Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 06-03-2009, 17:22   #81
Trol'Trol
Użytkownik Forum
 
Trol'Trol's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2009

Posty: 308
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Skille: 91/91
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gonzo Pokaż post
A co robią na non-pvp na 80 lvlu w takim WoWie? RPG + grupowe hunty + questy, matole.
nie wiem geju co robia na 80 lvl w wowie poco huncic cos jak nie dostaje sie expa ? questow duzo nie ma PALO
Trol'Trol jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 06-03-2009, 18:00   #82
Kaczanthebest
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 07 12 2008

Posty: 6
Domyślny

A popatrzcie np na Lord;paulistinha gra ciągel na boocie pada od frostów www.tibiaring.com <- prosze wpisac jego nick i zoabczyc dedy od frostów i bana nie miał
Kaczanthebest jest offline  
stary 06-03-2009, 18:43   #83
Milten Magician
Inquisition Hero
 
Milten Magician's Avatar
 
Data dołączenia: 11 12 2005

Posty: 918
Stan: Niegrający
Domyślny

Mówicie, że banuja h lvle, większość botterów boci max 50 lvle, sam botuje non-stop dla kasy, i mam taka politykę, że botuje 50 lvl ( uzbiera sie z 300k z loota), sprzedaje tego 50 lvla za 50zł na allegro, i wystawiam kasę na oddzielnej aukcji. Wisi mi to czy dostanę bana na 1 chara, jak w chwilę zrobię następnego.

Sądzę, że te akcje to takie raczej pokazówki ich siły a nie rzeczywiste działanie. Imho jeśli to całe halo wokół tego systemu opadnie, to i system też przestanie działać.
__________________

"I tried so hard
and got so far
but in the end
it doesn't even matter"
Milten Magician jest offline  
stary 06-03-2009, 19:50   #84
Maver
Użytkownik Forum
 
Maver's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2006
Lokacja: Kraków
Wiek: 33

Posty: 150
Imię: Mavetrix
Maver ma numer GG 670240
Domyślny

Wg. mnie powinni zwiększyć ilość expa potrzebnego na adv powyżej XXlvl. Zmienić lvl osób powyżej tej granicy uwzględniając ilość zdobytego doświadczenia, co nie wpłynęło by w znaczący sposób na jednostkę. W sporej większości gier mmo hlvl nie mają możliwości na równie efektywne zdobywanie doświadczenia jak przeciętni gracze. Co za tym idzie nie mogą wbić paru lvl dziennie powyżej jakiegoś pułapu. Nie chodzi tutaj już nawet o blokadę na danym lvl tylko o uniknięcie dużej ilości graczy na monstrualnie wysokich poziomach w niedalekiej przyszłości. Stary system doświadczenia był dobry przed paroma laty kiedy expic było dużo trudniej niż na chwilę obecną.

Co do cheaterów;

część ludzi, którzy używają botów zaczęła to robić ze względu na to, że nie mogli dorównać nieuczciwym graczom. Jestem przekonany, że tacy ludzie nie przestaną grać (przynajmniej nie na maincharach).

Inni z kolei grają normalnie mainami zarabiając na cashmakerach. Teraz nawet nie logują się maincharem na bocie bo boją się o bana. Tacy ludzie też nie przestaną grać. Bocić knightami też niestety nie przestaną tak szybko, ale jeżeli, każdy nowo stworzony cashmaker, będzie systematycznie banowany to w końcu straci to sens. Pozostanie im gra bez bota na mainach.

Kolejna grupa ludzi to osoby zarabiające na tibii. Są to starsi gracze, którzy nie widzą przyjemności w tej grze. Najczęściej posiadają mainchara na średnim lvlu + całe multum wysoko poziomowych cashmakerów. Adekwatnie do ludzi powyżej, jeżeli stary jak i nowo stworzony cashmaker, będzie (po jakimś czasie) banowany to przestanie się to wszystko opłacać. Większość z nich przestanie grać, ale jest to chyba normalna kolej rzeczy, że w jakimś wieku gra w tibie już nie przystoi.

Są też oczywiście ludzie, którzy przyjemność czerpią jedynie z wojen. Oczywiście bez wyboconej kasy, magebombow, leczenia i aim botów nie umieją grać, ale uważają się za mistrzów pvp. Większość tych proelo kozaków pewnie poprzestanie na pkowaniu noobcharami w carlin gdy wszystkie ich chary zostaną zbanowane.

No i na koniec nooby, których osobiście nienawidzę. Są to dzieci, które same nie wbiły by ponad 50lvl, a posiadają wybocone postaci na hlvl. Najczęściej liżą dupę starym wyjadaczom i od*******ają pa na newbe. Takich graczy w tibii raczej nie potrzeba. Niech się wypłaczą w poduszkę po stracie swojego prochara i wy*******ają grać w mapplestory.


Także podsumowując, jeżeli CipSoft systematycznie będzie banował cheaterów, a twórcy botów nie znajdą na to sposobu to tibia może odzyska trochę dawnego "klimatu". 100% oszustów nie wyplewią, ale sam fakt, że ludzie nie będą używali macro na mainach będzie dużym sukcesem. Odejdzie może 1/5 graczy, ale będą to w większości lamy i pozerzy lansujący się na kozaków (tacy ludzie nie są raczej potrzebni w tej grze).
Nie można także zapominać o osobach, które przestały grać właśnie ze względu na cheaterów. Duża część z nich może wrócić do gry, a jest to dosyć liczne grono prawdziwych graczy.

Ostatnio edytowany przez Maver - 06-03-2009 o 19:56.
Maver jest offline  
stary 06-03-2009, 22:07   #85
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

@up
Czyli jednym słowem: Cip Soft robi dobrze.

Mnie zastanawia też to, czemu ludzie nagle zaczęli się bać o dochody Cip Softu? Doszedłem po prostu, że

a) Ich chary zostały zbanowane/skasowane i muszą się w jakiś "nienoobowski" sposób wyżalić.
b) Boją się o swoje postacie, (które były ustawione na MC, tak długo, dopóki mama nie rozkaże wyłączyć sprzętu) że chcą jak najszybciej zapobiec mass-banom.
Wylansowany jest offline  
stary 06-03-2009, 22:20   #86
Virlan
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 01 2008
Wiek: 32

Posty: 320
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kaczanthebest Pokaż post
A popatrzcie np na Lord;paulistinha gra ciągel na boocie pada od frostów www.tibiaring.com <- prosze wpisac jego nick i zoabczyc dedy od frostów i bana nie miał
A masz jakiś dowód na to, że boci? Nie i widocznie Cipsoft tez nie ma ^^.
Kolejny zazdrosny koleś, jakby już naprawdę nie było o co być zazdrosnym, tylko o level w podrzędnym MMO.;/

Co do banów: Wreszcie coś się dzieje... nie łudzę się specjalnie, obecnie nawet nie gram, moze jeśli w update dojdzie coś ciekawego to wróce na czas jednego premium... i będzie to zależało właśnie od tego, czy będą dalej banować botterów... niech chociaż cavebotting zwalczą, bo to jest najbardziej dokuczliwa forma botowania...
Virlan jest offline  
stary 06-03-2009, 22:41   #87
Askaral
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 01 2006
Lokacja: Tchais

Posty: 785
Imię: Wychowawca
Profesja: Elder Druid
Świat: Celesta
Poziom: 27!
Skille: wielkie
Poziom mag.: He
Domyślny

Sam fakt, ze teraz zaden bot nie moze w totalnym spokoju pobocic jest juz wielkim osiagnieciem. Drug fala mile mnie zaskoczyla, spodziewalem sie ze po pierwszym "bum" przestana banowac.
__________________
Jeśli powyższy post w jakikolwiek sposób łamie regulamin forum to śmiało zgłoś go moderatorowi. Ja dostanę punkty, które później wymienię na nagrody a ty będziesz miał satysfakcje z wypełnienia swojego obowiązku.
Askaral jest offline  
stary 06-03-2009, 22:42   #88
Duchens
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 09 2008
Lokacja: Bełchatów

Posty: 23
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Arencjusz
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Avis
Świat: Morgana
Poziom: 98
Skille: 102/89
Poziom mag.: 19
Domyślny

@Maver
Twój długi post zaciekawił mnie z wyjątkiem kilku błędnych informacji.

Po pierwsze, gracz który lubi wojny, nie musi botować. Zazwyczaj robi PA na low lvl i dzieki nim zarabia na wojnę, pking, itp.

Po drugie, osoby które używają botów to nie tylko "nooby", ale również osoby które potrafią radzić sobie z pozyskiwaniem gotówki, aby mogli w pełni bawić się tą grą (kasa=super zabawa na expie).

A tak ponadto, jeżeli CIPSOFT miałby być skrupulatny w swoim działaniu, 60-70% osób w obecnej chwili dostałaby bany.

Jeszcze chce dodać fakt, iż ilość osób pkujących drastycznie się zwiększyła, ponieważ ludzie nie mogą spokojnie botować, a trzeba skądś brać gotówkę.

Jak widać, seria banów ma swoje plusy i minusy, a zależy to od tego na jakim szczeblu tego łańcucha pokarmowego się znajdujesz.
Duchens jest offline  
stary 07-03-2009, 14:13   #89
Zaxom
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 07 2007
Lokacja: Gliwice

Posty: 42
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Eternia
Domyślny

Większosc graczy ukaranych nie skonczy z grą poniewaz beda wiedzieli ze to byla ich wina, a wiec wroca do gry na innych kontach i prawdopodobnie beda nie grali z botem ;]

Kolejna czesc graczy ktora odeszla teraz bedzie rozwazac powrot

Czyli wreszcie zrobili cos pozadnego co sie oplaci i im i nam
Zaxom jest offline  
stary 07-03-2009, 15:47   #90
wasili
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 12 2008
Lokacja: Hell

Posty: 27
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 68
Skille: XX/XX
Poziom mag.: 15
Pytanie

no 9 marca osoby których zbanowano a nie usunięto konta wracają do gry.
co do tego drugiego mass bana mam małe wątpliwości bo nie mogę znaleść nic o tym na tibia.com ani żadnego gracza który dostał w tym dniu bana. Jeśli to moje przeoczenie przepraszam
__________________
Po co kłócisz się o przecinki jak tylko ty w tym kraju wiesz gdzie się je stawia ??
wasili jest offline  
stary 07-03-2009, 18:44   #91
Z.Y.G.A
Użytkownik Forum
 
Z.Y.G.A's Avatar
 
Data dołączenia: 21 12 2007
Lokacja: Ostrowiec Św

Posty: 321
Stan: Na Emeryturze
Świat: Pythera\Aldora
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Askaral Pokaż post
Sam fakt, ze teraz zaden bot nie moze w totalnym spokoju pobocic jest juz wielkim osiagnieciem. Drug fala mile mnie zaskoczyla, spodziewalem sie ze po pierwszym "bum" przestana banowac.
Jakos nie widze żeby zmniejszyła sie ilosc botterów poprostu nie botuja tylko ci co maja final warninga a reszta jedzie dalej. Przed pierwszym mass banem ok 90% graczy używało botów teraz nie wiele mniej bo każdy kto botował i nie dostał bana botuje dalej. W tych 5000 zbanowanch jest ok 4000 takich postaci jak money makerów które sa tylko do botowania i to głownie oni są zbanowani.
__________________
10:38 GM Iscen on Pythera [2]: what was your motivation to become a tutor?
10:38 Ravix Tyred [70]: My eng ssux




http://www.flogao.com/zygabudu
Z.Y.G.A jest offline  
stary 07-03-2009, 19:58   #92
Maver
Użytkownik Forum
 
Maver's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2006
Lokacja: Kraków
Wiek: 33

Posty: 150
Imię: Mavetrix
Maver ma numer GG 670240
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duchens Pokaż post
@Maver
Twój długi post zaciekawił mnie z wyjątkiem kilku błędnych informacji.

Po pierwsze, gracz który lubi wojny, nie musi botować. Zazwyczaj robi PA na low lvl i dzieki nim zarabia na wojnę, pking, itp.

Po drugie, osoby które używają botów to nie tylko "nooby", ale również osoby które potrafią radzić sobie z pozyskiwaniem gotówki, aby mogli w pełni bawić się tą grą (kasa=super zabawa na expie).

A tak ponadto, jeżeli CIPSOFT miałby być skrupulatny w swoim działaniu, 60-70% osób w obecnej chwili dostałaby bany.

Jeszcze chce dodać fakt, iż ilość osób pkujących drastycznie się zwiększyła, ponieważ ludzie nie mogą spokojnie botować, a trzeba skądś brać gotówkę.

Jak widać, seria banów ma swoje plusy i minusy, a zależy to od tego na jakim szczeblu tego łańcucha pokarmowego się znajdujesz.
Z własnego doświadczenia wiem, że większość ludzi biorąca udział w wojnach używa botów żeby mieć kase na waste. Nigdzie nie napisałem, że wszyscy cheaterzy to nooby. Mi największą przyjemność sprawia każdy lvl wbity manualnie. Nawet 150ek wybocony to juz nie jest to samo co 100 wbity własnoręcznie
Co do ilości zbanowanych graczy to nie mogą od razu zbanować wszystkich bo widocznie nie mają wystarczających dowodów.
Maver jest offline  
stary 07-03-2009, 22:30   #93
7kaczor7
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 07 03 2009

Posty: 4
Domyślny Kolejny Ban za banem

Na Początek Zaczne tak:

Gm Odwiedził Expowisko na Danym Monsterze

Napisał Graczowi: ''HI''

Player odpisał: ''Hello''

Gm napisał ''Długo tu jesteś??'' (Oczywiście Po Angielsku)

Player Odpowiedział: ''Jakieś 2 Godziny'' (Oczywiście Też Po Angielsku)

Poczym Player zignorował Gm I poszedł expić Na Drugi dzień Ten Oto Player dostał Bana Za Używanie Nie Legalnego w świecie Tibie Oprogramowania

Byłem Tego Światkiem!
Byłem ogromnie Przerażony !! Jak zobaczyłem 30 dniowy ban Na koncie tego Gracza

Wienc stwierdzam że takie coś jak ''Skaner na boty'' Nie Istnieje !!!

Z szacunkiem 7kaczor7
7kaczor7 jest offline  
stary 07-03-2009, 22:43   #94
7kaczor7
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 07 03 2009

Posty: 4
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez rosa39 Pokaż post
A ja uważam że nazywając graczy oszustami nazwaliście 90 % graczy. Dzięki botom clipsoft ma kase.

To SĄ święte słowa ~!!! clipsoft ma kase bo 90 % graczy to boty
7kaczor7 jest offline  
stary 07-03-2009, 23:03   #95
StagG
Użytkownik Forum
 
StagG's Avatar
 
Data dołączenia: 11 09 2008
Lokacja: @
Wiek: 32

Posty: 325
Stan: Niegrający
Profesja: Elder Druid
Gildia: Wild On
Świat: Saphira
Poziom: 56
Skille: n/a
Poziom mag.: 49
StagG ma numer GG -
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez 7kaczor7 Pokaż post
To SĄ święte słowa ~!!! clipsoft ma kase bo 90 % graczy to boty

Gówno prawda

Cipy mają kasę, bo mają graczy - a tych ubywa, bo nie mają zamiaru grać z botterami...

Podaj link do sondy, na której są wyniki, że 90% graczy to botterzy -.-

Cipy postanowiły zrobić z nimi porządek - i dobrze, bo wiedzą, że więcej zyskają na uczciwych graczach, którzy nie przestaną po miesiącu grać, bo wszystkie respy będą zasrane botterami -.-

bo jakby na to nie patrzeć, gdyby dalej nic nie robili, to za niedługo 100% by bociło, i nie było by miejsca dla normalnych playerów (blablabla, sortowanie lota to jedno, a cave to 2-gie)

I nie bój się, oni nic nie stracą, a wy (botterzy) nie robicie im łaski, że kupujecie pacca i łaskawie gracie >.<


ps. W następnej twojej wypowiedzi daj więcej emotek ^.-
__________________
Zapraszam do mojego bloga! v v



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Aplauz
Witam mam pytanie czy mogę zapłacić takom kartom z IPKO.Takom szarom Bankomatowąz tyłu jest PKO Expres

Ostatnio edytowany przez StagG - 07-03-2009 o 23:05.
StagG jest offline  
stary 08-03-2009, 00:33   #96
Tr0k
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 07 2007

Posty: 59
Domyślny

Wartość firm "internetowych" takich jak Cipsoft nie jest mierzona zarobkami, tylko ilością użytkowników - w tym wypadku graczy.
Co z tego, że mają 10 000 000 kont, skoro na jedną osobę przypada 10 bo wszyscy bocą?
Patrząc na dochody z pacc dużo ale chodzi tutaj o liczbę użytkowników, bo właśnie to daje największe możliwości zarobku.
Np. gdyby mieli więcej użytkowników (a gdyby nie botterzy tak właśnie by było) to mogliby w razie walnąć na stronie reklamy i mieliby z tego naprawde niezłą kasę...

Tak samo jest chociażby z google, nawet gdyby nie mieli tych swoich systemów reklamowych na których niewiadomo ile zarabiają, i nie zwracałoby im się za utrzymanie serwerów to firma i tak byłaby warta kilka miliardów $ bo na google.com mają niewiadomo ile wejść na sekundę i daje to ogromne możliwości.

Podsumowując w tym biznesie liczą się gracze a nie to ile % z nich ma pacc.

Ostatnio edytowany przez Tr0k - 08-03-2009 o 00:34.
Tr0k jest offline  
stary 08-03-2009, 01:41   #97
ZiomD
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 06 2007

Posty: 7
Domyślny

Mój kumpel dostał bana w tych 5 k zbanowanych w 1 fali. Pytałem się czy będzie bocił dalej a on na to tak od 3 kwietnia bo mi mija kryminal record i raz dwa poexpie te 40 lvli - najwyżej dostane kolejnego i znowu troche poczekam albo w międzyczasie zrobie kilka cashmakerów.

Na przykładzie do góry widać że Ci co bocą bocić nie przestaną

Gra knightem bez bota to nie robota tak w sumie jest to strasznie nużące jak idizemy na scaraby i mamy 6 h nawalać ;P sam bociłem po 12+h na dzień 100+ ek i powiem szczerze innaczej knightem nie da sie grać Cipsoft i tak nic nie zdziała bo na 50 osób które znam i używają bota po banie grało by na bocie 45-49 :} więc to nie ma sensu a wiara co płacze że nie ma gdzie expić bo grają boty niech się zbiorą w kupę i zaj(***ebią botera i już jest gdzie expić najlpeiej siedzieć i nic nie robić tylko narzekać. Dla takich ludzi wogole szkoda czasu. Boty były są i będą


No bo bez bota ... to nie robota :} ^^ Pozdr dla boterów
ZiomD jest offline  
stary 08-03-2009, 09:02   #98
Rocket Slayer
Użytkownik Forum
 
Rocket Slayer's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2006
Lokacja: Mikołów, niedaleko zamtuzu :)
Wiek: 33

Posty: 878
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Majk
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 146
Rocket Slayer ma numer GG 9457986 Send a message via Skype™ to Rocket Slayer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ZiomD Pokaż post
Mój kumpel dostał bana w tych 5 k zbanowanych w 1 fali. Pytałem się czy będzie bocił dalej a on na to tak od 3 kwietnia bo mi mija kryminal record i raz dwa poexpie te 40 lvli - najwyżej dostane kolejnego i znowu troche poczekam albo w międzyczasie zrobie kilka cashmakerów.

Na przykładzie do góry widać że Ci co bocą bocić nie przestaną
Aha, czyli on jeden reprezentuje te X tysięcy/setek botterów?

Cytuj:
Gra knightem bez bota to nie robota tak w sumie jest to strasznie nużące jak idizemy na scaraby i mamy 6 h nawalać ;P sam bociłem po 12+h na dzień 100+ ek i powiem szczerze innaczej knightem nie da sie grać
Oj szaraczku, szaraczku... nikt ci nie zmusza do grania w tą grę jeśli jesteś tak ułomny, że nawet tego nie potrafisz. Właśnie o to chodzi być nie siedział te 6h przed kompem... Przez ludzi z podobnym myśleniem teraz jest pełno 170+, którzy po wybotowaniu chara narzekają na wszystko. Ich nie powinno być.

Cytuj:
Cipsoft i tak nic nie zdziała bo na 50 osób które znam i używają bota po banie grało by na bocie 45-49 :} więc to nie ma sensu
Powiedz mi, dlaczego to jest pozbawione sensu? Kolejki się zmniejszyły, co na pierwszy rzut oka widać =)

Cytuj:
a wiara co płacze że nie ma gdzie expić bo grają boty niech się zbiorą w kupę i zaj(***ebią botera i już jest gdzie expić najlpeiej siedzieć i nic nie robić tylko narzekać. Dla takich ludzi wogole szkoda czasu. Boty były są i będą
To znalazłeś panaceum!!!1111 Nie pisz tak chaotycznie. Firefox podkreśla ci już wszystko a ty dalej swoje...


Cytuj:
No bo bez bota ... to nie robota :} ^^ Pozdr dla boterów
Nie potrafisz ogarnąć tak prostej gry jak Tibia, po takim czasie... Czy czy jesteś upośledzony? (jeśli tak, przepraszam, że obrażałem cię ale najzwyczajniej w świecie mi cię szkoda.
__________________

Podoba Ci się ta pszczyla? Może chcesz jej wystawić 10 na fotce.pl?
Rocket Slayer jest offline  
stary 08-03-2009, 09:21   #99
19Darmi92
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 08 2008
Lokacja: Iława

Posty: 49
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Darmi
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: D9
Świat: Azura
Poziom: Duz
19Darmi92 ma numer GG 11876633
Domyślny

Da sie jakos sprawdzic jakie name z poszczegolnych swiatow zbanowali?
__________________
By life continuously, always to the end
19Darmi92 jest offline  
stary 08-03-2009, 09:33   #100
Xr3
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 12 2007
Wiek: 32

Posty: 1,169
Imię: Xeremon
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 140
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez 19Darmi92 Pokaż post
Da sie jakos sprawdzic jakie name z poszczegolnych swiatow zbanowali?
Na niektórych World Boardach, gracze zakładają tematy z listą zbanowanych osób.
Xr3 jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:37.


Powered by vBulletin 3