Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 16-11-2006, 17:12   #141
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Walekifa Pokaż post
A ja lubię/słucham nadal. Kocham ocenianie rapu na podstawie 1 piosenki z płyty (o policji oczywiście)... Mają wiele dobrych kawałków...

@ DOWN

Twierdzisz,że tworzenie techno jest prostą sztuką? No na pewno trudniejsze to od metalu....

Pozatym mimo iż od jakiegoś czasu słucham coraz mniej techno,i coraz więcej rapu,to vekegi is lame w tym temacie.

I zamknij ktoś ten temat,bo źle się skończy...
Twiedzisz że niby całej płyty nie słyszałem? Daj spokój. Cała płyta, jak i niestety większość polskiego hip-hopu jest do dupy. To całe wielkie przesłanie to niby "jest źle, ale postaraj się, bedzie lepiej"? By to przekazać trzeba az tyle płyt? Zaraz posypią się głosy, ze sie nie znam, że to wcale nie tak... hiphopu w życiu już sie nasłuchałem, niestety pod stertą gówna jest tylko z 2% wartościowych rzeczy.
Dan the Automator jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 16-11-2006, 17:14   #142
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper Pokaż post
Nie, nie jest, bo potrzeba ogromnej wiedzy i nadprzeciętnego talentu, żeby móc ją tworzyć. Tu jest jakby różnica.
Tworzenie dobrej muzyki elektronicznej rowniez wymaga ogromnej wiedzy i ponadprzecietnego talentu.
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2006, 17:17   #143
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Walekifa Pokaż post
Twierdzisz,że tworzenie techno jest prostą sztuką? No na pewno trudniejsze to od metalu....
ROTFL! Próbowałeś kiedyś grać na intrumencie muzycznym?

Cytuj:
Tworzenie dobrej muzyki elektronicznej rowniez wymaga ogromnej wiedzy i ponadprzecietnego talentu.
Jasne, nie wątpie że tworzenie takich rzeczy jak robi Squarepusher, Skalpel itd to wielka sztuka... ale powyższe to nie techno (w teraźniejszym rozumieniu).
Dan the Automator jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2006, 17:25   #144
Walekifa
Użytkownik Forum
 
Walekifa's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2004
Wiek: 32

Posty: 1,743
Walekifa ma numer GG 8714993
Domyślny

A widziałeś kiedyś program do tworzenia tego typu muzyki? Oczywiście,da się na nim coś powłanczać,i już lecą jakieś nutki.Ale tak samo mogę pobrzdękać na gitarze.A jak wiadomo,by wyszło coś lepszego,trzeba się wiele pouczyć.
__________________
GRUPA TEA TIME REKRUTUJE ; ) OTWARTA DLA WSZYSTKICH FANÓW SPANIAŁEGO NAPARU POSIADAJĄCEGO PONAD DWA TYSIĄCE LAT TRADYCJI.

http://www.forum.tibia.pl/group.php?groupid=126

Jesteś fanem Diablo 2 ,ale gra już ci się znudziła?
http://www.forum.tibia.pl/showthread.php?t=187841-
Zapoznaj się z tym tematem,a nie pożałujesz!!!!!!!!
Walekifa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2006, 17:41   #145
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Gra na instrumencie to nie tylko rozwój wiedzy na ten temat, ale również rozwój swojego ciała, żeby podołać graniu trudnych technicznie rzeczy. IMO o wiele łatwiej nauczyć się obsługi jakiegoś tekno-mejkera, niż nauczyć się gry na przykładowej gitarze w takim stopniu, by móc grać zaawansowaną technicznie muzykę (improwizacje itd) - tu potrzebna jest wiedza (i to naprawdę obszerna) i odpowiednio wytrenowane palce.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2006, 17:47   #146
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper Pokaż post
Gra na instrumencie to nie tylko rozwój wiedzy na ten temat, ale również rozwój swojego ciała, żeby podołać graniu trudnych technicznie rzeczy. IMO o wiele łatwiej nauczyć się obsługi jakiegoś tekno-mejkera, niż nauczyć się gry na przykładowej gitarze w takim stopniu, by móc grać zaawansowaną technicznie muzykę (improwizacje itd) - tu potrzebna jest wiedza (i to naprawdę obszerna) i odpowiednio wytrenowane palce.
Cóż, wypada jeszcze dodać, że zespół to praca 3+ osób, uwierzcie mi, samo "zgranie się" nie jest łatwe :-).
Nie uważam metalu za szczyt wirtuozerii, sztuki przez duże S, nic z tych rzeczy, jednak jest to "muzyka", a techno to dla mnie "produkt".
Dan the Automator jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2006, 18:01   #147
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Metal... Z metalu można zrobić sztukę przez wielkie "S", ale nie zdaża się to często.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2006, 18:11   #148
Allatar
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 07 2004

Posty: 187
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper Pokaż post
Metal... Z metalu można zrobić sztukę przez wielkie "S", ale nie zdaża się to często.
Sztuka przez wielkie S? No to mi wymien jakas metalowa plyte, ktora sobie mozesz postawic w kanonie wspolczesnej kultury, obok, dajmy na to, jakiegos Arvo Parta, "Bitches Brew" Milesa Davisa i np debiutu King Crimson? No co wymienisz? Mozesz sprobowac RiB Slayera, bo to ikona, symbol i jaraja sie tym zarowno dzieciaki, jaki i powazni jazzmani - ale co dalej? KONIEC - jezeli znajdziesz nawet 5-10 plyt metalowych, o ktorych mozesz sobie bez zenady porozmawiac z jakims muzykologiem, to i tak bedzie to co najwyzej 0,00001% wszystkich metalowych plyt, jakie sie ukazaly.
Allatar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2006, 18:14   #149
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Allatar - nie w MM anymore? :O
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2006, 18:18   #150
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

@Allatar
Powiedziałem, że to możliwe, ale rzadkie. Osobiście to nie tego szukam w metalu, więc wymienić niezbyt potrafię. Sam to zrobiłeś, potwierdzając moją tezę.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2006, 18:19   #151
Hellraiser
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 06 2005
Wiek: 35

Posty: 1,072
Stan: Niegrający
Świat: Aurora
Domyślny

No to teraz dodam swoje 5 groszy,..

No tak jesli wlaczam radio normalne, zadne internetowe i polskie stacje to powaznych rzeczy nie ma, chyba ze te starsze fajne nutki, tak jak Autor tego posta napisal Budka Suflera i inne te tez moga wpasc w ucho nowej generacji.

Ale reszta to tak, wpisanie sie na hama w rodzaj super gwiazdy typu Amerykanskiego lub innego Globalnego Kraju, szkoda,.. bo kiedys byly fajne nutki, ale teraz nikt nie umie skomponowac niczego w dobrym stylu i uniwersalna nutke =/
__________________
Ostatnia wizyta: 21-01-2008 o 20:41
Hellraiser jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2006, 18:20   #152
Radek 666
Użytkownik Forum
 
Radek 666's Avatar
 
Data dołączenia: 14 08 2004
Lokacja: Neverwinter
Wiek: 31

Posty: 1,186
Radek 666 ma numer GG 9619721 Radek 666 ma login Tlenu radek12345@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Walekifa Pokaż post
Twierdzisz,że tworzenie techno jest prostą sztuką? No na pewno trudniejsze to od metalu....
Ja tak twierdzę. Do tworzenia metalu trzeba mieć zespół, sprzęt, umiejętności, talent... A techno? Ściągne sobie nową wersję wypas-techno-jaya, w którym każdy zrobi coś 'techno-podobnego', po kilku godzinach coś 'techno-bardzo-podobnego' a po kilku dniach 'techno-identycznego'.
__________________

In the memory you’ll find me
Eyes burning up
The darkness holding me tightly
Until the sun rises up
Radek 666 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2006, 18:32   #153
Kulikos
Użytkownik Forum
 
Kulikos's Avatar
 
Data dołączenia: 15 08 2004
Lokacja: Gdansk

Posty: 780
Stan: Niegrający
Świat: TVP 1
Domyślny

Techno - Nie chcę się z nikim kłucić, ale wg mnie muzyka "robiona na paincie". Muzyką tego nazwa nie mogę ;x ( bez urazy dla wszystkich urażonych )
Hip-Hop - Zasada "Zamień wszystkie znaki interpunkcyjne na kurwy" i inne wulgaryzmy świetnie się tu trzyma. To jest modne \m/
Wszystkie Plastikowe Gwiazdeczki - To już jest przegięcie. "Pozwól żyć, nanana" Wzór dla nowego pokolenia dziewczyn - moja 8 letnia siostra powiedziała że chcę być jak Gosia, Kasia czy inna dupa, to aż mi się smutno zrobiło. Staram się ją nawracać od tamtej pory ^_^
Rock - Jako tako, choć zaczyna być mocno komercyjny, i ( nie każde ) idą za modą... Po wiekszą kase ;/
Metal - Aktualnie go nie ma. Byli, ale nie mają komu przekazać pałeczki. A ci którzy byli, byli świetni.

Podsumowanie - Muzyka w Polsce kiedyś była dobra, teraz nadzieja tylko w kilku zespołach, które jednak nie zostaną pokazane w telewizji bo nie są na topie. Reszta to debile/silikonowe idiotki. Help plax
( U mnie w szkole z 4 osoby słuchają innej muzyki niż techno. Reszta boi się odrzucenia, bycia niechcianym. Przez to sięgają po fajki, browary i co tam jeszcze, żeby być kul. A potem w autobusie słyszy się " ZAJEBAŁEM JEJ KURWA KRZESŁEM, JOŁ "
Żal.pl pomocy
__________________
21:00 Auro Dano [13]: buy wand of dwarfenbreath
Oddech krasnoluda r0x

-Hi
-Notka
-No?
-So Stfu&Bye Nob!1
Kulikos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2006, 18:54   #154
Ryłek
Zbanowany
 
Ryłek's Avatar
 
Data dołączenia: 23 09 2004
Wiek: 34
Wpisy bloga: 3

Posty: 700
Imię: RC-1262
Ryłek ma numer GG 1617583
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kulikos Pokaż post
Hip-Hop - Zasada "Zamień wszystkie znaki interpunkcyjne na kurwy" i inne wulgaryzmy świetnie się tu trzyma. To jest modne \m/
Mylisz hh z hiphopolo?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kulikos Pokaż post
Metal - Aktualnie go nie ma. Byli, ale nie mają komu przekazać pałeczki. A ci którzy byli, byli świetni.
Phhhhh. Kpisz, czy o drogę pytasz?
Ryłek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2006, 19:13   #155
Kulikos
Użytkownik Forum
 
Kulikos's Avatar
 
Data dołączenia: 15 08 2004
Lokacja: Gdansk

Posty: 780
Stan: Niegrający
Świat: TVP 1
Domyślny

O droge pytam ;/
Już przestałem się interesować ;x zamknąłem się w sobie i nie szukam. A głośno o nich nie jest ;/
Podasz przykłady? Widzisz dlatego ty jesteś w Metal Militia a ja nie ;x
"Mylisz hh z hiphopolo?"
Byćmoże ;/
Btw. Chodzi mi o nowe zespoły metalowe, nie te u "szczytu kariery"
__________________
21:00 Auro Dano [13]: buy wand of dwarfenbreath
Oddech krasnoluda r0x

-Hi
-Notka
-No?
-So Stfu&Bye Nob!1

Ostatnio edytowany przez Kulikos - 16-11-2006 o 19:18.
Kulikos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2006, 19:28   #156
slawekmag
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 09 2005
Lokacja: [HACKED]
Wiek: 31

Posty: 1,284
slawekmag ma numer GG 5665999 Send a message via Skype™ to slawekmag
Domyślny

Czyżby znowu wojna Metal vs Techno vs Hip Hop i rap?

Polska muzyka puka w dno od spodu. Szczególnie czołowe popowe zespoły typu Blok 27. Pop nie jest ZUY. POPu da się słuchać, chociaż bardzo często jest krytykowany. Jedyne, czego nie znoszę to polski POP. Innych da się słuchać... Przynajmniej ja mogę

Rock? Może być lepiej, ale nie jest tragicznie
Rap i hiphop? Pozostawię bez komentarza. Większość POLSKICH utworów opiera się na "kto da więcej przekleństw". Zostaje tylko kilka utworów godnych jakiejkolwiek uwagi.

Techno? Umciu, umciu. Mała słuchałem tego gatunku. W sumie jest niezły, ale nie mówię o polskim(nie słyszałem polskiego techna)

Disco w polu? Ync, ync. Białeeeeego misiaaaaaa...

Inne? Słucham jeszcze troszkę muzyki tanecznej i latin popu, ale nie polskiego niestety.
__________________
[HACKED] by Winzard
slawekmag jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2006, 21:14   #157
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

@Ghost

1. Ghost, gdybym chciał dać ci bana zrobiłbym to, możesz być tego pewien.
2. Pragnąłbym zauważyć że ja wyrażam swoją opinię, a nie wyrokuję, ani też nie staram się nikogo przekonać. Jest to moje zdanie i niewiele mnie obchodzi jak się inni do niego odniosą.
3. Nie wiem jak ty, ale ja już wyrosłem z bycia anty wszystkiemu co się rusza.

@Kald

Złamać ci te palce? ;P

Prostestuje jakobym słuchał tylko o najtach itp. Dobrze wiesz że lubie też np. Kult, ostatnio nawet na ich koncercie byłem i bylo zajebiście. A manowara i hammerfalla lubie sobie czasem puścić, grają przynajmniej mile dla mojego ucha. Jeśli szukam ambitnego tekstu, zwykle puszczam sobie Kaczmarskiego.

@Oxyś

Pewnie, ty tylko czekasz aż ci ktoś poślady wypniesz, ja Cię znam!
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...


Ostatnio edytowany przez Gangrel - 16-11-2006 o 21:16.
Gangrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2006, 21:14   #158
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper Pokaż post
@PiXiK
Nawet średni hiphop jest lepszy od najlepszego tekno. Ma przynajmniej szansę, żeby nieść przesłanie. No, ale skoro ty wolisz 'imadżinejszyn!', to twoja sprawa.
co jest dla Ciebie najlepszym Technem,na jakiej podstawie tak oceniasz?
dla Ciebie może tak być dla innych nie to proste.Przesłanie?dużo textów w techno ma przesłanie ,coraz więcej powstaje textów w tej muzyce przy które chciałbyś śpiewać tylko te słowa , a bit to drugorzędna sprawa,zacofanie zacofanie i jeszcze raz zacofanie


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Baron Kaldrick Pokaż post
A ja się nie zgodzę. Bo spora część muzyki techno wywodzi się z modów sceny komputerowej, które niejednokrotnie niosły przekaz.
troche mnie zagieło ,jeszcze niedawno takiego podejścia po Tobie nie spodziewałbym się ...+
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper Pokaż post
Gra na instrumencie to nie tylko rozwój wiedzy na ten temat, ale również rozwój swojego ciała, żeby podołać graniu trudnych technicznie rzeczy. IMO o wiele łatwiej nauczyć się obsługi jakiegoś tekno-mejkera, niż nauczyć się gry na przykładowej gitarze w takim stopniu, by móc grać zaawansowaną technicznie muzykę (improwizacje itd) - tu potrzebna jest wiedza (i to naprawdę obszerna) i odpowiednio wytrenowane palce.
Na pewno nie łatwiej a dje niektórzy potrafią także grać na gitarze,fortepianie itp. Itd.!
PS.bycie djem to nie tylko tworzenie kawałków przedewszystkim gra na konsolą która wymaga umiejętności wyczucia i dobrego ucha i widać różnicę czy ktoś gra rok i jest dobry a ktoś gra 10-20lat i jest bardzo dobry(są przypadki grające cały czas beznadziejnie no ale)


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Radek 666 Pokaż post
Ja tak twierdzę. Do tworzenia metalu trzeba mieć zespół, sprzęt, umiejętności, talent... A techno? Ściągne sobie nową wersję wypas-techno-jaya, w którym każdy zrobi coś 'techno-podobnego', po kilku godzinach coś 'techno-bardzo-podobnego' a po kilku dniach 'techno-identycznego'.
stworzysz kaszane nie muzyke ,takie programy do robienia muzyki na poważnie czasem trudno dostać w internecie(nie licząc fruity loopsa)którego obsługi też byś nie pojął przez jakiś czas.W takim programie nie zrobisz techno-identycznego czegoś
PS.temat o muzyce jak zwykle nie mógł obejść się bez bezsensownej dyskusji,bez idiotycznego pisania:ta muzyka sux ,ta lepsza i lepszy przekaz ma
Mogło ,ale ktoś musiał zacząć,trudno, jeśli chodzi o sprawy muzyki to nie potrafię tego olać i pozwolić żeby ktoś idiotycznie obrażał muzykę, mówił że jest ona gorsza itp.
PS2.” Skrajna tolerancja, czyli akceptowanie każdego bez względu na kolor skóry, wiek i wyznawane poglądy - ale pod jednym warunkiem - że ten ktoś chce uczestniczyć we wspólnej zabawie, lub chociaż w niej nie przeszkadza”
Przeszkadzaniem jest nazywanie muzyki chłamem , pisanie o niej dużo chociaż nie ma się pojęcia i obraza
edit.
Scream :dobrze powiedziane

Ostatnio edytowany przez PiXik - 16-11-2006 o 21:32.
PiXik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2006, 21:30   #159
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

nie ma zlej muzyki, sa tylko niedorozwinieci odbiorcy *



nie dotyczy disco-polo
__________________


kliknij pana garrisona!

Scream jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2006, 21:32   #160
Karrith
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 10 2004
Lokacja: Jaworzno
Wiek: 29

Posty: 349
Profesja: Rookstayer
Domyślny

kichakichakicha
__________________
kichakichakicha

Ostatnio edytowany przez Karrith - 03-02-2012 o 11:11.
Karrith jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:24.


Powered by vBulletin 3