Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 14-11-2008, 18:23   #3741
Res Khmer
Undead
 
Res Khmer's Avatar
 
Data dołączenia: 01 06 2006
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 36

Posty: 181
Imię: Unn Recca
Profesja: Rookstayer
Świat: Elysia
Poziom: 41
Domyślny

Ma ten helmet, ale jeżeli już to albo go dostał od kogoś z wyższych sfer albo zagadkę rozwiązał ktoś pokroju odkrywcy tajemnicy znikania SoF'a, nie on sam.

Ludzie wy Dartha nie znacie, ale to naprawdę poważny koleś który mógl sobie zasłużyć na taką nagrodę. Gwarantuje wam, że nie zrobiłby fake'u tego pokroju. Wiecie komu zawdzięczacie poznanie tajemnicy SoF'a? Właśnie jemu, on to już dawno temu mi i Rd'B pokazał że SoF znika, nie podał jednak żadnych konkretów, a my naiwni postanowiliśmy Was wkręcić. Teraz Darth ma prawdopodobnie zakaz pokazywania czegokolwiek co jeszcze nie zostało odkryte.

pzdr
Res Khmer

Ostatnio edytowany przez Res Khmer - 14-11-2008 o 18:28.
Res Khmer jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 14-11-2008, 19:21   #3742
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez perek1892 Pokaż post
Usunięcie zdjęcia i tak nic nie da...
@Klocek
A Darth gra na twoim świecie?
Nie gra na moim świecie, ale wiele razy rozmawialiśmy o tajemnicach Rookgaardu, o problemach, botterach, propozycjach zmian. Ten gość odwalał kawał dobrej roboty jako Senior Tutor, jeśli ktoś przesiaduje na Tutor Forum to wie o tym.
Zgłaszał bugi, exploity, test server dla niego to nie plac zabaw tylko sposób na wyłapanie błędów i zgłoszenie ich "górze".
Dlatego wątpię i to BARDZO aby taki ktoś jak on robił fake'i. Dla mnie to tak jakby Craban wciskał scieme .. chociaż to chyba głupie porównanie XD
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri


Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2008, 21:53   #3743
Ameriov
Użytkownik Forum
 
Ameriov's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2006
Wpisy bloga: 4

Posty: 713
Profesja: Rookstayer
Gildia: Vampires
Świat: Isara
Poziom: 70
Skille: 96 Fish
Domyślny

Możliwe, że dowiedział się od kogoś jak rozwiązać quest. Dostać z góry? No nie wiem... Może tylko na czas zrobienia SS.
ALE! Powiedz drogi klocku, kiedy i jak zdobyłeś ten screen. Bo jak wszyscy
dobrze wiemy Darth odchodzi z gry po "kicku na wolfach" (Pzdr dla wiedzących)
I po prostu chciał na koniec zrobić zamieszanie wokół swej osoby.
__________________
Free Candy

Rookgaardians Smasher

Secrets Keeper.
Ameriov jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2008, 22:52   #3744
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ameriov Pokaż post
(Pzdr dla wiedzących)
Dzięki.
Jest jeden album na r.pl, gdzie dał tą fotę.

@down
Równie mógłbyć Steel Helmet. Ale przecież Iron ma swoją historię z jednego fejka, który lata(ł) po sieci.
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.

Ostatnio edytowany przez Hakuoh - 16-11-2008 o 00:33.
Hakuoh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2008, 00:29   #3745
Ameriov
Użytkownik Forum
 
Ameriov's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2006
Wpisy bloga: 4

Posty: 713
Profesja: Rookstayer
Gildia: Vampires
Świat: Isara
Poziom: 70
Skille: 96 Fish
Domyślny

@Haku
Tak, tak. Wiemy, że dał...

Swoją drogą dziwne, że akurat Iron Helmet.

@edit
Nie chodziło mi o to. Na jego miejscu dał bym chain legi, gdybym robił fake,
ponieważ Iron ma historię... jako fejk. Chyba rozumiesz.
__________________
Free Candy

Rookgaardians Smasher

Secrets Keeper.

Ostatnio edytowany przez Ameriov - 16-11-2008 o 19:36.
Ameriov jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-11-2008, 19:38   #3746
Vermilion
Użytkownik Forum
 
Vermilion's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2007
Lokacja: s piekua

Posty: 180
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

(Tradycyjnie) nie wiedziałem gdzie to dać więc piszę tu. Niby taka pierdoła a jednak może być ważna. Otóż chodzi o keyword "time". Reaguje na niego Amber, Dallheim resztę NPC nie miałem czasu sprawdzić. Zaciekawiło mnie to, że Amber opowiada wtedy, o tym jak był sztorm podczas jej podróży na tratwie, i że zgubiła swój zegarek podczas owego sztormu. Dallheim odpowiada tylko, że czas nie ma dla niego znaczenia i nie obchodzi go ile będzie jeszcze stał na tym moście.
Vermilion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-11-2008, 22:58   #3747
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vermilion Pokaż post
(Tradycyjnie) nie wiedziałem gdzie to dać więc piszę tu. Niby taka pierdoła a jednak może być ważna. Otóż chodzi o keyword "time". Reaguje na niego Amber, Dallheim resztę NPC nie miałem czasu sprawdzić. Zaciekawiło mnie to, że Amber opowiada wtedy, o tym jak był sztorm podczas jej podróży na tratwie, i że zgubiła swój zegarek podczas owego sztormu. Dallheim odpowiada tylko, że czas nie ma dla niego znaczenia i nie obchodzi go ile będzie jeszcze stał na tym moście.
Nom, dużo starych NPC'ów reaguje na to słowo. Tak samo jak na "how are you?" takie pozostałości po starym dobrym RPG klimacie w sumie to sporo jest takich smaczków. Np czy próbowałeś rozmawiać z tym vampirem z Vanore z założonym garlic amuletem?
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri


Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-11-2008, 14:53   #3748
Vermilion
Użytkownik Forum
 
Vermilion's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2007
Lokacja: s piekua

Posty: 180
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@Pan Klocek

Akurat nie, ponieważ rzadko bywam na mainie :P. Ale słyszałem że odpowiada inaczej niż zwykle.

@topic

Szczerze, jak ostatni debil będę się upierał, że brass arma da sie kupić u Ślepego. Bo to by był zbytni zbieg okoliczności gdyby słowo brass było tak starannie ukryte :>. Oczywiście mogło być tak, że brass arm leciał z mino, ale nie sądzę aby była to jedyna droga aby go zdobyć.
Vermilion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-11-2008, 18:55   #3749
Marcin24
Użytkownik Forum
 
Marcin24's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 1,639
Stan: Na Emeryturze
Marcin24 ma numer GG 184833 Send a message via Skype™ to Marcin24
Domyślny

Przypuśćmy, że Ślepy Ork sprzedaje Brass Armor. W takim razie jak go zapytać?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Poradnik o Blind Orcu Kshaq'a
Armor - Bora
Shield - Dora
Brass Shield - Donga
Może... bonga? Chociaż nie wiadomo, czy w języku orków to słowo dzieli się na "Brass" i "armor".
__________________

To pisałem ja, Marcin bez 24.
__________________
Grupa Rookgaard zaprasza! Rekrutacja chwilowo wstrzymana, jednak można składać podania! Napisz PM!
Marcin24 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-11-2008, 19:30   #3750
Golden-Sword
Zbanowany
 
Data dołączenia: 10 11 2008
Lokacja: Warszawa taka wiocha
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Madasaki
Profesja: Rookstayer
Świat: candia
Poziom: 5+
Skille: 15/16
Domyślny

''Bora'' zbroja "Brass Shield" Donga
Wiec może Dobora lub Dogabora .
Nie wiem ja nie wierze by ślepy ork sprzedawał brass armor
Golden-Sword jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-11-2008, 19:44   #3751
Szpec
Zbanowany
 
Data dołączenia: 22 11 2008
Lokacja: KrK

Posty: 119
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Kyra
Poziom: 97
Skille: 24/31
Domyślny

Nic z w/w nie działa.
Szpec jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-11-2008, 19:45   #3752
Marcin24
Użytkownik Forum
 
Marcin24's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 1,639
Stan: Na Emeryturze
Marcin24 ma numer GG 184833 Send a message via Skype™ to Marcin24
Domyślny

Cytuj:
Nic z w/w nie działa.
Ooo, nie spodziewałem się, że ktoś to sprawdzi. Dziękować.
__________________

To pisałem ja, Marcin bez 24.
__________________
Grupa Rookgaard zaprasza! Rekrutacja chwilowo wstrzymana, jednak można składać podania! Napisz PM!
Marcin24 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-11-2008, 20:26   #3753
Vermilion
Użytkownik Forum
 
Vermilion's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2007
Lokacja: s piekua

Posty: 180
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Jednak uważam, że tu chodzi o to, aby właśnie wytrzasnąć słowo "brass" po orkowemu. Kiedyś, jeśli mi się dobrze wydaje Pan Klocek mówił coś o jednym z Cropwelli (bodajże Mandrid Cropwell) jakoby pomógł zrozumieć język orków. Więc może to jego notatki trzeba odszukać i przewertować aby znaleźć to słowo. Problem w tym, że zupełnie nie wiem gdzie ich szukać bo z mainem dużo wspólnego nie miałem . Jeśli chodzi o Sword of Fury nie uważam aby był to quest, gdzie chodzimy po jakichś nowych lokacjach itp. Raczej polega on na wykonywaniu zadań, rozmowie z NPCami. Myślałem też nad tym, że może to być quest typu "włącz\wyłącz któryś piecyk\przestaw dźwignię w kanałach miasta>otworzy sie pokój Toma, pociągasz za dźwignię>otwiera się kolejne miejsce które wcześniej było niedostępne". Nie mówię, że ten quest będzie dokładnie tak wyglądał - To oczywiście tylko moje przypuszczenia.
Vermilion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-11-2008, 21:33   #3754
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vermilion Pokaż post
Jednak uważam, że tu chodzi o to, aby właśnie wytrzasnąć słowo "brass" po orkowemu. Kiedyś, jeśli mi się dobrze wydaje Pan Klocek mówił coś o jednym z Cropwelli (bodajże Mandrid Cropwell) jakoby pomógł zrozumieć język orków. Więc może to jego notatki trzeba odszukać i przewertować aby znaleźć to słowo. Problem w tym, że zupełnie nie wiem gdzie ich szukać bo z mainem dużo wspólnego nie miałem . Jeśli chodzi o Sword of Fury nie uważam aby był to quest, gdzie chodzimy po jakichś nowych lokacjach itp. Raczej polega on na wykonywaniu zadań, rozmowie z NPCami. Myślałem też nad tym, że może to być quest typu "włącz\wyłącz któryś piecyk\przestaw dźwignię w kanałach miasta>otworzy sie pokój Toma, pociągasz za dźwignię>otwiera się kolejne miejsce które wcześniej było niedostępne". Nie mówię, że ten quest będzie dokładnie tak wyglądał - To oczywiście tylko moje przypuszczenia.
A zastanów się tak, czy to miało by JAKIKOLWIEK sens? Czy to miałoby jakąkolwiek fabułę? Wyobraź sobie, że to ktoś zrobił z tego książkę w której czytasz "i bohater włączył piec u Minotaurów co spowodowało zwolnienie blokady dźwigni w kanałach położonych 20km od tego miejsca dzięki czemu pochodnia włączyła przycisk do pokoju Toma który jak wiemy ma dźwignie do grobowca Ghoula, a ten z kolei trzyma klucz do Mino Maga"
Logiczne?

Co do Croppwella, on tylko POMAGA w zrozumieniu języka, jego zasób słów jest straaaaaaaaasznie ubogi
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri


Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-11-2008, 21:55   #3755
Vermilion
Użytkownik Forum
 
Vermilion's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2007
Lokacja: s piekua

Posty: 180
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@up

Pytasz się czy ma to jakikolwiek sens? I tak i nie xD. Z jednej strony masz rację, że wyszłyby z tego debilizmy i nijak to się ma do różnych historii itp. Z drugiej strony nawet fasolka, którą hoduję na oknie w talerzu z kaczorem Donaldem wie, że z Roleplayem w Tibii nie jest za dobrze (Nie można powiedzieć, że leży i kwiczy bo tak do końca nie jest). Znajdź człowieku fabułę w takim np. znikaniu sofa :>.
Vermilion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-11-2008, 21:58   #3756
Golden-Sword
Zbanowany
 
Data dołączenia: 10 11 2008
Lokacja: Warszawa taka wiocha
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Madasaki
Profesja: Rookstayer
Świat: candia
Poziom: 5+
Skille: 15/16
Domyślny

chcesz fabułę do znikającego SoFa proste daj mi 30min a będziesz miał historie jak z kurde ''Harrego Portieta''
Golden-Sword jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-11-2008, 22:06   #3757
Vermilion
Użytkownik Forum
 
Vermilion's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2007
Lokacja: s piekua

Posty: 180
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@Madasaki

Nie wiem, czy do końca zrozumiałeś o co mi chodzi :C. Nie mówię tu o fabule "kiedyś leżało tu smutofane gufno dinosaura i teraz jak się tam staje to miecz znika". Mówię o fabule zgodnej z tą wymyśloną przez Cipsoft. Z resztą właściwie nie ma dokładnej fabuły, ba nawet wcale nie ma fabuły, w jaki sposób sof znalazł się na wysepce, więc na jego znikanie tym bardziej nie ma co liczyć ;d.
Vermilion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-11-2008, 22:09   #3758
Golden-Sword
Zbanowany
 
Data dołączenia: 10 11 2008
Lokacja: Warszawa taka wiocha
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Madasaki
Profesja: Rookstayer
Świat: candia
Poziom: 5+
Skille: 15/16
Domyślny

wiem , wiem o co ci chodzi
Golden-Sword jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-11-2008, 23:37   #3759
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vermilion Pokaż post
@up

Pytasz się czy ma to jakikolwiek sens? I tak i nie xD. Z jednej strony masz rację, że wyszłyby z tego debilizmy i nijak to się ma do różnych historii itp. Z drugiej strony nawet fasolka, którą hoduję na oknie w talerzu z kaczorem Donaldem wie, że z Roleplayem w Tibii nie jest za dobrze (Nie można powiedzieć, że leży i kwiczy bo tak do końca nie jest). Znajdź człowieku fabułę w takim np. znikaniu sofa :>.
Dokładnie, dobrze myślisz, i na prawdę RP leży i kwiczy, zmarło dawno temu, ale kiedyś żył prawda?
Spójrz na to jak na staaaaaaaary quest, za czasów kiedy w Tibi liczyła się WYŁĄCZENI fabuła i roleplay

@MADASAKI
Proszę bardzo, dorób fabułę do znikającego miecza, a będziesz o krok dalej niż większość osób które szukają rozwiązania, a kilometry dalej za osobami próbującymi przepickować rook czy obkilkać wszystkie pochodnie.
Ale fabułę mająca powiązanie z Rookgaardem, genezis, same fakty please
Taka myśl - czemu wszyscy przyjęli za pewnik że zniknięcie to początek questa? A może to że znamy miejsce gdzie stanąć jest wynikiem "czegoś", jakiś "przemyśleń", to tak jak z fizyką i teorią strun - mamy wynik tylko nikt nie poznał działania i potrzeba je wymyślić
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri



Ostatnio edytowany przez Pan Klocek - 25-11-2008 o 23:41.
Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2008, 08:00   #3760
Vermilion
Użytkownik Forum
 
Vermilion's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2007
Lokacja: s piekua

Posty: 180
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pan Klocek Pokaż post
Dokładnie, dobrze myślisz, i na prawdę RP leży i kwiczy, zmarło dawno temu, ale kiedyś żył prawda? :)
Spójrz na to jak na staaaaaaaary quest, za czasów kiedy w Tibi liczyła się WYŁĄCZENI fabuła i roleplay :)
Hmm. No i tu się zaczyna całe maczambuko =]. Otóż ja uważam, że może i sof na wysepce był od samego początku. Ale z questem mogło być inaczej. Nie sądzę, aby był dostępny zaraz po pojawieniu Rooka. Śmiem nawet twierdzić, że jest niedostępny w tym momencie. Niektórzy twierdzą, że quest nie może mieć nic wspólnego z PACC Area - błąd! Może nie mieć, ale nie musi. W końcu quest (całkowity) może być dopiero dodany\był dodany kiedy Pacc Area już było. Niestety nie znam żadnego ze starych graczy i nie mam okazji się zapytać jak to było z ghoulem - był od początku zamknięty czy potem go wrzucili do tej kanciapy :P. Roleplay hmm.... Sam nie jestem fanem mówienia w stylu Mistrza Yody ale jednak w Tibii jego 'absolutne zero' razi w oczy laserem =].
Vermilion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:52.


Powered by vBulletin 3