Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Poradniki Archiwalne

Notki

Poradniki Archiwalne Poradniki napisane przez użytkowników forum, które dotyczyły poprzednich wersji Tibii i nie są już aktualne.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 22-07-2004, 19:07   #1
Ithelios
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 08 2003
Wiek: 37

Posty: 386
Ithelios ma numer GG 1869980
Domyślny Jak nie dać się zabić(zakładając że już zostaliśmy zaatakowani przez P

Jak wiadomo, "PK is part of a game" i nic na to nie poradzimy.Mimo bycia grzecznym,uczynnym,nie wdawania się w bójki i przestrzegania wszystkich zasad Tibijskich-nawet tych niepisanych może się zdarzyć,iż dopadnie nas evul PK.Nie będę tutaj rozpisywał się nad banalnymi radami w stylu "uciekaj do miasta,krzycz o pomoc i nie oddawaj napastnikowi aby schować się do pz zone",tylko podam pare przydatnych tricków,które z pewnością pomogą niedoświadczonym ofiarom.

Rasowy PKer atakuje na expowiskach z dala od miast. Upatruje najczęściej ofiarę o niższym levelu tak więc ucieczka i zgubienie napastnika jest niemożliwe.
Zacznijmy od tego,że najlepiej nie ruszać się gdziekolwiek bez run UH. Nawet jeśli idziesz na słabe potwory i jesteś pewien,że nie będą ci do polowania potrzebne weź je. W "niezbędniku anty-PK" powinny także znaleźć się:destroy field,fire field,magic wall,parę manafluidów,parcele(min.2).Priorytetowa sprawa to zachować zimną krew. Wiele razy moje ofiary uciekały w panice w głąb jaskiń tylko ułatwiając mi zadanie. Załóżmy że PK atakuje nas w kopalniach koło Kazordoon. Pierwszy odruch to sprint to najbliższego rope place. Niestety po dotarciu na miejsce zauważamy że jest ono zagracone przez naszego oprawcę śmieciami, i PKer spokojnie nas dobija podczas rozpaczliwych prób odkopania miejsca ropowania. Właściwa reakcja na atak pod ziemią może być paradoksalna .Wskakujemy do pierwszej z brzegu dziury. Oprawca prawdopodobnie podąży za nami.W tym samym momencie wyropowujemy się na górę i zarzucamy dziurę śmieciami. PKer traci czas na odkopanie dziury a my zyskujemy cenne sekundy na ucieczkę. Jeśli mamy pacc tym lepiej. Dziurę zaklejamy fire fieldem i sami używamy magic rope aby się wydostać .PKer zostaje uziemiony na amen, niestety oba sposoby działają tylko wtedy gdy nasz napastnik nie ma pacca i czaru magic rope. W takim przypadku pozostaje nam kluczenie po korytarzach, zwabienie atakującego do ciasnego przesmyku(najlepiej na jedną kratkę) i odcięcie się magic wallem. Parcele podpalone fire fieldem można wykorzystać w podobny sposób,ale wymaga to szczęścia, wysokich umiejętności i dobrej myszki Oprawca może także zażądać twojego plecaka/stuffu w zamian za życie. Pod rzadnym pozorem nie można dawać mu UHów bo istnieje 80% szans na to,że mimo to was zabije. Dobrym pomysłem na zażądanie bp, jest natomiast rzucenie jakiegoś pustego plecaka daleko za siebie(na sam kraniec ekranu).PK prawdopodobnie zawróci po rzekomy okup a ty zyskasz cenne sekundy.

Niektórzy bardziej bezczelni PKerzy atakują w miastach. Tutaj sytuację masz ułatwioną o istnienie pz zone'ów takich jak depo czy świątynia. Jednak może się zdarzyć, że sam masz pz locka i co wtedy?? Oczywiście można krzyczeć o pomoc,jednak szansa jej nadejścia jest znikoma zwłaszcza jeśli PKer ma wysoki level.Dobrym wyjściem jest danie nura w kanały. Jest tam wystarczająco dużo wąskich dróżek do odcięcia się magic wallem/podpalonymi parcelami.

Wiele osób próbuje uciekać wchodząc i schodząc np.na schody tam i z powrotem. Jest to głupi pomysł ponieważ atakujący może postawić pod schodkami jakiegoś fielda i w efekcie będziemy dostawać mocniej niż podczas normalnej ucieczki.

I na koniec napisze ogólne rady jak postępować w przypadku ataku w zależności od profesji PK.

1.Sorc-Najlepsza profesja do PKowania bez wątpienia W przypadku ataku powinieneś rozpoznać jego orientacyjne obrażenia zadawane przez SD i pod żadnym pozorem nie dopuścić do spadnięcia poziomu twoich HP poniżej tej wartości!! Jeśli nawet oznacza to UHanie się na green HP-rób to!!! Gracz z dobrymi zdolnościami PvP może zabić innego playera o lvlu nawet znacznie wyższym od niego samego. Jeśli sam masz wysoki level rośnie prawdopodobieństwo,że wrogi sorcerer jednak zmarnuje te 800 many w swoim najpotężniejszym ataku-UE .Miej więc oko na swoim pasku życia cały czas-nawet jeśli jesteś high levelowym knightem.
2.Druid-Identycznie jak sorcerer, z tym że odpada ryzyko użycia UE.
3.Knight-Wg.mnie kiepskawa profesja na PK,z tego względu, iż regularne UHanie się w rytm jego ataków nie sprawia problemu(nawet na red HP).Uważaj jednak-wysokopoziomy rycek może mocno przywalić z exori, posyłając cię do piachu w momencie kiedy się tego najmniej spodziewasz.
4.Palek-Wysokolevelowy paladyn może strzelać z SD, jednak nie powinno ci sprawiać problemu UHanie się bo jego obrażenia będą mizerne. Wali na dystans i to stawia go w lepszej sytuacji od knighta, jeśli chodzi o PK.




Ithelios jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 22-07-2004, 19:18   #2
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

Podoba mi się ten poradnik . Tylko trzeba dopracować pewne szczegóły jak polskie litery, spacje (bo miejscami ich brakuje). Dobrze jest też zastąpić np "kazo" przez "Kazordoon"... tak by lepiej wyglądało

Ogólnie poradnik mi się podoba, tylko przydałoby się zmienić jego tytuł (długi troszke). Moge? No i jeszcze dręczy mnie fakt że jest już podobny, napisany przez MatKusa...

No nic, może będa i dwa
Poradnik fajny, byłoby poprostu świetnie gdybyś jeszcze go pouzupełniał, oraz popoprawiał szczegóły. Potem powinnien powędrowac na strone
Dan the Automator jest offline  
stary 22-07-2004, 19:22   #3
Ithelios
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 08 2003
Wiek: 37

Posty: 386
Ithelios ma numer GG 1869980
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Dobo
Podoba mi się ten poradnik . Tylko trzeba dopracować pewne szczegóły jak polskie litery, spacje (bo miejscami ich brakuje). Dobrze jest też zastąpić np "kazo" przez "Kazordoon"... tak by lepiej wyglądało

Ogólnie poradnik mi się podoba, tylko przydałoby się zmienić jego tytuł (długi troszke). Moge? No i jeszcze dręczy mnie fakt że jest już podobny, napisany przez MatKusa...

No nic, może będa i dwa
Poradnik fajny, byłoby poprostu świetnie gdybyś jeszcze go pouzupełniał, oraz popoprawiał szczegóły. Potem powinnien powędrowac na strone
Właśnie przepuściłem text przez worda,a tytuł faktycznie do zmiany się nadaje Co do poradnika matkusa...Wg.mnie bardziej kładzie on nacisk na to jak NIE DOPÓŚCIĆ do ataku PK(być grzecznym nie atakować summonów itp) oraz kilka podstawowych porad gdy to nastąpi(biegnij do pz zone-nie oddawaj,niż konkretne tricki jak się bronić gdy już on nastąpi.Więc żeby nie było,że zwaliłem pomysł:>
Ithelios jest offline  
stary 22-07-2004, 19:37   #4
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

Tak wiem o tym. Dlatego IMHO tytuł mógłby być "Jak uciekać przed PK" albo coś w ten deseń.
Popraw reszte błędów, i powiedz jaki tytuł chcesz, to zmienie i wrzuce
Dan the Automator jest offline  
stary 22-07-2004, 20:09   #5
Tomkos
Użytkownik Forum
 
Tomkos's Avatar
 
Data dołączenia: 13 07 2004
Wiek: 34

Posty: 85
Domyślny

Chciałbym dodać , dla tych co śledzą dział Filmy było dużo filmów jak pk zabija kolesia, a w nim jest 2bp uh i jeszcze tam jakies hmm i sd, nie bójcie się ich używać, jak pk dostanie pare razy z SD i ty się bedziesz uhal to może się zniechęci, bo będzie mu szkoda run, a jak nie będziecie ich używać to zginiecie i on je będzie miał, a tak macie satyswakcję, że zrobiliście co się dalo
__________________
Tomkos jest offline  
stary 22-07-2004, 22:24   #6
Lig@
Użytkownik Forum
 
Lig@'s Avatar
 
Data dołączenia: 31 01 2004
Lokacja: Meduseld
Wiek: 34

Posty: 371
Stan: Aktywny gracz
Imię: Theodon
Profesja: Knight
Gildia: Holy Dragons
Świat: Celesta
Poziom: 60
Skille: 84/83
Poziom mag.: 5
Domyślny

re: UP

Zgadzam się w 100%. Najlepszą metoda obrony jest atak (nie zawsze). Sam gram na serverze non PvP jednak mam dwie postacie low lvl (coś koło 12 lvl'u) na PvP. Raz zdarzyło się, ze wyskoczył na mnie 18 knight z miezernymi skillami, pech dla niego, że byłem odładowny runami (robiłęm hunt'a na koelsia co mi loot'baga ukradł) i biedny knight zaliczyl dead Powyższy poradnik podoba mi się, ale jest on skierowany do "bogatych" graczy 9rune magic wall to chyba na zamówienie tylko można qpić ).
Lig@ jest offline  
stary 22-07-2004, 22:48   #7
Ithelios
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 08 2003
Wiek: 37

Posty: 386
Ithelios ma numer GG 1869980
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Lig@
re: UP

Zgadzam się w 100%. Najlepszą metoda obrony jest atak (nie zawsze). Sam gram na serverze non PvP jednak mam dwie postacie low lvl (coś koło 12 lvl'u) na PvP. Raz zdarzyło się, ze wyskoczył na mnie 18 knight z miezernymi skillami, pech dla niego, że byłem odładowny runami (robiłęm hunt'a na koelsia co mi loot'baga ukradł) i biedny knight zaliczyl dead Powyższy poradnik podoba mi się, ale jest on skierowany do "bogatych" graczy 9rune magic wall to chyba na zamówienie tylko można qpić ).
Za przeproszeniem widać,że jako gracz non-pvp to PvP tylko z teorii znasz Wyraźnie napisałem,że sorcek może pokonać każdą inną profesje nawet o lvlu znacznie od niego wyższym,więc akurat pogonienie n00bowatego PK(low levelowy rycerz na pkowanie-gorzej wybrać się nie dało),nie było czymś wielkim.Jednak najczęściej jest tak,że PKer jest odpowiednio przygotowany.Kiedyś PKowałem w kopalniach Kazo....Zaatakowałem 33lvl royala(ja miałem wtedy 29lvl swoim paladynem).Koleś tak się rozochcił,że zaczął mnie oczywiście klepać..Biedaczek padł...Byłem lepiej przygotowany....Zasada "najlepszą obroną jest atak",może gdzie indziej się sprawdza ale nie w Tibii jeśli chodzi o PK.Zazwyczaj większość PKerów ma pokaźne zapasy i oddawanie jest głupotą(pomijam tu low levelowych sczyli wybierających się na "mordy",bez UH,amunicji itp-ty akurat na takiego najwyraźniej trafiłeś-miałeś sczęście.)
Ithelios jest offline  
stary 22-07-2004, 22:50   #8
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

EDIT
Sorry, mam zablokowane pop-upy i nie zauważyłem PW Jeszcze raz sorry

BTW
-1 upomnienie ...and have a nice day~

p.s.

Możesz w kazdej chwili edytować poradnik...
Dan the Automator jest offline  
stary 23-07-2004, 09:26   #9
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Znowu ci się paladyni nie podobają jak przywali z bolta w kogoś kto ma 2 handed to też boli +sd i wogóle...
A tak to poradnik mi się podoba widze że go pisał masowy pker.(lov lvlixD)
PiXik jest offline  
stary 23-07-2004, 09:26   #10
globi
Użytkownik Forum
 
globi's Avatar
 
Data dołączenia: 02 06 2004
Lokacja: Gliwice
Wiek: 36

Posty: 271
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Axemir
Profesja: Knight
Świat: Pandoria :D
Poziom: 52
Skille: 74/71
Poziom mag.: 6
Domyślny

Niezly poradniczek. Poczytalem sobie go ale narazie i tak mi sie nie przyda bo gram na Non-pvp ale moze kiedys zobaczymy
__________________
yours
Globus

Loyal till the end...
globi jest offline  
stary 23-07-2004, 10:32   #11
Ithelios
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 08 2003
Wiek: 37

Posty: 386
Ithelios ma numer GG 1869980
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez pawelekthedruid
A tak to poradnik mi się podoba widze że go pisał masowy pker.(lov lvlixD)
Zdaje się,że jeszcze mnie pamiętasz z PKowania Itheliosem 4fun-faktycznie low leveli na trollach.No ale rzeczy się zmieniają

Co do paladynów-Ich hity z boltów nawet wspomagane SD nie równają się do obrażeń magów i można się z palcem w d**pie od nich leczyć,więc aż tak bardzo nie bolą
Ithelios jest offline  
stary 23-07-2004, 11:05   #12
Demon kolek
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ja tam was nierozumiem... Poradnik jest supcio, ale jeżeli mi wyskoczy pk na 20 lvlu to ja wieje i strzelam (jestem palem na 18 lvlu), nawet jezeli toma byc 30 lvl czy 40, to i tak bede nawalal w goscia...
 
stary 24-07-2004, 08:22   #13
Ziembol
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

[size=13]Niewiem jeszcze jak sie to robi robie to 1 raz ale ten artykul na temat PKerów niejest wedlug mnie pelny. Daliscie tylko opis profesji co do PKowania ale to niejest forma obrony przed PK, a propo tych ucieczek w jaskiniach Kazordoon to macie racje ale najlepjej znac tereny kopalni w jakiej sie siedzi
 
stary 24-07-2004, 21:36   #14
evilek212
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

:rolleyes: ya wam powiem tak uwazam ze koles sie napracowal ale powiedzmy... mialem sytuacje ze gonilem PK i wlazlem za nim do jaskini i 3 mnie zaczelo lac ale zle sie to skocznylo DLA NICH mialem pokazny plecak runow ale sam ich pomysl byl exstra wlecialem do jaskini a wszyscy lup firefieldy i inne fieldy szczerze speszylem sie .. i co wtedy zrobic dobra mam runa do niszczenia fieldow ale on ma 2 albo 3 uzycia
a oni maja po 4 5 ronow?? i co wtedy??
 
stary 25-07-2004, 18:36   #15
Ithelios
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 08 2003
Wiek: 37

Posty: 386
Ithelios ma numer GG 1869980
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez evilek212
:rolleyes: ya wam powiem tak uwazam ze koles sie napracowal ale powiedzmy... mialem sytuacje ze gonilem PK i wlazlem za nim do jaskini i 3 mnie zaczelo lac ale zle sie to skocznylo DLA NICH mialem pokazny plecak runow ale sam ich pomysl byl exstra wlecialem do jaskini a wszyscy lup firefieldy i inne fieldy szczerze speszylem sie .. i co wtedy zrobic dobra mam runa do niszczenia fieldow ale on ma 2 albo 3 uzycia
a oni maja po 4 5 ronow?? i co wtedy??
Co wtedy??Kto szybszy w klikaniu ten lepszy No albo magic rope jeśli masz pacc i ten czar.
Ithelios jest offline  
stary 26-07-2004, 18:44   #16
Tomek89
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

zrób jeszcze poradnik jak pkować, bo wiem że na tym sie znasz(oglądałem twoje filmy
 
stary 27-07-2004, 19:37   #17
Gandalf Black
Użytkownik forum
 
Gandalf Black's Avatar
 
Data dołączenia: 23 07 2004
Lokacja: Lunara
Wiek: 35

Posty: 28
Gandalf Black ma numer GG 3147226
Domyślny Hmm

Moim zdanie ten poradnik jest dla pk jak pekowac zeby im ofiara nie uciekla
I bys mogl napisac jaka taktyke powinien atakowany podjac w zaleznosni od profesji. Zeby sie nie przewrucic You are Dead
Gandalf Black jest offline  
stary 31-07-2004, 00:51   #18
Rafał
Użytkownik Forum
 
Rafał's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2004
Lokacja: Wawa

Posty: 31
Rafał ma numer GG 021647
Domyślny

Ithelios, czy mógłbys powiedzieć, jakie summony są najodpowiedniejsze do walki PvP?

.......ach gdyby tak ten poradnik stał się poradnikiem do każdego aspektu walki PvP....... :rolleyes: .
__________________
Wszelkie zawarte tu poglądy i opinie są wyłącznie poglądami autora tekstu.

Wszelkie zawarte tu poglądy i opinie są tworzone na podstawie wiedzy i życiowych doświadczeń autora tekstu oraz informacji uzyskanych na tym forum.

Rafał jest offline  
stary 01-08-2004, 00:21   #19
Adamik
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Fajny poradnik tylko troche bym uzupelnił. Sam byłem PK na 12 lv druidem i kosiłem knightów do 20 levelu(Druid of falling Hammer Rubera). Po pierwsze nie przeceniej swoich mozliwosci szczególnie gdy Pk jest Sorckiem lub druidem a ty jestes od niego o kilka leveli lepszy. Ostatnio zakopał mnie knight na 9 lv z czerwona czacha majac 14lv Zawsze lepiej nosic anty PK backpack. ja zawsze nosze w nim:
1) 5x HMM
2) 5x GFB
3) 5x Uh
4)1x Magic Wall
5)1x FF
6)1x EF
7)2x DF
 
stary 01-08-2004, 19:05   #20
andrej
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 07 2004

Posty: 7
Domyślny

Tak w sumie to masz racje Ale czemu nie piszesz o tym ze knajt moze walic z runkow Przeciez jak ma 5 mlvl to wali z fire bomb a to stawia go tez w niezlej sytuacji bo moze blokowac ofiare ogniem
andrej jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:54.


Powered by vBulletin 3