Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 12-08-2008, 02:41   #81
Tharion
Użytkownik Forum
 
Tharion's Avatar
 
Data dołączenia: 26 06 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 636
Stan: Usunięty
Imię: Thar~
Domyślny

Cytuj:
To po prostu gracze nie potrafią się przestawić z jednego typu na drugi.
Z "tanka" na "chłopca od noszenia run" ?

Cytuj:
Szkoda tylko, ze to przestawienie moze oznaczac koniecznosc zmiany profesji...
No własnie...

Cytuj:
Realizm w grze, w ktorej istnieja nieumarli, magia, hordy potworow zyjacych tylko po to by ludzi zabijac? Jaki tu realizm? Jak mozna gre stworzona w realiach fantasy nazwac "realistyczna"?
Taki tam realizm FANTASTYKI, są pewne zasady...

Cytuj:
Moze i dali ten krok w przod w strone party, ale pozniej jeszcze 2 kroki w tyl, bo jedyna profesja, ktora moze leczyc tanio innych, dostala mozliwosc walenia nie gorzej niz sorc 0.o
Ta, i teraz huncenie w teamie powoduje wieksze waste bo trzeba leczyć knighta/sam sie musi leczyć, a solo idzie o wiele lepiej......

Cytuj:
To, że UHy straciły swoją wartość, Knight przestaje dobrze się leczyć (co mnie nie dziwi w sumie, w końcu Knight powinien być tępym wojownikiem, typowe mięso armatnie),
Cytuj:
Na tej samej zasadzie taki watly czarodziejek powinien sie skladac na hita od byle knighta z swordem, a tu wytrzymuje ciosy od orca wymachujacego wielka 2reczna halabarda, no popatrz no, a to cfaniak 0.o
No właśnie, a tu magik sobie lata z książką i blokuje wielką kupę mięśni jaką jest behemot...zamiast pójść na hita....faktycznie, cfaniaczek

Cytuj:
(nie mowie o np. demonach i bossach)
100 rp ma na demach większy profit solo niż z blokerem.

Pzdro!
__________________
This is for my boys yo



Tharion jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 12-08-2008, 08:14   #82
Andrealfus
Zbanowany
 
Andrealfus's Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2006
Lokacja: Żory
Wiek: 32

Posty: 894
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Andrealfus
Profesja: Elite Knight
Świat: Trimera
Poziom: 106
Skille: 87/84
Poziom mag.: 7
Andrealfus ma numer GG 8673236
Domyślny

@up

nic dodac nic ująć
Andrealfus jest offline  
stary 12-08-2008, 11:39   #83
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hunter Of Mystery Pokaż post
Bo takie sa zalozenia postaci walczacej bronia biala w grach RPG, i tego nie zmienisz. Mala ofensywa, nieskomplikowany sposob rozwijania i gry, specjalnie dla milosnikow hack'n'slashy...
Odnosze wrazenie ze polowa z was nie grala nigdy w inne "RPG" niz Tibia.

W wiekszosci systemow ( juz nawet nie gier ale systemow ) RPG jesli gosc dysponujacy szeroko rozumiana bronia biala, czy to dwurecznym mieczem czy sztyletem, zajdzie cie od tylu i wbije ci ta bron biala w plecy, mozesz zginac na porzadnego hita. Popularny jest modyfikator obrazen przy ciosie w plecy od zlodzieja ( praktycznie kazda szanujaca sie gra RPG ma cos takiego jak backstabb, cale szczescie ze nie w rozumieniu tibijskim ), w niektorych systemach posunieto sie do tego, ze mozna komus obciac glowe/ reke/ noge, co prawda nie jest to tak efektowne jak spalenie goscia kula ognia ale nadal w zaden sposob nie przypomina slabej ofensywy.

W WoWie dobrze uzbrojony warrior moze byc czolowym zrodlem obrazen podczas bicia bossa w grupie. Jedynie w Tibii ktos na poczatku zalozyl ze wszyscy beda, niezaleznie od tego czy poluja na guardy czy na smoki, latac w grupie czteroosobowej, z blokerem, lucznikiem, magiem i chodzacym pogotowiem ratunkowym. Nikt nie wpadl na to, ze moze gracze pokaza Cipsoftowi srodkowy palec i zamiast na wspomniane smoki beda polowac na cos mniejszego, ale samemu.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 12-08-2008 o 11:42.
Vil jest offline  
stary 12-08-2008, 12:16   #84
Hunter Of Mystery
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2006

Posty: 117
Imię: 000
Gildia: 000
Świat: 00
Poziom: 00
Skille: 0000
Poziom mag.: 00
Domyślny

Cytuj:
Odnosze wrazenie ze polowa z was nie grala nigdy w inne "RPG" niz Tibia.

W wiekszosci systemow ( juz nawet nie gier ale systemow ) RPG jesli gosc dysponujacy szeroko rozumiana bronia biala, czy to dwurecznym mieczem czy sztyletem, zajdzie cie od tylu i wbije ci ta bron biala w plecy, mozesz zginac na porzadnego hita. Popularny jest modyfikator obrazen przy ciosie w plecy od zlodzieja ( praktycznie kazda szanujaca sie gra RPG ma cos takiego jak backstabb, cale szczescie ze nie w rozumieniu tibijskim ), w niektorych systemach posunieto sie do tego, ze mozna komus obciac glowe/ reke/ noge, co prawda nie jest to tak efektowne jak spalenie goscia kula ognia ale nadal w zaden sposob nie przypomina slabej ofensywy.
To pewnie ja sie przyzwyczailem, ze zawsze gdy gdzies znajdziemy maga i wojownik a(nie, nie jakiegos rogue czy assasina), to wojownik zostanie potraktowany jako postac w sam raz do zapoznania sie z gra, a mag jako glass cannon, przy czym walki miedzy nimi zaleza bardziej od refleksu...
__________________
Best Solo :Beholder
Best hit:140(Cyclops)
eQ: Noble Armor,Plate Legs,Soldier Helmet,Guardian Halberd,Knight Axe,Guardian Shield
Hunter Of Mystery jest offline  
stary 12-08-2008, 15:33   #85
Fagaro
Użytkownik Forum
 
Fagaro's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 493
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fagaro
Profesja: Elite Knight
Gildia: Redeemers
Świat: Eternia
Poziom: 209
Skille: 99/97
Poziom mag.: 9
Domyślny

ciagle twierdze ze 80-100 evel to jest POCZATKUJACY GRACZ i o balansasji profesji niewiele wie. mam pare postaci, 206 ek, 80 rp i 102 ed. jesli mam kogos zabic to wybieram rp na niskie levele a na wyższe biore druidka. Kase na AS/SD/Paraliż mam wiec mozna sie pobawic. Knightem jesli nie zablokuje delikwęta to mi ucieknie (byle 40 sorc z paroma bp mf moze przebiec 10 minut atakowany przez knighta leczac sie exura/exura gran) druidem/paladynem mam wiekszy dmg (toporek 51 ataku, gwiazdka 65)i wieksza gamę czarów (druidem moge uzywac UE, sd, paraliż). Oczywiscie, w wypadku gdy ktoś "odpowie ogniem" gdy ja go atakuje to knightem dużo lepiej sie bronic (porownujac 100 ed z 200 ek) ale raczej mnie nikt nie tknie, ludzie ktorzy sie na serwerze licza znaja moje postacie i jesli sie zdecyduja mnie zabic to i tak wszystkie moje postacie beda hunted.


odnosnie expa, druidem moge spokojnie robic 350k exp/h z wastem, knightem 220k z wastem max. z zyskiem knightem mam okolo 130-150k exp/h w zaleznosci od miejsca, druidem 100-120k/h wiec roznica niewielka jak na 130 mln expa róznicy.
__________________
goburu nie jest trolem. goburu jest TROLEM.
Fagaro jest offline  
stary 12-08-2008, 22:51   #86
Krajzel
Użytkownik Forum
 
Krajzel's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2006

Posty: 619
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Krajzel
Profesja: Elite Knight
Gildia: Casa Rosso
Świat: Iridia
Poziom: 123
Skille: b.d.
Poziom mag.: 8
Krajzel ma numer GG 9625503
Domyślny

Ja nie rozumiem tylko ciągłego podciągnięcia tibi pod jakieś zasady(np fantastyki). To jest gra i zależy tylko i wyłącznie od ich twórców. Tu wszystko moze być możliwe a przeszkodą może być tylko sprzęt. Jeśli wg twórców knight ma być najsłabszy, ok spoko. Będą nim grali tylko zapaleńcy (o boterach nie wspomne bo z nimi nie ma o czym gadać) którzy lubią wyzwanie. I na koniec, naprawde irytuje mnie porównywanie tibi do wowa czy innych gier, ludzie to jest ICH pomysł na gre, ich balansacja a nam zostaje tylko to uszanować(albo dawać pomysły na tibia.com). Jak sie nie podoba to won do tych "pro" zbalansowanych mmorpg. dziekuje
Krajzel jest offline  
stary 12-08-2008, 23:24   #87
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Najwyrazniej oczekiwanie podwyzszania jakosci produktu, ktorego tworcom placi sie pieniadze ( a nie muszelki ) jest ci obce.
__________________
Vil jest offline  
stary 13-08-2008, 00:06   #88
Tharion
Użytkownik Forum
 
Tharion's Avatar
 
Data dołączenia: 26 06 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 636
Stan: Usunięty
Imię: Thar~
Domyślny

@Krajzel
Zauważ, że my ( jako gracze) płacimy im niezłą kasę za tą gre, i za to by nas ona bawiła, a nie wkur*iała, czyż nie? a nie czegoś w stylu :

PvM:
Kup mf oraz SD/assasin stary/Icicle i idz expić

PvP
Pall:
Kup mf i assassiny.
Magiki:
Kup SD oraz MF ustaw hotkeya do sd i jazda.
Knight:
Idz expić

Kiedyś w tej grze był klimat, teraz już go niestety brak, ale cipy MOGĄ jakąś cząstkę tego klimatu przywrócić (zauważcie jak ciekawą opowieścią można takie coś wprowadzić ("Tajemnica Węży") takie questy, ciekawe, skomplikowane, bez możliwości spoilowania ich...w stylu rpg a nie idz>zabij>weź. ciekawe expienie, i najlepiej jakiś limit lvla- chociaż nie wiem czy by się to sprawdziło....
A przy ciekawe expienie mam na myśli nie polegające na biciu tego samego w hurtowych ilościach.

Thar~

Edit:
I sprawa updatów:
Jestem pewien, że przez te pół roku mogą zrobić coś więcej niż 5 nowych broni 3 nowe miejscówki i 5 mobów....
__________________
This is for my boys yo




Ostatnio edytowany przez Tharion - 13-08-2008 o 00:08.
Tharion jest offline  
stary 13-08-2008, 00:20   #89
xoz
Użytkownik Forum
 
xoz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: ustka

Posty: 644
Stan: Niegrający
Domyślny

ustalenie sztywnego limitu poziomu w takim stadium gry sie nie sprawdzi. lepiej ograniczyc czesciowo rozwoj postaci tzn np. dla 200+ ek mana nie rosnie a cap czesciowo (hp tak jak bylo), dla magow rosnie tylko powiedzmy 25 many + 5capa, pal dostaje 5 hp, many, cap
__________________
W blasku mojej zajebistości można piec ciasteczka.
xoz jest offline  
stary 13-08-2008, 00:39   #90
Tharion
Użytkownik Forum
 
Tharion's Avatar
 
Data dołączenia: 26 06 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 636
Stan: Usunięty
Imię: Thar~
Domyślny

@Up
Ta, mi chodzi bardziej o ustalenie jakiś limitów. Bardziej pod stronę RPG a nie samo expienie.

Bardziej opłacalne bicie mobów w party - exp jest większy (np zamiast 2.1k expa za dla w party 3 osobowym każdy dostanie np. 1.5k expa) etc.

Ciekawsze Pvp, (hotkeye) nowe czary ,runy (z efektem upicia np. i paru innych)
Nowe umiejętności dla knighta zużywające np. soule, do PvP/PvM, aury, buffy, debuffy etc...np. żywioły - fajna rzecz, ale za mało urozmaica rozgrywkę.

Pzdro~

Edit:
I chętnie bym poszedł grać w coś innego, ale tibia ma w sobie to "coś" co czyni ją ciekawą. Grałem w Turf Battles, Knight Online, Lineage, MU, Guild Wars, Kał online, Mapple Story, Flyff'a, Survival Project, Silkroad, Cabal, Conquer, Rangarok Online, Rakion, i jakieś tam inne, nie chce mi się przypominać tutułów, i każda z tych gier była na swój sposób ciekawa - ale nie na dłużej, brak im klimatu, legend etc...
__________________
This is for my boys yo




Ostatnio edytowany przez Tharion - 13-08-2008 o 00:47.
Tharion jest offline  
stary 13-08-2008, 00:43   #91
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

dlaczego nikt nie wpadl na to zeby ograniczyc regeneracją souli np uzywanie takiego exori gran ? nawet bez psucia mozliwosci leczenia mozna bylo zmniejszyc mozliwosc wpadania w grupy potworkow i zabijania ich masami bez zadnego cooldowna.
__________________
Vil jest offline  
stary 13-08-2008, 00:50   #92
Hunter Of Mystery
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2006

Posty: 117
Imię: 000
Gildia: 000
Świat: 00
Poziom: 00
Skille: 0000
Poziom mag.: 00
Domyślny

Cytuj:
dlaczego nikt nie wpadl na to zeby ograniczyc regeneracją souli np uzywanie takiego exori gran ? nawet bez psucia mozliwosci leczenia mozna bylo zmniejszyc mozliwosc wpadania w grupy potworkow i zabijania ich masami bez zadnego cooldowna.
W sumie po dluzszym namysle doszedlem do wniosku, ze to leczenie to czesciow wina knightow, gdyz jest efektem podciagniecia uhow pod system magii 8.0, ktory mial byc - o zgrozo - balansacja knightow... Naturalnie Cipy znowu nadgorliwe sie okazaly i znowu za daleko poszli z ta balansacja... W sumie ciekawe... Dzieki updatowi, ktorego tematem byla balansacja druida w stosunku do reszty, najbardziej po dupie dostali knighci 0.o
__________________
Best Solo :Beholder
Best hit:140(Cyclops)
eQ: Noble Armor,Plate Legs,Soldier Helmet,Guardian Halberd,Knight Axe,Guardian Shield
Hunter Of Mystery jest offline  
stary 13-08-2008, 01:04   #93
karate:]
Użytkownik Forum
 
karate:]'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2006

Posty: 194
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

Cytuj:
takie questy, ciekawe, skomplikowane, bez możliwości spoilowania ich...
W cuda wierzysz? Ktos pomysli, powie koledze, ten nastepnemu, a potem wszystko mozna znalezc na wiki..

Klimat w Tibii zostal utracony poprzez polityke cipsoftu i wprowadzaniu questow idz->zabij->weź. Teraz wystarczy ze pojdzie grupka 150-200lv i wykona kazdy quest. Porytym pomyslem bylo nie wprowadzenie ograniczenia levelowego, co moglo znacznie utrudnic i uatrakcyjnic gre.

@Fagaro:
100lv, o ile nie zrobil postaci na bocie i od czasu do czasu interesowal sie czyms innym niz dp->sklep->exp nie jest poczatkujacym graczem..

Ostatnio edytowany przez karate:] - 13-08-2008 o 01:07.
karate:] jest offline  
stary 13-08-2008, 01:14   #94
Tharion
Użytkownik Forum
 
Tharion's Avatar
 
Data dołączenia: 26 06 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 636
Stan: Usunięty
Imię: Thar~
Domyślny

@Up
A ja TĄ postać zrobiłem na bocie = jestem początkującym? nie sądze.

Co do questów - Wystaczy że będzie 200+++ możliwości wykonania questa, inne dialogi etc....chociażby małe zmiany w dialogach / miejscówkach /kolejności wykonywania questa, odwiedzania npc'ów....

Można by zrobić, by każdy kto raz wykona questa nie może wykonać go po raz drugi jak to jest np na banshee z last roomem.


Thar~


@Down.
Nie tyle co 200 roznych fabół, a 200 róznych, malych zmian, nie w stylu "hi>yes>yes>yes" rozne dialogi kolejnosci etc...dalo by sie to zrobic...

Wolałbym 1 skomplikowany quest na update niż 10 idz zabij ;l
__________________
This is for my boys yo




Ostatnio edytowany przez Tharion - 13-08-2008 o 01:51.
Tharion jest offline  
stary 13-08-2008, 01:37   #95
karate:]
Użytkownik Forum
 
karate:]'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2006

Posty: 194
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

Nie mowimy tu chyba o ktorejs z kolei postaci, tylko o pierwszej, co?


Niewykonalne. Jezeli quest ma dostarczac klimatu, to musi byc owiany jakas legeda, opowiescia. Wyobrazasz sobie 200 roznych, rownie ciekawych fabuł do jednego questa? A co z reszta questow? Tibii juz nie da sie zmienic. Nikomu sie nie chce robic wymagajacych myslenia questow, lepiej nabic lv i zrobic "wejdz_i_rozwal_wszystko_quest"
__________________
Ultimate Knight Guide
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=105443
karate:] jest offline  
stary 13-08-2008, 02:28   #96
xoz
Użytkownik Forum
 
xoz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: ustka

Posty: 644
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez karate:] Pokaż post
Nikomu sie nie chce robic wymagajacych myslenia questow
zechce, jak w nagrode beda dostawac dsl i golden helmety co w przyszlosci jest prawdopodobne
__________________
W blasku mojej zajebistości można piec ciasteczka.
xoz jest offline  
stary 13-08-2008, 02:33   #97
Tharion
Użytkownik Forum
 
Tharion's Avatar
 
Data dołączenia: 26 06 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 636
Stan: Usunięty
Imię: Thar~
Domyślny

@Up
Dla mnie to nagrodą jest samo rozwiązanie questa...
__________________
This is for my boys yo



Tharion jest offline  
stary 13-08-2008, 06:42   #98
Andrealfus
Zbanowany
 
Andrealfus's Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2006
Lokacja: Żory
Wiek: 32

Posty: 894
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Andrealfus
Profesja: Elite Knight
Świat: Trimera
Poziom: 106
Skille: 87/84
Poziom mag.: 7
Andrealfus ma numer GG 8673236
Domyślny

@Fagaro


jeśli twierdzisz , że każdy mający lvl niższy od ciebie jest początkującym graczem to wysokie masz mniemanie o sobie (bo wnioskuje że sądzisz, iż każdy kto ma poniżej 200lvl to newbie)


zresztą widzę, że zacząłeś przygodę z tą grą parę miesięcy po mnie (założenie konta do gry) więc chyba najlepiej powinieneś wiedzieć, że cyferka nie świadczy o graczu

Ostatnio edytowany przez Andrealfus - 13-08-2008 o 06:43.
Andrealfus jest offline  
stary 13-08-2008, 10:56   #99
karate:]
Użytkownik Forum
 
karate:]'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2006

Posty: 194
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez xoz Pokaż post
zechce, jak w nagrode beda dostawac dsl i golden helmety co w przyszlosci jest prawdopodobne
Yhy jasne. Tibia jest nieodkryta w wiekszosci. W przeszlosci malo kto bawil sie w rozwiazywanie zagadek, a co dopiero teraz i nawet itemy tego nie zmienia. Bo skad wiadomo jaka jest nagroda, jak quest wymaga myslenia i 99% graczy po prostu go oleje.. Nawet glupiego deserta prawdopodobnie nikt z was nie ukonczyl od poczatku do konca w calosci bez spoila na final room.
__________________
Ultimate Knight Guide
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=105443

Ostatnio edytowany przez karate:] - 13-08-2008 o 10:57.
karate:] jest offline  
stary 13-08-2008, 11:07   #100
Andrealfus
Zbanowany
 
Andrealfus's Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2006
Lokacja: Żory
Wiek: 32

Posty: 894
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Andrealfus
Profesja: Elite Knight
Świat: Trimera
Poziom: 106
Skille: 87/84
Poziom mag.: 7
Andrealfus ma numer GG 8673236
Domyślny

i tu sie mylisz


kiedys wlasnie w tej grze ludzie chodzili i rozwiazywali zagadki, dopiero po 7.5-7.6 ta gre zalała fala matołów i kretynow ( nie obrazajac tu porzadnych graczy)
Andrealfus jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:27.


Powered by vBulletin 3