Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 01-11-2004, 21:20   #1
Dr. Omader
Administrator
 
Dr. Omader's Avatar
 
Data dołączenia: 05 01 2004
Lokacja: Happyland :)
Wiek: 37

Posty: 4,290
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 104
Pytanie Jaki świat mam wybrać?

No wlasnie, zauwazylem ze wielu ludzi ma problem z wyborem swiata odpowiadajacego im. Moga byc nowi i nie wiedziec, np. ze bron boze maja nie isc na Tenebre(^^) albo ze na nowo powstalym swiecie przyjdzie im zaplacic 30k za FSa

W tym temacie prosze opisywac swiaty na jakich mozna grac. Prosze jednak postarac sie jezeli juz ktos ma zamiar cos napisac bo idiotyzmy bede odrazu kasowal, wiec szkoda klawiatury zeby je pisac.

Co pisac? A no podpowiem co bym sam chcial zobaczyc w takim temacie:
-jakie narodowosci najczesciej wystepuja,
-ile jest polakow,
-jakie sa orientacyjne ceny,
-czy atmosfera na servie jest mila czy panuje banda PA ktorzy gnebia kazdego kto sie wybije,
-jak jest z iloscia PKrow, jakie miasto ma ich najmniej/najwiecej,
-czy server jest przeludniony, gdzie nie wejdziesz tam ktos siedzi,
-jak wyglada rook, duzo ludzi? a moze wrecz przeciwnie,
-jakies wasze wlasne odczucia co do danego swiata

<EDIT>Nie trzymajcie sie tego mojego schematu tak dokladnie, chodzilo o bardziej luzny temat

Ostatnio edytowany przez Dr. Omader - 01-11-2004 o 22:07.
Dr. Omader jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 01-11-2004, 21:28   #2
Externus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 04 2004
Lokacja: Rzeszów
Wiek: 33

Posty: 167
Externus ma numer GG 7295742
Domyślny

GALANA

1. Polacy, Szwedzi, Hiszpanie, Brazylijczycy (czyli jak wszędzie)
2. Średnia ilość polaków
3. Ceny wysokie (np. k axe - 15k; bohy - 120k; k armor - 20k)
4. Nie ma dużo PA, (ale jak wszędzie da się paru znaleźć)
5. Średnia ilość pkerów (może dlatego, że średnia ilość polaków? ). Tutaj przoduje thais
6. Da się znaleźć wolne miejsce do poexpienia
7. Rook przepełniony
8. Fajny świat bo ja tam gram
__________________
Jak wam się nudzi to możecie mi napisać notke
Externus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-11-2004, 21:37   #3
Earl
Użytkownik Forum
 
Earl's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2004
Lokacja: Krakow

Posty: 147
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Valoria
1. Co do narodowości to w sumie dośc dużo polaków, brazoli umiarkowanie (znaczy nie za duzo) a w sumie reszta po rowno. Jest dwoch dosc dobrych polakow.

2.Co do ilosci polakow to pisalem juz wyzej. W Carlin i w Ab dosc duzo, ale w to nie znaczy ze polakowi sie tam gra latwiej bo pomagaja.

3. Podam niektore ceny:
P-set 1.6k
Knight armor 9k
Draggy shield 5k
GS - 40 k
FS - 11 k
Skull Staff - 12 k
Draggon hammer - 2 k
Fire axe - 15k
Warrior helmet - 7/8 k
Bp SD - 4k
Bp UH - 2,5k
Bp HMM - 1k (ostatnio mam problemy z kupnem..)
Czyli w sumie niedrogo

4. Raczej nie ma jakis niemilych ludzi. Nie wiem jak wygladaja stosunki miedzy hlvl'ami ale nie widac zadnych wiekszych starc...

5. Co do PK to czasami ktos sie kreci w Troll Caves kolo Thais, czasem na Foldzie ktos jest no i generalnie niebezpiecznie afkowac poza miastem....

6. Jak sie gra o przyzwoitych godzinach to sa nawet wolne expowiska. W ghostlandzie jest b. malo ludzi.

7. Na rooku jest cala masa polakow i cala masa noobow. Po prostu siedziec sobie na czyms mocniejszym (np. orci) zeby nie bylo noobow i zrobic te 4,2k tak syzbko jak sie da.

8. Mi sie gra w sumie niezle. W porownaniu do Chimery jest duzo lepiej. Jedyny minus jest taki ze trudno sie wbic w poludnie.... Mimo wszytsko na pierwszego chara nie polecam. Nie wiem czemu, ale po prostu wydaje mi sie ze na inncyh swiatach jest troszke bardziej przyjaznie dla lowlvl.
Earl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-11-2004, 21:49   #4
tassin
Użytkownik Forum
 
tassin's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2004
Lokacja: London
Wiek: 39

Posty: 42
Imię: Tassin
Profesja: Elite Knight
Świat: Harmonia
tassin ma numer GG 3417100
Domyślny

Harmonia

-br?, pol, frii itans
-za duzo
-nie wazne
-niemila
-PK=0 (non pvp), evul bloker=1 (ja)
-tak
-tak
-moje odczucia przedstawia punkt 1.

ps. nie wybierajcie tego swiata, mamy tu dosc low leveli blokujacych wejscia depo, probujacych sprzedac crossbow w sklepie mięsnym, i na wszystkie strony krzyczacych mnie!,reported, blacklisted, theff, GM is my friend.
a ponadto GM i consulorzy nigdy tu nie zagladaja wiec panuje samowolka, buractwo, a jacys 12-latkowie lamerzy ciagle propnuja pacc za itemki, clonowanie przedmiotow a na trade co chwila sa podawane linki do keyloggerow zakonczone zawesz na .pl

Ostatnio edytowany przez tassin - 01-11-2004 o 21:54.
tassin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-11-2004, 21:54   #5
Ithelios
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 08 2003
Wiek: 37

Posty: 386
Ithelios ma numer GG 1869980
Domyślny

INFERNA
-Narodowości jak wszędzie-BR,Pol,Swe....W największej sile występują Szwedzi(czołówka high leveli)
-Polaków jak na reszcie serwerów.
-Przeciętne.Np.Skull staff ~25k,Crown armor ~30k
-Z atmosferą to jest tak: Panująca gildia Ruthless Seven stara się utworzyć w miarę spokojne warunki do gry,ale ich humor jest zmienny.Sami nie są bez winy,miesiąc temu wypowiedzieli wojnę całemu serwerowi mordując każdego kto stanął im na drodze(ich pozycja była zagrożona przez sojusz),teraz Sergei Stroganof wyszedł z własnym programem anty-PK:>
-PK jest sporo,no ale to w końcu e-pvp nie? Najniebezpieczniejsze miasta to Thais i Carlin.Powiem jednak,że większość PK to low/medium levele,stanowiący znikome zagrożenie dla bardziej doświadczonych graczy.
-Bardzo komfortowe warunki expienia,o każdej porze dnia stosunkowo mało graczy online.Na serwerze dotychczas maximum osób było ~600.Więc facce też nie mają problemu z wbiciem się,nawet w godzinach szczytu.
-Rook niestety dość przeludniony,często zdaża się "Too many players on beginner's island".
-Uważam,że jest to doskonały świat dla w miarę doświadczonych graczy(newbie nie będą w stanie się wybić chociażby ponad lvl 20-odradzam),którzy są zmęczeni skull systemem i liczeniem każdego killa.Po prostu stara,dobra Tibia sprzed roku.
Ithelios jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-11-2004, 23:22   #6
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

Isara
-Br(duzo br, szczegonlnie wieczorem), pol, troche swe.
-Troche za duzo, choc calkiem przypadkiem mozna spotkac rowniez bardzo milych ludzi
ceny:
fs-15k
dragon shield-7k
p-legsy-1,2k
blue robe-40-60k
-Atmosfera ujdzie, niestety mamy swoich DT, choc i tu moze wiele sie zmienic(slynny Golden Legion)
-Tu Carlin I Thais ide leb w leb. Najspokojniej jest w kazzo i AB
-Tu wszytko zalezy od pacca i lv. Jesli chesz o 17 isc na swamp trole lub inne popularne expowisko porzuc nadzieje. Jesli masz 30+ mozna zyc bez wiekszych problemow.
-Rook jest rookiem, cholerne chamstwo, ale tak jest wszedzie(prawie)
-zyje, radze sobie i nie narzekam, mam troche dobrych przyjaciol, da sie zyc. Dla naprawde dobrych graczy, ktorzy maja dosc nudy expienia napewno ciekawym wyzwaniem bedzie stawic czola Del'Toro.
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...


Ostatnio edytowany przez Gangrel - 01-11-2004 o 23:23.
Gangrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-11-2004, 23:49   #7
Eleander
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 08 2004
Lokacja: Kraków

Posty: 77
Domyślny Harmonia

ad.1Duzo Brazylijczyków , to niestety plaga , sporo polakow (plx free item ), sporo szwedów (pol sux), and sporo różnych nacji od rosjanów po skandynaów tudzież amerykanów.
ad2.Sporo polaków na niskich lev. ale w sumie nie jest żle , sporo wsród nas złodzieji ale nie jest zle.Obym nie zapeszył.Br. są gorsi, ech.. jak szarańcza, często chyba multiklientów uzywają.
ad3.Ceny baardzo wysokie za itemy a niskie za runy np. Bp hmm 800-900, BOH 120-150 tyś.
ad4.Atmosfera miła i gra sie niezle.
ad5.Serv no PK, i to jest fajne .
ad6.W godzinach szczytu tj od 17-22 szczególnie sobota i niedziela to nawet do 4,5 rano serwer jest full ale jak sie jest upartym to się da wejść.
ad7.Na rooku sporo ludzi .
ad8.Mnie sie podoba . zero problemów z PK trochę wkurzają mnie słynni Br? ale jakoś idzie , klimat fajny a że zlurowanych gs-ów nie brakuje , ostatnio Elfa arcaniste widziałem koło mostu koło Kaz. to i dreszczyk emoji jest, pozatym dla początkujących to niezły serwer.POLECAM !!!!!!!!
__________________
Harmonia Rulezzzzzzzzzz.
Eleander jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2004, 09:13   #8
Sokochłap
Użytkownik Forum
 
Sokochłap's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2004
Lokacja: Częstochowa
Wiek: 34

Posty: 398
Stan: Na emeryturze
Profesja: Sorcerer
Sokochłap ma numer GG 3342901
Domyślny

Xantera
-Pl,Swe,BR i dość ludzi z Europy
-Bo ja wiem? Całe Ab,Carlin i jeszcze troche
-Takie średnie.... umiarkowane powiedzmy
-Slyszalem o PA na game chacie ale jako tacy......trudno powiedziec
-AB i Carlin......Wysypa...... A w reszcie ...Sa ze skullami ale jako takich nie atakuja chyba ze gildia vs gildia
-Troche ludzi jest,ale expowac mozna bez problemu
-Rook jak Rook..... Ostatnio jak bylem nie bylo problemu.
-Jest to moj pierwszy swiat,wiec nie wiem jak jest na innych. Osobiscie go lubie,fajni ludzie są


Uwaga! Jesli jestes z Xantery,masz inne zdanie,wiesz wiecej,napisz mi PW a zeedytuje swego posta(aby informacje byly prawdziwe!)
__________________


Sokochłap jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2004, 10:13   #9
Master magi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 01 2004

Posty: 110
Domyślny

CALMERA
1.Najczesciej spotykam Polakow i Brazylow
2.Polakow jest duzo (niektorzy bardziej pomocni inni mniej ;p)
3.Ceny sa niskie np: k armor 10~k ,GS 14k~ ,boh 80k~ ,Demon Shield 90k~ itp itd.
4. Atmosfera jest bardzo niemila.Wielu ludzi kradnie i uchodzi im to na sucho (non pvp -.-).Inni pekuja blokujac ludzi itp itd.
5. Serwer jest srednio przeludniony.Wielu ludzi odeszlo z niego na inne swiaty.Na rooku jest bardzo malo ludzi ,a co za tym idzie mozna szybko sie z niego wydostac (mi to zajmuje niecale 2h z pacc i 5h bez pacc).Na mainie jest troszke gorzej.Spawny przeludnione (chyba ze w godzinach rannych).Jedynie niebezpieczne miejsca sa wolne np Mintwalin itp itd.
6.Gram na calmie juz prawie 2 lata i byly momenty kiedy chcialem odejsc na inny swiat.Jest to dobry swiat dla ludzi lubiacych AFKowac i dla takich ktorzy nie potrafia grac na pvp. No i to tyle.
Master magi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2004, 17:39   #10
Raul
eX Moderator
 
Raul's Avatar
 
Data dołączenia: 14 03 2004
Lokacja: Estadio Santiago Bernabéu

Posty: 2,197
Domyślny

JULERA

No więc tak, Julera. Świat, na którym grałem pół roku i co by nie powiedzieć trochę go znam. Zacznijmy od podstaw. Julera to server znajdujący się w Ameryce (save o 12:00). Polaków jest dość dużo (najwięcej w Ab'Dendriel), ale najliczniejszą i najsilniejszą nacją na tym servie są Brazylijczycy. Oczywiście tak jak na innych serverach występują tu Szwedzi, Hiszpanie, Niemcy itp. itd. Najlepszy Polak to Amader (98lvl Elite Knight). Na Julerze gra najlepszy Sorcerer w Tibii - Setzer Gambler (aktualnie 173lvl). Jednak PA to on nie jest napewno, wogóle mało ich tu występuje, ale takim wyróżniającym się PA jest Wakka Ranger (113lvl Elite Knight) i ma on również najlepsze skille na serverze. Ceny są odpowiednie i cały czas spadają chociażby przez Setzera, który ma ze 100 par BoH'ów. Dla przykładu: BoHy - 80k, Dragon Shield - 8k, Bright Sword - 20k. Najwięcej PK jest w Carlin, ale Thais do świętych też nie należy. W dni powszednie trudno się wbić bez PACC'a już po godzinie 16, a w weekendy jeszcze wcześniej. Expić się da, jakiegoś wielkiego przeludnienia nie ma. Na Rooku oczywiście nie świeci pustkami, ale też nie ma dużo ludu, bo server już jest dosyć stary. Na Rooku przeważają Polacy.
Moje własne odczucia? Przez te pół roku naprawdę się świetnie tam grało, poznałem bardzo dużo fajnych i ciekawych ludzi, z którymi nadal utrzymuję kontakt. Polecam tam grać.
__________________


De las glorias deportivas que campean por Espa
ñ
a,
Va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empa
ñ
a.
Club castizo y generoso, todo nervio y corazón,
Veteranos y noveles, veteranos y noveles,
Miran siempre sus laureles con respeto y emoción.
¡
Hala Madrid! ¡Hala Madrid!

Ostatnio edytowany przez Raul - 02-11-2004 o 17:42.
Raul jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2004, 22:54   #11
Pucior Trimera
Użytkownik forum
 
Pucior Trimera's Avatar
 
Data dołączenia: 18 09 2004
Wiek: 35

Posty: 8
Pucior Trimera ma numer GG 2677973
Domyślny

Trimera

1. brazuki, polaki i nie wiem - raczej na tych sie skupiam
2. dość dużo - niektórzy w czołówce - dużo polskich-n00bów
3. ceny dość niskie bo serwer też nie nowy, np.
c-arm: 20k
f-axe: 10k
boh: 70k
4. hmm.... raczej sie nie spotkałem, ale raczej są (z tego co się dowiedziałem od mojego kumpla)
5. PekUsów jest pewna liczba, najwięcej ich siedzi w Carlin i Thais
6. serwer full, są już trudności z wbiciem się około 16:00 - choć czasem o 18:00 loginuje się bezproblemowo, w soboty i w niedziele trudno jest się już wbić okló 14:00 (chyba - bo najcześciej już o tej godzinie gram)
niestety im później tym gorzej - jak siedziałem cała noc to co pół godziny misię ktoś na soldki wskakiwał i musiałem prosić o opuszczenie mojego hunt area
7. rook, rook, rook - w dzień niezbyt - można spokojnie posiedzieć na trollach w wieży czy w podziemiach, ale im później tym gorzej - więcej n00bków z USA i brazylii - wszak amerykański serw
8. moje odczucia są pozytywne, można ładnie naexpić bez większych spłynięć
i uciekania przed PeKusami - ogólnie wporządku
co prawda wszyscy młodzi drżą przed Foul Souls i ich liderem Relic'iem - bo zabija PK i młodych

zapraszam - serw jest najlepszy =)
Pucior Trimera jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2004, 23:12   #12
Kotylion
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

No więc tak. ALDORA.

-narodowości są takie jakie są, chociaż wydaje mi się, że przeważają polacy.
-wyjaśniłem wyżej.
-szczerze mówiąc, ekonomia na Aldorze jest do kitu, ceny są bardzo niskie, nie ma tu cennika ustalanego na większości światów, czy SAMOWOLA
-nie jest tu aż tak dużo pkrów.
-serwer jest przeludniony w dniach pracy już od 15.00.
-jak wyżej, ale nie ma większych problemów z noobami, hackerami, itp. itd.
-to nie jest mój perwszy świat, a to co napisaem wyżej wynika z moich własnych doświadczeń, więc niektóre rzeczy mogą się nie zgadzać. jako nowy na tym świecie nie będziesz się czuł źle. raczej.

EDIT: ucięło...

EDIT 2: no tak przykładowe ceny...
FS - od 12 do 15 k
k legs - od 7 k do 10 k
p legsy - 1 k - 1,8 k
c arm - 25 - 30 k

Ostatnio edytowany przez Kotylion - 02-11-2004 o 23:20. Powód: roztrzepany jestem
  Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2004, 21:01   #13
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 40

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Danubia:

1. Narodowości głównie polska, szwedzka, trochę Brazylijczyków i mieszanki narodowościowej
2. Polaków jak już napisałem dość sporo. Wyższe levele nieczęsto się przyznają do narodowości ze względu na wojnę na tle rasistowskim...
3. Ceny spadają i spadają... Na tą chwilę BoH ok. 50k, carm max 20k, fire swordy, karmy, drag shieldy okolice 5k (jeśli aż). Runy - chyba standard (uhy 2.5k+, hmmy 1-1.2k+, sdki 4.5k+)
4. Co do atmosfery - czas zimnej wojny. Wszyscy czekają, jak to się rozwinie. Kilka high lev z obu frakcji jest banned/banished no i czasem są gadki o pokoju, ale power abusingu jest w 3 i trochę. Danubia przoduje w zabijaniu ludzi. Nawet na serwerach enforced PvP nie ma takich statystyk...
5. Co do ilości pkerów - patrz wyżej. Duuuużo. Dużo postaci tylko po to, by prowokować. Trzeba naprawdę mocno uważać, żeby przeżyć... Nie rozgraniczam na miasta, ale wszędzie się dzieje to samo. W Carlin to już w ogóle...
5. Przeludnienie serwera - chyba takie jak wszędzie
6. Co do rooka - raczej niewiele osób. Ludzie chyba niechętnie zakładają postaci na tym servie...

Podsumowanie: wojna zniszczyła serwer, zniszczyła wiele postaci. Co krok napotykamy się na low-lev pk, chronionych przez Mythos bądź ich przyjaciół. Power abusing dookoła, nie da się normalnie żyć bez wazeliny (koloryzuję, ale naprawdę ciężko). Wciąż serwer czeka na jakieś zmiany w związku z Bad Boyss vs. Mythos. Robienie trapów (wyspy lodowe, Edron) to norma. Należy bardzo na siebie uważać.
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2004, 14:18   #14
Aragorn
Użytkownik Forum
 
Aragorn's Avatar
 
Data dołączenia: 13 09 2004
Lokacja: Białystok/Venore :P

Posty: 35
Aragorn ma numer GG 1109549
Domyślny

Chimera
Trzeba cos powiedziec o swoim serwerze .
1.Polacy, Brazylijczycy, (dosc malo, nie tak duzo jak kiedys-3 miesiace temu byli wszedzie) i jak wiadomo jest tez troche Szwedow.

2.Duzo, najwiecej w Ab (Sa 3 polacy 70lvl+)

3.Ceny sa srednie:
FS 12k
BoH 100k (okolo)
K armor 10k
C armor 30k
itp. itd.
4.Atmosfera jest mila, gra sie przyjemnie.

5.PKerow jest najwiecej w carlin(bezkonkurencyjnie) i jest tez duzo w Thais najmniej w Venore.Srednia ilosc PA.

6.Mozna wejsc do 15+ w dni powszednie a w sobote/niedziele nawet do 17. Save servera jest o 12.

7.Na rooku gra srednio ~100 osob z servera.Mozna spokojnie expic ale trzeba znac dobre miejsca.

8.Ten swiat jest super .Miedzy innymi jest duzo Polakow ktorzy pomagaja w potrzebie i jestem ja .

Najwyzszy lvl to 119 royal paladin Najiwus (Brazylijczyk).
Mam nadzieje ze komus pomoglem .
__________________
Screeny z Hero Hunta

Ostatnio edytowany przez Aragorn - 04-11-2004 o 14:21.
Aragorn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2004, 20:32   #15
Costanzo
Użytkownik forum
 
Costanzo's Avatar
 
Data dołączenia: 23 07 2004
Lokacja: Darmstadt
Wiek: 34

Posty: 21
Costanzo ma numer GG 5644635
Pergamin

Eternia

1. Polska, Szwecja, Brazylia, Hiszpania, a nawet troche Niemców ;p
2. Bardzo często trafia się na Polaków... Wchodząc do Ab'Dendriel praktycznie nie trzeba pytać "pl?" bo wszyscy to polacy.
3. Fire Sword 5k
Giant Sword 15k
Bright Sword 15k
Crown Armor 16k
Knight Armor 5-6k
Crusader Helmet 8k
Knight Legs/około 10k
Platinum Amulet <ja dałem 4k)
Demon Shield 50k
Vamp Shield/poniżej 30k
BOH'y/około 70k
Co do cen eq to jest coraz taniej ;p

HMM 1k
UH 2,5
GFB 2,5
4. Atmosfera jest bardzo fajna... Jednak jest dużo cffaniakóff...
5. Ilość PK jest niestety duża... dlatego zanim kupie sobie BOH'y zrobie sobie skille
6. Niestety serwer jest bardzo przeludniony... Nie polecam dla Facc bo normalnie zalogować sie można tylko rano... póżniej trzeba sie naprawdę męczyć...
Rook? Tragedia... Dużo Polaków i jeszcze więcej noob'ów... Ciągle rolują Spearmany... xD


Co do własnych odczuć to bardzo pozytywnie... ;] nie mam jeszcze postaci robiącej wrażenie, ale nie zamienił bym tego świata na żaden inny ;]

Pozdro xP

Ostatnio edytowany przez Costanzo - 04-11-2004 o 20:55.
Costanzo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2004, 21:05   #16
Gohan
Użytkownik Forum
 
Gohan's Avatar
 
Data dołączenia: 03 03 2004
Lokacja: Whitestok
Wiek: 34

Posty: 172
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 23
Poziom mag.: 22
Gohan ma numer GG 3536396
Oczko

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raul
JULERA

No więc tak, Julera. Świat, na którym grałem pół roku i co by nie powiedzieć trochę go znam. Zacznijmy od podstaw. Julera to server znajdujący się w Ameryce (save o 12:00). Polaków jest dość dużo (najwięcej w Ab'Dendriel), ale najliczniejszą i najsilniejszą nacją na tym servie są Brazylijczycy. Oczywiście tak jak na innych serverach występują tu Szwedzi, Hiszpanie, Niemcy itp. itd. Najlepszy Polak to Amader (98lvl Elite Knight). Na Julerze gra najlepszy Sorcerer w Tibii - Setzer Gambler (aktualnie 173lvl). Jednak PA to on nie jest napewno, wogóle mało ich tu występuje, ale takim wyróżniającym się PA jest Wakka Ranger (113lvl Elite Knight) i ma on również najlepsze skille na serverze. Ceny są odpowiednie i cały czas spadają chociażby przez Setzera, który ma ze 100 par BoH'ów. Dla przykładu: BoHy - 80k, Dragon Shield - 8k, Bright Sword - 20k. Najwięcej PK jest w Carlin, ale Thais do świętych też nie należy. W dni powszednie trudno się wbić bez PACC'a już po godzinie 16, a w weekendy jeszcze wcześniej. Expić się da, jakiegoś wielkiego przeludnienia nie ma. Na Rooku oczywiście nie świeci pustkami, ale też nie ma dużo ludu, bo server już jest dosyć stary. Na Rooku przeważają Polacy.
Moje własne odczucia? Przez te pół roku naprawdę się świetnie tam grało, poznałem bardzo dużo fajnych i ciekawych ludzi, z którymi nadal utrzymuję kontakt. Polecam tam grać.
jeszcze coś do tego serwera: rozkład jazdy... (czyli kiedy można wejść)
poniedziałek: 6:00 (może i wcześniej ale kto bedzie wstawać) - do około 13:40
wtorek: 6:00 - 13:40 pozniej czasem się udaje wejść około 15:00
środa: 6:00 - 13:40
czwartek:6:00 - 13:40
piątek:6:00 - 14:00; później około 16:00
sobota: 6:00 - 14:00
niedziela: 6:00 - 13:15 (rzadko gram w niedziele bo często w ten dzień mam lagi)

rozkład ten ułożyłem z korzystając z mojego doświadczenia. godziny w ciągu dnia mogą mieć około 30min różnicy; w nocy nie gram więc nie znam od której godziny można "spokojnie" wejść; oczywiście czasem może komuś się udać wbić na serwer w różnych godzinach (zależy jakiego ma farta, np. raz mi sie udało wejść gdy było 850 osób - pewnie ktoś zginął)...
__________________
"the world is change..." <<<<siemankoadventures.blog.onet.pl - zapraszam!>>>>
Gohan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2004, 22:06   #17
Patimrok
Użytkownik Forum
 
Patimrok's Avatar
 
Data dołączenia: 18 10 2004
Wiek: 32

Posty: 295
Stan: Niegrający
Domyślny

Pacera
1. Najcześciej Brazylijczycy ( ),Polacy, żadnych więcej aż tak dużo nie ma
2.Polaków dużo (przynajmniej w Carlin)
3.Za runki tak jak na innych światach czyli HMM-1k, UH i GFB-2k, SD-4k, a itemy np FS-18k(raz widziałem za 15k), knight armor-18k, boh-70-75k, spike i serpent sword około 2k (uwaga ceny itemków narazie spadają, jest drogo, bo to nowy świat
4. To zależy na kogo się trafi wiadomo niestety najcześciej zabierają ludzie potworki i loot (najcześciej to br, ale polacy też się zadrzają ), ale ja nie (no czasami się może zdarzyć, ale rzadko chyba, że mnie jakiś noob wkurzy)
5.PK zero, bo non-pvp
6.To zależy od godziny najlepiej grać jak najwcześniej, a tak od 16:00 pełno przed depo, pełno spawnów zapchanych, a w sobote i niedziele to chyba nie da się grać-pełno ludzi nawet od wczesnych godzin
7.Hm dawno nie byłem na rooku, ale mój kolega był i chyba jak na każdym serwerze jest przeludniony
8. Mój pierwszy serwer, myśle, że było by dobrze gdyby większośc br i polaków nie panoszyła się na tym serwerze

Ostatnio edytowany przez Patimrok - 19-01-2005 o 16:23.
Patimrok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-11-2004, 22:24   #18
Adolf
Użytkownik forum
 
Adolf's Avatar
 
Data dołączenia: 06 11 2004

Posty: 5
Brak ikony

Elysia

Hmm... Ogulnie to jest super serwer.Gra bardzo duzo polakow . troche swe i br ;p. Ostatnio sporo Pk ale low lev ;p;p;p.Ceny strasznie szybko spadaja , ostatnio widzialem oferte 75k za d lance a za gs-a 85k !!!!.Jesli chodzi o ilosc ludzi grajacych to jest ich o WIELE za DUZO ;/// Podobnie jak na innych serwerach ;p;p;p.Runki tak jak na innych serwerach uhy 2.5k,Hmm 1k,Sd 4-5k za bp.Expic jest gdzie ale nie dla kazdej profesji , Pallki maja looz bo Hg bardzo czesto wolne :tongue: podobnie drut i sorc , gorzej z knightem no chyba ze ma sie pacca to tak .Jak narazie 3 chary po 100 lev .
Adolf jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-11-2004, 22:52   #19
Sadamq
Użytkownik Forum
 
Sadamq's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2004

Posty: 141
Stan: Aktywny gracz
Imię: ---
Profesja: Knight
Świat: Saphira
Poziom: 27
Poziom mag.: 4
Domyślny

Galana!
- Mało PK - Zdarzają się
- Ab należy do Polakooff!
- Mało ludzi - na mainie można wbijać o każdej porze dnia i nocy ( Nie licząc niedziel i sobót )
- Normalne ceny.
- Pełno scale armor na dachach
- Mało High Lvli
- Mało Sorców
- Dużo Knajtów i pallów...
- Ja xD
__________________
World : Saphira
Vocation : Sorcerer
Level : 1x
Magic : x
Sadamq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-11-2004, 22:54   #20
Atae
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 10 2004

Posty: 28
Domyślny Lunara ^^

- jakie narodowosci najczesciej wystepuja
swe

- ile jest polakow
nie orientuje sie, ale ile razy jestem w ab, to tam sa praktycznie sami Polacy

- jakie sa orientacyjne ceny
ceny sa 'ustalone odgornie' - www.minimumprices.prv.pl

- czy atmosfera na servie jest mila czy panuje banda PA ktorzy gnebia kazdego kto sie wybije
nie, aczkolwiek obserwujac ostatnia wojne stwierdzilem, ze Polakow zbytnio nie lubia

- jak jest z iloscia PKrow, jakie miasto ma ich najmniej/najwiecej
oczywiscie thais, kocham to miasto, chociaz w carlin tez jest fajnie

- czy server jest przeludniony, gdzie nie wejdziesz tam ktos siedzi
kupilem premium, tyle chyba wystarczy jako odpowiedz

-jak wyglada rook, duzo ludzi? a moze wrecz przeciwnie
kompletnie nie mam pojecia, raczej dosc standardowo

-jakies wasze wlasne odczucia co do danego swiata
mimo ze nie mam z kim trenowac UWIELBIAM GO!

Ostatnio edytowany przez Atae - 06-11-2004 o 22:55.
Atae jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:17.


Powered by vBulletin 3