Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Wydarzenia ze światów

Notki

Wydarzenia ze światów Na tym forum możesz porozmawiać o wszelkich ważnych wydarzeniach z Twojego serwera.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 19-09-2006, 14:31   #1
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny Raporty - co i jak? Niestosowanie sie bedzie karane

W ostatnim czasie coraz wiecej osob odwiedza dzial "wydarzenia ze swiatow", jak i coraz wiecej postow w tym dziale sie pojawia. Niestety, wsrod wyzej wymienionych uzytkownikow pojawiaja sie "elementy", ktorych posty sa niezgodne z regulaminem/wyrazaja tresci nieprzyzwoite/kalecza jezyk polski na wszystkie mozliwe sposoby. Dla przypomnienia :

Tresci niezgodne z regulaminem (glowne)
- powielanie istniejacych tematow
- pisanie tych samych informacji, ktore juz byly kilkakrotnie podane
- rozpowszechnianie falszywych informacji
- double/triple posting
- spam
- trolling

Wyrazanie nieprzyzwoitych tresci
- obrazanie innych uzytkownikow forum
- nagminne uzywanie wulgaryzmow
- rasizm
- kretynizm w czystej i posredniej postaci

Kaleczenie jezyka polskiego
- wciskanie bledow ortograficznych, stylistycznych itd wszedzie, gdzie to mozliwe

Ja, jak i inni moderatorzy, bylbym wdzieczny za skladanie raportow na osobe, ktora lamie regulamin, jak i wyzej wymienione punkty. Pozwoli to na szybsze oczyszczenie forum z tresci niechcianych. Poszkodowana osoba, ktora wda sie w wulgarna dyskusje z innym uzytkownikiem (zamiast zrobic prosty raport), bedzie karana rownie surowo jak powod. Pomocny link : http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=53789

Jak zlozyc raport?

Klikamy na znaczek, ktory zostal zaznaczony na powyzszym rysunku, a nastepnie wpisujecie, dlaczego uwazacie, ze raportowany post powinien zostac usuniety.

Z gory dziekuje za pomoc

Ps. Temat zostawiam otwarty - w razie, gdyby ktos mial jakies pytania/watpliwosci.


Poniżej znajdują się tematy(najczęściej odświeżane) dotyczące wydarzeń ze światów na poszczególnych serwerach.
Tam należy wpisywać posty odnośnie wydarzeń na tych światach. Tworzenie nowych tematów dotyczących
danego serwera o którym jest już dyskusja na forum będzie surowo karane. Zastanawiacie się pewnie jakie tematy mogą być zamieszczane na forum oprócz tematów głównych typu "Wydarzenia z Celesty" , "Only Thoria". Otóż może powstać
temat odnośnie wielkiego wydarzenia na serwerze typu "Ban dla wszystkich h'lvli na Pandorii" , "Deklaracja wojny gildi xxx". Należy pamiętać o tym, że wojna między gildiami w których członkami są 30lvl'e itp. rzeczy nie jest żadnym wydarzeniem. Tematy które tutaj trafią, muszą być na tyle interesujące, ważne aby mogły zainteresować innych użytkowników.

Lista najczęściej odwiedzanych wydarzeń z danego serwera.


Pozostałe tematy odnoszą się głównie do wojen, specjalnych wydarzeń, bądź są już trochę przedawnione. Zalecam się do przyjęcia tego do wiadomości i zastosowania w praktyce. Ktoś musi ogarnąć w końcu ten dział...

Ostatnio edytowany przez Ashlon - 22-09-2006 o 23:32.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-09-2006, 14:46   #2
Webi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 03 2005

Posty: 269
Domyślny

Hmm to ja zapytam otwarcie.
Kolega Xaemus Serigimox zlamal 3 z powyzszych zasad, tj. :

Wyrazanie nieprzyzwoitych tresci
- obrazanie innych uzytkownikow forum
- nagminne uzywanie wulgaryzmow
- kretynizm w czystej i posredniej postaci

Pomeczylem sie, reportowalem, a postow takich bylo kilka. Xaemus dostal bana... na kilka godzin. Wiec jaki jest sens reportowania?

A jezlei moznabyu wiedziec, na jakies zasadzie zostal on odbanowany? Bo chyba slusznosc moich reportow nie ulega watpliwosci...
Webi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2006, 15:49   #3
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Sprawdzilem i oto, czego sie dowiedzialem :
- warn nr 1 za spam (3pkt)
- warn nr 2 za wulgaryzmy (3pkt)
- warn nr 3 za brak kultury (9pkt)
I w tym momencie dostal bana (15/10 mozliwych pkt). Jednak moderator, dajacy mu bana stwierdzil, ze potraktowal go zbyt ostro (jego decyzja, w to wnikac nie moge) i cofnal mu warna nr 3 nakladajac od razu kolejny warn :
- warn nr 4 za wulgaryzmy (3pkt)
Tak wiec, teraz ta osoba nadal moze pisac na forum, jednak ma 9/10 mozliwych punktow - teraz za nawet najmniejszego warna osoba ta zostanie zbanowana. No i dziekuje za pierwszego posta w moim temacie oraz pomoc w pracy.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2006, 22:49   #4
Webi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 03 2005

Posty: 269
Domyślny

TO zacytuje tutaj, w ktorych momentach, wq mnie, zlamal regulamin forum.
Zacytuje rowniez te posty juz usuniete, co oznacza mniej wiecej tyle, ze zlamal w nich regulamin.

Xaemus Serigimox
Ta wiadomość została usunięta przez p.l. Powód: regulamin, pkt 1.
(strona 55, temt o Nebuli)

posty #598, 599 - double posting, spam

post #623 ublizanie innemu uzytkownikowi forum
post #660 jak wyzej
post #679 -||-
# 683 -||- + ublizanie czlonkom rodziny(brak kultury? kretynizm?)

pod postem nr #698
Xaemus_Serigimox
Ta wiadomość została usunięta przez Raul.


Moze troche rygorystyczne podejscie, ale jednak + kilka postow bylo edytowanych, jednak pewnosci nie mam ze zostaly ocenzurowane wyzwiska w nich.

post #706 tego samego autora

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Webi
CO ja widze, Xaem udaje znowu tego samego czlowieka jak na poczatku pisania na forum. Banik troche utemperowal wyzwiska?


Pokaż mi jedno wyzwisko. Nazywanie rzeczy i ludzi po imieniu nie jest zabronione. Dałem jednak słowo adminowi, że będe chamował pientom. Modki do dziś nie wiedzą co tak naprawdę przeskrobałem. Więc umówiliśmy się, że dostanę bana za "wulgaryzmy". Kara za coś czego nie zrobiłem, w żadnym poście bowiem, nie użyłem wulgaryzmu. Mimo tego wolę to niż "całkowity brak kultury" bo to trochę naciągane.

Dałem słowo Adminowi więc nie nazwę cie po imieniu. Ty i ja wiemy kim jesteś.


________________

To co chcialem pogrubilem, komentarza swojego oszczedze.

Edit: aha, i dziekuje za wytlumaczenie tajemniczego odbanowania.

Ostatnio edytowany przez Webi - 19-09-2006 o 22:52. Powód: poprawki
Webi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2006, 00:02   #5
Raul
eX Moderator
 
Raul's Avatar
 
Data dołączenia: 14 03 2004
Lokacja: Estadio Santiago Bernabéu

Posty: 2,197
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Webi Pokaż post
pod postem nr #698
Xaemus_Serigimox
Ta wiadomość została usunięta przez Raul.
To inny użytkownik, jest "_" między wyrazami. On ma bana za podszywanie się.
__________________


De las glorias deportivas que campean por Espa
ñ
a,
Va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empa
ñ
a.
Club castizo y generoso, todo nervio y corazón,
Veteranos y noveles, veteranos y noveles,
Miran siempre sus laureles con respeto y emoción.
¡
Hala Madrid! ¡Hala Madrid!
Raul jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2006, 16:12   #6
Webi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 03 2005

Posty: 269
Domyślny

Moje niedopatrzenie, przepraszm.
Jednak pozostaje 7 innych postow, w ktorych wq mnie zostaly zlamane zasady, glownie pkt 1 regulaminu forum.
Webi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2006, 09:45   #7
Xaemus Serigimox
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Webi Pokaż post
Moje niedopatrzenie, przepraszm.
Jednak pozostaje 7 innych postow, w ktorych wq mnie zostaly zlamane zasady, glownie pkt 1 regulaminu forum.
Skoro mowa o mojej skromnej osobie, pozwolę sobie zabrać głos.
Webi, czas byś udał się do szkoły i spytał Pani od języka polskiego co kryje się pod kryptonimem "wyrazanie nieprzyzwoitych treści" i "wulgaryzmy". Szkoda, że Tibia.pl nie udziela banów na skarżypytów. Co do "kretynizm w czystej i posredniej postaci" Czuję się urażony i tak się zastanawiam czy nie zraportować twojego postu który mnie obraża. Z nas dwóch bowiem - ja napewno nie jestem kretynem.
Pozdrawiam,
PS.
I na przyszłość warto byś zapamiętał, że jeśli cytujesz cokolwiek, to staraj się cytować tak, by cytat zawierał sens całej wypowiedzi, a nie tylko wygodne dla ciebie jej fragmenty.
Post mój brzmiał,
cyt.: "Pokaż mi jedno wyzwisko. Nazywanie rzeczy i ludzi po imieniu nie jest zabronione. Dałem jednak słowo adminowi, że będe chamował pientom. Modki do dziś nie wiedzą co tak naprawdę przeskrobałem. Więc umówiliśmy się, że dostanę bana za "wulgaryzmy". Kara za coś czego nie zrobiłem, w żadnym poście bowiem, nie użyłem wulgaryzmu. Mimo tego wolę to niż "całkowity brak kultury" bo to trochę naciągane.
A prawda jest taka, że znowu ci się coś wydaje. Tak samo jak wydawało ci się, że gość który właśnie rokuje twojego "NIESHAROWANEGO" chara wysłał ci już pieniądzorki, a kopia przelewu nie jest zrobiona w Corelu.

PS2. Gdyby pozostały jakiekolwiek wątpliwości, zawsze się jeszcze możesz udać do Sądu w Strassburgu.

Ostatnio edytowany przez Ashlon - 21-09-2006 o 13:32. Powód: skleroza
  Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2006, 13:32   #8
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xaemus Serigimox Pokaż post
Skoro mowa o mojej skromnej osobie, pozwolę sobie zabrać głos.
Webi, czas byś udał się do szkoły i spytał Pani od języka polskiego co kryje się pod kryptonimem "wyrazanie nieprzyzwoitych treści" i "wulgaryzmy".
To wlasnie TY powinienes udac sie do szkoly. Sam nawet nie wiesz, czym sie poslugujesz :
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wikipedia
wyrażenia lub zwroty uznawane przez użytkowników danego języka jako nieprzyzwoite, ordynarne. Ze względu na sytuacje w jakich się ich używa podzielić je można na trzy podstawowe grupy:

* Pierwszą są przekleństwa, czyli grupa słów używanych, aby rozładować napięcie występujące z powodu uniesienia emocjonalnego lub negatywnych bodźców docierających do jednostki.
* Druga grupa to wulgaryzmy używane w celu świadomego obrażenia drugiej osoby bądź grupy ludzi.
* Trzecia grupa to wulgaryzmy używane w celu wyrażenia lekceważenia czegoś lub kogoś.
I przyklady, ze nie przestrzegasz punktu drugiego i po czesci trzeciego :
Cytuj:
Nic dziwnego, że nosisz przydomek Skywalker. W końcu cepem się nie urodziłeś jak knaak. Tylko młotem.
Jak mogłeś mnie widzieć w "Miss WORLD" cepie i młocie skoro to są wybory w szeregach płci żeńskiej.
Cytuj:
Szkoda, że Tibia.pl nie udziela banów na skarżypytów.
Jesli ukradna ci auto, nie idz na policje - przeciez bedziesz skarzypyta!
Cytuj:
Co do "kretynizm w czystej i posredniej postaci" Czuję się urażony i tak się zastanawiam czy nie zraportować twojego postu który mnie obraża. Z nas dwóch bowiem - ja napewno nie jestem kretynem.
Twoj ewentualny raport nie zostanie uznany, jako, ze powod napisania posta zostal poprawnie sformulowany.
Cytuj:
Kara za coś czego nie zrobiłem, w żadnym poście bowiem, nie użyłem wulgaryzmu.
Uzytkowniku, zobacz na poczatek mojego posta.
Masz 9 warnow na 10 mozliwych.
I tym oto milym akcentem konczymy ten temat.
__________________
Nieaktywny.

Ostatnio edytowany przez Ashlon - 21-09-2006 o 18:22.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2006, 15:29   #9
Corsair
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 08 2006
Lokacja: Płock

Posty: 88
Stan: Na Emeryturze
Imię: Retired
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Nebula
Poziom: 50
Poziom mag.: 43
Corsair ma numer GG 6216292
Domyślny hehe

Tibia.pl aka : wylegarnia sprzedawczykow ? pamietaj ile dasz tyle sam dostaniesz...
__________________
Nie chce byc ofiara instytucji , ani teraz modnej auto-destrukcji. Nic sie nie stanie jak odrzucimy cpanie ,chlanie wlasne sie nawzajem ponizanie.

All eyez on me

Życie to nie sen to chyba jasne , ja na jego przebieg patenty mam własne.

Takie życie na codzień widać , Elo Elo Elo może Ci się przydać.

Jak pale to grubo , ty po takich dawkach pewnie widział byś ufo.


Retired 4 ever
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Corsair jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2006, 15:39   #10
Webi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 03 2005

Posty: 269
Domyślny

Xaem nie osmieszaj samego siebie.
Regulmin forum.tibia.pl istnieje duzo dluzej niz jestes tu zrejestrowany, a w poscie powyzej tylko przypomniany,a najwazniejsze punkty(badz najczesciej lamane) - wyszczegolnione. W tym wypadku nie mozesz mowic o dzialaniu prawa wstecz.
Tak samo pojecie wlnosci slowa tez pojmujesz, w moim mniemaniu, blednie. Otoz mozesz wyrazac swoje poglady, miec swoja wiare, ale nie upowaznia to ciebie do wyzywania innych ludzi, ponizania ich.

Jezeli zlamales regulmin, to dlaczego nie mialbys byc za to ukarany, a rzec ktora zrobiles nazwana po imieniu? Kazdy ma inna granice dobreog smku, tak samo moderatorzy. Jeden ciebie odbanowal, a drugi by tego nei zrobil. Chcac nie chcac kazdy moderator jest subiektywny w jakims sensie, rzeklbym niezawisly. Wszyscy przestrzegaja jednego regulminu, jednak czasmi ich zdania, jak i interpretacja poszczegolnych pkt, roznia sie.

Natomiast co do nieswidomego lamania regulaminu, to nie wiem jak to mozna zrobic. Kazdy uzytkownik forum, przed napisaniem pierwszego posta, jest zobowiazany do przeczytania regulaminu na danym forum panujacego. Jezeli tego nie zrobiles, to nie skarz sie tu i teraz, drogi Xaemusie.

Ostatnio edytowany przez Webi - 21-09-2006 o 16:05.
Webi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2006, 23:40   #11
Bjoern Shu
Użytkownik Forum
 
Bjoern Shu's Avatar
 
Data dołączenia: 11 12 2005
Lokacja: Noobcave called Poland
Wiek: 23

Posty: 715
Stan: Niegrający
Poziom mag.: 99
Domyślny

no w koncu porzadeczekXD
Bjoern Shu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-10-2006, 01:48   #12
mechatronik 2
Użytkownik Forum
 
mechatronik 2's Avatar
 
Data dołączenia: 11 08 2006
Lokacja: Far Far Away
Wiek: 34

Posty: 47
Stan: Na emeryturze
Profesja: Paladin
Świat: Azura
Poziom: ---
Skille: -------
Poziom mag.: --
Domyślny

Tak sobie czytam i dochodze do wniosku ze jezeli temat ,,Azura wojna i..." bylby nadal otwarty 80% dostalo by bana
__________________
Od A do Z od Z do A Ja to JA to Jasne jak Dwa Razy Dwa
mechatronik 2 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-12-2006, 00:06   #13
Vegecia
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 12 2006

Posty: 18
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Xantera
Poziom: 130
Skille: 20/28
Poziom mag.: 70
Domyślny

jedno mnie denerwuje , jestem slaby z ortografi nie dosc ,ze w szkole mam to jeszcze tu mam ze slownikiem pisac ;/ ?
Vegecia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-12-2006, 00:12   #14
Webi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 03 2005

Posty: 269
Domyślny

Vegecia
Ludzie na forum chca niestety, a moze stety, czytac poprawna polszczyzne. Masz swoj ojczysty jezyk i ucz sie go, a jezlei ci ta nauka nie pasuje to masz opcje taka, zeby uzywac anglojezycznego forum tibia.pl(jezlei ejstes lepszy z angielskiego) badz pisac przez worda.


@Topic

Takie raczej formalne pytanie. Co ma na celu wprowadzenie 60 sekundowej przerwy meidyz raportowaniem kolejnych postow? Jest to irytujace momentami, czesto zdarza sie tak, ze caly watek, badz kilka postow jeden po drugim jest nie na temat, badz lamia inne zasady i jest ciekzo je wszystkie reportowac, a modek jak to modek czesto tylko rzuci okiem na raportowany post, a reszte omija i leci do nastepnego reporta.
__________________
( . )( . ) These are boobs. No need to copy and paste them in your signature, they have already gained world domination. Sorry Bunny.
Webi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-12-2006, 15:40   #15
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

To w pewnym sensie jest zabezpieczenie przed spamowaniem zgloszen.

@Vegecia : sciagnij FF2.0, masz tam slownik wbudowany...
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-12-2006, 22:25   #16
Webi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 03 2005

Posty: 269
Domyślny

Hmm, to swiadczy o ilosci lamiacych przepisy zasad, jezeli sa zgloszenia. Mi osobiscie np nie chce sie raporowac 4 postow z rzedu i czekac tyle ;p
__________________
( . )( . ) These are boobs. No need to copy and paste them in your signature, they have already gained world domination. Sorry Bunny.
Webi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2006, 18:46   #17
Flisik
Użytkownik Forum
 
Flisik's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2006
Lokacja: Stalowa Wola
Wiek: 31

Posty: 332
Profesja: Knight
Świat: Thoria/Calmera
Domyślny

Offtopic delikatny, ale się zapytam:
Czy konieczne jest pisanie z ogonkami? Ja na przyklad nie zwracam uwagi na ogonki, a i o wiele szybciej sie bez nich pisze.

Bez przesady, wazne, zeby bledow ortograficznych nie bylo

Ostatnio edytowany przez Ashlon - 20-12-2006 o 19:54.
Flisik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2006, 19:46   #18
Webi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 03 2005

Posty: 269
Domyślny

@Flisik

Mimo, z enie ejstem modkiem to ci odpowiem. Ja tez pisze bez ogonkow, ludzie problemu z odczytaniem tego co pisze nie maja, warnow za tot ez nie dostane. Takze pisz
__________________
( . )( . ) These are boobs. No need to copy and paste them in your signature, they have already gained world domination. Sorry Bunny.
Webi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-01-2007, 22:35   #19
Pieczarek
Użytkownik Forum
 
Pieczarek's Avatar
 
Data dołączenia: 28 10 2006
Lokacja: Dębica

Posty: 114
Stan: Na Emeryturze
Świat: Nebula
Domyślny

Chciałbym zwrócić uwagę na użytkownika Bjoern Shu. Co prawda jego dane nie łamią regulaminu (prawdopodobnie gdyby była o tym wzmianka to by łamały). Ale określenie "Gówniana Polska" jest określeniem rasistowskim. Z pewnością jego wiek równiez nie jest zgodny z prawdą... chociaz po niektórych członkach ordo fidelis nic nie wiadomo.
Mam nadzieje że moje ostatnie zdanie nie będzie zakfalifikowane jako treść obraźliwa.

Pozdrawiam
Pieczarek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-01-2007, 13:36   #20
Webi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 03 2005

Posty: 269
Domyślny

Hmm, off topic nie tkai delikatny, wiek to kwestia tego co kto wpisze, wstydzisz sie to sklamiesz, teog nigyd nie potwierdzisz. Masa twoich kumpli podaje sie za osoby, ktorymi w Tibii nie sa i jakos tez nic z tym zrobic nie mozna. Okreslenie Gowniana Polska nie jest w zadnym stopniu rasistowskie, jest to kwestia pogladow, nawte nie patriotyzmu. Mozna kochac kraj, a nie lubic rzadu i politykow czy tego wszystkieog co sie tu dzieje. Osobiscie uwazam, ze Polska jest gowniana i moge z Toba polemizowac na ten temat,a jezlei chcesz poznac moje kompletne zdanie na ten temat to w topicu o Nebuli cofnij sie o jakies 2 miesiace i bedziesz wiedzial.


Edit: Ja rowniez uwazam, ze z pewnoscia Twoje miejsce zamieszkanie nie ejst zognde z prawda, jak i nick, ale jakie to ma znaczenie do samej tresci merytorycznej wypowiedzi?
__________________
( . )( . ) These are boobs. No need to copy and paste them in your signature, they have already gained world domination. Sorry Bunny.

Ostatnio edytowany przez Webi - 02-01-2007 o 13:37.
Webi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:50.


Powered by vBulletin 3