Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Poradniki Archiwalne

Notki

Poradniki Archiwalne Poradniki napisane przez użytkowników forum, które dotyczyły poprzednich wersji Tibii i nie są już aktualne.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 24-12-2006, 21:29   #1
Platonikus
Użytkownik Forum
 
Platonikus's Avatar
 
Data dołączenia: 09 07 2005
Lokacja: Piła
Wiek: 37

Posty: 81
Stan: Tutor
Imię: Platonikus
Profesja: Elder Druid
Świat: Celesta
Poziom: 83
Poziom mag.: 64
Domyślny Liberty Bay - Klejnot Południowych Mórz.

Liberty Bay
“The city is still young and growing. With the help of the higher powers it will prosper for sure.”
Miasto jest młode i ciągle się rozrasta. Z pomocą wyższych mocy będzie istniało na dobre.
Zapraszam was na podróż po tym bardzo zróżnicowanym, ale jakże pięknym.mieście!

Legenda o Libertyn Bay:
Zlokalizowane na Vandura, największej z Shattered Isles. Klejnot Południowych Mórz.
Nietakt dawno temu, ludzie w tym pięknym porcie morskim żyli razem w harmonii, kożystając z bogactw które oferowała wyspa. Niestety, Pewni niecni mieszkańcy Thais znaleźli naturalne skarby i zasoby tych wysp. Wkrótce potem ta mała i pokojowa osada rozrosła się do wielkości dużego miasta. Uciskani rdzenni mieszkańcy obecnie są bardzo biedni, pracują ciężko na polach. Żyją w walących się chatach na południu miasta. Po ciężkim dniu na plantacji kładą swoje zmęczone głowy na słomianych matach. W kontraście, ludzie pochodzący z Thais, pod przewodnictwem gubernatora Percey’ego Silverhand’a, żyją w luksusowych i dużych willach na północy miasta.

Zaczynamy
Jak się dostać i wydostać z Liberty Bay?
Pomoże nam w tym Jack Fate (kapitan ogromnego statku). Jeżeli chcecie opuścić miasto zażyczy sobie on:
Port Hope 50gp
Ankrahmun 90gp
Edron 170gp
Thais 180gp
Venore 180gp
Darashia 200gp



Tuż obok tzn. na wschód znajdują się kolejne dwa statki. Jednakże tyko na jednym z nich znajduje się kapitan, który chce abyśmy go nazywali Max. Odkryj dokąd Max może cię zabrać!





Jakoże statki znajdują się na południu tej pięknej choć nie dużej wyspy. Podążamy na północ.
Natrafiamy na ochroniarza portu Marcus’a.



Zanim przejdziemy dalej podam krótka informacje na temat domków i mieszkańców.
Otóż w mieście znajdują się 64 domki/domeczki/wille łączna powierzchnia domów do wynajęcia to 2588 sqm! Średnio 40 sqm na domek. Czynsz waha się w zależności od wielkości i standardów od 210gp do11060gp. Dodając do powierzchni domów 3 guildhous’y otrzymamy
3783sqm do wynajęcia! Miasto możemy podzielić na trzy części. Zamieszkują je biedacy śpią w drewnianych szopkach, zamiast łóżek maja słomę a na ulicach grasuje masa szczurów. Marzą o wielkich wyprawach i majętnościach, dlatego są w stanie żyć w takich warunkach przez jakiś czas.



Kolejna grupa to średnia klasa. Ich mieszkania przypominają domy, posiadają również łóżka a ich otoczenie jest czyste i schludne. Po mieście chodzą informacje, że zamieszkują je urzędnicy miejscy.



Ostatnia grupa to multigperzy ich domy zbudowane z marmuru i wielkich pięknych bloków skalnych przepięknie wykończonych. Nie jeden posiada własny ogród czy taras.



Przejdźmy teraz do władz miasta. Na północy praktycznie poza miastem znajduje się wielka posiadłość. Legendy o jej przepychu docierają nawet do podziemi Kazordoon!
Percy Silverhand sam o sobie:
Reprezentuje jego wysokość króla Thais. Główne moje zadanie to pilnowanie interesów Liberty Bay.



Jak widać do Libertyn Bay zostały przywiezione specjalne bloki kamienne prosto z Ankrahmun!





Wróćmy do miasta. Otóż na środku znajduje się duży plac który jest otoczony bardzo ważnymi budynkami! Na wschód jest depo, na północ świątynia, na zachód tawerna.



pod tym placem znajdziemy egzotyczne gatunki żółwi



Przejdźmy teraz do depo (32 skrzynki depo w budynku dwu piętrowym). Znajduje się tam zarówno bank jak i poczta






świątynia bo oniej teraz mowa bardzo pięknie wykończona zarządzana jest przed duchownego Tyrias’a. Wchodząc do niebieskiego teleportuj możesz stać się mieszkańcem Liberty Bay!



Oprócz najważniejszych budynków przedstawiam wam:

Kowala



Red Lilly zajmuje się handlem drobnym ekwipunkiem.



Peggy może wyposażyć wasz domek w meble. Lub wystrugać coś ciekawego.



W dzielnicy dla bogatych znajdziemy ogromna wieże (północny zachód). W środku możemy zaopatrzyć się w sprzęt magiczny.



czy też nauczyć się nowych czarów



Jeżeli najdzie was ochota podróżowania i odkrywania udaj się do Berenice, przedstawicielki explorer socjety na Liberty Bay.



Chantalle chętnie sprzeda ci piękna biżuterie. Zapytaj się może również będzie zainteresowana twoją!



Na zakończenie proponuje ci abyś wybrał się do ogromnej fortecy, która znajduje się poza miastem. Na zachód od Liberty Bay. Zapewne kryje ona w sobie wiele tajemnic. Jej ogrom przerósł nawet twórców czyli CipSoft Team. Otóż na test servie pojawiło się tam wiele dziwnych i niejasnych sytuacji na terenie fortecy.



Miasto od strony wschodniej i północnej otoczone jest wieloma hektarami pól trzciny cukrowej.



Zachęcam do odwiedzenia Liberty Bay!

ps. Jeżeli jesteś odważny i chcesz stawić czoła piratom lub quadrom pamiętaj w razie gdy miasto będzie zagrożone. Wielki król Thais zacznie wołać ochotników do obrony miasta! Nie pozwól aby to miasto zostało zniszczone przez nieczyste kreatury.





Pozdrawiam Platonikus

Nigdy nie wiadomo kogo można spotkać w tawernie na Liberty Bay!
__________________
03.07.2005-01.10.2005 Tutor
01.10.2005-22.10.2006 Senior Tutor
Teraz Emerytura... Senator
Platonikus jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 24-12-2006, 22:29   #2
Lifter
Użytkownik Forum
 
Lifter's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2006

Posty: 412
Domyślny

Bardzo ładnie. Szczególnie mi się o domkach część podobała, lecz wydaje mi się że już jest coś podobnego...
9/10
__________________
Keylogger tygodnia:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sasisok
Witam jesli ktos chce obejrzec film solo dmeon 70 lvl sorcerer link daje
***
Uwaga moze wystapic trojan albo keylogger w nie ktorych anty wirach bo w exe dodałem film by był lepszy efekt jak i dzwieku i graficzny
Lifter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2006, 08:35   #3
Cashtan
Użytkownik Forum
 
Cashtan's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2006
Lokacja: Mielec
Wiek: 33

Posty: 499
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Sazgih
Profesja: Elite Knight
Gildia: Jakas
Świat: Hiberna
Poziom: 100
Skille: Jakies
Poziom mag.: ?
Cashtan ma numer GG 3857546
Domyślny

Mozna bylo jeszcze napisac o tym zamknietym demonie jako ciekawostke
Na TibianEarth widac schody jak pod niego zejsc (bo jest pod miastem ) Ale drzwi do schodow sa zamkniete i dobrze xD
__________________

Cashtan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-02-2007, 01:12   #4
Thundercloud
Użytkownik forum
 
Thundercloud's Avatar
 
Data dołączenia: 24 02 2007
Lokacja: Melina
Wiek: 34

Posty: 5
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fanpan
Profesja: Elder Druid
Świat: Lunara
Thundercloud ma numer GG 4759537
Domyślny

Super! 10/10
Thundercloud jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-06-2007, 22:09   #5
Regusek
Użytkownik Forum
 
Regusek's Avatar
 
Data dołączenia: 27 03 2007
Lokacja: Zabrze
Wiek: 31

Posty: 69
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Anima
Świat: Nebula
Poziom: 143
Poziom mag.: 73
Regusek ma numer GG 4752382
Domyślny

Hmm..
Co do pomysłu to zgadzam się, że wybrałeś dobry temat, którego nie było..
Ale jednak jak dla mnie jest tu wiele błędów oraz nie dociągnięć, które chciałbym Ci przybliżyć :

- Na początku błędy każdego rodzaju, a więc :

Cytuj:
Zapraszam was
Apostrofę piszemy z "dużej litery" (Was), więc proszę Cię staraj się tego używać..

Cytuj:
pięknym.mieście
Chyba nie musze wyjaśniać?

Cytuj:
Legenda o Libertyn Bay
Liberty Bay

Cytuj:
Nietakt dawno temu
Nie tak, a nie "nietakt", bo to do kontekstu nie pasuje..

Cytuj:
kożystając z bogactw które
Ee? Po pierwsze to "korzystając", a po drugie to przed "które, który itd." piszemy przecinek..

Cytuj:
Niestety, Pewni niecni
Gdy nie jest to odniesienie do czytającego (apostrofa), czyli w tym przypadku nas to nie piszemy wyrazu z "dużej litery", więc powinno być "pewni"..

Cytuj:
Jakoże statki
Piszemy oddzielnie (jako że), ponieważ jest to wyrażenie przyimkowe..

Cytuj:
podam krótka informacje
krótką informację

Cytuj:
64 domki/domeczki/wille łączna powierzchnia domów do wynajęcia
Jak na moje oko to mogłeś po "wille" wstawić kropkę i "łączna" pisać od nowego zdania, ponieważ przez to zdanie nie wygląda spójnie..

Cytuj:
do11060gp
do 11060gp

Cytuj:
Zamieszkują je biedacy śpią w drewnianych szopkach
Jest to całkowicie nie poprawne zdanie. Nie wiem co chciałeś napisać, ale może powinno być : "Zamieszkują je biedacy śpiący w drewnianych szopkach" albo "Zamieszkują je biedacy, którzy śpią w drewnianych szopkach"

Cytuj:
Ostatnia grupa to multigperzy ich domy zbudowane z marmuru
Tak jak wyżej radzę wstawić kropkę po "multigperzy" (ciekawe słowo ) i "ich" pisać od nowego zdania..

Cytuj:
Główne moje zadanie to
Taka forma też jest poprawna, lecz Percy ewidentnie mówi "Moje główne zadanie to", ale nie musisz zmieniać..

Cytuj:
Jak widać do Libertyn Bay
Liberty Bay

Cytuj:
duży plac który jest
Przed "który" proszę przecinek

Cytuj:
pod tym placem; Przejdźmy teraz do depo (32 skrzynki depo w budynku dwu piętrowym); bank jak i poczta; świątynia bo oniej teraz mowa
Pod z "dużej litery", ponieważ to początek zdania; co do "depo", czy nie mógłbyś użyć jakiegoś synonimu np. depozyt; po "poczta" wstaw kropkę, ponieważ to koniec zdania; świątynia też z "dużej litery" oraz o niej piszemy osobno..

Cytuj:
do niebieskiego teleportuj
Teleportu bądź teleportera..

Cytuj:
przedstawiam wam; wasz domek w meble. Lub wystrugać coś ciekawego
Znowu apostrofa; "lub" nie piszemy po kropce, ponieważ jest to wyraz łączący zdanie a celu dodania spójności, a więc "domek w meble lub wystrugać"

Cytuj:
ogromna wieże
Ogromną wieżę

Cytuj:
czy też
"Czy" z "dużej litery"

Cytuj:
Jeżeli najdzie was ochota podróżowania i odkrywania udaj się do Berenice, przedstawicielki explorer socjety; Chantalle chętnie sprzeda ci piękna biżuterie. Zapytaj się może również będzie zainteresowana twoją
Wszystko to są apostrofy (oprócz Explorer Society, które źle napisałeś)..

Cytuj:
Na zakończenie proponuje ci abyś wybrał się do ogromnej fortecy, która znajduje się poza miastem. Na zachód od Liberty Bay
Kolejna apostrofa.. Nie musiałeś tutaj pisać kropki (jest zbędna) a tak poza tym to forteca jest na wschód nie na zachód od miasta.. Ehm..

Cytuj:
Miasto od strony wschodniej i północnej otoczone jest wieloma hektarami pól trzciny cukrowej
Nie znasz kierunków świata? To Ci kompas kupie.. Pola są na zachód(!) i na północ..

Cytuj:
ps. Jeżeli jesteś odważny i chcesz stawić czoła piratom lub quadrom pamiętaj w razie gdy miasto będzie zagrożone. Wielki król Thais zacznie wołać
P.S piszemy najczęściej z "dużych liter" (jednak nie zawsze); nie quadrom lecz quarom; nie król Thais (nie brzmi to poprawnie, choć to prawda, że jest to król miasta Thais), ale król Tibianus III...

To by było na tyle jeżeli chodzi o błędy (a jest ich sporo).. Teraz czas na rzeczy, których mi brakuje bądź są, ale w złej formie :

- Nie napisałeś jakie potworki tam występują..
- Zamiast linków mógłbyś wstawić normalne zdjęcia..
- Gdy piszesz o NPC, który coś kupuje/sprzedaje to mógłbyś wstawić cennik..
- Nie wymieniłeś wszystkich NPC, którzy są na wyspie (np. NPC Eleonore potrzebna do wykonania pewnego zadania itp.)
- Mógłbyś zamieścić ciekawostki takie jak : Pod ziemią znajduje się uwięziony Demon; tylko na Liberty Bay można zrobić rum
- Nie ma żadnej wzmianki o miejscach/okolicach, na których można byłoby zdobywać doświadczenie np. Żółwie, Piraty itd..
- Mogłeś chociaż wspomnieć o innych wyspach znajdujących się wokół Liberty Bay np. Meriana..

Jak dla jest to dno bez końca..
Pomysł był dobry.. lecz wykonanie fatalne
Jeżeli coś robisz, to rób to porządnie..
Sam chciałem zrobić ten poradnik, ale mnie wyprzedziłeś.. Nie wiem co o tym sądzą Moderatorzy, ale ja mógłbym zrobić nowy (lepszy) poradnik dotyczący Liberty Bay..

2/10!

Pozdrawiam!!

Ostatnio edytowany przez Regusek - 10-06-2007 o 22:14.
Regusek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-06-2007, 22:38   #6
CzubiX
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 08 2006
Wiek: 32
Wpisy bloga: 1

Posty: 342
Świat: Burning Legion
CzubiX ma numer GG 8205869
Domyślny

@up nie dojże że archeolog to dopiero jaki!
Cytuj:
Sam chciałem zrobić ten poradnik, ale mnie wyprzedziłeś..
HAHAHAHAHH pól roku Cię wyprzedził xD
__________________
HEHE JO

Ostatnio edytowany przez CzubiX - 10-06-2007 o 22:39.
CzubiX jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-06-2007, 22:03   #7
sewek_suwalki
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Gratulcje :)

GRatuluje!Na prawde świetny poradnik!!!I przywodnik!!Durz plus 4 you [CHAR][/CHAR]
  Odpowiedz z Cytatem
stary 12-06-2007, 22:29   #8
Firix
Użytkownik forum
 
Firix's Avatar
 
Data dołączenia: 19 02 2007

Posty: 9
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Firix
Profesja: Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom: 61
Skille: 75 Fish
Poziom mag.: 53
Domyślny

Calkiem nie zle. Było coś podobnego, ale i tak daje 9/10.
Firix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-06-2007, 18:24   #9
Lionix
Użytkownik Forum
 
Lionix's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2006
Lokacja: Kazordoon

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Gildia: ??
Świat: Xerena
Poziom: 9;D
Skille: 76/xx;p
Poziom mag.: 7
Lionix ma numer GG odpowidni
Domyślny

naprawdę super, daję 9/10, dlatego że zdjęcia są z linków, ale i tak extra
__________________
Lionix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-06-2007, 20:10   #10
Raidmaster
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 08 06 2007

Posty: 11
Domyślny

Klejnot Południowych Mórz, pięknie ujęte.
Co do poradnika nie mam żadnych zastrzeżeń, bo jest bardzo dobrze opracowany. Widać tu trud włożony w jego przygotowanie. Szkoda, że dla mnie (niezależnie czy PACC czy FACC) najlepsze miasto w Tibii to Venore.
Raidmaster jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:41.


Powered by vBulletin 3