy, Ale mi chodzi o samą ideologię! Chodzi mi o to, że jak w jakimś fpsie, dajmy na przykład coda strzelasz do polaka, to cię to gówno obchodzi, tak samo jest w tibii, pk ma w dupie z skąd pochodzi ofiara x.x
Maksous jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-08-2008, 15:05   #538
Progmaniak
Użytkownik Forum
 
Progmaniak's Avatar
 
Data dołączenia: 09 01 2006
Lokacja: /home/prog/

Posty: 341
Stan: Na Emeryturze
Świat: Solera
Domyślny

Tylko, że jak Polak w Tibii przejdzie obok Polaka to w 95% ma szanse, że on go nie zaatakuje (bo po co?). 5% zostaje na PK*

* - dane wzięte z dupy

A w grach FPS jak gracz przejdzie obok innego to ma 100% szansy na to, że zaraz dostanie kulkę w łeb. Dlaczego? Bo o to w tej grze chodzi.
Progmaniak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-08-2008, 15:18   #539
Maksous
Użytkownik Forum
 
Maksous's Avatar
 
Data dołączenia: 04 08 2007

Posty: 73
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Maksous
Profesja: Royal Paladin
Świat: Selena
Domyślny

Wiem że w grach FPS tylko się zabija, i nie masz szans przejść obok innego gracza bez zgonu. Poza tym mi nie chodzi o zabijanie, tylko chodzi mi o to że masz w dupie czy strzelasz do polaka czy kogoś innego. Powtarzam się po raz 3, i pisze to samo. Naucz się czytać ze zrozumieniem.
Maksous jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-08-2008, 15:19   #540
Progmaniak
Użytkownik Forum
 
Progmaniak's Avatar
 
Data dołączenia: 09 01 2006
Lokacja: /home/prog/

Posty: 341
Stan: Na Emeryturze
Świat: Solera
Domyślny

A ja ci odpowiadam ciągle, że w grasz FPS masz to w dupie, bo tak trzeba. W Tibii masz to w dupie z wyboru.
Progmaniak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:14.


Powered by vBulletin 3