Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 01-07-2007, 00:44   #101
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez TibiaToDno Pokaż post
@marycha

Co kogo obchodzi jak było przed updatem ? Swoje myślenie usprawiedliwiasz tym ,że kiedyś to mag był potęgą ... wiec teraz cipsoft musi zrobić imbalans profesji w drugą stone ? Tak ? Jeżeli uważasz ,że teraz postacie są wyrównane to ręce mi opadają .
Po prostu uważam ze wczesniej knight sie musiał męczyc, i jeżeli sorcki sie teraz pomęczą to im korona ze łba nie spadnie... ta sytuacja potrwa maksymalnie do nast update, IMO jezeli CIPSoft dojrzał do sluchania garczy (w tym przypadku knightow) to pewnie dosc szybko sie opamięta i zrobi cos z tym imbalansem

PS: Może sorcek znowu bedzie elitarną profesją na którą beda sie porywali tylko najlepsi

@Lasooch - Masz racje! nawet takie powiedzenie jest - "Raz na wozie, raz pod wozem", i wg. mnie to jest sprawiedliwość
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------

Ostatnio edytowany przez Piotrek Marycha - 01-07-2007 o 00:45.
Piotrek Marycha jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 01-07-2007, 06:04   #102
mazgier
Użytkownik Forum
 
mazgier's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2006
Lokacja: Poznań

Posty: 170
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 93
Skille: ujdą
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jabad Pokaż post
@Mazgier
Nie porownoj skikli 80 80 do 80 mlvlu bo niema co porownywac...Aha mowilem ze przy uzyciu life ringow.. a nie przy zarciu... Te 350 godzin to byl strzal.. wiem ze pozniej skile wbijaja sie 50 h na jednego skila.. bo do takiego etapu doszedlem.
Można podsuwać Ci (sprawdzalne) dowody pod nos a Ty nadal będziesz twierdził swoje, prawda?

Mimo wszystko spróbuję jeszcze raz:

- "wiem ze pozniej skile wbijaja sie 50 h na jednego skila.. bo do takiego etapu doszedlem."
Żeby mieć pewność - mówiłeś o skillowaniu powyżej 80, tak?

Mana needed from Magic Level 60 (+0%) to Magic Level 61: 487,168

Time to regenerate
------------------
Time needed to regenerate @ 2 mana per 2 sec (promoted): 5d 15h 19m 28s (1% = 1h 21m 11s)

Wybrałem m-level 60, bo to "dolna półka" średniolevelowych magów.
(nb. ~50h to się wbija m-level 51 z 50)

Reasumując,

- Knight: ~50h na 1 skill w granicach ~80, co jest już całkiem dobrym pułapem. A przy tym, czego żaden nie raczy zauważyć, trenujecie nie jeden ale dwa skille na raz z których jeden podnosi zadawane obrażenia a drugi wydatnie redukuje otrzymywane.

Sorc/Druid: ~139h na 1 skill w granicach ~60 co jest wartością mocno przeciętną.

O różnicy w zadawanych obrażeniach, opłacalności huntów i szybkości expienia knighta ze skillami ~80 i maga z m-lev ~60 po update nie będę się wypowiadał bo trzeba być całkowicie impregnowanym na rzeczywistość żeby tego nie widzieć.

Cały "balans", wprowadzony przez CIPsoft sprowadził się do tego, że wam rozdano karabiny maszynowe a nam związano ręce za plecami.

Dixi
__________________
Fág an bealach!

Ostatnio edytowany przez mazgier - 01-07-2007 o 06:07.
mazgier jest offline  
stary 01-07-2007, 08:17   #103
Taziu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 05 2007
Lokacja: Kraków
Wiek: 33

Posty: 96
Profesja: Royal Paladin
Skille: 7
Domyślny

paladyn powyzej 100 lvl moze takie pg ze dramat lepsze niz knight
Taziu jest offline  
stary 02-07-2007, 01:04   #104
Krzychos_CALMERA
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 08 2006
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 32

Posty: 106
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Krzychos
Profesja: Knight
Gildia: Sammmer
Świat: Calmera
Poziom: 75
Skille: 81/79
Poziom mag.: 6
Wyślij wiadomość przez ICQ do Krzychos_CALMERA
Domyślny

i bardzo dobry update muhauha xDD niech w ogóle zniszczą tibię bo ta gra to porażka ;D ja już prawie w ogóle nie gram XD i nie wiem jak można wakacje marnować przy kompie lepiej zaliczyć kilka miłych wieczorów z koleżanką albo na piwie z kumplami albo pograć w nogę albo WSZYSTKO a nie tibia i tibia.... pożyjcie troche...
__________________
:* Tasioreczek :* Kamil'osek :* Xaleq :*
__________________________________

Nasza Święta Czwórca Mam nadzieję że nigdy nie przestaniecie grać
Krzychos_CALMERA jest offline  
stary 02-07-2007, 03:01   #105
aripck
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 01 2007
Lokacja: poznań

Posty: 154
Stan: Na Emeryturze
aripck ma numer GG 1262704
Król

Na początku myślałem a dobrze tym magikom(sorc i drut) ale jak patrze na wasze posty to zaczynam im współczuć.
Sam gram Knightem (mam też 24 Sorca) . Niby hity po update są większe ale to znacznie wydłuża czas skillowania ponieważ hity przy skillu 60+ i lvl 30+ z knife'a dochodzą do pułapu 15(na full def oczywiście).
Współczuje Sorkom może po następnym update coś wam dadzą.

P.S. Osłabienie postaci magicznych uniemożliwia używania przez knightów runek ofensywnych(gfb,hmm,sd etc.) ponieważ wali on z nich tragicznie słabo niby cip soft dał te nowe czary, ale z tego co wiem są one only for Pacc...
__________________

Ippe Shindemiru?
aripck jest offline  
stary 02-07-2007, 03:21   #106
Bartek153
Użytkownik Forum
 
Bartek153's Avatar
 
Data dołączenia: 25 12 2006
Lokacja: ankrahmun

Posty: 144
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Samera
Poziom: 81
Skille: 86/60
Poziom mag.: 18
Domyślny

buahah biedne sorki ja kchcecie to odchodzcie nikt was nie trzyma przynajmniej sie odnoobi troche ta tibia.
__________________
THUG LIFE - The Hate U Gave Lil Infants Fuck Everybody

2Pac Shakur 1971-1996 R.I.P.

21:36 Prince On Samera [55]: me will wait you anther all of that will pay to me me will wait you so pay to me so the royal helemt will be 30 k
15:39 Phoragus [13]: SZUKAM PRZYJACIELA ()<45lvl+>()
00:55 Nassif Neto [53]: where are carlin?
Bartek153 jest offline  
stary 02-07-2007, 03:51   #107
aripck
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 01 2007
Lokacja: poznań

Posty: 154
Stan: Na Emeryturze
aripck ma numer GG 1262704
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bartek153 Pokaż post
buahah biedne sorki ja kchcecie to odchodzcie nikt was nie trzyma przynajmniej sie odnoobi troche ta tibia.
i tak sie nie odnoobi bo te największe nooby 8-25lvl magi i tak nie czują zmian po update więc im to różnicy nie robi.
__________________

Ippe Shindemiru?
aripck jest offline  
stary 03-07-2007, 13:52   #108
Rim'Krill
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny hehe

Ja gram w e grę dla rozrywki i nie mam zamiaru placić 95 zł na 3 miesiące wiekszej zabawy ;] Mowicie knight vs pall .. zal Ludzie kurwa !!! MI np. zal takieg osorca/czy druta, czlowieka ktory siedzial po 2/4h dziennei zeby wbic tn 100 lvl i w miare porzadny Mlvl robil looty itd. -.- ujebali mu hity i co teraz? Knight powie "Dobrze mu tak?" Pierdole knightow i pallow ktorzy tak mysla,
@up Explo &sd's kosztuja...
  Received Infraction
stary 04-07-2007, 00:30   #109
bartii10
Użytkownik Forum
 
bartii10's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2006
Lokacja: Kraków
Wiek: 36

Posty: 396
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bartholdi
Profesja: Elder Druid
Świat: Astera
Poziom: 95
Skille: --/26
Poziom mag.: 64
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bartek153 Pokaż post
buahah biedne sorki ja kchcecie to odchodzcie nikt was nie trzyma przynajmniej sie odnoobi troche ta tibia.
jak to? nit nie trzyma, a wiec podobalaby ci sie tibia jakby same nighty i palki graly a uhy bys kupowal w sklepie za 3.5k ? o sio juz nie wspominam.
bartii10 jest offline  
stary 04-07-2007, 01:13   #110
Duch Guardi
Użytkownik Forum
 
Duch Guardi's Avatar
 
Data dołączenia: 09 10 2005
Lokacja: Tarnowskie Góry Postów: 1002
Wiek: 32

Posty: 664
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Saint
Świat: Guardia
Domyślny

Up#
aleś ty śmieszny HAHAHa boki zrywać !

i tak od września przestaje grać w tibię więc mam nadzieję że w przyszłych update będzie lepiej dla knighta i dla sorca
__________________
Duch Guardi jest offline  
stary 04-07-2007, 12:39   #111
bartii10
Użytkownik Forum
 
bartii10's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2006
Lokacja: Kraków
Wiek: 36

Posty: 396
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bartholdi
Profesja: Elder Druid
Świat: Astera
Poziom: 95
Skille: --/26
Poziom mag.: 64
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Guardi Pokaż post
Up#
aleś ty śmieszny HAHAHa boki zrywać !

i tak od września przestaje grać w tibię więc mam nadzieję że w przyszłych update będzie lepiej dla knighta i dla sorca
ciesze sie ze moglem rozbawic choc jedna osobe na tym smutnym forum gdize kazdy pilnuje zeby byl porzadek xD
szczegolnie ze ta osoba jest 15 letni chlopiec, a przewaznie tacy sa zawsze najpowazneijsi i biora sobie gre badzo do serca
bartii10 jest offline  
stary 04-07-2007, 13:39   #112
mazgier
Użytkownik Forum
 
mazgier's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2006
Lokacja: Poznań

Posty: 170
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 93
Skille: ujdą
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
Wiesz jaka jest szansa na trafienie 300+ z power bolta przy skillach 95?
Mniej wiecej taka sama jak trafienie 300+ przy skillach 95 przed update z Avengera (zdaza sie, ale raczej nie jest to powszechny cios).
600 SD też się "zdarza" i też nie jest powszechne. Nawet gdyby z pb wchodziły trafienia po 150 "zaledwie" to i tak zawsze wyjdzie taniej niż magowi. A za 150+ to potrafi uderzyc z royal speara (15gp/szt.) pal z distem 62.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
Uwazam ze jak bijesz metoda UP/Down z exori to ciezko okreslac koszt takiego hunta na podstawie ilosci zuzytych UHow.
A to dlaczego? Może to zrobić? Może. Może za taką cenę? Może. Może cos takiego zrobić mag przy porównywalnym koszcie? W życiu...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
Zeby strzelac 2 razy szybciej od ciebie to wystarczy ze wcisne (i przytrzymam) hot key na exori vis/mort.
I niebedziesz się w międzyczasie leczył, tak? Że o kosztach juz nie wspomnę...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
Zrobilem cos lepszego, poszedlem najpierw na behemoty a pozniej na hydry w teamie:
Rycerz 104 lvl, 88 axe fighting, SCA.
Paladyn 100 lvl 94 distance power bolty/royal speary.
Ja Druid 133 lvl 80 mlvl, exori vis/exori mort.
Na behemotach dostawalem 3/5 expa, paladyn 2/5, bloker jakies tam resztki (bil na full def bo na full ataku nie nadazalem go leczyc.).
Na hydrach dostawalem prawie 1/2 expa a oni dwaj po 1/4.
... paladyn bil dodatkowo prawie ciagle z ethernal spear (wiec koszty mial podobne jak ja).
Fajny przykład, który akurat niczego nie dowodzi. Oczywiście, ze miałeś więcej expa, przy sensownych kosztach bo a) biłeś najszybciej, b) nie zbierałeś obrażeń (bloker). Teraz niech każdy zrobi to samo solo i podliczy efekty/koszty. WTEDY będziesz miał punkt odniesienia.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
Best hit moze i lepszy, srednia obrazen jest miniamalnie lepsza dla pb... nie zmienia faktu ze miedzy boltami a pb roznica jest znacznie mniejsza niz byla.
A jaka była wtedy różnica w cenie?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
Jeszcze mnie oswiec z czego na DL w tej chwili bedzie SUPER kasa... bo na Securze gdzie BP UHow chodzi ostatnio po 3.3k a DSM po 30k jakos nie widze tej super kasy nigdzie.
Poza DSM, jeszcze parę innych "ciekawostek" z DLa wypada. I te akurat można zawsze opchnąć u dżinów.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
Oczywiscie 80->81 skilla robi sie w 50h a mlvl 60-61 w 135h (jakos tak strasznie nie wyglada jak sie zamieni jednostki, czyz nie?)
Tylko 2,5 raza dłużej. Rzeczywiście, pomijalna różnica...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
Jesli dodatkowo kupilismy sobie softy (na niektorych swiatach sa tansze niz MPA)
W sumie co to za problem, kupic sobie softy, prawda? Trade channel jest poprostu zapchany ofertami sprzedaży...
__________________
Fág an bealach!
mazgier jest offline  
stary 04-07-2007, 18:20   #113
Rafals from hell
Użytkownik Forum
 
Rafals from hell's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Kraśnik
Wiek: 35
Wpisy bloga: 5

Posty: 290
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Hiberna
Poziom: 106
Rafals from hell ma numer GG 6467258
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mazgier
Tylko 2,5 raza dłużej. Rzeczywiście, pomijalna różnica...
Ale jak już powiedział gremlin, mlvl trenujesz praktycznie cały czas, a tymczasem knight dla efektywnego wzrostu musi trenować, np. monk, czy slim, a teraz po update piekielnie trudno jest trenować knightm, którzy już się dorobili wyższego levela i lepszego skilla, z powodu zbyt dużych hitów, także te hity nie tylko stały się pomocą, ale i udręką... zależy z której strony patrzeć.
__________________
http://forum.tibia.pl/blog.php?b=260 - Mój Blog na tibia.pl

Wejdź, zobacz, oceń, skomentuj.

Z góry dziękuję.

Album of Solonius Jhee
Rafals from hell jest offline  
stary 04-07-2007, 19:18   #114
Damian_1235
Użytkownik Forum
 
Damian_1235's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2007
Lokacja: Szkocja
Wiek: 32

Posty: 62
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: High Heavens
Świat: Menera
Poziom: 60
Poziom mag.: 56
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mociu15 Pokaż post
Jak się nie podoba to nie grajcie w Tibie. proste chyba nie?

Sorce byli najlepsi a teraz są gorsi i bardzo dobrze, sorcem w jeden dzień biłem 20lvl a kngihtem 1 dzień skilowałem na 8lvlu... a teraz? też trzeba skilować ale dużo lepsze hity są

Ten udpate był dobry


I jest dobry.
__________________
Hail Cipsoft (-_-),,|,,
Damian_1235 jest offline  
stary 04-07-2007, 19:51   #115
Neho
Użytkownik Forum
 
Neho's Avatar
 
Data dołączenia: 28 08 2004
Lokacja: Łódź
Wiek: 35

Posty: 59
Profesja: Elder Druid
Poziom: 71
Skille: 22/20
Poziom mag.: 51
Neho ma numer GG 4742311
Domyślny Update + komentarz.

No cóż, widzę że trwa tu zagorzała dyskusja Ale co by nie powiedzieć knightom i palkom należało się coś...może nie aż tyle, ale jednak. Skillowanie do 70/70, od tego poziomu zaczynało się prawdziwe expienie trwało. W tym czasie postacie magiczne robiły lvl... z wandami stało się to jescze prostsze. Do 50 lvl grając druidem nie miałem żadnych problemów z utrzymaniem się, a wręcz odwrotnie...na Uhach zarabiałem krocie, by później expić przez kilka dni z Bp'kami pełnymi manasów. Temat wandów jakoś umarł, bo miały być nowe i jakos o nich nie słyszę. Palki walą niebezpiecznie mocno Nudzą mnie komentarze typu kolejny nieudany update, przestane grać itp... i tak w większości będziecie to akceptować, bo jeśli chcecie dalej grać to nie macie innej alterantywy. Kto umie grać ten sobie zawsze poradzi
Pozdrawiam
__________________
..:Tibia jest jak kolo fortuny, raz sie jest na dole raz na gorze:..
Neho jest offline  
stary 04-07-2007, 20:28   #116
Rafals from hell
Użytkownik Forum
 
Rafals from hell's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Kraśnik
Wiek: 35
Wpisy bloga: 5

Posty: 290
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Hiberna
Poziom: 106
Rafals from hell ma numer GG 6467258
Domyślny

I tu mi się bardzo podoba twoja wypowiedź... "Kto będzie chciał grać ten sobie poradzi..." I tak powinni wszyscy podchodzić, a nie narzekać.
__________________
http://forum.tibia.pl/blog.php?b=260 - Mój Blog na tibia.pl

Wejdź, zobacz, oceń, skomentuj.

Z góry dziękuję.

Album of Solonius Jhee
Rafals from hell jest offline  
stary 04-07-2007, 23:38   #117
Maamba
Użytkownik Forum
 
Maamba's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2007
Lokacja: World of dreams and mysteries.

Posty: 431
Maamba ma numer GG 6500964 Maamba ma login Tlenu banah1992@tlen.pl
Domyślny

Bardzo ładna odpowiedź @up
Maamba jest offline  
stary 05-07-2007, 01:34   #118
Vermyn
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Kathmandu, Nepal
Wiek: 35

Posty: 390
Imię: Vermyn
Profesja: Elite Knight
Gildia: Core
Świat: Lunara
Poziom: 85
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez lisek93 Pokaż post
@Milosz
...Life is brutal... i nic na to nie poradzisz, a to ,,brutal,, to w tym przypadku wzielabym w cudzyslow...
cudzysłowie*

@topic
Fakt, faktem - ten update wyrownał profesje; sorce i druidzi sa dalej najbardziej potrzebni w wojnach, wiec niech laskawie nie marudza.
__________________
Signed
Vermyn
† "Obsequium amicos, veritas odium parit." †
Vermyn jest offline  
stary 05-07-2007, 09:14   #119
bartii10
Użytkownik Forum
 
bartii10's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2006
Lokacja: Kraków
Wiek: 36

Posty: 396
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bartholdi
Profesja: Elder Druid
Świat: Astera
Poziom: 95
Skille: --/26
Poziom mag.: 64
Domyślny

popieram Neho
ja tez jestem tego zdania ze kto ume grac ten sobie poradiz. ja na przyklad teraz zamiast brrac 4 bp mf na hunta biore 6. nie zwraca mi sie za te 2 dolozone to se wieczorem robie bp uh sprzedaje i mam na next mf xD.
nie ma co rozpaczac, jest troche ciezej niz przedtem ale da sie jakos z teog wybrnac, przynajmniej na moim levelu nie wiem jak to wyglada wyzej. ja mam akurat ten przelomowy od ktorego maja byc widoczne jakieikolswiek zmiany 60-70.
bartii10 jest offline  
stary 06-07-2007, 05:28   #120
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

Przed update sorc na 120 lvlu i np 65 mlvlu zadawal 84-174 obrazen z hmm co daje nizsa srednia nawet do obecnego visa po update.

Kiedys sorce expily tylko z hmmow i jakos zarabialy a tez byly najpotezniejszymi postaciami i najszybciej expily wiec nie przesadzajmy. Dodatkowo przy hmm koszty leczenia wynosza 0 (bo gran raz na minute to ci sie zregeneruje na samym zarciu no i 100% celnosci)
__________________
21:15 Hilo Arap [27]: mam sprawe przyjol bys mnie do gildi 21:15 Hilo Arap [27]: za bp hmm na miesiondz
mago jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:11.


Powered by vBulletin 3