Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 16-07-2011, 13:35   #61
Vermilion
Użytkownik Forum
 
Vermilion's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2007
Lokacja: s piekua

Posty: 180
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matexowy Pokaż post
A Sof musi być powiązany z jakimś questem.
Tak, ale quest może być niedokończony/był kiedyś i został usunięty.
__________________
15:25 Ten Oto Knight [15]: Soul Binger to chlopak i oszust Zal mi tego Nooba i udaje cwaniaka jego mama nie ma plecuw a on pisze uszami

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mentuss Pokaż post
ej blind orc jest orkiem
ORLY???!!!!111?
Vermilion jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 17-07-2011, 00:18   #62
voice
Użytkownik Forum
 
voice's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2010
Lokacja: Puławy

Posty: 479
voice ma numer GG 8133179
Domyślny

@UP:

Po pierwsze: Jeżeli quest jest niedokończony, to po h** CipSoft by go wsadzał na Rooka? Przecież to tak samo z bugiem - celowo go wprowadzić, a potem niech bany lecą za wykorzystywanie jego. I Rookstayerów się pozbędziemy o/. Oto strategia CipSoftu.

Po drugie: Jeżeli quest był kiedyś, mielibyśmy na to dowody od starszych graczy - chyba istnieją jeszcze, w końcu Tibia nie taka stara . I tak starzy gracze rzadko teraz grają, więc Cipy nie mają jak ich szantażować (jeżeli miałoby to miejsce) - ban na Tibie? Przecież to śmieszne

Po trzecie: Jeżeli został usunięty, to po co Cipy zostawiają ślady istnienia (jeżeli jest takie prawdopodobieństwo, że istniał), w postaci takiego MM, czy Spajka na wysepce?
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rozmowa z Klaudią +8 do motywacji, Marta +20 do medżik penetrejszyn.

------------------------------------------
100 post - 11 lipiec 2011 16:42
200 post - 3 sierpień 2011 15:03
300 post - 14 wrzesień 2011 19:07
400 post - 11 października 2011 16:41
voice jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-07-2011, 09:24   #63
Matexowy
Użytkownik Forum
 
Matexowy's Avatar
 
Data dołączenia: 26 04 2011

Posty: 35
Profesja: Rookstayer
Świat: Selena
Poziom: 7
Skille: 15/15
Domyślny

Możliwe że to nic nie znaczy ale niektórzy NPC reagują na słowo Bone.

Obi:What do you think I am? Get away with that!
Dixi:Um,no,really no.
Al Dee:You better put that bone back there where you dug it out.

Obi:Myślisz że kim ja jestem? Odejdź stąd!
Dixi:Um,nie,naprawdę nie.
Al Dee:Lepiej umieścić te kości spowrotem tam gdzie je wykopano.

Co ciekawe reszta npc na FACC area nie reaguje na słowo bone.

Ostatnio edytowany przez Matexowy - 17-07-2011 o 09:53.
Matexowy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-07-2011, 02:11   #64
voice
Użytkownik Forum
 
voice's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2010
Lokacja: Puławy

Posty: 479
voice ma numer GG 8133179
Domyślny

@UP. Hmm... ciekawe, nawet intrygujące... Może pomysł z grobami szkieletów Shadow Rexa nie był wcale złym pomysłem?
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rozmowa z Klaudią +8 do motywacji, Marta +20 do medżik penetrejszyn.

------------------------------------------
100 post - 11 lipiec 2011 16:42
200 post - 3 sierpień 2011 15:03
300 post - 14 wrzesień 2011 19:07
400 post - 11 października 2011 16:41
voice jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2011, 02:42   #65
oskaruniu
Użytkownik Forum
 
oskaruniu's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2011

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Astera/Selena
Domyślny

Pomysl Shadown Rexa byl sprawdzany kilka razy przez wiele osob, jak rowniez nie odkryto na grobach zadnych skryptow, quest jesli istnieje musi byc powiazany z 2 polami (quest moze polegac na czyms w stylu poluz cos gdzies i najdz na 2 pola, ale czemu maglujemy znowu temat Rexa?).

Co do kosci, hmm.. interesujace, Obi pewnie mowi, cos w stylu, ze nie kupuje ksoci, All Dee tak jakby wiedziala o pieczeci i ghoulu (a moze mi sie tylko tak wydaje), ale zaciekawila mnie Dixi ciekaw jestm w jakim powiedziala to kontekscie.

Chce napisac jeszcze jedna mozliwosc co do skryptow na 2 polach, ,mozliwym jest tez (czego bym nie chcial), ze te skrypty stworzyl cip aby wiedziec, ze mieli wyciek wiadomosci, mialo to wygladac na zasadzie "jak juz ludzie beda wiedzieli jak zniknac ss'sa to znaczy, ze posiadaja nasza mape lub skrypty" jest to troche naciagane poniewaz ludzie mogli by nie ujawnic tej tajemnicy lecz probowac znalesc ss'sa dzieki niej.

Ps:W najblizszym czasie sprobuje wrzucic jakies info.

Ostatnio edytowany przez oskaruniu - 24-07-2011 o 03:08.
oskaruniu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2011, 02:55   #66
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez voice Pokaż post
Po pierwsze: Jeżeli quest jest niedokończony, to po h** CipSoft by go wsadzał na Rooka?
To by był niepierwszy taki przypadek. Pits of Inferno i Dreamer's Challenge istniały i były o nich wzmianki, np. w książkach, na długo przed ich wprowadzeniem do gry. Było też (i może jest nadal) mnóstwo pseudoquestów. Np. z wieżą w Femur Hills, gdzie rzekomo (według znalezionej nieopodal książki) była uwięziona pewna kobieta. Wielu ludzi szukało sposobu, żeby się do owej wieży dostać, jak się później okazało nadaremnie, bo nie było to możliwe aż do któregoś update'u, a w wieży wspomnianej kobiety nie ma. Podobnych miejsc było/jest sporo, m.in. katakumby na Darashii, Knightwatch Tower na PoH-u, ogród Hoggle'a koło Thais.
Krótko mówiąc: Cipsoft sobie leci w ch...

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 24-07-2011 o 18:10.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2011, 11:45   #67
Nexii
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Dobra, może ja spróbuje podać jakieś informacje.

Lesiu Obwiesiu

Legendarny "Lesiu Obwiesiu" No tak w końcu to on odkrył pewnego questa, którym jest "słynne 11x5" (nazwa Lesia). Wykonywał ten quest lecz nie mógł go dokończyć ponieważ quest był zbugowany/niedokończony (być może tak jak z PoI, zostanie dodany po kilku update?)
Oto kawałek rozmowy z Lesiem:
Cytuj:
Kubinho: Na pewno spodziewałeś się tych pytań które zaraz zadam No więc jak wynika z Twojego komentarza który wystawiłeś na tibia.com wynika że wykonałeś pewien quest. Dużo osób pozwiązuje go z plotką, że posiadasz Brass Amor. A więc, o co tak dokładnie chodzi odnośnie 11x5?

Lesiu: ...słynne [11x5] Nie owijając w bawełnę, chodzi o książkę w języku orków. Jest w niej zapisany spis prezentów. I to jest wyjaśnienie dlaczego "orki potrafią liczyć tylko do 5" - bo po prostu nie miały pojemniejszych paczuszek (Vol:5). Nie wiem dlaczego nikt na to nie wpadł, przecież KM (red. Knightmare) wyraźnie pisał ze odpowiedzi są niedaleko, a książki orków i quest na prezent są praktycznie obok siebie. Osobna sprawa to dalsze części "questu". Nie mogąc się powstrzymać i nie mając pomysłów, wpadłem na pomysł wykorzystana znajomości pewnego( pomińmy jego imię) CM. Oczywiście nie pomógł mi za wiele. Jednak do rozmowy wtrącił starający się podlizać GM, który palnął coś czego chyba nie powinien nawet wiedzieć (albo zrobił to nieświadomie). Wplotło się to tak w rozmowę o RPG, ze przez jakiś czas nie mogłem tego nawet wyłowić jako jakąkolwiek wskazówkę. Po pewnym czasie wróciłem do zapisu rozmowy i już praktycznie dla "jaj" wykonałem parę czynności opisywanych przez GM. I o dziwo, NPC zaczął się inaczej zachowywać, zaczęło się wszystko układać i BUM! ...po 2 dniach pojawia się obcy mi CM z pytaniem czy mam świadomość, że za to co robię grozi mi ban za "game weakness abuse?". Po dłuższych rozmowach okazało się ze wszystkie te "mityczne" questy są aktualnie zablokowane/zmienione na inne. A to co robię omija ich nieudolną "blokadę" (co wyjaśniło dlaczego nie mogłem dotrzeć do nagrody). Błąd okazał się na tyle perfidny ze występował w paru(!) questach zablokowanych lata temu. Zdradzona mi została nagroda i to wszytko co łączy mnie z tym questem. Aktualnie prezent służy do wykonania innego questa. Zagadką jest również sposób wykrycia mojej "działalności" przez CipSoft. A mój opis... wzięła górę moja natura. Musiałem się jakoś pochwalić i udowodnić innym ze "wiem lepiej". Licząc na to iż po tych wydarzeniach quest zostanie prędko uruchomiony, zamieściłem w opisie znaczącą wskazówkę do początku questu i puściłem plotkę o posiadaniu Brass Armora. Jak widać na razie się przeliczyłem
Link do pełnego wywiadu - http://forum.hunted.pl/threads/25666...5-legend%C4%85

Książkę w języku orków Lesiu prawdopodobnie wylootował z "ucznia" Minotaura maga. Wiarygodność książki potwierdził jego kolega Pan Klocek na forum.
Edit: Oto screeny


Książka wygląda jak notatnik amber (o ile pamiętam), lecz treść jest w języku orków.

Ghazbaranica

Ghazbaranica. Tak, wiele się o niej mówiło kiedy ludzie zobaczyli tego screena:


Dawniej na stronie tibia.com można było zobaczyć, że owa osoba rzeczywiście padła od energii, ale jak wiadomo na rooku było pole z energy fieldem przed wejściem do areny z czterema potworami.



Cytuj:
20:12 Princess Sitrina [16]: hello
20:13 Ghazbaranica [8]: yea
20:13 Ghazbaranica [8]: ?
20:13 Princess Sitrina [16]: I saw youre ss. Did you be behind door?
20:14 Ghazbaranica [8]: yes
20:14 Princess Sitrina [16]: I dont belive you. Its fake!
20:14 Ghazbaranica [8]: lol
20:15 Ghazbaranica [8]: I can show you ;/
20:15 Princess Sitrina [16]: ok
20:15 Ghazbaranica [8]: stand here >>>>>>
20:15 Princess Sitrina [16]: k
20:16 Princess Sitrina [16]: lol
20:16 Princess Sitrina [16]: ;o
20:16 Princess Sitrina [16]: tell me, where is the key??
20:17 Ghazbaranica [8]: lol
20:18 Ghazbaranica [8]: I cant telll you
Tutaj cytat rozmowy pewnej osoby z ghazbaranicą. Na screenie widzimy 2 keye (prawdopodobnie otwierające drzwi do komnaty minotaura maga) i chain legs (O ile się nie mylę chain legs można wylootować z minotaura maga)

Czy to fake czy nie? Tego nie wiemy, ale prawdopodobnie ta osoba odkryła tajemnice pokoju Minotaura maga.

Cytuj:
Dnia 03.09.2007 r. o godzinie 17:58 na świecie Askara wielu graczy zauważyło biały komunikat. Dotyczył on właśnie tego potwora. (Maga, nie Minotaura ze skały!)
Cytat z tibia-wiki.net. Ciekawa sytuacja ponieważ ludzie zaczęli sprawdzać Mino hell i okazało się, że... Minotaura Maga nie ma! Ludzie stali i patrzyli się na jego komnatę przez długi czas, a maga tam nie było. Daje to kolejne przypuszczenia na istnienie questu.

Teraz pora na wyjaśnienie paru rzeczy.
Cytuj:
Pomysl Shadown Rexa byl sprawdzany kilka razy przez wiele osob, jak rowniez nie odkryto na grobach zadnych skryptow, quest jesli istnieje musi byc powiazany z 2 polami (quest moze polegac na czyms w stylu poluz cos gdzies i najdz na 2 pola, ale czemu maglujemy znowu temat Rexa?).
To był ots! Ludzie czy wy tego nie rozumiecie?

Cytuj:
Propo podobieństw jeden z poziomów nad spider queen (-2 bądź -3) wygląda jak pająk?
Znowu... ludzie, podobieństwo na mapce nie ma z questem nic wspólnego... Darujcie sobie to już.

Śmieszy mnie kiedy ludzie piszą, że może to Tarantula, albo Ghoul mogą być powiązane z questem.

Tarantula symbolizuje matkę wszystkich pająków rookgaardu.
Ghoul kiedyś był na katana quest, ale teraz go nie ma ponieważ był zbyt silny, dlatego cipsoft go zamknął za ścianą na pamiątkę .

Cytuj:
Dostanie się do Minotaura Maga jest niemożliwe na 100%.
Loot:
Combat Knife (Normalnie), Brass Armor (Normalnie), Leather Legs (Normalnie), Chain Legs (Normalnie), Leather Helmet (Normalnie), Wand of Cosmic Energy (Bardzo rzadko), Mana potion (Bardzo rzadko), 0-12 Carrot (Normalnie), Minotaur Leather (Rzadko), 0-2 Torch (Normalnie), Bag (Normalnie), Taurus Mace (Bardzo rzadko), 0-2 Minotaur Horn (Normalnie), Purple Robe (Normalnie), 0-45 gp, Dead Snake

Wand of Cosmic Energy jest różdżką magiczną, a jest napisane, że na Rookgaardzie żaden gracz nie może władać magią.
Kolejna sprawa która mnie śmieszy... A powiedz mi czy z każdego orca leci Sam's old backpack? NIE! Więc z Minotaurem Magiem na rooku może być tak, że nie leci z niego ani WOCE, ani taurus mace!

Cytuj:
Historia oparta na faktach (w kilku procetach), ta historia nie jest prowokacja a rowniez nikogo nie oskarzam o spisek, to zwykla teoria ktora ma zachecic do dyskusji, a rowniez pchnac ten temat troszeczke dalej.

Pewnego dnia pewien gracz po nieustannych poszukiwaniach spike sworda (bicie mino na wiezy z firsta itp.), w koncu odnalazl go, stwierdzil "co z tego, ze lepsze hity bede nawalal, niewarto go tez sprzedawac, bo co mi przyjdzie z tych fikcyjnych pieniedzy, tak wiec sprobuje zdobyc slawe dzieki niemu". nasz mlody bochater zaczol sie chwalic spike swordem na wszystkie strony, gdy tysiace ludzi walilo drzwiami i oknami z zazdrosci, im ocza ujawil sie gm (czy tam cm), otuz gm'i (czy tam ktos inny od cipu) mieli pilnowac spokoju w wioskach, i tego aby spike sworda nie trafil w niepowolane rece (chodzi tu o milczenie posiadaczy spike sworda aby quest nie byl powszechnie znany (chociaz pewnie i tak jest zmieniany co update (o ile quest istnieje))), "jego posiadacz nie byl niczego winny (chyba,ze gm mu powiedzial "nie mow nikomu inaczej odbiore spike sworda"), wiec nie moge go ukarac.(banem)" powiedział gm,(moglo by byc glosno o usunieciu konta jesli by to gm zrobil (w koncu za co?)) tak wiec odebral mu miecz (moze mu go oddal ostrzegajac i mowiac , ze ma nikomu go nie pokazywac) ale sprawa byla nadal nie wyjasniona, tak wiec gm ktory mial zaufanego czlowieka powiedzial mu "powiedz, ze ss'a dalas mu w ramach przyjazni i tam jeszcze kilka itemek."(ktorych nikt nie widzial, dziwne, ze chwalil sie tylko ss'sem), ten czlowiek tak uczynil, gdy ludzie pytaja go
"jakie itemy jeszcze zgarnelas z maina?" wymieniajac dodaje:"i jeszcze kilka zeczy ale kto by je tam spamietal" (kazdemu moze sie zapomninec o itemach, ktore wstrzasnely swiatem tibi).
Przeczytałem kilka linijek tego i zwątpiłem. NA PRAWDĘ! Widząc ortografie nawet nie chciało mi się czytać do końca, ale wydaje mi się, że chodzi tu o Slythię.
Link do wywiadu ze Slythią - http://www.forum.hunted.pl/threads/13349-Wywiad-ze-Slythi%C4%85-by%C5%82%C4%85-posiadaczk%C4%85-Spike-Sword-na-Rookgaardzie.

I tak na przyszłość: Ludzie zastanówcie się co wy piszecie, bo piszecie takie głupoty, że oczy bolą, a mózg się przegrzewa. Od czytania takiego "info z dupy" można rozum stracić .
Mam nadzieje, że wniosłem co nie co do tego tematu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w rozwiązaniu zagadki .

Ostatnio edytowany przez Nexii - 25-07-2011 o 01:15. Powód: Poprawki...
  Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2011, 13:02   #68
Matexowy
Użytkownik Forum
 
Matexowy's Avatar
 
Data dołączenia: 26 04 2011

Posty: 35
Profesja: Rookstayer
Świat: Selena
Poziom: 7
Skille: 15/15
Domyślny

Ja nie mówiłem że to podobieństwo może być powiązane z questem. Chyba wiem o czym mówił Knightmare że "szukamy za daleko". Chodzi oto że szukamy rozwiązania całego questa a nawet nie znamy początku. Dlatego trzeba się ogarnąć i zrobić bilans tego co wiemy i tego czego nie wiemy.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Kiedyś vial był butelką do fluidów. Potem go wycofali. A teraz można go znaleźć respiącego się w skrzyni w minohell. Po co? I dlaczego w tak niebezpiecznym miejscu?
Matexowy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2011, 14:42   #69
Vermilion
Użytkownik Forum
 
Vermilion's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2007
Lokacja: s piekua

Posty: 180
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Panie Nexii, większość z tego to kompletny bullshit. Wszystko, co mówil Lesiu, to gówno prawda. Pan Klocek potwierdził to nie na jakimśtam, ale na tym forum (co nie zmienia faktu, że istnienie tej książki nie jest prawdą). Ghazbaranica to fake. Takie screeny mogę z palcem w dupie zfejczyć w parę minut. Co do tego białego komunikatu - nic się wtedy nie działo, minos dalej siedział w swojej komnacie. A co do tego, że "do mino maga nje da siem fejść, bo leci woce" - już mówiłem, to nie jest żaden argument, bo woca i tak nikt nie może używać na rooku. Albo tak jak mówiłeś loot może być wyłączony.
__________________
15:25 Ten Oto Knight [15]: Soul Binger to chlopak i oszust Zal mi tego Nooba i udaje cwaniaka jego mama nie ma plecuw a on pisze uszami

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mentuss Pokaż post
ej blind orc jest orkiem
ORLY???!!!!111?
Vermilion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2011, 14:57   #70
n0_name
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 07 2008
Wpisy bloga: 1

Posty: 676
Domyślny

@matexowy
Viala nie wycofali tylko dodali nową butelkę nie wiem jak ona sie nazywa.
A vial dalej sobie leży gdzie nie gdzie.
Dlaczego w niebezpiecznym miejscu?
Ot tak bo minoski lubią popić sobie i do tego celu wykorzystują viala.


Nie wiem po co spisku w takich gownianych sprawach szukacie....
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez bobiokrentludka Pokaż post
bo z hakerami jest jak z sexem, tszeba umiec sie zabezpieczyc a ty tego najwyraśniej nie zrobiles wienc to normalna żecz taki hack

Ostatnio edytowany przez n0_name - 24-07-2011 o 14:59.
n0_name jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2011, 18:29   #71
voice
Użytkownik Forum
 
voice's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2010
Lokacja: Puławy

Posty: 479
voice ma numer GG 8133179
Domyślny

Nexiu - dodaję to info do głównego posta jako mity obalone - no bo w końcu to nie prawda, ale może się przydać.
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rozmowa z Klaudią +8 do motywacji, Marta +20 do medżik penetrejszyn.

------------------------------------------
100 post - 11 lipiec 2011 16:42
200 post - 3 sierpień 2011 15:03
300 post - 14 wrzesień 2011 19:07
400 post - 11 października 2011 16:41
voice jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2011, 21:13   #72
Dandan
Użytkownik Forum
 
Dandan's Avatar
 
Data dołączenia: 16 10 2010
Lokacja: Elbląg

Posty: 67
Stan: Na Emeryturze
Imię: Fraataa
Domyślny

A jak na moje w każdej z tych opowieści jest ziarnko prawdy ^ ^.
Co do Lesia: książka moim zdaniem fake, ale pomysł z prezentami ciekawy : P.

/J.
__________________
I TAK OSIEDLA WYGLĄDAJĄ JAK PEARL HARBOUR...

Kuba już nie używa tego konta, nie wysyłajcie PW do niego .
Dandan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2011, 22:31   #73
Plucziwara
Użytkownik forum
 
Plucziwara's Avatar
 
Data dołączenia: 13 06 2011
Lokacja: Wrocław

Posty: 6
Stan: Początkujący
Imię: Fairy Nora
Profesja: Sorcerer
Świat: Aurea
Poziom: 17
Poziom mag.: 8
Plucziwara ma numer GG 9359900
Domyślny

Nie chcę wszczynać jakichś niepotrzebnych dyskusji, ale czy nieprawdziwość screenów Ghazbaranicy została przez kogoś potwierdzona?

@topic

Chciałbym wnieść coś nowego tematu, ale póki co Nexii mnie wyprzedził. Jak coś znajdę - dam znać. Życze również Wam powodzenia w rozwiązywaniu tajemnic.
Plucziwara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2011, 22:35   #74
Vermilion
Użytkownik Forum
 
Vermilion's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2007
Lokacja: s piekua

Posty: 180
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

[quote=Plucziwara;2814453]Nie chcę wszczynać jakichś niepotrzebnych dyskusji, ale czy nieprawdziwość screenów Ghazbaranicy została przez kogoś potwierdzona?

Została potwierdzona przez to, że nikt nie potwierdził ich prawdziwości.
__________________
15:25 Ten Oto Knight [15]: Soul Binger to chlopak i oszust Zal mi tego Nooba i udaje cwaniaka jego mama nie ma plecuw a on pisze uszami

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mentuss Pokaż post
ej blind orc jest orkiem
ORLY???!!!!111?
Vermilion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2011, 22:58   #75
ziooom12
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
No to ja z przecieków wam powiem, że potrzeba zabić wszystkie minotaury na rookgardzie, z mino hell, bear room quest, i poustawiać ludzi tak żeby się nie zrespiły, a następnie zabić minotaura na skale.
Znalazłem to na jakimś rosyjskim forum. Może warto wypróbować ten sposób ?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2011, 23:32   #76
voice
Użytkownik Forum
 
voice's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2010
Lokacja: Puławy

Posty: 479
voice ma numer GG 8133179
Domyślny

@UP - kolejna bzdura, jak zabicie mino z fista.

#EDIT: A tak poza tym, to wiecie dlaczego:

Cytuj:
Character Lesiu Obwiesiu does not exist.
??
Może coś przespałem , ale chciałbym się dowiedzieć za co. Za bota? Czy za przeszkadzanie CipSoftowi?
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rozmowa z Klaudią +8 do motywacji, Marta +20 do medżik penetrejszyn.

------------------------------------------
100 post - 11 lipiec 2011 16:42
200 post - 3 sierpień 2011 15:03
300 post - 14 wrzesień 2011 19:07
400 post - 11 października 2011 16:41

Ostatnio edytowany przez voice - 24-07-2011 o 23:43.
voice jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-07-2011, 01:09   #77
Nexii
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vermilion Pokaż post
Panie Nexii, większość z tego to kompletny bullshit. Wszystko, co mówil Lesiu, to gówno prawda. Pan Klocek potwierdził to nie na jakimśtam, ale na tym forum (co nie zmienia faktu, że istnienie tej książki nie jest prawdą). Ghazbaranica to fake. Takie screeny mogę z palcem w dupie zfejczyć w parę minut. Co do tego białego komunikatu - nic się wtedy nie działo, minos dalej siedział w swojej komnacie. A co do tego, że "do mino maga nje da siem fejść, bo leci woce" - już mówiłem, to nie jest żaden argument, bo woca i tak nikt nie może używać na rooku. Albo tak jak mówiłeś loot może być wyłączony.

Mity o ghazbaranicy nie były ani zaprzeczane, ani nie były potwierdzone.
O książce już mówiłem, ale czy to prawda - to wie sam Lesiu.
Te informacje to bullshit? Dobrze. Myśl jak chcesz, ale jedni twierdzą jedno, a drudzy - drugie.

Lesiu Obwiesiu nie wiem za co dostał delete. Może zmienił name?
Wpisze np. Wesoły Rookstayer. Zmienił name ale już inny gracz ma (bądź miał) ten name.

Edit. Dlaczego dodałeś cytat z wywiadu z lesiem o quescie 11x5? Quest istnieje lecz jest zbugowany/niedokończony lecz jest to prawdą. Fakiem może być ta książka z Shenga, lecz nie ten quest...

Ostatnio edytowany przez Nexii - 25-07-2011 o 01:13.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 25-07-2011, 01:37   #78
oskaruniu
Użytkownik Forum
 
oskaruniu's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2011

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Astera/Selena
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nexii Pokaż post
To był ots! Ludzie czy wy tego nie rozumiecie?
Własnie w tym kontekscie to napisalem.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nexii Pokaż post
Śmieszy mnie kiedy ludzie piszą, że może to Tarantula, albo Ghoul mogą być powiązane z questem.
Jesli masz inne pomysly to podziel sie z nami (mam nadzieje, ze oszczedzisz nam ponownego ogladania fake screen'ow).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nexii Pokaż post
Ghoul kiedyś był na katana quest, ale teraz go nie ma ponieważ był zbyt silny, dlatego cipsoft go zamknął za ścianą na pamiątkę .
Czy mogl bys dac jakies dowody na to (na przyklad screenshot)?


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nexii Pokaż post
Kolejna sprawa która mnie śmieszy... A powiedz mi czy z każdego orca leci Sam's old backpack? NIE! Więc z Minotaurem Magiem na rooku może być tak, że nie leci z niego ani WOCE, ani taurus mace!
Sprawa wyjasniona dawno temu przez wiele osob.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nexii Pokaż post
Quest istnieje lecz jest zbugowany/niedokończony lecz jest to prawdą.
Masz na to jakies dowody (rozmowy z npc)?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nexii Pokaż post
Przeczytałem kilka linijek tego i zwątpiłem. NA PRAWDĘ! Widząc ortografie nawet nie chciało mi się czytać do końca, ale wydaje mi się, że chodzi tu o Slythię.
Skoro nie przeczytales to nie zrozumiales o co w tym poscie chodzilo, na ale zrekompensowal mi to wszystko fakt, ze domysliles sie samodzielnie, ze chodzi o Slythie, jestem pelen podziwu, po twoich wypowiedziach twierdze, ze dojscie do tego wniosku bylo nie lada wyzwaniem. Na przyszlosc radze uwazniej czytac posty innych.

Teraz zacytuje pare ciekawych postow Pana Klocka

Cytuj:
Co do minotaurów, to jest kilka ciekawostek, tylko że trzeba podeprzeć się wiedzą z Maina. Otóż tymi głównymi złymi na wyspie są Orki, a nie Minotaury. Herezja? Możliwe, ale mam dowody na poparcie mojej teorii.
Dlaczego nas biją? A po co ta cała chmara niedouczonych wojowników wbija się na ich ziemie, magazyny, jadalnie i zaczyna wszystko plądrować? One się po prostu bronią.
Tak, kiedyś były brutalną i agresywną rasą. Powodował nimi Gniew Brog'a, boga który zrodził się z namiętności Zathroth'a i Fafnar. To przez Ogień swojej matki, wszystkie istoty stworzone przez Broga dziedziczyły jego gniew i żądze mordu. Minotaury były ulubionym tworem Broga. Odziedziczyły najwięcej jego Gniewu co czyniło z nich niezwyciężonych wojowników. Jednak było to też ich słabością, prowadziło to do bratobójczych walk. Jeden z wojowników oparł się żądzy zabijania i został pustelnikiem, nazywali go Tha'kull. Tha'kull podczas swoich wędrówek poznał innego nietypowego przedstawiciela swojego gatunku Akkor'a. Ten był całkowicie niepodatny na Gniew, był ślepcem o niebywałej inteligencji i wiedzy. Tha'Kull nauczył Akkor'a jak trenować swoje ciało, a Akkor odwzajemnił się wiedzą o tym jak dbać o duszę.
Dzięki temu pierwszy raz od eonów Minotaur spojrzał na świat bez gniewu. Ujrzał jego piękno harmonie i spokój.
Więc Tha'kull wrócił do swego ludu by nauczać, by pokazać piękno świata. Jednak Minotaury nie chciały słuchać, wyzywały go na pojedynki raz za razem. Tha'kull odpierał każdy atak. Jego bracia zatraceni w gniewie nie byli w stanie dorównać jego spokojowi, opanowaniu i elegancji z jaką walczył. Nawet najsilniejsi nie mogli się z nim równać.
Tak więc Minotaury zrozumiały że prawdziwa potęga nie leży w sile lecz w równowadze pomiędzy ciałem, a duchem. Zrozumiały, że nie ma sensu walczyć w wojnie Bogów. Filozofia rozprzestrzeniała się błyskawicznie wśród plemion, w prawdzie tylko nieliczni opanowali ją do perfekcji, ale główna idea stała się zrozumiała.
Brog próbował zniszczyć za to swoje dzieci wysyłając na nie pomniejsze rasy (trolle, orki), lecz nowo poznana filozofia pozwoliła Minotaurom przetrwać. Założyły miasta, a z wziętych do niewoli ras stworzyła pierwszą linie frontu, tak przetrwali do dziś. Filozofię tą nazwali Mooh'tah.

Filozofia Mooh'Tah opiera się na zrozumieniu świata. Dosłownie wszystkiego. Dostrzeganiu piękna we wszystkim co otacza wojownika. Potrzeba do tego wielkiej cierpliwości (ile godzin potrzeba aby zrozumieć co jest doskonałego w połamanym patyku) skupienia i mądrości. Wojownicy którzy stosują tę filozofię walczą z honorem, nie złością.

Oczywiście nie wszyscy wojownicy Minotaurów stosują się do tej filozofii, niektórzy znów poczuli Gniew Broga, są to jednak wyjątki np. banici którzy zabili Ian'a syna króla Markwin'a, czy "Fallen Mooh'Tah Master Ghar", siła tego ostatniego pokazuje do czego są zdolni mistrzowie tej filozofii.

Cytuj:
Zaczynamy naszą przygodę w świątyni (zaczynaliśmy, trzymajmy się tego), gdzie wita nas kapłan/druid Cipfried potomek Grifleda, który to jest potomkiem Bipfrelda, a który opiekował się świątynią po Cipfled'dzie, który objął opiekę po Birtfeld'dzie, pierwszym kapłanie na Rookgaardzie. Opiekunie Soulvortexu. To on został na wyspie po tym jak Banor go wyznaczył.
Właśnie, kapłan, oddany i uniżony sługa Bogów. Kiedy zapytaliśmy go o Bogów kierował nas do Biblioteki, miejsca gdzie najlepiej zacząć naszą przygodę. Wielkie pułki uginały się od opasłych tomów poświęconych historii powstania świata.
Tutaj możemy się dowiedzieć więcej o Banorze, pierwszym człowieku, który to wygnał demony i zło z Rookgaardu. Zrobił miejsce dla ekspedycji z Maina, w tym także dla autora większości książek z Biblioteki - samego syna Johana Crowsona i Mari Well - Mandrida Cropwella. Jest też wzmianka o wspaniałym Kirok'u! Chwała Kirok'owi!
Możemy także przeczytać historie powstania jednego z głównych złych Bogów mających ogromny wpływ na kształt naszej wyspy - Brog'a.
Brog był dzieckiem Zathrotha (Pierwotnego) oraz Fafnar (więcej o nich radze poczytać samemu, nie ma miejsca tutaj na wyjaśnianie Genezy Tibi, a jest to niezmiernie ważne aby zrozumieć Rookgaard). Brog miał w sobie Ogień swojej matki, to on go dręczył i palił co w połączeniu z charakterem ojca wywoływało jego ciągły gniew, wręcz furie! Ten gniew udzielał się również istotom stworzonym przez Brog'a, Orkom, Trollom, Cyklopom i Minotaurom (te ostatnie później się od niego uwolniły ale o tym później).
Czytamy również o innych Bogach, np o Crunorze - Drzewie Życia, stworzycielu wilków i innych dzikich zwierząt.

I teraz drodzy Rookgaardianie mam do was pytanie. Miecz leży na wyspie wręcz od czasów Starożytnych, więc do kogo mógł należeć?
Crunora? Ojca Druidów, stworzyciela wszystkiego co zielone? Uosobienia Natury? Czy on mógłby władać mieczem który opisywany jest jako Furia i spowity jest w płomienie niszczące wszystko?
Może Banora? Praworządnego wojownika, ucieleśnienie rycerskiego kodeksu?
A może tak jak niektórzy twierdzą Dallheima? Czy wojownik, który czci praworządnego Boga może dzierżyć ten miecz? Wojownik który poświęca swoje życie aby bronić słabych ludzi z Rokgaardu?
Więc może Brog? Bóg Gniewu i Furii, patron Cyklopów - najlepszych kowali w Tibi, potrafiących wykuć nawet oręż zdolny zabić Boga? Już lepiej prawda?

Poszukajmy więc wyznawców Broga na wyspie i miejsca ich kultu. Hmm Trolle zbyt tępe, więc pozostaną Minotaury oraz Orki. Jak wiemy Minotaury dzięki Akkorowi i Tha'Kullowi i filozofii Mooh'Tah pokonali "Rage of Brog". Więc może miecz jest pozostałością po tym haniebnym okresie, swoistą pamiątką i przestrogą? Który z ich "herosów" mógłby dzierżyć Miecz Furii?
Musiał być to jakiś zbrodniarz, może taki który sprzymierzył się z wrogiem i podniósł rękę na swoich braci? Informacji można szukać w paru miejscach, pozostawiam to Wam.
Został jeszcze klan Orków, byli na wyspie przed szlachetnymi Minotaurami. Miejsce kultu? Miejsce gdzie oddawali by się praktykom które mają na celu splugawić imię przeciwnika Broga - Crunora. Możliwe, że poprzez poświęcenie na ołtarzu jednego ze świętych stworzeńCrunora. Gdzie to jest? Wnikliwi powinni wiedzieć.

Ps. Aby w pelni zrozumiec to co pisze Pan Klocek potrzebna jest znajomosc genesis i paru ksiazek.

Ps2.Vermilion, czy mogl bys dac link do mapy tibi (tej haknietej) i sposobu jej odtworzenia?

Ostatnio edytowany przez oskaruniu - 25-07-2011 o 01:54.
oskaruniu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-07-2011, 14:40   #79
voice
Użytkownik Forum
 
voice's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2010
Lokacja: Puławy

Posty: 479
voice ma numer GG 8133179
Domyślny

Nexii - o Lesiu Obwiesiu tą całą jego odpowiedź dałem do mitów obalonych - bo poniekąd ta książka to fake, no ale 11x5 to prawda. Muszę się zastanowić nad kategorią pośrednią . A odpowiedzi Pana Klocka - jak zwykle dające do myślenia. No, a teraz to co najbardziej lubię!

Cytuj:
Cytuj:
Pokaż post
Śmieszy mnie kiedy ludzie piszą, że może to Tarantula, albo Ghoul mogą być powiązane z questem.
Jesli masz inne pomysly to podziel sie z nami (mam nadzieje, ze oszczedzisz nam ponownego ogladania fake screen'ow).
Cipsoft potwierdził wielu pytających się graczy o co chodzi z Tarantulą czy Ghoulem, po co oni tam są, że one są dla OZDOBY. Tarantula symbolizuje matkę pająków, a Ghoul był na katana room na początku powstania Rookgaardu. Czemu tego nikt nie pamięta? A no bo dlatego, że CipSoft po paru/parunastu dedach na katana room, w ciągu bodajże 3 dni
zamknął Ghoula za ścianą. Jest to pamiątka po dawnej Tibii.

Cytuj:
Cytuj:
Quest istnieje lecz jest zbugowany/niedokończony lecz jest to prawdą.
Masz na to jakies dowody (rozmowy z npc)?
Noo, NPC na pewno nie powiedzą, że nie zdobędziesz Spike Sworda bo quest jest niedokończony ;p. Wg mnie Cipsoft się z nami bawi - dlaczego? No bo - niby pokorny może zdobyć Spike Sworda, prawda? Czyli musi sam wpaść na rozwiązanie. Jeżeli "zdobędzie" Spike Sworda, no to jego "pokorność" objawia się tym, że nie możę dzięki niemu zdobyć sławy. Tak jak powiedział Lesiu Obwiesiu. Kończył z grą - więc CipSoft nie mógłby nim mu zrobić. Jakby jeszcze podał początek questa mmm...

Cytuj:
I teraz drodzy Rookgaardianie mam do was pytanie. Miecz leży na wyspie wręcz od czasów Starożytnych, więc do kogo mógł należeć?
Crunora? Ojca Druidów, stworzyciela wszystkiego co zielone? Uosobienia Natury? Czy on mógłby władać mieczem który opisywany jest jako Furia i spowity jest w płomienie niszczące wszystko?
Może Banora? Praworządnego wojownika, ucieleśnienie rycerskiego kodeksu?
A może tak jak niektórzy twierdzą Dallheima? Czy wojownik, który czci praworządnego Boga może dzierżyć ten miecz? Wojownik który poświęca swoje życie aby bronić słabych ludzi z Rokgaardu?
Więc może Brog? Bóg Gniewu i Furii, patron Cyklopów - najlepszych kowali w Tibi, potrafiących wykuć nawet oręż zdolny zabić Boga? Już lepiej prawda?

Poszukajmy więc wyznawców Broga na wyspie i miejsca ich kultu. Hmm Trolle zbyt tępe, więc pozostaną Minotaury oraz Orki. Jak wiemy Minotaury dzięki Akkorowi i Tha'Kullowi i filozofii Mooh'Tah pokonali "Rage of Brog". Więc może miecz jest pozostałością po tym haniebnym okresie, swoistą pamiątką i przestrogą? Który z ich "herosów" mógłby dzierżyć Miecz Furii?
Tak jak mówiłem, że Minotaury muszą mieć coś związanego z SS'em, dodatkowo Minotaur Mag nie latałby sobie bez celu w swojej komnacie. O Minotaurach na Rooku można sobie przeczytać sobie np. na tibia.pl. Można dojść do intrygujących wniosków. Ja już doszedłem.


#EDIT: Właściwie, to można się jej zapytać (Ghazbaranicy) :

Cytuj:
Character Information
Name: Ghazbaranica
Sex: female
Vocation: Paladin
Level: 9
Achievement Points: 0
World: Galana
Residence: Thais
Last login: Jul 21 2011, 21:36:19 CEST
Account Status: Free Account
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rozmowa z Klaudią +8 do motywacji, Marta +20 do medżik penetrejszyn.

------------------------------------------
100 post - 11 lipiec 2011 16:42
200 post - 3 sierpień 2011 15:03
300 post - 14 wrzesień 2011 19:07
400 post - 11 października 2011 16:41

Ostatnio edytowany przez voice - 25-07-2011 o 14:46.
voice jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2011, 01:26   #80
oskaruniu
Użytkownik Forum
 
oskaruniu's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2011

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Astera/Selena
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez voice Pokaż post
Tarantula symbolizuje matkę pająków, a Ghoul był na katana room na początku powstania Rookgaardu. Czemu tego nikt nie pamięta? A no bo dlatego, że CipSoft po paru/parunastu dedach na katana room, w ciągu bodajże 3 dni zamknął Ghoula za ścianą. Jest to pamiątka po dawnej Tibii.
Patrzac z twojej perspektywy mozna stwierdzic, ze mino mag jest symbolem minotaurow na rooku, tarantula symbolem pajakow, a ghoul wszystkich nieumarlych, ale co to zmienia?
Wszystko na rooku ma swoja historie i nie tylko jedno zastosowanie, np. okolice bear room posiadaja 2 questy a okolice katana room sa poniekad powiazane z drogim questem, nie mozna zapomniec rowniez o polu znikajacym ss'sa.

Owszem, ghoul jest zbyt silny na katane room ale czy za silny na "sword of furry quest"?

Na dodatek nie przypominam sobie zmiany questu przed kolejnym update (chyba, ze posiada powazny bug").

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez voice Pokaż post
Noo, NPC na pewno nie powiedzą, że nie zdobędziesz Spike Sworda bo quest jest niedokończony ;p.
Lesiu Obwiesiu napisal:
Cytuj:
I o dziwo, NPC zaczął się inaczej zachowywać, zaczęło się wszystko układać
Z tego co napisal Lesiu Obwiesiu wnioskuje, ze NPC dal mu wiadomosci ktorych wczesniej nie udzielal, i wlasnie ten dialog z NPC mialem na mysli.


Piszac wiadomosci "up" wymyslilem co moze oznaczac trojka najsilniejszych potworow na rooku:

Minotaur mag - broga,
Ghoul - boga nieumarlych (nie kojaze imienia),
Tarantula - boga wiatru (rowniez nie kojaze imienia),
a jak juz wiemy jedyni uzytkownicy magii na rooku (a jest ich 3 (Cipfried, Hiacynt, Lily(Lily od jakiegos nowego update))) sa druidami, nie mozna zapomniec, ze Dallheim jest rowniez wyznawca boga druidow.

Rozmyslalem rowniez na temat Mino maga, przeczytalem na pewnym forum, ze niemozliwym jest zdobycie klucza do mino maga poniewaz zamknol sie on od srodka (co mozna wywnioskowac z ksiazki polozonej na stole w mino hell),
wiec quest moze wygladac tak: po zrobieniu czegos (prawdopodobnie z dwoma polami) zostajesz teleportowany do mino maga gdzie go pokonujesz i z jego deda zgarniasz ss'sa a tp teleportuje cie do temple.

Ostatnio edytowany przez oskaruniu - 26-07-2011 o 02:05.
oskaruniu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:03.


Powered by vBulletin 3