Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Konkursy

Notki

Konkursy To jest forum poświęcone konkursom na tibia.pl

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 16-11-2006, 10:26   #281
Mateusz Majchrzyk
Użytkownik Forum
 
Mateusz Majchrzyk's Avatar
 
Data dołączenia: 22 04 2006

Posty: 136
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Hacked ;(
Świat: Askara
Domyślny

z tego co się orientuje w prawie, to prawa autorskie do muzyki zanikają z biegiem lat... a to jest baaaaaaaardzo stary utwór.

prawda jest taka że sporo nad tym siedziałem i pierwszym pomysłem było zrobienie muzyki w "e-jey" (czy jakoś tak) -zabrakło mi czasu.
:SSSSSSSS poprawcie mnie jeśli się mylę.

Anders
co do twojej pracy, to mniemam że zebrałeś orkiestrę do nagrania muzyki
Wielkie gratulacje za rysunki.

+ sam lubię rysować, w animacji nie mogłem dać porządnych rysunków spod kartki RL,
gdyż animowanie ich zajęło by mi lata.. efekt "myszka - program" wygląda tak jak wygląda.
Teraz mysle żeby kupić sobie tablet (urządzenie do rysowania bezpośrednio na nim, w łączności z
programem na komputerze) o.O


Evinio i "Mateusz?" mi mówiąc szcz... - i kolejny raz powtarzam że konto jest sąsiada, a praca MOJA (Nikodem)

Ostatnio edytowany przez Mateusz Majchrzyk - 16-11-2006 o 10:43.
Mateusz Majchrzyk jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 16-11-2006, 10:35   #282
Anders
Użytkownik Forum
 
Anders's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2005
Lokacja: Olsztyn
Wiek: 38

Posty: 108
Stan: Niegrający
Anders ma numer GG 5930030
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Radek 666 Pokaż post
Taaak - reklama powinna być dla kogoś, kto w grę jeszcze nie grał. Twoja praca jest ładna (no, może poza paroma fragmentami, przy zamykaniu oczu albo jak nauczycielka ręką machnęła - śmiesznie to wyglądało ), ale jeśli ktoś nie grał jeszcze w Tibię nie zrozumie o co w niej chodzi (zresztą, i tak jest troche zagmatwana ;P). Ale ogólnie masz szanse.
No ja akurat pisałem o pracy filobosska2, bo w niej pojawia się zdanie "PK zabawą". Skąd ktoś może wiedzieć co to jest PK skoro jeszcze nie grał w Tibie? To jest skrót słowny typu "DL" (dragon lord) albo "GS" (giant spider/giant sword) i dla człowieka nieobytego z grą nic nie znaczy.
Natomiast co do pracy Nikodema - tak jak mówiłem wcześniej - świetny pomysł choć szata graficzna pracy jest troche niedopracowana.
Nie mniej jednak nie uważam, żeby widz nie wiedział o co chodzi w tej reklamie. Z pewnością dla osób znających świat Tibii będzie ona czytelniejsza, ale powinna zaciekawić również tych którzy crown set czy demona widzą pierwszy raz na oczy i nie wiedzą jak to się nazywa, ale na tym właśnie polega reklama - pokazujemy coś nowego i chcemy tym zaciekawić.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mateusz Majchrzyk Pokaż post
z tego co się orientuje w prawie, to prawa autorskie do muzyki zanikają z biegiem lat... a to jest baaaaaaaardzo stary utwór.

prawda jest taka że sporo nad tym siedziałem i pierwszym pomysłem było zrobienie muzyki w "e-jey" (czy jakoś tak) -zabrakło mi czasu.
:SSSSSSSS poprawcie mnie jeśli się mylę.

Anders
co do twojej pracy, to mniemam że zebrałeś orkiestrę do nagrania muzyki
Wielkie gratulacje za rysunki.
Drogi Nikodemie. Po pierwsze cieszę się, że moje rysunki Ci się podobają i dziękuję za Twoją opinię. Domyślame się, że animacja obrazków rysowanych ręcznie zajęła by Ci zbyt dużo czasu, bo sam się kiedyś chciałem w to bawić i dlatego rozumiem, że nieunikniony był wybór techniki animacji grafiki wektorowej a nie rastowej. Poza kilkoma szczegółami wyszło Ci to bardzo dobrze, więc również gratuluję.
Niestety muszę Cię rozczarować... Nie zebrałem orkiestry do stworzenia mojej muzyki chociaż w meteforycznym znaczeniu to prawie masz rację. Mianowicie muzyka została zrobiona przeze mnie w programie muzycznym Reason 2.5, który w tej wersji posiada bogatą bazę dźwięków; od syntetycznych rodem z techno aż po Orkiestralne. I tych drugich właśnie użyłem w swojej muzyce. W sumie wykorzystałem 6 różnych dźwieków: 2 rodzaje bębnów oraz potężny "gong" - to już 3, następnie dźwięk kobiecego "aaaa...", którego moje sekwencje znajdują sie pod koniec (kiedy pojawia się napis "Tibia") oraz 2 dźwięki z których skomponowalem główną linię melodyczną (w zasadzie jeden, bo drugi pojawia się też tylko pod koniec).
PS. Masz rację co do praw autorskich do muzyki. Wygasają z czasem, a dokładnie 70 lat po śmierci autora. Czy "Twoja" muzyka jest aż tak stara?

Ostatnio edytowany przez Anders - 16-11-2006 o 11:15. Powód: dodanie komentarza
Anders jest offline  
stary 16-11-2006, 11:46   #283
Mateusz Majchrzyk
Użytkownik Forum
 
Mateusz Majchrzyk's Avatar
 
Data dołączenia: 22 04 2006

Posty: 136
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Hacked ;(
Świat: Askara
Domyślny

ale zaraz po twojej pracy na drugie miejsce mam szanse, czyż nie?
(oczywiście żartuje) - do postu z pracą dodałem że "w razie wygranej jestem wstanie edytować każdy szczegół animacji" - w tym muzykę, więc gdyby chcieli ją gdzieś wykorzystać to mogę posiedzieć jeszcze nad tym ze 3 dni.

i z tego co się orientuje to nie dyskwalifikowali prac z zapożyczoną muzyką...
więc spodziewam się tylko obniżeniem punktów, a to da się przeboleć
Mateusz Majchrzyk jest offline  
stary 16-11-2006, 11:59   #284
Anders
Użytkownik Forum
 
Anders's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2005
Lokacja: Olsztyn
Wiek: 38

Posty: 108
Stan: Niegrający
Anders ma numer GG 5930030
Domyślny

Ja od siebie życzę Ci powodzenia i nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na wyniki. A swoją drogą "zabiłeś" mnie tą orkiestrą. Przeciez ta muzyka jest dosyć prosta więc skąd pomysł, że musiała ją wykonywać aż orkiestra?
Anders jest offline  
stary 16-11-2006, 12:40   #285
Mateusz Majchrzyk
Użytkownik Forum
 
Mateusz Majchrzyk's Avatar
 
Data dołączenia: 22 04 2006

Posty: 136
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Hacked ;(
Świat: Askara
Domyślny

no spoko... zapomniałem dać orkiestra w cudzysłowiu "..." - chodziło o samą ideę
Mateusz Majchrzyk jest offline  
stary 16-11-2006, 15:07   #286
slawekmag
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 09 2005
Lokacja: [HACKED]
Wiek: 31

Posty: 1,284
slawekmag ma numer GG 5665999 Send a message via Skype™ to slawekmag
Domyślny

@up

Bardzo ładne, chociaż jedyne co nie pasuje to napis. Powinien być ładniejszy. A tak to fajne.
__________________
[HACKED] by Winzard
slawekmag jest offline  
stary 16-11-2006, 15:58   #287
DR.UTi
Użytkownik Forum
 
DR.UTi's Avatar
 
Data dołączenia: 19 09 2004
Lokacja: Kraków
Wiek: 34

Posty: 409
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Isara
DR.UTi ma numer GG 4790821
Domyślny

Może ktoś wypowiedzieć się też o mojej pracy? Postawiłem na kreatywność i sam oryginał pomysłu niż na "ruchliwość". W końcu nikt nie napisał w regulaminie, że Tibia.pl musi być serwisem internetowym =) 80% prac były to filmiki, z tym według mnie tylko jeden naprawde udany, mianowicie Andersa, oraz Flash Majchrzyka. Więć postawiłem na prosty plakat. Z estetyką wszystko jest w porządku mam nadzieje, sama praca nie zajęła mi wiele, tylko korekcje szczegułów, ortografi i tego "czegoś" co sprawi, że będzie to magazyn, a nie sama okładka [ Photoshop CS 2 + kilka filtrów które musiałem ściągnąć ]

http://img.photobucket.com/albums/v4...lagi/praca.jpg

Proszę o komentowanie.
DR.UTi jest offline  
stary 16-11-2006, 16:33   #288
Thor of heaven
Tibia.pl Support
 
Thor of heaven's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2006
Lokacja: Sailent Hell
Wiek: 31

Posty: 350
Thor of heaven ma numer GG 726027 Send a message via Skype™ to Thor of heaven
Domyślny

Wg mnie nie trafiłeś w to "coś".
__________________
Thor był uznawany za bliższego ludziom niż Odyn - jest równie gwałtowny, ale mniej tajemniczy. Podróżował rydwanem zaprzężonym w kozły.

Nie był tak przebiegły jak Odyn i zdarzało mu się wpaść w pułapkę (przykładem tego jest słynna przygoda Thora w gościnie u króla Utgardu, olbrzyma zwanego Lokim), ostatecznie jednak zawsze zwyciężał. Od jego imienia pochodzi nazwa czwartku :
(Torsdag, Thursday = 'dzień Thora').
Thor of heaven jest offline  
stary 16-11-2006, 16:41   #289
slawekmag
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 09 2005
Lokacja: [HACKED]
Wiek: 31

Posty: 1,284
slawekmag ma numer GG 5665999 Send a message via Skype™ to slawekmag
Domyślny

A według mnie owszem. Tylko wykonanie takie średniawe.
__________________
[HACKED] by Winzard
slawekmag jest offline  
stary 16-11-2006, 16:58   #290
Pan Yuzek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 08 2006
Lokacja: Polska
Wpisy bloga: 1

Posty: 373
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Pan Yuzek ma numer GG 8927644
Domyślny ;(

Maybe ktos wie kiedy beda wyniki?? Wiem ze nie wygram ( ) ale chce poznac wyniki, poniewaz wszystkie prace sa bardzo interesujace!
Pan Yuzek jest offline  
stary 16-11-2006, 17:12   #291
Radek 666
Użytkownik Forum
 
Radek 666's Avatar
 
Data dołączenia: 14 08 2004
Lokacja: Neverwinter
Wiek: 31

Posty: 1,186
Radek 666 ma numer GG 9619721 Radek 666 ma login Tlenu radek12345@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pan Yuzek Pokaż post
Maybe ktos wie kiedy beda wyniki?? Wiem ze nie wygram ( ) ale chce poznac wyniki, poniewaz wszystkie prace sa bardzo interesujace!
Maybe kiedy moderatorzy wybiorą najlepszą pracę?

Skąd my mamy wiedzieć kiedy będą wyniki? O.o
__________________

In the memory you’ll find me
Eyes burning up
The darkness holding me tightly
Until the sun rises up
Radek 666 jest offline  
stary 16-11-2006, 18:32   #292
Crimsondragoon
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Reklama o tibia.pl

Ja załadowałem swój filmik o tibia.pl ^^
 
stary 16-11-2006, 19:48   #293
Matheavyk
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 11 2004

Posty: 87
Matheavyk ma numer GG 9086214
Domyślny

Praca Andersa jest rzeczywiście najlepsza i nie wyobrażam sobie by nie zajął on pierwszego miejsca. To właśnie wygląda jak prawdziwa reklama a do tego wszystkie prawa autorskie są jego Gratuluje Anders, zarówno super pracy jak i wygranej

Ale i tak musicie przyznać, że mój cios ze stołka w zwolnionym tempie jest najskuteczniejszym i najbardziej efektownym ciosem w tym konkursie:
http://www.youtube.com/watch?v=Cjr1YFppNX4

Matheavyk jest offline  
stary 16-11-2006, 19:53   #294
Thor of heaven
Tibia.pl Support
 
Thor of heaven's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2006
Lokacja: Sailent Hell
Wiek: 31

Posty: 350
Thor of heaven ma numer GG 726027 Send a message via Skype™ to Thor of heaven
Domyślny

Tak to mi sie spodobało
__________________
Thor był uznawany za bliższego ludziom niż Odyn - jest równie gwałtowny, ale mniej tajemniczy. Podróżował rydwanem zaprzężonym w kozły.

Nie był tak przebiegły jak Odyn i zdarzało mu się wpaść w pułapkę (przykładem tego jest słynna przygoda Thora w gościnie u króla Utgardu, olbrzyma zwanego Lokim), ostatecznie jednak zawsze zwyciężał. Od jego imienia pochodzi nazwa czwartku :
(Torsdag, Thursday = 'dzień Thora').
Thor of heaven jest offline  
stary 16-11-2006, 19:57   #295
Aversin
The Witcher
 
Aversin's Avatar
 
Data dołączenia: 02 03 2004
Wiek: 40
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,109
Stan: Na Emeryturze
Aversin ma numer GG 2615286
Domyślny

Moim zdaniem bicie kogoś krzesłem to coś czego powinniśmy się wstydzić i w żadnym wypadku nie jest to atut tej gry.
__________________
We all want to help one another, human beings are like that. We want to live by each other's happiness, not by each other's misery. We don't want to hate and despise one another. In this world there is room for everyone and the good earth is rich and can provide for everyone. The way of life can be free and beautiful.
But we have lost the way.
Speech by Charlie Chaplin from "The Great Dictator"
Aversin jest offline  
stary 16-11-2006, 20:07   #296
DR.UTi
Użytkownik Forum
 
DR.UTi's Avatar
 
Data dołączenia: 19 09 2004
Lokacja: Kraków
Wiek: 34

Posty: 409
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Isara
DR.UTi ma numer GG 4790821
Domyślny

Napewno taka reklama nie zachęciła by nikogo do gry w Tibie. Wole krav mage niż "Krzesłobicie".
DR.UTi jest offline  
stary 16-11-2006, 20:34   #297
Matheavyk
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 11 2004

Posty: 87
Matheavyk ma numer GG 9086214
Domyślny

Wiem, że nikogo by to nie zachęciło do gry w Tibie i moja reklama do tego nie zachęca. Moja reklama zachęca do tego, żeby nie wierzyć w bzdury, które mówią w telewizji tylko ODWIEDZIĆ STRONĘ TIBIA.PL w celu zrozumienia o co chodzi. Nie wierzyć w plotki (które są złe) tylko samemu sprawdzić co tak naprawdę znaczy Tibia odwiedzając oficjalną stronęfanowską.
Matheavyk jest offline  
stary 16-11-2006, 21:04   #298
Vilentrenterenemerth
Użytkownik forum
 
Vilentrenterenemerth's Avatar
 
Data dołączenia: 16 11 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 10
Profesja: Knight
Świat: Galana
Poziom: 60
Vilentrenterenemerth ma numer GG 5621997
Domyślny Revolutions??

Drodzy użytkownicy i Moderatorzy.

Mam jedno zasadnicze pytanie, mianowicie: na czym mają polegać konkursy na tibia.pl? Czy wyłaniają najzdolniejszych Tibijczyków? Czy raczej dają dzieciom okazję to pokazania swoich zerżniętych prac z innych stron czy może obrazków z dorysowanymi w Paint'cie napisami? Przepraszam, ale do jakiego celu ma służyć reklama tibii zrobiona w ciągu dwóch tygodni, domowymi metodami? Czy naprawdę serwis tibia.pl potrzebuje praw autorskich wszystkich zamieszczonych prac?
Ja tu gadu-gadu, ale o czym chciałem powiedzieć: ABY KONKURSY STAŁY NA NAPRAWDĘ PORZĄDNYM POZIOMIE POWINNY TRWAĆ DŁUŻEJ!! I najlepiej pokrywać się z okresami wolnymi od szkoły/pracy/sesji/kolokwium.
Na swoją obronę powiem, że na temat reklamy miałem multum wybitnych pomysłów, ale nie dość, że dowiedziałem się o konkursie po 2 tygodniach to jeszcze, jak to bywa w naszej oświacie, idealnie termin konkursu kończył się przed ogólnopolską próbną maturą Listopad 2006.

Gratuluję wszystkim którzy potrafili wykazać swoją kreatywność i zaangażowanie, świetne prace!!
A na przyszłość... aby błyskać talentem i pomysłowością trzeba naprawdę dużo więcej czasu. Spróbujcie urządzić konkurs na okres min. 1 miesiąca, a będziecie naprawdę zaskoczeni poziomem prac.

Pozdrawiam: Vilen
Vilentrenterenemerth jest offline  
stary 16-11-2006, 21:27   #299
Radek 666
Użytkownik Forum
 
Radek 666's Avatar
 
Data dołączenia: 14 08 2004
Lokacja: Neverwinter
Wiek: 31

Posty: 1,186
Radek 666 ma numer GG 9619721 Radek 666 ma login Tlenu radek12345@tlen.pl
Domyślny

Dwa razy dłuższy termin - procentowo ilość dobrych prac będzie taka sama. Co moderatorzy/administratorzy mogą poradzić na to, że zawsze znajdą się ludzie, którzy ściągną jeden obrazek z neta, dopiszą coś i uważają, że ich reklama jest najlepsza? A bo zdarzają się tacy. A jaka jest idea konkursu? Dla uczestników napewno nagrody . Tibia.pl zyska większą popularność, jeśli będzie organizowała konkursy. A co z wygraną reklamą będzie? Nie wiem w sumie, oficjalną reklamą Tibii raczej nie zostanie .

Tylko niedługo pomysły na konkurs się pewnie skończą, może teraz opowiadanie?
__________________

In the memory you’ll find me
Eyes burning up
The darkness holding me tightly
Until the sun rises up
Radek 666 jest offline  
stary 16-11-2006, 21:37   #300
Vilentrenterenemerth
Użytkownik forum
 
Vilentrenterenemerth's Avatar
 
Data dołączenia: 16 11 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 10
Profesja: Knight
Świat: Galana
Poziom: 60
Vilentrenterenemerth ma numer GG 5621997
Domyślny

Szczerze mówiąc [konkursy] powinny nadal utrzymywać obecną tendencję, to znaczy dla kreatywnych i obeznanych z komputerem... może przyjdzie czas na 3D? W końcu zawsze wydawało mi się, iż Tibii potrzeba dodatkowego wymiaru
Vilentrenterenemerth jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:49.


Powered by vBulletin 3