Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 22-10-2010, 23:20   #1
qbfrost
Multimedia
 
qbfrost's Avatar
 
Data dołączenia: 28 02 2007
Lokacja: Wrocław
Wpisy bloga: 3

Posty: 554
Stan: Niegrający
Domyślny Chill and Grill - cz. 4

Ta runda Chill and Grill dobiega końca. W ciągu ostatnich tygodni, Cipsoft udostępnił odpowiedzi na Wasze pytania dotyczące tego, nad czym aktualnie pracują. Teraz przejdźmy do czwartej i zarazem ostatniej części odpowiedzi...







P: Czy można dodać jakieś sporty (np. Piłka nożna), tyle że z zasadami? Na przykład, po przeciągnięciu dźwigni gra się 3 vs 3 z naliczaniem goli. Robi się to w cotygodniowym turnieju na zamkniętym stadionie?


Lionet : Rozmawialiśmy o bardzo podobnej koncepcji w ubiegłym roku i to z pewnością ciekawy pomysł. Wraz z wprowadzeniem światowych zadań, zrobiliśmy krok w przód pod względem technicznej integracji oficjalnych imprez na duża skalę lub konkursów. Mogą to być również oparte na różnych elementach, w tym specjalnym systemem zasad. Jednak mechanika Tibii nie jest przeznaczona do wspierania gry w piłkę nożną. Na tą chwilę nie ma konkretnych planów wprowadzenia konkursów sportowych opartych na jakichkolwiek zasadach.


P: Kilka lat temu, gdy wprowadziliście do gry nowe stroje, stworzyliście również dużo nowych questów na stroje i dodatki do nich. Nowe ubrania jakie dodaliście ostatnimi czasy są zdobywane poprzez wykonywanie zadań na nowe tereny i szczerze mówiąc, są raczej nudne, ponieważ każdy zdobywa je dosyć szybko. Czy macie zamiar utrudnić wykonanie zadań na stroje, które zdobywa się w sposób liniowy? (na przykład strój barbarzyńcy)


Tak. Już mówię . Nie, poważnie mówiąc, chcielibyśmy to zrobić. Aby jednak być całkowicie uczciwym, w prosty sposób można nakłonić graczy do wykonania zadania poprzez dodanie ciekawej nagrody, w tym przypadku nowego stroju, który się podoba większości graczy. Podczas projektowania ekwipunku lub innej części okrycia jest wiele trudniej. Często prowadzi to do kontrowersyjnych dyskusji w naszej społeczności, ponieważ nie potrafimy sprawić, aby każdy był zadowolony. Zgadzam się, że nie jest to najciekawszy i najambitniejszy sposób na odblokowanie strojów w grze, ale to co robimy umożliwia wielu graczom nadać swoim strojom rożny wygląd.
Tworzenie nowego stroju zajmuje kilka dni pracy w dziale graficznym, a stworzenie dobrego zadania, to około dwa tygodnie w dziale treści. Nad aktualizacją pracujemy zazwyczaj około czterech miesięcy, możliwe jest w tym czasie wykonanie około 8 strojów i zadań z nimi związanych, ale większość innych zawartości gry, takich jak nowy wygląd mapy, potwory, wydarzenia i nowe funkcje musiały by być poświęcone tym strojom. Prowadzi to często do pytania „gdzie jest rzeczywista aktualizacja?”. Zwłaszcza tych, którzy nie lubią strojów. Tak więc, w przyszłości staramy się tworzyć dobrą równowagę aktualizacji treści, zawierającą różne elementy tak, aby każdy gracz mógł wybrać coś, co lubi i nie będzie musiał się skupiać na jednej tematyce, takiej jak stroje. Jednakże w kolejnej aktualizacji, możecie się spodziewać kilku ciekawych zmian dotyczących strojów.


P: Tworzycie jedynie miejsca i potwory dla silnych graczy, Możecie stworzyć również dla słabszych, prostsze?


Count Tofifti: Kiedy zagrałem po raz pierwszy w Tibie, miałem podobną myśl. Starałem się wykonać zadanie i zginąłem po jednym uderzeniu potwora. Wtedy czułem się trochę zawiedziony, ponieważ śmierć jest bardzo droga w Tibii. Patrząc na inne gry MMO, jest tam dużo więcej wytycznych dotyczących potworów, które spotykasz i zazwyczaj nie spotykasz potworów, z którymi nie dasz sobie rady. W Tibii zawsze trzeba być ostrożnym, gdy jesteś w nowym miejscu, ponieważ zginąć można prawie wszędzie, zwłaszcza na niskim poziomie. Jest to cecha odróżniająca Tibię. Niemniej jednak, obecnie pracujemy nad koncepcją stworzenia bardziej zrównoważonych miejsc do polowań. Najprawdopodobniej nie zdążymy tego zrobić do zimowej aktualizacji. Pracujemy na wielu różnych poziomach, które są w tej chwili głęboko związane. Staramy się oferować nowe funkcje dla jak największej grupy graczy i zaprojektować bardziej intuicyjny początek, zachowując ducha Tibii.


P: Czy jesteście w stanie zdradzić coś o Serpentine Tower Quest?


Count Tofifti: Hej, niedawno sprawdzałem wieże i to...
Knightmare (srogi wygląd): SEKRET!
Count Tofifti: Cóż. Tak, prawdopodobnie.
Lionet: Chociaż zastanawiam się, czy ktoś wpadł już na pomysł zastosowania...
Knightmare Czy masz coś przeciwko, jeżeli użyje na Tobie duszenia Homera Simpsona?
Lionet: Oh.. Chciałem tylko...
Knightmare (srogi wygląd)
Lionet: (wzdycha) ... się zamknąć i nic nie mówić!
Knightmare: Super! Co do odpowiedzi.. dobrze.. jak zrobić to w dyplomatyczny sposób.
Powiedzmy, że: Niektóre miejsca w Tibii, które obecnie widzimy w grze, mogą odgrywać swoją rolę prędzej czy później. Inne miejsca dodane są dla smaczku. Inne natomiast mogą być częścią czegoś, co jeszcze nie zostało odkryte. Jako, że nie macie znaczącego wpływu na każdy przedmiot, nie można oddziaływać też na każdy temat. Jeśli sa jakieś questy, które nie zostały jeszcze rozwiązane, mało prawdopodobne jest, aby coś zostało o nich ujawnione w celu wymuszenia ich odkrycia, a zwłaszcza najmniej prawdopodobne, aby taka informacja ujawniła się poza grą.
Lionet (szeptem): Ale mógłbyś przynajmniej powiedzieć, czy...
Knightmare (uśmiecha się słodko): Oczywiście, że tak! (z coraz groźniejszym głosem) Ale wtedy musiałbym Cię zabić!
Lionet (nerwowy śmiech): Żartujesz sobie, prawda?
Lionet (szuka Count Tofifti): On żartuje, prawda? Count? COUNT? Gdzie on poszedł?


P: Dlaczego tibijczycy nie mogą użyć krzeseł, aby się zrelaksować?


Chayenne: Chciałabym poświecić chwilę czasu i wyjaśnić na czym polegają graficzne i techniczne wyzwania. Jak wiecie, grafika Tibii opiera się na modelach 2D, a nie na modelach wielokąta umieszczonego w 3D. Oznacza to, że klient Tibii potrzebuje informacji o kolejności w jakiej „malować” modele, aby były wyświetlane poprawnie, podobnie jak działa malowanie krajobrazów na płótnie. Na przykład, jeżeli rysujesz człowieka na końcu, może zakończyć się to zakryciem drzew i innych rzeczy w tle, a co za tym idzie może to wyglądać na zbugowane. A jakie to ma powiązanie z krzesłami? Większość krzeseł posiada podparcia dla pleców i czasem podłokietniki. Jeśli postać siedzi na krześle i zobaczysz ją z przodu, oczekujesz tego, aby była ona wysunięta przed krzesło. Jeśli natomiast patrzysz z tyłu, krzesło byłoby wysunięte przed postać. Z boku natomiast, część postaci powinna być wysunięta na wysokości podłokietnika, głowa natomiast powinna być przed oparciem. Z tej racji klient nie może dostać prostej instrukcji o „kolejności malowania” tych obiektów. Co gorsza, krzesła nie są standaryzowane w jakikolwiek sposób – jeśli masz pięć krzeseł, prawdopodobnie masz pięć różnych wymiarów i lokalizacji miejsc do siedzenia, co pociąga za sobą fakt, że trudno powiedzieć klientowi Tibii „jeśli postać siedzi, przedstaw model postaci na pikselu XY tak, aby był prawidłowo umieszczony na powierzchni siedzenia”, ponieważ to zawsze coś innego. A co JESZCZE gorsze, mamy wiele ubrań i dodatków do nich i wszystkie musiałyby być odnawiane w pozycjach siedzących, zapewniając jednocześnie, że jeśli postać nosi pierwszy, drugi lub obydwa dodatki, wszystkie są poprawnie wyświetlane nad lub pod krzesłem w każdym kierunku. Ponieważ to prawdopodobnie nie będzie działać dla każdego krzesła, ławki lub kanapy, także dużym meblom potrzebne byłoby takie przeprojektowanie. „Siedzenie na krzesłach” to projekt o tak dużych rozmiarach dotyczących programowania, projektowania graficznego i w rzeczywistości tak małej korzyści z wyjątkiem role-playing'u, że zawsze traciło poparcie na rzecz innych funkcji, mimo że regularnie dyskutujemy i poruszamy ten temat, sami jestesmy fanami takiego pomysłu. Z drugiej strony, jeżeli rzeczywiście zrealizowalibyśmy to, już jestem w stanie wyobrazić sobie tłum wściekłych graczy, krzyczących „SIEDZENIE?!” Dlaczego nie skupiacie się na rozwiązywaniu ważniejszych problemów? Co z równowagą profesji? Co z kwestią anty-cheating'u?” - więc naprawde wszystko jest w rozważaniu wad i zalet, ale napewno nie powiedziałabym, że nigdy nie wprowadzimy siedzenia na krzesłach w Tibii. Nie chcę psuć zbyt wiele, ale zrobiliśmy pierwszy krok w tym kierunku i jestem bardzo ciekawa, co będziecie myśleć o tym po publikacji.


Cóż, był to zespół od zawartości treści. Mamy nadzieję, że podobała Wam się ta runda Chill and Grill
__________________


Ostatnio edytowany przez qbfrost - 24-10-2010 o 00:33. Powód: poprawki
qbfrost jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:08.


Powered by vBulletin 3