Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Multimedia > Fake'i

Notki

Fake'i Zdjęcia troche inne od normalnych... przerobione mniej lub bardziej. Tutaj je znajdziesz.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 05-11-2004, 17:54   #1
besn
eX Moderator
 
besn's Avatar
 
Data dołączenia: 19 09 2003
Wiek: 36

Posty: 633
Stan: Na Emeryturze
Domyślny Tutoriale

W tym temacie umieszczamy tutoriale dotyczące wykonywania fake'ów tibijskich, rad jakimi chcielibyście się podzielić z innymi początkującymi artystami.

Troche zasad:
-jeżeli chcemy napisać rady wypisujemy je w formie punktów, jeżeli przyjdzie nam coś do głowy to edytujemy własny post i dodajemy wskazówke, jeżeli natomiast posiadamy własny tutorial to oczywiście nowy post jest jak najbardziej wskazany
-nie komentujemy
-tutoriale mają być w języku polskim
-staramy się aby były wykonane estetycznie

wszystkie nie potrzebne posty bądz porady typu "nie używajcie painta" będą kasowane

Jako podstawę zamieszcze link, by nie powtarzać tematu do Fake Screenshot Tutorial: http://www.tibia.pl/forum/showthread.php?t=13246

zapraszam do ukreatywniania naszej społeczności ;-)

Ostatnio edytowany przez besn - 29-12-2006 o 12:18.
besn jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-11-2004, 18:05   #2
Stratos[PL]
Zbanowany
 
Stratos[PL]'s Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2004
Lokacja: Xantera/venore

Posty: 142
Domyślny

mozna robic slabe faki uzywajac ots....
1. musisz zrobic pomysl
2. przygotowywujesz maly background (tło) albo jakies ozdoby
3. robisz cel fake'a i wszystko co jest potrzebne i umieszczasz to na ss
4. musisz robic dla niektorych scen inny background wiec odchodzisz zeby nie bylo widac starego
5. robisz inny background albo jest pusta łąka.
6. jak chcesz cos dodac <np.laser z oczu> to wlaczaj painta i dodawaj...

Ostatnio edytowany przez besn - 06-11-2004 o 16:13.
Stratos[PL] jest offline  
stary 06-11-2004, 17:50   #3
besn
eX Moderator
 
besn's Avatar
 
Data dołączenia: 19 09 2003
Wiek: 36

Posty: 633
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Jak na razie potłumacze sobie tutoriale z tibia.de, z czasem będzie ich przybywać, dzisiaj będzie to tutorial na wykonanie miecza wykonany przez Izuael'a , originalny tutorial znajduje się tutaj: link

Na poczatku informuje, iż jest to sposób jakim ja wykonuje moje miecze, nie musiszrobić tak jak ja jeżeli nie chcesz. Jestem pewien, że jest wiele innych sposobów aby to wykonać.

#1. Jest to straszny przykład dobrego i złgo wykonania, moim zdaniem. Pierwszy miecz, narysowałem zwykły krzyż, miecze tak nie wyglądają. Jest to smieszne w swojej prostocie, sątam tylko proste i/lub przekątne linie.. brak jakichkolwiek krzywych. Wygląda po prostu głupio, dziecinnie i brzydko. Żadnych wygięć, nic specjalnego.

Drugi mieczyk jest o wiele lepszy, posiada krzywe i wszystkie inne rzeczyktóre robią z niego miecz. Oczywiście jest to jeden styl miecza, spojrz na prawdziwe miecze lub uzyj swojej wyobraźni. (Tak długo aż otrzymacie taki jak w pierwszy przykładzie.. <dreszcze>)

#2. Tutaj tylko uzupełniłem prostymi kolorami których chciałem użyć. Raczej używaj realistycznych kolorów. Czysty i jasny zielony, niebieski, czerwony, żółty, fioletowy itp. miecz nie jest takim jak inne miecze które spotykamy na codzień.

#3. Jak możesz zauważyć na dużym rysunku zaczełem troche cieniować, po prostu robimy kolory tuz przy czarnnej obramówce nieco ciemniejsze, jest teraz ładniejszy i mniej "poszarpany". To jest sposób jak ja to robie, nie jest to ważną rzeczą, lecz lubie to robić.

(Pomiędzy #3 i #4, teraz zwykle użyj narzędzia "dodge" i "burn" (photoshop) i zacznij cieniować/rozjaśniać swój miecz/przedmiot.. pomyśl jak światło przechodzić przez miecz.. i zaznacz to!)

#4. Ten miecz jest już prawie skończony, wycieniowałem, rozjasniłemgo itd. Wciąż są drobne rzeczy które mogłbyby wyglądać lepiej, lecz wiesz o co chodzi.

---
Do tego tutoriala uzyłem programu photoshop 7, myślę, że w Paint Shop Pro i innych programach graficznych jest podobnie.
---

besn jest offline  
stary 13-02-2005, 22:05   #4
Estrie
Użytkownik Forum
 
Estrie's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 35

Posty: 80
Stan: Na Emeryturze
Imię: Tiya
Profesja: Elite Knight
Gildia: Privateers
Świat: Inferna
Domyślny

www.faketutorial.prv.pl
__________________
14:32 Bork Toots: Mama was queen of the mambo Papa was king of the Congo deep down in the jungle I started bangin' my first bongo.Everymonkey'd like to be In my place instead of me Cause I'm the king of bongo, baby I'm the king of bongo bong
Estrie jest offline  
stary 19-06-2005, 12:57   #5
Dejvo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 12 2004
Wiek: 24

Posty: 213
Domyślny

"O Fejkach nieco dokładniej!"
Dejvo jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:23.


Powered by vBulletin 3