Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 16-01-2007, 14:27   #41
Piterownik
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Dobije 25lvl i zrobie 15mlvl na HMMach czekając na koniec loteri PACC
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 16-01-2007, 15:19   #42
dymka
Użytkownik Forum
 
dymka's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2006

Posty: 112
Profesja: Royal Paladin
Świat: Askara
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piterownik Pokaż post
Aktualnie mam 19 lvl i przyznam, że jestem na +. Tylko do 13lvl było waste, teraz przed każdym huntem "zjadam" wszystkie soule robiąc arrowki i do tego w trakcie expienia jak mam 100 many wale "exevo con mort". No niestety od momentu w którym zacznę używać blotów waste zacznie się na nowo, bo boltów nie da się robić
Albo, co jest logiczne, idz na potworki, z ktorych wypadaja bolty Naprzyklad mino na zachod od kopaln, bo Mintwallin na nizkim poziomie to szybki zgon. Idziesz do jaskini z minoskami i ostroznie bijesz archerow-o ile pamietam, to kiedy tam polowalem, wychodzilem stad nie dla tego ze bolty sie skonczyly a dla tego ze sie znudzilo-bolty dochodza czasami szybciej niz je wystrzelasz. Do tego z loot tam dla low-level'a jest calkiem niezly, a majac wprawe da sie spokojnie wysylac loot z poczty, co jest przed dwarf bridge (no bo postmana nie masz).
@Topic Gram palkiem, i jak powiedzial kolega wyzej, nie zabardzo mam, gdzie ta kase wydawac. Equipment z questow (jedynie BOH kupilem na 40+ lvl), za bolty BARDZO rzadko sie nie zwraca z polowan, wiec moge twierdzic ze palek potrafi na siebie (i na kolegow, jesli trzeba) zarobic bez wiekszysz problemow.
__________________
Kot Da Vinci
dymka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-01-2007, 16:01   #43
Niwe92
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 09 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 193
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Nerana
Poziom: 268
Skille: 96/92
Poziom mag.: 9
Domyślny

ja mam pytanie- do której kopalnii iść na 30lvlu i 40lvlu jeżeli ktoś może wkleić mapke był bym wdzięczny
Niwe92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2007, 09:22   #44
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

@Fagaro
Jesli pal ma skille 90 i wali z boltow, a knight ma skille 90 i wali z SCA to pal będzie miał wyższą średnią hitów. Pojedyncze hity będą u knighta 200+ ale będzie też sporo pudłował. Pojedyncze hity u pala będą ~150, ale prawie wszystkie będą wchodzić. Knightowi często zdarzają się hity po 1 lub 2, pal prawie wszystko trafia powyżej 50. Średnia knighta w tym przypadku będzie około 50 hp, a pala około 70-80 hp. Jesli wam wychodzi ze knight wali mocniej to znaczy ze nie liczycie chmurek i gwiazdek ktorych u knighta jest od groma.
goburu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2007, 10:26   #45
Piterownik
Guest
 

Posty: n/a
Cool

Od 13lvl hunciłem na soldach pod kazz i jestem teraz posiadaczem ~1k boltów
  Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2007, 12:31   #46
Fagaro
Użytkownik Forum
 
Fagaro's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 493
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fagaro
Profesja: Elite Knight
Gildia: Redeemers
Świat: Eternia
Poziom: 209
Skille: 99/97
Poziom mag.: 9
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez goburu Pokaż post
@Fagaro
Jesli pal ma skille 90 i wali z boltow, a knight ma skille 90 i wali z SCA to pal będzie miał wyższą średnią hitów. Pojedyncze hity będą u knighta 200+ ale będzie też sporo pudłował. Pojedyncze hity u pala będą ~150, ale prawie wszystkie będą wchodzić. Knightowi często zdarzają się hity po 1 lub 2, pal prawie wszystko trafia powyżej 50. Średnia knighta w tym przypadku będzie około 50 hp, a pala około 70-80 hp. Jesli wam wychodzi ze knight wali mocniej to znaczy ze nie liczycie chmurek i gwiazdek ktorych u knighta jest od groma.
Niestety, mam pala 91/75 i knighta 91/88 i knight wali mocniej, pal czesciej trafia, ale ciosy knighta za 200+ nadrabiaja statystyke.
Fagaro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2007, 16:58   #47
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fagaro Pokaż post
Niestety, mam pala 91/75 i knighta 91/88 i knight wali mocniej, pal czesciej trafia, ale ciosy knighta za 200+ nadrabiaja statystyke.
Nie umiesz liczyć średniej arytmetycznej albo miałeś ogromnego farta knightem. Ja testy powtarzałem wielokrotnie i zawsze pal wygrywał.
goburu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2007, 22:05   #48
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Znaczy zupelnie przypadkowo jestes w posiadaniu knighta 90+ z SCA i palka 90+ dista ?
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2007, 22:11   #49
=Pekin=
Użytkownik Forum
 
=Pekin='s Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2006
Lokacja: South Park

Posty: 410
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 70+
=Pekin= ma numer GG 7778722
Domyślny

od 47 lvla do 65 palem (80 dista~) expilem na OF ;P
Mimo ze expilem i tracilenm duzo boltowi chlalem manaski robilem 35k/h a pod koniec 65 lvla patrze do dp a tam 120 k z loota z tych lvli + questy na 60 lvle to juz paladyn zaczyna byc rich.
__________________
Dont call me fat ass, Im big bones !

Screw you guys, Im going home.

Suck my balls Kyle.

Jak tu nie lubic Cartmana :>

http://www.youtube.com/watch?v=1uVA7iEtPss
Cartman- Screw you guys, Im going home.
Stan- But cartman we try..
Cartman-no, no, no Screw you guys > Home

Byhahahahahhahaaha
=Pekin= jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2007, 22:55   #50
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Znaczy zupelnie przypadkowo jestes w posiadaniu knighta 90+ z SCA i palka 90+ dista ?
Jestem w posiadaniu knighta i pala ze skillami odpowiednio 88 i 83. Ten drugi ma wyższą średnią obrażeń na prawie wszystkich potworach od DS'a w górę. Knight jest dobry tylko na shity pokroju slime albo beholder ktore w ogole bronic sie nie umieja to wtedy knight wsadza mocne hity ale jak juz przeciwnik ma obrone to moze sobie co najwyżej pomachać. Pal trafia we wszystko tak samo, roznica miedzy hitami w demona i beho jest mała u pala.

Ostatnio edytowany przez goburu - 17-01-2007 o 22:57.
goburu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2007, 17:23   #51
Marciniek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 11 2005
Wiek: 35

Posty: 117
Imię: Marciniek
Profesja: Knight
Gildia: Invisibles
Świat: Guardia
Poziom: 108
Skille: 100/99
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez goburu Pokaż post
@Fagaro
Jesli pal ma skille 90 i wali z boltow, a knight ma skille 90 i wali z SCA to pal będzie miał wyższą średnią hitów. Pojedyncze hity będą u knighta 200+ ale będzie też sporo pudłował. Pojedyncze hity u pala będą ~150, ale prawie wszystkie będą wchodzić. Knightowi często zdarzają się hity po 1 lub 2, pal prawie wszystko trafia powyżej 50. Średnia knighta w tym przypadku będzie około 50 hp, a pala około 70-80 hp. Jesli wam wychodzi ze knight wali mocniej to znaczy ze nie liczycie chmurek i gwiazdek ktorych u knighta jest od groma.
To mnie poruszyło. Średnia 50hp z sca, kiedy Avengerem dragi zabijam na średnio 12 hitów, a przy słabym trafianiu to dochodzi do 16-20 hitów, ale nie pamiętam, żeby było więcej. 1000/12= 83,(3), już nie uwzględniam, że drag się leczy. Pallek z 96 dista waląc dragi ze mną zabierał około 50% expa.
Marciniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2007, 17:27   #52
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marciniek Pokaż post
To mnie poruszyło. Średnia 50hp z sca, kiedy Avengerem dragi zabijam na średnio 12 hitów, a przy słabym trafianiu to dochodzi do 16-20 hitów, ale nie pamiętam, żeby było więcej. 1000/12= 83,(3), już nie uwzględniam, że drag się leczy. Pallek z 96 dista waląc dragi ze mną zabierał około 50% expa.
Jak zwykle zawyżyłeś możliwości knighta i się cieszysz, że ludzie w to uwierzą. Wyżej wspomniany knight bierze draga średnio na 20-25 ciosów, pal średnio na 15-20. Chmurki też się liczą jako ciosy!

Ostatnio edytowany przez goburu - 18-01-2007 o 17:29.
goburu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2007, 17:29   #53
ZdicH
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

no ja gram palkiem mam 14lvl i niemam duzo kasy ale po huntach jestem na plusie oczywiscie jak pozbieram loota.. teraz siedze na ghoulach kasa i exp szybko idzie zazwyczaj sie zwracaw 100% czasem w 200% a zadko w 10-50% a prawie wogule jestem na minusie ale pocwicz palka bo ja mam tak z robic bo mialem sporo dedow i niewychodze na expa do 55 dista.. zrobie 55 dist i hunce do 20 lvl az bede mial exura vita bede mial zrobie dezert qesta i skiluje do 60-65 na cycach pozniej bede hucij i jak bedie tak 50% do nastepnego dita bede trenil az wbije
a podam ci stan mojego konta 17:20 Suzy: Your account balance is 8623 gold. a mam 16 lvl i bylo by 10k ale mialem deda i duzo boltow stracilem za 1,2k oraz hunt z kumplami mi sie niezwrocil -.- wiec jest troche slabo ale w dp mam duzo stuff na sell wiec bedzie 10k

Ostatnio edytowany przez ZdicH - 20-01-2007 o 18:23. Powód: niezrozumialosc tekstu :)
  Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2007, 01:51   #54
Poznanski Rycerz
Zbanowany
 
Data dołączenia: 02 04 2005
Lokacja: Poznan
Wiek: 33

Posty: 639
Stan: Na Emeryturze
Imię: Raverton
Świat: Galana
Poziom: 96
Skille: 92/47
Poziom mag.: 19
Domyślny ...

@goburu

KNIGHT MA WYZSZA SREDNIA HITOW

Pall ma nizsze hity
Poznanski Rycerz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2007, 08:45   #55
Quakmir
Użytkownik forum
 
Quakmir's Avatar
 
Data dołączenia: 19 01 2007
Lokacja: Warszawa

Posty: 8
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Alterian
Profesja: Royal Paladin
Świat: Solera
Poziom: 25
Skille: 55/45
Poziom mag.: 9
Quakmir ma numer GG 4373080
Domyślny

Ja tam mam 22 lvl i expię na Fibuli. Łukiem rozwalam na przemian roty i carriory, a raz beholdery i dsy. Jak mi się skończą strzały: jem coś, by mieć na exevo con i jadę roty orcish axem. Aktualnie mam 8 mlvl i 20k zebranych w ciągu tygodnia.
Quakmir jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2007, 09:09   #56
Cenarius
Użytkownik Forum
 
Cenarius's Avatar
 
Data dołączenia: 07 09 2006
Lokacja: nie chcesz wiedzieć

Posty: 236
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Gildia: Ni ma :<
Poziom: 96
Skille: 18/25
Poziom mag.: 66
Pergamin ^^

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quakmir Pokaż post
Ja tam mam 22 lvl i expię na Fibuli. Łukiem rozwalam na przemian roty i carriory, a raz beholdery i dsy. Jak mi się skończą strzały: jem coś, by mieć na exevo con i jadę roty orcish axem. Aktualnie mam 8 mlvl i 20k zebranych w ciągu tygodnia.
Jak masz pacca to nie męcz się na fibuli idź do Libery Bay[czy jak-to-się-tam] dużo więcej Rotów i Carriorów i dużo mniej ludzi[co nie znaczy 0 ].
[No i na początku nie trzeba 800gp za klucz wywalać ]
__________________
Carpe Jugulum
Cenarius jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2007, 11:30   #57
Lagon Night
Użytkownik Forum
 
Lagon Night's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2006

Posty: 258
Domyślny

Widzę że już ci się nieźle rozpisali ale ja powiem tak:
do 13 lvl expisz na trollach\ orcach spearmanach co równiesz nabija ci skill i daje speary. Z trolli równiesz wypada całkiem cenny amulecik. Arrows kupuj tylko na silniejsze potwory typu orc shaman niedaleko Thais. Od 13 lvl robisz strzały i czyścisz ancient temple z orców, slimów (po drodze) i ghouli co ci daje dużo kasy. Dalej trzymasz tak samo, możesz dodać ghostland, kopalnie w kazzo i... sam nie wiem. Mam 15. lvl wg. tego poradnika.
__________________
Ignorując przeszłość, ściągasz na siebie pogardę innych.
Ignorując teraźniejszość, stajesz się leniwy.
Ignorując przyszłość, prosisz się o nieszczęście.
........................ R. Newcomb
Lagon Night jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2007, 13:11   #58
Frapper
Użytkownik Forum
 
Frapper's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2005
Lokacja: Funreal World
Wiek: 32
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,580
Frapper ma numer GG 1002880
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Poznanski Rycerz Pokaż post
@goburu

KNIGHT MA WYZSZA SREDNIA HITOW

Pall ma nizsze hity
Knight ma wiekszy max hit, ale srednia napewno nie. Zauważ, ze palkiem znaczna czesc hitow to 130+ (~85 dist). Knight moze i przylupi za 200 ale nie tak regularnie jak 130+ 85distowego pala.
__________________

http://mroziak.blogspot.com/
Pierwszy uzytkownik ktory reportuje wlasne posty.

<Tompior> ale najlepsze z kont evana
<Tompior> Rothes_pompowacz_arbuzuw
Frapper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2007, 13:38   #59
Poznanski Rycerz
Zbanowany
 
Data dołączenia: 02 04 2005
Lokacja: Poznan
Wiek: 33

Posty: 639
Stan: Na Emeryturze
Imię: Raverton
Świat: Galana
Poziom: 96
Skille: 92/47
Poziom mag.: 19
Domyślny ...

@Up
gralem palem na takim lvl z wyzszym skillem 92 ^^ i uwierz mi ze wiekszosc hitow jest 2 numerowa zazwyczaj 70 cos takiego...
Wiecej, mowicie ze pall ma wieksza srednia BO palla lepiej rosnie dist, a jak chodzilem na hunty na venore lair knight + pal to zazwyczaj tyle samo expa zabieralismy ...
Poznanski Rycerz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2007, 13:56   #60
Cenarius
Użytkownik Forum
 
Cenarius's Avatar
 
Data dołączenia: 07 09 2006
Lokacja: nie chcesz wiedzieć

Posty: 236
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Gildia: Ni ma :<
Poziom: 96
Skille: 18/25
Poziom mag.: 66
Pergamin

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Poznanski Rycerz Pokaż post
@Up
gralem palem na takim lvl z wyzszym skillem 92 ^^ i uwierz mi ze wiekszosc hitow jest 2 numerowa zazwyczaj 70 cos takiego...
Wiecej, mowicie ze pall ma wieksza srednia BO palla lepiej rosnie dist, a jak chodzilem na hunty na venore lair knight + pal to zazwyczaj tyle samo expa zabieralismy ...
Może i tak ale bolty od palka w większości trafiają a knight może mieć :
- poof, poof ,poof ,zbroja, poof
__________________
Carpe Jugulum
Cenarius jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 22:29.


Powered by vBulletin 3