Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 29-10-2010, 16:37   #41
Sheltem
Użytkownik forum
 
Sheltem's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2010

Posty: 27
Domyślny

Dobrze mówi chopok pywa mu dać !
Sheltem jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 29-10-2010, 17:16   #42
cezar007
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 08 2007
Lokacja: kozienice

Posty: 29
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Labir
Profesja: Elite Knight
Świat: Nerana
Wyślij wiadomość przez ICQ do cezar007
Domyślny

Ja bym tez na to spojrzal od strony pvp,dawniej gdy nie bylo hotkeyow ogar to bylo cos ludzi ktorzy uciekali z trapow sie cenilo i szanowalo, kazda akcja byla dokladnie przemyslana i przewidziana a dzis?Fale 150 lvli ktore kilkaja panicznie w hotkeje i jedyna sztuka jest dobre zucenie mw za ryj , paralowanie , kiedys mozna na prawde bylo pokazac ogara. Jeszcze pare lat temu legenda byl Taifun De~, pozniej dla wiekszosci MDW.Dlaczego? Bo ludzie zapomnieli o graczach z pvp ,teraz liczy sie tylko lvl i tutaj ludzie szukaja idealow.Oczywiscie gracze ktorzy graja na pvp maja idealy np swoj battle commander,ale juz z no pvp?Nie zawsze.Dla mnie tibie mogli juz dawno zostawic taka jaka byla a tylko polepszyc grafike i to by byl ideal.Ludzie sie smieja buahahah ale kurwa pixele wtedy stary ryj jak kwadrat(teraz jak szescian),ale gdyby grafika zostala zmieniona a wszystko inne zostawione bylo by ok.CipSoft stara sie o swoja gra,ale niestety robi to panicznie,huj z tym ze sa test servery,obserwacja zmian powinna dlugo trwac i dopiero po jakims czasie powinna zapasc decyzja czy wprowadzic cos czy nie.Niestety CipSoft nic nie usunie a tylko wpierdoli pare bajerow ktore bede komplikowac sprawe...
__________________
kotlet bogiem jedzenie go mym nałogiem surówka pocieszeniem lecz tibia złym jedzeniem
cezar007 jest offline  
stary 29-10-2010, 19:43   #43
Fushion
Użytkownik Forum
 
Fushion's Avatar
 
Data dołączenia: 26 06 2007
Lokacja: ..::RyBnIk::..

Posty: 203
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Gildia: Big Team
Świat: Guardia
Fushion ma numer GG 2566119
Domyślny

Po 1. Tak jak juz ktos napisal- flash to nie jest gra w przeglądarce lul.
Po 2. Co nadchodzi jakis apdejt to na forum ludzie placza "Jak to wprowadza to ludzie skoncza grac i ja tesh!!!11" a jakos nie widac zeby sie zanosilo na pustki na serverach.
Po 3. Co wam niektórym przeszkadza chodzenie WSAD'em? to samo co strzalki, a poza tym nikt nie każe wam tego uzywac.
Po 4 Narzekacie na zmiane skorki, wg. fajnie ze wkoncu okno tibi sie zmieni o ile nie zrobia jej zbytnio hmhmh "kosmicznej", w co watpie.

Moim zdaniem fajnie sie zapowiada, na+
pozdroo
__________________
Fushion jest offline  
stary 29-10-2010, 20:03   #44
Vlad_Dracula
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 09 2010

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Olympa
Skille: 60/59+
Poziom mag.: 3
Domyślny

Mnie to tam wystarczy zagospodarowanie lewej części ekranu, bo mnie szlag trafia jak nie mogę rozwinąć na maksa skilli, battle i backpacka jak mam obok tyle miejsca
Vlad_Dracula jest offline  
stary 29-10-2010, 21:45   #45
pajak1923
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 09 2010
Lokacja: Rudnik nad Sanem

Posty: 11
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Celesta
Poziom: 40
Skille: 22/28
pajak1923 ma numer GG 1856463
Domyślny

dla mnie to porażka Po co zmieniać klienta jak w tym stanie jest bdb ? A zresztą ta zmiana jest sciągnięta z WoW'a więc moim zdaniem klient tibii powinien zostać taki jakim jest !
pajak1923 jest offline  
stary 29-10-2010, 23:57   #46
kakarottos
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez pajak1923 Pokaż post
dla mnie to porażka Po co zmieniać klienta jak w tym stanie jest bdb ? A zresztą ta zmiana jest sciągnięta z WoW'a więc moim zdaniem klient tibii powinien zostać taki jakim jest !
Kolejny się urwał... Twój WoW nie był pierwszy gdzie zastosowano taki panel czy hotkeye... jeśli o te rzeczy chodzi WoW jest czasowo w 'tyle' -.-

Ta zmiana nie jest ściągnięta z WoW'a samego WoW'a można też tak podważyć bo przed nim było sporo dobrych gier! A to że się udało i tytuł wybił się na szczyt dzięki czemu jest jednym z najpopularniejszym mmo nie oznacza że był pierwszy i NICZEGO NIE ŚCIĄGAŁ z innych mniej budżetowych i mało popularnych gier.

ps. 6xUP Sheltem - dzięki

Ostatnio edytowany przez kakarottos - 30-10-2010 o 00:05.
 
stary 30-10-2010, 00:38   #47
aripck
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 01 2007
Lokacja: poznań

Posty: 154
Stan: Na Emeryturze
aripck ma numer GG 1262704
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rumb Pokaż post
Nie mam do was pytań, jesteście tak zdziecinniałą bandą idiotów że już nawet nie jest mi was żal...
Święta racja! Polać mu ;D!!
__________________

Ippe Shindemiru?
aripck jest offline  
stary 30-10-2010, 10:34   #48
42190902
Guest
 

Posty: n/a
Żarówka Bardzo oryginalne lecz....

Mam wątpliwości do tego klienta,ale nie mogę się doczekać jego ukazania Jeżeli by były swieższe informacje proszę pisać na priv,lecz nie spamować głównie mi chodzi o datę się ukazania albo czy się już ukazało czy nie,lub nowe dodatki które "CipSoft",wprowadził
 
stary 30-10-2010, 19:41   #49
pepas
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 05 2008
Lokacja: dom

Posty: 31
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Shanera
Poziom: 31
Skille: 72/72
Poziom mag.: 4
Domyślny

tak czytam, czytam i śmiać mi się chce. Kto wam powiedział że skille bd ładować się 10-20 sec?

Skille bd ładować się z normalną prędkością tylko będziesz sobie mógł popatrzeć jak się ładuje...

Pomyśl grasz na kliencie flash to w pvp nie miał byś szans z kimś kto gra na normalnym kliencie.

Według mnie dobry pomysł.

pozdrawiam,
pepas
__________________
DBZ for life
pepas jest offline  
stary 30-10-2010, 22:27   #50
MaloSilny
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 09 2010

Posty: 20
Domyślny

Co to ma być.
Cipsoft stworzy grę dla frajerów.
Uproszczenia komu to kiedyś potrzebne było. Frajerów tylu nie było po godzinie 16 kolejka do wbicia na serwer. A teraz różnego rodzaju pedalstwo siedzi na serwerach i ura bura król podwóra, eh szkoda mówić powodzenia ludziom którzy zostaną mimo tylu frajerów, którzy się na pewno pojawią.
Kiedyś taki frajer bez ułatwień długo w tibi się nie uchował, bo była po prostu dla niego za ciężka i jej nie ogarniał. A teraz człowiek normalnie po skillować nie może bo jakiś frajer musi się spuścić na monitor bo ubił nam moby.
Jeśli otworzą albo znajdę ots'a z przed tych skopanych ubdatów mowa o tym już z rózgami. To idę na niego.

Ostatnio edytowany przez MaloSilny - 30-10-2010 o 22:32.
MaloSilny jest offline  
stary 31-10-2010, 08:40   #51
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Co konkretnie bylo w tamtej grze za ciężkie ? ubijanie rotów z warhammera czy dwarfów z giant sworda ? A może stanie przez 700 godzin koło kolegi, nawalanie go z knifa i patrzenie na chmurki ?
__________________
Vil jest offline  
stary 31-10-2010, 10:18   #52
Sheltem
Użytkownik forum
 
Sheltem's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2010

Posty: 27
Domyślny

@Vil

"Za ciężkie" dla współczesnego tibijskiego społeczeństwa było wiele rzeczy które już wcześniej Ci opisywałem. Np. brak aim bota, light hacka, hotkeyów kompatybilnych z itemami, różdżek, anty-luring systemu, anty-trap systemu, możliwości ropniecia się po zaśmieconym rope placie, paru innych rzeczy których mi się nie chce wymieniać bo musiałbym sobie poprzypominać.

I nie zgodzę się z faktem tak jak ktoś już napisał (chyba w innym temacie ale na podobne argumenty), że Tibia dzięki temu jest przyjemniejsza. To tak jak napisał kolega parę razy up, gdyby dodać hotkeye w Call of Duty, klik i namierza ci na głowę a potem słyszysz gadanie "won nooby ! nie znacie się ! ta aktualizacja przecież w dobry sposób upraszcza grę". Wiadomo, że w starej Tibii było również parę kontrowersyjnych, przegiętych możliwości które potem zostały wycofane (np używanie warhammera na 8 levelowym wyskillowanym knighcie, albo ekipy 15 lvlowych sorców tłukących z sd) ale jak dla mnie sprawiało to jedynie, że gra była mniej powergamerska.

Jedyna rzecz co do której zgadzam się z Cip Softem to wprowadzenie pz we wszelkiego rodzaju portach (kto pamięta słynne parcel+fire bomb trapy wie o czym mówię). No może po głębszym zastanowieniu się uznałbym, że możliwość korzystania z zaśmieconego rope placa też była dobrym pomysłem...
Sheltem jest offline  
stary 01-11-2010, 01:03   #53
Sir_Hell_Lord
Użytkownik forum
 
Sir_Hell_Lord's Avatar
 
Data dołączenia: 01 12 2007
Lokacja: Hellgate
Wiek: 31

Posty: 10
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Nerana
Poziom: 34
Skille: 63/61
Poziom mag.: 5
Domyślny

'zdumiewających cech' I lol'd. Cipsoft powinien zostać pochłonięty przez piekło. xD
Sir_Hell_Lord jest offline  
stary 01-11-2010, 07:15   #54
Felux
Użytkownik Forum
 
Felux's Avatar
 
Data dołączenia: 07 09 2006
Lokacja: Kamion
Wiek: 33

Posty: 157
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Kiedy będzie up klienta tego?

edit: znaczy kiedy wyjdzie

Ostatnio edytowany przez Felux - 01-11-2010 o 07:16.
Felux jest offline  
stary 05-11-2010, 01:58   #55
shnapi sorcer
Użytkownik forum
 
shnapi sorcer's Avatar
 
Data dołączenia: 05 08 2006
Lokacja: Łódź

Posty: 3
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Gildia: White Tigers
Świat: Guardia
Poziom: 50+
Poziom mag.: 51
Domyślny

Całe szczęście, że kupiłem sobie pada. Teraz będzie mi się lepiej grało w tibie na analogach.

Nie gram bodajże od 7.7. Kiedyś jedynymi botami były tibia black ice i cos tam jeszcze typu lighthack. ~60tys. osób grało bez cave botów a afkerzy szybko tracili te runki, które zdążyli wybocić (pk pk pk ). Teraz mamy za to 30tys. osób z czego przypuszczam 10-15 tysiecy jedzie na cavebocie.

Już same hoty zjebały całkiem tą grę. Ktoś ze skillem do gry mógł spokojnie ubić 15lvlowym sorkiem jakiegoś lamusa co kupił od kogoś 50 ek lub rp. Jedyny urok jaki został w tej grze to możliwość porozmawiania z nieliczną grupką starych znajomych. Z roku na rok ta gra się coraz gorzej jebie.

Niedługo będą wam wyskakiwać reklamy w kliencie bo cipsoft straci znowu całą masę graczy i będzie się musiał jakoś utrzymać.
shnapi sorcer jest offline  
stary 05-11-2010, 06:48   #56
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez shnapi sorcer Pokaż post
Już same hoty zjebały całkiem tą grę. Ktoś ze skillem do gry mógł spokojnie ubić 15lvlowym sorkiem jakiegoś lamusa co kupił od kogoś 50 ek lub rp.
Matematyczna szansa na zabicie solo kogoś na levelu o połowę mniejszym od Ciebie wynosiła dokładnie zero, zakładając, że gość nie był debilem, stał w miejscu i się leczył. Skill nie miał tu nic do rzeczy, bo nawet największą dawką skilla nie przeskoczysz formułek wg których gra funkcjonuje.

Ot cały urok zbalansowania gry.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 05-11-2010 o 06:52.
Vil jest offline  
stary 05-11-2010, 09:05   #57
matkareconu
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 07 2009

Posty: 3
Domyślny

chyba ich pojebalo
matkareconu jest offline  
stary 06-11-2010, 01:22   #58
RoOkKi
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rumb Pokaż post
Nie mam do was pytań, jesteście tak zdziecinniałą bandą idiotów że już nawet nie jest mi was żal. TO JEST SMUTNE, tak SMUTNE. Wasz iloraz inteligencji stacjonuje gdzieś między gównem a trawą, a wasze argumenty przeciwko fleszowemu klientowi są tak beznadziejnie głupie i bez sensu że w pewnej chwili chciałem wyjąć klamki z drzwi w domu i obłożyć ściany materacami bo poczułem że wariuje.


Tak, tak jak w WoWie, Metinie, Knight Online, Kal Online i w każdej innej ucywilizowanej grze mmo. To może tak...
"Wszystko okej, ale czy w nowym need for speed jeździ się samochodami? o.O"
A może tak:
"Wszystko okej, ale czy w Dragon Age walczy się mieczem i do wyboru są klasy takie jak warrior, rogue czy mag? o.O"
Nadal nie dotarło? To są standardy, tak jak 4 koła w samochodzie czy wspomniane klamki w drzwiach. Są po prostu niezastąpione. I może teraz was trochę zdziwię - ale te "co to za ikonki" nie pojawiły się po raz pierwszy w WoWie. Ha! I co? Zdziwieni? Ja sam widziałem je po raz pierwszy w Knight Online i założę się że były już w kilku innych grach. Kiedy pierwszy raz odpaliłem WoWa i zobaczyłem "co to za ikonki" moja reakcja była podobna do waszej teraz, ale byłem tylko głupim dzieckiem bez przyszłości. A wy powinniście mieć nieco więcej rozumu ,bo ja wychowywałem się na internecie 56kbps po 3,50zł za godzinę ,a swoją widzę o grach czerpałem z gazet.


Grałem w WoWa dość długo, mam 3x 80lvl i trochę progressu za sobą i uwierz mi- Nawet przy jednej sekundzie cooldownu ten "efekt graficzny" jest widoczny i bardzo pomaga. W tej chwili w Tibii większość graczy na ślepo wali w hoty, aż spell zadziała co te dwie sekundy. Ja np. exori sana odpalam równo co 2 sekundy, a "efekt graficzny" zapełniającego się koła mam w głowie. To jasne że czasem spell nie wchodzi gdy pomylę się o setne części sekundy i dlatego uważam że wprowadzenie widocznych hotów na ekranie jest pomysłem genialnym.


Wciąż (i niestety) będzie można używać starego nie-fleszowego klienta, a za to fleszowego będzie można używać albo w przeglądarce, albo będzie można go pobrać na kompa, tak ja to jest np. w Minecrafcie. A co do przypadkowego zamknięcia przeglądarki, będzie to pewnie tak samo prawdopodobne jak przypadkowe zamknięcie Tibii teraz.


Argumenty - kompletny brak argumentów. Niby dlaczego ba być "najgłupszym co może być" (litości...)? Teraźniejszy interfejs daje klimat tej grze? Co ty pleciesz? Jaki klimat? Interfejs gry nie zmienił się od wielu lat i po prostu się do niego przyzwyczaiłeś.

I teraz najlepsze:

BUAHAHAHAHA
Skrajna głupota, weź tabletki, usiądź w koncie i przemyśl co wygadujesz. Wiecie co będzie? NIC. Z początku przybędzie wielu starych graczy, a po wyłączeniu starego klienta (o tak, to na pewno nastąpi bo jest kompletnie nierozwojowy) odejdą boty na jakiś czas (aż ktoś stworzy nowego bota do flasha, co długo nie potrwa). I tyle.

Pozostaje powiedzieć jeszcze coś o sterowaniu WSADem, bo chyba nie widzicie że to ratuje sterowanie w Tibii. Jak to już kiedyś napisałem w poradniku do x-mouse button, do Tibii potrzeba 3 dłoni.
1 na myszce,
2 na kursorach,
3 na hotach.
Tylko mi nie wyskakujcie że kciukiem sterujecie strzałkami ,a resztę palców macie na F9-F12 i nie plećcie głupot że to jest wygodne.
Sposobów gry jest kilka i większość graczy radzi sobie z tym na kilka sposobów. Jeden już opisałem. Drugi to zmienianie rąk, tzn. gracz co chwila przekłada rękę z myszki na hoty i odwrotnie. Co również jest piekielnie niewygodne. Kolejnym sposobem są boty, ale nie mam nawet zamiaru się wypowiadać na ten temat, bo zwyczajnie nie polemizuję z botami. Dla mnie - nie mają prawa głosu.
Ja poradziłem sobie dokładnie tak jak cipsoft to zaproponował. Z tą różnicą że musiałem używać dodatkowego oprogramowani. Dzięki X-mouse button mam zbindowaną exurę, exurę san i exori san pod dodatkowe przyciski myszy. A dzięki G-hotkey już dawno poruszam się za pomocą WSADu, a pod przyciski takie jak Q, E, R, F, C, V, Z, X, 1, 2, 3, 4, 5 mam zbindowane inne spelle + jeszcze kombinacja tych klawiszy z Shiftem pozwala na bardzo komfortową rozgrywkę nawet druidowi z kilkoma blokerami do siochania.
Powiem Ci chłopcze, że udajesz inteligentnego. Starasz się pokazać jako wykwintny, doświadczony gracz. Tibia powstała jakieś 12 lat temu. Myślę, że nie znasz początków. Nie znasz klimatu gry, którą stworzyło 4 studentów z Niemiec. Uważam, iż Twoje porównywanie Tibii do innych gier jest śmieszne.
Cooldown graficzny? Człowieku jesteś totalnym imbecylem, który nie kojarzy gier 2D i 3D. Jakie standardy? Czy Ty postradałeś zmysły? Cipsoft GmBH stworzył grę, która miała klimat i z każdym updatem od wersji 8.0 już ją traciła:
Poty, zmniejszenie skutecznosci runy UH, nawet zasrane kupowanie run u NPC było przełomem. Moim zdaniem nie znasz genezy gry Tibia. Więc nie wypowiadaj się na temat aktualizacji do clienta flash, który jest porażką i końcem legendy, legendy która powstała w roku 98'. Brak mi słów na to co napisałeś. Nie łącz standardów z grą jaką jest Tibia. Podsumowując powiem tak: Tibia to gra 2D, która ma klimat, jednak jeśli twórcy gry stworzą coś zupełnie innego(napiszą od nowa silnik) to radze im wy*******ać a Ty razem z nimi
 
stary 06-11-2010, 08:03   #59
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Na razie nikt nie potrafi precyzyjnie zdefiniować co to niby za klimat, czekamy dalej ..
__________________
Vil jest offline  
stary 06-11-2010, 08:04   #60
Sir_Hell_Lord
Użytkownik forum
 
Sir_Hell_Lord's Avatar
 
Data dołączenia: 01 12 2007
Lokacja: Hellgate
Wiek: 31

Posty: 10
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Nerana
Poziom: 34
Skille: 63/61
Poziom mag.: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez RoOkKi Pokaż post
Powiem Ci chłopcze, że udajesz inteligentnego. Starasz się pokazać jako wykwintny, doświadczony gracz. Tibia powstała jakieś 12 lat temu. Myślę, że nie znasz początków. Nie znasz klimatu gry, którą stworzyło 4 studentów z Niemiec. Uważam, iż Twoje porównywanie Tibii do innych gier jest śmieszne.
Cooldown graficzny? Człowieku jesteś totalnym imbecylem, który nie kojarzy gier 2D i 3D. Jakie standardy? Czy Ty postradałeś zmysły? Cipsoft GmBH stworzył grę, która miała klimat i z każdym updatem od wersji 8.0 już ją traciła:
Poty, zmniejszenie skutecznosci runy UH, nawet zasrane kupowanie run u NPC było przełomem. Moim zdaniem nie znasz genezy gry Tibia. Więc nie wypowiadaj się na temat aktualizacji do clienta flash, który jest porażką i końcem legendy, legendy która powstała w roku 98'. Brak mi słów na to co napisałeś. Nie łącz standardów z grą jaką jest Tibia. Podsumowując powiem tak: Tibia to gra 2D, która ma klimat, jednak jeśli twórcy gry stworzą coś zupełnie innego(napiszą od nowa silnik) to radze im wy*******ać a Ty razem z nimi
Cóż, Ultima Online jest nawet starsza niż Tibia, ale z każdą kolejną wersją, twórcy starali się poprawić wygląd grafiki. Cipsoft niestety zatrzymał się w miejscu, a poprawianiem grafiki stało się dla nich stopniowe wprowadzanie nowych obrazków dla przedmiotów. Nie sądzę żeby jakiś przestój w rozwoju czemukolwiek służył dobrze. Ten klient we flashu to pewien krok naprzód, ale dla tej gry i tak już jest za późno. W grach zwracam uwagę przede wszystkim na grywalność, potem dźwięki (ekhem) i grafikę. W Tibii nie znajduję żadnego z tych elementów i nowy (lekko żałosny) klient tego nie zmieni.

Ostatnio edytowany przez Sir_Hell_Lord - 06-11-2010 o 08:06.
Sir_Hell_Lord jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:17.


Powered by vBulletin 3