Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 22-09-2007, 22:13   #441
Hieyan
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 05 2005

Posty: 1,242
Stan: Usunięty
Domyślny

System sam się zawiesza. Normalnie podczas korzystania, nie podczas grania w gry czy podkręcaniu.

Komputer nie był formatowany od dnia, w którym był kupiony i skonfigurowany w serwisie. (gdzieś ponad rok) Kumplowi zaproponowałem, ze moge mu przeinstalować winde - zgodził sie. Normalnie zainstalowałem ikspeka na partycji NTFS, normalnie sie wszystko wlacza, dochodzi do wczytywania systemu, pokazuje się pulpit (bez ikon i pasków explorera) - i to by było na tyle. Czekam pare minut, dalej nic. Po restarcie się włączył razem z explorerem, pokazaly sie ikony. Zaczalem instalowac sterowniki, a tu znowu - zwis - widać wszystko tak jak normalnie, tylko nie da się poruszyć myszką, animowane rzeczy stają w miejscu, nie reaguje na ctrl+alt+del. Po 10 minutach dalej jest tak samo - pomaga restart. Gdzies po 20 restartach (a nawet więcej) pomyslalem, ze moze windows sie zle zainstalowal - zainstalowalem go jeszcze raz - z szybkim formatowanie partycji. Dalej to samo. Potem jeszcze raz usunąłem partycje, stworzylem nową i normalnie sformatowałem - problem taki sam. Na następny dzien zainstalowałem 98 - wlasciwie wszystko bylo ok, ale podczas instalowania sterowników znowu się zaciął - w taki sam sposób jak wcześniej. Po restarcie doinstalowałem reszte sterowników i DirectX, zresetowałem piec. Komputer się włącza, pulpit pokazuje się i przez ok 3 sekundy mogę coś robić ( ruszać myszką, otworzyć folder) - po tym czasie system staje, "zamraża się", nie reaguje na nic. Tak już niestety dzieje się za każdym uruchomieniem.

BIOS resetowałem dopiero po drugim instalowaniu windy, do tego czasu był tak samo skonfigurowany jak wyszedł ze sklepu.
Wiatraki i radiatory przeczyszczone, pamięci wyjmowałem i wkładałem - dalej nic.

config komputera:

AMD Sempron 3000+
512 Mb w dwóch kościach
RADEON 9550
Płyta główna: Gigabyte Triton GA-K8NS

Ostatnio edytowany przez Hieyan - 22-09-2007 o 22:18.
Hieyan jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 22-09-2007, 23:51   #442
Nytalith
Użytkownik Forum
 
Nytalith's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2005

Posty: 338
Imię: Sama Edso
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 60
Skille: xx/xx
Poziom mag.: 60
Domyślny

a jaki zasilacz? bo jak na moj gust to przez niego.
__________________

14.35kb w sumie, nie czepiac sie
Nytalith jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-09-2007, 10:12   #443
kamosblue
pr0-poster
 
kamosblue's Avatar
 
Data dołączenia: 16 04 2005
Lokacja: Knurów

Posty: 555
Imię: Stavan
Profesja: Royal Paladin
Świat: Candia
kamosblue ma numer GG 4139914
Domyślny

sprawdz dysk twardy i zapodaj SMART, moze sa jakies bledy
__________________
Lepkie palce i mikrofon w ręku
kamosblue jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-09-2007, 12:24   #444
BlueMaster
Użytkownik Forum
 
BlueMaster's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2007
Lokacja: Maple story to moje rzycie Celoz!oen1!
Wiek: 32
Wpisy bloga: 1

Posty: 322
Stan: Aktywny Gracz
Imię: LaHypex
Profesja: Rookstayer
Świat: Ems/Gms,Kradia
Poziom: 22
Skille: 20/13
Poziom mag.: 3
BlueMaster ma numer GG 5677907
Domyślny

A więc,zainstalowałem patcha do fify 07:MPL Patch...Włączam...działa,chciałem pograć sobie w menedżera..Coś jest nie tak,wyłącza się fifa i komp się wyłącza..Na towarzyskim nie ma 2 polskiej ligi!
__________________
DO WSZYSTKICH NIE FANÓW!!!
REZYGNUJĘ Z FORUM I BĘDĘ TYLKO W JEDNYM TEMACIE PISAŁ!!!
TO NIE ŻART!!!
BlueMaster jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-09-2007, 14:03   #445
Times
Użytkownik Forum
 
Times's Avatar
 
Data dołączenia: 26 03 2005
Lokacja: Wrocław
Wiek: 32

Posty: 389
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 44
Poziom mag.: 45
Domyślny

Witam.

Mam taki problem. otóż od pewnego czasu wyskakuje mi co jakiś czas o braku wolnej pamięci na dysku C. Co jakiś czas usuwam różne mniej potrzebne rzeczy. Ale za jakiś czas ten sam komunikat się pojawia. Teraz mam na dysku 200mega wolnego miejsca, a za 5 minut już mam 198 choć nic nie ściągałem. Nie wiem czego to może być przyczyna.. może wirus albo coś w tym stylu. Jak ktoś miał coś takiego lub wie o co mi chodzi bardzo bym prosił o pomoc
__________________
<unknown> jak bedzie po angielsku 'Jezus Chrystus na smierc skazany'?
<kitty> 'Jesus Christ Prison Break'?
Times jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-09-2007, 14:20   #446
Nytalith
Użytkownik Forum
 
Nytalith's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2005

Posty: 338
Imię: Sama Edso
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 60
Skille: xx/xx
Poziom mag.: 60
Domyślny

swap file, gdy brakuje pamieci ram system zapisuje czesc danych na HDD. Jednak ma to ta wade ze czas dostepu do hdd jest ponad 1000 razy dluzszy niz do ram.

Wiec polecalbym powywalac programy, zdefragmentowac(chociaz osobiscie bym wolal format c:, i postawic system na nowo). Wielkosc pliku wymiany mozna tez ustawic we wlasciwosciach systemu. Jednak trzeba wiedziec na ile go ustawic, a to zalezy od wielkosci ram.
__________________

14.35kb w sumie, nie czepiac sie
Nytalith jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-09-2007, 15:18   #447
Breejv
Zbanowany
 
Data dołączenia: 30 07 2007
Lokacja: PiŁa

Posty: 106
Stan: Niegrający
Breejv ma numer GG 3618897
Domyślny

Witam. Mój problem polega na tym że komputer samoistnie się resetuje, zwykle ma to miejsce podczas takich czynności jak zapisywanie gry, ładowanie się gry, itp. Może ktoś wie w czym może tkwić problem ?
Breejv jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-09-2007, 15:30   #448
Scobel
Redaktor
 
Scobel's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: IR/PL

Posty: 754
Stan: Początkujący
Imię: Nenagh
Profesja: Rookstayer
Gildia: AoR
Świat: Nerana
Poziom: 57~
Skille: XX/YY
Poziom mag.: 0o
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Breejv Pokaż post
Witam. Mój problem polega na tym że komputer samoistnie się resetuje, zwykle ma to miejsce podczas takich czynności jak zapisywanie gry, ładowanie się gry, itp. Może ktoś wie w czym może tkwić problem ?
Zasilacz obstawiam przy zasilaczu. Jesli zwisa po czym sie restartuje to dysk ...
Jesli tylko restart to zasilacz lub cos na plycie ... Idz do servisu najszybciej i najlepiej ...
__________________

To napisał Scobel z Altaron Team.
Scobel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-09-2007, 15:37   #449
Knight Simon Dark lord
Użytkownik Forum
 
Knight Simon Dark lord's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Carlin
Wiek: 33

Posty: 756
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Evil Shadows
Świat: Harmonia
Poziom: 36
Skille: 20/24
Poziom mag.: 45
Knight Simon Dark lord ma numer GG 2398454
Domyślny

Witam to chyba najodpowiedniejsze miejsce do napisania mojego problemu.Od dwóch dni mam nową myszkę laserową z kablem firmy "Apollo" i pojawia się problem ponieważ co jakiś czas myszka mi sama"odbija" np chce przenieść kursor w prawy róg ekranu to mi sama odbija w zupełnie innym kierunku trwa to chwile ale czasami jest wkurzające.Myszka jest nowa i sterowniki ma wszystkie zainstalowane więc chciałbym się dowiedzieć czy to jest normalne że laserowe myszki czasami tak "odbijają" czy to jest jakiś konflikt sprzetowy?Jeżeli to drugie to jak moge temu zaradzić?

edit:System mam Win XP(chyba innych informacji nie trzeba jak co to zeedytuje)
p.s Temat jest na temat komputera a ponieważ nie będe zakładał nowego tematu więc pisze tutaj ponieważ chyba najlepsze miejsce
__________________


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Paciorro Pokaż post
czyli skoro dali darmowy onwtibia to wszystko jest ok????


Ostatnio edytowany przez Knight Simon Dark lord - 25-09-2007 o 15:39.
Knight Simon Dark lord jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-09-2007, 19:32   #450
mEEEh
Użytkownik Forum
 
mEEEh's Avatar
 
Data dołączenia: 29 09 2006
Lokacja: Gdańsk

Posty: 183
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Rubera/Secura
Domyślny

zacznijmy od tego, że jestem raczej dość średnio zaawansowanym użytkownikiem komputera ;P
komp stary, świeżo po formacie. zainstalowałem wszystkie najpotrzebniejsze sterowniki + mojego ukochanego Wolfa:ET. klikam dwa razy na skrot od ET, czekam, czekam, czekam, nic... otwieram "menedżar zadań" w procesach jest et.ekse, ale na ekrane nic sie nie pojawia... co może być tego przyczyną? dodam, że z innymi grami dzieje sie tak samo (Tibia, CoD). Ogolnie krzyczac to halp plx!
Win XP, jak komus sie przyda, to podam konfifg kompa, choc watpie ^.-
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ZenNeron Pokaż post
znaczy odtworzy go idzie ale pada po kilku minetach
mEEEh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2007, 17:34   #451
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Mam problem z napędem firmy LG. Otóż wczoraj chciałem nagrać obraz na płytę, jednak nie powiodło się i płyta poszła do wyrzucenia. Dzisiaj chciałem sobie zagrać w Jade'a i zauważyłem, że napęd nie czyta mi w ogóle płyt. Windows normalnie widzi napęd, ale jak wkładam płytę do napędu to ta chwilę się pokręci i przestaje. Wiecie jak to naprawić ?
Btw:
Bez tekstów w stylu "idź do serwisu" jeśli łaska...
@Edit:
More info: jeśli nie mam płyty w napędzie, to w moim komputerze po kliknięciu na ten napęd powinno mi się pokazać okienko informujące, że nie ma płyty w napędzie. Ale u mnie tak nie jest, nawet jeśli ten napęd wysunę. Moim zdaniem ubzdurał sobie, że tam ciągle jest pusta płyta i dlatego nie czyta niczego innego. Pomóżcie, nie mam innego napędu a nawet do FM'a muszę mieć płytę
__________________
Ooh to be a Gooner.

Ostatnio edytowany przez Yoh Asakura - 28-09-2007 o 17:43.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2007, 18:00   #452
Żyłka
Użytkownik Forum
 
Żyłka's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2004
Lokacja: Legnica
Wiek: 31

Posty: 833
Stan: Niegrający
Domyślny

Mnie też jakiś spotkał jakiś czas temu identyczny problem z napędem LG. Podobno są wadliwe, takie przynajmniej czytałem opinie o nich. Nie wiem czy to możliwe do samodzielnej naprawy, ja dałem sobie spokój i kupiłem nowy napęd.
Żyłka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2007, 18:15   #453
Mort Ange
Użytkownik Forum
 
Mort Ange's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2006

Posty: 33
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Vod'Neik
Profesja: Royal Paladin
Świat: Keltera
Poziom: 38
Skille: 74/58
Poziom mag.: 11
Domyślny

Mam taki problem...
Od niedawna ściągnąłem klient tibia 8.0 i po 10-15 minutach grania komputer "piszczy" i sie resetuje... To jest tylko wtedy gdy tibia działa... Proszę o pomoc.
__________________

Mort Ange jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2007, 19:43   #454
Re006
Użytkownik Forum
 
Re006's Avatar
 
Data dołączenia: 01 06 2006

Posty: 231
Domyślny

Jak sprawdzić IP zewnętrzne i wewnętrzne komputera (mam stałe łącze w UPC)?
Pytam ponieważ mam zamiar stworzyć grę mmorpg a niechce użyć Hamachi bo z niego jest więcej kłopotu niż pożytku.
__________________
Przygody George'a


Close your eyes, listen closely good bye.
Re006 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2007, 19:46   #455
Dawsto
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Problem z mikrofonem

Mam otoz taki problem ze gdy chce pogadac z kumplami na skype,ventrilo,teamspeaku dziej sie tak ze gdy rozmawiam zaczyna mi cos buczec w mikrofonie dzwiek przypomina jezdzacy traktor(tak przynajmniej kumple mowili;]) niewiem co z tym zrobic jezeli ktos wie niech napisze na priv badz tutaj w temacie

Dziex
  Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2007, 23:24   #456
Thoder
Użytkownik Forum
 
Thoder's Avatar
 
Data dołączenia: 18 03 2007
Lokacja: Chrzanów
Wiek: 33

Posty: 98
Stan: Na Emeryturze
Domyślny Problem z połączeniem sieciowym (?)

Witam. Mam dziwny problem związany z połączeniem sieciowym (?). Otóż od jakiegoś czasu nie działa mi IE, Opera, Moorhunt - nie mogą się połączyć. Mozilla za to działa poprawnie, jedyne co w niej przeszkadza, to to, że nie może włączyć snookera na wp.pl (Znowu jakiś błąd z połączeniem). Nie wiedziałem w czym tkwi problem, więc włączyłem tryb awaryjny z obsługą sieci - wszystko śmiga, IE, Opera, pliki w Moorhuncie się ściągają, snooker działa na wszystkich przeglądarkach..
Teraz moje pytanie i prośba. Może wiecie w czym tkwi problem? Bo nie mam zamiaru siedzieć na awaryjnym, żeby sobie w coś zagrać, czy też pościągać pliki. Liczę na Waszą pomoc.

Btw. Zapora systemowa wyłączona. Antywirus też nie blokuje połączeń. Odinstalowałem mozille z myślą, że ona coś blokuje - dalej było to samo.
__________________
And if you go,
I wanna go with you.
And if you die,
I wanna die with you.
Take your hand and walk away...

____________________________________

Forza Juve !

____________________________________

Cytuj:
"Adicz to jest stary wyjadacz, on kocha sie podszywać, budować coś, później to niszczyć - i wszystko kosztem innych."
Thoder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2007, 23:33   #457
Donas
Użytkownik Forum
 
Donas's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 31

Posty: 676
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thoder Pokaż post
Witam. Mam dziwny problem związany z połączeniem sieciowym (?). Otóż od jakiegoś czasu nie działa mi IE, Opera, Moorhunt - nie mogą się połączyć. Mozilla za to działa poprawnie, jedyne co w niej przeszkadza, to to, że nie może włączyć snookera na wp.pl (Znowu jakiś błąd z połączeniem). Nie wiedziałem w czym tkwi problem, więc włączyłem tryb awaryjny z obsługą sieci - wszystko śmiga, IE, Opera, pliki w Moorhuncie się ściągają, snooker działa na wszystkich przeglądarkach..
Teraz moje pytanie i prośba. Może wiecie w czym tkwi problem? Bo nie mam zamiaru siedzieć na awaryjnym, żeby sobie w coś zagrać, czy też pościągać pliki. Liczę na Waszą pomoc.

Btw. Zapora systemowa wyłączona. Antywirus też nie blokuje połączeń. Odinstalowałem mozille z myślą, że ona coś blokuje - dalej było to samo.
A używasz innego firewalla niż ten w WinXp? Jak tak, to pewnie on blokuje ci dostęp.
Donas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-10-2007, 22:36   #458
Thoder
Użytkownik Forum
 
Thoder's Avatar
 
Data dołączenia: 18 03 2007
Lokacja: Chrzanów
Wiek: 33

Posty: 98
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@Donas
No właśnie nie. To się stało z dnia na dzień i przestało działać jak powinno. Już nie mam pojęcia w czym tkwi problem.
__________________
And if you go,
I wanna go with you.
And if you die,
I wanna die with you.
Take your hand and walk away...

____________________________________

Forza Juve !

____________________________________

Cytuj:
"Adicz to jest stary wyjadacz, on kocha sie podszywać, budować coś, później to niszczyć - i wszystko kosztem innych."
Thoder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-10-2007, 08:24   #459
Donas
Użytkownik Forum
 
Donas's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 31

Posty: 676
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thoder Pokaż post
@Donas
No właśnie nie. To się stało z dnia na dzień i przestało działać jak powinno. Już nie mam pojęcia w czym tkwi problem.
Logi z hijacka, skan z combofixa. Poza tym zassij program LSPFix i TYLKO SPRAWDZ jakie masz pliki na liście po lewej.
Donas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-10-2007, 13:41   #460
Boorok
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 07 2007

Posty: 10
Profesja: Elite Knight
Gildia: Szukam (?)
Świat: Morgana
Poziom: 33
Boorok ma numer GG 7452860
Domyślny

Mam pytanie, bo nie jestem wybitny w tym temacie:
Jesli na kompie mam DirectX 9.0 bedzie chodzila mi Tibia?
Wiem glupie pytanie ale na download na tibi.com pisze:
"DirectX version 5.0 or later"
Dzieki
Boorok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 3 (zarejestrowanych: 0, gości: 3)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:59.


Powered by vBulletin 3