Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Pokaż wyniki sondy: Jaka jest waszym zdaniem najsłabsza profesja w Tibii?
Knight 186 44.08%
Paladin 122 28.91%
Druid 74 17.54%
Sorcerer 40 9.48%
Głosujących: 422. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 29-03-2007, 00:47   #101
NiePrzecietny
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

goboru dobry ziom co sie czepiacie ile juz mial kont strzelam z 20?

btw zeby nie robic oftopa to powiem ze knight wcale nie jest najgorszy bo ma kase na co chce (na wyzszych lvl mozna np pare dni na dragach posiedziec i isc sobie na wrl wastowac to co zarobil na dragach)wiec w czyms jest gorszy a w czyms lepszy .
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 29-03-2007, 02:00   #102
strugmajster
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 03 2007

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Saphira
Poziom: 30
Skille: 15/25
Poziom mag.: 35
Domyślny

Poruszyliście ciekawy temat wy myślicie (zapewne wielu z was) że Orshaballa nie da się solować dlaczego tak sądzicie?? Bo nikomu z waszych znajomych się nie udało czy nie ma filmu w necie jak ktoś soluje Orshaballa jestem pewien że komuś się udało dlaczego tak sądze? Bóg dał nam kilka rzeczy które odróżniają nas od zwierząt tą cechą o której teraz mówie jest spryt napewno są ludzie na tyle sprytni że solują najsilniejsze potwory w grze różnymi profesjami nie tylko Sorkiem taka jest moja opinia
strugmajster jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-03-2007, 02:52   #103
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Orshaballa nikt na razie nie zsolowal, dokonanie tego jest bardzo watpliwe, ale biorac pod uwage aktualny stan mojej wiedzy ( ograniczony ), mysle ze wykonalne.

Gorzej z Morgarothem.

#
edit: no dobra, moze i zsolowal ..
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 29-03-2007 o 11:19.
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-03-2007, 03:05   #104
P0nury
Użytkownik Forum
 
P0nury's Avatar
 
Data dołączenia: 19 07 2005

Posty: 724
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Poziom: 60
Domyślny

A teraz wyobraź sobie, że więcej osób na serwerze chce sobie "zsolować" tego orshabaala. Dolicz też ludzi, którzy liczą na jakiś rare-loot, noobchary etc. I wyjdzie, że w normalnych warunkach właściwie nie ma szans na orsha solo.
__________________
"21.24 Nie ma lepszego dziennikarza sportowego od Rafała Patyry. "Artur, używając terminologii bokserskiej zostaliście znokautowani zanim zdążyliście założyć rękawice". Używając terminologii stoczniowej - ukradli wam statek, zanim odpaliliście spawarkę, a używając terminologii dziennikarskiej: powinni wyłączyć kamerę zanim zdążycie zadać jakiekolwiek pytanie."
P0nury jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-03-2007, 08:13   #105
Piterownik
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Orshaballa nikt na razie nie zsolowal, dokonanie tego jest bardzo watpliwe, ale biorac pod uwage aktualny stan mojej wiedzy ( ograniczony ), mysle ze wykonalne.
Wykonał, wykonał - Yoozek z Celesty ;]
Na celesta.pl były kiedyś screeny jak soluje orsha...
  Odpowiedz z Cytatem
stary 29-03-2007, 12:18   #106
Raditz Saiya-jin
Użytkownik Forum
 
Raditz Saiya-jin's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2006

Posty: 521
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Devseth
Profesja: Elite Knight
Poziom: 100
Skille: 83/81
Domyślny

Bajeczki
__________________
16:55 GM Camlost on Menera [2]: are you using a bot?
16:55 Devseth [82]: no


• Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia,
powstrzymuje się od dania nam słownego dowodu na to.•
Raditz Saiya-jin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-03-2007, 14:54   #107
asilowerona
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piterownik Pokaż post
Wykonał, wykonał - Yoozek z Celesty ;]
Na celesta.pl były kiedyś screeny jak soluje orsha...
Yoozek jest 150 lvl elite knightem. Pytam się więc jaką taktykę należy zastosować aby zabić orsha na tym lvlu knightem?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 29-03-2007, 16:24   #108
Piterownik
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raditz Saiya-jin Pokaż post
Bajeczki
Fakt, mój błąd temat ma już 18 stron, a to zdarzenie było na 3 więc trochę mi się zapomniało - wydawało mi się że soluje, ale był tylko blokerem...

http://www.celesta.pl/forum/viewtopi...r=asc&start=30
  Odpowiedz z Cytatem
stary 30-03-2007, 01:28   #109
strugmajster
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 03 2007

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Saphira
Poziom: 30
Skille: 15/25
Poziom mag.: 35
Domyślny

Ostatnio zmieniłem zdanie co do Knightów niektórzy potrafią naprawdę dobrze grać najtami jak nie wierzycie oglądnijcie ten filmik http://www.youtube.com/watch?v=jrTf5...id%3D29108%260
po tym filmie zmieniłem zdanie co do Rycerzów.
strugmajster jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-03-2007, 16:35   #110
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

Ja czekam z niecierpliwościa na orshabaal solo knightem bo ze 300 lvl sorcem/drutem/palem jest to mozliwe jestem pewny w 100%.

Demon juz sie przejadl, kazdy 50+ dowolną profesją go soluje bez problemu...

Wedlug mnie wskaźnikiem potencjału (mozliwosci) profesji jest to jak radzi sobie na orshabaalu SOLO w RL TIBII. (bo na otsie to wiadomo ze mozna zabic juz na 50 lvl) To jest tylko moje zdanie i nie bede sie z nikim klocil bo kazdy ma prawo miec inne zdania niz ja. Po prostu ja akurat tak widze sile profesji. Ale przeciez i tak wszystko zalezy w 90% od gracza.

Ostatnio edytowany przez goburu - 30-03-2007 o 16:46.
goburu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-03-2007, 18:50   #111
Kimo36
Użytkownik Forum
 
Kimo36's Avatar
 
Data dołączenia: 17 03 2007
Lokacja: Pżet slofńikiem ~ Post: 224

Posty: 288
Stan: Na Emeryturze
Domyślny Knight jest w tyle :(

Moim zdaniem knight jest najslabsza profesją. Na hunty to tylko na bloka , expic na demonach jak sorc czy drut ( z sd) nie moze a co do palka to pallek jest uniwersalny.Dobrze parska z beltuw z sd tez sypie. A taki knight to co? Z explo sobie posypie ok tyle ze explo nie ma stabilnych obrazen.
Taki sorc to sd siupie jak glupi , druid o tyle slabszy ze ue nie ma.

Ostatnio edytowany przez Kimo36 - 30-03-2007 o 18:51.
Kimo36 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-03-2007, 19:41   #112
Okrutny
Użytkownik Forum
 
Okrutny's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2005
Lokacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 34

Posty: 206
Okrutny ma numer GG 2232732 Okrutny ma login Tlenu orbes@o2.pl
Domyślny

O Boże Goburu wrócił.. I znowu zaczyna nawijać w każdym poście coś o tym jaki to knight jest be.

Najsłabszy moim zdaniem jest i knight.. i paladyn, te dwie profesje powinni uleprzyć, chodź bardziej tą pierwszą.

Ps. Nie ma to jak styl pisowni :))
__________________
Cytuj:
11:03 Ghart: no to najlepiej przebywac jak najdalej od lagow
11:04 Okrutny: wiesz z co to jest lag?
11:04 Ghart: no potwor pisali w poradniku ale jaki to nie wiem
Gram dla przyjemności - play 4fun. Tibia to tylko gra.
Okrutny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-03-2007, 21:21   #113
NiePrzecietny
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Okrutny Pokaż post
O Boże Goburu wrócił.. I znowu zaczyna nawijać w każdym poście coś o tym jaki to knight jest be.

Najsłabszy moim zdaniem jest i knight.. i paladyn, te dwie profesje powinni uleprzyć, chodź bardziej tą pierwszą.

Ps. Nie ma to jak styl pisowni )
I co ci przeszkadza goburu? tylko se opinie wyrobil i nie potrzebnie narobil tyle kont bo zrobil z siebie debila ale ze jest tutaj to nie znaczy ze mamy go odrazu wyzywac lub nie wiem co ...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kimo36
Moim zdaniem knight jest najslabsza profesją. Na hunty to tylko na bloka , expic na demonach jak sorc czy drut ( z sd) nie moze a co do palka to pallek jest uniwersalny.Dobrze parska z beltuw z sd tez sypie. A taki knight to co? Z explo sobie posypie ok tyle ze explo nie ma stabilnych obrazen.
Taki sorc to sd siupie jak glupi , druid o tyle slabszy ze ue nie ma.
Ale debilizm od kiedy sie expi z sd na demonach?(mdw to juz jest ots ), Tylko na bloka? tylko ze ten TYLKO blok to jest kazdy hunt bez komentarza, kazdy pallek non stop uzywa sd, 200 knight potrafi za 500 jebnac z explo, tak kazdy sorc tylko bierze sd idze na cyclopolis i nawala sdekami, druid slabszy?<lol2> druid ma tanie leczenie i do naprawde wysokich lvl sie to przydaje a M hur UE tlyko na pg sie przydaja czyli bez porownanie do sio czy mass heala ktorych ise uzywa na kazdym huncie

Ostatnio edytowany przez NiePrzecietny - 30-03-2007 o 21:29.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 30-03-2007, 22:04   #114
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

Cytuj:
(mdw to juz jest ots )
Niestety, real tibia.

A to nie koniec bo bedzie coraz wiecej magow 300+ jesli cipsoft nie pojdzie w końcu po rozum do glowy i nie zmniejszy ich potencjalu (ktory jest zdecydowanie za wysoki wiec co sprytniejsi potrafia to wykorzystac i osiagnac bardzo wiele)...

Ostatnio edytowany przez goburu - 30-03-2007 o 22:06.
goburu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-03-2007, 22:12   #115
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Jeśli CipSoft coś zrobi, to raczej doda paladynom i knightom, zamiast odebrac profesjom magicznym. Byłoby to w pewnym sensie krzywdzące, poza tym - co np. zrobić z 3 bp woi, które ktoś ma w domu, JEŚLI (potencjalnie ofc) usunęliby różdżki? Troszkę za dużo pieprzyć by się musieli z odejmowaniem sorcom/druidom.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-03-2007, 23:21   #116
Wiechoss
Użytkownik Forum
 
Wiechoss's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2007
Lokacja: Poland

Posty: 116
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Neo Thrill
Profesja: Knight
Gildia: -||-
Świat: Eternia
Wiechoss ma numer GG 3352375
Problem

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raditz Saiya-jin Pokaż post
Moim zdaniem najsłabszą profesją jest sorcerer. Zadaje najsłabsze hity w potwory, expi najwolniej, jest najsłabszy w pvp, nikt nie chce go brać na hunty :/ To tylko moje osobiste zdanie!
Tak , to jeden z pierwszych postow tego tematu , a zarazem najglupszy...
Gdy nie bylo wandow/rodow magiczne profesje niezadawaly najwiekszych obrazen ale jak juz sie mialo wiekszy lvl lub m lvl to mozna bylo ladnie powalczyc i niech nikt nie mowi ze sorc/druid najslabszy w PvP , magiczne profesje zawsze rzadzily na wojnach (najwieksze obrazenia)

Wiechoss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-03-2007, 23:24   #117
Fagaro
Użytkownik Forum
 
Fagaro's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 493
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fagaro
Profesja: Elite Knight
Gildia: Redeemers
Świat: Eternia
Poziom: 209
Skille: 99/97
Poziom mag.: 9
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper Pokaż post
Jeśli CipSoft coś zrobi, to raczej doda paladynom i knightom, zamiast odebrac profesjom magicznym. Byłoby to w pewnym sensie krzywdzące, poza tym - co np. zrobić z 3 bp woi, które ktoś ma w domu, JEŚLI (potencjalnie ofc) usunęliby różdżki? Troszkę za dużo pieprzyć by się musieli z odejmowaniem sorcom/druidom.
Moim zdaniem za 1-2 lata postac 300+ nie bedzie niczym nadzwyczajnym, bedzie ich tak jak teraz leveli 200+ czyli blisko 100. I to nie poprzez upor graczy. ale przez wieszkenie mozliwsosci klepania expa.
__________________
goburu nie jest trolem. goburu jest TROLEM.
Fagaro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-03-2007, 23:35   #118
Marciniek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 11 2005
Wiek: 35

Posty: 117
Imię: Marciniek
Profesja: Knight
Gildia: Invisibles
Świat: Guardia
Poziom: 108
Skille: 100/99
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez goburu Pokaż post
A to nie koniec bo bedzie coraz wiecej magow 300+ jesli cipsoft nie pojdzie w końcu po rozum do glowy i nie zmniejszy ich potencjalu (ktory jest zdecydowanie za wysoki wiec co sprytniejsi potrafia to wykorzystac i osiagnac bardzo wiele)...
1. Nie (tylko) magów - graczy.
2. Zawsze tak pieprzyłeś o tym, że knight nie ma możliwości - polecam odwiedzenie statystyk Seromontisa na erigu. Do tego zapewniam, że expi taniej niż sorc expiący z sd + mniejsze ryzyko zgonu, który jest możliwy tylko w przypadku kicka, mega freeza, ew. jak sie sam podłoży.

@topic
Zagłosowałem na sorca, moim zdaniem jest najgorszy, ponieważ gra nim jest liniowa, polega na wyrobieniu odpowiednich odruchów rękami (żeby sprawnie używać hotkeyów) i obserwowaniu statystyk. Paladynem i knightem można chodzić w wielu miejscach samemu, zwiedzać na "kocią łape" czy czerpać przyjemność z zabijania silnych potworków, nie wspominając o blokowaniu we wspólnych huntach (gdzie chodzi o zabawe a nie o expienie...). Druid ma przewage nad sorcem, ponieważ ma przydatne czary leczące, dzięki którym może sobie urozmaicać czas spędzany w Tibii.
Marciniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-03-2007, 00:05   #119
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

Cytuj:
2. Zawsze tak pieprzyłeś o tym, że knight nie ma możliwości - polecam odwiedzenie statystyk Seromontisa na erigu. Do tego zapewniam, że expi taniej niż sorc expiący z sd + mniejsze ryzyko zgonu, który jest możliwy tylko w przypadku kicka, mega freeza, ew. jak sie sam podłoży.
Erig dzisiaj nie działa, jak będzie działał to wejde i sprawdze i zwroce honor jesli rzeczywiscie expi szybciej niz sorce.
Cytuj:
Paladynem i knightem można chodzić w wielu miejscach samemu, zwiedzać na "kocią łape" czy czerpać przyjemność z zabijania silnych potworków
No tak przeciez sorc/drut nie jest w stanie zabijac silniejszych potworkow.

Ostatnio edytowany przez goburu - 31-03-2007 o 00:06.
goburu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-03-2007, 09:16   #120
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

Cytuj:
A ja mysle ze najlepszym wskaznikiem inteligencji wsrod ludzi jest wyliczanie w pamieci orbitalnego przelotu miedzyplanetarnego.
1. 99.999999% populacji nie ma szans tego rozwiazac - tak samo jak zabic solo Orshbaale.
2. 99% populacji jest to na kija potrzebne poniewaz ani nie beda wyliczac takiej trajektori (a juz na pewno nie w pamieci) ani nie beda walczyc z Orshbaala (a juz na pewno nie solo.
3. To jest tylko jedno pojedyncze zagadnienie i ciezko oceniac caloksztalt na jego podstawie.
Wy oceniacie przydatność profesji 'knight' na podstawie żółwi, ja oceniam na podstawie orshabaala. Tak naprawde na każdym jednym potworze ranking profesji będzie się różnił ale jako że orshabaal jest obecnie najlepszym w miare regularnym potworem w Tibii (bo ten morgaroth to się pojawia raz na rok a ja nie miałem okazji z nim walczyć) dlatego też porównuję potencjał profesji na jego podstawie. Dlaczego tak robię? - bo jak już ktoś wbije ten 300 lvl sorcem/drutem/palem (każdego z was na to stać bo to tylko 2 lata expienia po 5 godzin dziennie) to, w przeciwieństwie do knighta, nie będzie żałował wyboru profesji i narzekał na słabość swojej klasy. Założe się, że chcielibyście pokonać w życiu orshabaala solo a grając knightem jest to niemożliwe.
goburu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 21:27.


Powered by vBulletin 3